פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
תמימות
סתם אחד (יום ראשון, 16/11/2008 שעה 8:44) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מר ישעיהו לא הישכלתי דרך הסברך להבין מהיא תמימות. כמו גם מכול ציתותך את האישים השונים והפסוקים השונים.
ניראה חשוב מאוד הפתח הקטן למעלה שהשאיר הבורא אך שוב אין לך שום הסבר מהוא ומימה הוא עשוי וחשוב יותר כיצד בפשטות עוברים דרכו.
אני מוצא את עצמי קורא הרבה מילים מסובבות ומפתלתלות הדומות יותר להיתעמלות אינטלקטואלית המובילה לסיבוכים והידבקויות ברמות כאלה ואחרים, ותשובה אין.

הבנתי התמימה את הבורא הוא: הבורא איננו חושב כלל. מצב הבורא הינו דממה מוחלטת. הוא חי בהווה בלבד. ההווה הוא העבר והעתיד. הבורא השאיר חבל שבן-האנוש יכול לטפס ולעבור את הפתח הקטן. החבל עשוי משלושים הברות ומתוכן שש היוצרות את הפתח והפתח עצמו עשוי ממצב ריגשי הקרוי נוכחות להווה שמשה ואברהם ויעקוב ויוסף כינו אותו ''יהוה'' ויש כאלה שאומרים ''השכינה'' הנצרות מכנה אותה ''מריה'' והיום זה מכונה בפשטות ''לב''
מכול הכתבות שהספקתי לקרוא לא ראיתי שיש לך את ההבנה המיתקרבת למה שרשמתי מעל אתה בבדאי כמו גם ציבור הקוראים יבקש לדעת את שלושים המילים ואת שש המקיפות את השער לצערך הרב עלך יהיה להיפרד מדברים רבים אחרים ולהוסיף ידע שלא ניראה שנימצא קיים ברשותך כמו גם בידי הציבור. בכל אופן על מנת לגלות את המילים עלך להיות ולודות באופן שאין למעלה ממנו את הנוכחות להווה. ללא המצב התמים והפשוט הזה המילים לא יעזרו לך להפך הם רק יחמירו את מצב ההידבקות וההיתקשות הפנימי.
_new_ הוספת תגובהתמימות
סתם אחד (יום ראשון, 16/11/2008 שעה 23:24)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שחצן יהיר שכותב עם שגיאות כתיב
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי