פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
דרכי אפרטהייד
בועז מושקוביץ ז''ל (יום שני, 22/05/2006 שעה 6:21)


דרכי אפרטהייד

בועז מושקוביץהמאמר פורסם גם באתרים קימקא ו-NFC.
שר הפיתוח הבינלאומי של נורבגיה אריק סולהיים גינה בחריפות את ישראל בשל איסור הנסיעה לערבים בכבישים מסוימים. לטענתו, מעיד הדבר על ישראל כמדינת אפרטהייד, היחידה בעולם, שיש בה הפרדת נסיעה בכבישים על בסיס גזעי. הכשל העיקרי בטענה הזו: אין כבישים כאלה. בשפה המשפטית קוראים לזה ''אין להשיב לאשמה'' (no case to answer).
המאמר פורסם באנגלית באתר של המרכז הנורווגי למלחמה באנטישמיות.

המשאית הערבית פונה לכיוון הכפר רפידיה, המכונית היהודית ממשיכה לנוקדים. אפרטהייד בכבישים?
המשאית הערבית פונה לכיוון הכפר רפידיה, המכונית היהודית ממשיכה לנוקדים. אפרטהייד בכבישים?

צומת דרכים בדרך לתקוע, כדי להגיע לביתי עלי לפנות ימינה. אם אסע ישר, אגיע לכפר חירבת' א-דיר, ספק אם אצא משם חי. מונית ערבית נוסעת לשם, רגע לפני כן חלקנו אותו כביש.
צומת דרכים בדרך לתקוע, כדי להגיע לביתי עלי לפנות ימינה. אם אסע ישר, אגיע לכפר חירבת' א-דיר, ספק אם אצא משם חי. מונית ערבית נוסעת לשם, רגע לפני כן חלקנו אותו כביש.

מכוניות עם לוחות זיהוי של הרשות הפלשתינית חונות ליד השער של תקוע.
מכוניות עם לוחות זיהוי של הרשות הפלשתינית חונות ליד השער של תקוע.

אנדרטה לתושב תקוע מרדכי ליפקין הי"ד בצד הכביש תקוע-אפרת.
אנדרטה לתושב תקוע מרדכי ליפקין הי''ד בצד הכביש תקוע-אפרת.

אנדרטה לתושבת נוקדים שרית עמרני הי"ד, שנרצחה בנסיעה אף היא.
אנדרטה לתושבת נוקדים שרית עמרני הי''ד, שנרצחה בנסיעה אף היא.

אנדרטה לשני תושבי נוקדים אהרון גורוב ואברהם פיש הי"ד, שנרצחו ביריות בדרכם הביתה בפורים 2002. יד עלומה עקרה את לוח הזכרון.
אנדרטה לשני תושבי נוקדים אהרון גורוב ואברהם פיש הי''ד, שנרצחו ביריות בדרכם הביתה בפורים 2002. יד עלומה עקרה את לוח הזכרון.

הדרך להגיע לירושלים מהכביש החדש עדיין חסומה.
הדרך להגיע לירושלים מהכביש החדש עדיין חסומה.

מחסום צבאי בין אפרת לתקוע. בתקופות רגיעה המחסום לא מאויש.
מחסום צבאי בין אפרת לתקוע. בתקופות רגיעה המחסום לא מאויש.
כידוע, האדם המכונה ''לבן'' נולד ורוד, מאדים בחום, מכחיל בקור, משחים בשמש ומאפיר במותו, אבל נוטה לכנות ''צבעוניים'' דווקא את שאר באי העולם. המונח ''אפרטהייד'' נולד בדרום אפריקה בתקופת השלטון ''הלבן'' על האדם ''הצבעוני''. משמעות המלה – הפרדה בתחומי החיים השונים בין אנשים בשל שייכותם לגזעים שונים. בדרום אפריקה לא היית מוכרח להתלבש ברשלנות כדי להיות מנוע כניסה למסעדה יוקרתית, מספיק שצבע עורך לא נתפש כ''לבן''.

לנפילת שלטון האפרטהייד בדרום אפריקה הייתה תופעת לוואי קשה: חלק ממתנגדי ההפרדה הגזעית מצאו את עצמם חסרי אויב ראוי להלום בו כדי להראות לסובבים אותם, שהם מתנגדים לגזענות. מי יהיה למטרה הבאה? האם סעודיה האוסרת ליהודים להיכנס לתחומה ובונה כבישים נפרדים למוסלמים וכופרים? לא, סעודיה מוכרת נפט ותומכת בטרור הבינלאומי ולכן לא כדאי להתעסק איתה. אולי יש להפנות את החצים לעבר ממלכת ירדן, שעדיין קובעת בחוק עונש מוות לערבים בגין מכירת קרקע ליהודים? לא, זה לא תקין פוליטית.

אבל הם מוכרחים לתרגל את ''חוש הצדק'' שלהם על מישהו! בנקודה הזו באה ישראל ומצילה אותם. שר הפיתוח הבינלאומי של נורבגיה אריק סולהיים (Erik Solheim) גינה בחריפות את יהודי ישראל בשל איסור הנסיעה לערבים בכבישים מסוימים. לטענתו, מעיד הדבר על ישראל כמדינת אפרטהייד, היחידה בעולם, שיש בה הפרדת נסיעה בכבישים על בסיס גזעי. הכשל העיקרי בטענה הזו: אין כבישים כאלה.


כל הדרכים להגיע הביתה

לפני שנים רבות, נתיב הנסיעה בין תקוע לירושלים עבר ברחובות העיר בית לחם, העיירה בית סאחור והכפר זעתרה. הדבר לא מצא חן בעיני רבים מהתושבים הערבים: נוכחות אזרחים היהודים, מבוגרים וילדים, במכוניות הנוסעות בכבישים ''שלהם'' העלתה את חמתם. מטחי האבנים נחתו על הנוסעים ומסמרים מכופפים פוזרו על הכבישים כדי להבהיר, שכבישי ארץ יהודה לא נועדו לשימושם של בני דת משה.

הנתיב הזה ארך כ-‏17 ק''מ, הנתיב האלטרנטיבי מסביב לאפרתה אורכו 25 ק''מ וגם הוא עובר דרך כפרים ערביים, שלא כל תושביהם שמחים למראה יהודי נוסע בכביש. כדי לשפר את הביטחון, ישראל שיפצה כביש ישן, שעקף את בית סאחור. אמנם ישראל ארץ כל כך קטנה, שלא תמיד יש בה מקום לעיקוף. הכביש ''העוקף'' הזה בסך הכל עבר בצד השני של אותה שכונה. בתי בית סאחור היתמרו גבוה מעליו, לכן האבנים הניחתות צברו אנרגיה קינטית רבה יותר.

פה ושם היו גם יריות ומטענים. תושב תקוע, הצייר מרדכי ליפקין, נרצח בירי מן המארב ביולי 1993. לפניו, ב-‏1982, נרצח דוד רוזנפלד בדקירות סכינים, על ידי שלושה ערבים, שאיתם ישב לשיחה ידידותית על כוס קפה, בסמוך לאתר הארכיאולוגי של הר-הורדוס.

כל הדרכים היו פתוחות תמיד לנסיעת היהודים והערבים, למעט בזמני עוצר, שהוטל עקב אירועים ביטחוניים. מעולם לא העלה איש בדעתו, שצבע העור או האמונה הדתית של הערבים מהווים סיבה להגבלת הנסיעה בכביש. לא היו שיקולים מלבד שיקולי ביטחון.

בסתיו 2000 פרצה מלחמת הטרור, שהרשות הפלשתינית באופן אפרטהיידיסטי כיוונה על בסיס לאומני נגד האוכלוסיה היהודית. עם תחילתה, סגר צה''ל את הכביש הקצר לנסיעת היהודים, גורשנו מהכביש הזה לנצח. מאז ועד היום אנחנו נוסעים בדרך הארוכה ונתקעים לפני המחסום הצבאי בכניסה לירשולים.

כל הניסיונות להמציא ''צידוק'' להתפרעויות הרצחניות של הערבים על ידי טענת ''הכיבוש'', מעולם לא נסמכו אלא על ''העובדות'' מאותו הסוג, שעליהן נסמכת טענת ''האפרטהייד''. בדיקה המיתוסים והעובדות על המזרח התיכון מגלה, ששתי הטענות מופרכות עד אבסורד.


הכביש החדש

הכביש החדש לנוקדים ותקוע מהווה נושא לשיחה ובדיחות של התושבים כבר כעשר שנים. התרוצצו שמועות שונות ומשונות על תוואיו השונים. מדובר בכביש עוקף ישובים ערביים, שיחבר את תקוע ונוקדים עם השכונה החדשה של ירושלים הר-חומה. מנכ''ל הישוב תקוע, תולי שינפלד, החל את תפקידו בפברואר 2002, כאשר הסלילה הייתה אי-שם באמצע, מאז עבודתו כוללת ניסיונות להביא להשלמה ופתיחה של הכביש.

אורכו של הכביש כ-‏9 ק''מ בלבד והוא אינו גמור עד היום. הקטע האחרון, באורך כקילומטר אחד, המחבר אותו מהגדר הביטחונית העוקפת את ירושלים עד הר-חומה עדיין חסר. במשך השנים נגרמו עיכובים ארוכים בעבודה בגלל בעיות תקציביות והטלת אחריות בין משרדי הממשלה.

תולי ואני נסענו בכביש הזה עד הנקודה, בה הסתיימה סלילתו ליד הגדר הביטחונית. מבחינה פיזית, ישנה אפשרות, שבאופן זמני עד השלמת העבודות בעוד חצי שנה או שנה, יסעו התושבים על כביש סיור וממנו יגיעו להר-חומה. לא כל גורמי הביטחון מסכימים לכך.

נסענו לאורך כביש הסיור צמוד לגדר העוקפת את ירושלים, מצוידת בחיישנים ובמצלמות. הגדר והכביש עוקפים בלולאה ארוכה גבעה, שעליה עומדים ארבעה בתים של ערבים. המעקף הארוך נבנה כדי לא להפריד אותם משאר חלקי העיירה. בקטע האחרון, במעבר מכביש הסיור לכביש המוביל להר-חומה שער ברזל חוסם את המעבר. ירדתי מהרכב לצלם את השער ואז באו אנשי מג''ב וגרשו אותנו משם.


ערוץ-‏2 מדווח

לפני מספר שנים דווח על סלילת הכביש במהדורת החדשות של ערוץ-‏2. קודם כל המגיש גדי סוקניק דיווח על המקרה המזעזע של ילדה קטנה, שנפגעה מינית, אך המדינה לא מקציבה עבורה מימון לטיפול פסיכולוגי. ''ולמי יש כסף?'' שאל גדי סוקניק בדרמטיות וענה: ''למתנחלים, להם בונים כביש.'' בכתבה רואיין אחד מתושבי הכפרים הסמוכים, שהשמיע איום מפורש כלפי היהודים, שיסעו על הכביש הזה, על כך גדי סוקניק לא העיר הערות.

כאילו לא בגלל הניהול השלומיאלי של התקציב נמנע מהילדה הטיפול הפסיכולוגי ולא מלחמת הטרור היא שפוגעת בחוסן הכלכלי של המדינה. כרגיל, הכל בגלל המתנחלים רוצחי ישו... הוי, סליחה, נפלט לי בטעות, התכוונתי לכתוב ''המתנחלים בוני הכבישים''.

תוכנית המתאר של תקוע ונוקדים כוללת בנייה של בין 3000 ל-‏4000 בתים. אם נוסיף לזה את התושבים הערבים הרבים של כל הכפרים מסביב, ברור, שהאזור זקוק לעורק תחבורה טוב, אך הסיבה האמיתית לבניית הכביש הינה אך ורק הטרור. אלמלא הטרור, אפשר היה רק לשפץ ולהרחיב את הכביש הקיים בעלות פחותה, לשימוש כל תושבי האזור, ללא הבדלי לאום.

הכבישים העוקפים, כבישי הסיור, הגדרות, החומות, החיישנים, המצלמות וכוח האדם הדרוש לתפעל את מערך האבטחה הפרוש על מאות הקילומטרים בין תחומי המגורים של הערבים לתחומי המגורים של היהודים, עולים לקופת המדינה מיליארדי דולרים. כל זה כדי למנוע כניסת המחבלים מהצד הערבי לצד היהודי. חלק לא קטן מההשקעה הזו נועד למזעור הפגיעה בתושבים הערבים. מעניין, איך מדינת אפרטהייד אמיתית הייתה מתנהגת במצב דומה?

עד כה הכביש החדש, שבבנייתו הושקעו עשרות מיליוני ש''ח מגיע למעשה רק עד הכפרים הערביים ומשרת את הערבים בלבד. אנחנו ממשיכים להמתין להשלמת הבנייה ואישור נסיעה. ברם, בעיני העיתונאי הישראלי גדי סוקניק, אנחנו גזלנו כסף מילדה פגועה כדי לבנות כביש ובעיני השר הנורבגי אנחנו מדינת אפרטהייד.


פעם היה פה אחרת...

לתקוע תמיד באו ובאים עכשיו ערבים כדי למצוא כאן פרנסה. הם מגיעים עד השער, עוברים בדיקה ביטחונית, מציגים רישיון עבודה, מפקידים תעודות זהות אצל השומר ונאספים פנימה בכלי הרכב של המעסיקים. לפני הטרור לא כל כך הקפידו על הפרוצדורות. מעולם אף אחד מהם לא נפגע כאן והיחס כלפיהם הוגן.

ישנם ישובים, שכבישי הגישה אליהם מהכבישים הראשיים נאסרו לתנועת הרכב הערבי מסיבות ביטחוניות, במרחקים של מאות בודדות של מטרים. אך הם נאסרו לתנועת הערבים עצמם, המעסיק יכול לאסוף אותם מהצומת ברכב שלו. פעם גם היהודים היו באים לישובים ערביים, סחרו איתם, חנויות ומסעדות של בית לחם היו מלאות ביהודים. אך הסטטיסטיקה של השנים האחרונות, אודות מספר היהודים שלא חזרו בחיים מהרפתקאות כאלה, אינה מעודדת אחרים לנסות.

כאשר אירופה מסתכלת על התמונות של הכבישים החסומים בגלי עפר, מחסומים צבאיים ושאר מראות לא נחמדים של המציאות המזרח תיכונית, כמו מהופנטת היא שוכחת או אפילו מתעלמת במודע מן העובדה, שכל זה בא כתוצאה של הטרור ולא היה קיים לפני שהיה הטרור. לדבר על ישראל במונחים של אפרטהייד, מעבר לעלבון ליהודים, זו פגיעה בכבודם של האנשים, שנפגעו מהאפרטהייד האמיתי.

החיים בישראל מעולם לא היו שלווים לחלוטין. טרור במידה זו או אחרת תמיד היה, אבל הוותיקים עוד זוכרים, שבכל זאת פעם היו יחסים טובים יותר בין היהודים לערבים במקומות רבים ביש''ע. זה היה מזמן, לפני שמישהו החליט ''לשחרר'' אותם על ידי תרבות הג'יהאד ולפני שכמה פוליטיקאים מושחתים התחילו לעשות לנו ''שלום''.

מאז ''השלום'' אנחנו גם קוברים את קורבנות הטרור וגם מואשמים בכל האשמות מאוצר המלים של תרבות ''התקינות הפוליטית''. יהודי ישראל הם מטרה נוחה: הם רגישים לביקורת, רגילים לספוג עלבונות, הם לא רוצים ולא יכולים לגרום למשבר כלכלי באירופה, הם אינם דורשים התזת ראשי המעליבים אותם והם אינם שורפים שגרירויות. נראה שתכונות אלה הופכות את היהודים למטרה נוחה לביקורת המסורתית של האירופאים, החוששים להפנותה אל הערבים, האחראים האמיתיים לאפרטהייד.

האתר של המחבר: http://www.global-report.net/boazm
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אפרטהייד
יונה סוקולובסקי (יום שני, 22/05/2006 שעה 12:14) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בועז:
אמרתי לך את זה בעל-פה ואני חוזר ואומר לך כאן:
בביקורי האחרון בנורווגיה לא ראיתי אף ערבי אחד נוסע על כבישי ארץ הפיורדים. מסקנה: בנורווגיה יש אפרטהייד כנגד ערבים.
_new_ הוספת תגובהבערב הסעודית
משה דר (יום שני, 22/05/2006 שעה 15:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש נתיבי נסיעה בכבישים מהירים המסומנים בערבית ובאנגלית ''למוסלמים בלבד''.
_new_ הוספת תגובהנכון, להלן התצלומים
בועז מושקוביץ (יום שני, 22/05/2006 שעה 15:59)
בתשובה למשה דר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבדיוק עכשיו
א. פרקש (יום שני, 22/05/2006 שעה 19:31) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קיבלתי הפנייה מידיד לכתבה שמדברת על חוסר ההגינות, תום הלב בהסתכלות על ישראל והשאלה המתמדת הקיימת רק על זהותה וזכות קיומה. המדינה היחידה בעולם שעדיין יש השוללים או 'מהרהרים/מערערים' על זכות קיומה http://www.contracostatimes.com/mld/cctimes/news/opi... .
_new_ הוספת תגובהHonest Reporting - עידכון רלבנטי
בועז מושקוביץ (יום שני, 22/05/2006 שעה 21:04)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מומלץ להירשם אצלם לקבלת עידכונים, הם עושים עבודה מצוינת!
_new_ הוספת תגובהתמשיכו לחיות באשליות
רמי נוי (יום שלישי, 23/05/2006 שעה 6:58) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעולמו של הכותב אין כיבוש, אין דיכוי, אין דרכים בהן אסורה הנסיעה לפלשתינאים והאזרחים הערבים של יהודה שומרון ועזה הם אזרחים שווי זכויות במדינת ישראל.

האשליה הזו תוריד אתכם ביגון שאולה. למזלנו הוכח שרוב האזרחים במדינת ישראל מוכן להביט למציאות בעיניים.
_new_ הוספת תגובהבעולם האמיתי אין כיבוש ואין דיכוי
צדק (יום שלישי, 23/05/2006 שעה 20:33)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעולם השקר השמאלני יש כיבוש ויש דיכוי,
ויש גם חייזרים.........
_new_ הוספת תגובהתמשיכו לחיות באשליות
יובל רבינוביץ (יום שלישי, 23/05/2006 שעה 21:02)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נראה שאשליותיו של הכותב הן כאין וכאפס לעומת האשליות שלך („הוכח” באיזו שהיא צורה שהאזרחים מוכנים להביט למציאות וגו').

הכותב צודק בכך שאין חוק המונע מאזרחים בני כל דת ומין לנוע בחופשיות בדרכי המדינה, בניגוד למה שקורה בערב הסעודית, לדוגמא.

הכותב אינו צודק בכך שמותר לפלשתינאים שאינם אזרחי ישראל לנוע באותה מידת חופשיות הניתנת לאזרחים ישראלים. מה שקובע, כמובן, הוא האזרחות.

למרבה הצער ישראל מעולם לא הכריזה על הרשות הפלשתינאית כעויינת, ולכן ההסתבכויות. ברגע שהרשות תוכרז כמדינה הנמצאת במצב מלחמה עם ישראל ניתן יהיה לסיים את הפארסה של העימות בן 12 השנים האחרונות.
_new_ הוספת תגובהתמשיכו לחיות באשליות
א. פרקש (יום חמישי, 25/05/2006 שעה 8:47)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני רואה בהתרסתך כנגד מר נוי כל מקום וסיבה, שהרי ראינו את מר נוי וחבריו מביטים במציאות אוסלו בעין נכוחה ועזה ופילו אוסלו התקפלה מלפניהם ולא יכלה להם מחמת עוז רוחם ויהבם החד שהשליכו על מציאות השלום.
_new_ הוספת תגובהתמשיכו לחיות באשליות
לוי (יום חמישי, 25/05/2006 שעה 7:18)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש כבוש מוסלמי .
יש גרוש יהודים .
ישנם אוטובוסים המתפוצצים עם יהודים .
יש רצח יהודים בדרכם הביתה או לעבודה .
יש רצח ילדים בדרכם לבית הספר ובחזרה .
ישנם אנטישמים יהודים התומכים ברוצחים ושונאי ישראל .
יש ויש ....
_new_ הוספת תגובהבן-דוד (יום רביעי, 24/05/2006 שעה 7:27) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המאמר גורם לתחושת קבס קלה.

גם אנחנו שירתנו בשטחים בתקופה
שלפני האינתיפדה הראשונה

אך מה עניין שמיטה להר סיני?

הכותב מזכיר בסגנון ובתוכן את מכחישי השואה
למיניהם - פה צילום של קטע כביש, שם צילום
של קטע גדר תיל. והרי ה'עובדות' מדברות בעד
עצמן: שום דבר לא קורה, כלום לא קרה - הכל
אוסף של שמועות ושקרים.

והחכם שלנו עוד טורח לתעד את טיוליו בשטחים
-עוד קטע בסידרה של הישראלי המכוער מטייל בשטחים
ומשתמש בצילומים כדי 'להוכיח' שאין כיבוש, אין צבא,
אין חיסולים, אין סגירת כבישים, אין ואין ואין גם קצת
שכל ישר והגינות

ומה אנו כן רואים? גלעד פה ומציבה שם לזכר יהודים שנרצחו
בעת נסיעה בשטחים. זה באמת מוכיח שאין סגירת כבישים?
זה מוכיח שציבור המתנחלים סבל קורבנות בשל ההחלטה
לחיות בשטחים, וזה מוכיח את האיוולת של ממשלות ישראל
ששלחו לשם בני אדם על טפם ונשותיהם.

המלך עירום, ומושקוביצים רבים עומדים בתחתוניהם על ראש כל גבעה
בשטחים ומייללים כמו תנים: ''יהודים רחם רחימו'' -ראו כמה
אנו מסכנים. ותחת רגלם רומסים הם את פרחי הבר ואת גידולי השדות
ואת האיכרים הפלסטינים ואת ילדיהם, ועדיין ממשיכים הם לילל: ''רע לי
מר לי ואין מושיע''. מי יעזור ליהודי המסכן שדרכו אבדה?
_new_ הוספת תגובהלוי (יום חמישי, 25/05/2006 שעה 7:28)
בתשובה לבן-דוד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אי אילו ציונים הזוהים החליטו פתאום להתנחל בפלשתינה . מה חיפסו שם ?
סתם משיחיסטים חולי רוח . מה אתם עושים פה ?
לכו לאוגנדה , לכו לאמריקה לכו לעזזל .
אם היטלר דרך לכם על הבוהן הימנית מה אשמים הערבים שוחרי השלום והרצח ?
האירני ההוא צודק הגרמנים הציקו לכם קלות הקימו מדינה שם .
מה לכם פה מי לכם פה .
נמאס מכם !!!!!!!
_new_ הוספת תגובהיש כנראה גם ישראלים הזויים שמתנחלים
א. פרקש (יום חמישי, 25/05/2006 שעה 8:50)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בגוש רעננה-כפר סבא....
_new_ הוספת תגובהיש כנראה גם ישראלים הזויים שמתנחלים
לוי (יום חמישי, 25/05/2006 שעה 14:03)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא רק שם גם בתל אביב , חיפה ,פתח תקוה , עמק יזראל וכו' וכו' ........
_new_ הוספת תגובהיש כנראה גם ישראלים הזויים שמתנחלים
א. פרקש (יום שישי, 26/05/2006 שעה 10:00)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן יש הזויים כספירו המקבלים את עקרון ''מדינת כל אזרחיה'' ובתנאי שהיא חלה רקשטח ארץ ישראל ולא על שטח כל המזרח התיכון. בבחינת: ''שלי שלי, שלך שלי''.
_new_ הוספת תגובהעוד טעות
דוד סיון (יום שישי, 26/05/2006 שעה 10:53)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם תבדוק באמת מה ספירו חושב בהקשר הזה אתה עשוי להיות מופתע.
אני מעריך שתגלה כי תגלה שההערכה שלך לא נכונה.
_new_ הוספת תגובהעוד טעות
א. פרקש (יום שישי, 26/05/2006 שעה 11:58)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני פשוט כתבתי מה שהוא כתב בעצמו על עצמו.
_new_ הוספת תגובהלא מתאים לך להגזים
דוד סיון (יום שישי, 26/05/2006 שעה 13:37)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלא מתאים לך להגזים
א. פרקש (שבת, 27/05/2006 שעה 18:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שבשבילך אמירות כאלה לא אומרות הרבה, ובודאי לא מבטאות אלימות..... (כאילו לתמוך בטרור זו אינה אלימות כשלעצמה) תגובה 77755 אז מילא. ספירו הוא לב הויכוח.
_new_ הוספת תגובהאין צורך להראות לי קישורים
דוד סיון (שבת, 27/05/2006 שעה 20:16)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. קראתי את דבריך לפני שהגבתי.
2. אני מכיר את עמדותיו של ספירו. הוא לא תומך בטרור. לכל היותר הוא מבין את המניעים...
3. ספירו הוא לא יחידי בארץ שמדבר על טרנספר (בני אלון, אפי איתם וליברמן גם).
נכון העמדה שלו לא מסתדרת עם הציונות אבל אין בכך שום הפתעה כי הרי מצהיר שהוא אנטי-ציוני.
_new_ הוספת תגובהאתה לא מכיר את עמדותיו של ספירו
צדק (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 9:05)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ספירו איננו ''מבין'' את המניעים,
הוא מזדהה איתם ותומך בהם במאת האחוזים.

אין הבדל בין ''דעתו'' לבין ''דעה'' של אף טרוריסט ערבי.
שניהם רוצים בחיסולה של מדינת ישראל,
ולשניהם אין שום מגבלה מוסרית.
_new_ הוספת תגובהאתה לא מכיר את עמדותיו של ספירו
לוי (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 10:55)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היה איזה אמן ישראלי ''דגול'' אשר אמר שכאשר הוא רואה חרדים הוא מבין את הנאצים .
איזה דגול אחר אמר שהיהודים שגעו את העם הגרמני הנאור וגרמו לשואה .
האנטישמים למיניהם לא מוכרחים ללכת רחוק הכל כאן בהשג יד .
_new_ הוספת תגובהאיפה ההקשר?
דוד סיון (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 12:28)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אורי אורבך: זה עדיין לא הופך אנשים לאנטישמים, לא כל התבטאות לא מוצלחת או התבטאות שהייתה בהקשר מסויים נאמרה הופכת את האדם לפסול מן היסוד (http://www.shofar.net/site/ARDetile.asp?id=4676.).
_new_ הוספת תגובההאנטישמיות השמאלנית מופיעה באלפי התבטאויות
צדק (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 13:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פרופ' ישעיהו ליבוביץ: ''חיילי צה''ל הם יודו-נאצים''.

פרופ' משה צימרמן מהאוניברסיטה העברית: ילדי חברון הם ''היטלר-יוגנד''

עוזי בנזימן, ''הארץ'',2002: התנהגותם של אלה המכונים נוער הגבעות מקרב המתנחלים מזכירה את זו של גלוחי הראש באירופה ובארה''ב''

מכאל הרסגור, ''הארץ'', ספטמבר 1996: ''ראשי החרדים הם אויביה של הדמוקרטיה לא פחות מהחולצות השחורות או מראשי מפלגת הפועלים הסוציאל-סוציאליסטית של גרמניה''

שולמית אלוני, ''מעריב'', דצמבר 2002: אלי ישי פועל לפי חוקי נירנברג (בהיותו שר הפנים)...הסרט (הסברה של ש''ס) הזכיר לי סרט תעמולה נאצי''

''הארץ'', מאי 1996: עורכי דר-שטורמר (בטאון המפלגה הנאצית) היו נהנים לקרא את הכותרות הללו (של תעמולת הליכוד).

בטאון אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב, מאי 2002: ''אזרח, הדת היא אויבתך, חובה על כל אזרח ישראלי להילחם בה...כשבוחר אדם להאמין לשקרים האלה, הוא משליך לפח האשפה את מהות האדם...יבואו אחרים ויגידו זה עושה טוב...גם מצטרפים רבים לתנועה הנאצית הרגישו התרוממות רוח ושמחה.''

שלמה גזית: ''החיילים הדתיים מזכירים לי את הנאצים''

''קדמה'', ינואר 2003: ''ניתן להכליל אמירה על המתנחלים האידיאולוגים שהם גרועים הרבה יותר מכל ניאו-נאצי באוסטריה''

יגאל תומרקין, הפסל , התבטא במשך השנים בביטויים שלא היו מביישים אנטישמים. ב1980 הביא חזיר עטוף בתפילין לכיכר מלכי ישראל במחאה נגד ההתנחלויות. התבטאויותיו מזכירים את גדולי האנטישמים: ''כשאני רואה חרדים, אני מבין את הנאצים''

מאי 1982. עמוס אילון צופה עתידות:
''פעולות הממשל הצבאי, המחרים ספרים בשטחים, הן רק חלק מההכנות למשטר פשיסטי. במהרה יהיה פה הכל, מחנות ריכוז ושריפת ספרים'' (ג'רוזלם פוסט').

''יתכן שרבים מהמתנחלים לא מכים את נשותיהם וילדיהם , כמה מהם אוהבים פרקי חזנות , ואחרים אפילו חוטאים בשמיעת מוסיקה קלאסית. זה לא משנה עבורי. אתה בוודאי יודע שמבין גדולי הרוצחים בצבא הגרמני היו כאלה ששבו הביתה ממלאכתם , נשקו לנשותיהם , שיחקו עם ילדיהם, ושמו להרגעה מוסיקה קלאסית''. (גדעון ספירו בטורו ''סמרטוט אדום'' אתר 'הגדה השמאלית' 2.8.05 )

''היכולת שלי לראיין מתנחלים כבדים היא מאד מוגבלת. אני יכולה לשבת מולם ולשנוא , ועם הזמן זה רק מחמיר ...שיעברו דירה. יגיעו המוברים ויאללה , נגמר. התוצאה של ההאחזות הזו נראית לי שואתית.'' (עינב גלילי ''מעריב'' 22.10.04)

''יש מגזר שלם בחברה הישראלית שללא היסוס אני קובע שהוא העתק של הנאצים. תראה את ילדי חברון, הם בדיוק כמו נוער היטלר'' (פרופ' משה צימרמן , עתון 'ירושלים' , 28.4.95 )

''החרדים יונקים מאותם יצרים אפלים שמהם ינקה הזוועה הנאצית - פאשיסטית'' (שולמית אלוני , 'דבר' , 24.12.84 )

--------

''כל התבטאות לא מוצלחת .................''

אתם טובעים באנטישמיות נוצרית-אירופית !!
_new_ הוספת תגובהאתה טובע ברפש תגובה 77840
דוד סיון (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 14:43)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רפש = דמגוגיה זולה.

אתה כנראה לא לומד.
_new_ הוספת תגובהרפש שמאלני אנטישמי שיש למוחקו מהעולם
צדק (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 14:53)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק ''דוקטורים'' כמוך לא לומדים כלום.
רק ''דוקטורים'' כמוך קוראים להשוואות של יהודים לנאצים ''דמגוגיה'',
כי הם לא למדו כלום על השואה.
כי הם בורים ועמי ארצות המעריצים רודנים ומרצחים.
_new_ הוספת תגובהטובל ורפש בגרונך תגובה 77851
דוד סיון (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 15:55)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שמכנה יהודים אנטישמים זה אתה.
זה כמעט בדיוק כמו להשוות אותם לנאצים.

אתה גם עוסק בדמגוגיה ולצערי במה שאתה מנסה להאשים אחרים. אתה עושה זאת על ידי הצגת דבריהם מחוץ להקשר.

המסקנה: כנראה שאינך מבין את דבריו של אורי אורבך (תגובה 77840).

הנה עוד התבטאות חכמה כמו שלך: ''בבני ברק המעוז הסאטמרי של האהרוינים, לא נתנו לו להיכנס לבית הכנסת הסאטמרי בעיר ומקהלות ילדים אהרוינים, כך לטענת חסידיו, קיבלו אותו בקריאות ''נאצי''''.
_new_ הוספת תגובהטובל ורפש בגרונך תגובה 77851
לוי (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 18:44)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני סבור שצדק מצטט דברים מחוץ להקשרם .
_new_ הוספת תגובהאתה טובע ברפש תגובה 77840
לוי (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 18:42)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוידלה לא מסכים אתך . התקפות אישיות אינן תורמות לנושא .
_new_ הוספת תגובהאם כך תגיד למי שיוזם הכפשות, ''צדק''
דוד סיון (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 20:36)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא עושה זאת באמצעות דמגוגיה זולה.
_new_ הוספת תגובהאם כך תגיד למי שיוזם הכפשות, ''צדק''
לוי (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 21:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם חלוקת תארים וכנויי גנאי אינם תורמים לנושא .
_new_ הוספת תגובהאם כך מדוע אתה וצדק נוהגים כך?
דוד סיון (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 22:02)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאם כך מדוע אתה וצדק נוהגים כך?
לוי (יום שני, 29/05/2006 שעה 6:54)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני בסה''כ מציין עובדות .
_new_ הוספת תגובהבקיצור לך ולצדק יש תירוץ
דוד סיון (יום שני, 29/05/2006 שעה 9:56)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה ההבדל בין העובדות שאני מציין ואלו שלכם?
שמות הגנאי והגידופים שלכם יותר חריפים, יותר נבזיים,
יותר מופרכים.
_new_ הוספת תגובהבקיצור לך ולצדק יש תירוץ
לוי (יום שני, 29/05/2006 שעה 17:28)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מסכים אתך .
_new_ הוספת תגובההאנטישמיות השמאלנית מופיעה באלפי התבטאויות
מרעיל בארות (שבת, 30/12/2006 שעה 17:19)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שכחת ציטוט אחד (אני מצטט מהזכרון, אבל האמן לי שהדברים הופיעו בכתב):
''היטלר עשה דבר נפלא. הוא העלה את נוער האשפות הגרמני.'' (משה פייגלין, הארץ, 1995).
היה גם ראיון עם האיש ב2003 או 2004 בידיעות אחרונות שבה חזר והרעיף שבחים על היטלר. מעולם לא שמעתי ממנו הכחשה למה שפורסם בשמו.
_new_ הוספת תגובהאיפה ההקשר?
לוי (יום ראשון, 28/05/2006 שעה 18:38)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חביבלה
אורי אורבך חייב ללקק אם הוא רצה להמשיך להתפרנס מהמערכת האנטישמית .
פרנסה וכסף הם פריטים שימושיים .
_new_ הוספת תגובהאין צורך להראות לי קישורים
א. פרקש (יום שני, 29/05/2006 שעה 9:26)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צריך גם צריך, כדי להזכיר מעֶט לעת....

זכורים לי ''ציטוטים'' חמורים של ספירו ב'ארץ הצבי' אבל לא הצלחתי לשלוף אותם. וידועים לי גם ציטוטים שלו, גם במלל ולא רק בכתב, שיצא לי לשמוע/לקרוא בעבר.

בכל מקרה, גם בציטוטים שלהלן יש משמעות חריפה אם אתה קורא אותם נכון בקונטקסט של הסכסוך הערבי-יהודי על הארץ. למביני דבר ודפוסי לשון, התבניות האלה אומרות הרבה יותר, מאשר סתם מילים או משפטים שבסך הכל אומרים שהציונות היא גזענית.
_new_ הוספת תגובהאני באמת מכיר את עמדתו של ספירו
דוד סיון (יום שני, 29/05/2006 שעה 10:38)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מכיר את מה שהוא כותב לא רע ואם צריך אני יודע איך לחזור ולקרוא שוב. מאז שאני מכיר את הפורום הזה (כמעט 4 שנים) הוא מאד עיקבי במה שהוא אומר או כותב. הבעיה שלנו איתו היא בעיקר עם מה שהוא חושב על הציונות ועל הציונים וכל המשמעויות הנלוות.

הוא אכן עושה חיבורים בין ציונות, גזענות ופאשיזם.
הוא כנראה גם בעד מדינת כל אזרחיה בישראל בפרט ובכל המדינות בכלל.
הוא אכן חושב שצה''ל הוא צבא אכזר ואת מעשיו הוא משווה לצבא הנאצי. הוא כבר לא חושב את צה''ל לצבא הגנה...
אבל נקודת המוצא שלו היא תמיד בעד דמוקרטיה ושוויון (גם בין עמים) ונגד אלימות (מכל סוג), טרור ומלחמות. מה לעשות, 'מדינת כל אזרחיה' הוא עיקרון דמוקרטי, ולכן הוא חושב שצריך לתמוך גם בו.

לנו זה די קשה להתייחס אל עמדות כאלו אחרת מאשר לעמדה עויינת. ראשית בגלל הדרך שהוא מביע אותן. שנית, הן מאד נגד עמדות שאנחנו חושבים חיוניות לקיומנו - אם נקבל אותן ונחיה על פיהן לא נשרוד. מנקודת המוצא שלו הוא כנראה רואה משהו שאנחנו לא רואים מנקודת המוצא שלנו.
_new_ הוספת תגובה''תמיד בעד דמוקרטיה ושוויון..''... LOL
צדק (יום שני, 29/05/2006 שעה 10:46)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן הוא תומך בדמוקרטים הגדולים כמו עראפת,
ברוצחים כמו אבו מאזן וברגותי.
ברוצחי שלהבת פס, בטובחי משפחת חטואל,
וברוצח השהיד האחרון, רוצחה של הילדה בת ה-‏8 מבית שמש.

עם תומכי דמוקרטיה כאלו,
סטאלין ממתין לעליתו מן השאול.

.
_new_ הוספת תגובהיש כנראה גם ישראלים הזויים שמתנחלים
לוי (יום שישי, 26/05/2006 שעה 12:56)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני יודע מה בדיוק חושב ספירו .
על כל פנים הנימוק שיש לברוח מחלקים מארץ ישראל הוא רעיון גזעני מובהק . כי הוא מנסה ליצור רוב יהודי באופן מלאכותי . מדוע ? מה רע בערבים ?
חוץ מזה לפי ברק מותר לסלק רק יהודים לכן אם ערבי מתנחל בתל אביב ורוצים לשמור על רוב יהודי אסור להזיז אותו אלא לבנות סביבו שמורה .
אנטישמיות במיטבה .
_new_ הוספת תגובהמה שמר מושקוביץ שכח לכתוב על עצמו
פלוני אלמוני (שבת, 30/12/2006 שעה 17:39) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ב18.2.1991 ירה מושקוביץ, שעצר את רכבו ליד בית סחור, שתי יריות שפגעו בבית סמוך. מהירי נהרג נער בן 14, סלאמה מוסלח ג'לאל; הוא נהרג מקליע שחדר דרך זכוכית חלון המטבח של הבית. מושקוביץ עצר את רכבו לפני הירי ליד מחסום אבנים וירה, על פי הדו''ח הפתולוגי, בצורה מכוונת על הבתים הסמוכים ולא באויר. מיותר לומר שההרוג לא סיכן את חייו.
בתחילה הוא הואשם בהריגה ואח''כ הוא הורשע, בעקבות עסקת טעון, ב''גרימת מוות ברשלנות'' ונידון ל5 חודשי עבודות שירות ושנה מאסר על תנאי.
מושקוביץ הוא ללא ספק קורבן לאפלייה הנוראית נגד מתנחלים.
_new_ הוספת תגובהללא כל בדיקה, על סמך דבריך בלבד.
צדק (שבת, 30/12/2006 שעה 23:24)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברור לי ללא כל ספק שאתה משקר.
אתה מעלים פרטים חשובים בכוונה תחילה.

על פי התיאור שלך אף בית משפט לא היה פוסק עבודות שרות.
_new_ הוספת תגובהללא כל בדיקה, על סמך דבריך בלבד.
פלוני אלמוני (יום שני, 01/01/2007 שעה 13:02)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לאט לאט לך, צדיק.
להניח שאני משקר רק בגלל שהעובדות לא ידועות לך (ואולי לא נוחות לך) עדיין לא מוכיח כלום. כנראה לא שמעת על הפרשה ועל פרשות דומות של משה לוינגר ופנחס קצובר.
אין שום פרט שהועלם בכוונה תחילה. ואם למר מושקוביץ ידוע משהו נוסף - שיואיל ויספר לי ולכולם.
אתה מוזמן לקרוא על הפרשה בדו''ח של 'בצלם' ובעיתונים מהתקופה.
_new_ הוספת תגובההדו''ח של 'בצלם' ?
ישראל בר-ניר (יום שני, 01/01/2007 שעה 18:32)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נו, באמת.
_new_ הוספת תגובההדו''ח של 'בצלם' ?
פלוני אלמוני (יום שני, 01/01/2007 שעה 19:25)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזו תגובה מתוחכמת. אתה תמיד מתעמת עם עובדות לא נוחות ככה, בבחינת 'מה שלא מתאים לי אידאולוגית פשוט לא קיים ולא צריך לטרוח ולקרוא אותו'?
_new_ הוספת תגובהתתפלא, אבל אני קורא אותם בקפידה
ישראל בר-ניר (יום שני, 01/01/2007 שעה 21:25)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ודווקא בשל כך קבעתי את דעתי.

זה בכלל לא מעניין לקרוא מה שחושבים ו/או אנשים עם דעות דומות לשלי. אותם אני כמעט לא קורא. הפלפל הוא דווקא לקרוא ולנסות להבין (לעתים רחוקות בהצלחה) מה חושב הצד השני.

דו''חות ''בצלם'' אינם בתחתית הסולם, אבל הם קרובים מאוד.
_new_ הוספת תגובהדוח של בצלם איננו נחשב כלל
צדק (יום שני, 01/01/2007 שעה 23:26)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מבחינתי הוא כמו דו''ח של גבלס על יהודי כלשהו. חסר ערך לחלוטין.
הלכה: אנטישמים פסולים לעדות.

כאשר דבריך עצמם אינם היגיוניים כלל,
אין צורך לקרוא עדויות כדי לדעת שאתה משקר.
כאשר מישהו מספר שראה פיל ורוד מעופף,
אינני זקוק לעדויות כדי לדעת שזו בדיה.
_new_ הוספת תגובהצדק צדק תרדוף
פלוני אלמוני (יום שלישי, 02/01/2007 שעה 15:13)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמה שאתה רחוק משמך.
חוץ מלגדף אתה מספק עוד משהו להוכיח את דבריך?
_new_ הוספת תגובהועוד משהו
פלוני אלמוני (יום שלישי, 02/01/2007 שעה 15:16)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנה עוד כמה עונשים 'לא הגיוניים':
5 חודשי עבודות שירות - משה לוינגר, 1990 (על הריגת סוחר נעליים בחברון ב1988 שעשה את המעשה המסוכן של לעמוד ליד חנונתו ולהראות סחורה ללקוח)
4 חודשי עבודות שירות - לפנחס ולרשטיין, על הריגת נער פלשתיני ב1988.
_new_ הוספת תגובההריגת אויב ערבי איננה בעיה כלל
צדק (יום רביעי, 03/01/2007 שעה 5:10)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על מנת שיהודי יואשם במשהו, צריך להוכיח שהערבי לא עשה שום דבר,
אפילו לא דיבר בצורה המתפרשת כאיום.

רשימת עלילות תתקבל בדר שטירמר.
אני דורש הוכחות חותכות בלבד.
עדות של ערבי פסולה, עדות של שמאלני פסולה.

זה צדק !!
_new_ הוספת תגובההקישקוש שלך הוא הבעיה
פלוני א (יום רביעי, 03/01/2007 שעה 7:25)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה דורש הוכחות לתיזות מופרכות שאתה ממציא.
משום כך עדותך פסולה בתכלית הפסילות... אין בדבריך לא צדק ולא היגיון אלא פילפול מופרך
_new_ הוספת תגובההקישקוש שלך הוא הבעיה
פלוני אלמוני (יום רביעי, 03/01/2007 שעה 15:42)
בתשובה לפלוני א
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא דורש כלום. אבל הצלחתי בינתיים להקפיץ אותך ואת חבריך מדושני העונג וזה כבר משהו. רק מה, ללמד אתכם להתייחס בכבוד לדעה שונה זה כבר פרויקט גדול מדיי. אז שיהיה לכם כיף עם מושקוביץ.
_new_ הוספת תגובההתייחסתי רק לדבריו של צדק
פלוני א (יום רביעי, 03/01/2007 שעה 20:56)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שאני חושב עליו דומה לדעתך
_new_ הוספת תגובההריגת אויב ערבי איננה בעיה כלל
פלוני אלמוני (יום רביעי, 03/01/2007 שעה 15:40)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אפילו לא דיבר בנימה מאיימת...
כלומר, דין אחד ליהודי ודין אחר לערבי?
הנה האפרטהייד. האמיתי, לא זה של מושקוביץ ושות'.
_new_ הוספת תגובההריגת אויב ערבי איננה בעיה כלל
צדק (יום חמישי, 04/01/2007 שעה 5:19)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דין אחד ליהודי, בן עמי, ודין אחר לערבי, האויב הרצחני.

אפרטהייד קיים אצל שמאלנים כמוך, גיזענים כמוך.
_new_ הוספת תגובההריגת אויב ערבי איננה בעיה כלל
סתם אחד (יום חמישי, 11/01/2007 שעה 21:15)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מזכיר לי את הבדיחה שקראתי פעם:
יהודי הוא מי שלא מאמין בגזענות - אלא משאיר אותה לעמים רק לעמים נחותים.
שיהיה לך הרבה ''צדק'' יהודון קוזקי.
_new_ הוספת תגובהודבר אחרון אחרון
פלוני אלמוני (יום רביעי, 03/01/2007 שעה 15:45)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה אתה בכלל יודע על השטירמר ועל אנטישמיות חוץ מלנופף בהם כדי לכסות על פשעי אהוביך? ובכלל, נראה לי שאתה מסתדר יופי עם גזענות. אז טול קורה מבין עיניך, צדיק.
_new_ הוספת תגובהודבר אחרון אחרון
צדק (יום חמישי, 04/01/2007 שעה 5:22)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יודע עליהם מספיק כדי לזהות אנטישמים שמאלנים.

לימוד האנטישמיות בא במסגרת ''הכר את האויב''.
_new_ הוספת תגובהתיקון טעות
פלוני אלמוני (יום ראשון, 21/01/2007 שעה 14:40)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לוינגר לא נידון לעבודות שירות אלא למאסר ממש.
אני עוד זוכר אותו נישא על כפיים לכלא רמלה.
הוא ריצה שם משהו כמו 3 חודשים.
_new_ הוספת תגובהלוינגר התגונן מפני רוצח ערבי
צדק (יום ראשון, 21/01/2007 שעה 14:54)
בתשובה לפלוני אלמוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא ישב בכלא הבולשביקי כאסיר ציון ויצא בחיים.
עדיף לשבת בכלא ולחיות מאשר לא לירות ולמות.

רְאֵה נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַיּוֹם, אֶת-הַחַיִּים וְאֶת-הַטּוֹב, וְאֶת-הַמָּוֶת, וְאֶת-הָרָע.
הַעִדֹתִי בָכֶם הַיּוֹם, אֶת-הַשָּׁמַיִם וְאֶת-הָאָרֶץ--הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ, הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה; וּבָחַרְתָּ, בַּחַיִּים--לְמַעַן תִּחְיֶה, אַתָּה וְזַרְעֶךָ.

''וּבָחַרְתָּ, בַּחַיִּים'' ...זו הבחירה הנכונה.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי