פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ניסים: אני לא מאמין למראה עיני!''החזרת'' שטחים?
מוטקה צביאלי (יום חמישי, 08/08/2002 שעה 17:20) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המונח מסירת שטחים יותר מדויקת בהקשר הזה ובכלל בנתינת שטחי א''י לאויב. הבעיה היא שמטבעות הלשון האלו הפכו לנכסי צאן ברזל בעם ישראל. אין לומר ''החזרת'' שטחים יש לומר ''מסירת'' שטחים.
כל המושגים הללו על שטחים כבושים והחזרת שטחים בטעות יסודם. שטחי ארץ ישראל אינם מוחזרים לבעלים הלא חוקיים אלא כמחוות מטופשות. על זאת תתן שומרון קולה ויהודה תזעק מרה. מעניין שמר ראמספלד צריך ללמד אותנו איך לדבר. הוא אמר ''הם הפסידו הרבה נכסי דלא ניידי'' אני אומר ,אנחנו שחררנו את מה שהיה שלנו ודרום ארץ ישראל כיום דינה כארץ ישראל. על אילת (אום-רשרש לשעבר) אולי חל הדין של קדשוהו עולי הארץ בשנות קום המדינה כדין קדשוהו עולי בבל, ואם קדשה לשעתה גם קדשה לעתיד לבא. על כל פנים, נאה דרשת. מה שחבל הוא לא לומדים או לפחות מקבלים סקירה הסטורית על תולדות ארץ ישראל מכניסת יהושע. מעיניין שכשהייתי בקורס קצינים (אי שם בבה''ד ) הקרינו סרט על תודות ארץ יראל. התחלת הסרט היתה :''בסוף שנות המאה ה19 קם חוזה מדינת ישראל תיאודור הרצל ואמר: ''אם תרצו אין זו אגדה''. זקן, הדרת פנים, בלורית משהו מקסים, טוקסידו עם צילינדר, מקטורן עם זנבות, חולצה עם פרפר, מכנסיים עם צרצר (על משקל הפרפר) והוא חלם על המדינה. שם בבזל שבשוויץ נוסדה מדינת היהודים. יהשוע, כלב בן-יפונה, אהוד בן גרא, שמגר בן ענת, עבדון בן הלל הפירעתוני, שמשון הגיבור, ברק, דבורה, שמואל, כולם איזה חלק מחלום אקדמי. רק הרצל, אפילו היה לו שם עברי ,בנימין זאב. והא היה חוזה המדינה.. ומה קרה? הבנים שלו כבר לא היו חלק מהעם, הבן שלו הצעירק התאבד והנכדים שלו, איפה הם? כששאלתי את המדריך על האבות ,השופטים והמלכים שקדמו ל''חוזה המדינה'' ...ענו לי:''נו,טוב,זה ברור ,אבל אנחנו מתרכזים בתקופה המודרנית וכל השאר כתוב בתנ''ך''. גם תשובה. משהו בסגנוןבית מדרשו של הילל הזקן:זה העיקר,ואידך זיל גמור''.
רק אנחנו, צאצאי גולי אשכנז, בבל וספרד ,באנו לכאן בצורה זו או אחרת והקמנו מדינה על חורבותיה של קודמתה. הארץ הגיבה לחזרה שלנו בפוריות, בפרותיה, כאם החובקת את בניה האובדים שחזרו לחיקה. לא היתה פשוטה חזרה זו..והנה קמו להם המנהיגים האחרים ו''מחזירים'' שטחים'' לעם שלא היה ולא יהיה? אתמהה.
חוץ מזה, ה''עם'' הזה,מאיפה בא? ראה גם ראה את מקורותיו ותגיע לצלבנים, לביזנטים ולחולירות הורסי הארץ שהיו פה במרוצת הדורות. ראה ערבי שחום מאד, ראה ערבי ג'ינג'י ראה ערבי עם תווי פנים טורקיים..כמונו בדיוק. כל הצבעים וכל המינים,רק מה, אבות אבותיהם של היהודים שמכל הגוונים ומכל הצבעים היו בכניסה לארץ או שהתגיירו במשך הדורות . אבותיהם של אלו מהיכן באו? מי הכניס אותם לארץ? אולי ,וזה די נדיב, הרומאים שרצו לאכלס את האימפריה הרומית בנתינים שלהם עשו קולוניזציה. אבל לפני הרומאים מי היה ולכמה זמן? היהודים למשך כ1000 שנה. ואם תאמר שהם צאצאי הפלישתים..כמו שהם מתיימרים לרמוז בעצם אימוצם את השם ''פלסטינים'' הרי שיש לנו ברית עם הפלישתים עוד מימי אברהם אבינו,:''אם תשקור לי ולניני ולנכדי''. וזו הסיבה ששמשון הגיבור לא הכריז מלחמה עליהם ועשה פעולות ''נקודתיות'' על הטרור שלהם. הוא לא גייס צבא כמו שאול נגד אנשי עמון, ולא כמו אחאב נגד ארם כמו שהזכרת. גם המשעה עם דוד וגלית היה מעניין מנקודה זו. אז למה הטרור? שיגורו להם בשקט בחבל עזה, (שגם היתה מרכז יהודי לא מבוטל במשך דורות רבים) או ב''נחל מצרים'' או באל-עריש ובנותיה ושיתנו מנוחה. אבל אילו פני האומה ,נכון להיום. טוב, מה דעתך?
שנה טובה. מוטק'ה.
_new_ הוספת תגובהמוטקה: מדוע אתה מסית בארסיות כנגד הרצל, הוגה
מיכאל מ. שרון (יום שישי, 09/08/2002 שעה 0:30)
בתשובה למוטקה צביאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הציונות המדינית? מה חטאו של הרצל? ''(מכנסים עם צרצר (על משקל הפרפר)'' ושאר ירקות שאתה מביא)? האם כינון מוסדות מדיניים שאפשרו את מה שיש כאן היום?
_new_ הוספת תגובהמכאל: אתה תוקף כאן ומתנצל בדוא''ל? זה לא היה ארסי
מוטקה צביאלי (יום ראשון, 11/08/2002 שעה 16:52)
בתשובה למיכאל מ. שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו היתה מציאות. רק כתבתי משהו ''עסיסי'' כדבריך, על זה שהוא הלך עם מכנסי טוקסידו צרים ופרפר בבאזל.
... עוד נדבר. שנה טובה.
מוטק'ה
_new_ הוספת תגובהמדוע ''החזרת שטחים'' ולא ''מסירת שטחים''?
נסים ישעיהו (יום שישי, 09/08/2002 שעה 1:24)
בתשובה למוטקה צביאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מודה כי המונח נכתב מתוך שגרת הדבור ולא בכוונת מכוון.
בדיעבד, טוב שכך הוא נכתב. וההסבר:
לעניות דעתי הבעיה הקשה ביותר שלנו טמונה בלשון; אנחנו מדברים בשפה שקרית.
נכון, לא כולנו, לא כל הזמן וגם לא בכל עניין. אבל זו השיטה וזו השפה.
הרבה פעמים הוזכרו הדברים גם בפורום זה ולכן אמנע מאריכות יתר. רק לשם הדגמה, הנה כמה ביטויים שקריים מלוקטים באופן אקראי לחלוטין מזיכרון שכבר מת לישון:
''תהליך השלום'' קוראים לתוצר אוסלו כאשר את גלגליו משמן דמם של ''קורבנות השלום''.
שר הביטחון מכנים את מי שאחראי לכך שסר הביטחון.
אין טעם להמשיך כי כל חיינו הציבוריים מושתתים על שקרים וחצאי אמיתות הגרועות משקר מוחלט, והנושא כואב כל כך שקשה להתייחס אליו כלאחר יד.
השפה השקרית גרמה לחורבן מלכות ישראל כמה דורות אחרי אחאב והיא זו שאחראית למצבנו העגום כעת.
''החזרת שטחים'', מונח שקרי על פניו, כל כך השתגר בשפת הדבור שלנו עד שהפך לדוגמא טובה לשקר שלא מרגישים בו, אבל - דווקא לכן - הוא מוביל לחורבן...
היחס אל התנ''ך בדורות האחרונים מיוסד על אותה שפה שקרית: אם אברהם אבינו לא היה ומשה רבנו ודוד המלך ו... ו... ו... כולם לא היו - אז גם עם ישראל זו סתם פיקציה ואין שום הצדקה לשמור על ייחודנו כעם. לכן ''צריכים'' להצטרף למשפחת העמים ולכן הכריז בגאווה ראש ממשלת הסכם אוסלו לאחר חתימת הסכם ''השלום'' עם ירדן: 'לא עוד עם לבדד ישכון''...
ותקנו אותי אם אני טועה.
אבל כעת ראש חודש אלול וראש חודש זה אומר הזדמנות לחדש את הראש, שיהיה לנו ראש חדש.
אז נתגייס כולנו ליישם את הרמז המפורסם בראשי התיבות אלו''ל: 'איש לרעהו ומתנות לאביונים', לסייע ככל יכולתנו ליהודי שני בלי לבדוק אם הוא שייך לקליקה שלי או לא, ועל ידי זה בוודאי נזכה שיתקיים בנו גם הרמז הראשון של אותם ראשי תיבות: 'אני לדודי ודודי לי' ומיד גם נזכה לגאולה האמיתית והשלמה על ידי משיח צדקנו.
שבת שלום, חודש טוב ושנה טובה ומתוקה לכולם.
נסים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי