פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לפרקש, 31/12/05 18:51)
המבחן האמיתי הוא למה אתה מתכוון?
דוד פלד (יום ראשון, 01/01/2006 שעה 9:45)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה עוקף את הבעיה ולא ענית גם על שאלה אחת מאלה שהצגתי לך. אבל,מותר לך. ס''ה ניסיתי להבין את עמדתך ואת הקשרה; ואכן הבנתי.

בשולי הדברים: יש כל מיני סוגי פרשנות. זו שאתה נוקט בה נועדה להבהיר את עמדתך הפוליטית, אך אינה מסייעת לה אלא להפך. נודף ממנה ריח של תעמולה, קרי - שימוש בעובדות ובמילים שמקדמים את האינטרסים שלך תוך התעלמות מוחלטת מכל מה שאינו תואם את הקו שלך.

מבחינה פוליטית אין זה משנה כיצד תגדיר את זהותם של הפלסתינים. הם אינם משחקים במגרש האקדמי ולעניות דעתי הידע שברשותך דל מדי כדי להתמודד עם הבעיות המוצגות במגרש הזה. פוליטיקה היא תורת הפעלת כוח (כלכלי, צבאי מדיני). ההסברים לסוג הכוח שבחרת להפעיל נחוצים רק כדי להצטדק אחרי כישלון. או שתצליח או שתסביר. אתה - ''מסביר''!

באשר לציטוטים שהבאת: הפניתי את תשומת לבך לשתי מגמות הרווחות בעולם הערבי, האחת מדברת על ''אומה ערבית'' כאשר תור הזהב של האיסלאם משמש לה מורה דרך. השניה עוסקת בהקמת מסגרות מדיניות ערביות הנוהגות לפי האינטרסים של כל מדינה בנפרד. כל הצהרה מדינית נועדה לשרת מטרה מדינית. הצהרות יכולות לסתור זו את זו בלי להפחית מערכן. הפוליטיקה אינה לא בית משפט ולא בג''צ.

אבל, כאמור הבנתי. שום עובדה או טיעון, רציונאליים ככל שיהיו, לא יזיזו אותך מעמדתך ואני אהיה האחרון שינסה לערער את אמונותיך.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי