פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לא. פרקש, 12/11/06 19:46)
שתי הערות
דוד סיון (יום ראשון, 12/11/2006 שעה 20:15)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. כמו בכל מקום כאשר מסתמכים על מקורות בתקשורת ישנם הבדלים בנתונים המספריים. לכן קיים טווח הנתונים של ''סופרי הגופות''. מאחר והוא משתנה עם הארועים לדבר על המספרים הללו ללא תאריך שבהם נלקחו מהאתר יהיה בעייתי.
הבעיה הזאת קיימת גם בישראל (לפחות במועדים סמוכים לארועים).

2. קראתי מספיק מאמרים שמהם אפשר להבין שהנושא העיראקי היה נושא עיקרי במערכת הבחירות. אני מרשה לעצמי להניח כמוך שהאמריקאי המצוי לא חושב על מספר ההרוגים כל רגע. מצד שני הוא ודאי צד את הכותרות בנדון. מס' ההרוגים האמריקאים ודאי חשוב ומעסיק את האזרחים. אני מניח שהמספרים הללו נכנסים למערכת השיקולים שקשורים בחוסר הכרעה כי זה נתון בולט שמזכיר את חשיבות ההכרעה.
_new_ הוספת תגובהשתי הערות
א. פרקש (יום ראשון, 12/11/2006 שעה 21:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מספר ההרוגים האמריקאים הוא עניין אחר ולא נכלל במספר הכללי של הרוגי המלחמה בעיניים אמריקאיות. זה בערך כמו שאנחנו סופרים את הרוגנו ומתעלמים מההרוגים הפלסטינים. לפחות רובנו. והמספר הזה משמש ככלי להעצמת עמדות משני הצדדים ולאו דווקא משחק לצד אחד. תומכי המלחמה מדברים על מלחמה צודקת ועל שיש לשרת את האומה האמריקאית ולקדש את זכר המתים ולא לבגוד בהם וכך הלאה והעיקר לתת לבוש לסיים את המלחמה. מנגד, מתנגדי המלחמה מביאים את המספרים כאסון שבוש גרם בניהולו הלא אחראי של מלחמה הכי פחות צודקת שארה''ב נלחמה בה וכו'.

2. העניין העיראקי אכן היה הנושא שקבע את תוצאות הבחירות באופן פחות או יותר שאני תיארתי. השוליים של הרפובליקאים התמוססו וזלגו לכיוון הדמוקרטי כהצבעת מחאה. מספיק היתה בזליגה קטנה כדי לשנות את תוצאות הבחירות בחלק מהמחוזות/מדינות.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי