פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
עיתונאים בזכות הסילוף והשחיתות
דוד סיון (יום שלישי, 14/06/2005 שעה 15:00)


עיתונאים בזכות הסילוף והשחיתות

ד''ר דוד סיוןאחד התהליכים המאפיינים את תקופתנו הוא הכירסום במעמדה של העיתונות. מספרם של קוראי העיתונים נמצא בירידה מתמדת, ובין קוראי העיתונים גדלה והולכת הנטיה לא להתייחס באמון רב למה שמופיע בכתובים, לפחות בכל מה שנוגע לחדשות.
לפני שנים, כשעוד הייתי צעיר, נהגתי להתחיל את היום בקריאת עיתון הבוקר. עם הזמן למדתי שאין צורך בכך כי חוץ מתחזית מזג האוויר העיתון לא מחדש לנו דבר. מהר מאד מצאתי מה לעשות עם הזמן שהתפנה לי ובמשך שנים כמעט שלא הצצתי בעיתון. אחר כך התפשרתי עם עצמי והתחלתי להשקיע זמן בקריאת עיתוני סוף השבוע, בעיקר עמודי הדעות אבל לא רק.

גם בשלב הזה של חיי למדתי מכך לא מעט. התחלתי להבין את משמעות הציטוט מדברי בר-ניר: קריאה ביקורתית היא מעשה חיוני כדי לא ליפול במלכודות המצויות בעמודי החדשות. בעיקר למדתי איך לקרוא את ''האמת'' של בעלי הדעות השונים ואיך לעדכן בעקבות כך את ''האמת'' שלי. והנה אורו עיני: גיליתי מי מבעלי הדעות (לפחות חלק מהם) משרת איזו עמדה, מי מסלף ומי תומך על תנאי בשחיתות.


בזכות הסילוף

לפני מספר שבועות קיבלתי במייל קטע ממאמר של זאב גלילי ב''מקור ראשון''. הוא כתב: '' מסתבר כי מתחילת שנות התשעים מחקו הבנקים והמדינה 17 מיליארד דולר מחובות הקיבוצים. פירוש הדבר, שכל חבר קיבוץ קיבל מאזרחי ישראל מתנה בסדר גודל של 170 אלף דולר'' (הקיבוצניקים). סתם ולא פירט. כתבתי תגובה על הקטע לאיש ממנו קיבלתי את הקטע עם העתק למר גלילי. טענתי בהקשר הספציפי שדמגוגיה מתחילה מתי שמעלים את הטענות בדולרים כאשר הבעיה איננה כמה זה עולה לנו. ''אבל מי שמשחק במגרש החלקלק הזה כדאי לו לבדוק את המספרים לפני שהוא כותב אותם''.

להפתעתי גלילי ענה שהוא ציטט מ''דו''ח רשמי של המחלקה הכלכלית של התנועה הקיבוצית... מדוע אני לא צריך להאמין להם?''. כתבתי לו וביקשתי את המקור ועד היום לא קיבלתי תשובה. אבל בנתיים חיפשתי את המקור בעצמי ומצאתי שהסכום הנכון נמוך באופן משמעותי ביותר (שנתון התנועה הקיבוצית 2004, הפרק אומדן תזרים המזומן במגזר הקיבוצי בשנים 1997-2003, עמ' 4). אינני יודע בביטחון האם זהו סילוף או פשוט טעות אבל חוסר התגובה של גלילי מעלה חשד שנוח לו מאד עם התוצאה הלא נכונה.

עו''ד נדב העצני מבכה את ההגירה מירושלים. על פי התיאוריה שלו כתבי הפלסתר שנכתבו בעיתונות נגד המטרופולין המרתק הוא מן הגורמים להגירה הזו. אנשים עזבו את ירושלים לטובת מקומות אחרים בארץ בגלל מה שנכתב בעיתונים (לטענתו בעיקר ב''הארץ''). ''שוב ושוב השמיצו תושבים לשעבר את העיר, מתעלמים מהמציאות, ... בני המעמד הבינוני, הפכו עיוורים למה שמתרחש סביבם ... ההשמצה המתמדת גרמה לנטישה מסויימת של העיר והובילה אלפים להחליף את טבור העולם בהתנחלויות חסרות השראה ברחבי הארץ '' (מבוכת ירושלים, מוסף שבת, מעריב, 10.6.2005, עמ' 10).

התיאוריה הזו שבני המעמד הבינוני עיוורים למתרחש סביבם אבל בונים את תמונת המציאות על פי העיתונות היא לא רצינית. יש כאן יותר מחשד שלעו''ד נדב העצני נגמרו הזרדים שברצונו להוסיף למדורת המלחמה הפוליטית נגד התקשורת ''השמאלנית'' העויינת. אז אם אין זרדים הבה נייצר כמה באמצעות כתבה עיתונאית.

מצאתי שתי דוגמאות, עו''ד נדב העצני ומר זאב גלילי, ולכן אני מניח שאפשר למצוא עוד רבות שבמתכוון או שבחוסר זהירות רציני מוציאים אל הפועל אמירות מסולפות המשרתות את מאווייהם הפוליטיים. באמצעות חופש הביטוי מזניחים בכוונה או ש''בטעות'' את הזהירות ואת בדיקת העובדות בהן משתמשים.


בזכות השחיתות

אִתְּרַע מזלי והפעם נפל בידי ''מטמון'' מאוזן פוליטית חוטא אחד מהימין וחוטא אחד מהשמאל. שני החוטאים הם עיתונאים. יחד עם זאת, מאחר שלא ערכתי חיפוש מושלם, יתכן מאד שיש לנו עוד דוגמאות של חוטאים.

ישראל הראל, איש ימין, שהיה בין מובילי גוש אמונים והיה גם ראש מועצת יש''ע, מודאג מהשחיתות ומהתנהלות התקשורת, שהוא כאילו לא חלק ממנה. הוא מנסה בכך למקד אותנו בבעיה מרכזית שלנו:
אנחנו מודאגים, גם המושחתים, כאשר ילדים רוצחים ילדים. והתקשורת, על פי ערכיה, גם קובעת מי הם האשמים: מערכת החינוך, המשטרה ומערכת המשפט. לא חלילה היא ומערכת הערכים הריקנית והנהנתנית שהיא מקדמת;…… רק מי שרוצה להרחיק את עדותו, היינו לרחוץ בניקיון כפיו, יכול להאשים את מערכת החינוך ואכיפת החוק.
הוא אכן ממקד אותנו על בעיית הערכים ומוסיף שהשחיתות היא גם ''תולדה של השחיתות בצמרת השלטון''. אבל הראל גם לא נמנע מביקורת נוקבת על תפקידה של התקשורת.

כדי למקד אותנו בליקויים בתפקודה של התקשורת הוא מזכיר לנו את פרשת ''משל האתרוג'' פרי יצירתו של העיתונאי הותיק אמנון אברמוביץ. כך מתאר את המשל אמנון אברמוביץ בעצמו במאמר שמסביר ו''מצדיק'', כשלושה חודשים יותר מאוחר, את עמדתו: ''דימיתי באוזניהם את שרון לאתרוג, שיש לשומרו בקופסה אטומה, מרופד בספוגית, צמר–גפן ונייר צלופן, לפחות עד תום ההתנתקות'' (בזכות הגיוס, בגנות ההשתמטות). ישראל הראל מביא את המשל כדוגמה לעולם הערכי של בכירי התקשורת ''... המפעילים, למעשה, ... סחטנות פוליטית על ראש הממשלה...'' (הפושעים המסוכנים מכולם).

אברמוביץ לא ממש מודה ששרון מושחת או שהעיתונאים ממש חסו על שרון. אבל בעיקר מתלונן על מבקריו: ''עכשיו הם עוטים על עצמם אדרת עיתונאית ומציבים בפנינו אתגר מקצועי. משגיחי כשרות תקשורתית, שמתיימרים להחליט מה כשר ומי טרף'' (בזכות הגיוס, בגנות ההשתמטות). אבל איפה הם היו המבקרים הללו כאשר שרון פיזר התנחלויות לאורך ולרוחב ''... ולבנו נחמץ, מדינית ומוסרית ...'' לטעמי הדו''ח של עו''ד טליה ששון, שהוזמן על ידי ראש הממשלה, מציג רק את קצה הקרחון של הבעיה המוסרית הזאת. מעניין איפה היה אז ישראל הראל?

אבל התעסקותו של ישראל הראל במשל האתרוג הזכירה לי את תפקידו בתקשורת. הרי כאן מתאימה לו ההגדרה שהציג אברמוביץ: ישראל הראל הוא סוכן השפעה. יעני לו מותר לנסות להשפיע. בהחלט מקובל וברור שבעמודי דעות (או בתוכניות רדיו וטלויזיה) יופיעו מאמרים שמנסים להשפיע על ציבור הקוראים (או השומעים). מכאן שלאמנון אברמוביץ מותר להביע את עמדתו שהעיתונות צריכה לגונן על שרון, בדיוק כמו שלהראל מותר להביע עמדה הפוכה בהקשר הזה.

בעיני הבעיה העיקרית של אמנון אברמוביץ היא שבאותה הזדמנות, לפני ש''הסביר'' את עצמו (בזכות הגיוס, בגנות ההשתמטות), הוא בהחלט נתן להבין שהשמירה על הפוליטיקאי תלויה בעמדותיו ומעשיו במישור המדיני-פוליטי. אם מעשיו ''נכונים'' מותר ואפילו רצוי לא להזכיר ביחס אליו בעיות כמו פגיעה בשלטון החוק ושחיתות. האם אברמוביץ יחידי בין העיתונאים?

מסתבר שלא. גם לא צריך ללכת רחוק. לפני יותר משנתיים, בתאריך 16.1.2003, פירסם ישראל הראל מאמר תחת הכותרת עדיפים כבר המושחתים שלי, בבחינת אם אינך מונע את מעשי השחיתות היה מושחת גם כן (If you can't beat em, join em!). מי שמטיף לנו מוסר וטוען ששורשי הבעיה הם ב''... מערכת הערכים הריקנית והנהנתנית'' של התקשורת הסתבך עד כדי תמיכה מילולית בשחיתות. האם ''רק מי שרוצה להרחיק את עדותו, היינו לרחוץ בניקיון כפיו, יכול להאשים... '' (הפושעים המסוכנים מכולם) אחרים? באיזה עולם ערכי חי ישראל הראל?


סוף דבר

חשפנו כאן שני עיתונאים בכירים שתומכים בגלוי בגישה פסולה בתכלית. כדאי לנו לחשוף את שאר העיתונאים שתומכים בגישה הזאת. אבל הרבה יותר חשוב לחשוף את אלו שכבר נוהגים על פי הגישה הפסולה הזאת. הרי גילוי האמת והיקף התופעה הוא שלב חשוב בדרך לפתרון ולפיתוח אמצעי בקרה ומניעה. ברוח אמירתו המפורסמת של השופט לואיס ברנדייס (1913), אור השמש הוא אמצעי חיטוי נחוץ בשלבי הטיפול הראשונים.


אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר; אור החשמל הוא השוטר היעיל ביותר (לואיס ברנדייס, 1913).חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


צדק (יום שלישי, 14/06/2005 שעה 15:39) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התנועה הקיבוצית :
-----------------

אתה מסלף בדבריך ובקישוריך,
גלילי אומר : ''מסתבר כי מתחילת שנות התשעים מחקו הבנקים והמדינה 17 מיליארד דולר מחובות הקיבוצים''

ואתה מביא קישורים בהם רואים תזרים מזומנים מ-‏1997 עד 2003 בלבד,
נעלמו 7 שנים מההיסטוריה ?
ומדוע לא ציינת את הסכום הנכון במקום לציין שהוא רחוק ?

''נאה דורש, נאה לא מקיים'' כדרכו של השמאל .......

הכתבה של נדב העצני :
-------------------

באמת משונה איך התקשורת משפיעה על אנשים,
האם לא שמעת על גויים המאמינים שליהודי יש קרניים אפילו שראו מציאות אחרת ?
האם לא שמעת על אנשים המאמינים שערפאת הוא אדם נחמד על אף שהוא רוצח המונים ?

אם אתה רוצה דוגמאות אמיתיות, לך לעיתונות השמאל,
כולה מלאה בשקרים וסילופים, לא צריך לחפש בנרות.

שרון וההתנחלויות
----------------

בניית התנחלויות אינה עבירה על החוק,
היא החוק בעצמו, זכותו של היהודי להתיישב בארץ ישראל
איננה ניתנת לערעור ע''י שום חוק שבעולם !!

שחיתות שלטונית למען רווח אישי או מגזרי היא פשע,
והמגן על שחיתות כזו הוא פושע בעצמו בהתאם לחוק הפלילי.
אי דיווח על פשע הוא עבירה פלילית !!
_new_ הוספת תגובהכדאי לקרוא הכל לפני שמתלוננים.
דוד סיון (יום שלישי, 14/06/2005 שעה 17:12)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על פי המקורות שציינתי לא נעלמו שנים, רק שאתה מוכיח
מחדש שאינך מתייחס לטענותיך ברצינות. בסך הכל מדובר
בקריאת 1/2 עמוד (בערך 100 מילים) מדוע שלא תקרא לפני שאתה שואל שאלות מטופשות.

לגבי סילוף הצגתי שתי דוגמאות, לא יותר וגם לא טענתי אחרת. במקום לקשקש: (''אם אתה רוצה דוגמאות אמיתיות, .... לא צריך לחפש בנרות'') אתה מוזמן להציג דוגמאות נוספות מאיזה עיתון שאתה רוצה.
_new_ הוספת תגובה[*] אתה עושה צחוק מהבידור ?
צדק (יום שלישי, 14/06/2005 שעה 17:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[* הוסרו הערות למערכת]

הדוחות שהבאת הן מהשנים שציינתי 1997 עד 2003 בלבד !!
גלילי מדבר על ''מתחילת שנות ה-‏90'' ,
אז מה אתה מספר לי שלא נעלמו 7 שנים ,
נעלמו באבו-אבוהה !!

איפה השנים 1990 עד 1997 ?

אומר לך רק בקיצור:
------------------
כל מקום בו השמאלני כותב :
''כיבוש'', עם ''פלשתיני'', להביא ''שלום'',
''שטחים כבושים'', ועוד ..

הם דברי שקר וסילוף !!

כך שכל כתבה שמאלנית היא שקרית מהמסד ועד הטפחות.
_new_ הוספת תגובהחבל שתגיס לפי ההזיות שלך
דוד סיון (יום שלישי, 14/06/2005 שעה 17:47)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קרא את עמוד 4 ונדבר על הקיטורים שלך.
ממש עכשיו בדקתי את הקישור. אם אינך
מצליח לקרוא מעבר לכותרת אל תתלונן
על אחרים
_new_ הוספת תגובהשום הזיות
צדק (יום שלישי, 14/06/2005 שעה 17:56)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדו''ח הוא לגבי השנים שציינתי,
ואי אפשר לחפש משפט קטנטן הנמצא בקובץ שאינו קשור
לנושא המדובר.

ראיתי, ואכן יש טעות, השקלים הוחלפו בדולרים,
רק שטעות כזו היא טעות סבירה ויכולה לקרות לכל אחד,
ובודאי שלא ניתן להשוותה לשקרני השמאל
המשקרים במצח נחושה ובמכוון,
על מנת לבצע את פשעיהם בהפרעה מינימלית.

זה כמו להשוות רצח להריגה,
גם את זה עושה השמאל !!
_new_ הוספת תגובהאצלך זה כבר מובהק
דוד סיון (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 7:28)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תנאי ראשון לסבירות הטעות הוא להודות ולא לברוח. מר זאב גלילי גם ברח מהמשך הדיון וגם לא הודה בטעות. גם אם זו טעות היא לא סבירה. לכן יש כאן חשד שיש כוונה לא נקיה בקטע שכלל את המספרים הלא נכונים.

כרגיל אתה ממשיך לזמר סיפורים לא מבוססים על עובדות.
_new_ הוספת תגובהאתה רשע מרושע
צדק (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 11:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על טעות קטנה וסבירה אתה עושה מטעמים,
ספר לי על חלאה שמאלנית אחת שהודתה
בטעות, כאשר שמאלני לעולם אינו ''טועה'',
טעויותיו הם תמיד בכוונה תחילה,

הנה רק ידיעה אחת המראה את דרכם של פושעי השמאל,
ומראה את ההבדל בין פושע מכוון לבין טועה:

בראשית 2003 כתב העיתונאי עקיבא אלדר בטורו ב'הארץ' על בנייתה של השכונה היהודית בהר הזיתים. עוינותו של אלדר, שאינו מאוהדי היישוב היהודי המתחדש במזרח הבירה, ניכרה בכתבה כמו גם בתיאורו של אריה קינג, פעיל מולדת, ששימש אז כנציג התושבים בשכונה וימים ספורים קודם לכן התראיין ל'כל העיר' בנושא. אלדר עשה לכתבה 'פולו אפ' בטורו, ופרסם שגיאות גסות בכל הנוגע לקינג ולמעמדו. במשפט אחד בכתבה הצליח אלדר לדחוק שלוש עובדות על קינג שאף אחת מהן אינה נכונה. ''חתנו של מוסקוביץ', אריה קינג'', כתב אלדר, ''מנהל חברת הבנייה 'קדומים' שבונה את השכונה, עומד בראש תא 'מולדת' באוניברסיטה העברית''.
אלדר ציטט את קינג בדברים שאמר למקומון ''ירושלים'': כי הוא מתכוון לאכלס 40 בתים, עם או בלי היתר אכלוס מהעירייה. על פי אלדר המשפט שהושם בפיו של קינג תאם אומנם את תיאור השכונה זו שנבנית על ידי אנשים מפוקפקים למען תושבים פורעי חוק, אלא שמשפט כזה מעולם לא צוטט מפי קינג בעיתון ירושלים.

שלוש טעויות מכוונות שהכתב בדה אותן מליבו,
הוא לא קרא אותן וטעה במילה אחת ,
וכאלו הן כל כתבות השמאל הסהרורי,
הנוגעות ליהודים כמעט ללא יוצא מן הכלל !!
_new_ הוספת תגובהלא בטוח שיש טעות
Deimon T (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 9:41)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למרות שאינני מעורה בנושא לא הייתי סומך על דוד סיוון

מפני שמגמתו להמעיט את ניזקם של הקיבוצים ידועה.

בנושא זה הוא פסול לעדות. (ויתכן שגם גלילי)

מוטב היה להביא נתונים נייטרליים הכוללים בתוכם גם

נזקי שוד קרקעות הלאום בידי מעטים כגון תופעת שפיים,

געש, גליל ים גן שמואל וכדומה .
_new_ הוספת תגובהאיני שמאלני והודאה בטעות לא מפחידה אותי
צדק (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 11:32)
בתשובה לDeimon T
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק שמאלנים וערבים לא מודים לעולם בטעות,
כי שקרן כרוני חושש מהתמוטטות מגדל הקלפים שלו.

דוגמה טובה וגדולה תוכל לראות בהבדל בין תורת האמת שלנו,
בה מופיעים כל גדולי עם ישראל כאנשים נורמלים העושים טעויות ובעלי מגרעות, ותמצא משפטים המאפשרים כפירה לכאורה,
לבין תורות השקר של האיסלם והנצרות, בה אנשיהם לעולם מלאכי שמיים,צדיקים שמעולם לא חטאו,
ומשפט שיצביע על כפירה, ואפילו דמיונית, לא ימצא בין דפיהם.
כי דובר האמת איננו פוחד מהאמת גם אם היא נגדו לכאורה,
רק דובר השקר פוחד מן האמת !!

ונחזור לעניינינו,
הטעות היא מינורית וסבירה, וממילא אין להחשיבה כמשהו מיוחד המשנה את עובדת היסוד,
שהקיבוצים שדדו את אוצר המדינה במשך עשרות שנים.

אם נבחן את השמאלנים לפי הקריטריון הזה,
הרי שנצטרך להניח כל כתבה של שמאלני,
ולא רק בנושא ישראל-ערב, כשקר.
_new_ הוספת תגובהאין זו טעות מינורית
דוד סיון (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 15:24)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

* אם בן אדם מסיר מעצמו אחריות על נתון שגוי זו כבר לא כל כך טעות. אם הוא בורח ולא מודה בעובדה הזאת זו כבר לא יכולה להיות טעות.

אם תמשיך להתעקש על המינוריות תהיה גם אתה שותף לסילוף.

** הנה עוד אסמכתא:

המחיקה לתקופת ההסדר הראשון (ראשית שנות ה- 90) על פי משרד האוצר היתה 5.7 מיליארד ש''ח. אינכם חייבים להאמין לאף אחד ולהעליל על הגינותי. הנה:

''הממשלה והבנקים העמידו לנושא כ16.1 - מיליארד ש''ח (במחירי יולי 1998) מהם, 5.73 מיליארד ש''ח למחיקת חובות ו10.36- מיליארד ש''ח לפריסתם'' (http://www.mof.gov.il/budget99/part52.htm).

משמעות הדברים היא שהמקור הממשלתי (משרד האוצר) מדבר על מחיקה הרבה יותר קטנה ממה שכתב גלילי.

*** בנושא של הסדר הקיבוצים אתה, צדק, וגם זה המכונה Deiman T, פסולים לעדות כי אינכם יודעים את העובדות, לפחות על פי הדברים שאתם כותבים.

אתם, שניכם, גם פסולים לעדות בעוד עניין. לראיה הדברים על שוד הקרקעות (''נזקי שוד קרקעות הלאום בידי מעטים כגון תופעת שפיים, געש, גליל ים גן שמואל וכדומה''.) שרחוקים מן המציאות. הדברים הללו הם הכללה מופרכת.

אתם לא חייבים להאמין לי ולכן כדאי לכם לצלצל לפרופסור עזרא סדן ולשאול אותו על העובדות. סדן היה מנכ''ל של לפחות שני משרדי ממשלה (אחד מהם היה האוצר) ולא נחשב כאיש שמאל. הוא חקר את נושא הבעלות על קרקעות בהתיישבות העובדת.

**** אני יודע בביטחון ש- Deiman T לא דובר אמת, לפחות לגבי ישוב אחד, משמע הוא מנסה לסלף. הרבה מים זרמו מאז שהוא חלק לי שבחים על עמדותי (''דע שאני מעריך מאד את עמדותיך, ...'').

------

לגבי הכתבה של אלדר אהיה מוכן להתייחס רק אם יהיה לי דרך לקרוא אותה. זאת אומרת צרף קישור אינטרנטי, או שלח בדוא''ל צילום של הכתבה.
_new_ הוספת תגובההבריחה היא בראשך בלבד
צדק (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 15:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מיד מצביע על בריחה כמו שגנב חושב שכולם גנבים,
הברחן השמאלני שמתחיל להתלהם ולקלל כאשר אין לו תשובה,
פתאום מוצא ברחנים אצל אחרים.
אני מכיר את כתבותיו של גלילי ואיני מפספס אף אחת מהן,
פעמים רבות הוא פרסם התנצלויות והודה בטעויות כשהיה צורך.
עדיין לא ראיתי שמאלני מתנצל ללא התערבות של בית משפט.
יש מושג ביהדות הנקרא ''לדון אדם לכף זכות'',
אצל השמאלנים רק רשעים ורוצחים נידונים לכף זכות,
יהודים הם תמיד אשמים אלא אם הוכח אחרת.

צ....ב...ו....ע...י...ם !!!!!!!!!!!!!!!!!

מה אתה חוזר על טיעון המחיקה שנית , כבר הסכמנו שהיתה טעות.

שוד הקרקעות :
--------------

בשביל זה אני לא צריך את סדן ולא צריך נעליים,
האדמות עליהן יושבים הקיבוצים הן אדמות מדינה,
האדמות האלו שייכות לכולנו ולא לקיבוצים,
ואין להם שום זכות להרויח מאדמות אלו גרוש אחד,
מבלי לקבל אישור על כך מאיתנו, ולשלם לציבור כולו
עבור השימוש באדמה.
מכירה ולקיחת הכסף לא באה בחשבון בכלל,
כי זה מכירת רכוש גנוב, עבירה פלילית.

------------------------------------------------

אף משחקים במספרים, בשמות ואפילו בחוקים לא ישנו
את העובדות האמיתיות,
הקיבוצים שדדו את אוצר המדינה, הקיבוצים שמשו
כקופה עבור המערך וההסתדרות,
הקיבוצים הבריחו כספים לחוץ לארץ עם עליית הליכוד,
כמו שעושה כל דיקטטור המכין את בריחתו,
איני יודע אם נמצאו כספים אלו עדיין.
הקיבוצים שימשו כמאגר לבריונים עבור המערך,
ושמשו ככנופיה שמטרתה להכות דתיים, פועלים מתלוננים,
אנשי מפלגות יריבות ולעיתים גם חשבונות פנימיים.
הקיבוצים שימשו כחוות עבדים בטקסס,
בהם הוקמו המפעלים, ואנשי הסביבה היו שוק העבדים השחור.
הקיבוצים שמשו כבסיס להעברת יהודים על דתם,
בעיקר ילדים ע''י פיתוי, הכשלה במזיד.
הילדים הגיעו לקיבוצים ע''י פיתוי או אלימות כלפי הוריהם.
הקיבוצים שימשו כבסיסים לפושעי ההגנה והפלמ''ח,
בהם הוחזקו אנשי אצ''ל, עונו ואחד מהם אף נרצח,
והוסגרו לידי הבריטים.

הקיבוצים הם בעיקר סמל השחיתות והסיאוב של ישראל,
הם סמל הבגידה, האנוכיות, הבולשביזם והגזענות,
הם סמל הרשעות והשנאה ליהודים.
_new_ הוספת תגובהמש''ל - על אודות הסילופים
דוד סיון (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 16:35)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היתה דרישה לנתונים נוספים ולכן הוצג עוד מקור. אם היית קורא אותו ומפנים את המשמעות לא היית חוזר על הסילוף שלך (טעות מינורית) כל כך הרבה פעמים.

ההתעקשות שלך רק מחזקת את הטיעון שלי שאתה מעוניין בהצגת סילוף העובדות במקרה הספציפי, הסדר הקיבוצים.

אתה טוען שאינך זקוק להארה שתוכל לקבל באמצעות פרופסור סדן על נושא הבעלות על קרקעות בתנועה הקיבוצית. מכאן שאינך מעוניין להבדיל בין האמת, הסילוף או השקר.

מש''ל

מכאן שצפוי לנו עוד מאותם סילופים או אחרים שאתה מרבה לפזר כאן מסביב.
_new_ הוספת תגובההבריחה היא בראשך בלבד
לוי (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 10:13)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אדוני מר צדק אתה צודק בחלק המכריע של דבריך אבל לא צריך להתרגש כל כך .
היו זמנים וכנראה לא ישובו .
הקיבוצים ומיסדיהם שרטטו בגופם , בזעתם ובדמם את גבולות מדינת ישראל . אדמות הלאום (אשר נשדדו מהערבים המסכנים ) הופקדו בידם כדי לעבדם ולשומרם למען עם ישראל . שנים רבות עשו זאת בנאמנות תוך ויתור על מנעמי חיים וחרוף נפש . מה שקראו פעם התישבות וביטחון .
כדי לעזור להם במשימתם החשובה הם נתמכו במשך כל שנות קיומם ( בצדק ) באופן מאסיבי ע''י עם ישראל באמצעות המוסדות הלאומיים ( הגזעניים והפשיסטים ) וממשלות ישראל .
די להשוות את התמיכות להן זכו יסוד המעלה , מטולה ובו' לעומת אילת השחר , כפר גלעדי וכו' . אחת ההצדקות היתה שאדמות הקיבוצים נשארים רכוש העם לעומתם אדמות המושבים והמושבות הן רכוש פרטי .
דור המיסדים הלך ונמוג הדור וחצי והדור השני הפריש מעשר או יותר מכך למנעמי החיים שלו וההצדקה להמשך התמיכה ללא חשבון הלכה והתרופפה .
מה שיותר גרוע היורשים איבדו את אמונם בצדקת הדרך ( ראה ההערות הציניות שלי בסוגרים לעיל ) היורשים כבר לא עבדו כל כך קשה ללא חשבון ובאמונה והם החלו להתנהג כבעלי אחוזות לא כל כך אתיים .
מחבר המאמר מזכיר לי את ירחמיאל של אפרים קישון אותו ירחמיאל אשר המשיך להעריץ את אדמוריו ולא הבחין בשנוי. ההפרטה המעמיקה של קיבוצים רבים מזעזעת אותי . בזמנו ,התנדבתי לעבודה בקיבוצים שונים כי הם ביצרו את אחיזתינו ואחיזתי בארץ ישראל .תחשיבי הכדאיות ללא השקלול של חשיבות האחזותינו בארץ מעציבה ומיאשת אותי .
אני מצפה לזמנים טובים יותר אפילו במחיר תמיכה בקיבוצים.
אגב , התמיכה בהתנחלויות נבנתה לפי המודל של התמיכה בקיבוצים רק בצורה יותר מצומצמת .
כאשר אתה רואה מצד אחד את קבוצי סאסא וברעם וקיתונות הארס שלהם על ההתנחלויות אתה עומד משתאה על הצביעות והציניות חסרת הבושה . לקבוץ המאוחד 85 קיבוצים היושבים על חורבות כפרים ערביים ( פרט אולי אחד או שניים ) כאשר אף אחת מההנחלויות לא הזיזה אף ערבי מביתו .
כן, הקבוצים התברגנו זה מה יש.
_new_ הוספת תגובהתוצאות הפשע לא תוקנו
צדק (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 10:39)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עבירה אינה מסתיימת עד שתוצאותיה ההרסניות לא מחוסלות.
לדוגמה:
הקיבוצים העבירו ילדים יהודים על דתם - לכאורה העבירה הסתיימה לאחר מספר שנים של מאמץ פושע,
אך האמת שתוצאותיה של העבירה נמשכות עד היום,
זה גרם לגידול של דורות של כופרים של שונאי יהדות,
ואפילו הפשע המשתולל ברחובותינו הוא תוצאה של עבירה כזו.

בדרך זו תוכל לבדוק כל פשע שבוצע על ידם,
ותראה שהשפעתו הרעה נמשכת עד ימינו ותימשך גם הלאה.

את גבולות הארץ החזיקו גם עיירות פיתוח כמו קרית שמונה ובית שאן,
אך הן לא קיבלו כסף כמו הקיבוצים, ובמקום זה שימשו כמאגר של עבדים עבור הקיבוצים סביבם.
כך שהתירוץ הזה לא מקובל בעליל.

הצביעות היא אחת מתכונותיו הבסיסיות של השמאלני,
אין לשמאלני קיום ללא הצביעות,
אם תבדוק כל עמדה שמציג השמאלני תראה את צביעותו,
לדוגמה:
הוא נגד טרנספר לערבים אבל בעד טרנספר ליהודים.
''רצח הוא רצח'' - אבל משחרר רוצחים ערבים, ומדבר איתם.
הוא אוהב דמוקרטיה........וחובב דיקטטורים ערבים.
הוא מאד פשרן..כלפי רוצחים ערבים, אבל חסר פשרות כלפי יהודים

וכך הלאה , כל משפט וכל עמדה שהצבוע השמאלני מציג !!
_new_ הוספת תגובהאמריה המיוחסת
עמיש (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 13:14)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ל''חפץ חיים'': שיוצא מן הפה חשוב לא פחות ממה שנכנס אל הפה.

אפשר גם להגיד על המקלדת
_new_ הוספת תגובהמה שיוצא מן הפה כמובן
עמיש (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 13:15)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאני לא ירחמיאל
דוד סיון (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 13:56)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. את הדיון על איזה אדמות יושבים הקיבוצים כבר קיימנו לא מזמן (תגובה 59695). על נושא החורבות כדאי לך לקרוא מה שכתב פעם יועזר (http://www.blabla4u.com/sites/blabla4u/ShowMessage.a...).
''תוספת אחרונה: שנים רבות עסקתי בהוראת מורים ערביים במשולש ובואדי ערה בתחומי סיירות וניווט. מהם למדתי שמה שאנו קוראים במפה הטופוגרפית ''חירבה'' איננו מציין מקום שחרב, אלא מקום זמני לעונת העיבוד החקלאית. זה איננו ישוב של קבע אלא קבוצת חושות זמניות. צא ובדוק כמה חירבות כאלה נמכרות לעולם ולנו כאילו היו ישובים פורחים שנושלו מעל אדמתם''.

2. אני כלל לא ירחמיאל; אינני עיוור לשינוי שהתחולל בתנועה הקיבוצית. רק שאני ער לכך שהשינוי הזה התחולל במקביל לשינויים באותו כיוון בעם ישראל כולו (כולל אותך, לוי, ואותי). אני גם חושב שהתמיכה ללא חשבון היתה בסופו של דבר אחת הסיבות להתרופפות ערכית. בכלל לדעתי התמיכה ללא חשבון החלה להצטמצם ללא קשר לתהליך הערכי אלא בגלל שציבור הבוחרים שינה את המיקוד במי ובמה לתמוך.

נכון אמרת שהתמיכה בהתנחלויות נעשתה על פי מודל מאד דומה לזה ששימש להצדקת התמיכה בתנועה הקיבוצית. אני רק לא ממש מקבל את הסייפא של אותו משפט (''.... בצורה יותר מצומצמת''). יש לכך שתי סיבות מאד פשוטות:
א. ההשוואה של הסכומים כלל לא רלוונטית. מספיק שציבור הבוחרים בחר לשנות כיוון.
ב. אף אחד עדין לא ממש הראה באמצעות השוואה של הסכומים (ממועדים שונים, במטבעות שונים) איזה תנועה קיבלה יותר תמיכה. נעשו כמה נסיונות להציג השוואות בצורה מאד חלקית ובטח לא כאלו שכללו את כל תקופת ההתיישבות (בערך 1878). עסקתי בנושא הזה לא מעט וכתבתי כמה מאמרים בנושא. האחרון ביחד עם יובל רבינוביץ (דיון 1427).

בנושא קיטונות הארס, והשנאה (וגם ''הגזעניים והפשיסטים'' יותר מאחרים), אני מעדיף לא להראות מי ואיזה צד משתמש בהם יותר (במיוחד בפורום שלנו).

גם על אתיקה אני מעדיף לא להרחיב את הדיון. הרי אפשר בקלות לספר על בעיות אתיות וערכיות בהן נגועה גם תנועת ההתיישבות ביש''ע (לדורותיה). אני גם בטוח שחלק מהבעיות הללו נובעות מהתמיכה הכספית שתנועה זו קיבלה.

יותר מידי תמיכה, יותר מידי זמן, פוגעת בהתנהלות הנתמכים; היא גורמת להתרופפות ערכית. אם תבדוק את זה בכנות יהיה לך קשה לחלוק עלי בהקשר הזה.

--------------

מהקריאה של דבריך, לוי, אפשר לקבל רושם שעמדתך היא כי רק מי שתומך בעמדותיך הוא בעל ערכים. הגיע הזמן שתסתכל ותבחן את האחרים במציאות סביבך בצורה יותר הוגנת.

אם בעיניך אני ורק אני ירחמיאל אז ודאי שהמשפט הקודם במקום. אם אינך רואה את הירחמיאלים האחרים אז המשפט ההוא במקום.
_new_ הוספת תגובהאני לא ירחמיאל
לוי (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 22:43)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חביבי ברשותי מפות של ארץ ישראל עליהם הדפסה חופה של הישובים היהודיים והתמונה די ברורה .
יש חירבה ויש חירבה .
יצר לב האדם רע מנעוריו על כן יש להלחם כל החיים ובל עת נגדו .
לא ברור לי איה שינוי עברתי שהוא רלוונטי לדיון .
מסכים שקשה לערוך בוכלטריה השוואתית בין הקבוצים , המושבים , המושבות וההתנחלויות . אני הצעתי לערוך השוואות מסוימות ולהתרשם על פי התפתחות הישובים . בקיבוצים השקיעו יותר מאשר במושבי העולים ובהתנחלויות .
בסופו של דבר הקיבוצים סטו מהדרך הנכונה .
_new_ הוספת תגובהאמשח אם תצרף את הנתונים שברשותך
דוד סיון (יום שישי, 17/06/2005 שעה 1:33)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש אמירות ויש נתונים אני מאמין יותר לנתונים. לכן אשמח לראות את המפות שברשותך.

מעניין מי מהמשתתפים נלחם ביצר הרע שלו?

אז אתה קובע שבקיבוצים השקיעו יותר מאשר במושבי העולים, ובהתנחלויות - בדיוק כמו שאחד, ''אנא עארף'', עשה מוקדם יותר. עד שלא תציגו נתונים במונחים כספיים, שאף אחד עד היום לא הציג, האמירות שלכם בהקשר הזה לא שוות כלום.

נכון שאפשר להתרשם אם משווים את רמת ההתפתחות אבל זה לא מספיק בלי הנותנים בכמה כסף מדובר ועבור מה הוא שימש. יתכן שהמושבניק ביזבז על את המקור הכספי על הוצאה שוטפת או השקעה צרכנית והקיבוצניק לא. אני למשל מכיר מושב אחד שביום בהיר כל המשפחות ''העניות'' נעלמו מהבית הסוכנותי. אבל מצאו לעצמם דירות מסודרות במרכז הארץ - הסוכנות נתנה כסף לפתח משק והם פיתחו דירות במרכז הארץ. זו כמובן רק דוגמה מדוע אתה עשוי לטעות אם היית משווה את המושב הזה לקיבוץ השכן שאולי ניצל ביעילות את הכספים שקיבל.

האקסיומות שלך על סטיה מהדרך ''הנכונה'' הן לא רצינות. הן אומרות הכללות גורפות שאף פעם לא עומדות במחן המציאות. הרי אני מכיר קיבוצים שעדין מקיימים את הדרך המקורית שבה החלו. ומה אתה רוצה מאלו שהשתנו בכורח הנסיבות שהשתנו (התמיכה שנעלמה....)?

תמיד קל יותר לחיות לאורם של אידיאלים וגם לקיימם כאשר יש תמיכה של הציבור הכללי. זה נכון לגבי כל תנועה שקמה או תקום בישראל. ברוב המקרים כאשר התמיכה הזאת נפסקת רק מיעוט נשאר נאמן לדרך המקורית והרוב עורך שינוי כדי להתאים עצמו למציאות החדשה.
_new_ הוספת תגובהאם תצליח
צדק (יום שישי, 17/06/2005 שעה 2:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להביא נתונים כלכליים על ברית מועצות בתקופת סטאלין,
רק אז אני אאמין שיש סיכוי למצוא נתונים אמיתיים על הכסף שנשפך בקיבוצים.

כאשר רואים קבוצת אנשים האוכלת מדליים כאשר אחרים אוכלים לפי תלושים לא צריך נתונים, הראיה מספיקה.
כאשר קבוצת אנשים מבצעת נסיעות לחו''ל בזמן שאחרים צריכים לחסוך כדי לנסוע לעפולה, אין צורך בנתונים.

ועיקרון ברור, כאשר אני רואה אדם נוסע במכונית השווה מיליון ש''ח,
אני יודע שהוא עמוס בכסף גם בלי לראות את חשבון הבנק שלו.

החיים הרבה יותר פשוטים מבקשותיך המסובכות למספרים,
עוד אחת משיטות השמאל לזיבולי מוח,
אני מגדיר אותה : להטביע אותך בפרטים עד שלא תמצא את הידיים והרגליים.
_new_ הוספת תגובהשוב הצלחת
דוד סיון (יום שישי, 17/06/2005 שעה 8:37)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כרגיל אין לך מה להוסיף או לתרום לדיון חוץ מלהזכיר לנו שאין לך עניין בעובדות ובנתונים על המציאות, אלא סתם לפזר הגיגים חסרי שחר. כמו בפעמים הקודמות מתברר שיש בך פחד וחשש שהעובדות והנתונים יערבלו לך את השקפת העולם המעוותת.

זו עוד אחת משיטות הזיבול של הדמגוגים שאני מגדיר: נסיון להטביע אותנו בשטויות, סילופים ושקרים בלי לדעת את האמת.
_new_ הוספת תגובהאני תורם לדיון רציני
צדק (יום שישי, 17/06/2005 שעה 9:19)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולא לפילסופים חסרי ערך.

תוכיח לי שפלאטו שרון עשיר , תביא נתונים והוכחות ,
מספרים.....חשבונות בנק , מזומנים , בלטות וכספות...

אם לא תוכיח , אז פלאטו שרון עני .................

חה...................................

המשחקים המטופשים הללו לא עובדים עלי,
אני ראיתי עובדות בעיני,
איני צריך נתונים מאף אחד.

ענינך הוא רק בעובדות חסרות ערך !!
עובדות שכל מטרתן, מריחות והסטת הנושא לסימטאות צדדיות,
עוד תביא לנו רשימות של בגדים, כביסות ועצים שהיו בקיבוצים,
כדי להוכיח לנו שהם קיבלו מעט כסף,
והאדמות שעליהן הם יושבים שייכות לואן בסטן.....
_new_ הוספת תגובהעוד לא תרמת שום דבר מהותי
דוד סיון (יום שישי, 17/06/2005 שעה 10:49)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נכון רמת האלימות המילולית שלך ירדה
אבל העובדות והאמת כרגיל לא מעניינות
אותך. העיקר להפיץ עלילות, כדי להרחיק
עדות.

מש''ל.
_new_ הוספת תגובההבריחה היא בראשך בלבד
אמתפ (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 11:38)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בקיבוצים היתה גם מסורת של התעללות בילדים, שגודלו בבתי ילדים והופרדו מהוריהם.
_new_ הוספת תגובההבריחה היא בראשך בלבד
אמתפ (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 13:07)
בתשובה לאמתפ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בקיבוצים היום יש מסורת אסקימוסית של נטישת הזקנים למות בחוסר כל.

אין ספק שזו אחת החברות החולות והמושחתות בתולדות האנושות.

קו ישיר נמתח בין סדום ועמורה לחברה הקיבוצית .ואין היום אפילו דמות אחת שתלמד עליהם סנגוריה.
_new_ הוספת תגובהנכון, יש לך שתי טעויות
דוד סיון (יום ראשון, 19/06/2005 שעה 10:54)
בתשובה לDeimon T
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. בנושא הסדר הקיבוצים אתה פסול לעדות כי אינך מכיר את הנתונים לפי הצהרתך.

2. אתה פסול לעדות בעוד עניין (''נזקי שוד קרקעות הלאום בידי מעטים כגון תופעת שפיים, געש, גליל ים גן שמואל וכדומה''.) ההכללה הופרכה כבר בעבר על ידי אנשים אחרים חוץ ממני (למשל פרופסור עזרא סדן)

3. אולי לא הרבה מים זרמו בירדן מאז שחלקת לי שבחים על עמדותי (''דע שאני מעריך מאד את עמדותיך, ...'').

4. גם זיקית פסולה לעדות על צבעי גופה.
_new_ הוספת תגובהיהודי מרגש יהודי
אמתפ (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 10:29)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

פז צדק אייכה?

אתמול בלילה שיניתי את שמי בעקבות ההארה והאמת שחויתי דרכך

רק אתה תוכל לאליטות הקיבוציות המונעות פת לחם ממגורשי הגוש
_new_ הוספת תגובהחבל שתגיס לפי ההזיות שלך
דוד סיון (יום שלישי, 14/06/2005 שעה 17:49)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קרא את עמוד 4 ונדבר על הקיטורים שלך.
ממש עכשיו בדקתי את הקישור. אם אינך
מצליח לקרוא מעבר לכותרת אל תתלונן
על אחרים.

אולי פעם אחת לשם שינוי תקרא באמת
ותבדוק, לפני שאתה משמיץ אנשים ישרים.
_new_ הוספת תגובהטוב לקרוא שאתה מגלה לנו את אמריקה
פרקש (יום שלישי, 14/06/2005 שעה 21:27) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפובליציסטיקה תמיד היתה אומנות הבעה דיעה פוליטית. אלא שפעם כנראה היו עושים זאת במוצנע תוך ציטוט מקורות.

הערה: אינני מאמין ששניצר אמר בתחילת שנות ה-‏80 לאברמוביץ על שרון את מה שאברמוביץ אומר.
_new_ הוספת תגובהמסכים עם התוכן לא עם הכותרת
דוד סיון (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 7:03)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמסכים עם התוכן לא עם הכותרת
פרקש (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 7:58)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלא מבין אותך בכלל
דוד סיון (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 8:28)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהסתאאם
פרקש (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 9:14)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא רציתי להמשיך בויכוח הזה.

נמשיך בעוד שבוע בערך, בטח בהודעות חדשות. אני צריך ליסוע קצת למען עיסוקי.

להתראות לך ולכל משתתפי הפורום.
_new_ הוספת תגובהעיתונות שמאלנית פושעת
צדק (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 12:12) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקורא משה קרמר מראשון לציון הציג לעורך ''הארץ'', חנוך מרמרי, את השאלה הבאה באתר העיתון:
''מדוע כשהמתנחלים מתים בפיגועים אתם כותבים שהם נהרגו, ולא שהם נרצחו. האם רצח מתנחלים פחות גרוע מרצח תושבי הקו הירוק?''
העורך, חנוך מרמרי, לא הכחיש את טענת הקורא. הוא התפתל בתשובה ארוכה ואמר, בין היתר: ''אין בהארץ הנחיה ברורה ופסקנית בנוגע למקרים שבהם אמורים עורכי החדשות להשתמש בשורש ''רצח'' או ''הרג''... דיונים רבים שנערכו בשאלה זו לא הצליחו להביא ליצירת כלל ברור... העברית מספקת שתי תבניות לשון עיקריות לתיאור הזוועה האלימה שבעימות – הרג ורצח. הרג נמוך מדי רצח לעתים חריף מדי...''

בעיתון ה''ארץ'' מודים שאינם יודעים עברית (כאילו),
האם מותר לאנאלפביתים להחזיק עיתון ?

----------------------------------------------------

חייל בנח''ל החרדי, שצולם בהלווייתן של טליה ובנימין כהנא הי''ד, זכה בתביעת דיבה נגד עיתון 'כל העיר'. תמונתו הופיעה עם הכיתוב: ''כהניסטים במדים, חיילי הנח''ל החרדי בישיבת הרעיון היהודי, לקראת הלוויית בני הזוג כהנא'', והכתבה מדווחת לקוראים על גיוס כהניסטים לנח''ל החרדי. החייל המצולם טען שאין לו שום קשר לכ''ך ורעיונותיה. סגן נשיא בית המשפט השלום בירושלים, השופט שמעון פיינברג, קיבל את טענותיו ופסק פיצויים על סך 30,000 שקל לטובת התובע, ועוד 10,000 שקל שכר טרחה והוצאות משפט.

שקרנים בריש גלי ועבריינים במודע !!

----------------------------------------------------

עיתונאים מודים בהיותם חברי כנופיה שמאלנית:
-----------------------------------------

אורית גלילי בתכנית 'שטח הפקר' אמרה כחודש לאחר הבחירות [של 1996] כי:
''העיתונות כולה היתה מגויסת לטובת פרס, באופן מוחלט... אני מרגישה באופן
אישי כישלון מקצועי, ואני חושבת שהכישלון הוא קולקטיבי... המילייה (סביבה
תרבותית) של השלטון עם העיתונאים ביחד עם מבצעי הקמפיין, התחכך אחד עם
השני, הזין אחד את השני... ההעדפה של העיתונות היתה פרס...''

.

שלי יחימוביץ', שנה וחצי לאחר בחירות 96': ''הגיע הזמן להודות בעובדות – התקשורת היא
שמאלנית תציבי קלפי בכל כלי
תקשורת, ותקבלי תוצאות מאוד מובהקות, מהמרכז שמאלה. שיח העיתונות בארץ הוא
לא השיח של הציבור, והניכור בין הציבור לתקשורת מגיע לשיאים חדשים כל יום.
יש חוסר אמון טוטלי... 'ענבי זעם' למשל, אותו מבצע בעייתי, לא קיבל את
הביקורת המגיעה לו כיוון ששמעון פרס עמד אז בראשות הממשלה''.

.

שלום ירושלמי, גל''צ, 24.5.99: ''לראש הממשלה נתניהו לא נתנו רבע שעה של חסד,
וזה נכון, ואני חושב שבאמת היתה התגייסות של התקשורת, אז בעד פרס ואחר-כך
להפיל את נתניהו''.

-------------------------------------------------

פושעים שמאלנים הנמצאים במיץ של הזבל,
במיץ של שקרים, הונאה, בולשביקיות וצביעות,
אל יחפשו כתמים כמעט בלתי נראים בבגדיהם של אחרים,
צדיקים וטהורים מהם ללא גבול.
_new_ הוספת תגובהיופי יופי
עמיש (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 12:15)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל עוד לא הסברת לנו מאיפה אתה יודע שיש אלוהים
_new_ הוספת תגובהיופי יופי
אמתפ (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 13:43)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באבא בס''ד

רשעות שמאלנית לא יכולה לבוא מידי בן אנוש.

מכאן שמקורה בשטן.

אם יש שטן אז יש אלוהים.

שהרי אם לא היה אלוהים,השטן היה מחריב את העולם.

מש''ל
_new_ הוספת תגובהיופי יופי
ע.צופיה (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 16:09)
בתשובה לאמתפ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואם לא היה שטן אנא הייתם באים?
_new_ הוספת תגובההיינו ממציאים חדש
אמתפ (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 16:46)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאני חשבתי שכבר המצאתם אחד..
יאיר (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 17:01)
בתשובה לאמתפ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההיינו ממציאים חדש
ע.צופיה (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 17:26)
בתשובה לאמתפ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מה שתמיד חשבתי:יותר משאתם מאמינים באלוהים אתם תלויים ברצונו ומעשיו של השטן,אחרת אין טעם להוויתכם.
_new_ הוספת תגובהאם עוד פעם תדבר עלי מאחורי הגב
שטן (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 17:46)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אותך לאלוהים, בלי ע. הרע
_new_ הוספת תגובהיהודי אמיתי נאבק בשטניות בגאוה
אמתפ (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 18:20)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ללא רע אין טוב וללא טוב אין רע

זה מה שלא מבינים בשמאל
_new_ הוספת תגובהיהודי אמיתי נאבק בשטניות בגאוה
ע.צופיה (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 18:27)
בתשובה לאמתפ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נהפוך הוא מבינים היטב מי הרע: הימין.
לכן אנו,השמאלנים נאבקים עד כלות נשמתנו שלא יעלם הימין.
וכי מי ישמיץ אותנו אז?
_new_ הוספת תגובהתמשיך לילל שהפושעים שאתה מחבב עצלנים
דוד סיון (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 13:59)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כבר כתבתי כאן יותר מפעם אחת שאף אחד לא מפריע לימינים הישרים, לימנים השקרנים שהם רבים ולסתם שונאי שמאל חולמניים להקים עיתונים משלהם. אף אחד לא מפריע לכם.

העובדה שהכנופיה הזאת לא עושה זאת כדי לספק את כל הכמות של דברי הבלע שלך ושל אחרים היא בעייתכם. בעלי העיתונים כמו מעריב, הארץ, ידיעות אחרונות ועוד לא חייבים לכם כלום. למרות זאת הם מפרסמים לא מעט מאמרים של אורבאך, העצני, הראל כולל סילופים ועוד ימניים רבים.

אז יש לך ולחושבים כמותך שתי אפשרויות:
1. לכתוב את סילופים ושקרים בעיתונים השמאליים.
2. להשקיע כסף ולהקים עיתון משלכם.

אם עוד לא הבנת הנה עובדה מן המציאות: עיתון הוא כלי של מי שהקים אותו ומשלם את עלות הייצור שלו. את החסרים שלך עליך להשלים לבד כמו כל אדם מבוגר.
_new_ הוספת תגובהתמשיך לילל שהפושעים שאתה מחבב עצלנים
לוי (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 22:48)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מסכים אתך .
העתונים שאתה מונה חייבים לי . עליהם לדווח אמת . כי זו מטרתה הבסיסית של עתונות הוגנת .המצב חמור בהרבה עם קול ישראל והטלויזיה הממלכתית המווחית שקר וכזב תוך שימוש בכספי שלי . הימין הישראלי אין לו מקורות תקציביים כמו לסמול הבורגני לכן אינו יכול להתחרות בשונאי ישראל וחבל .
_new_ הוספת תגובההם לא חייבים לך או לי כלום
דוד סיון (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 7:33)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלושת העיתונים הללו מיוצרים בשביל להרוויח כסף עבור בעלי המניות. אולי יש איזו מחוייבות לעובדים שעוזרים בתהליך ייצור הרווחים. אני, אתה, או כל מי שאינו מרוצה יכול וצריך להצביע ברגלים - לא לקנות את העיתון.

המטרה של דיווח אמת היא משנית למטרת הרווח. לכן יתכן מאד שההתפתחויות והתחזיות לגבי השרדותה של העתונות המודפסת, שהציג בר-ניר (דיון 2882), יתאמתו.

אינני מקבל את טענותיך על דיווחי שקר בקול ישראל ובטלוויזיה הממלכתית. מצד שני, די ברור לי שאין לי סיכוי להצליח לשכנע אותך בנידון אז לא נעסוק בכך. אבל גם בלי לקבל אני משוכנע שהיה ושיש לימין פתרון לטענות הללו והוא פשוט לא השקיע משאבים לכך.

הימין הישראלי הוא לא מסכן כמו שאתה מנסה להציג אותו. הימין הישראלי הצליח לגרום להסטת תקציבי ענק ליעדים שהיו חשובים לו במשך עשרות שנים. הימין הישראלי שינה את פני המציאות בישראל במהלך 30 השנים שעברו בלא מעט תחומים. לכן, יותר מתאימה לתאור המציאות בתקשורת האמירה ששינוי בהקשר הזה פשוט לא היה חשוב מספיק, ועדין לא מספיק חשוב לימין.
_new_ הוספת תגובהדוד, אתה טועה ובגדול
יאיר ש (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 8:30)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עיתונאים מחוייבים לאתיקה עיתונאית. העובדה שהם גוף מסחרי אינה עומדת בסתירה למחויבות זו, בדיוק כמו שעורך דין מחוייב לאתיקה מקצועית המגבילה אותו בדברים רבים, למרות שטרם פגשתי עורך דין שלא אוהב להרוויח כסף.

במקרה של עורכי הדין יש את לשכת עורכי הדין האמורה לכפות את האתיקה על עורכי הדין.

במקרה של העיתונאים את מועצת העתונות. המועצה פירסמה תקנון אתיקה מוסכם, אשר כל העיתונים ( לפחות הגדולים והמוכרים) התחייבו למלא. תוכל לעיין בקישור הבא.

בית הדין לאתיקה של המועצה הוסמך לטפל ( כולל הטלת סנקציות) בסטיות מתקנון זה.
_new_ הוספת תגובהטעות לא - השמטה כן
דוד סיון (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 10:04)
בתשובה ליאיר ש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כללי האתיקה והחוק לא פוטר אותי, אותך, את לוי וכל אחד אחר מאחריות. אם לא נקנה את העיתונים שבעינינו לא אתיים ומשקרים הם לא ירוויחו כסף ולא יוכלו להמשיך להתקיים.

אינך חייב לקרוא עיתון לא אתי וכמובן שאתה יכול להקים עיתון אחר, יותר אתי. להציג נימוקים סיבוביים שאיך שלא תסתכל יש אשם אחד שבעצם לא קיים (איך כתבת? סמאל), לא מועיל כלום.

הטענה העיקרית שלי שהימין היה עסוק בדברים אחרים, והצליח בהם לא רע בכלל, או שפשוט לא התעניין בנושא. אף אחד לא מפריע או הפריע לימין לייצר עיתונות משלהם. כל טענה שהסמאל (הלא קיים) אשם שהם לא עשו זאת היא לא רצינית בלשון המעטה.

אני מציע לך לחפש את ההודעה שכתב אליצור סגל בדיון הקודם שעסקנו בנושא הזה. למען הגילוי הנאות: הוא איש מנהיגות יהודית (ימין) על פי הצהרתו באותה תגובה.

אפשר בקלות להגיד
_new_ הוספת תגובהתודה, אך נא לא לשים בפי דברים שלא אמרתי
יאיר ש (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 13:54)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא התייחסתי לשום גורם אשם אחד כביכול ולא הצגתי שום ''נימוקים סיבוביים''. הגבתי על טענתך המוטעית לדעתי, שהעיתונים או העיתונאים ''לא חייבים לך כלום''. המחוייבות לכללי האתיקה קיימת בין אם יקנו את העיתון או לא. העובדה שאנשים עדיין קונים עיתונים לא מכשירה את הפרתם של אותם כללים.

ודרך אגב, עיתונאים מתקרנפים יש גם בשמאל גם בסמאל וגם בימין. יש גם כאלה שמשנים צד לפי הנוחיות.
_new_ הוספת תגובהלא שמתי דבר בפיך
דוד סיון (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 14:32)
בתשובה ליאיר ש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. נניח שעיתנואי מסויים לא מקיים את כללי האתיקה. אם אני לא עושה דבר לשנות זאת ועוד ממשיך לקנות את העיתון בו הוא כתב אז הבכי על הפרת כללי האתיקה הוא לא במקום. אם אפסיק לקנות את העיתון הנ''ל ואשכנע אחרים שיפסיקו לקנות העיתון ילמד לקח:
א. ישפר את האתיקה.
ב. יעלם מהשוק.

לכן אני בעצם אומר שכללי האתיקה הם לא העיקר. מה שחשוב הוא מה אנחנו, קונים פוטנציאליים, נעשה. נכון שעצם קיום כללי האתיקה מקל עלינו לשכנע קוראים נוספים.

2. אני מקבל את מהות המשפט האחרון שלך במלואה. אני גם בהחלט מודע שהצגתי כאן רק דוגמית. מצד שני מאחר ואינני משקיע יותר מידי זמן בקריאת עיתונים אינני בטוח שאוכל לציין את היקף הבעיה.
_new_ הוספת תגובהלרוב אין כאן כל בעיית אתיקה
עמיש (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 14:49)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זכותם של פובליציסטים להביע את דעתם ולתמוך בדבר כזה או אחר. למעשה זהו תפקידם. לכן כל העתונים מלאים בעמודים של ''דעות'' וכיוצא באלו.
הם אינם מתיימרים להיות אובייקטיביים אלא להביע את דעתם.
לעתים יכולה להווצר בעיה כשהמידע החדשותי שגוי או מוטה.

כמעט מעולם לא קרה לי שנכחתי באיזה אירוע ואחר כך הסכמתי עם האופן בו דווח עליו בעתון, יתר על כן, לעתים הייתי שם עם עוד אנשים והם ראו את האירוע אחרת ממני.
כך שגם לדווח ''אובייקטיבי'' יש מגבלות משלו.

נדיר למדי שעתונים מכניסים מידע שקרי בזדון. לרוב זו רשלנות או טפשות.
_new_ הוספת תגובהמה שחשוב שהבעיה קיימת
דוד סיון (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 15:15)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלה העושים זאת בזדון קיימים בכל הקבוצות הפוליטיות.
_new_ הוספת תגובהפרט לבטאונים שוליים
עמיש (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 15:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מאמין שיש מקרים רבים כאלה.
מה שכן יש זה העלמת מידע רלוונטי (מאד בולט בעתונים הדתיים), ובהחלט סביר שזה יכול להיות עתונאי בעל דעות מכל צד שהוא
_new_ הוספת תגובההם לא חייבים לך או לי כלום
לוי (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 9:28)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם חייבים לאמת ולאתיקה .
הימין לא הצליח לשנות את השולטים בתקשורת הממלכתית כי הבגץ הסמלני לא אפשר כל תזוזה .
האוליגרכיות הסמוניות חדרו עמוק לכל וורידי המדינה .
_new_ הוספת תגובההם לא חייבים לך או לי כלום
אמתפ (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 9:38)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק להוסיף לתגובה מופתית זו

הסמולנים השתלטו גם על האינטרנט
_new_ הוספת תגובההם לא חייבים לך או לי כלום
לוי (יום שלישי, 28/06/2005 שעה 7:11)
בתשובה לאמתפ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על האינטרנט לא כי להקים אתר דרושה השקעה מינימאלית .
_new_ הוספת תגובהלשאלתך בדבר הרג מתנחלים
עמיש (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 17:54)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אוכל להגיד רק את דעתי האישית והיא כי כל מי שמתגורר בשטחים הכבושים דמו בראשו.
אין טעם להטריד אותנו בבעיה הזו, יש לנו מספיק צרות משלנו.
_new_ הוספת תגובהמי שגר בגרמניה דמו בראשו
צדק (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 18:01)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז מה יש לך נגד הנאצים ?
_new_ הוספת תגובההשוואה סהרורית ונפסדת
עמיש (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 18:10)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לנו מדינה עצמאית, אין סיבה כי נחייה בין הגויים או במדינות זרות.

ההשואה ליהודי אירופה בתקופת מלחמת העולם אינה במקום.
_new_ הוספת תגובהענה לאויל כאיולתו
צדק (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 18:15)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עם כל זאת עדיין יש הבדל גדול בינינו,
אתה מצדיק רצח של יהודים ומעודד רצח של יהודים.

ואני אומר את דברי, רק כדי לשים את דבריך הפושעים במקומם הראוי.
_new_ הוספת תגובהמי שגר בגרמניה דמו בראשו
אמתפ (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 18:22)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין שום רע בנאצים

הנאצים רק גילמו את הרע בזמנם. היום הרע עבר לשמאלנים.
_new_ הוספת תגובהלשאלתך בדבר הרג מתנחלים
לוי (יום רביעי, 15/06/2005 שעה 22:38)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל מי שהתנחל בפלשתין הקדושה דמו בראשו והחברה הטובים יחתכו לו את הראש למען הצדק ותיקון העולם .
_new_ הוספת תגובהלאנטיתזה
אנא עארף (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 19:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אתה כותב פה,אולי אתה יודע את הכתובת של הפורום בהנהלת חוח?
אם כן,אנא שלח לי אותה ל brpoqnt@yahoo.com
_new_ הוספת תגובהלדעתי
אנא עארף (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 19:23) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1)הקיבוצים קיבלו מהמדינה הרבה הרבה יותר מ 17 מליארד דולר.גם הרבה יותר מ 170 מליארד דולר.
הלינק שהבאת לא עובד,וגם אם היה עובד לא היה מצביע על נתונים משמעותיים.תזרים איננו קנה המידה לעלות.
2)הבעיה של התקשורת היא ההומוגניות המוחלטת שלה.המצב בישראל דומה מאד למה שקורה בחלק ממדינות דרום אמריקה.שכבה לבנה צרה,שולטת בצורה מוחלטת בכל דבר ולמעשה משעבדת את יתר האוכלוסיה במשטר פיאודלי לכל דבר וענין.אז נכון,שם כמו בישראל,יש בחירות.אז מה?
גם שם וגם בישראל יש משטר פיאודלי שמזכיר צאד מאד את אירופה של ימי הביניים.
_new_ הוספת תגובהבעיה בהבנת הנקרא
דוד סיון (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 21:00)
בתשובה לאנא עארף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. הנושא הוא לא כמה קיבלו הקיבוצים מן המדינה.
2. הדעה שלך לא ממש חשובה אם היא לא נסמכת על עובדות.
3. הקישורים שהצגתי כאן עובדים.
4. מי שקורא רק כותרות טועה לעיתים כאשר הוא מתייחס לתוכן, כמו שקרה לך.
5. בקישור שנזכר מוצג הסכום שנמחק מהחוב של הקיבוצים. לכן הוא מצביע על נתונים משמעותיים לנושא המאמר.
_new_ הוספת תגובהולחשוב שהיום לפני 72 שנה
עמיש (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 22:03)
בתשובה לאנא עארף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נרצח חיים ארלוזורוב ביד זדים ומלעיזים...
_new_ הוספת תגובהתישקורת
מהנדס אזרחי (יום חמישי, 16/06/2005 שעה 23:00) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באמת תישקורת

מה קורה לדיווח עתונאי כאשר הוא חוצה את האוקיינוס האטלנטי מאמריקה לאירופה? מי שהישווה בין הידיעה שהתפרסמה על הפיגוע בצומת גהה ב''ניו יורק טיימס'' לבין זו שהופיע בהראלד טריביון'' קיבל את התשובה

מחפשים דוגמה לעוינות אנטי ישראלית?

קחו את הדוגמה הבאה: ה'ניו יורק טיימס' דיווח על הפיגוע שהיה לפני מספר שבועות בצומת גהה בידיעה שכותרתה ''פיגוע ראשון אחרי תקופת שקט''. בידיעה למדו קוראי העיתון כי לאחר תקופה ממושכת בה הצליחו כוחות צה''ל לסכל 25 ניסיונות פיגוע, הופר השקט.
.
גם קוראי ה'אינטרנשיונל הראלד טריביון' מעודכנים בנעשה. אבל אצלם הכריזה הכותרת ''פלשתינים טוענים: הטקטיקה הישראלית תביא להמשך פיגועים''. בגוף הידיעה נאמר שלאחר שלושה חודשים בהם לא התרחשו פיגועים, הופר השקט - בגין הפעילות הישראלית.

הבנתם? הקורא האמריקאי למד שהפיגוע התרחש למרות מאמצי ישראל למנוע אותו. הקורא האירופאי פגש שוב את הישראלי המרושע שעיצבן את הפלסטינים עד שלא נותרה להם ברירה אלא להגיב בפיגוע.

אבל כאן אנחנו מגיעים לחלק המוזר ביותר בסיפור – שני העיתונים לא רק מתארים את אותו אירוע באותה מדינה. שניהם אף קיבלו את הסיפור מאותו מקור. מסתבר שה'טריביון' (המצורף, אגב, למהדורה האנגלית של עיתון 'הארץ') שייך ל'ניו יורק טיימס' ורבות מהידיעות המתפרסמות בו, כולל זו, לקוחות מ'הניו יורק טיימס'.

איך יתכן שאותה הסיפור ידווח בצורה כה שונה?

ההסבר טמון בכך שבמהלך חציית האוקיינוס האטלנטי חלו מספר שינוים מפליאים בתוכן הידיעה. העורכים האירופאים של ה'טריביון' פשוט השמיטו את הקטע המתאר את פעולת צה''ל בשטחים ובכך הניחו לקורא להבין שבתקופה זו לא אירעו פיגועים כתוצאה מהחלטה פלסטינית. הם גם שינו את הכותרת כדי שתתאים לטון החדש של הידיעה. הם אפילו שינו את הדיווח של צה''ל על 25 פיגועי התאבדות שסוכלו ובמקום זאת דיווחו ש''על פי חלק מהמקורות סוכלו למעלה מעשרים פיגועים'. כך ציטוט מדויק ומרשים הוחלף במקור אנומנימי שמהימנותו מוטלת בספק.

רוב הקוראים מקבלים את ידיעותיהם על הנעשה בעולם מתוך קריאת עיתונים וצפייה בכלי התקשורת. כאשר המדיה פועלת באופן המציג תמונה מסולפת של המציאות פלא ששונאים אותנו?
_new_ הוספת תגובהתישקורת
רוני קליין (יום שישי, 17/06/2005 שעה 13:35)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מזכיר לי את הבדיחה:

רב אחד נסע לבקר קהילה מרוחקת בחו''ל.
כשירד מהמטוס שאל אותו כתב מקומי: ''האם כבוד הרב מתכוון לבקר גם במועדוני לילה אצלנו''?
הרב ענה: ''יש לכם מועדוני לילה''?

למחרת התפרסמה כתבה:
אתמול הגיע הרב... ושאלתו הראשונה כשהגיע היתה אם יש כאן מועדוני לילה.
_new_ הוספת תגובהעתונות הימין מאששת את הטענה
עמיש (שבת, 18/06/2005 שעה 1:43) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בדבר זהות האינטרסים בין החמאס לבין הימין הישראלי.
ראו נא ציטוט ממאמרו של זאב גלילי (http://www.makorrishon.net/article.php?id=3923) במקור ראשון.

''כבר אי אפשר לסמוך על היהודים שימשיכו במפעל הציוני * הדרישה הבלתי מתפשרת של הערבים לכניסת חמישה מיליון פלשתינים ולפיצוי של 253 מיליארד דולר מבטיחה את המשך המפעל * השתלטות החמאס על עזה רק תעזור''

מאת:זאב גלילי
17 ביוני 2005, י' בסיון תשס''ה

ראש השב''כ היוצא, אבי דיכטר, מכריז שהוא מצדד בהתנתקות, כי לא צפוי חידוש הטרור וכי אבו-מאזן ''תוכו כברו''. ואלה חדשות טובות.
הרמטכ''ל היוצא, בוגי יעלון, מכריז כי ההתנתקות עלולה להתגלות כאסון; כי החמאס עלול להשתלט על עזה ולהפוך אותה ללבנון; כי קסאמים יגיעו בקרוב למרכז הארץ.
גם אלה חדשות טובות.
אלה הן חדשות טובות כי הן מלמדות שהערבים לא למדו דבר ולא שכחו דבר. בין אם יצליח אבו-מאזן - מכחיש השואה, הדורש אולטימטיבית את זכות השיבה - בין אם יעלה החמאס, צפוי המשך המפעל הציוני.
על היהודים כבר אי אפשר לסמוך שימשיכו במפעל. על הערבים כן.
_new_ הוספת תגובהעתונות הימין מאששת את הטענה
לוי (יום ראשון, 03/07/2005 שעה 9:28)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין ספק שהצניות מתפשטת בישראל . היה פעם מי שאמר שהיטלר היה הציוני הגדול מאז ומעולם אפילו יותר מהרצל הגדול .
היטלר הקים את מדינת ישראל !!!!
לפי אותו הגיון יש האומרים שהחמס הוא אשר יאשש את מדינת ישראל .
היהודים עייפים וכבר נמאס להם מכל הענין . כולל מי צריך להשאר יהודי ?
_new_ הוספת תגובהעוד חוטא
דוד סיון (שבת, 18/06/2005 שעה 7:58) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יואל מרקוס, ממליץ לחכות עם הטיפול בשחיתות. ''השחיתות יכולה לחכות'' (http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...):
''שישים יום לפני התחלת פינוי עזה, נזכרו בכנסת שיש במדינה שחיתות. כאילו השחיתות נולדה אתמול,...... ההתנתקות היא אירוע מעצב כזה, הדורש התמקדות בלעדית בו. המלחמה בשחיתות חשובה, אך היא יכולה לחכות. נראה קודם כל אם אנו יודעים לצאת מעזה''.

השחיתות היא תופעה שמסכנת אותנו ולכן צריך לטפל במיגורה כל הזמן. כל דחיה בטיפול מאפשרת את התרחבות והשתרשות התופעה ולכן מקשה על המיגור.

כל הזמן אפשר למצוא תירוץ, טוב אפילו, מדוע לא לטפל בתופעה החולה אבל אסור לנו להיכנע לתירוצים. העובדה שיש בין חברי הכנסת כאלו שהחשדות לשחיתות במשפחת שרון לא הציקו להם רק עד שהחל לדבר על ההתנתקות מאד מקוממת. אבל גם הצדקת השחיתות בשם ההתנתקות מאד מקוממת.

המאבקים נגד או בעד אינטרסים ו-או מדיניות צריכים להתבסס על ערכים ועמדות ענייניות ולא על תירוצים. השחיתות בשנתיים האחרונות הפכה לתירוץ, של שני הצדדים במאבק על ההתנתקות, שמאפיל על העניין עצמו.

לי זה מזכיר את סדום.
_new_ הוספת תגובהאמנון אברמוביץ
סתם אחד (יום שלישי, 14/07/2009 שעה 13:02) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שאתה אומר זה כל כך נכון במיוחד שיש כתבים כמו אמנון אברמוביץ שיש להם אגנדה די ידוע ואין להם בעיה להשתמש בכל אמצעי לקדם אותה
דוגמאות אפשר לראות כאן http://www.latma.co.il/Latma/Templates/showpage.asp?...
_new_ הוספת תגובההבעיה היא כללית!
דוד סיון (יום שלישי, 14/07/2009 שעה 13:33)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האתר שהצגת כאן הוא דוגמה מובהקת לבעל אג'נדה. למיטב הבנתי אין שם כתבות על המגמתיות של גלילי, של העצני (האב והבן) ועוד.

מסתבר שהאתר לא מעוניין בפתרון הבעיה ששמה עיתונאים בעלי אג'נדה, אלא בהצגת יריבי האג'נדה שלו.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי