פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לנסים ישעיהו, 24/06/06 23:50)
אתה נשמע כאחד שחושב שישראל איבדה את דרכה או יעודה
סתם אחד (יום ראשון, 25/06/2006 שעה 8:33)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא הייתי מרחיק לכת ואומר שיש לנו מחלוקת בהבנת המציאות אלא בפרשנותה. אנחנו מפרשים גם ''צמיחת הפרי כפשוטו'' באופן שונה. שכן, זו רק אשליה שקליפה קודמת לפרי, של אדם שמסתכל מן החוץ לפרי. כי ראשיתו של הפרי מזירעו שממנו יוצאת הקליפה להגנתו ולהזנתו של הפרי שבינהם. וככל שגודל הפרי גדלים כל מרכיביו מן הגרעין ועד לקליפה ובעיקר מה שבינהם. והקליפה הולכת וגדלה, משנה ציבעה, טעמה, קשיותה ומוציאה לעיתים זיפים.

מכאן שהקליפה היא כל אותם מנגנונים חיצוניים ביהדות שהגנו על עם ישראל, ממלכות ישראל ויהודה שהיו מנגנונים מדיניים (שהרי חלקם גם ''עשו את הרע בעיני השם''), מרד המכבים, בר כוכבא, נשיאות ישראל, הרבנות בקהילות ישראל ובמאה השנים האחרונות זה הבשיל לציונות. כל זה הגן ושימר את אופיו המקורי של הפרי ששימר את ייעודו, וללא כל הקליפות האלה שהלכו והתרחבו מסביב לפרי וליבתו, שינו צבע וקשיות, לא היה הפרי נשמר. תפקידנו גם לשמור על רעננותה של הקליפה ועל שתשָמר לנו את כל הפרי (עם ישראל) לצד מתן זכות וחובת פעולה לגרעין הפרי, ההנהגה הרוחנית, לפעול בדרכים נכונות וכשרות, כדי לשמור על טעמו המקורי והעסיסי של הפרי. כך אני רואה את התמונה הנפלאה שאתה מתאר לנו כל שבוע ושבוע.
_new_ הוספת תגובהאתה נשמע כאחד שחושב שישראל איבדה את דרכה או יעודה
נסים ישעיהו (יום שני, 26/06/2006 שעה 22:32)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

אם אין מחלוקת בהבנה, לא תהיה מחלוקת בפרשנות. הא בהא תליא.

מעקב אחר צמיחת האגוז למשל, עשוי לאשר את מה שנכתב בתגובתי הראשונה. קודם יש קליפה והפרי הוא בשלב של עיבור, אח''כ מתפתח עד שנהיה בוגר וטוב למאכל.

יש קליפות מסוגים שונים, מקליפת התפוח והמלפפון הטובות לאכילה ועד קליפת האגוז שעלולה לשבור את שיני מי שינסה לאכלה. בתווך יש את קליפת התפוז שניתן להכשירה לאכילה.

בכל מקרה, מגיע שלב בו הקליפה מסיימת את תפקידה; ואז או שהקליפה מתמזגת בפרי כמו בתפוח (ועם ישראל נמשל גם לתפוח) או שנזרקת והפרי נאכל.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי