פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הכחשת השואה חוקית
סטיבן פלאוט (יום ראשון, 16/11/2003 שעה 20:53)


הכחשת שואה חוקית כעת בישראל, אך לא באירופה


פרופ. סטיבן פלאוט

במדינות אירופאיות רבות, הכחשת השואה אינה חוקית. מדינות אלה מאמינות שאלה המכחישים את העובדה שהיתה שואה ליהודים ושהיו מחנות השמדה במלחמת העולם השניה אינם תמימים או אנשים פשוטי חשיבה שמישהו הוליכם שולל, אלא נאצים. הכחשת השואה במדינות דמוקרטיות אלה היא פשע שנאה. אמירת שקר בעניין השואה היא עבירה שם.

ישראל, כידוע, אימצה השבוע באופן מוחלט את חופש הביטוי לאנטישמים, בצורת ההחלטה של בית המשפט העליון שאין לאסור את הקרנת הסרט הגבלסי ''ג'נין ג'נין'' בישראל. חבר כנסת ערבי פאשיסט אפילו הציע שהסרט יוקרן במשכן הכנסת.

נראה שחופש דיבור מוחלט בישראל הוא מוגבל לשקרים אנטישמיים. לכן נראה שסרטים וספרים מכחישי שואה יוכלו להיות מוגנים בישראל במסגרת חופש הביטוי תוך כדי המלחמה על קיומה של המדינה. למרות שהשמאל האקדמי בישראל עדיין לא הפיק מכחישי שואה משל עצמו, יש כבר קומץ שכחלק מהקנאות האנטי-ציונית שלהם מקבלים מכחישי שואה כדוגמת נורמן פינקלשטיין, אבו עבאס או חנאן עשראווי.

ומה אינו חופש ביטוי מוגן בישראל האורווליאנית החדשה?

לבישת חולצה שעליה כתוב ''אין ערבים אין פיגועים'' אינה נכללת בחופש הביטוי. היא נחשבת הסתה גזענית. אלה שלבשו אותה נעצרו וממתינים כעת למשפטם בארץ חופש הדיבור המוחלט.לעתים קרובות נשמעת הטענה כאילו הטרור האיסלאמי-פאשיסטי הוא חלק מ''התנגשות תרבויות''. רבים מבינים כעת שזו אינה התנגשות בין תרבויות אלא מלחמת הברברים נגד התרבות. במלחמה הזו נמצא השמאל העולמי וחלק גדול מהשמאל הישראלי בצד הברברי.

אם יש לך ספק כלשהו בכך, ראה את ההתקפה השבוע באיסטנבול ואת ההתקפות הקודמות בקזבלנקה ובתוניס.השמאלנים הישראלים מוזמנים להפלגה מיוחדת השבוע על Queen Mary 2. המוסיקה תהיה של מיקיס תיאודוראקיס. הכיבוד באדיבות רמדיה.נראה לכם שזה מה שיעצור את ההתבכיינות סביב יצירת הפרופילים והגזענות נגד מוסלמים בארה''ב?
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


  התלהמות מילולית מהסוג הישן  (רמי נוידרפר) (5 תגובות בפתיל)
  גם לי חורה מאוד  (אלעד)
  לא כל שקר או שטות הם בלתי חוקיים  (מושה) (14 תגובות בפתיל)
  ג'נין  (נמרוד פינסקי) (8 תגובות בפתיל)
  טעות נפוצה  (pit) (20 תגובות בפתיל)

חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי