פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
לא יכול או לא רוצה?
הרהורים בלי כחל ושרק / ישראל בר-ניר (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 3:04)


לא יכול או לא רוצה?

ד''ר ישראל בר-נירכמה פעמים אפשר לראות את אותו הסרט? הצגה ראשונה, מילא. הצגה חוזרת, אם הסרט טוב במיוחד, עוד הולך איך שהוא. אבל הצגה שלישית ורביעית ומי יודע כמה פעמים נוספות בעתיד? לי נראה שזה כבר קצת מוגזם. נושא הדיון הוא אי היכולת של הממשל בלבנון לעצור בעד החיזבאללה. כמה פעמים שמענו את המעשיה הזאת בעבר בכל פעם שישראל העלתה את הדרישה שהערבים יפסיקו את הטרור?

לפני הרבה שנים, כשהתגייסתי לצה''ל (כן, גם אני הייתי פעם כזה), אחד הדברים הראשונים שלמדתי בטירונות היה שהמלים ''לא רוצה'' הן בחזקת טאבו. ''לא רוצה'' זה סרוב פקודה, ועל סרוב פקודה עומדים למשפט והולכים למעצר. אז מה הפתרון כאשר בכל זאת אינך מוכן לבצע את מה שהוטל עליך? זה יכול להיות מפני שנדמה לך ש''דופקים'' אותך, או מפני שסתם לא מתחשק לך, או מסיבות ''מצפון''. יש תשובה: ''לא יכול''.
זה כבר סיפור אחר. על זה אי אפשר להעמיד לדין, כי על זה (היכולת) אין לך שליטה, יכולת איננה תלויה ברצון.

מזמן אבדתי את מנין המערכונים שנבנו על המוטיב של ''לא יכול – לא רוצה'' אותם ראיתי. ''המפקד – מה פתאום לא רוצה, וודאי שרוצה, מה זה רוצה – רוצה זה לא מילה, 'מת' לבצע, אבל 'לא יכול' ''.

ערבים אינם משרתים בצה''ל, ולכן אין להם הזדמנות ללמוד את מה שכל טירון יודע. בכל זאת את התרגיל של ''לא יכול'' לעומת ''לא רוצה'' בנושאים של הפסקת הלחימה או הפסקת הטרור הם פיתחו לרמה של אומנות ממש. ערפאת היה אשף בתחום הזה. במשך כל השנים מהיום בו נחתמו על הסכמי אוסלו ועד למועד בו נקרא לישיבה של מעלה, הוא היה מתעתע בבני שיחו מהצד הישראלי, ואלה היו בולעים את הלוקש ועוד מלקקים את השפתיים.

ערפאת בעצמו אף פעם לא אמר שהוא ''לא יכול''. הוא גם לא אמר שהוא ''לא רוצה''. הוא תמיד היה מתבטא שהוא ''נגד אלימות''. כל סיפור ה''לא יכול'' של ערפאת היה תוצרת כחול לבן למהדרין, מעשיה שנטוותה על-ידי עדת חסידיו בקרב השמאל הישראלי. אלה היו במלכוד רציני כשהתברר שלמרות כל ההסכמים וההבנות וההתחייבויות הטרור והלחימה לא רק שנמשכו ללא הפוגה אלא אף צברו תנופה וגבירו את עוצמתם. כל אחד ידע שהסיבה היא ה''לא רוצה'', אבל להודות בכך היה בלתי אפשרי. אם היו מודים בכך, הקרקע עליה נבנתה הרפתקת אוסלו היתה נשמטת ומגדלי אוסלו היו קורסים כמו מגדלי ורסאי. בצר להם, הם נאחזו בקש של ה''לא יכול''. ''לא יכול'' זה כבר סיפור אחר. אם הוא ''לא יכול'' אז לא רק שלא צריך לנתק את המגעים אתו, להיפך צריך להמשיך בהם בכל מחיר. יתרה מזאת, אם הוא ''לא יכול'' צריך לעזור לו, דבר שבא לידי ביטוי באספקת נשק לשיפור היכולת שלו לעמוד בהתחייבויותיו. כך נולד המיתוס של ה''לא יכול''. רן כהן, שבאותם ימים היה אחד ממנהיגי מחנה השלום והיום הוא מנהיג מחנה המלחמה ב''מרצ'', יכול היה לטעון על סמך ה''לא יכול'' ש''מי שמתעקש על הפסקת הטרור, מתנגד לשלום''. אידיאולוגית ה''שטחים תמורת'' זכתה לנשימה נוספת.

אגדת ה''לא יכול'' גם תאמה את האינטרסים של הממשל האמריקאי. אם ערפאת ''לא יכול'', אי הפסקת הלוחמה והטרור אינם סיבה להפסיק את ''תהליך השלום''. אם ערפאת ''לא יכול'', זה לא יהיה ''הוגן'' לדרוש ממנו תוצאות או הישגים, מספיק יהיה לדרוש שהוא יעשה ''מאמץ'' (הציון A for effort הוא תופעה רווחת בבתי ספר בארה''ב). אם ערפאת ''לא יכול'', אין שום סיבה למנוע ממנו את מעמד ה''אורח המתמיד'' בבית הלבן. זה בהחלט מגיע לו עבור המאמץ.

חלפו ימים, חלפו שנים, את ותיקי אוסלו החליף דור חדש, דודים ובני דודים מלאו את השורות. כולם ללא יוצא מן הכלל עונים על ההגדרה ש''פראיירים אף פעם לא מתים, הם רק מתחלפים''. מולם ניצב יורשו של ערפאת, אבו מאזן. הכאפיה עם השפיץ והפרצוף מזורזף הזקן הוחלף בחליפה מעונבת ולחיים מגולחות למשעי. את משטרו האוטוקרטי של ערפאת החליף משטר ''דמוקרטי'', ואבו מאזן מתחלק בשלטון עם ארגון החמאס, ארגון שה-Raison d’être היחיד שלו הוא המשך הלוחמה והטרור. והנה ראה זה פלא, אגדת ה''לא יכול'' מול ה''לא רוצה'' נמשכת. שחקנים חדשים, תפאורה חדשה, אבל הפראיירים של השמאל בישראל אוחזים בשלהם. הם ממשיכים לסגוד למיתוס של ה''לא יכול''. שוב פעם אנחנו שומעים את הפזמון ש''אבו מאזן רוצה להפסיק את הטרור והלוחמה, רוצה זה לא מילה, הוא 'מת' לעשות את זה. הוא פשוט לא יכול''. ממש כמו בשיר ''הימים חולפים והמנגינה לעולם נשארת''. גם הפעם אנחנו שומעים ש''צריך לעזור לאבו מאזן במאבקו עם החמאס''. מאבק? My foot (קשה לתרגם לעברית את הביטוי הזה שמשמעותו המילולית היא ''הרגל שלי''). כמו בימי ערפאת, יש ביניהם שיתוף פעולה מלא וחלוקת עבודה מסודרת. האחד מושיט לך את היד והשני תוקע לך את הסכין בגב.

בכל זאת יש שינוי. הדייר בבית הלבן התחלף. הדייר הנוכחי בבית הלבן הוא ''לא מתוחכם'' (זה בעדינות, שלא לפרסום משתמשים בתארים הרבה יותר חריפים). ברוב ''טיפשותו'', הדייר החדש של הבית הלבן מסרב לקנות את הלוקש של ה''לא יכול''. הדייר החדש של הבית הלבן לא אוהב שעושים לו אבו עלי והוא גם מאמין באימרה האנגלית Where there’s a will, there’s a way (כשיש רצון מוצאים את הדרך). אין לו הרבה מאזינים בחוגי השמאל בישראל.

עכשיו מתחיל סיבוב חדש. פרצה מלחמת לבנון ב'. ההישג הגדול ביותר של דורנו מתקדם בצעדי ענק להיות האסון הגדול ביותר של דורנו. אבל שוב, הפעם על הרקע של קולות התותחים והקטיושות, מצד שמאל נשמעים צלילי פזמון ה''לא יכול''. קשה שלא להעלות את השאלה איך זה שעוד לא נמאס להם? אילו לפחות היו מנסים לחבר תווים חדשים.

הפעם מדובר בארגון החיזבאללה ומנהיגו נסראללה וב''אי יכולתו'' של הממשל בלבנון להתמודד אתו. שטויות. ממשלת לבנון איננה ממשלה, היא ''ממשלת שליח'' (government by proxy). הממשלה האמיתית של לבנון יושבת בדמשק. על בעל הבית'' מדמשק קצת קשה לאמר שהוא ''לא יכול''. אם הוא היה רוצה, אז עם תמיכה מאיראן או בלי תמיכה מאיראן, הסיפור של נסראללה ולוחמיו היה מסתיים לא בשבועות ולא בימים אלא בשעות. הסורים כבר הוכיחו שכאשר זה תואם את האינטרסים שלהם הם מסוגלים למחוק עיר שלמה עם עשרות אלפי קורבנות. גם חוסיין בירדן ב-‏1970 הראה שכשיש רצון מוצאים את הפתרון וארגון הפת''ח, שעד אז נהנה ממעמד של Untouchables, נאלץ לפנות את ירדן בבושת פנים.

''לא יכול'' או ''לא רוצה'', האם זה באמת משנה? הרי התוצאה הסופית היא אותו הדבר. חסידי ה''לא יכול'' משכנעים את עצמם שיש להמשיך ב''תהליך'' אף על פי כן ולמרות הכל, כי ''לא צריך לאפשר לכל טרוריסט לעצור את התהליך''. ממי הם מנסים לעשות צחוק?

תותחי חודש אוגוסט

מי שמע על עיר בשם פודגוריקה (Podgorica)? מי שבמקרה צפה בחדשות CNN ב-‏22 במאי ברגע הנכון, היה למד שזאת עיר הבירה של מדינה חדשה בבלקן בשם מונטנגרו (Montenegro). המדינה החדשה (יותר נכון לאמר מדינונת) התנתקה מסרביה והפכה למדינה עצמאית בעקבות משאל עם. מדינת מונטנגרו מונה 700,000 תושבים, והיא מותירה את סרביה ללא מוצא אל הים. מעבר לעובדה שבאו''ם יתנוסס מעכשיו דגל נוסף וייתווסף עוד קול לרשימת המצביעים, הארוע הזה מהווה סגירת מעגל היסטורי, מעגל שתחילתו לפני 92 שנה.

ב-‏28 ביוני 1914 רצח טרוריסט סרבי בשם גברילו פרינציפ (Gavrilo Princip) את יורש העצר האוסטרי בסרייבו בבוסניה-הרצגובינה. המונח טרוריסט עדיין לא היה בשימוש באותה עת, המונח המקובל היה אנרכיסט. אותו גברילו, כמו ערפאת או נסראללה בימינו, ראה את עצמו כלוחם נגד ''כיבוש''. הכיבוש בו מדובר היה שליטתה של האימפריה האוסטרו הונגרית בחבלי ארץ של הבלקן אותם סרביה ראתה כשייכים לה.

מפת יוגוסלביה ב-‏1990, ערב התחלת ההתפוררות
מפת יוגוסלביה ב-‏1990, ערב התחלת ההתפוררות
ארבע שנים יותר מאוחר, בתום מלחמת העולם הראשונה, התגשם החלום ומדינה חדשה בשם יוגוסלביה שכללה את סרביה ואזורים אחרים בבלקן שסופחו לה נוסדה. המדינה הזאת, שעברה לא מעט תהפוכות במשך המאה העשרים, החזיקה מעמד כ-‏70 שנה וב-‏1991 החלה להתפורר, תהליך שהגיע לסיומו בימים אלה עם קבלת העצמאות של מונטנגרו.

ההיסטוריונית ברברה טוכמן כתבה ספר בשם ''התותחים של חודש אוגוסט'' (The Guns of August), בו היא מתארת בפרוט את השתלשלות העניינים שהביאו לפרוץ מלחמת העולם הראשונה, מלחמה שאף אחד לא רצה בה, מלחמה שנגרמה בעקבות הרצח הזה ושינתה לחלוטין את פני העולם. ההיסטוריה אף פעם איננה חוזרת על עצמה בדיוק. גם במצבים דומים לכאורה, ישנם תמיד הבדלים מזעריים שעשויים להביא לתוצאות שונות באופן דרסטי. תיאור ההתפתחויות של לפני 92 שנה, מראה באיזו קלות העניינים יכולים לגלוש ולקבל תנופה משלהם בלא שלמקבלי ההחלטות תהיה כל השפעה. כמו אז, גם היום יש מערך מורכב של בריתות ומדינות חסות שכל אחת מהן עשויה ל''החלץ לעזרתה'' של האחרת. אז לא היה או''ם אבל הארגון הזה בלאו הכי חסר כל רלוונטיות וכל מעורבות שלו יכולה רק להגביר את הנזק. האפשרות שלמרות כל הרצון להימנע מזה הסכסוך המקומי בין ישראל והחיזבאללה יקבל מימדים בינלאומיים היא אמיתית. גם אם בסופו של דבר יימצא הסדר (ואני לא רואה איך אלא אם ישראל תתקפל טוטאלית), הספר הוא חומר קריאה מרתק לכל מקבל החלטות.

שינוי כיוון?

העיתון ''ידיעות אחרונות'' מה-7 באוגוסט 2006 מספר על תוכנית המתגבשת בלשכת ראש הממשלה לפינוי מאסיבי של תושבים מהצפון.

לדברי ''בכיר'' בלשכה ''מספרי האנשים בהם מדובר מבהילים''. זה לא כל כך מסתדר לי עם הצהרותיו האופטימיות של ראש הממשלה ש''ישראל חיסלה לחלוטין את התשתית של החיזבאללה'', ושישראל כבר ניצחה במלחמה.

במצב העניינים הנוכחי זה טבעי שאזרחים ינקטו יוזמה ויעברו מהצפון לדרום הארץ כדי להרחיק את עצמם מטווח הטילים של החיזבאללה. זה גם הגיוני שהממשלה תסייע לכאלה שרוצים להתפנות ואינם יכולים לשאת בהוצאות. אבל שהממשלה תנקוט יוזמה לפינוי של עשרות אלפי תושבים לתקופה בלתי מוגדרת (נכון לעכשיו, אף אחד אינו יודע מתי ואיך זה יסתיים). זה כבר קצת מוגזם. זה מעיד על פשיטת רגל טוטאלית של מדיניות הבטחון של ישראל. האמת היא שזה נשמע ממש מפחיד. נכון לעכשיו ראש הממשלה נעול באופן אובססיבי על ביצוע תכנית ההתכנסות מהגדה המערבית. הוא אפילו רואה במלחמה הנוכחית ''מנוף'' לביצוע התכנית הזאת. בינתיים הוא מסתפק בהתכנסות מהצפון - מִצָּפוֹן תִּפָּתַח הָרָעָה. אפילו שם יש כבר לתכנית הזאת – ''רעננות'' או ''רענון''. האם זה רק מקרה ששמו של מנכ''ל משרד ראש הממשלה הוא רענן דימור?

אחד התירוצים בהם הצדיקו את פינוי היישובים מרצועת עזה היה שהם היוו ''נטל בטחוני''. מסתבר שאחרי הפינוי ההגנה על ישובי הדרום הפכה למעמסה בטחונית שצה''ל מתקשה להתמודד אתה. עכשיו גם הבטחת בטחונם של תושבי צפון הארץ הפכה להיות Mission Impossible עבור צה''ל. איפה זה ייגמר? מה יהיה כשתל אביב תתחיל לספוג מטחים של חפצים מעופפים או קסאמים שמסאמים בעקבות פינוי הגדה (מה שסביר ביותר לאור ההתפתחויות ברצועת עזה), מה יציעו אז? לפנות את תושבי גוש דן? ולאן יפנו אותם, לים? הרי זה בדיוק החלום הרטוב של הערבים.

דוגמא אישית

צחי הנגבי
צחי הנגבי
ידיעה אחרת מאותו היום מספרת על כך שצחי הנגבי, יו''ר וועדת החוץ והביטחון של הכנסת, החליט בימים אלה לקחת חופשה ולבלות בחו''ל. פעולתו האחרונה לפני צאתו לחופשה היתה אישור צווי גיוס לשלוש אוגדות מילואים.

כבר דובר על כך שהבושה במדינת ישראל יצאה לפנסיה.

בר-מִצווה

חגיגת בר-מצווה בכותל המערבי
חגיגת בר-מצווה בכותל המערבי
החודש תמלאנה 13 שנים לפרוץ השלום האוסלואי. מי עוד זוכר את התקופה שקדמה לאוסלו? במקום אוטובוסים מתפוצצים ומחבלים מתאבדים – הפגנות של רעולי פנים, הפגנות בהן נשרפו דגלים וצמיגים, הפגנות בהן הושלכו אבנים. יוסי ביילין, שלדבריו היה ה''ארכיטקט הראשי'' של אותם הסכמים אומללים, ועדר חסידיו במחנה השלום, טוענים שהטרור היה מגיע גם ללא הסכמי אוסלו. יתכן שכן, אבל מאחר שזה אף פעם לא נוסה קצת קשה להוכיח את זה. אני לא יכול לאמר שאני מבין את ההיגיון הזה – אם בכל מקרה היינו מגיעים לאותה תוצאה אז בשביל מה היה צריך את זה? לך תתווכח עם שטחים תמורתניק.

הסכמי אוסלו היוו נקודת מפנה בשני תחומים. בראש ובראשונה הם היוו מהפיכה רדיקלית בדוקטרינת הביטחון של מדינת ישראל, דוקטרינה לפיה אם וכאשר פורצת מלחמה יש לעשות הכל כדי שהיא תתנהל בשטחו של האוייב. אחרי אוסלו אומצה הגישה של קל''ב (קרוב לבית), דוקטרינה לפיה עדיף לנהל את המלחמה ברחובות ובמרכזי היישובים של מדינת ישראל. החידוש השני של הסכמי אוסלו היה בכך שזאת היתה הפעם הראשונה בהיסטוריה האנושית בה נחתם הסכם בין מדינה ריבונית לבין ארגון פשע. מי שהוא יעלה בדעתו שממשלת ארה''ב תחתום על הסכם עם קארטל הסמים של קולומביה? או שממשלת איטליה תחתום על הסכם עם ארגון המאפיה בסיציליה?

גיל 13 הוא הגיל בו יהודי מקבל עליו עול מִצוות, ובעת הטכס אבי בר-המִצווה משמיע את הפסוק ''ברוך שפטרני מעונשו של זה''. האם נזכה להגיע ליום בו נוכל לאמר את זה על הסכמי אוסלו?


לסיום, משהו אישי הפעם (והמבין יבין)

מִזְמוֹר לבֶן דּוֹדִי

בֶּן דּוֹדִי, שָׁלַח יָדוֹ מִן הַחֹר, וּמֵעַי הָמוּ עָלָי
קוֹל בֶּן דּוֹדִי, הִנֵּה זֶה בָּא
פִּיהוּ מָלֵא מִרְמוֹת וָתֹךְ, תַּחַת לְשׁוֹנוֹ עָמָל וָאָוֶן
כָּל-שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת– לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת
שָׁוְא יְדַבְּרוּ–אִישׁ אֶת-רֵעֵהוּ, שְׂפַת חֲלָקוֹת–בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ
לְשׁוֹן שָׁקֶר יָפִיחַ כְּזָבִים, וּמְשַׁלֵּחַ מְדָנִים בֵּין אַחִים
תּוֹעֲבַת שְׂפָתַי רֶשַׁע, וּפִי רְשָׁעִים יְכַסֶּה חָמָס
שִׁגָּיוֹן לבֶן דּוֹדִי, בּוֹר כָּרָה, וַיַּחְפְּרֵהוּ, וְעַל קָדְקֳדוֹ חֲמָסוֹ יֵרֵד
בְּרַח בֶּן דּוֹדִי, לֵךְ בְּרַח

כַּאֲשֶׁר יָנוּס אִישׁ מִפְּנֵי הָאֲרִי, וּפְגָעוֹ הַדֹּב; וּבָא הַבַּיִת –וְסָמַךְ יָדוֹ עַל הַקִּיר, וּנְשָׁכוֹ הַנָּחָשׁ.חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


כַּאֲשֶׁר יָנוּס אִישׁ מִפְּנֵי הָאֲרִי
Israeli101 (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 4:20) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''כַּאֲשֶׁר יָנוּס אִישׁ מִפְּנֵי הָאֲרִי, וּפְגָעוֹ הַדֹּב; וּבָא הַבַּיִת –וְסָמַךְ יָדוֹ עַל הַקִּיר, וּנְשָׁכוֹ הַנָּחָשׁ.''

אמן סלע, כן יהיא רצון.
_new_ הוספת תגובהכַּאֲשֶׁר יָנוּס אִישׁ מִפְּנֵי הָאֲרִי
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 9:50)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

אומרים - אמן סלה.
_new_ הוספת תגובההרהורים באפור
ע.צופיה (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 8:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגדרת המדור שלך ,ממש קולעת למטרה. אתה תמיד אפרפר. לא שחור, כי אז תכנס לקטגוריה של המהנדס,בעל הדוכן והכוכב-צדק.גם לא בהיר כי אז אולי יחשדו בך כי דבק בך שמץ שמאלניות.
לא רוצה-לא יכול.נכון החיילים תמיד השתמשו במונח זה,אך המפקדים לעולם לא קנו אותו( הרי הם בהיותם חיילים השתמשו בו בעצמם).כך גם בנמשל שלך. העיתונאים והפרשנים תמיד ניגחו איתו,אך המנהיגים לא קנו אותו.אני מאמין שידעו מיהו ערפאת ומהי דרכו,אך בנסיבות הקיימות ניסו לנצל זאת לקידום מטרות מסוימות.יודעים מיהו אבו מאזן,אך בנסיבות כרגע ניתן לנצל זאת לשם השגת מטרות אחרות ,אולי חשובות יותר.
כל זב-לשון יודע שמאחורי החיזבאללה עומדים האיראנים ושליחיהם הסורים, אז מה לתקוף את איראן? את סוריה? האם זה חכם? האם זה ניתן?.
אני אוהב ומעריך מאוד,כמוך,את ברברה טוכמן,אך לפי הדוגמא שתיארת,מי שלא ניתח נכון את השתלשלות הענינים הוא נסראללה ולא אולמרט.התעלמות מתגובה ישראלית חריפה מעידה על אי-הבנה נכונה של המנטליות הישראלית וקצת יוהרה ובטחון עצמי מופרז.
כמו קאטו הזקן בסנט הרומי גם אתה מסיים כל כתבה אפרפרה בהתייחסות להסכמי אוסלו.
הויכוח בינינו בנושא עמוק ורחב מכדי לגשרו,אך אומר שוב כי הסכמים אלו היו מחוייבי המציאות בזמנם,בין אם היו נקראים אוסלו, פריז או מדריד. הם לא היו המצאת פרס-ביילין, אלא המשך טבעי לועידת מדריד ותוצאות מלחמת המפרץ.
ועד האפור הבא שיהיה לנו רק ימים בהירים.
_new_ הוספת תגובההרהורים באפור
מהנדס אזרחי (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 10:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך אמר רבין? ''לא יהיו קטיושות נופלות על הנגב''

אך כמה שהוא צדק...לא קטיושות אלא קאסמים שמתעופפים להם עלינו כל יום. כאלו טילונים קטנים לא מדויקים.

''שלום'' זאת מילת המפתח
אותו שלום הורג אותנו יותר מאז ימי הפסקות האש...

איך כתבת: ''נכון החיילים תמיד השתמשו במונח זה,אך המפקדים לעולם לא קנו אותו...'' איזו התעלות איזה עילוי אתה ממש אתה יודע כל דבר מה חשבו ולמה אמרו. אתה מינימום גאון הדור איך זה שלא ראינו אותך? אולי מרוב העשן השחור שהשלום שלך עטוף בוא?
_new_ הוספת תגובההרהורים באפור
ע.צופיה (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 14:56)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גדול עלי בכמה מידות הגיונך המורכב מאין-סוף תאים אפרפרים.
לא שמעתי את רבין אומר את מה שאתה מצטט,ואם כן אז מה?
שלום(בלי מרכאות) הוא שלום ואין בילתו.
אני שמח שאתה מכיר בגאוניותי,זו אינה מציאה גדולה,אך להיום אסתפק בכך.
_new_ הוספת תגובההרהורים באפור
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 9:31)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה זוכר את האיש המוזר, הרזה עם המשקפיים מימי אוסלו העליזים שהזהיר שאוסלו מביאה ''קטיושות על אשקלון''?

אז הוא טעה האיש המוזר הזה. אלה לא קטיושות, אלא קסאמים! או ''רק'' ''צינורות מעופפים'' מתוצרת דובי וויסגלאס. והם לא נופלים רק על אשקלון אלא גם על שדרות וקיבוצים בינתיים ומחר גם על תל אביב. צריך להעניש את בני בגין על טעותו האימתנית ועל שהוא הרדים את הציבור הישראלי (-:

אז היינו עם רבין. רבין למיטב זיכרוני אמר: ''הם מפחידים אותנו שוב הליכודניקים. הם הבטיחו לנו קטיושות מעזה, אבל עזה נמצאת תחת שליטה של הרשות הפלסטינית יותר משנה ולא נורתה אף קטיושה'' -- ג'רוסלם פוסט, 20 ביוני 2005. באותה תקופה הוא גם אמר דברים דומים ברשת ב' ושם הוא ציין במפורש אשקלון.

בכלל, רקטות 'נפלו' על ישראל מאז אוסלו ה''טובה והקדושה'' - במהלך כהונתה של ממשלת רבין-פרס התרחשה הסלמה בירי הקטיושות בגבול הצפון שסימלו את בו הקטיושות מעזה, כדלקמן: בשנת 1994 נורו על יישובי גבול הצפון בישראל 93 טילים; בשנת 1995 – 121 טילים; ובמחצית הראשונה של 1996 – 573 טילים! נתונים אלו מרשימים שבעתיים כאשר משווים אותם לתקופת נתניהו: 0 (אפס) טילים במחצית השניה של 96; וכ- 30 טילים בכל אחת משנות שלטונו של נתניהו: 97 ,98 ,99. ומאחר שמוסכם על הכל שהיתה השפעה של הסורים על הפגזות החיזבאללה לתוך שטח ישראל מן הראו שנשאל למה בתקופת פרס-רבין הם השתוללו יותר וכיצד ביבי ניטרל ועצר אותם קצר יותר.
_new_ הוספת תגובההרהורים באפור
ע.צופיה (יום שני, 14/08/2006 שעה 14:19)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא כל נפיחה של איש מוזר זה או אחר הופך אותו לנביא וגדול בתורה.
אני קצת לא מבין אותך, אתה מביא ציטטה מפי רבין בשנת 2005?
ראשית איני מאמין שנתניהו הפחיד או מפחיד מישהו ( אולי את כחלון).
הרקע לכמות הטילים באמצע שנות ה-‏90 קשורה לדעתי לשיחות עם סוריה שניהל רבין בסוף ימיו ופרס בששת חודשי שלטונו.
כידוע בסוף מבצע ''ענבי זעם, נחתם הסכם בין ישראל והחיזבאללה(שבושה להזכירו!)שיורים רק על חיילים וזה אולי הרקע למיעוט הטילים.
כזכור לך ברק כסיסמת בחירות התחייב לצאת תוך שנה מלבנון וזמן קצר לאחר מכן גם ביבי הצטרף ליזמה זו. נשאלת השאלה למה ביבי חיכה לברק ולא יזם יציאה מלבנון במשך 3 שנות שלטונו?
_new_ הוספת תגובהאיזה נביא? איזה גדול בתורה?
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 15:01)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בסך הכל אדם הגון עם הגיון ברזל בהתריע כי העריך שכך יתפתחו הדברים.

למה אי אפשר להביא ציטטה של רבין ב-‏2005? בעיקר כשהיא רלוונטית להראות את קוצר היד של חורשי שלום אוסלו וקהל מאמינהם.

נתניהו הפחיד את ערפאת כי הוא הציב לו אולטימטות להוריד את הפיגועים אחרת הוא עצמו מחוסל. ערפאת הבין ופעל במר''צ לעצור את אנשיו ואת אלה מהחמאס שידו השיגה.

על איזה הסכם של רבין למיעוט טילים אתה מדבר? לחזבאללה היו 8000 טילים כבר באמצע שנות ה-‏90. ב-‏2001 כבר דובר על 13,000 כשבפועל בימים אלה מדברים על הרבה יותר ולא רק קטיושות אלא גם טילים ארוכים וכבדים יותר כמו, גראד, 220 מ''מ, פאג'ר 3 ו-‏5, זילזל, , כולל טיל חוף ים C-802 וטילי נ''ט פאגוט וקורנט.

אתה ממש מתבלבל.
_new_ הוספת תגובהאגדות בר-ניר על קצה המזלג
דוד סיון (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 9:31) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האגדה אחת: ''במצב העניינים הנוכחי זה טבעי שאזרחים ינקטו יוזמה ויעברו מהצפון לדרום הארץ כדי להרחיק את עצמם מטווח הטילים של החיזבאללה. זה גם הגיוני שהממשלה תסייע לכאלה שרוצים להתפנות ואינם יכולים לשאת בהוצאות. אבל שהממשלה תנקוט יוזמה לפינוי של עשרות אלפי תושבים לתקופה בלתי מוגדרת ... ... '' (דיון 3751).

המציאות-הציטוט: תוכנית לפינוי מסודר של תושבי הצפון המבקשים להתרחק מאימת הרקטות של חיזבאללה, מתגבשת בלשכת ראש הממשלה, ..... מדובר ברבבות תושבים לפחות אשר יתפנו מרצון אל מרכז הארץ ודרומה (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3287417,00.h...).

א. מדובר בפינוי אלו המבקשים ואין להם אפשרות אחרת.
ב. התכנית היא תגובה לדרישה שקיימת בשטח.
ג. גם במלחמות אחרות פינו מתיישבים כדי להגן על חייהם.

דבר (המציאות) והיפוכו (האגדה): מצד אחד ''זה גם הגיוני'' ומצד שני זה לא.

אגדה שניה: ''ערבים אינם משרתים בצה''ל,...''
המציאות: ערבים משרתים בצה''ל.

-----

האם לא כדאי להחליט מה הגיוני, מהי המציאות, לפני שכותבים אגדה על המציאות?
_new_ הוספת תגובהאגדות בר-ניר על קצה המזלג
מהנדס אזרחי (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 11:04)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מזכיר לי עוד אגדה אחת.
אגדת חוטבי העצים? או שזה אגדת עוקרי הזיתים? או גיזמאות חוטבי עצי הזית? או סינדרלה והמלפפון מארץ עוץ?

ערבים משרתים בצה''ל? אז מה הפלא שצה''ל לא מצליח לכבוש ולו כפר אחד...

שמעתם רבותי המלומדים? יש ערבים שמשרתים בצה''ל...הם נילחמים בשבילכם ונותנים הכל למדינת היהודים כל הכבוד אכשיו כולנו רגועים.

נו דוד תן עוד גוזמא
_new_ הוספת תגובההמומחה לקישקוש אגדות
דוד סיון (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 11:17)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כרגיל כאשר העובדות מפריעות לך אתה מקשקש אגדות
כדי לטעון שהן המציאות.
_new_ הוספת תגובהאגדות בר-ניר על קצה המזלג
Israeli101 (יום שני, 14/08/2006 שעה 3:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''המציאות: ערבים משרתים בצה''ל.''

רוב מכריע של גילאי השרות במגזר הערבי,
אינם משרתים בצה''ל, ומתי מעט שכן, משרתים
בעורף, רובם כמתורגמנים וכד. והיתרה(בידואים)
כגששים. 0.005% מצה''ל.
אם קורא אתה לזה ''ערבים משרתים בצה''ל'', שיבוסם לך.
_new_ הוספת תגובהכל מילה - בול.
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 9:49) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מזמן לא קראתי מאמר כל כך צודק וקולע בול למטרה,חוץ ממאמריו של נסים ישעיהו.

לישעיהו יש הצעת פתרון.

מה הפתרון שלך?
_new_ הוספת תגובהאם היה לי פתרון אולי היו מציעים לי להיות ראש ממשלה
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 19:02)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בינתיים אף אחד לא הציע (אני גם לא בטוח שהייתי מסכים). ישנם מצבים בהם אין פתרון, לפחות לא פתרון ברור ומובן מאליו. שליפה מהמותן אף פעם איננה פתרון מוצלח, וכפי שהדברים נראים היום זה מה שקרה.
_new_ הוספת תגובהאם היה לי פתרון אולי היו מציעים לי להיות ראש ממשלה
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 22:23)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

לפחות אתה הוגן כשאתה מודה שאין לך פתרון.

גם לימין וגם לשמאל אין פתרון לבעיה, והראיה - 58 שנים של התדרדרות שעומדת להביא להתרסקותה של מדינת ישראל.

מה עושים? מה ההגיון הפשוט אומר?

מנסים את האופציה היחידה שעוד לא ניסינו- התחברות חזרה עם מי שאמר והיה העולם, עם השליט היחיד והבלעדי שאין עוד מלבדו.

אדם הוגן ונבון מבין שזו הברירה היחידה שנותרה לנו.

ומוטב שעה אחת קודם.
_new_ הוספת תגובהאם היה לי פתרון אולי היו מציעים לי להיות ראש ממשלה
צדק (יום שני, 14/08/2006 שעה 0:48)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דרכו של הימין מעולם לא נוסתה.
כך שאי אפשר לטעון שכל דרך נוסתה.

ימין אמיתי ממילא יהיה מחובר ליהדות.
אין ימין אמיתי ללא יהדות.
_new_ הוספת תגובההבלים כרגיל
רמי נוי (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 15:37) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סוריה אינה ''שולטת'' בלבנון. דווקא משום כך החלטת ממשלת ישראל ''להטיל את האחריות'' על ממשלת לבנון היתה שגויה.

ישראל היתה צריכה לתקוף אצת החיזבאללה ואת בסיסי התספוק והטיווח שלו הנמצאים בסוריה.

מתוך חשש ( שבדיעבד אולי היה מוצדק) בחרה ישראל לחפש את המטבע מתחת לפנס ולא במקום שבו הוא נמצא, בדמשק ובטהרן
_new_ הוספת תגובההבלים כרגיל
א. פרקש (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 17:57)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה אתה מכנה את דבריו כדברי הבל? אני לא הייתי צריך להשתמש במילה חריפה כזו כדי לתמוך בדברי.

אז, יש לי שאלה שבסיסה על סתירות מספר בטיעוניך....

1. אם ''סוריה אינה ''שולטת'' בלבנון.'' אז מה עניין ש-: ''דווקא משום כך החלטת ממשלת ישראל ''להטיל את האחריות'' על ממשלת לבנון היתה שגויה.'' ?? מה הקשר בין שתי הנחותיך?

2. ''אם סוריה אינה ''שולטת'' בלבנון'' (בודאי שהיא אינה שולטת ולא שלטה) אז למה ''ישראל היתה צריכה לתקוף אצת החיזבאללה ואת בסיסי התספוק והטיווח שלו הנמצאים בסוריה.''? כלומר, ישראל צריכה לתקוף בסוריה ולפתוח במלחמה חדשה ונוספת.

3. ''המטבע מתחת לפנס'' - המטבע החזבללאי נמצא מתחת לפנס הלבנוני. זו עובדה. וישראל טיפלה במלחמה הזאת בחזבאללה ובלבנון כדי להשיג הסכם מעט רופף שכוונתו להשיג את מטרות המלחמה - למנוע מהחזבאללה המשך אספקת תחמושת, פירוק הנשק הקיים כבר אצל החזבאללה ובכל מקרה לא לתת לאנשי חזבאללה חמושים לרדת לדרום לבנון. על הנייר זה הושג. האם זה יושג גם בפועל? לא ברור. סיכוי נמוך. אבל ישראל והמערב חייבים לעזור ללבנון לעזור לעצמה ולפעול נגד הגוף הסרטני המוזר - חזבאללה. נראה אם זה יעבוד לאורך זמן. בינתיים, כשצבא לבנון וכוחות יוניפי''ל מתוגבר בכוחות צבא צרפת עם הרשאות לפעולה מבצעית, ירדו לדרום ויפעלו כראוי, כי אז זה יסייע לנו לשמור על השקט בצפון. כל הפרה חזבללאית תחשב להפרת הסכם ותתיר לצה''ל להפעיל כוח הגנתי כנגד ההפרה.
_new_ הוספת תגובההבלים כרגיל
מהנדס אזרחי (יום שני, 14/08/2006 שעה 4:13)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להפציץ ולהרוס עד היסוד את בנין שגרירות איראן בביירות, בדיוק כפי שהאמריקנים הפציצו את בנין שגרירות סין בבלגראד(בתמונה) ב-‏1998,לאחר שגילו כי משם מנהלים קצינים יוגוסלבים, רוסים, וסינים, את המלחמה נגדם בקוסובו.

לא יכול להיות מצב בו כל לבנון וכל צפון ישראל יופצצו ויבערו, ורק הבניין בו נמצא חסן נסראללה והמטכ''ל שלו, יהיה אי של ביטחון ושלווה במרכזה של הלהבות.

לכל אלה שגידו 'חס וחלילה הרי איראן תתקוף אותנו', אפשר וצריך לשאול ומה קורה עכשיו? איראן לא תוקפת אותנו? קריית שמונה, נהרייה, צפת שלוש ערים בישראל אינן הרוסות ובוערות באש הטילים האיראנים והסורים?

_new_ הוספת תגובההבלים כרגיל
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 8:31)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שום שגרירות שום בטיח. פעלנו בעקרון נכון בלבנון, אולי רק התמהמנו בכניסת כוחות הקרקע הגדולים יותר.

כאשר ישנה כוונה לטפל באיראן בנפרד אין להעיר את הכלבים לפני כן. לכן נתנו, ובצדק, לכלבים בביירות לישון בשקט.
_new_ הוספת תגובההבלים כרגיל
Israeli101 (יום שני, 14/08/2006 שעה 9:10)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''פעלנו בעקרון נכון בלבנון, אולי רק התמהמנו בכניסת כוחות הקרקע הגדולים יותר''

וכל מען דבעי הטוען/ת אחרת, משלה את עצמו/ה.
_new_ הוספת תגובההבלים כרגיל
מהנדס אזרחי (יום שני, 14/08/2006 שעה 9:35)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאלה לגנרל פרקש
איזו מדינה נורמלית היתה יושבת בחיבוק ידים כאשר העיר השלישית בגודלה, חיפה, מופצצת בטילים בכל יום במשך 30 ימים בלי הפסקה?

זו איננה מדינה נורמלית של יהודים אלא רפובליקת בננות שלא מסוגלת ולא רוצה להגן על אזרחיה עובדה

אולמרט ושו''ת מתכננים לעשות טרנספר ליהודים בעתיד כי בזה הם חזקים. צה''ל איננו צבא העם אלא צבא פרטי של החוליגן שעומד בממשלה שבניו אפילו לא משרתים בצבא איפה נישמע דבר כזה? ראש הממשלה שולח את בננו למלחמה...מאיפה הזכות הזו שייש לו? רק ברפוליקה של בננות זה יתכן.
_new_ הוספת תגובההבלים כרגיל
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 11:04)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שום מדינה. וישראל הגיבה מלכתחילה ומיד.

גם צבאות גדולים יותר לא מתגברים על ארגוני טרור במחי יד ולפי שעון עצר. ראה את האמריקאים בעיראק, שלעיתים נוהגים בברוטליות בעיראקים. לחימה נגד ארגון טרור שמעורב בפעילותו המבצעית בתוך אוכלוסיה אזרחית זה קשה. לחימה נגד חוליות קטנות ועצמאיות ולא נגד צבא מאורגן ומסודר בשדה הקרב - זה קשה. קשה במכה אחת לפגוע בכולם, וצריכה להתנהל מלחמת גרילה כנגדם.

אולמרט ומדיניותו זה סיפור. הוא לא ''כוס הקפה שלי'' ובטח לא פרץ . והם עשו הרבה טעויות בחודש והשבוע האחרונים. אולמרט עשה יותר טעויות מפרץ, כי פרץ לא עשה כמעט כלום מצידו. הוא היה די פסיבי ונשלט ע''י הרמטכ''ל ובני גנץ.

לדעתי כניסת כוחות צה''ל רגליים מן היום הראשון למלחמה והשתלטות על שטח גדול עד הליטאני או הזהראני לא היה עוצר את כל הקסאמים והיה עולה לנו בהרבה יותר חיי אדם מאשר שילמנו עד כה. הכניסה האוןופטימלית שלנו, לדעתי, היתה צריכה להיות בסוף השבוע השני, בזמן שבו הפגיעה בתשתיות הדרום היתה אופטימלית והחזבאללה טרם השלים הערכותו המשודרגת להמשך המלחמה.

העניין הוא לא שחור ולבן. אתה צריך להכיר עוד פרטים אמיתיים מהמלחמה ומהמצב בשטח כדי להעריך באמינות כיצד לדעתך היינו צריכים להילחם טוב יותר. אני שעושה עדיין מילואים בקריה שמעתי הצעות מהצעות שונות לדרך הטיפול המועדפת ע''י אנשי מילואים שונים. חלקן טובות חלקן רעות וחלקן משהו באמצע. אבל כל הצעה היתה צריכה להיבחן מול מטרות המלחמה ומול התרחישים האפשריים בעקבות נקיטת דרך כזו או אחרת. כמו שאני אומר, מבחינה צבאית גרידא בעניינים התנהלו בד''כ היטב, עם חריגות שבודאי יצופו בהמשך. חלק מהצעות צה''ל נידחו ע''י אולמרט, התעקבו, תוקנו ורוכחו. לעיתים החלטתו היתה סבירה טובה ולעיתים לא טובה או לא הגיונית (לא רק לפי דעתי אלא של רבים אחרים במעמדי).
_new_ הוספת תגובהחוסיין חיסל את הטרור צ'יק צ'אק
צדק (יום שני, 14/08/2006 שעה 12:24)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא טבח בעראפתים, למעלה מ-‏5000 מחבלים ובני משפחותיהם
נורו כמו כלבים בכל מקום בו נמצאו.
הוא עשה להם ספטמבר שחור משחור,
והכלבים נמלטו לכל הרוחות.

כמה זה קל וכמה זה זול, אם רק פועלים כראוי.

כל זבלני המנטרה ''אי אפשר'' נמאסו כבר.
העובדות וההיסטוריה לא מפריעות להם
להמשיך ולזבל לנו במוח עם המנטרות שלהם.
_new_ הוספת תגובהחוסיין חיסל את הטרור צ'יק צ'אק
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 14/08/2006 שעה 12:46)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

לא נראה לי שמי מאטומי המוח יסכים להודות שהוא טעה.

מי שחי בסרחון תקופה ארוכה כבר לא מבחין בריח.
_new_ הוספת תגובהלמה אתה מזבל על זבלני ''האי אפשר''
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 13:21)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני בסך הכל אמרתי שזה קשה.

אם אתה רוצה, אז נראה אותך מגרש את כל החזבללאים וסייעניהם האיראנים מלבנון ואת הפלסטינים מהשטחים.

בלדבר אתה חזק. אבל בהתמודדות עם המציאות אתה די חלש.
_new_ הוספת תגובהעל זבלנים אפשר לזבל
צדק (יום שני, 14/08/2006 שעה 14:50)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מלבנון לא צריך לגרש, בלבנון צריך להשמיד.

עד הליטני, החרבה טוטאלית של כל הכפרים השיעים,
בלי הומניות ובלי נעליים, אין לאיפה לחזור.
מקומות מסתור בין הכפרים מופצצים בנפל''ם ובדלק-אויר,
בונקרים רגילים אינם מהוים מסתור בפני פצצות כאלו.

בשאר לבנון, ישובים שיעיים מרכזיים של החיזבאללה
מקבלים טיפול דומה, חורבן מוחלט.
השמדת התשתית של לבנון, חשמל, מים, דלק, תקשורת..
אם אפשרי, עם מינימום נזקים לנוצרים.

אני מקווה שהבנת את הדרך הנכונה, ואין צורך לפרט יותר.
בלי בג''ץ ובלי חכמי חלם.

--------

ב''פלשתינים'' מטפלים באופן דומה.
כל ירי נתקל באש מסיבית, ארטילריה ומטוסים,
ללא כל התחשבות בסביבה.
כל איש חמאס או ג'יאהד מוכרז כבן מוות,
על חברות בארגון נאצי-מוסלמי העונש הוא מוות.
הריסת בתים וגירוש יהיו עונש שכיח, על כל עבירה כמעט.
הגברת קצב ההתנחלויות וההשתלטות על אדמות חפשיות.
הריסת בתים בלתי חוקיים.
טרטור האוכלוסיה, והוצאת נשמתה.

לחץ צבאי, כלכלי, ומנהלתי יגרום להגירה
מסיבית החוצה מיש''ע.
אפילו הלחץ החלשלוש שלנו גורם להגירה מיש''ע.
אם נלחץ חזק, הטפטוף יהפוך לשטפון.
_new_ הוספת תגובהחוסיין חיסל את הטרור צ'יק צ'אק
Israeli101 (יום שלישי, 15/08/2006 שעה 21:24)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''הוא(חוסיין) טבח בעראפתים, למעלה מ-‏5000 מחבלים ובני משפחותיהם נורו כמו כלבים בכל מקום בו נמצאו.
הוא עשה להם ספטמבר שחור משחור, והכלבים נמלטו לכל
הרוחות.''

יש שטוענים 10.000 ועבדך הנאמן הייה בין אלא שצה''ל
ריכז בצפון במטרה לעזור לחוסיין אם הסורים יתקדמו
בירדן.

לו רק יכולנו להפציץ ללא התראה מוקדמת, לו נתן לנו
העולם את כל הזמן הדרוש! לו הייתה לנו נחישות מלכתחילה,
לו, לו, לו!! ואולי, רק אולי, יבוא היום בו נבין שלחימה
באוייב שאץ למות!! יש להסביר לו פנים? ולפוצץ אותו ללא
רחמים, ולשלוח אותו להיכן ששטפו לו את המוח שהוא יגיע!!
_new_ הוספת תגובהחוסיין חיסל את הטרור צ'יק צ'אק
צדק (יום שלישי, 15/08/2006 שעה 21:38)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רשמתי את המספר הבטוח יותר.
שמעתי גם את המספר שציינת, 10 אלפים.

מטס של מטוסי פאנטום מעל הכוחות הסוריים,
הספיק כדי לגרום להם להסתובב ולחזור על עקבותיהם.

לא צריך לחכות לעולם. חוסיין לא חיכה לאף אחד.
ברגע שהסכנה היתה גדולה לטעמו, הוא פעל בנחישות ובנחישות.
אף מדינה נורמלית לא מחכה לאישור כאשר פוגעים בבטחונה ובריבונותה.
_new_ הוספת תגובה''ראה את האמריקאים בעיראק''
ישראל בר-ניר (יום שני, 14/08/2006 שעה 18:15)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השוואה מופרכת לחלוטין. איך אתה חושב הם היו מגיבים לו טילים שמקורם בעיראק (או איראן לצורך הדיון) היו נופלים על עיר אמריקאית?

מה שקורה מעבר לים לא כל כך מטריד את האמריקאי הממוצע, למרות שהציבור האמריקאי מתחיל לגלות סימנים ראשונים של חוסר סבלנות על כך שלא רואים את הסוף.

ובאותו עניין, גם בוייטנאם, המלחמה התנהלה בוייטנאם. אם היא היתה מתנהלת בניו מכסיקו, או באריזונה, או בטקסס, הדברים היו נראים קצת אחרת.
_new_ הוספת תגובה''ראה את האמריקאים בעיראק''
א. פרקש (יום שלישי, 15/08/2006 שעה 8:29)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה להתייחס למשהו שלא קורה? אני פשוט התייחסתי למה שקרה וקורה בעיראק היום בתנאי המלחמה של היום. אם היו .... כי אז האמריקאים היו .... ככה וככה. וזה היה סיפור אחר. אפשר כאן לדסקס כל מיני אפשריות שתעלה, רק תיתן נתוני פתיחה לכל סצנריו שתרצה שנדסקס.
_new_ הוספת תגובההבלים כרגיל
חזי (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 17:58)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רמי,
אני מתפלא עליכה.

כאיש שלום, הייתה מעדיף לנהל את המלחמה האחרונה גם עם סוריה, בנוסף לטילים של חיזבאללה ?

אחרי ניקוי הטילים מלבנון,, אפשר יהיה לטפל בסוריה בסיבוב הבא (ואני מקוה שלא יהיה בו צורך).
_new_ הוספת תגובהרצונך בשלום - היה נכון למלחמה
רמי נוי (יום שני, 14/08/2006 שעה 8:13)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברגע שישראל נסוגה באופן מוחלט מלבנון, יש לה לגיטימציה מוחלטת להגנה עצמית, בוודאי מול שליחי אירן החותרת להשמיד את מדינתי.
_new_ הוספת תגובהרצונך בשלום - היה נכון למלחמה
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 8:21)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בדיוק, וצה''ל נערך למלחמה גם מול סוריה וגם מול איראן (מלחמה במאפיינים אחרים - בעיקר פגיעה ביכולת השיגור לטווח רחוק / גרעין). יום יבוא, וגם הכלבים האלה יקבלו את מנתם. אסור לתת לפרזיט החזבאללה להסיט את מאמצינו ולהפריע מלפגוע במטרה העיקרית שהיא הגרעין האיראני.
_new_ הוספת תגובהרצונך בשלום - היה נכון למלחמה
חזי (יום שני, 14/08/2006 שעה 8:46)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שטויות.

ואם ישראל חייבת להשאר בלבנון, כיון שחיזבאללה לא מוכן להתפרק מנשקו ?

במצב זה זה אין לישראל לגיטימציה להגנה עצמית ?
_new_ הוספת תגובהבמצב זה
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 9:42)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני בעד שריפת כל לבנון!

אסור לישראל להיות בת ערובה של אף אחד. אפילו לא של ''אוהדיה'' לכאורה מאירופה דורשים ''מידתיות''. איום אמיתי וקבוע על ישראל חייב להיענות באלימות נגדית ואפילו לעיתים לא פרופורציונלית, ובלבד שתעצור את האיום !

למשל, ישראל דווקא לא ניצלה את''המידתיות'' ולא החריבה מנגד את כל כפרי השיעים כפי שלדעתי היינו צריכים לעשות. כי בסופו של דבר אסור לנו שיפגעו חיי אדם במלחמה. חיים קודמים לכל. חיי יהודים וערבים בישראל וחיי חיילינו בלבנון.

(ואני תמיד שואל את עצמי למה מתכוונים אותם או''מניקים ושופטי ה'מוסר' בעולם שדורשים 'פרופרציונליות' מישראל? שישראל תפעיל טרור על אוייביה? שישראל תילחם נגדם ברקטות ובקסאמים בלבד? לישראל יש את צה''ל וישראל מפעילה את צה''ל מול כל איום, קטן כגדול, לפי שיקוליה בלבד).
_new_ הוספת תגובהלכל השורפים והמשמידים
רמי נוי (יום שני, 14/08/2006 שעה 18:19)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המכסחים והמשטחים המוחקים והמגרשים.

ללא גיבוי בינלאומי, וולא תחמושת וחלקי חילוף מאדונינו האמריקנים, אין לצה''ל יכולת לחימה אפילו לשבוע.

המתלהמים כאן בפורום היו מובילים במקרה הטוב לגינוי בינלאומי טוטלי ולהפסקת הלחימה תוך זמן קצר ובמקרה הרע לבית דין לפושעי מלחמה.
_new_ הוספת תגובהלכל השורפים והמשמידים
א. פרקש (יום שישי, 18/08/2006 שעה 12:52)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חביבי, שרפות פורצות במלחמות. אבל למה רק בגליל (אם בית הדין לפושעי מלחמה לא כל כך מתעניין באזרחי הגליל אז שלפחות יתעניין בעצי הגליל) ?

אל תאיים עלינו בשוט של אמריקה. כל עוד לאמריקה יש אינטרס בקשרים קרובים עם ישראל היא תתמוך בישראלה כמו שתמכה במלחמה הזאת. וכאשר היא לא תרצה, זה יקרה גם אם נתחבא בבית בכל מלחמה. לכן זה לא השיקול המנחה, אלא רק כיצד לנצח באמת ונכון במלחמה. כדי להעצים את ההרס אצל אוייבינו ללהקטין את ההרס וההרוגים אצלנו. מלחמה נגד אוייב שמסתתר בשטח בנוי ובין אזרחים או בחפירות ביערות מסביב הכרחית להגנה עצמית ומותרת לפי כל דין. האשמה מוטלת על יוצר המניע.

לאמריקה יש אינטרסים מה עד הודעה חדשה. אחד מהאינטרסים זה לשמור את ישראל קרובה ללב - מהרבה בחיחינות וסיבות - גם בשל ערכים דומים, גם בשל אינטרס מדיני-גלובלי, גם בשל שת''פ בטחוני קרוב ביותר שתורם לא רק לישראל אלא גם לאמריקה. אין זה אומר שאמריקה לא תעשה לעיתים צעדים שפוגעים קלות בישראל, נניח כמו בעניין הפלסטיני, אבל היא בינתיים ובעתיד הנראה לעיין תפעל קרוב לודאי לפי האינטרסים שמשרתים אותה ותומכים משום מה גם בישראל.

עמדה זו משותתפת לרוב האמריקאים ולשתי המפלגות שלהם, להוציא מעט קיצונים בימין הקיצוני וקצת יותר קיצונים בשמאל הדמוקרטי.
_new_ הוספת תגובהלכל השורפים והמשמידים
יהודה-אודי דוכן (יום שישי, 18/08/2006 שעה 17:20)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

מה קרה מר פרקש,נפקחו עיניך?

''כל עוד לאמריקה יש אינטרס...'' - ממתי התחלת ''לגנוב'' זכויות יוצרים?

''אבל היא בינתיים ובעתיד הנראה לעין...'' - ארה''ב תצא נגד מדינת ישראל הרבה לפני ''העתיד הנראה לעין''.

אכן ימות המשיח קרבים.
_new_ הוספת תגובהלכל השורפים והמשמידים
א. פרקש (יום שישי, 18/08/2006 שעה 18:33)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזה זכויות יוצרים גנבתי היום?

(בינתיים רק לי גונבים את זכויות היוצרים (-:).
_new_ הוספת תגובהלכל השורפים והמשמידים
יהודה-אודי דוכן (שבת, 19/08/2006 שעה 22:08)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

לא זכור לי שקראתי אי פעם שכתבת שארה'ב תצא נגד ישראל ברגע שהאינטרסים שלה להגן על ישראל יעלמו.

ואם כן - עמך הסליחה.
_new_ הוספת תגובהלכל השורפים והמשמידים
א. פרקש (יום ראשון, 20/08/2006 שעה 9:23)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תמיד כתבתי כשראיתי לנכון לכתוב זאת. אני חסיד שמפרש את קישרי מדינות קודם כל לפי אינטרסים ואח''כ לפי ערכים. בכל ויכוח שהיה בעניין הזה תמיד הקפדתי לומר שמה שחשוב קודם כל אלה האינטרסים של כל מדינה.

(כל עוד האינטרסים של ארה''ב ילמדו אותה שישראל חשובה להם יחסינו יהיו טובים. כבר היום יש תנועות בארה''ב שמסבירות את כל הכאוס של האסלאם הקיצוני כריאקציה לקשרים ההדוקים עם ישראל וישנה דרישה לנרמל את היחסים תמורת העדפת הקשרים עם מדינות אסלאמיות. כמובן שהם טועים גם מבחינת האינטרס האמריקאי, כפי שאני מפרש אותו וכפי שרבים באמריקה עושים את זה. אבל הויכוח הוא מעניין וחשוב שגם אנחנו ניקח בו חלק - באמריקה).
_new_ הוספת תגובההבלים כרגיל
ישראל בר-ניר (יום שני, 14/08/2006 שעה 6:03)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזו הגדרה יוצאת מן הכלל של דבריך. רמי, סו''ס אתה מתחיל לגלות סימנים של תבונה.

'סוריה לא ''שולטת'' בלבנון ' - היא רק קובעת מי יהיה ראש הממשלה ומי לא, וכאשר הלבנונים ''עושים שריר'' מחסלים את ראש הממשלה שאינו לרוחם בלי כל היסוס, ועוד מקבלים גיבוי ממזכ''ל האו''ם שמסייע להם בטשטוש החקירה. זה לא נקרא ''לשלוט'', זה נקרא ''לשלוט מרחוק''.
_new_ הוספת תגובהערפאת לא רצה ולא יכול היה
א. פרקש (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 17:47) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמו שאבו עבאס לא רוצה ולא יכול, כמדיניות לספק את הסחורה ולהגע לשלום סופי שמשמעותו ויתור על שטחי כל ''פלסטין''. לכן הטקטיקה של הפלסטינים מאז 1974 - ''מדיניות השלבים'' היא לממש בכל דרך, טרור או/ו מדינית את חלום ''פלסטין הגדולה'' על חשבון ישראל. והפלסטינים עובדים על זה בהצלחה משמעותית ב-‏34 השנים האחרונות. מהפך לטובתם היה באוסלו 1993. כנופיות הטרור זכו אחר כבוד לצאת מבור ריקבונם ולהחזיר בשרביט המנהיגות בעזה וברמאללה.

אנחנו צריכים להבין שהפלסטינים לא יקבלו לעולם את קיומנו כאן כמדינה (ולאחר המאבק הארוך גם לא כאזרחים בדרגה שניה). הם משהוא בדומה לחזבאללה שחרט על דיגלו לצעוד ברגל עד ירושלים ולהניף את דגל האסלאם. אך בעוד שלחזבאללה יש אספירציות שיעיות גלובליות להילחם במסגרת אסלאמית כלל עולמית (כמו שותפיהם לדרך, ארגוני הטרור ת''פ האל-קאעידה הסוני), הרי הפלסטינים, כקבוצה, מתמודדים היום על כיבוש ארץ ישראל. ובשל הרצון הכללי לנקות את המזרח התיכון מהנטע הזר, מתלכדים שני היריבים השיעים והסונים. הם יריבו בינהם לאחר שיגמרו עם האוייבים החיצוניים (הציונים).

למוסלמי יש סבלנות רבה. שנאמר, שנקמה אצלם יכולה לחכות אפילו 70 שנה ובסוף היא תגיע. הקוד התעמולתי שעלה בשבועות האחרונים לזיכרון ההיסטורי המוסלמי, לחורבן חייבר בה היתה ממלכה היהודית בצפון תימן של ימינו. על שמה של חייבר נקראת אחת מסוגי הרקטות ארוכות הטווח (150 ק''מ / 100 ק''ג חומר נפץ) שמעטן נפלו באזור חיפה, חדרה ועפולה. ועם סבלנותו של המוסלמי, הוא יכול למשוך את ה-''לא יכול'' - ''לא רוצה'' עוד שנים רבות, להתיש את היהודי ולהחריב את חברתו, מדינתו. החפזון מהשטן.

* מנהיג הפנים של החמאס, מחמוד א-זהאר מדבר על פלסטין מהירדן לים מנקורה (ראש הנקרה) עד רפיח, ינואר 2006:
טקסט: http://memritv.org/Transcript.asp?P1=1014
אודיאו-וידיאו: http://switch5.castup.net/frames/20041020_MemriTV_Po... .

** פארוק קדומי, שר החוץ (ממש בחו''ל) של הפתח משדבר שכל הסכם כיום עם ישראל הוא זמני בלבד עד להגשמת פלסטין הגדולה מהירדן לים, נובמבר 2004:
טקסט: http://memritv.org/Transcript.asp?P1=390
אודיאו-וידיאו: http://switch5.castup.net/frames/20041020_MemriTV_Po... .

*** המופתי של הרשות הפלסטינית איקרימה סאברי רואה עצמו כמופתי של ''כל פלסטין'', מהנהר לים. לדעתו הפתרון הסופי הוא שליטה של הפלסטינים בכל הארץ ובירושלים כולה. הכותל המערבי לדעתו זה אתר קודש מוסלמי (אל בוראק, המקום שסוסו הדימיוני של מוחמד השתין). הוא נגדיב הבחור ואומר שיהודים יוכלו לחיות בחסדי המוסלמים רק אם יסכימו לתנאים שיוצבו להם. מאי 2004.
טקסט: http://memritv.org/Transcript.asp?P1=61
אודיאו-וידיאו: http://switch5.castup.net/frames/20041020_MemriTV_Po... .

**** שייח' איבראהים מודייריס, מאי 2005, יהודים הם חזירים, קופים ואחראים לכל הרעות בעולם מאז ולתמיד. המוסלמים יכבשו את כל העולם ויהיהו השליטים היחידים והדת היחידה.
טקסט: http://memritv.org/Transcript.asp?P1=669
אודיאו-וידיאו: http://switch5.castup.net/frames/20041020_MemriTV_Po... .
_new_ הוספת תגובהערפאת לא רצה ולא יכול היה
ע.צופיה (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 18:46)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא שאני בא ללמד סנגוריה על הפלשתינאים,אך גם אצלנו אתה יכול למצוא אנשי ימין ורבנים למיניהם החיים בשוליים הפוליטיים שאומרים אותם דברים,אך מלהיפך.
כפי שהנ''ל אינם מייצגים את רוב הציבור הישראלי ,כך אני מאמין שהדוברים הנ''ל אינם מייצגים את רוב הציבור הפלסתינאי.
יותר ויותר אנו מגיעים למסקנה כי רק ניתוק מוחלט(עד כמה שזה אפשרי)מהפלשתינאים ירגיע את השנאה והיריבות.
_new_ הוספת תגובהערפאת לא רצה ולא יכול היה
א. פרקש (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 20:35)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אותו תירוץ שחוק... גם אצלנו יש אנשי ימין.... שוליים פוליטיים... מה עניין גזר לדֶבֶר ?

האם ערפאת וזהראני ועוד שני הדוברים שם לא מייצגים את רוב הציבור הערבי פלסטיני?
_new_ הוספת תגובהערפאת לא רצה ולא יכול היה
מהנדס אזרחי (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 21:04)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם צופיה אומר סימן שזה נכון

מה יש לומר הוא יודע הכל.
_new_ הוספת תגובהנכון!
ע.צופיה (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 21:44)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהערפאת לא רצה ולא יכול היה
ע.צופיה (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 21:43)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה לא תרוץ לשום דבר. זו מציאות.
_new_ הוספת תגובהערפאת לא רצה ולא יכול היה
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 8:24)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וגם אתה צריך להתמודד מול המציאות הזאת. זה בדיוק מה שאני אומר.
_new_ הוספת תגובהערפאת לא רצה ולא יכול היה
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 22:08)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

תזהר מר פרקש,את הדברים שאתה כותב כאן אמרו לפניך הרב מאיר כהנא ורחבעם ''גנדי'' זאבי ושניהם נרצחו על כך (עם קצת עזרה מהשמאלנים,אולי?).

לאור זאת,אולי כדאי לך בכל זאת לראות את שהצעתי לך בזמנו?

אם לא יעזור,לא יזיק לדעת לאן אתה עתיד ללכת.
_new_ הוספת תגובהתזהר דוכן עם השטויות
דוד סיון (יום ראשון, 13/08/2006 שעה 22:15)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם בני בגין אמר וכתב על הנושאים הללו והוא עדין חי.
אנחנו מצפים שיהיו לו עוד חיים ארוכים.
_new_ הוספת תגובהתזהר דוכן עם השטויות
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 8:28)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנחנו נחיה עוד הרבה שנים כדי לראות אם צדקנו או טעינו. בינתיים הטענה שלי מוכחת בכל שנה ובכל יום מזה כמאה שנים.
_new_ הוספת תגובהאיזה מהן? שאתה צריך לקבל את הצעת דוכן?
דוד סיון (יום שני, 14/08/2006 שעה 9:01)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאיזה מהן? שאתה צריך לקבל את הצעת דוכן?
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 9:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

(-: אתה יודע בדיוק למה כוונתי.

אני לגופו של עניין ולא לגופם של 'דוכנים' _ (-:
_new_ הוספת תגובההגיע הזמן שתתרגל
דוד סיון (יום שני, 14/08/2006 שעה 11:10)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר אני שואל יש בליבי ספק או שאנני יודע.
_new_ הוספת תגובההגיע הזמן שתתרגל
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 13:22)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסר ספק בליבך ותקרא את דברי. כך גם תדע מה אני טוען.
_new_ הוספת תגובהאתה ממש מגזים
דוד סיון (יום שני, 14/08/2006 שעה 14:08)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כדי שאוכל לדעת מה היא טענתך עליך לענות לשאלתי (תגובה 82026), במקום להתחכם.
_new_ הוספת תגובהתזהר פרקש מן המציאות.
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 14/08/2006 שעה 12:19)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

'' אל יתהלל אדם ביום המחר,כי לא יֵדע מה יֵלד יום'' אמר החכם באדם,ואם הוא אמר כדאי לשמוע לדבריו.

מה עם השפנים מר פרקש? לא הגיע הזמן להראות קצת אומץ ויושר לב,להניח בצד את האגו ולצאת מן ה''מטריקס''?

אני מבטיחך שהסרט אינו נושך ואינו בועט-מקסימום תיווכח שחיית כל ימיך בטעות. מה כבר יכול להיות?
_new_ הוספת תגובהאני נזהר מן המציאות
א. פרקש (יום שני, 14/08/2006 שעה 13:24)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה בונה לך מציאות משלך.
_new_ הוספת תגובהאני נזהר מן המציאות
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 14/08/2006 שעה 22:16)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

אינך יכול להזהר מהמציאות משום שאינך חי בה, אבל הכי גרוע זה שאתה נאחז בצפרניים באשליה שמוכרת לך החברה החילונית והתשקורת הכופרת ואתה חושש לגלות שהחממה העוטפת אותך היא בסך הכל שקר אחד גדול.

תתעורר מה''מטריקס'' מר פרקש,אזור אומץ וגלה את האמת.
_new_ הוספת תגובהאני נזהר מן המציאות
א. פרקש (יום שלישי, 15/08/2006 שעה 8:31)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא אשר אמרתי. התמודדות עם המציאות היא בגילוי האמת ולא בטיפוס על ענני דימיונות.
_new_ הוספת תגובהיהודה, אני מבין ממכה כי אתה מנסה ''להחזיר בתשובה'' ?
חזי (יום שלישי, 15/08/2006 שעה 18:30)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יהודה, אני מבין ממכה כי אתה מנסה ''להחזיר בתשובה'' ?

זה יכול להיות מעניין להבין את השקפתכה בנושא היחסים עם הערבים.

אולי מעט הסבר ?
_new_ הוספת תגובהיהודה, אני מבין ממכה כי אתה מנסה ''להחזיר בתשובה'' ?
יהודה-אודי דוכן (יום שלישי, 15/08/2006 שעה 22:02)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

אנני מנסה להחזיר בתשובה אף אחד משום שאי אפשר להחזיר בתשובה שום אדם. אפשר רק לתת חומר למחשבה לבני האדם וכל אחד יבחר אם מתאים לו לבדוק את העניין ברצינות או לא.

יש החושבים שאם הם יתכחשו ויצעקו בקולי קולות הם ישנו את המציאות. ניתן לראות בפורום הזה אנשים מתלהמים היוצאים כנגד תורת אבותיהם מבלי לבדוק את האתגרים שמעמידים בפניהם וכמו אותה בת יענה מטמינים ראשם בחול - לא רואים ולא רוצים לשמוע.

על היחסים בין היהודים והערבים כתבתי כבר כאן אין ספור פעמים ואחזור רק בקצרה- התורה מגלה לנו שלא יהיה לעולם שלום עם הערבים, באחרית הימים (תקופה שלא רחוקה מזמננו) תהיה מלחמה כוללת נגד הערבים שתתפתח למלחמת עולם שלישית,מלחמה שתמשך שבע שנים ובמהלכה יושמדו שני שליש מהעולם ומעם ישראל.
_new_ הוספת תגובהתזהר דוכן עם השטויות
יובל רבינוביץ (יום שלישי, 15/08/2006 שעה 4:14)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מוזמן להביא ציטוט של בני בגין לדברים שאתה מייחס לו.

אני יכול לחסוך לך: בני בגין התנגד באופן נחרץ לטרנספר, כפי שהתנגד למעצרים מנהליים של פלסטינים.

או שלא אחסוך לך ותחפש.
_new_ הוספת תגובהלא כתבתי על טרנספר
דוד סיון (יום שלישי, 15/08/2006 שעה 8:32)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעולם לא טענתי שבני בגין דיבר בעד טרנספר ואני שמח שאתה מסיר ספקות בעניין אבל...

ההודעה של א. פרקש (תגובה 81973) עסקה במה שחושבים הפלשתינאים והערבים על ישראל, והיהודים. בני בגין (גם גנדי...), כאשר היה ח''כ וגם אחר כך, כתב לא מעט מאמרים על הנושא הזה. לזה התכוונה ההודעה הקודמת שלי.
_new_ הוספת תגובהלא כתבתי על טרנספר
יובל רבינוביץ (יום שלישי, 15/08/2006 שעה 17:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי