פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
עידכון – פרטים נוספים
יובל רבינוביץ (יום שלישי, 27/12/2005 שעה 6:05) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתמול נערכה מסיבת עיתונאים בה נמסרו פרטים רפואיים נוספים על אודות אריאל שרון. במסיבת העיתונאים השתתפו פרופ. בולסלב גולדמן וד''ר שלמה שגב מהמרכז הרפואי ''שיבא'' בתל השומר וגם פרופ. חיים לוטן ופרופ. תמיר בן-חור מבית החולים הדסה.

שלא כמקובל, אסרו אנשיו של אריאל שרון להקליט או לשדר את הדברים.

הפרטים הנוספים שנמסרו:
משקלו של אריאל שרון הוא 118 ק''ג.
הוא סובל מתת-תפקוד של בלוטת התריס ומטופל באלטרוקסין.
הפגם בדיבור שהופיע ביום א' נמשך כל הערב והלילה ורק ביום ב' בבוקר חל שיפור. האירוע כולו נמשך יותר מ-‏24 שעות.
בבדיקת אקו של הלב התגלה פגם בקוטר 1.5-2 מ''מ במחיצה הבין-פרוזדורית. פרופ. לוטן סבור שזהו הגורם לקריש הדם.
בבדיקת MRI שנעשתה לפני שיחרורו של שרון מבית החולים נמצא אוטם מוחי. לא נמסר מהו מיקום האוטם.

בשלב זה מתוכנן צנתור במהלכו יתוקן הפגם במחיצה הבין-פרוזדורית על ידי שתל פלסטי. הצנתור יבוצע בתוך 2-3 שבועות. עד לביצוע הצנתור מטופל שרון בשתי זריקות תת-עוריות של קלקסאן בכל יום.

שוב לא נמסר גובהו של שרון. ב-ynet נכתב שאינדקס מסת הגוף של שרון היא 40.8 (מקור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3190377,00.h...). אינני יודע כיצד הגיעו לנתון הזה, אבל אם הוא נכון, גובהו של שרון הוא 1.70 מטר.

עד כאן הנתונים. מכאן לפרשנות.

האיסור להקליט את הדברים או לשדרם הוא תמוה מאד. נראה שמשאירים פתח להכחשות עתידיות. לא נראה שהחתירה לאמת היא שיקול שהנחה את מסיבת העיתונאים הזו, שספק אם היא ראויה להיקרא כך תחת ההגבלה הזו.

בכל אופן, מובן שלא מדובר ב-TIA, שהיא הפרעה נוירולוגית חולפת, אלא ב-CVA, הפרעה נוירולוגית מתמשכת. פרופ. גולדמן, שאמר ביום האירוע שמדובר בהפרעה שחלפה לא דיבר אמת. בזמן שאמר זאת עדיין היתה לשרון הפרעה בדיבור.

נמסר שהפגם במחיצת הלב הוא בקוטר 1.5-2 מילימטרים. זה כנראה לא נכון. הכוונה, כנראה, היא בסנטימטרים. אחרת, הסבירות שזהו מקור התסחיף ושהצנתור יתקן אותו נמוכה בהרבה. תחת ההנחה הזו, אם לא נמצאו גורמים נוספים לאירוע, ההערכה שהפגם במחיצת הלב היא הגורם לתסחיף היא סבירה, אך לא מוכחת. עם זאת – יש לנתון זה השלכות נוספות. חיוני לדעת מהו הלחץ בעורק הריאה ועובי דפנות הלב באקו כדי להעריך את הסיכוי לסיבוכים אחרים.

בהנחה שהגודל שנמסר אמור להיות בסנטימטרים, הצנתור המתוכנן הוא אכן פעולה לא מסובכת וסיכויי ההצלחה של ההליך המתוכנן הם גבוהים מאד (לפחות 96%). בצנתור מתכננים השחלת יריעה דרך הפגם כך שתיפרש משני צידי הפגם ותאטום אותו.

כפי שציינתי, כלל לא בטוח שהפגם הזה הוא מקור האירוע. בדרך כלל מופיעים רוב סיבוכי הפגמים האלה בגיל צעיר בהרבה, לא בגיל 78.

נתונים חסרים מאד:
פרופיל שומנים מדוייק
מדדי הלב באקו
הסיבה בעטיה עבר שרון אקו לב חודש לפני האירוע הנוכחי
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי