פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לע.צופיה, 16/06/06 10:14)
פורז רק לחם טקטית נגד משכורות עובדי החשמל
א.פרקש (יום שישי, 16/06/2006 שעה 10:27)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא היתה לו מדיניות הפרטה כוללת, לפחות הוא לא העמיד אותה למבחן מעשי בכנסת.

לביבי היתה ויש תוכנית מקיפה, אלא בשל העובדה שהקואליציה היתה מחורצת ולא החלטית בעניין הזה, לצד חזית חשמלית מאוחדת (הנהלה ועובדים וכמה חברי כנסת), לא היתה ברירה לביבי אלא לזנוח את המהלך.

בכל מקרה, עכשיו הממשלה בלי ביבי ואיננו רואים שהיא מעלה הצעות לפתרון. ולא מדובר רק במדיניות של שינוי מבנה הפקת החשמל והפצתו, אלא אפילו על קביעת מדיניות אד-הוק לחברת החשמל שעליה לעמוד בה לטובת כלל הציבור. אין היום יכולת פיקוח אמיתית מבחוץ על תפוקות חברת חשמל, מחירן, אמינות האספקה בימי לחץ או בזמני חירום, עמידה בשמירת יכולת ייצור רזרוות חשמל לימי צריכה גבוהה וכו'. אפילו בזה הממשלה בינתיים מדשדשת. נקווה שבן אליעזר (?) יתחיל ליסוע לחדרה ואשקלון במקום ליסוע לגרמניה ולציילון (סתם בשביל החרוז. ושתסלח לי סרי-לנקה יקירתי, זמנים קשים עוברים גם עליה וידידנו מי''ש לא עוצר לרגע ונותן הגיגיו למשבר שלא נפסק שם).
_new_ הוספת תגובהפורז רק לחם טקטית נגד משכורות עובדי החשמל
ע.צופיה (יום שישי, 16/06/2006 שעה 11:19)
בתשובה לא.פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מלחמתו היתה טקטית,כי המשימה היתה שולית אך מוחצנת.
ניתן לראות בפשרה שהוא השיג עם העובדים כהתחלה של שינוי בגישה כלפיהם. פחות פחד ויותר אגרסיביות.
נתניהו, ביצע והניח יסודות לרפורמות חשובות ביותר במשק הישראלי. יתכן שהיה מכניס את ''ראשו'' לקלחת החשמלית ויתכן שלא.הבעיה הבסיסית עם חברת החשמל דומה לבעיה עם בזק. המדינה קטנה מדי על יותר מחברת תשתית אחת. ומי שמחזיק גם בתשתית וגם בצרכן שולט בשוק.
בן אליעזר יכול לעזור '' קראכצען'',הרבה טפיחות עצמיות על השכם, מינוי מקורבים ותו לא.
_new_ הוספת תגובהאני חושב שטעות בידך
דוד סיון (יום שישי, 16/06/2006 שעה 11:25)
בתשובה לא.פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נדמה לי שהירשזון כבר שלף את תוכניתו של נתניהו שבעצם הוקפאה. נדמה לי שיותר נכון יהיה להגיד שהתוכנית הזאת קיימת עוד לפני תקופתו של נתניהו במשרד האוצר. מה שחשוב לזכור שגם בן אליעזר (בתקופה הקודמת שלו במשרד התשתיות) וגם נתניהו לא ממש רצו להתעמת עם עובדי חברת החשמל. לדעתי זה היה משיקולים אלקטורליים כי עובדי ח. החשמל מרושתים במרכזי המפלגות.

לגופו של עניין הרפורמה המוצעת נחוצה למערכת ייצור החשמל כמו אוויר לנשימה. בעיקר בגלל הסיבות אותן הזכרתי. פירוק המונופול שבמקרה שלנו יש לו גם כוח אלקטורלי נחוץ לנו האזרחים (בעלי הבית הנשלטים על ידי עובדי החברה והנהלתה).

הסיבה הכי חשובה בהקשר הזה היא שהפירוק יסיר את המיגבלות (בזכות המונופול והכוח האלקטורלי) מתהליכי ההתייעלות וההתפתחות בהתאם לצרכי השוק. בתוך הסיבה הזאת גם טמון הפתרון לבעיית הרזרבה...

------

כל עוד לא תפורק חברת החשמל התנהלותה תהיה לפי האינטרסים של עובדיה אפילו בניגוד לאינטרס של בעל הבית.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי