פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אנטישמיות
אריה פרלמן (יום ראשון, 26/05/2002 שעה 0:38) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האשמת ישראל בשימוש ב''מתודות נאציות'' היא מגלומניה היסטרית ומנופחת, שנועדה להציג את ישראל כמפלצת.

אופייני לאנטישמיות בכלל, ולזו הערבית בפרט - להציג את היהודי/היהודים בשתי הצורות היחידות המוכרות להם: או מקק עלוב שיש למעוך אותו - או מפלצת מחרידה שיש לחסל אותה לפני שתחסל אותך.

כאן אנו עדים לאנטישמיות מהזן ההיסטרי.

גם אילו היתה ישראל משתמשת בשיטות אכזריות - ולו גם אכזריות במידה מקובלת בעולם - היה ניתן לטעון שמדובר בניפוח לשמו.

אך דא עקא, שישראל לא רק שאיננה אכזרית מן המקובל בעולם - ובכלל זה העולם הדמוקרטי והנאור - אלא אף נוהגת בכפפות של משי מרופד בכותנה אל מול הרצחנות המוחלטת והרשעות והציניות חסרי-הגבולות שנוקטים הפלשתינאים במלחמת ההשמדה שהכריזו נגד ישראל.

די בכך שנראה כיצד מתייחסת שבדיה הנאורה אל חבר פורעי האנטי-גלובליזציה - שעם כל אלימותם והשתוללותם - עדיין אינם חמושים בנשק חם; אינם תושבי-קבע ואיום-קבע על המדינה - ובכל זאת גם לא שואפים להחריב את שבדיה או אף לרצוח שבדים אך ורק משום שהם שבדים.

והנה - ירי חי אל המון בלתי חמוש, פציעת עשרות, מהם 5-4 קשה ואחד אנוש (לא עקבתי: יכול להיות שהאנוש הפך לנרצח) - והירי הזה מוצדק בדיעבד על-ידי ראש הממשלה, גוראן פרסון - בטענה, שנשמעת בכיינית לאוזן הישראלית הקהה - שאלו היו ''ההפגנות החמורות ביותר בתולדות שבדיה''...

הדבקת הנאציזם למדינה היהודית - ובאמצעותה למעשה לעם היהודי כולו - איננה תמימה. היא נושאת בחובה את ההיקש ה''הגיוני'' המתבקש, שאם יהודים=נאצים, אז בעצם השמדת היהודים לא היתה פשע כה גדול, ואם מיגור הנאצים היה מעשה מוסרי למופת - הרי שגם מיגור היהודים(=נאצים, כזכור) - הוא חלילה מטרה מוסרית ראויה לשמה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי