פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אין קשר בין החוברת מלפני 8 שנים לבין מה שקורה בשנה האחרונה
בצלאל פאר (יום רביעי, 16/04/2014 שעה 1:02) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עם ''נערי הגבעות''. ''נערי הגבעות'' הם בד''כ צעירים שבאים מכל רחבי ישראל כדי ללמוד בישיבה הזאת ועוד אולי אחת או שתיים אחרות והם פעלו נגד צה''ל כי הם נגררו לכך. זה כשלון של של הממשלה והצבא קודם כל שלא הגיבו בחריפות מרגע שהרסו כמה מבנים לא חוקיים. בתחילה ויתרו להם, והם תפסו יוזמה והתנכלו לצבא. ואם המערכת הזאצ עובדת כבר כמה שנים נגד הצבא, איך לא שמענו שהיא פעלה נגד הצבא עד עכשיו?
אתה מתאר את המתנחלים כאילו הם קבוצה אחת הומוגנית, כי ככה נוח לך לתפיסת עולמך ולהתקפתם. אבל לא כמו שכל קיבוצניק הוא פרזיט, כל לא כל מתנחל פורע חוק.

מה שאתה מדבר על התנקלות למטעי ערבים, נכון יותר לכנות התנקלות הדדית. אותם מתנקלים מגיבים כך על אלימות ערבית שפוגעת בנכסי המתנחלים. מעבר לכך, למיטב זכרוני חלק מדיווחי ההתנכלות היו 'בטיח', המצאה שבאה להסיט נגד המתנחלים. בחלק מהמקרים אף נתפסו ערבים שפוגעים במטעים, ואז גורמי שמאל טענו שהם רק ביצעו 'גיזומים'.

הנהגת ההתנחלויות גינתה את פעילי ''תג מחיר''. אז גם כאן טעית.
_new_ הוספת תגובהבהחלט יש קשר בין החוברת והמעשים האחרונים
דוד סיון (יום רביעי, 16/04/2014 שעה 8:07)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. המעשים האחרונים מתאימים כמו כפפה לאסטרטגיה שנוסחה בחוברת לפני כ-‏8 שנים. לכן ההכחשה שבכותרת שלך חסר בסיס.

ב. אני מסופק שלא שמעת כי היו לא מעט דיווחים על פגיעות בחיילים וברכוש הצבא במהלך השנים. במאמר הצגתי דוגמה של הארוע הקשור בפינוי ביד יאיר וזה מספיק.

ג. אתה מצחיק כי אתה בעצמך מתאר את המתנחלים כקבוצה הומוגנית ובמקביל מתלונן עלי.

ד. הטענה ש''נתפסו ערבים שפוגעים במטעים...'' שלהם היא שקר וכזב. הפגיעות במטעי הפלשתינאים התחילו עוד לפני פרסום החוברת והם נמשכו גם אחר כך. הסיפור שזה בסך הכל התנקלות במתנקלים הוא סילוף המציאות.

ישנם כמה מקומות שבהם לא רק שמתנחלים בנו בתים על אדמה פרטית של פלשתינאים אלא גם נטעו כרמים. לפחות באחד מהמקומות האלה יש התנקלות במתנקלים.

ה. לקיחת החוק לידים ''... מגיבים כך על אלימות...'' על ידי מתנחלים היא בהחלט מעשה פשע. כפי שטענתי בעבר מעשים בלתי חוקיים כמו פגיעה במטעים, בפלשתינאים הם חלק מהאסטרטגיה הראשית של תפיסת שטחים שקיבלה ביטוי מובהק בחוברת שנזכרה.

ו. הטענה כאילו הנהגת המתנחלים גינתה... היא הכללה מופרכת. לפי דברי דני דיין (יו''ר מוצעת יש''ע בעבר) יש למבצעי ''תג מחיר'' תמיכה בהנהגת המתנחלים (http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/571/860.html).

ראש המועצה האזורית גרשון מסיקה לא גינה את המבצעים, אלא האשים את אוכפי החוק.
גם בני קצובר לא ממש גינה את הפורעים (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4509353,00.h...).

ז. לא טעית אלא נסית להטעות.
_new_ הוספת תגובהבהחלט יש קשר בין החוברת והמעשים האחרונים
בצלאל פאר (יום שלישי, 29/04/2014 שעה 18:18)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. האסטרטגיה שהתפתחה אז בגלל התנכלויות הערבים ליהודים היא שהניעה את כתיבת החוברת לפני כ-‏8 שנים. לכן הערתי הנכונה שבכותרת הודעתי.

ב. לא כל התנכלות לחיילים היא בהכרח תוצאה של אנשי 'תג מחיר' מהחוברת שלך. בהחלט אפשרי שבגלל סכסוך מקומי בין מתנחל לחייל המתנחל מחליט להתנהג באלימות. למרות כל זאת, האלימות אצל מתנחלים נמוכה יותר מאשר האלימות בתוך ישראל.

ג. אז תצחק. המתנחלים הומוגנים רק בעובדה שהם מתנחלים. כמו שיראלים הומוגנים בעובדה שיש להם תעודות זהות ישראליות. מעבר לכך הם מורכבים משלל קבוצות וגוונים חברתיים - מחרדים, דרך דתיים לחילונים. מימין קיצוני ועד שמאל ציוני.

ד. הטענה ש''נתפסו ערבים שפוגעים במטעים...'' היא עובדה. מספר פעמים נתפסו ערבים בשטח הפיגוע עם כלי זינם בידם. פעם, נדמה לי שב-‏2006, נתפס גם יואל מהרשק ליד אלון מורה עם מסור חשמלי, כאשר הוא התלונן שמתנחלים גזמו את הזיתים לערבים. היו מאז גם מקרים בהם צולמו ערבים גוזמים עצי זית אחרי המסיק כדי להתשמש בענפים לתבערה לחימום בחורף. לא אחת אנשי ''שלום עכשיו'' ניצלו את הגיזום ויצאו בהודעה כאילו המתנחלים פגעו והשמידו את עצי הזית. כמו שאמרתי, הפגיעות במטעי הפלשתינאים, בין אם על ידי הפלסתינאים ובין אם בידי מתנחלים, התחילו עוד לפני פרסום החוברת והם נמשכו גם אחר כך, ולכן אין לחוברת קשר אליהם. אבל לאירועים האלה כנראה היתה השפעה על כתיבת החוברת.

ה. לקיחת החוק לידים ''... מגיבים כך על אלימות...'' על ידי כל אחד ולא ק' המתנחלים, היא בהחלט מעשה פשע. לכן אתה צריך לטעון את זה בבירור, כדי להישמע לפחות אמין.

ו. קרוב ל-‏20 מנהיגי מתנחלים גינו. לא מספיק לך?
ראש המועצה האזורית גרשון מסיקה צודק שהאשם את אוכפי החוק. הוא טעה רק בכך שלא גינה.

ז. לכן, אולי טעית אבל בטח גם נסית להטעות.
_new_ הוספת תגובהבהחלט יש קשר בין החוברת והמעשים האחרונים
דוד סיון (יום שלישי, 29/04/2014 שעה 18:43)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. פאר אתה כהרגלך מטעה.
יעד האסטרטגיה משנת משנת 2006 היה למנוע ולחבל בפינוי התנחלויות. החבלה בציוד ובמתקן צה''ל ביצהר נועדה להשיג אותו היעד.

ד. עובדתית הטענה ''שנתפסו ערבים שפוגעים במטעים...'' היא מופרכת - סילוף המציאות. מה שכתבת בהמשך (למשל על יואל מהרשק) הוא מיחזור שקרים ודמגוגיה.

ה. לקיחת החוק לידים ''... מגיבים כך על אלימות...'' על ידי מתנחלים היא בהחלט מעשה פשע. כפי שטענתי בעבר מעשים בלתי חוקיים כמו פגיעה במטעים, בפלשתינאים הם חלק מהאסטרטגיה הראשית של תפיסת שטחים שקיבלה ביטוי מובהק בחוברת שנזכרה.

ו. מה שכתבתי מתאר נכון את המציאות ולכן הערתך לא מוסיפה דבר בעל ערך לנושא.

ז. אתה, פאר, ממשיך לשקר ולהשמיץ.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי