פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
שוויון
יובל ברנדשטטר (יום שישי, 17/02/2006 שעה 14:28) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל הגישה של המאמר מבוססת על שוויון בין יהודים וערבים בארץ הקודש. ולא היא. אין שוויון, ולא יכול להיות. ארץ ישראל היא ביתו של עם ישראל, ולא של שום עם אחר. העובדה שאחרים השתלטו עליו מדי פעם איננה משנה כהוא זה את הטעם היחיד המצדיק את ישיבתו של עם ישראל בארץ ישראל. ברגע שאוכף החוק פוגע בחוק היסוד הזה של מדינת היהודים, הרי הוא הופך בעצמו לפורע חוק, ולא משנה איזה שופט נתן את ההוראה, שכן זו פקודה בלתי חוקית בעליל.
יתר על כן, הצדקת גירוש יהודים והריסת ביתם בטענה של כיבוד החוק, גורסת כי כל ריבון רשאי וראוי לעשות את מה שעולה על רוחו ביהודים, אם רק יעביר את החוק הדרוש. הערבים רוצחים, הגרמנים משמידים, והכל בחסות החוק. ואם לא די בכך, הרי שהקולות העולים מתוך תומכי שלטון החוק קוראים לשימוש באמצעים יותר תקפניים נגד יהודים היושבים על אדמתם, רוצה לומר, לירות בהם, כפעולת מנע. אבו וילאן אומר זאת בריש גלי, וכן ניצב בדימוס אריה עמית.
מי שאיננו מקבל את האקסיומה שהריבון היחיד על ארץ ישראל הוא עם ישראל, מקומו איננו בארץ ישראל אלא בכל מקום אחר בעולם בו עקרון השוויון הוא הראשון במעלה. דנמרק היא מקום מצוין, צרפת, באלי, ניו-יורק, ואולי גם בגדד. שם כולם שווים בפני הג'יהאד.
_new_ הוספת תגובהכבר שכחת מה שכתב ז'בוטינסקי?
דוד סיון (יום שישי, 17/02/2006 שעה 15:46)
בתשובה ליובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי