פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ראכן סאטירה למופת
פרקש (שבת, 14/01/2006 שעה 11:57) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ובכל זאת כמה הערות:

כל עניין הסיסמאות, טביעת אצבע, השאלות והחידונים מסורבלים בעיקר לנהג עצמו. בטח ריבוי הסיסמאות: להגה, למושב, למצת, למראה וכו'. עןוד מעט הנהג הממוצע יידרש להכניס את כל המידע הזה למחשב נייד שיפעילו לו את הרכב. הישראלי יהיה תקוע שעה בלהניע את מכוניתו בשעה שהוא צריך בכלל להגיע למשרדו 10 דק' הליכה מביתו.

כמובן שכל ההומור שלך מכסה על שוק אבטחת הרכב שהוא שוק גדול ויקר וגוזל כספים רבים מהציבור. ובכל זאת רכבים ממשיכים להיגנב. הייתי מציע שהמדינה במקום להשקיע על אבטחה תשקיע מעט יותר במניעת גניבות ותפיסתה גנבים.
ואיך גונבים היום הרבה רכבים? פשוט. רכב בעייתי עם ה'מיגונים' שתארת מביאים כנגדו רכב גרר עם מנוף ומרימים אותו. ושום מערכת אזעקה לא עובדת (אלא אםתציע מד גובה ברכב שיצייץ כשמעלים אותו כ-‏2 מ' למעלה או שהוא קורע חיבור נסתר לקרקע).

הבעיה היא לא להתמגן ברכב ובחניה, אלא להרחיב את היכולת לאתר את הגנבים (בעיקר לפני, אבל לצערנו בד''כ אחרי) ולהעמידם למשפט מהיר עם ענישה מקסימלית ביחס ישר לנזק שגרמו. כאשר צריך לקבוע שגניבת רכב לשטחים תיחשב כסיוע לטרור (בהנחה אפריורי שהכספים או חלקם משמשים את הטרור).

המשטרה שלנו חלשה יחסית ממשטרות אירופאיות. יחס שוטרים לאוכלוסיה אצלנו קרוב לחצי מהנהוג במדינות מתקדמות. והמשטרה שלנו מגוייסת בחלקה הגדול יחסי למשימות שלא מיועדות לה, כמו מלחמה אקטיבית בטרור.

עניין גניבות רכב מתקשר לרף האלימות הגבוה יחסית ברחובותינו, וצריך להתמודד בפשע הכללי הזה כמקשה אחת. צריך יותר שוטרים. יותר שוטרים קהילתיים (מה שנקרא פעם 'שוטרי מקוף') שיקָרבו בין הקהילה לבין המשטרה וביחד תוכל להתבצע אכיפת חוק טובה יותר. היום המשטרה כמעט ולא מגיבה לאירועי אלימות קטנים כי זמנה לא בידה (כלומר, יש לה הרבה משימות ומעט אנשים), ויש אצלה תיעדוף תגובה לפי גודל העבירות.

המשטרה חייבת לגדול ולבצע פעילות אכיפה אגרסיבית ושוטפת לצד הרחבת פעילות המודיעין שלה (שרק לאחרונה קראנו שהוא בעייתי). רק בשתי הדרכים האלה היא תוכל לשים ידה על העבריינים בהצלחה ולהביאם למשפט מהיר.

זה מחייב גםאת בתי המשפט להחמיר בצורה קיצונית את העונשים על מי שהורשע בדין, ובאופן יחסי למידת הנזקים שגרם העבריין.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי