פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מארי יחיא והמשכיל מאירופה
רזיאל (יום רביעי, 28/06/2006 שעה 14:15) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צר לי אבל מפורסם שר' יוסף קאפח חתם בבית הדין הגדול שהוא נגד הדרדעיות וכו' ואחרי שהוא קיבל הכרה חזר לסורו[ככה משקרים בבית דין? הרי לשקר בבי''ד זה לעמוד לפני בורא עולם ולשקר] אבל למען ההסטוריה.
* יחיא קאפח ותלמידיו נתפשו להשכלה וזה התחיל ע''י משכיל שהגיע לתימן מאירופה הוא רצה להקים בית ספר אליאנס בתימן אבל ב''ה רבני תימן עמדו בפרץ ונלחמו בו בכל כוחם ואפילו הטילו עליו מעיין חרם היחידי שהלך נגד כל רבני תימן היה יחיא קאפח והתחבר עם אותו משכיל שהצליח לזרוע זרעי כפירה בליבו ובמיוחד בכל מה שקשור לזוהר הקדוש שהקריאה בו לבד היתה מחדירה יראה שמים ואהבת ה' ואת זה רצה אותו משכיל לשרש מיהודי תימן.
ב''ה ליהודי תימן מסורת של למעלה מ-‏1300 שנה הדרדעים אין להם 150 שנה והיום כמעט לא נשאר מהם כלום רק קומץ עמי ארצות שמנפנפים במורינו ורבינו הנשר הגדול הרמב''ם שספריו ופסיקותיו התקבלו בתימן אבל יש לזכור מסורת קודמת להלכה כוחה של מסורת חזק מן ההלכה ומסורת יהודי תימן קדמה לרמב''ם ולכן יש מקומות רבים שלא פסקנו כמו הרמב''ם בגלל המנהג שקדם לפסיקתו ואפשר עוד לפרט ולהאריך בנושא. וה' ברחמיו יוליכינו בדרך הטוב והישר לפניו.
_new_ הוספת תגובהמארי יחיא והמשכיל מאירופה
ש (יום שני, 04/06/2007 שעה 11:15)
בתשובה לרזיאל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשנשאל על ידי תלמידיו איך נשבע שהוא מקבל עליו את הזוהר ענה שהרמב''ם מפורש כותב ''נשבעים לאנסים...''הוא חי כל חייו כדרדעי ומת כדרדעי
_new_ הוספת תגובהמארי יחיא והמשכיל מאירופה
אליצור סגל (יום שני, 04/06/2007 שעה 12:03)
בתשובה לש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
לא היו דברים מעולם.
אליצור
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי