פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
נגעת בבעיה והרי כמה הצעות פתרון
אדם חושב (יום רביעי, 09/05/2007 שעה 1:08) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה היא, לטעמי, במבנה של השיטה והרי כמה פתרונות יצירתיים מבית מדרשי. במדינה אוטופית-דימיונית (אבל בהחלט אפשרית) הייתי משתדל ש-
1. לא יהיה מקצוע פוליטיקאי. נבחר/ת ציבור, ייבחר לפרק זמן (לא ארוך אגב (עד נניח 3 שנים) ולאחר הכשרה *מקדימה* (ראה סעיף 2)) שלאחריו לא יוכל להבחר שנית - זה מבטיח יותר ייצוג של העם באותה מדינה. יש, לעניות דעתי, מספיק אנשים מוכשרים+ישרים וכו' בכמעט כל אוכלוסיה מספיק גדולה.
2. מומעד/ת שנבחר *לא* ייכנס מיד לתפקידו/ה אלא יישלח לתקופת לימודים+התמחות (במסגרת הלימודים/התמחות יוכלו להרצות/להנחות נבחרי/ות ציבור לשעבר) ממושכת (לפחות שנתיים) שלאחריה ייכנס מוכן/ה לתפקיד - זו דרישה לגיטימית (מבעלי מקצועות מסויימים אנחנו דורשים תקופת הכשרה ממושכת למדי וממי שאחראי, להרבה יותר אנשים כמעט ולא (לפחות לא פורמלית)).
3. הייתי משתדל להקטין משמעותית את מספר המפלגות בדומה למצב בארה''ב כדי למנוע את הבעיות הקואליציוניות שנובעות מריבוי המפלגות.
_new_ הוספת תגובהועוד דבר
אדם חושב (יום חמישי, 10/05/2007 שעה 16:55)
בתשובה לאדם חושב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נטען פה (באחת התגובות בהמשך) שעצם זה שיש בחירות ושאותם מועמדים יכולים להמשיך ולהבחר - יוצר מחויבות, כלומר שנבחר ציבור שלא ממרוצים ממנו/ה לא יבחר שוב וזה לכאורה ''המקל'' שאמור להשפיע עליו/ה ולדרבנו/ה.
אפשר לגבי השיטה דלעיל להוסיף ''מקלות'' ו/או ''גזרים'' אחרים כדי ליצור מוטיבציה להצלחה, על-פניו זה לא נראה לי קשה מידי, אבל מה אני מבין בפוליטיקה?... :-)
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי