פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
לשמעון ולאורי - תיקונים בהלך החשיבה
אודי (יום ראשון, 04/08/2002 שעה 11:05) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש מאמרים שאני ממש נהנה לקרוא בפורום הזה,מאמרים שניכר בהם שכותביהם ניחנו בכושר ביטוי מעולה,כשרון כתיבה נהדר,השכלה רחבה ויכולת ל...החטיא את המטרה. העובדות המובאות ברוב המאמרים הן כשלעצמן נכונות הסטורית אולם אף אחת מהכתבות כאן לא ''עלתה'' על שורש הבעיה וממילא לא העלתה שום פתרון אפשרי למצב הבלתי אפשרי באיזורנו (שיש לו השלכות ישירות למצב הכלל עולמי). יש לומר ישר בתחילה - אין פתרון למצב !!! כל ניסיון,מימין ומשמאל,למצוא פתרון לסכסוך הערבי ישראלי הוא אחיזת עיניים בלבד המשרת אולי פוליטיקאים אלה ואחרים שמנסים להצדיק את עצם קיומם ויורים באפילה לכל עבר בתקווה שאולי יפגעו במשהו,אולם בהחלט אינו מתקרב אפילו צעד אחד לקראת הפתרון. המצב אינו מסובך כל כך כפי שהפוליטיקאים מנסים להציג, עצם הסיבוך נובע מהעובדה הפשוטה שאין פוליטיקאי אחד שיעז לומר את האמת הפשוטה - המלחמה הבאה שתפרוץ באיזורנו ותתפשט לעולם כולו תהיה מלחמת דתות !! לאיסלם יש ציווי מאללה להפוך את כל הכופרים בעולם למוסלמים או לנהל נגדם מלחמת חורמה קדושה (ג'יהאד)ולהשמידם ! השטן הגדול והשטן הקטן,ארה'ב וישראל, הם אויביו הגדולים ביותר של האיסלם ונגדם הוא יצא במלחמת עולם הלוא היא גוג ומגוג.זה יכול להיות בעוד חודש או שנה אולם זה בלתי נמנע וכל ההתפלספויות של כל ''יודעי דבר'' בארץ ובעולם הם בדיוק זה-התפלספויות. יש מס' מדינאים שיודעים מהו הפתרון אולם אינם מעיזים לעלות אותו על דל שפתותיהם,זה לא פופולרי,זה עלול לפגוע להם בקריירה.בארצו של ''השטן הגדול'' כבר עלו על ''הבעיה'' והכריזו שארה'ב קמה,מתקיימת ותתקיים בזכותו של הקב'ה,שם בארצם של הכופרים הנוצרים אין בושה להודות שהכל נהיה בדברו של בורא עולם,רק בארץ הקודש רק העם הנבחר עדיין מסרב להכיר באביו שבשמיים ומגדיל לעשות בקוראו עליו תיגר ונלחם במלוא ה'מרץ' בתורתו ובשומריה. כתוב בתורתנו הקדושה-''הרוצה להנצל מגוג ומגוג יחזיק בתורה,מצוות וגמילות חסדים''. למען האמת אנני רואה,לאור נסיון העבר,שהעם בציון, זה שמוכן לוותר על הר הבית,קברות אבותיו ושאר חלקים מארץ הקודש,יעשה את הדבר הנכון והיחידי היכול לפתור את כל בעיותיו ולשוב אל מקורותיו ושורשיו,אשר על כן לא נותר לנו אלא לחכות עד אשר תתמלא הסאה ונצטרך להתערבותו של בורא עולם וכל מי שיכול-זה הזמן להתפלל שהשם ברחמיו הרבים ימעיט ככל האפשר את הגזירה הבלתי נמנעת ותבוא הגאולה ללא יסורים רבים.
_new_ הוספת תגובהאודי: גם נכון: חסרה הבנה של הדינמיקה של עם ישראל
מוטקה צביאלי (יום ראשון, 04/08/2002 שעה 14:58)
בתשובה לאודי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הן הפיזית והן הרוחנית. כל אלו המתלקקים עם אומות העולם והמתפלספים בתוך ומחוץ לארץ ישראל עדיין לא גרדו את השכבה העליונה של ערכי הארץ. מה שכתב שמעון הוא סקירה מדינית לנראה לעין ולכתוב (''ל'' פתוחה ''כ'' דגושה וקמוצה)בדברי הימים במאה האחרונה. אתה מאד צודק, וטוב שיכלת לצקת רעינות למילים, אבל ייקח הרבה זמן,מרץ וסבלנות להוכיח לעצמנו (קודם לעצמנו)שאנחנו,כמו שאמר אותו נביא מאומות העולם :''הן עם לבדד ישכון ובגוים לא יתחשב'', אין עמנו כהרי עמי העולם, אין חשבוננו כחשבונות אומות העולם. גם הנאמר בפרקי אבות:''דע מאין באת ולאן אתה הולך'' תקף (''ק'' צרויה) לא מדבר בהכרח על הפרט, אלא גם על המדינות ייאמר. כל מדינה חייבת לדעת ולשים לה למטרה ''לאן אתה הולך'' כמו שצריכה לדעת ''מאין באת'' וכמובן ''לפני מי אתה עתיד לתת דין וחשבון'' בהצלחה. מוטק'ה.
נ.ב.
קשה לי מאד לומר, אבל חוששני שכל תנועת החרדים נמנעת מלשרת בצבא ומוסיפה ללמוד תורה כי השאר לא לוןמדים תורה מחד ומהצד השני אצל מקבלי ההחלטות הצבאיות אין שיקול של פיקוח נפש (ראינו שכם,ג'נין וכו') כי אם כן היה כזה שיקול הטאקטיקה היתה אחרת. קשה לי להאמין ששירות צבאי (שגם אני עשיתי במשך 3.5 שנים) הוא לא חשוב למגזר החרדי אלא שיש כאן מערכת שיקולים אחרים פרט לגיוס בנות ושעות לימוד בבסיסי צה''ל. יהושע בן נון היה חרדי לא פחות, הוא אפילו היה נביא.שאול המלך היה יוצא בראש העם למחלמה, דוד המלך היה ''מקשה עצמו כעץ והורג באויב'' ולא חסר דוגמאות אבל פני הדברים היום הם אחרת לגמרי. המצפה לישועה. מוטק'ה
_new_ הוספת תגובהאודי היקר, רק תיקון טעות אחת, לא אבינו, אלא אימנו
ראובן גרפיט (יום ראשון, 04/08/2002 שעה 20:52)
בתשובה לאודי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולא בשמים, אין דבר כזה, אלא ביקום כולו. ולא מקורות, כי הפוך בה והפוך בה והכל תמצא בה. וחוץ מזה אלוהים העביר את זכות ההעדפה לערבים, ובהם קיים את כל ההבטחות שהבטיח לאברהם, וכל זאת בגלל שיעקב רימה את אביו, אבל אלוהים לא פראייר, וכעונש העדיף את עשיו, אשר גר בירדן ובמהלך הזמן חבר לישמעאל והפך אותם לכחול אשר על שפת הים, וכמספר הכוכבים אשר... וחוץ מזה, אתה יודע למי ניתנה נבואה ולמי הזכות לפרש את מהלכי הקדוש ברוך הוא, בטח לא לאדם בר תמותה כמוך. גם כל חכמי הזוהר לא הצליחו בכל פרשנותם ותחזיותיהם וחזיותיהם ושאר הרהורי ליבם. דרך אגב החללית האחרונה אשר טסה במטרה לצאת מהגלקסיה שלנו לא מצאה את 7 הרקיעים, בינתיים. האם אתה יודע היכן מסתתר השטן? אם לא, ותרצה לדעת, אשמח לגלות לך.
_new_ הוספת תגובהלראובן גרפיט. [*]
אודי (יום ראשון, 04/08/2002 שעה 21:06)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[*] תוכנה של תגובה זו הוסר, משום שכללה דברי עלבון כלפי משתתף בפורום [המערכת]
_new_ הוספת תגובהאודי, זה לא יתכן כי כולנו נעשנו על ידיו ולכל אחד
ראובן גרפיט (יום ראשון, 04/08/2002 שעה 21:12)
בתשובה לאודי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאיתנו יש מטרה, הרי מלך בבל וכן מלך אשור אשר תקפו את ירושלים נאמר עליהם שהם שליחי האלוהים, אז אנא חוס עלי וראה בי שליח הקדוש ברוך הוא אשר סך הכל מנסה להשיב אותך בתשובה. עובדה שמאז יציאת מצרים אף אחד מאבותינו ורבנינו לא הצליח להסתדר עם הקדוש ברוך הוא. כולם נענשו (משה, דוד, שלמה, רבי עקיבא ועוד) ומעולם לא היה לנו שקט מעבר ל 40 שנה (רק בתקופת מנשה אשר עשה את הרע בעיני ה' - היה טוב לעם). אני חותם עכשיו על 40 שנה של שקט. מוכן לחזור בשאלה? בתשובה? רק תבטיח לי 40 שנה של שקט.
_new_ הוספת תגובהראובן: החללית לא מצאה את 7 הרקיעים ומן הסתם
מוטקה צביאלי (יום ראשון, 04/08/2002 שעה 21:27)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם לא את הריבונו של עולם. כל היקום,הגלקסיות,כוכבי הלכת הם ''עולם העשייה''. אם אתה מחפש את עולם הבריאה,עולם היצירה או אפילו את עולם האצילות הכלים הם אחרים ,המיפוי הוא אחר, והכוון הוא פנימי ,לא חיצוני. עוד נדבר.
את הבדיחה על יורי גאגארין הקוסמונאוט והאפיפיור שמעת כבר?
_new_ הוספת תגובהאנא ספר את הבדיחה, אני אוהב חוש הומור!
ראובן גרפיט (יום שלישי, 06/08/2002 שעה 21:12)
בתשובה למוטקה צביאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהראובן: הבדיחה ככתבה וכלשונה ואיחולי שנה טובה.
מוטקה צביאלי (יום רביעי, 07/08/2002 שעה 3:24)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יורי גאגארין הקוסמונאוט הסובייטי שוגר לחלל וחזר מלא רגש, תהילה ועיטורי עלי דפנה וגיבור בריה''מ והאותות המופתים על חזהו רק העידו כמה שהוא העלה את קרנה של מאמה רוסיה.
לאחר שנדמו החצוצרות וכבו אורות הבמה וכבו אחרוני הזיקוקים הזמין אותו ניקיטה חרוצ'ב לחדרו הפרטי, לפני ולפנים של ''קודש הקדשים'' הסטבייטי,הלא הוא הקרמלין ,סגר את הדלת והרצין מבט אל יורי ושאל אותו: קומראד יורי , איך היה?
יורי: משהו,משהו! ממש לא יאומן. שקט כזה...שם בחלל.
חרוצ'ב: שאלה חשובה, ושלא תעיז לומר לאף אחד...
יורי: נשבע לך בכל הק... טוב..במאמה רוסיה .
חרוצ'ב: את הריבונו של עולם,ראית? ותאמר לי את האמת.
יורי: (מסמיק, מהסס,) קומאראד ניקיטה.. תבטיח לי ש..
חרוצ'ב: ללא ספק. פי חתום כמו דג. (עם קאוויאר)
יורי: כן,הוא שם, הריבונו של עולם. במלא כבודו והדרו. מראה שלא מן העולם הזה...הוד קדומים...מקור האור..ההדר...
חרוצ'ב: (מחוויר, מהסס,לוחש בלאט) כן, כן,ידעתי שהוא שם, אבל, (מרעים בקולו) שלא תספר לאף אחד!זה יהרוס את המדינה.
לאחר זמן קיבל יורי גאגארין הזמנה לוואתיקן אצל מהשמו ה''פופ'' -האפיפיור:
אחר המצעד והמכונית הפתוחה ותרועת הפסטיבלים ושאגת ההמונים הזמין אותו ה''פופ'' לחדרו הפרטי,''קודש הקדשים'' של ה''וואתיקאן'':
האפיפיור: (בלחש וברוך) אז איך היתה הטיסה?
יורי: משהו שלא מן העולם הזה.. הוד קדומים.. נפלא, הטבע השמימי, האופק האינסופי, החלל השקט.. דממה.
האפיפיור: (בהיסוס, בעדנה, ובלחש) לשאול שאלה אפשר, כמובן לא סוד צבאי שלכם ,אבל שאלה מיוחדת...
יורי: האב הקדוש, וודאי, כל אשר ישאל ''עד חצי המלכות''.
האפיפיור: את הריבונו , ראית? ורק את האמת...
יורי: ( חיוור, נרעש, ומרצין פנים) היה שקט שם... ו האמת..לא ראיתי כלום. ריקנות נוראית, חלל שבחללים, דממת מות. פחד ..אבל..אין שם כלום.מאומה! ריקנות..!
האפיפיור: (חיוור, בשפתיים רוטטות ) ככככ..כככן... גם אני חשבתי כך.. אבל,במטותא..אל תספר לאף אחד ..זה יהרוס לי את כל הפרנסה.

מוסר השכל! כל אחד עושה עם הריבונו מה שנוח לו ולא לומד איך לומדים אלהות מהי,מזה שכינה, מי הוא ''סיבת הסיבות ועילת העילות'' מיהו ''לית אתר פנוי מיניה'' מיהו ''המאציל העליון''. מהם הספירות, ''בעשרה מאמרות נברא העולם'' מי שאמר והיה העולם.. ואידך זיל גמור..
אבל..הבדיחה היתה ''שלאגר'' בשנות ה60 ,ה70 וה80.. אני עוד משתמש בה מידי פעם בדרשות. בברכת,שנה טובה ויאריך ה' לך את ימיך בטוב ושנותיך בנעימים.ותזכה לשנים רבות נעימות טובות.
מוטק'ה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי