פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה למיכאל שרון, 03/04/06 23:30)
תראה שרון, אתה מקשה עלי להשיב דבר
א. פרקש (יום שלישי, 04/04/2006 שעה 9:28)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולא בגלל שלקחתי ממך דבר, או שיש לך טיעונים לעניין, אלא דווקא להיפך, רוב טיעוניך כלל לא לענייננו.

מי השתלט על אמריקה? האדם הלבן. הוא ''גילה'' את אמריקה והשתלט עליה תוך לחימה ונישול הנייטיב'ס – במקרה הראשון שהבאת היו אלה שבטים אינדיאנים. אח''כ בריטניה לחמה באמצעות מתיישביה (ואם תרצה 'מתנחליה') לקיום אחיזתה באמריקה עד שהלבנים המקומיים עצמם התמרדו כנגדה. אז מה בדיוק אתה רוצה לומר? שבריטניה היתה 'נסיכת הכתר' ושהיא לא כבשה את אמריקה בדם? שזה לא היה במסגרת האימפריאליזם של האדם הלבן? ואם היה סיכסוך מינורי בין מתיישבים לבנים שעם הזמן רצו להיפרד מאמא בריטניה שולל את התיאוריה שהאימפריאליזם היה תהליך ניצול מתמשך של המדינות הקולוניאליות נגד אוצרות הטבע וזכויות האדם של הנייטיב'ס? כיצד מלחמת השחרור האמריקאית שוללת את הקונצפט הזה? היא דווקא מחזקת אותו.

• ביחס לאמירתי: ''המשבר החברתי-פוליטי בדרום אפריקה בתקופה ההיא שימש להם עזר להכפיש את ישראל''. אתה כותב: ''שוב משפט עמום וסתמי. משבר?'' מה סתמי בלטעון שמצב חברתי-פוליטי במקום ובזמן מסויימים יצר משבר? האם לא היה משבר בדרא''פ והיא נחלצה ממנו במהפך דמוקרטי ויציב? נוצרה השלמה בין חברות ותרבויות מקומיות. הרי זה בדיוק הליך הפוך ומתקן לאימפריאליזם ההולנדי-בריטי שדיכא דמוקרטיה.
• אתה אומר: '' התפתחות כלכלת העבדים בדרום האגררי ובדרום אמריקה הינה מגמה כלכלית מקומית''- שאלתי היא היכן נמצא ה''דרום האגררי'' שלך? מה עניין ''כלכלה מקומית'' לענייננו? זה כמו שתטען אבל בטקסס הם חבשו כובע בוקרים ולכן הכל היה בסדר.
• מה עניין '' המצאת הג'ינס מבד ברזנט על ידי לוי בשנת 1840 בערך'' לענייננו, מלבד העובדה שבבתי המלאכה עבדו כושים בשכר מינימום?
• ואשר לאמירתך העמוקה : ''אשר לעבדות, מדובר במה שנראה משאב חשוב וזול של כוח אדם, לכלכלה וחקלאות חדשות המתפתחות במהירות. ויהודים תמיד הישכילו לצפות במגמות כלכליות חדשות ולקדם או להשתלב מאד ביוזמות כלכליות חדשות. למה לא לראות את הדברים כפשוטם?'' ---- מי אמר שהעבדות לא היתה 'משאב' (מעניין שאתה מכנה עבדות כ'משאב' טבע. זה מצביע על שמץ של ראיה גזענית) חשוב וזול. הרי בגלל זה היה טוב למתיישבים החדשים לנצלם (ברמה האישית וברמה הקולקטיבית) עד לשד עצמותם. האם פתאום האדם הלבן התאהב באוכלוסיות השונות האלה והתגייס לסייע להן לעמוד על הרגליים או שהיה כאן ניצול קשוח של משאבי האחר לטובת הקולוניות? שהרי הקולוניות נתנו רשיונות עסק לכל יזם לבן שהגיע ורצה לפתוח עסק והיה חייב במיסים ממיסים שונים לקולוניה.
---- ומה עניין היהודים לענייננו? האם היתה מדינה יהודית שהשתתפה בכיבוש ה'עולם החדש'? האם היתה איזושהי ''מועצת עולמית של העם היהודי'' (שרשומה ב'פרוטוקולים של זיקני ציון' שהרבת לצטט אותם) שטוותה את חוטי האימפריאליזם כדי להפיק רווחים כלכליים ופוליטיים? האם סוחרים יהודים נשלחו ע''י הקהילות לנצל את הקולוניות, או שכל אחד פעל מטעם עצמו למען מדינת הקולוניה שלו? הרי גם מצב של היהודים במקומותיהם לא היה שפיר ויציב.
• אתה אומר: ''בעצם, גם בישראל יש תהליכי עבדות.... וגו''' -- יתכן. אתה צריך להביא הוכחות לכך. אבל ההבדל הוא שבישראל אתה יכול להיות עבד לבוס שלך ולקבל משכורת של 30 מיליון ₪ לחודש והרכב ע''ח הבוס. וחוץ מזה החוק מגן על עובדים, כולל עובדים זרים, וראה את פסק הדין של בית המשפט העליון רק השבוע. זונות? אכן זו עבדות שמתקיימת לא כחוק בישראל. אז קודם כל זה מעיד על המדינה שהיא נגד עבדות. אבל המדינה לא יושבת בחיבוק ידיים (גם אם אינה עושה די) ופועלת נגד אותה עבדות שנוצרת ב ע י ק ר ע''י העולם התחתון הסובייטי לשעבר מול כל העולם וגליה מגיעים גם לישראל. ובדרך יש מדינה או שתיים (כמו מצרים) שמעלימה עין או מנצלת זאת לטובתה, ובדואים שמבריחים את הגבול בנשק, סמים וזונות לגורמי פשיעה וטרור בישראל או ביו''ש. אני רוצה לומר לך שבשנה האחרונה ישראל מתמודדת בהצלחה בתופעה הזו, קודם כל בגלל שצה''ל נפרס צפוף יותר לאורך גבול מצרים-ישראל.
• מה עניין ''עובדי קבלן, יצאניות מחבר העמים, עובדים המשתכרים משכורות רעב, סחר באיברים, הצפת בתי הספר בסמים והטלת טרור על נוער מצד ''דוחפי'' הסמים בקרב התלמידים, שותפיהם של סוחרי הסמים... '' לענייננו? האם זו הוכחתך שיהודים הובילו את האימפראיליזם ואת המסחר בעבדים?

חבל שאתה לא קורא בטרם אתה מגיב וכשאתה מגיב אתה לא מגיב לעניין.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי