פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
סדר אנגלי ואלתור ישראלי – רשמי אורח לרגע
צבי גיל (יום שלישי, 23/10/2007 שעה 6:27)


סדר אנגלי ואלתור ישראלי – רשמי אורח לרגע

צבי גילמדי פעם כאשר אנו קופצים לארצות אחרות, ראוי לא רק להשוות בין מצב שפיר בחוץ ומציאות פגומה בפנים. גם לאחרים יש מגרעות, אשר מוטב שלא ללמוד מהן, אך הן חלק מאורחות חיים שיש לקבלם מכיוון שהם מסמנים שוני מבורך שעדיין נותר ב''כפר הגלובאלי''.
אנגליה מהווה בעבורי אות ומופת בכל הקשור ליחסי אנוש, יחסי ציבור במובן הרחב הלא מסחרי, חוק וסדר, סבלנות וסובלנות. הזכרתי תכונות אנגליות אלה, אם אכן לעמים יש תכונות, במישרין או בהקשרים שונים במאמריי באתר. ציינתי גם, אם זכרוני לא בוגד בי, שמנחם בגין, האיש שלחם בבריטים בתקופת המנדט שלהם בא''י (ואנשיו גם הרגו בהם בפעולות תגמול), היה מן המעריצים הגדולים של המשטר הבריטי וכיבוד החוק. אצל מנחם בגין החוק עמד מעל לכל, גם מעל למפלגה ולממשלה שבראשן עמד. ''חוק וסדר'' באנגליה הוא עמוד התווך של החברה. אצלנו הוא שם של סדרה אמריקנית שמוקרנת בטלוויזיה.

אצל האנגלים אין חוכמות. תור הוא תור, לא מפני שהבריטים אוהבים תורים אלא מכיוון שעמידה בתור היא הערובה הטובה ביותר שהמחכה בו יגיע ליעד, בבנק, בדואר, בתיאטרון ובמקומות אחרים. האנגלים לא יודעים מה זה לכופף חוק או תקנה או נוהג ונוהל. הם גם לא מצטיינים במה שנקרא גמישות במובן השלילי והחיובי כאחד.

באנגליה, יחסית לישראל, תאונות הדרכים לא מגיעות לממדים שלנו. זאת לא מפני שהכבישים שלהם טובים יותר (הם גם טובים יותר, אך לא כמו בגרמניה או בצרפת) אלא בגלל הגורם האנושי. אבל הגורם האנושי שעל הכביש משלם על כך מחיר, לעתים אפילו מופקע, לדעתי.


התאונה על M-40

אחת מדרכי המלך באנגליה היא ה-M-40 או ה-Motorway 40 שמוליכה מדרום מזרח, שם נמצאת לונדון, לצפון מערב, שם נמצאת העיר ברמינגהאם. עשינו את דרכנו צפונה. בקטע מסוים התנועה החלה לקרטע עד שנעצרה כליל, והסתבר כי העצירה נבעה מתאונה עם נפגעים. זאת למדנו אחרי כחמישים דקות המתנה, כאשר ראינו שמסוק מתקרב (אמבולנס מעופף), חג במרחק של כמה קילומטרים והתנועה, במקביל לנו בנתיבים ממול, פסקה לחלוטין. כלומר ארבעה נתיבי תנועה של הכוון הנגדי פונו כדי לאפשר למסוק לנחות. באותו זמן, ורק באותו זמן, דהרו שני רכבים מיוחדים, צבועים בירוק בהיר, כנראה של משטרת התנועה, בפאתי הכביש שלנו בכיוון אל מקום התאונה.

M-40, גורם אנושי ודרך ארץ
M40 גורם אנושי ודרך ארץ
כעבור שלושת רבעי שעה ההליקופטר נסק, ואחרי עוד כעשר דקות, התנועה בכוון הנגדי חודשה ולאט לאט גם התנועה בכוון לברמיננגהאם החלה לנוע וזחלה עד שהגענו למקום התאונה. זמן ההמתנה ארך שעתיים ומעלה. להפתעתנו, כולל איש ששרת בעבר במשטרה שנסע איתנו, הרכבים שהיו מעורבים בתאונה עמדו רק בשני נתיבים, והמשטרה, ליתר ביטחון חסמה עוד נתיב אחד, ונותר עוד אחד פנוי, אשר לבסוף גם הוא נסגר. כאמור, אם הייתה הצדקה לחסום עוד נתיב לצרכי המשטרה ומשטרת התנועה, לא הייתה סיבה אובייקטיבית לחסום גם נתיב רביעי. שיקול לקוי, של עצירת כל התנועה, ליתר ביטחון, גבר על שיקול הגיוני, להשאיר נתיב אחד פתוח, כאשר בלאו הכי חצץ בינו לבין הרכבים נתיב שלם. אבל הנהגים האנגלים, כדרכם, גילו התאפקות. לא נשמעו צפירות ולא נראה אף רכב חותך בשולי הכביש. עובדה זאת, שהנהגים האנגלים לא נרגנים, לא הפחיתה כהוא זה מן הנוקשות, הבוקיות, של חסימה מוחלטת של כביש מרכזי בשעות שיא ביום ו'. הכל התנהל באיטיות כאילו מדובר היה בהפרעה של עבודות ציבוריות בכביש. גם האמבולנס המעופף היה מגיע מהר יותר, הן בשל כורח הנסיבות והן מחשש של דיווח בתקשורת על חילוץ רשלני. יחד עם זאת, הגורם האנושי ודרך ארץ – במשמעות הכפולה – הם סימן היכר אנגלי ברחובות ובדרכי המלך.

והנה סיפור קטן כספיח. ה-M-40 נפתח בשנות ה-‏60 של המאה ה-‏20 והגיע עד לאוקספורד. בסדרה הקומית של הבי בי סי Yes Minister (ששודרה גם אצלנו) צוין כי מאז שנות הששים לאוקספורד היו שני כבישי אורך שקשרו אותה עם לונדון ואילו לקיימברידג' היה כביש אחד, ה-M-11, וגם הוא נבנה בשנות ה-‏80. הסיבה שניתנה בסדרה הייתה כי הבכירים במשרד התחבורה היו כולם בוגרי אוניברסיטת אוקספורד. הומור אנגלי.


שטר של 50 סטרלינג ב-BOOTS

Boots – מישהו מטפל בך?
Boots – מישהו מטפל בך?
Boots היא רשת ארצית ענקית לתרופות, למוצרי היגיינה, טיפוח וכיו''ב. קניתי איזה מוצר בשווי של 5 לירות אנגליות, אך היה לי שטר של 50 פאונד. הקופאית, כנראה חדשה או לא מספיק ותיקה, קראה את המשנה לקופאית הראשית כדי לבדוק אם השטר אינו מזויף. זאת גמרה לטפל בלקוח שלה, הופיעה בעמדה שלנו, הרימה את השטר אל על ואישרה שהוא מקורי. הקופאית סגרה את המגירה, פתחה את המגירה, כפי שנהוג במתקנים הכספיים, והודיעה לי שאין לה עודף. עודף הוא לא עניין למשנה לקופאית הראשית, אלא לקופאית הראשית בכבודה ובעצמה. גם זאת הייתה עסוקה עם לקוח. משהתפנתה הופיעה, פתחה את המגירה וסגרה אותה והודיעה לי שאין לה עודף ועלי להמתין. אמרתי שאני מוכן לתת לה את כרטיס האשראי שבו אין בעיה של עודף. לא. אי אפשר. אמרתי שאני מוותר על הקנייה, שכן אין לי זמן. אי אפשר. אצלנו כל קופאית בסופר עושה את השינוי צ'יק צ'אק, אם אין עודף, דבר נדיר מאוד. אבל אני באנגליה. אז מה עושים? צריך להמתין אדוני. חיכיתי שמישהו ישאל אותי: are you being served כמו בסדרה הבריטית הקומית עם הקולונל פיקוק. אבל אז עשתה הקופאית הראשית את המעשה האולטימטיבי. היא עלתה למשרדים וחזרה עם חמישים סטרלינג בשטרות קטנים. אמרתי לה. Thank you והיא ענתה ברצינות תהומית: Any time, have a good day dear.


הטלוויזיה הבריטית

אני מכיר את הטלוויזיה הבריטית לא רק מן היבולים שישראל רוכשת מן ההפקות שהטלוויזיה הישראלית מקרינה ולא רק מן הביקורים באנגליה, אלא גם מתוך מעקב קרוב במסגרת שבתון זוטא שעשיתי בשעתו בשרות השידור הבריטי. מזמן הגעתי למסקנה שלא זו בלבד שהחדשות של הבי בי סי (המשודרות ב-BBC1 וב-BBC2), ומה שמשודר בערוצים שלוש וארבע המסחריים, לא עולות על החדשות בטלוויזיה שלנו, אלא נופלות מהן. החדשות בטלוויזיה הבריטית הן פרובינציאליות, מנופחות חשיבות עצמית, משעממות ובעלות קצב איטי. זאת הן במסגרת המהדורה הארצית והן המהדורה המקומית. אינני מתייחס לשרות הבי בי סי העולמי (בדומה ל-סי אן אן) אשר הבריטים לא צופים בו. האנגלים מצטיינים במשדרים אחרים כמו תוכניות התעודה שלהם, בכל הנושאים, כולל נושאים מדעיים, היסטוריים, תוכניות טבע וסדרות מרתקות אחרות שמושקעים בהן מיומנות מקצועית רבה ומשאבים אדירים. זה אמור גם לגבי דרמה. בתחומים אלה אין להם מתחרה, ורוב התוכניות הן חג לעין. אבל בחדשות פרופר, כל המשדרים שלנו בערוצים 1, 2 ו-‏10 עולים עליהם בקצב, במגוון הנושאים, לאומיים ובינלאומיים, ובמבנה שלהם.

מה שהפתיע אותי היה כאשר גיליתי שערוץ ההיסטוריה, למשל, שבו צפיתי, שמועבר בכבלים ובלוויין, הוא גם בתשלום כמו אצלנו, אבל גם יש בו פרסומת, שלא כמו אצלנו. עם זאת יחי ההבדל. בערוץ ההיסטוריה, כמו בכל ערוצי התוכניות השונות בכבלים ובלווין, התוכניות הם מיבולים משנת 2006 או 2005. בעבור זה הטלוויזיות העשירות משלמות. אצלנו התוכניות שנרכשות בזול לפני חיסול המלאי, עשויות להיות בנות שש או שבע שנים. ואם יישאלו מה ההבדל, הרי היסטוריה היא היסטוריה ורעמסס השני לא נולד בשנת 2006. ההבדל הוא בטכנולוגיה עכשווית לגילויי העבר ומידע שהצטבר במשך אותן שנים. ועוד דבר. הפרסומת אינה מרסקת תוכניות. במשדרים כמו היסטוריה או גיאוגרפיה יש מספיק גומחות להכניס בהם פרסומת, אך בסרטים יש פחות, ובעיקר משתדלים שלא לרסק את סופו של הסרט כאשר הצופים כמהים לראות את הסוף.


על פרסומת מרסקת

בתקשורת שלנו, בעיתונות, ברדיו ובערוץ 1, הפרסומת או ''משדרי שרות'', נפרדים ומכל מקום לא מרסקים ידיעה, מאמר, משדר או תוכנית טלוויזיה. בערוצי הטלוויזיה המסחריים שלנו המצב שונה. חבל מאוד שמבקרי הטלוויזיה (שאליהם התייחסתי במאמרי הקודם) אינם מתמקדים ולו במקצת באופי הבאת התכנים, שממוסגרים במסגרת עבה של פרסומת ומרושתים בה כמו סורגים, או לעקוב אחר תקנות הרגולציה. להערכתי כאן השטח פרוץ. לא רק שהבעלים של הערוצים המסחריים עושים כמעט ככל העולה על רוחם, אלא אין פיקוח ציבורי ולא בקרה תקשורתית מספקת. הנה ערוץ 10, ערוץ מוסדר אשר לא מכבר היה עתידו תלוי על כרעי תרנגולת והוא התאושש בעיקר כתוצאה ממערכת חדשות פעילה, יעילה חושפנית ותוקפנית. אבל בכך לא מסתיימת פונקציה של ערוץ אשר פועל על פי הזיכיון. וזה כולל לא רק תכנים וצורה אלא כיצד הם מובאים בפני הצופה, כלומר: מקומה של הפרסומת, הכמות שלה והצורה שבה היא חותכת בבשר החי של תוכניות. כוונתי לתוכניות שאותי, כצופה, עשויות לעניין, שכן לשמחתי או בעוונותיי, אינני מרבה לצפות במדיום החזותי הזה.

כמי שמתעניין מאוד בזירה האמריקנית, העכשווית וההיסטורית, צפיתי בערוץ 10 בעניין רב בסרט Thirteen Days , שלושה עשר ימים, על המערכה סביב משבר הטילים הסובייטיים בקובה בשנת 1962. הסרט (על-פי ספרם של ארנסט מיי ופיליפ זליקוב), בכיכובו של קווין קוסטנר ובבימויו של רוג'ר דונאלדסון יצא לאקרנים בשנת 2000. הוא שודר ביום ו' ה-‏14 בספטמבר 2007 בערוץ 10. הפרשן המדיני של ''הארץ'' אלוף בן הזכיר, במקרה, ב-‏20 בספטמבר, את הסרט במאמר השוואתי שבין משבר הטילים בקובה למשבר עם סוריה. הייתי מרותק לסרט, גם בשל תוכנו וגם בשל האמינות התיעודית והביצוע. הפסקות הפרסומת שתמיד הן בלתי נסבלות הגיעו כאן לשיאים חדשים כאשר לפני סיום הסרט הוא נקטע בהפסקות של 5-7 דקות. מי מעמיד במקומו ערוץ מסחרי על ההשתוללות הזאת? לא הרגולאטורים ולא הציבור שלנו שקונה הכל. אני מניח שאני ''מגלה את אמריקה'' מכיוון שאינני צופה מסור בערוצים המסחריים, וכל סרט נקטע בצורה כזאת. באנגליה זה לא קורה בדרך כלל.


לסיכום

הקטע ה''ממוסגר'' התבקש לנוכח השוואה כלשהי בין הטלוויזיה שלנו לבין הבריטית. אבל אני מסרתי את רשמיי על ביקור חטוף, הפעם באנגליה, ועל ה''סדר'' המופרז שם לעומת היכולת שלנו לאלתר. ודאי שאילו ניתן היה לעשות סימביוזה מסוימת זה לא היה מזיק – לנו ודאי לא. עם זאת, בכפר הגלובאלי של ימינו אולי מוטב קצת גוון. בקניון של Brent Cross בצפון לונדון ימצא התייר-קניין הישראלי, כמובן, את מקדונלדס, טויס אַר אַס, זארה, מנגו, אופיס-דיפו, סטרנס, H&O להזכיר רק כמה מן הסמלים של שוק גלובאלי, שאותם הוא מוצא גם בקניון איילון או במלחה. אז מה, בעצם, הטעם בנסיעה? וודאי שלא ה''דיוטי פרי''. הטעם הוא שהנוף שונה, גם הגיאוגרפי וגם האנושי, וגם המנהגים בהתאם, מוזרים ככל שיהיו. לדוגמה, ידידי (המנוח) ערן שורר סיפר לי על חוויה בתחנת הרכבת התחתית בלונדון. הוא שלשל מטבע לתוך אוטומט של כרטיסים, והכרטיס לא יצא. הוא ניגש אל הקופאי והתלונן על כך. אה, אדוני, העיר לו הקופאי. תראה בטובך מה כתוב מעל לכפתור הלחיצה לכרטיסים. שורר חזר ואכן מעל לכפתור היה כתוב: אם הכרטיס לא יצא אנא לחץ על הכפתור הירוק. ערן לחץ, פעם, פעמיים, כפי שישראלים יודעים ללחוץ, ואז הופיע הקופאי ושאל אותו: what is the problem sir? אנגליה.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


האנגלים הם עם ''מרובע''.
חזי (יום שלישי, 23/10/2007 שעה 7:03) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מייחס מרובעות לכמעט טפשות.
לעניין התושיה:
יש לי סיפור על חתולים.

יש לי בחצר כסא מרופד.
החתולים, אוהבי הנוחיות, אוהבים לשבת עליו בלילה וכמובן ללכך אותו.
כדי להמנע מההכרח לנקות אותו כל יום,
החלטתי לשים עליו תבנית ריקה של בצים, שכמובן אינה נוחה לישיבה.

החתולים שהיו רגילים לשבת על הכסא המרופד הפסיקו לשבת עליו.

לא היה אף חתול שמצא את הפתרון שפשוט צריך להזיז את הקרטון...
_new_ הוספת תגובההאנגלים הם עם ''מרובע''.
מהנדס אזרחי (יום שלישי, 23/10/2007 שעה 8:26)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי מדובר בחתולים אנגליים מסוג נקבה ולהן אין הרבה דעת... כידוע.
_new_ הוספת תגובההאנגלים הם עם ''מרובע''.
חזי (יום שלישי, 23/10/2007 שעה 15:16)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לי הפתעה בשבלכה:

דווקא חתולה נקבה היתה יותר חכמה וכמעט פתרה את הבעיה.

למזלינו הרע, העניין שונה אצל בני אדם.

אני תמיד בא לאלוהים בטענות ''מה היה נגרע מהעולם אם...''
_new_ הוספת תגובההאנגלים הם עם ''מרובע''.
Y (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 13:21)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ידיד, אם הנקבות האנושיות היו יותר חכמות, המין האנושי לא היה מתרבה. איזה יצור עם שכל היה מסכים להתקרב (ולא כל שכן להזדווג) עם גבר?
_new_ הוספת תגובההאנגלים הם עם ''מרובע''.
רבי תם (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 14:37)
בתשובה לY
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נדמה לי שיצור שנקרא 'נקבה' היה מסכים להתקרב ולהזדווג עם גבר. בכל אופן אני יכול לומר זאת מנסיוני האישי.
יש לך בעיה עם זה?
_new_ הוספת תגובההחדשות של ערוצי החדשות הבריטיים ממש משעממים
מוקי שוקי (יום שלישי, 23/10/2007 שעה 8:52) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכל לאט,ארוך,שפה גבוהה ומסביב.

אני חושב שהיותם של מרבית העיתונאים,העורכים והקריינים של החדשות אנטי ישראלים אינה הסיבה היחידה לאנטי ישראליות שלהם,אלא היא נובעת גם ממקצועיות לקויה

למשל הם לא טורחים להציג אירוע בצורה אובייקטיבית וכמעט תמיד מביאים רק את הצד האנטי ישראלי באירוע,או שנותנים רק זמן מסך קטן לנציג ציוני.הכי חזק באנטי ישראליות הוא הביביסי השמרני מאודמבחינה עיתונאית.סקיי השתפרו בשנים האחרונות אולי כי מרדוך קנה אותו,אבל הסגל המקצועי ברובו נשאר ומרדוך לא מתערב בתכנים של השידור,והצעידה שלהם לעבר האובייקטיביות היא איטית אבל מורגשת
_new_ הוספת תגובההחדשות של ערוצי החדשות הבריטיים ממש משעממים
אוברמישוגענעפוץ (יום שלישי, 23/10/2007 שעה 19:39)
בתשובה למוקי שוקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפחות שם הם מספרים את האמת ולא משקרים כמו בישראל
_new_ הוספת תגובההחדשות של ערוצי החדשות הבריטיים ממש משעממים
אריה עירן (שבת, 27/10/2007 שעה 9:15)
בתשובה לאוברמישוגענעפוץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

BBC אינו אומר את כל האמת וזה שקר סמוי . שם גם מנפחים כל פגיעה בפלסטינים ומצמצמים את הדיווח על פגיעה בנו . גם זה סוג של שקר . לעובדה שהכתבים שלהם תחת איום מצד הפלסטינים לשדר כתבות פרו-פלסטינות אין איזכור . הם גם לא מסננים טונות של שקרים פלסטינים . גם הישראלים משקרים קצת אך זה קילוגרם מול טונה .
_new_ הוספת תגובההחדשות של ערוצי החדשות הבריטיים ממש משעממים
Y (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 13:31)
בתשובה למוקי שוקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טוב, זה רק מראה שנימוס ושמירה על הסדר הם לא ערובה למקצועיות, או לקור רוח.
קור הרוח של העיתונאים האנגלים הוא רק מן השפה ולחוץ, כשלמעשה חוסר המקצועיות הזועק של ה-ביביסי נובע מאמוציות של שנאה ושל אנטישמיות.
אבל לא רק: הם זוכים לשמוע רק את השקרים של הערבים, שכידוע טובים מאד בסיפורי אלף לילה ולילה, בדמגוגיה ובשקרים מהונדסים היטב. צריך לזכור גם שהרבה מאד נאצים מצאו מפלט במדינות ערביות ולימדו את המשטרים שם הרבה על תעמולה אנטישמית מתוחכמת, וכיצד לבנות סיפור אמין שיסווה את האנטישמיות כמוצדקת, כפי שקורה עכשיו, כאשר ישראל שמתגוננת בפני איום השמדה ופשעים נגד האנושות הופכת, במחי דמגוגיה משומנת היטב למפלצת שעוסקת ב''רצח עם'' וב''טרור''. בדיוק הפוך מהמציאות!
הגאונות הגרמנית יחד עם מסורת השקרנות הערבית הם חומר נפץ דליק ביותר.
ונחזור לאנגלים: הם מקבלים כמידע רק את הרעל הערבי, כי משרד החוץ שלנו הוא אימפוטנט, ואנחנו עצמנו אימפוטנטים, אכולים בידי הספקנות הנוירוטית שלנו ולא מצליחים להפוך לעם שיש לו מדינה ותחושת צדק וקיום בסיסיים ועמידים, כמו שיש לכל עם שהוא, במיוחד לאירופאים. תאלו כל גרמני, גם (או במיוחד) 60 שנה אחרי שהחריבו את אירופה ואת ערכי התרבות המערבית. לאומיות לא חסרה להם כמלוא הנימה.
אז קשה להאשים את העיתונאים האנגלים מצד אחד, ומצד שני, כשמדובר באנשים שאמורים להיות מקצועיים, אז יש טעם להאשים אותם.

מצד שני, מקצוע העיתונאות מעולם לא היה מקצוע, והעוסקים בו מעולם לא היו מקצועיים.
נאמר זאת אחרת: אילו למהנדס בניין היתה אותה רמת מקצועיות כמו לעיתונאי, היה כל בניין שני בעולם קורס כל יומיים...
_new_ הוספת תגובהאתה צודק במרבית דבריך
רבי תם (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 14:40)
בתשובה לY
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני רק רוצה להרגיע אותך ולומר שגם אם משרד החוץ היה מציף את הביביסי בחומר פרו ישראלי ומוציא הודעות איכותיותץ לעיתונות זה לא היה עוזר.
כי הביביסי אכול בחיידק האנטישמי

זה לא אומר שמשרד החוץ לא צריך להשתפר.בטח שכן. כי על דעת הקהל אפשר להילחם לא רק דרך הביביסי ולא רק דרך הטלוויזיה.
_new_ הוספת תגובההאנגלים הוי האנגלים
אריה עירן (יום שלישי, 23/10/2007 שעה 21:49) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מנה צינית.
אין במוזאון הבריטי עתיקות ממצרים,עירק,הודו.אין עושר שבא לאנגליה מהמושבות. אין באנגליה כנסיות שהוקמו בכסף ששדדו מיהודים.האנגלים לא אלימים יותר מכל עמי אירופה כולל גרמניה.האנגלים לא המציאו את הוצאת המעיים לאנשים חיים וחיתוך ל4 של מורדים.
לא הנרי 8 ולא ביתו אליזבת שיקרו הוא לכנסיה והיא לבתי המשפט.
לא האנגלים פעלו 30 שנה בניגוד למנדאט שקיבלו מחבר הלאומים.
לא יוצרי TV אנגלים סוחטים מכל בדיחה את המיץ עד אין סוף.
אפשר להמשיך חבל על הזמן. הם כאלה ואנחנו אחרים.
PS הם אוהבים כלבים יותר מבנמי אדם .המלכה הסוסה הגרמנית שלהם בזה לכל אדם שאינו רויאלטי. הנכדים שלה נאצים.הבן שלה נבל. אם תגרדו חזק אנגלי הומאני תגלו שהוא ממוצא יהודי,אירי,איטלקי וכדומה.
_new_ הוספת תגובהכלבים... זה מזקיר לי....
אוברמישוגענעפוץ (יום רביעי, 24/10/2007 שעה 6:57)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שגם להיטלר היתה כלבה שקראו לה 'בלונדי'... http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/7/7e/... ....

אבוי לי, כמה מחברותי הטובות ביותר באינטרנט מגדלות להן כלבים באהבה וברוך....
_new_ הוספת תגובהכלבים... זה מזקיר לי....
אריה עירן (יום רביעי, 24/10/2007 שעה 7:25)
בתשובה לאוברמישוגענעפוץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם לי זה מזקיר.
_new_ הוספת תגובהדעתו של יצחק שמיר
אליצור סגל (יום רביעי, 24/10/2007 שעה 18:05)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
לדעתי צריך לאמץ את דבריו של יצחק שמיר -
לדבריו אמר לאנגלים - אני לא אוהב אתכם נלחמתי נגדכם אבל בהיותי יו''ר הכנסת השתמשתי כל יום בתקדימים של הפרלמנט שלכם.סדרי ממשל לחוד ואהב שנאה לחוד.
עכ''ל.
אליצור
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
יואב (לונדון) (יום שישי, 26/10/2007 שעה 16:20)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש במוזיאונים הבריטים עתיקות ממצרים, סין הודו ועיראק. לעומת זאת אין במוזיאונים של עירק, הודו,סין ומצרים עתיקות מאנגליה. וזה למה? זה בגלל שלאנגלים, להבדיל מההודים, הסינים, המצרים והעיראקים, היה את החכמה להגיע לעיראק, הודו, סין ומצרים, ואת הענווה להעריך מספיק את העתיקות ממצרים, סין, הודו ועיראק, על מנת לקחת אותם למוזיאונים שלהם.

יש באנגליה עושר כלכלי ואנושי שבא מהמושבות, וזה למה? בגלל שהאנגלים היו חכמים מספיק להקים מושבות, חזקים מספיק להחזיק אותם.

בישראל יש יותר בתי כנסת שהוקמו בכספים שנגנבו מערבים מכנסיות שהוקמו מכספים שנגנבו מיהודים באנגליה.

האנגלים אלימים פחות מרוב העמים בעולם.

ענישה אכזרית היתההרבה לפני שהיו אנגלים.

מלכים שמשקרים,זאת המצאה אנגלית? תפתח את התנ''ך ותקרא על המלכים שלך.

בזכות האנגלים קיימת מדינה שקוראים להישראל. בזכות המנדט, ובזכות המלחמה בנאצים. יותר מזה, בזכות האנגלים מדינת ישראל היא דמוקרטיה מערבית ולא דיקטטורה קומניסטית מפגרת.

אבל, בדבר אחד אין ספק, יוצרי הטלויזיה האנגלית מסתכלים כל ערב על יצירות המופת שמשודרות בישראל ואוכלים לעצמם את הלב.
_new_ הוספת תגובהבדבר אחד אין ספק
צ'אוהומוסקו (שבת, 27/10/2007 שעה 4:30)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאתה לא יואב ולא מלונדון.

ביתר הטענות המוזרות שלך - יש ספק גדול עד גדול מאוד - ~~~~~ ~~~!!!!!~~!!~P}!~~~!~!I~L!(_ ~;~{P}
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
אריה עירן (שבת, 27/10/2007 שעה 9:04)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האנגלים גנבו אוצרות תרבות . זה שיש או אין מוזיאונים בארצות הנשדדות לא לעיניין .
נכון , כוחם של האנגלים איפשר את השוד . אתה תומך בשיטה ?
האנגלים אלימים . יותר מהגרמנים , הצרפתים , האיטלקים , וההולנדים . פחות מההונגרים הקרואטים או הרוסים . כן יש , עוד אבל המאמר משבח את אנגליה לא את ערב הסעודית .
מדינת ישראל קמה תודות לכמה פעולות מדיניות לא רק תודות לאנגליה . אין לדעת את מהלך ההיסטוריה של היישוב היהודי בארץ ישראל ללא השלטון האנגלי-מנדטורי . יש ידיעה על מהלכי המנע שעשו האנגלים כדי לעצור זרימת יהודים לכאן , כולל אותו חלק ממשפחתי שניספו בשואה . הקומוניסטים המפגרים היו הראשונים להכיר בישראל ולספק למדינה הצעירה נשק . הם גם שיחררו את אושביץ . האנגלים סירבו להפציץ את המחנות בתואנות שונות שבבסיסן אנטישמיות חבויה .יתכן שהפצצת מחנות המוות הייתה מצילה את יהדות הונגריה .
ה TV האנגלי עולה על הישראלי אך נופל מה-ארה''בי . לך תגיד את זה ליוצרים הישראלים . עדין המוצר האנגלי מעופש .
אין לך וגם לא לי מידע כמה בתי כנסת ובאיזה היקף כספי הוקמו בכסף של שוד מפלסטינים . אדוארד הצדיק והאצולה הנורמנית שהגיעה עם ויליאם הכובש שדדה את יהודי אנגליה . הם גם רצחו יהודים בלי הגבלה . המקרה של המגדל בעיר יורק הוא חלק בהתנכלותם ליהודים .
קן ליוינגסטון ראש עירית לונדון הוא אנטישמי גלוי . ראשי האקדמיה באנגליה כנ''ל .
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
חושף שקרנים (שבת, 27/10/2007 שעה 9:17)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חבל שאתה מתייחס ל''לונדון לא מחכה לו'' ברצינות יתירה.הרי מובן מטענתו וסיגנונה שהוא כותב את זה
בדווקא רק כדי ל''הרגיז''.....
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
אריה עירן (שבת, 27/10/2007 שעה 9:36)
בתשובה לחושף שקרנים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שתיקה כהודאה . אינני מודה .
_new_ הוספת תגובהלא בהכרח
חושף שקרנים (שבת, 27/10/2007 שעה 9:38)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל באמת שזה לא חשוב
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
יואב (לונדון) (יום שני, 29/10/2007 שעה 15:02)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אומות הרסו (והורסות) אלו את אוצרות התרבות של אלו מאז שחר האנושות. פעמים רבות אומות הרסו את אוצרות התרבות של עצמם. האנגלים לא הרסו את אוצרות התרבות המצרית, אלא לקחו אותם למוזיאונים ולמדו אותם. אילו האוצרות היו מתגלים על ידי המוסלמים לפני הגעת האנגלים, יש להניח שהם היו מושמדים, כמו שקרה למרבית העתיקות שהתגלו על ידי המוסלמים במרבית העולם. זה שיש מוזיאונים בבריטניה ולא במצרים בהחלט מוכיח את הטענה הזאת.

תומך? אם האפשרות הנגדית היא שלטון האייטולות באיראן, שלטון הרצח בסין או השלטון המפגר בעיראק, אז למה להתנגד? אני לא תומך בשימוש בכח באשר הוא, אני כן תומך בשימוש בכח למטרות טובות. ואני כן חושב שכח הוא פעמים רבות עדות לתרבות. כשמאי קר וקטן יוצא עם שמצליח לשלוט בחמישית מהעולם, מצליחה לצאת שפה שנהפכת לשפה השניה הפופולאית ביותר (למעשה, היחידה) בעולם, מצליחה לצאת תרבות שכמעט כל בן אנוש מכיר, מצליחים לצאת רעיונות שמשפיעים על חיי היום יום יותר מכל אומה אחרת, אז אולי כדאי לזלזל קצת פחות בתושביו?

האנגלים אלימים יותר מהגרמנים? מהצרפתים? מהאיטלקים מההולנדים? על סמך מה?

מדינות אירופאיות שונות שלטו במדינות לא אירופאיות שונות. והמשותף לכל המדינות הדמוקרטיות מחוץ לאירופה הוא שלטון אנגלי בעבר. סתם, חומר למחשבה.

כמעט כל מדינות העולם חסמו הגירת יהודים שניסו לברוח מהרצח. אף מדינה לא הפציצה את אושוויץ. רק מדינה אחת נאבקה בנאצים עוד מ-‏39, גם שנראה היה כאילו המאבק אבוד, גם שהוצע לה הפסקת אש בתנאים טובים, גם שהפציצו לה את עיר הבירה עצמה.

הטלויזיה הבריטית היום נופלת מהאמריקאית. אבל הטלויזיה האמריקאית מושפעת מאד חזק מהטלויזיה הבריטית, ומהתרבות הבריטית. הטלויזה הבריטית מעופשת? אני לא חושב. להבדיל מהטלויה הישראלית, כאן יש מבחר אמיתי, ככה שבכל שעה נתונה אתה יכול לצפות בשלוש תוכניות בריטיות מעופשות, 5 שידורים חוזרים של חברים, ולפחות עוד תוכנית אחת טובה באמת ומקורית.

כן, גירוש היהודים בתחילת האלף הקודם. נורא ואיום. מזל שמאז שאר אומות העולם, כולל הישראלים, לא חטאו לאף עם אחר. אבל מה אשמים האנגלים שנכבשו על ידי צרפתים שגירשו את היהודים?

קן ליוינגסטון וראשי האקדמיה באנגליה אינם אנטישמיים, בטח שלא גלויים.
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
עוזיהו הגלעדי (יום שני, 29/10/2007 שעה 15:27)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מסתכל על אנגליה במשקפיים בהירים מדי.היו לבריטניה הרבה מחלות ילדות והיא העבירה רבים מהם לאימפריות שלהם.מאחר שהדמוקרטיה בבריטניה היא עתיקה יחסית לעומת יתר אירופה ומאחר שהכיבושים האימפריאליים נעשו כשבריטניה כבר היתה דמוקרטיה שורשית ואירופה עדיין לא ממש, כך ארצות הכיבוש הבריטי נהנו ממשטרים פתוחים יותר שמשפיעים לטובה עד היום.אבל זה רק הצד הגלוי של האימפריאליזם. הצד הנסתר הוא ניצול,דיכוי, השחתה,שוד של רכוש ואוצרות של העולם השלישי.גניבת חמדות ארכיאולגיות מהמזה''ת ללונדון זה אקט אימפריאלי נישא וגאוותני.קבלת המנדאט על פלסטינה ואי ממימושו ייעודו בזמן סביר, זו בגידה נהנתנית בזכות הכיבוש והשליטה בקולוניה הפלסטינית.הבריטים עשו הרבה טעויות בכל כיבושיהם בעולם,וזה לא מזכה אותם יותר אם כל האחרות היו אימפריאיות מדכאות יותר.שום מדינה נכבשת לא יצאה טוב יותר ממה שהיתה לפני הכיבוש,אלא אם היה בה משקל מכובד של האדם הלבן.ואני לא מדבר רק על אוסטרליה וניו זילנד, אלא גם על דרום אפריקה ואפילו הודו.מצרים,עירק וסומליה עדיין נדכאות ומדממות.
אנגליה גם עצרה כניסת פליטים יהודים לשטחי שליטתה.האקט האחרון של קליטת יהודים היה ממש לפני האנשלוס כשהם קלטו משלוח של ילדים יהודים. מבוגרים הם כבר לא רצו לקלוט אז.ולפי חשבונם הם גם סרבו לאשר הגירה של יהודים מגרמניה ואח''כ מכל אירופה לפלסטינה בתואנה שהבעיה הפלסטינית אינה קשורה לבעיה האירופאית ולכן אסור לבריטים לשנות ממדיניות הסרטיפיקטים המצומצמת.תאר לך שב1939 ואפילו ב-‏1942 בריטניה היתה מצהירה ומקבלת כל פליט שברח מהמלחמה באירופה.תאר לך כמה יהודים היו ניצָלים ולא ניצְלים. תאר לך כמה יהודים היו גרים היום בפלסטינה, ותאר לך שהיום לא היתה לנו בכלל את בעיית ה''שטחים''.בריטניה בגדה בתפקידה כריבון מטעם חבר הלאומים,כי ראתה ערך כלכלי ואסטרטגי להיותה בעלת המנדאט בארץ.

קן ליוינגסטון הוא אנטישמי חם. ואנשי האקדמיה הם ערבוב של אנטי ישראליים ואנטי שמיים. העובדה שבינהם יש יהודים אינה מכבידה על הגדרתם כאנטישמים. מי שרוצה לטעון היום שאין לישראל זכות קיום (גם אם תחת הכינוי ''מדינה אחת'')הוא לא רק אנטי ישראלי אלא אנטישמי בריבוע.
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
יואב (לונדון) (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 0:04)
בתשובה לעוזיהו הגלעדי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מסתכל במשקפיים בהירות, יש לי הרבה ביקורת (אחרי הכל, אני גר כאן, ורואה את הסברים כמו שהם), אבל אני לא שותף לביקורת שלכם. ניצול, דיכוי, השחתה, שוד של רכוש ואוצרות של העולם מדינות כבושות לא היה המצאה אנגלית, עשה את זה כל כובש לפניהם.

העברת חמדות ארכיאולגיות מהמזה''ת ללונדון זה הצלה לכל דבר ועניין. ללא האירופים לא היה נשאר במזרח התיכון שום רמז לתרבות פרו איסלאמית.

אני דווקא חושב שהבריטים יצאו מישראל מוקדם מידי, וטוב היה לישראל אם הם היו ממשיכים לשלוט עוד כמה שנים.

''שום מדינה נכבשת לא יצאה טוב יותר ממה שהיתה לפני הכיבוש'', לפעמים קצת קשה להגדיר מתי מדינה ''יצאה בטוב'' ממשהו. אבל, גם אם לא תסכים איתי בקשר להודו, ישראל, דרום אפריקה, קנדה, אוסרליה, ניו זילנד, מצרים או ירדן, קשה יהיה להציג את הונג קונג לפני הכיבוש הבריטי כמשהו רע יותר מהונג קונג היום.

כל מדינות העולם עצרו כניסת פליטים יהודים לשטחיהם. זה לא הופך את האנגלים לצדיקים, הם לא, זה רק הופך אותם ללא רעים יותר משאר אומות העולם, אבל שאר עומות העולם לא נלחמו באותו זמן נגד הגרמנים, ולפחות את זה האנגלים כן עשו, מה שכן הופך אותם לטובים יותר משאר האומות. אם כבר אנחנו עוסקים בדמיון יצירתי, תאר לך שבריטניה לא היתה ''בוגדת'' בנו והיתה יוצאת מישראל לפני מלחמת העולם. תאר לך שהיא גם לא היתה ''מנצלת'' את מצרים. נכון, אז באמת לא היתה בעיה דמוגרפית.

אתה מגדיר את האנטישמיות בצורה מאד ... רחבה. יש לך בישראל חברי כנסת ציונים שמוגדרים על ידך אנטישמיים.
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
עוזיהו הגלעדי (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 1:20)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא צריך שהבריטים ימציאו משהו כדי שהם יהיו רעים. הם היו רעים וזו עובדה.
העברת חמדות ארכיאולוגיות לבריטניה זה גזל וגניבה של החזק תוך דיכוי וזילזול את החלש. הביטוי 'גניבת הצלה'
נראה לי קצת מצחיק.

אתה יכול לחשוב על תקופת הבריטים בארץ כטובה, אבל אתה צריל לזכור שאחת הסיבות שהיה קשה להציל יהודים בשואה או אפילו למנוע אותה , היתה אי קיומה של מדינה יהודית לפני 1939. אם היתה אז מדינה יהודית כפי שהתחייבו הקולוניאלים הבריטים, כי אז לא היתה שואה. מכאן צריך לומר, שבוגדנות הבריטים יצרה תנאים מיטביים לקיומה של השואה. הם (ומדינות אחרות) כמובן סרבו להצעת גרמניה ב-‏38-39 לקלוט יהודים מגרמניה שהנאצים רצו לגרש. הם גם לא רצו לתת לאותם יהודים להגיע לפלשתינה. שזה כשלעצמו פשע נגד האנושות.

מצבן של המדינות תלוי באוכלוסיה שלהן. הונג קונג אינה מצריים או סומאליה ולכן מצבה הרבה יותר טוב. עם בריטניה או בלי בריטניה. בכל מקרה בריטניה לא כבשה את הונג קונג כדי להביא את גן העדן לשם, אלא דווקא כדי לגנוב משם את הגן עדן ולהביאו לבריטניה. בריטניה ניצלה את המחצבים של כל מדינה אותה כבשה על חשבון העמים המקומיים. עירק סבלה עוני וקושי עד שנות ה-‏40 כי רוב הכנסות הנפט הועברו לבריטניה.

לשאלתך אם ''יש לך בישראל חברי כנסת ציונים שמוגדרים על ידך אנטישמיים'' - תשובתי היא לא. קן ליוינגסטון אינו חבר כנסת ציוני.
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
יואב (לונדון) (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 9:59)
בתשובה לעוזיהו הגלעדי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם אולי רעים, אבל הם הכי פחות רעים מכולם, וזה הופך אותם להכי טובים.

אם ישראל היתה קיימת לפני 1939, השואה ודאי לא היתה נמנעת, ולששה מליונים היו מצטרפים כל היהודים שחיו בישראל (ואולי עוד כמה בסוריה ומצרים).

מצבה של הונג קונג טוב יותר בגלל שתושביה השכילו לנצל את ההזדמנות שנתן להם הכיבוש הבריטי. מצבה של סומליה רע עכשיו רק בגלל שהם גירשו את הבריטים במקום לנצל אותם.

הונג קונג נכבשה על מנת לאפשר סחר חופשי עם תושבי סין, אחרי שקיסר סין לא הסכים לתת לבריטים את האפשרות לסחור עם תושביו בדרכי שלום. לא לגנוב ולא גן עדן. בריטניה השקיעה בכל מדינה שכבשה, ותרמה להפצת הדמוקרטיה המדע והתרבות, דבר הרבה יותר חשוב ויקר מכל משאב. עירא סבלה וסובלת מעוני בלי קשר לבריטים.

כן, הבנתי. אנטישמי לפי עוזיהו הגלעדי: כל מי שעוזיהו הגלעדי קורא לו אנטישמי.
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
גולדה (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 12:16)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגיד לי יואב (לונדון), אתה באמת נמצא בלונדון ומקשקש משם או שאתה נמצא ברחוב השני שמאלה בכפר סבא? אתה אומנם נשמע כמישהו שמעריץ את הבריטים אבל לא מהסיבות הראויות. כי מבחינת תורת המדינה הם היו קולוניאליסטים במובן הרע של הביטוי. מילא אם היית מדבר על סיפרות ותיאטרון, אז שם יש להם מה לומר. זה מלמד על כך שכשהם מתעסקים בעצמם אז הם בובות, וכשהם מתערבים בענייני אחרים הם רק מביאים למלחמות ולשפיכות דמים.

אני רוצה לחזק את דעתו (התיאורטית) של עוזיהו הגלעדי לגבי תוצאות מצב אחר, תיאורטי, בו ישראל היתה קיימת ב-‏1939. במצב כזה אינני רואה כיצד אדם עם שכל יכול לומר ''השואה ודאי לא היתה נמנעת, ולששה מליונים היו מצטרפים כל היהודים שחיו בישראל (ואולי עוד כמה בסוריה ומצרים).''
הרי השואה התאפשרה בגלל שיהודים היו לכודים באירופה. אלא שחיו בארץ ישראל ניצלו ממנה. מכאן שאם ישראל היתה קיימת הרי שמצבה הצבאי של ארץ ישראל היה רק הרבה יותר טוב, ויהודי אירופה היו יכולים להגר במשך כל שנות ה-‏30 לישראל בלי שום מגבלה ואלה שנשארו פשוט לברוח. אני גם חושבת שאם ישראל היתה קיימת הנאציזם לא היה מקצין את מדיניותו לכיוון ההשמדה, אלא נותן ליהודים לברוח, כמו שהנאצים רצו עד 1939 (ובגלל התנגדות העלות הברית לקלוט אטתם הם נותרו בגרמניה והושמדו).

מה שחסר אצלך זה איזשהו קו לוגי של עמדה שמסבירה את סיבות חשיבתך שאינה תואמת את המציאות הממשית של המלחמה.
הסומאלים לא גירשו שום בריטים והם גם לא יכלו ''לנצל'' את הבריטים, כי הבריטים ניצלו את הסומאלים.

הבריטים לא הביאו שום מדע ותרבות כי התרבות שהביאו היתה מיועדת לעצמם, לקולוניאליסטים ולצמרת המקומית. דימוקרטיה? לכל היותר הם זירזו תהליכים במקומות בעלי תרבות הקרובה לתרבות המערבית ולא הצליחו בכלל במקומות שבהם לא היה בסיס סוציולוגי לזה. בכל מדינות אפריקה שלהם אין ממש דמוקרטיה עד היום. אפילו לא בקניה. ה'דמוקרטיות' של הם מכילות כמה קודים חברתיים מקומיים שמדללים את מהותה של הדמוקרטיה.

''עירא סבלה וסובלת מעוני בלי קשר לבריטים'' - אתה רואה? אתה בורח מאחריות ושולל את הטענה הראשונית שלך.

לגבי 'האשמתך'' את עוזיהו ''אנטישמי לפי עוזיהו הגלעדי: כל מי שעוזיהו הגלעדי קורא לו אנטישמי'',
נראה לי שאתה קרוב יותר לליוינגסטון ועוזיהו קרוב יותר לאמת.

צהריים טובים!
_new_ הוספת תגובההקו הלוגי
דוד סיון (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 12:33)
בתשובה לגולדה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך בורח אדם שאין לו אמצעים לכך?

כל מי שקורא על יהודי מזרח אירופה יודע שלא היו להם
האמצעים כדי לברוח ולהגיע לארץ מקלט. בעצם כל אלו שיכלו (כ-‏3.4 מיליון) עשו זאת במהלך 60 השנים לפני המלחמה. אחרי שהחלה המלחמה כבר היו רבים מוכנים לברוח גם בלי אמצעים וזה קרה בפועל (לכיוון בריה''מ).

נכון הנאצים ניסו לסגור פה ושם עיסקאות שיאפשרו ליהודים לצאת מאירופה תמורת נכסים וכסף. אבל מזה להניח שהם היו נותנים לכל היהודים לצאת, זה קצת מוגזם.
_new_ הוספת תגובההקו הלוגי
קלאוס פון מאוס (שבת, 03/11/2007 שעה 14:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא לא נוסע ברכבת במחלקה הראשונה, אלא רק במחלת נוסעים קרון עמידה\ או לוקח חמור ורוכב עליו, או אפילו הולך ברגל. כל האופציות האלו נוסו בפועל ע''י חלק מהעולים בשנות ה-‏20-30. אם כמה אלפים עשו זאת, אז גם כמה מאות אלפים היו יכולים לעשות זאת.

כמו שברחו במלחמה ללא אמצעים כך יכלו רבים יותר לברוח או פשוט להגר לפני המלחמה עם יותר אמצעים.

הבעיה בשנות ה-‏30 ולפחות עד 39-40 לא היתה לצאת מגרמניה (ומיתר אירופה) אלא להיכנס לפלשתינה או למדינה אחרת. וזה בעיקר מה שמנע את ההגרה הגדולה, ביחד עם השאננות הטיפוסית של יהודים לפני אסון.
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
יואב (אנגליה) (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 15:40)
בתשובה לגולדה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני באמת נמצא בלונדון. יותר מזה, לא נולדתי כאן, עברתי לכאן מבחירה חופשית, כמו שעושים אלפי אנשים, כולל כמה מישראל. לא את תחליטי בשבילי מהן ''סיבות ראויות''. הספרות האנגלית היא חלק מהתרבות האנגלית. אותה תרבות שהיללתי כאן למעלה. הם היו קולוניאליסטים, כמו כל העמים שהצליחו להיות כאלה, להבדיל מהשאר, הם גם הביאו איתם תרבות טובה באמת.

''השואה התאפשרה בגלל שיהודים היו לכודים באירופה. אלא שחיו בארץ ישראל ניצלו ממנה'' שטויות. תחזור לספרי הלימוד. הנאצים לא הסתפקו באירופה, הם נלחמו גם בצפון אפריקה, ובהחלט תיכננו להגיע לארץ ישראל. יותר מזה, אלמלא היו אנגלים במצרים (והרי עוזיהו הגלעדי טען שהשהיה האנגלית במצרים היתה פשע) ישראל היתה צריכה לעמוד מול רומל וכוחותיו. אנחנו לא מדברים כאן על מדינת ישראל של היום, אנחנו מדברים על הישוב החלש, העני, המפוצל וחסר התמיכה העולמית של 1939. בנוסף, אתה מוסיף לישוב הזה עוד יותר מעשרה מליון עולים חדשים (כל יהדות אירופה, צפון אפריקה והמזרח הקרוב), רבים אנטי ציונים. בריטניה, בעולם האידיאלי של עוזיהו הגלעדי, בכלל לא נלחמת בנאצים, ז''א, מדובר בחזית יחידה! אולי, בריטניה אפילו משתפת פעולה עם הנאצים? ודיוק בזמן הזה התרחש המרד הגדול. מרד שלא דוכא על ידי חיילים בריטים (הם הרי משתפים פעולה עם הנאצים עכשיו, זוכרת), ונתמך על ידי כוחותיו של רומל שעומדים בפאתי באר שבע. כן, אין ספק, זה התסריט בו השואה היתה נמנעת.

''הם גם לא יכלו ''לנצל'' את הבריטים, כי הבריטים ניצלו את הסומאלים'' שטויות. יחסים בין בני אדם הם לא משחק סכום אפס (אגב, אדם סמית, עוד בריטי שכדאי לכם לקרוא) שני עמים יכולים להרוויח זה מזה (אנגליה בהונג קונג) ויכולים להפסיד זה מזה (ישראל בשטחים). כשהכובש שלך קורא את סוויפט וקרול (כן, כן, בריטים), בזמן שכל מה שאתה קורא זה הזמיון של איזה זקן ערבי, אתה יכול לנצל את המצב וללמוד משהו, ולהרוויח מזה, ואתה יכול להרוג אותו ואת השכן שלך. הבחירה שלך. הסומאלים בחרו. ועל הבחירה הזאת הם משלמים.

''הבריטים לא הביאו שום מדע ותרבות כי התרבות שהביאו היתה מיועדת לעצמם'' זה מה שיפה בתרבות גבוהה, ובמדע מודרני, גם אם אתה עושה את זה בשביל עצמך, זה משפיע על אחרים. שייקספיר כתב את המחזות שלו בשביל להצדיק את אחד הצדדים במלחמת השושנים, והיום כמעט כולם יודעים לצטט את המלט ולאף אחד לא איכפת מי יהיה מלך אנגליה.

''דימוקרטיה? לכל היותר הם זירזו תהליכים במקומות בעלי תרבות הקרובה לתרבות המערבית ולא הצליחו בכלל במקומות שבהם לא היה בסיס סוציולוגי לזה.'' שטויות. בין הונג קונג לשאר לסין אין הבדל תרבותי, ועדיין, הונג קונג דמוקרטית, סין לא. ההבדל בין ארה''ב וקנדה למקסיקו וברזיל הוא בזהות הכובשים. והנה, שתיים נהפכו לדמוקרטיות, ושתיים לא, וההתאמה לתרבות האנגלית גם כאן היא אחד לאחד. הודו לא היתה קרובה לתרבות המערבית, והיום היא דמוקרטיה. מצרים וירדן אמנם רחוקות מלהיות דמוקרטיות, אבל תשווי את מצבן לסוריה. ההבדל הוא לא רק תרבותי, ההבדל הוא גם בכובש. וכאן ההבדל בין הבריטים לשאר העמים הוא חד משמעי, ולא ניתן למחלוקת.

''בכל מדינות אפריקה שלהם אין ממש דמוקרטיה עד היום'' אני מבין שבוצוואנה ודרום אפריקה אינן באפריקה?

''אתה בורח מאחריות ושולל את הטענה הראשונית שלך'' אני לא. בריטניה שלטה על חמישית מהעולם. רובם המוחלט של המדינות האלה הרוויחו מהכיבוש הבריטי. את זה קל לראות אם משווים כל מדינה כזאת לשכנות שלה. מצד שני, לא מדובר כאן בהיסטוריציזם, יש מדינות שלמרות שניתנה להם הזדמנות הפז הזאת, השכילו לקחת אותה ולזרוק אותה לפח. להאשים את הבריטים על טמטומו של העם העיראקי שלא השכיל להשליך את סדאם חוסיין, זאת צביעות. לא הבריטים אשמים בזה.

''... עוזיהו קרוב יותר לאמת.'' ''אמת'', ''אנטישמי'' אני מבין שבזמן שלא הייתי בארץ החלטתם להגדיר את השפה מחדש. הייתי מפנה אותכם לאורוול, אבל מה הסיבוי שתקראו אותו, הוא הרי בריטי!
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
קלאוס פון מאוס (שבת, 03/11/2007 שעה 1:04)
בתשובה ליואב (אנגליה)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תהלל או תחלל את בריטניה, העיקר שאתה נישמע כמו בריטי - קצת אטום וקצת שיכור.

איך הגרמנים היו כובשים את ישראל אם היא היתה קיימת כמדינה, עם ממשלה, עם צבא, עם משק מגוייס עוד לפני 1939?
הרי בלי ישראל הם לא הצליחו להתקרב לפלשתינה, אז עם ישראל כן? אתה נשמע כתוקע בחליל ולא למטרה!
אין לזה קשר ל''אלמלא הבריטים היו נמצאים בקהיר'', כי הם נמצאו שם וקרוב לודאי שהיו גם בסצנריו שישראל היתה קיימת. כי כיבושם את מצרים לא היה שייך להיותם המנדטורים בארץ ישראל. כך שהמצב היה רק יכול להיות טוב יותר מבחינת היהודים. ואני מבין שזה קשה לך ומפריע לך.

ישראל של אמצע שנות ה-‏30 היתה יכולה לקלוט מיליוני פליטים יהודים מאירופה (אלה של מדינות ערב היו יכולים עדיין להצטרף מאוחר יותר, כפי שאכן נעשה), כמו שהיא קלטה מיליון פליטים לאחר המלחמה ועד תחילת שנות ה-‏50. קודם כל צריך לזכור ששנות המלחמה הרעו גם את המשק הפלשתינא''י שהיה מגוייס. והמשק שלפני המלחמה עדיין לא חווה את המלחמה והיה בשל יותר לקליטה. חוץ מזה לכל היותר היתה ירידה תלולה ברמת החיים של הכלל והפרט. אז מה זה לעומת הצלה של מיליונים?
ואם גם נניח שחלק מהפליטים היהודים היה עוד מצליח להביא רכוש, אז כל דולר היה משפר במעט את המצב.

לגבי הכיבוש הבריטי של חמישית עולם, זה קצת מצחיק לומר שהכיבוש הביא פריחה בעולם בעוד שהכיבוש שלנו לא הביא פריחה בשטחים - אוניברסיטאות, השקעות במשק הפלסטיני, חזרת מהגרים לשטחים, יותר תעסוקה, בחירות - אז למה לא להפוך את יו''ש לאוסטרליה שלנו?
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
יואב (לונדון) (שבת, 03/11/2007 שעה 22:32)
בתשובה לקלאוס פון מאוס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''איך הגרמנים היו כובשים את ישראל אם היא היתה קיימת כמדינה, עם ממשלה, עם צבא, עם משק מגוייס עוד לפני 1939?'' לגרמנים באמת היתה בעיה לכבוש מדינות עם ממשלה, עם צבא ועם משק מגוייס. איזה טיעון משכנע.

''הרי בלי ישראל הם לא הצליחו להתקרב לפלשתינה'' נו, בגלל שמישהו הפריע להם במצרים. איך קוראים להם? המצרים? לא. האיטלקים? לא. הצרפתים? לא. הבלגים? לא. הטורקים? לא. הסינים? לא. הרוסים? לא. הלובים? לא. אולי האצ''ל והלח''י? לא. אז מי זה היה? מי הצדיק? מי הציל את התחת שלך? לפני רגע קראתי את http://friendsofgeorge.blogli.co.il/archives/287 ונזכרתי בכם.

''ישראל של אמצע שנות ה-‏30 היתה יכולה לקלוט מיליוני פליטים יהודים מאירופה (אלה של מדינות ערב היו יכולים עדיין להצטרף מאוחר יותר, כפי שאכן נעשה), כמו שהיא קלטה מיליון פליטים לאחר המלחמה ועד תחילת שנות ה-‏50.'' שטויות. ישראל קלטה בשנות ה-‏50 *מאות אלפי* עולים בעיקר *אחרי* מלחמת העצמאות. כשהיתה לה עזרה בין לאומית, והפלשתינאים היו מגורשים ומוכים. זה לא דומה למצב בו הפלשתינאים נמצאים בארץ ונתמכים על ידי הנאצים. וכמובן שהכמויות לא דומות בכלל. ולא נשכח שרובם היו אנטי ציונים בכלל...

''לגבי הכיבוש הבריטי של חמישית עולם, זה קצת מצחיק לומר שהכיבוש הביא פריחה בעולם בעוד שהכיבוש שלנו לא הביא פריחה בשטחים'' אין ספק שהכיבוש הישראלי בשטחים שיפר את מצב הפלשתינאים *לעומת* הכיבוש המצרי/ירדני. כי ישראל באמת היתה מדינה נאורה יותר מהן. אבל, ישראל היא עדיין מדינה מפגרת בהרבה מאנגליה של לפני מאה שנה.

''למה לא להפוך את יו''ש לאוסטרליה שלנו'' אדרבא, תהפוך. כמובן שבשביל זה תצטרך להפטר מכמה תכונות ''ישראליות'', שמאפיינות אותך ואת חבירך. אפילו העתקת אותם למטה... אני מציע לך, תתחיל בעצמך, אח''כ תעבור לגולדה ועוזיהו. כשתסיימו תתפלא למצוא שבאמת צומחת לך אוסטרליה.
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
קלאוס פון מאוס (יום ראשון, 04/11/2007 שעה 19:43)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קשה לך עם עצמך?

הבריטים לחמו בגרמנים בצפון אפריקה אז מה בדיוק הקשר לישראל? ישראל היתה כפי שהיתה רק מדינה עם צבא. מכאן שמצבה היה רק טוב יותר מול האיום הגרמני.

ישראל קלטה אחרי המלחמה מאות אלפי יהודים ללא תשתיות ותקציב. המלחמה הרסה הרבה שאם לא כן בלעדיה היה קל לקלוט הרבה יותר עולים באותם תנאים או הרבה הרבה יותר עולים בתנאים לכאורה קשים יותר. בכל מקרה מאות אלפי ואולי מיליוני יהודים היו ניצָלים מהשמדה ולא ניצְלים בה ואתה צריך להעריך שישראל כמדינה עוד בשנות ה-‏30 היתה מתפקדת הרבה יותר טוב ובונה קשרים עם מדינות הרבה יותר מאשר כישוב יהודי.

אם הפלשתינים היו פורעי חוק ומתנגדים להתיישבות היהודית באדמת ארץ ישראל הם היו נתפסים בשלב הרבה יותר מוקדם בהיסטוריה הקצרה שלהם ופחות מוכנים להשמיד את הישוב היהודי. מכאן, שסיכוייהם להמשיך ולהתגורר בארץ ולא לברוח גם הוא היה עולה פלאים.

נו שויין, ''ישראל מפגרת מאנגליה ב-‏100 שנים''. למה? אנחנו לא אונסים, לא רוצחים, לא שותים, ולא משתמשים מספיק בסמים כדי להגיע למעמדה של אנגליה?
להוסיף עוד על אנטישמיות בבריטניה
_new_ הוספת תגובההללו את ארה''ב
מהנדס אזרחי (יום שני, 05/11/2007 שעה 2:12)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הללו את ארה''ב

אם מדינתי ארה''ב לא היתה פורסת את כנפיה על מדינתך בריטניה, אזי היום לא היתה מדינה שנקראת אנגליה...

הללו את ארה''ב
_new_ הוספת תגובההללו את בריטניה
עוזיהו הגלעדי (יום ראשון, 04/11/2007 שעה 19:35)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגיד לי, אתה תמיד מצטט מהמיית ליבך
ומדביק את זה לבר פלוגתך?

אם אתה מתרשל בתיאוריך הנלוזים את בריטניה כמו שאתה מתרשל בציטוט הציטוטים שלי
אז שתדע לך שאתה מוציא את דיבתה של בריטניה רעה..
בכל מקרה אני חייב לציין שאתה נשמע כחייל העומד לרשותה של המלכה
ואתה מוכן להגן עליה, על משרתיה, על כלבלביה ועל כל אשר לה תוך הכפשת ישראל.
אני רק רוצה לציין בפניך שבריטניה היא אחת המדינות האנטישמיות ביותר בעולם כיום
כאשר מודדים אירועים אנטישמיים מול מספר תושבים במדינה.
ואני רוצה לומר לך שאנטישמי לא יתעניין בערבו של יום אם גם אתה אנטי ציוני או אנטישמי
כי מה שקובע אצל אנטישמי הוא אם אתה נוצרת מדמה של הממלכה או שאתה נטע זר. ולכן
ישנו סיכוי גדול שגם גורלך ייתפס בחכה והם יעשו בך כרצונם. ולא יעזור לך אם
תטרח לקלל את היהודים. כי גם את זה הם יודעים לעשות טוב ממך.

אתה חייב לדעת שאתה יכול לברוח מישראליותך, אבל לא מיהדותך. ומה שהבריטים שונאים זה את היהודי שבך. בינתיים הם מנצלים אותך רק ב'חצי הילוך' לטיפוח השנאה לישראל. חכה שהם יעברו ל'פול גז'. לבריטים יש די מיתרים לתלות את כל יהודיהם ומוסלימהם על עמודי החשמל ברחובות ההרים. הרי בסך הכל הבריטים הם מראשוני משמידי היהודים במאסות מטעמי אמונה דתית וגיזעית, וגם כיום אותה אנטישמיות הרותחת בתוכם מבעבעת בעננה כבדה מבעד לחוריהם.

אז תחגוג בלונדון כל עוד נותנים לך.
_new_ הוספת תגובהבאנגליה טוב בישראל דרעק. חייתי שם. דרעק זה לא מילה
מיכאל שרון (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 7:48) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בישראל ניטפלים ונידבקים אליך: השיטה זו מציאת הרשעות ופגמים מדומים. כך גם במדינות באפריקה. ראיתי סרט על עיתונאי שעצרו אותו והביאוהו לתחנת משטרה ותא מעצר, וביקשו שוחד לשיחרורו. רק שהופיעו שניים מהשגרירות הבריטית, בחליפות, כעבור שעה, והוציאו אותו משם. לכולם היה ברור שבהרשעות האפריקניות כמו הישראליות, אין ממש, זו שיטת היטפלות, הדבקות וסחטנות. יש פשוט לחלץ אותך מזה ללא מילה מיותרת, הרי ברור מה העניין פה.

2) הטון היבש האקסקוטיבי: בישראל לוקחים דברים במרמה, מנצלים את עמלך, וברגע שהישיגו מספיק, מתנערים ממך. בטענה שאין לך חוזה איתם או משהו בדומה. אלא שרוב הטרנסקציות בהם צד מסויים משקיע הן בעלות אופי של חוזה מכללא לא מפורש. ואז מתנערים ומנכסים את קניינך, וגם גורפים רווח נוסף של טילטולך, הטרחתך, והצורך להתרוצץ. טון ההתנערות של השרץ הישראלי הוא טון אקסקוטיבי יבש. מובלעת כאן האמירה: אני ממהר לגרוף טובין ללא השקעה וללא אירגון, אל תפריע לי.

3) מה שמאפשר את 2 הוא פיקוק נתיבים מלאכותי. תצורת ההתגודדות בקליקות המשתלטות על נכסים שכיחה כאן, ובעוד באנגלייה יש בפניך כמה דרכים חילופיות לאמצעי פעולה המועמדים לרשותך, בישראל יש נתיב אחד בלבד למעשה, הנישלט על ידי שירצי אנוש (שמהם יש להחלץ, ולא להתעסק איתם). וכך אתה, עקב חסימת נתיבים, ניזקק לשרות השרץ (שכאמור, לאחר הגזל, מתנער ממך וממחוייבות לך, וסוגר את האמצעי שהעמיד לרשותך, כל זאת בטון יבש אקסקוטיבי...)
_new_ הוספת תגובהבאנגליה דרעק בישראל פחות דרעק
רבי תם (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 14:45)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק לך ברור שהרשעות האפריקניות הן כמו הישראליות.
היה לך אי פעם משהו נגד מערכת החוק? הסתבכת עם המשטרה? ואולי עם הפסיכיאטר המחוזי?
אתה מתבטא כאילו אתה שומר טינה למשהו שמסמל בשבילך את המדינה,הציונות,היהדות.אני מזהה בקולך משהו שבור וסדוק שלא יירפא לעולם.צריך לחלץ אותך, גם אם אף אחד לא כלא אותך.עולמך האמוני התפרק לרסיסים ועכשיו אתה מנסה לבנות דמות חלופית השונה מראשיתה.אני מאחל לך הצלחה,אבל בעין מקצועית אני מודיע לך שהכישלון שלך בטוח.
_new_ הוספת תגובהבאנגליה טוב בישראל דרעק. חייתי שם. דרעק זה לא מילה
חושף שקרנים (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 23:31)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מיכאל שרון, אתה יכול לספר לנו מי ''נדבק אליך בישראל''?
_new_ הוספת תגובהצמיחה ומדע האירגון - מול שיטות פורעות לגריפת טובין
מיכאל שרון (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 8:52) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבה זאת הינה בחלקה תשובה למאמרו הסכמטי אך הממצה של ד''ר דוד סיון: גורמי הצמיחה הכלכלית.

בחלקו הראשון ''צמיחה ומדע האירגון'' אתייחס בקצרה לחסמים מובנים במשק הישראלי שאינם בתחום המקרו-כלכלה או בתחום הפיסקלי.

א. צמיחה ומדע האירגון

בעקבות הכותרת המבטיחה קראתי את המאמר גורמי הצמיחה הכלכלית . המאמר טוב וקולע במסגרת הסכמות הכלכליות הקיימות. אכן, גורמי הצמיחה בישראל הם בעקרם אקסוגניים (חיצוניים), אך משום שקיימים חסמים מובנים על צמיחה במשק הישראלי (פריון עבודה ושיעור השתתפות נמוך בכוח העבודה, במידה רבה עקב אי האטרקטיביות של רמת השכר). לגישתי, (כפי שאני מפתחה כיום) גורם ההון האנושי העקרי הוא כושר האירגון. בכל עשייה סביבך קיימת רמה מסויימת (ובישראל - לרוב ירודה) של אירגון, החל מסידור ביתך או חדר העבודה שלך, אירגון היצור במפעל, תהליכי זרימת מידע באירגון היי טק, סידור המושבים ואירגון ההגשה בבית קפה או במסעדה, תחזוקת ואירגון זרימת התעבורה בכבישים וכד'. זהו הון אנושי טיבעי שאינו מחייב כל הכשרה. מערכים חברתיים/תרבותיים יכולים לעודדו או לדכאו. הנושא מפותח בהרחבה בספרי חלוקת קשב , שעדיין, כנראה עד פרסומו באנגלית, לא ישיג את התהודה הדרושה והראוייה (לדאבוני, הגורמים במסגרתם בוצע המחקר המקיף בשנים 1981-1991 אילצוני להוציא את הספר החלוצי הזה בעברית אף שחלקו נכתב באנגלית) .

הספר ב''אקדמון''
פרטים על הספר ועל העבודה המחקרית של הכותב ב''אמאזון''
גיל מאור יועץ מומחה ל- ADHD
''חלוקת קשב''/מיכאל שרון (צ`ריקובר, שנת 1997).
הספר נכתב בעברית ומציג מחקר שערך המחבר בנושא חלוקת קשב ואופן התפתחותה.
המלצה: אני מציע לקוראים את הרקע התיאורטי בספר, שמציג מידע מעניין על אופן הפעילות של מנגנון הקשב במצב נורמלי ובמצב של הפרעת קשב.
הספר נכתב ברמה אקדמית. ניתן להשלים מידע על האמור בספר זה מעבודת דוקטוראט של שולמית ארזי, הנמצאת באוניברסיטת בר אילן, בנושא מרכיבי קשב.
http://www.giladd.co.il/48082/ספרות-לאנשי-מקצוע-ואקד...

גיל מאור יועץ מומחה ל- ADHD
דוקטוראנט באוניברסיטת בר אילן, סוציותרפיסט בהכשרתי.
מרצה, מטפל וחוקר בתחום הפרעות קשב וריכוז והשלכותיהם על חיי הפרט בכל מחזור החיים.
משמש כמנהל ומומחה בפורום תמיכה ADHD בפורטל תפוז אנשים.
עובד כמטפל ומנחה בתחומי התמחותו במסגרות פרטות, בית ספריות ובמכונים מובילים בארץ.
עוסק מזה מספר שנים בהדרכת משפחות והעצמת לקוי למידה (וקשב) בכל הגילאים.
משלב בעבודתי – ידע מדעי, ניסיון קליני ומחקרי, רפואה משלימה וניסיון אישי.
_

בעייה נוספת בישראל היא מערכות הדרה ותת-ניצול משאבי אנוש מעולים, כאשר קיים בנישות מפתח רבות וברוב צמתות הניהול וההשפעה בישראל מעין מונופוליזם של בינוניות מדירה של בעלי חזקה.

כללית, גם היצע עבודה ואיכותה הם משאב מכריע ברמה הלאומית, התלוי בתרבות, בסולידריות החברתית וכד'. בהקשר זה, מוצף המשק הישראלי (וגם משקים אירופיים) בעבודה לא מיומנת זולה, הלוקה בכושר האירגון. הדבר מונע מרבים הכנסה סבירה שלא לדבר על בלימת הביקושים המקומיים ראה מאמרי הממצה על שכר המנימום ב''חדשות מחלקה ראשונה'' והמוספים בשוליו בעד העלאת שכר המינימום.

בעד העלאת שכר המינימום
כמה סיבות טובות להעלאה של שכר המינימום זה טוב לעובדים, זה טוב למשק וזה אפילו טוב למעסיקים לידיעת המתנגדים

המבנה של שכר המעניק משכורות עתק לגורמים אקסקוטיביים, רואי חשבון ודומיהם, הקוראים בעקרון את השורה התחתונה במאזן, ללא תפעול אירגון יצרני, הוא אחד מאסונות המשק הישראלי, אך גם משקים אירופיים כגרמניה כיום, בו רבים מתקשים להבטיח לעצמם קיום נאות. כללית, יש לשכלל או לרסן את התפיסות הנאו ליברליות.

_

ב. אירגון ועבודה קשה ולא שום נוסחת פלא שילטונית או חברתית לחמוק מזה ולהשיג טובין בקלי קלוטו.

שום שיטת ממשל לא תהווה תחליף ל-‏2 דברים הפועלים במשותף: עבודה קשה ואירגון.

בפני אנשים קיים הפיתוי לעקוף ולחמוק מאחד מהשניים או שניהם, ולהשיג משאבים על ידי גזל ומניפולציה.

הליברליזם אינו מונע מנגנון פיננסי ענק, המאפשר צבירת משאבים אישיים ללא כל אירגון וללא כל עמל. ותוך חוסר אחריות. אין כל אירגון ולא עמל ברכישתו של אליעזר פישמן את הלירה הטורקית, או במניפולציות פיננסיות אחרות.

המרקסיזם אינו מונע צבירת כוח אישי על ידי התגודדות בחבורות - שוב, ללא השקעת עמל ואירגון, ורק על ידי מניפולציות חברתיות. כך, קומץ משתלט על משאבי המדינה ומנכס לעצמו פרי עמל רבים.

בנוסף לאי חמקנות מעמל אירגון נידרשת אתיקה של יושר. את זה לא מספק המרקסיזם - פרט לפילפול מדוע להזרים משאבים ל-Y ולא ל-X. את זה גם לא מספקת בהכרח היהדות, שלא מעטים מבניה פנו לדרכים מניפולטיביות מהירות להשגת משאבים ללא עמל אירגון - אולי עקב תנאים קשים בתפוצה ומנטליות שרדנית בכל מחיר.

להלן מכתב שכתבתי למישהו ''חיצוני'' - שאינו חלק מהממסד והציבור המקורנף השמן והבועט כאן שהתעניין בשלומי - ואשר נוגע בנקודות המהותיות הללו, שכה מתאמצים כאן לחמוק מהם ברוב מלל:

שלום ABC

קצת מתישים אותי לפעמים - עבודה בלי כל גמול, בירוקרטייה, קנסות. הקיום הישראלי מבוסס על 2 דברים: גזלנות מצד אחד והתשת אלה שלוקחים מהם.

להתשה פנים רבות: בזבוז זמן ושיבוש זמן. נזקים. בלבול מוח במילים אין סופיות. באנגליה או ארה''ב למשל - עוזרים מייד וברוח ספורטיבית. כאן מבלבלים את המוח, מבטיחים, יוצרים ציפיות וכמעט לא מקיימים , גם סיכול הציפייה הוא אמצעי התשה אפקטיבי. מזרימים משאבים רק לחוגי אליטה, ומהשאר לוקחים וגוזלים ומציבים מכשולים אין סופיים ובזבוז זמן מחריד, ותקלות ובעיות.

אם מישהו מייצר ידע בעל ערך ושימושי, לוקחים זאת ומתישים אותו. ישראל מדורגת על ידי משרד הסחר האמריקני כמקום הראשון בעולם בו גונבים קניין רוחני. אפילו משוררת לאומית כנעמי שמר גנבה את השיר הידוע ביותר שלה, ירושלים של זהב, מהזמר הספרדי פאקו איבנז ששמעה אותו פעם. כשאמרו לה זאת, היא היכחישה ושיקרה, ורק סמוך למותה התוודתה על חלק מהגניבה. ההימנון הלאומי התקווה הוא גניבת מנגינה של סמטנה ומנגינה של שיר עם רומני.

חוץ מזה הכל בסדר
_new_ הוספת תגובהאיך זה קשור הלום????????????????????????????????????????????????
רבי תם (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 14:46)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאיך זה קשור הלום????????????????????????????????????????????????
חושף שקרנים (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 23:28)
בתשובה לרבי תם
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה כוונתך אליו, מן השניים?

1) איך זה קשור הלוֹם???????

או

2) איך זה קשור, הלוּם (שכמוך)???????
_new_ הוספת תגובהאיך זה קשור הלום????????????????????????????????????????????????
עוזיהו הגלעדי (יום ראשון, 04/11/2007 שעה 19:37)
בתשובה לחושף שקרנים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקשר הוא 1+2 לדעתי....

זה לפחות מה שמצטייר מהתופעה הזאת.......
_new_ הוספת תגובהקרא ותזדעזע - מאמר שבכמותו טרם ניתקלת: הישראלי המצוי ודרכי פעולת
מיכאל שרון (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 15:52) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתגובה לכתבה ב''הארץ''. חשד: בת 12 נאנסה בעזרת סם אונס בידי שני בני 13; מאושפזת חסרת הכרה בבי''ח
שם השולח: מיכאל שרון

כותרת התגובה: קרא ותזדעזע - מאמר שבכמותו טרם ניתקלת: הישראלי המצוי ודרכי פעולתו

אזהרה: מומלץ לא לקרוא לאנשים מקורנפים וצדקתנים ואניני טעם מדי..

להלן מאמר מאוייר מדהים כמוהו עדיין לא קראת: הטיפוס הישראלי המצוי ותצורות פעולתו (כולל תצלומים מרחיבי דעת ופוקחי עיניים)

לתוהים בעלי רקע מרקסיסטי כלשהו: למה בישראל קורה כל זאת? האם בגלל היעדר פרולטריזצייה מספקת של המעמד הבינוני בישראל, ואי הפיכת שדרה זאת עדיין לשטומפן-פרולטריון?

האם בגלל מניעת התפתחות תודעה פוליטית של ההמונים המדוכאים בישראל, עקב מניפולציה תודעתית ממסכת רבת עוצמה של סוכני הסוציאליזצייה והתקשורת בישראל? האם, ברמה הגלובלית, משום שהמהפכה בעולם השלישי ניבלמה על ידי האימפריאליזם, דבר שצלח משום שתהליך הפרולטריזצייה של האיכרות לא הושלם עדיין?

או שיש כאן עניין אחר לגמרי?

לא לעדיני טעם - להלן מאמר מאוייר: הטיפוס הישראלי המצוי ותצורות פעולתו (כולל תצלומים מרחיבי דעת ופוקחי עיניים)

_new_ הוספת תגובה[•] מאמר שבכמותו טרם ניתקלת: הישראלי המצוי ודרכי פעולת
חושף שקרנים (יום ראשון, 28/10/2007 שעה 23:25)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו קטעים לא ראויים.]

על איזה ''הישראלי המצוי'' אתה מדבר?
אתה מדבר על שני בני 13 כאשר אינך יודע בדיוק מה קרה שם
ועל זה אתה בונה את החומה מסביבך? אומנם על פניו היה שם פשע,אבל אינטלקטואל חייב לדעת את כל הפרטים כדי
לנתח את האירוע.ומה תאמר אם מחר יוודע שלא היה אונס?
כיצד המקרה מצביע על תכונה ישראלית טיפוסית? למה
באנגליה אהובתך ובארה''ב זנזונתך כשקורים דברים כאלה בהיקפים הרבה יותר רחבים,אתה אומר שירה?
אתה חסר אינטלקט אם ככה אתה חוקר עניין.אצלך העיקר הוא ביטויי השנאה.הינה קראנץ שנאן טיפוסי http://www.articles.co.il/images/uploads/img630.jpg. ביטויי השנאה שלך באים אצלך במאמץ קל עם כל כותרת בעיתון.ולעזאזל העובדות.
החלטתי להעניק לך ב.א. בקשקשת, גם ללא מבחן מסכם.כי אני מאבחן אצלך קשקשת יתירה. בר אילן לא מחכה לך.
_new_ הוספת תגובה[•] הידד לחושף השקרנים
קלאוס פון מאוס (שבת, 03/11/2007 שעה 15:03)
בתשובה לחושף שקרנים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא חשף את שקרנותו של מיכאל שרון שהאשים ודיבר על אונס וכו'. לא אונזס ולא בטיח. סתם סחבקיה של ילדים שהשתכרו יתר על המידה והילדה נפגעה. אומנם גם זה לא מקרה טוב ויפה, אבל יש להתריע על ניסיונותיהם של ''המיכאל השרונים'' לרכוב על שתיינות היתר של חלק מהנוער ולבדוק בטרם הוא קובע את דעתו בעניין לא נהיר לו ובטרם הוא מתדרדר להסקת מסקנות!

אני מצפה ממיכאל שרון להודות על טעותו ופזיזותו כדי שנוכל להאמין לו להבא.

ולחושף השקרנים - תודה ותמשיך לעמוד על המשמר!
_new_ הוספת תגובה[•] הידד לחושף השקרנים
חושף שקרנים (יום ראשון, 04/11/2007 שעה 19:33)
בתשובה לקלאוס פון מאוס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תשכח מזה. מיכאל שרון לדעת עצמו מעולם לא טעה, לא טועה ולא יטעה.

אנחנו חייבים להבין זאת ולקבל את הדבר במצב נתון.
_new_ הוספת תגובהיואב לונדון
אריה עירן (יום שני, 29/10/2007 שעה 17:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מכבד את מי שכותב רציונלי גם אם דבריו נוגדים את שלי . לא כל דוקטור כאן נוהג כך .
לאנגליה כמו לכל מציאות אחרת יש שני צדדים . להציג צד אחד ללא התייחסות לצד האחר זה כמו להגיד שהכל זה טבעת מוביוס .
את המאמר הנוטף התפעלות מאנגליה היה צורך לאזן . כתיבתך יותר רגועה .
PS בידיעות אחרונות של היום מסופר על 3 נשים אזרחיות UK ששרפו בית כנסת . שמותיהן אנגליים ולא ערביים . קן ליוננגסטון הוא אטישמי לא מוסווה . ראשי האוניברסיטאות שניסו להטיל חרם אקדמי על ישראל אינם אנטישמים ?
אינני עושה הכללה מעובדות אלה . אך אין להכחישן .
_new_ הוספת תגובהחבל שאינך דובר אמת מר עירן
דוד סיון (יום שני, 29/10/2007 שעה 20:28)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמה? נשים אזרחיות UK לא שרפו בית כנסת?
אוברמישוגענעפוץ (יום שני, 29/10/2007 שעה 22:15)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהחבל שאינך דובר אמת מר עירן
אריה עירן (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 18:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני דובר אמת ? במה ?
_new_ הוספת תגובהחבל שאינך דובר אמת מר עירן
דוד סיון (יום רביעי, 31/10/2007 שעה 0:17)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עירן: ''אני מכבד את מי שכותב רציונלי גם אם דבריו נוגדים את שלי''.
זאת טענה לא נכונה לאור העובדה שבעבר הקרוב מאד לא נהגת כך.
לעניין זה ראה תגובה 105702 ואת תגובה 105710.
_new_ הוספת תגובהאני לא מבין אותך בכלל
אריה עירן (יום רביעי, 31/10/2007 שעה 11:55)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן אכתוב ''ברחל בתך הקטנה''
1- לקח לי מעט זמן עד שקלטתי שאתה ופרלמן עורכים כאן ולא אורחים .
2- אני לא קראתי למישהו שקרן אף לא ברמז .
3- למרות דעתך השונה משלי אני מחזיק בדעתישאני מכבד את דעת הזולת , גם אם היא שונה משלי . אתה שולח אותי לקישור זה ואחר ואני לא מצליח להבין מדוע יש לך דעה אחרת עלי .אם תרצה תסביר לי בלי קישורים אלא בציטוט .אם אבין אתנצל , אם לא אבין אבקש עוד הסברים . זכותך לסרב לי .
4- יש לי כנראה איזו אי הבנה עמוקה יותר היות ונדמה לי שפורום זה הוא של אנשים התומכים בהסכמים עם הפלסטינים ואפילו במדינה פלסטינית . והנה אני קורא אצל אריה פרלמן נתונים שלדעתי תומכים בדעה הפוכה . וזה אתה ששולח אותי לשם . מה עלי להבין ? כיצד אפרש את עמדתך ?

6- אני הייתי עם אבנרי בהרבה שנים קשות . נפגעתי בפרנסתי . פרשתי מעשיה פוליטית וחזרתי דרך מפם . שוב נפגעה פרנסתי . אני ריגשית איש שמאל אבל ...
7- מעט לפני רצח רבין נבנה אצלי ידע שלא היה קודם . ידע שלפחות חלק ממנו לא היה ידוע לרבים . בחלוף הזמן נוספו לזה רבדים נוספים . רובם בתחום הביולוגי . זה עם גושאים נוספים יצר אצלי מהפך . המהפך הוא ששכלית אני איש ימין . כלל לא בטוח שהימין מקבל את מה שאני רואה בעתיד ליהודים ולעולם .
כך יוצא שאני שמאל ברגש וימין בלוגיקה .

PS אני בן 64 ולפני שנה קרא לי מישהו שקרן - לראשונה בחיי . אתה השני . צילומים הראו שהוא שגה .
_new_ הוספת תגובהצר לי שאינך מבין
דוד סיון (יום רביעי, 31/10/2007 שעה 17:54)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הציטוטים שהצגתי לך מכילים רמז עבה שאינך מכבד אותי. ההשוואה שעשית ביני ובין שורפי ג'ורדאנו ברונו וכולאי גליליאו היא יותר חמורה מכינוי מישהו שקרן. ועוד לא ניתחתי את המשפט שקדם למסקנה הזאת. בכל מקרה הן אסמכתא שאינך מכבד אותי.

הפניתי אותך למאמר של אריה פרלמן משני טעמים (וגם הבהרתי אותם באותו מועד:
1. אריה עשה עבודה יותר יסודית ממך וחשבתי שכדאי לך לראות עבודה שמסקנותיה דומות לשלך אבל הביסוס שלה הרבה יותר חזק.
2. רציתי שתראה שלמרות העבודה האיכותית של אריה (שהוא איש ימין) היא מכסה רק חלק קטן מהעובדות החשובות. לכן המלצתי לך שתקרא גם את הדיון שהתפתח שם, בעיקר הודעה אחת של רוני קליין וכמה הודעות שלי שטענו את אותה הטענה שטענתי כלפי גישתך.

לא הצלחתי כי בהמשך קבעת שאני ''אנשים כמוך שרפו את ברונו וכלאו את גלילאו''. גם ניסיתי להסביר את הביקורת שלי בזהירות וגם גורשתי מן העיר.

-----

אם כפי שאתה טוען יש לך בעיה של הבנה (מס' 4) אז כדאי שתנסה לפתור אותה לפני שאתה תוקף אחרים בחריפות. אולי זה בגלל שאתה מניח מהי עמדתם של אנשים כאשר לא ראית אותה כתובה ברור.

גם במשפט האחרון בהודעתך הנוכחית אתה מאשים אותי בדברים לא נכונים בעליל. עוד עדות שאינך מכבד...

אתה יכול להמשיך לחשוב מה שאתה רוצה עלי ועל כל מיני אנשים בפורום. סע לשלום...
_new_ הוספת תגובההתנצלות
אריה עירן (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 4:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היות וכתבתי בפומבי מעל דפי פורום זה כלפי דוד סיון את המילים ''אנשים כמוך שרפו את ברנו ואסרו את גלילאו'' אני מתנצל בפומבי זה .
דוד סיון , אני מתנצל בפניך על אמירתי זו . אני מבין שאמירה זו אינה ראויה בעינך ואני לוקח אותה חזרה .
יהי שלום בחילך ושלוה בארמונותיך .
אריה עירן .
_new_ הוספת תגובההתנצלות
מהנדס אזרחי (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 4:58)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה זהו?

אנחנו רוצים אקשן חביבי לא סתם התנצלות ושלום וכולי
_new_ הוספת תגובהיואב לונדון
עוזיהו הגלעדי (יום שני, 29/10/2007 שעה 22:38)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמעתי שב-‏26 לאוקטובר שפכו הפלסטינים נפט ושרפו את בית הכנסת של ההתיישבות דולב. כבר לפני 10 חודשים הם שרפו את ביה''כ ועכשיו שוב.
אני חושב שאם אנחנו היינו שורפים להם מסגד אז כל העולם לא היה מפסיק לגנות וכוחות המחץ של השמאלנים היו מתנדבים לבנות להם את המסגד מחדש.
אין צדק בעולם!
_new_ הוספת תגובהיואב לונדון
יואב (לונדון) (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 0:28)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש הבדל בין לאזן לבין מה שאתה עשית. להאשים את האנגלים בזה שהנרי ה-‏8 ואליזבת הראשונה שיקרו זה חסר טעם. בעיקר אם ניזכר שמדובר בסוף המאה ה-‏16 ותחילת המאה ה-‏17. בעיקר אם נזכר שבמדינה שלך ראשי המדינה אנסו וגנבו, וכן, אני מדבר על העשור האחרון!
PS בשבוע האחרון הציתו כנסיה בירושלים (כנראה שזה לא הוזכר בידיעות http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/916586.html) למה אתה לא יודע אם השמות הם ערבים או יהודים? בגלל שכאן יש משטרה אמיתית, ובישראל יש משטרה שתופסת מציתים רק אם הם מציתים בתי כנסת.

ראשי האוניברסיטאות לא ניסו להטיל חרם אקדמי על ישראל. אתה חושב שמשעמם להם בחיים? מי שניסה (ולא הצליח) זה ועד איגוד המרצים הבריטים UCU.

קן ליוננגסטון הוא אטישמי כמוך.
_new_ הוספת תגובה[•] יואב לונדון
עוזיהו הגלעדי (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 1:22)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון, קן ליוינגסטון הוא אנטישמי
_new_ הוספת תגובה[•] יואב לונדון
יואב (לונדון) (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 9:47)
בתשובה לעוזיהו הגלעדי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עם נימוקים כאלה כבדים אני לא יכול להתמודד...
_new_ הוספת תגובהיואב לונדון
מהנדס אזרחי (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 7:22)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא צריך שהבריטים ימציאו משהו כדי שהם יהיו רעים. הם היו רעים וזו עובדה.
העברת חמדות ארכיאולוגיות לבריטניה זה גזל וגניבה של החזק תוך דיכוי וזילזול את החלש. הביטוי 'גניבת הצלה'

הכל נכון
וגם הם תרמו את חלקם בשואה.

אתה יואב תמשיך לחיות שם
_new_ הוספת תגובהיואב לונדון
יואב (לונדון) (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 9:50)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל האומות רעות. זאת עובדה. בתוך הכלל הזה יש אומה אחת, שלמרות שהיא רעה, היא פחות רעה משאר האומות. אלא הם הבריטים.

ההעברה היא לא גניבה ולא גזל, אם תזכר במה שקרא לעתיקות שלא הועברו, תבין שזאת פשוט הצלה. אם יש כאן זלזול הרי שהוא מוצדק לחלוטין.
_new_ הוספת תגובהתפסיק לעבוד את הבריטים לשווא
גולדה (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 12:21)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זכור את אשר עשו הבריטים לאירים קתולים.

העברה מתוך תחושת בעלות על רכוש שאינו שלהם היא גנבה וגזל. למצרים המון פריטי היסטוריה שמורים, פחות אלה שנגזלו ע''י הבריטים. בכלל לא בטוח שהמוצגים בלונדון נשמרים טוב יותר מבמקומם הטיבעי במצרים.
_new_ הוספת תגובהתפסיק לעבוד את הבריטים לשווא
יואב (אנגליה) (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 14:58)
בתשובה לגולדה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למצרים אין אף פריט אחד שנשמר מלפני התקופה הבריטית, כל האוצרות שנתגלו עד אז פשוט נהרסו.
_new_ הוספת תגובהלא נכון
קלאוס פון מאוס (שבת, 03/11/2007 שעה 14:32)
בתשובה ליואב (אנגליה)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהUCU תודה על התיקון
אריה עירן (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 18:47)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין התיקון משנה את העיקרון ואת ההתיחסות . אם דוד סיון כיון לזה ש 3 הנשים אינן אנגליות שיפנה לעיתון ידיעות . הידיעה מופיעה בגיליון 28/10/07 עמוד 14 למטה .

ככה זה כשאני שקרן .
_new_ הוספת תגובהשב באנגליה והמתן למוסלי .
אריה עירן (יום שלישי, 30/10/2007 שעה 18:56)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

או לנסיכים לובשי מדי SS או לעליית כוחם של המוסלמים שם . אוחך הם ודאי לא יהרגו . אם תרצה לחזור לכאן נקבל אותך בחריקת שיניים . אינך איש מצפן לשעבר ?

האנגלים לחמו נגד גרמניה בגלל אינטרסים שלהם . הם סלדו באופן ציבורי מה ''גרמניות'' של ביסמרק ושל ה''קייזר'' שרצה להתקרב לאנגליה והיה בקשרים משפחתיים . הם היו ועדין אנטי זרים .
זה בהיבטים החיצוניים .
למעשה היו להם אינטרסים כלכליים של מקורות חומרי גלם , קומודיטיס , ושוק לתוצרת התעשיתית שלהם . זה גורם הסיכסוך עם גרמניה . דאגתם ליהודים היתה כמו לתושבי הירח .
גרמניה הפכה לענק תעשיתי , זה הדאיג אותם ! כך גם יפן . לפניכן סין והבוקסרים + אופיום .

הוא שאמרתי הנימוס והסדר האנגלי הם חזית בלבד .

באשר לאפשרות התיאורטית של מדינה יהודית לפני 1939 והסיכוי לחיסולה, אנא, לאנגלים היה צורך מליגה א להגן על צינור החמצן – תעלת סואץ . לזה הם נזקקו לפלסטינה ולכן הם לחמו ברומל . זו היתה מטרת רומל ולא קומץ מושתן של יהודים . בערבים הם תמכו ראשית בגלל הנפט ושנית בגלל אנטישמיות חבויה .

כדי להעריך נכון את סגירת שערי פלסטינה בפני היהודים בחן את מנוסת היהודים מזרחה לעומק ברה''מ . הם ניצלו . ועל תתעה לחשוב שאני קומוניסט .

האניה ''רודניצ'ר'' בהפלגותיה מורנה בולגריה הורידה את היהודים לסירות מחוץ למים הטריטוריאלים . הפלגתה האחרונה לכן הגיעה ב16/9/39 כשבועיים אחרי כניסת הנאצים לפולין . אם הייתה כניסה חופשית לפלסטינה היו עוגנים בנמל חיפה . לפחות עשירים היו מארגנים ספינות בריחה נוספות אבל זה לא היה אפשרי בגלל צעדי המנע האנגלים.

נכון אורוול בריטי ורק אנגלי יכול להגות מצב מדיני שבו המלים הן מכבסה . זה נקרא צביעות אנגלית .

אם אני אנטישמי וליווינגסטון לא אז אתה במדמנה איטלקטואלית עד צוואר .
_new_ הוספת תגובהשב באנגליה והמתן למוסלי .
יואב (אנגליה) (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 12:50)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן, נסיך שמתחפש לקצין SS. זה באמת מה שמפחיד אותי. אתה יודע מה, בוא אני אספר לך מה באמת מפחיד אותי. אז אני גם אספר לך למה החלטתי לעזוב את הארץ שנולדתי בה, ארץ בה יש הרבה שמש וגבינה לבנה, ולעבור לאי רחוק עם ערפל ויורקשינג פודינג. לא עברתי בגלל שייקספיר, ולא בגלל אורוול. לקרוא אפשר גם בישראל. עברתי בגלל אותו דבר שאני מפחד ממנו. בגללך. כן, אתה כמו הישראלי המכוער. היכולת שלך להכליל, להתלהם, לכתוב שטויות. הצביעות. גסות הרוח. חוסר ההקשבה. חוסר הכבוד. חוסר הצניעות. החוצפה. חוסר הבושה. האלימות. חוסר הביקורת העצמית, מול ההתלהבות בביקורת האחר. הנטיה לראות את העולם בשחור ולבן. חוסר הרצון לדעת. הנסיון להתעלם מכל מה שלא מתאים לך. המחשבה שאתה יודע הכל. תאמין לי, כל געגוע שהיה לי לישראל נעלם ברגע שקראתי אותך.

התחלת מזה שהמנדט של אנגליה היה ''בגידה'' קריא, מעשה עם מטרות רעות ותוצאה רעה. אחרי שהסברתי לך שהתוצאה לא רעה, והמטרות לא היו רעות, אתה מעלה טיעון חדש: המטרות אמנם לא היו רעות, אבל הן לא היו ''טובות''. האנגלים, לא להאמין, דאגו לאינטרסים שלהם. המנוולים. ואני אומר, אכן כן, וטוב שכך. העולם הזה ידע הרבה אומות חזקות שבמקום לדאוג לאינטרסים שלהם, ניסו לייצא ''טוב''. הצרפתים, הרוסים, הגרמנים, האמריקאים, הספרדים... התוצאה היתה תמיד רעה, רעה מאד. והאמת, אין מה להתפלא על כך. מה שייחד את האנגלים הם שני דברים:
1. הצניעות (יחסית).
2. הדאגה לאינטרסים.
בגלל הצניעות, האנגלים ידעו ללמוד ממדינות אחרות, ידעו לקחת את הטוב שבמדינות אחרות, ידעו שהתרבות האנגלית היא לא בהכרח הכי טובה. לכן, הם לא ניסו להפיץ את ה''טוב'', אלא רק לסחור. ואכן, הדאגה לאינטרסים היא מאפיין בולט של התרבות האנגלית (ולפעמים גם האמריקאית). וזאת בדיוק הדרך היחידה להפיץ את הליברליזם. אתה לא יכול להכריח מישהו להיות ליברל, אבל אתה יכול להראות לו איך נוהג ליברל, וליברל צריך לדאוג לאינטרסים שלו. בגלל זה, ובגלל שהליברליזם הוא כן טוב, וכן עובד, האנגלים הצליחו במקום שכל השאר נכשלו.
_new_ הוספת תגובהשירי הלל לרוצחים האנגלים.
צדק (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 13:25)
בתשובה ליואב (אנגליה)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזו חוצפה יש לך, מתלהב לי מנימוסים של רוצחים שפלים.
''אלו אנגלים גדולים, דאגו לאינטרסים שלהם'', ממש מדהימים בגדלותם........
הם רצחו מיליוני הודים בשביל אינטרסים ולא בשביל להפיץ את הטוב...
הם טבחו מאות אלפי אפריקאים עבור אינטרסים ולא כדי להפוך את העולם ללבן יותר..
הם הסיתו עמים נגד עמים ושבטים נגד שבטים עבור אינטרסים,
ולא על מנת להפיץ את ספורט הלודרים..
הם גזלו אוצרות תרבות ומחצבים עבור אינטרסים, מה שהופך את גזילתם למנומסת ומוסרית.
הם רוצחים שבויי מלחמה ארגנטינאים בפקודה מפורשת של הממשלה,
העיקר שזה נעשה בחיוך ובנימוס...

האנגלים הם זבל אנושי, ואתה כנראה אוהב את הריח היוצא מהחיריה הזו.
_new_ הוספת תגובהשב באנגליה והמתן למוסלי .
אריה עירן (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 22:05)
בתשובה ליואב (אנגליה)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראייתך את אנגליה נחשפת ולא אצליח כנראה לשנותה אבל סתם כך אולי תרצה לעשות ניסוי שדה קטן? זו הצעה בלבד תנהג כחפ]צך .
זה הניסוי המוצע : צא לסיבוב במקום שתבחר באנגליה כשאתה לבוש חולצה ועליה דגל שוויץ והכתובת יחי שוויץ . ביום אחר באותו מקום צא עם חולצה ועליה דגל ישראל והכתובת יחי ישראל . אתה יכול גם להעמיק חקר ולבצע פילוח על ידי טיול באזורים שונים . באוניברסיטה למשל . רשום את התגובות ונתח אותם .

כן אני בבון מצוי .
_new_ הוספת תגובה[•] שב באנגליה והמתן למוסלי .
יואב (אנגליה) (יום שישי, 02/11/2007 שעה 11:59)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]

בגדים שוויצרים אין לי, אני מקווה שתקבל את קנדה בתור תחליף. אם כן, אז אני מבצע את הניסוי שלך מידי פעם (לא בתור ניסוי, פשוט יש לי בארון בגדים עם הסמלים של ישראל וקנדה). ניתוח התגובות? התגובה הכללית (97%) היא אדישות. מידי פעם יש תגובות פרו ישראליות (אתה מישראל? יש לי בן דוד בקיבוץ/ בת דודתי התחתנה עם ישראלי/ אולי תשלים מניין...). ולפעמים יש תגובות סקרניות (באיזה שפה אתם מדברים? מה דעתכם על מזג האוויר כאן). וזהו. זה לא ממש מעניין, בלונדון יש ריכוז גדול של ישראלים ושל יהודים. יש כאן במבה בכל סופר, הענבים כאן הם מחבל לכיש, התמרים גם מהארץ, יש חנות של סטימצקי, סניפים של בנק מזרחי והפועלים...
_new_ הוספת תגובה[•] שב באנגליה והמתן למוסלי .
אריה עירן (יום שישי, 02/11/2007 שעה 22:51)
בתשובה ליואב (אנגליה)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נו , אם זה המצב אז תישאר שם .
_new_ הוספת תגובה[•] שב באנגליה והמתן למוסלי .
קלאוס פון מאוס (שבת, 03/11/2007 שעה 14:52)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה שייחכה? כבר יש בבריטניה כמה וכמה 'מוסלי' וכולם מתוצרת השמאל היהודי-ישראלי האנטי ציוני:
אילן פפה, חיים בראשית, אייל סיון וגם אנשים כמו ניב גורדון, לב גרינברג, אורי רם מאונ' ב''ש, שמוזמנים תדיר באירוח חינם ע''י ארגוני שמאל ואסלאם קיצוני להרצות על חיסול ישראל והקמת ''מדינה אחת'' בכל פלסטין תחתיה.

כל אלה הם 'מוסלי לייט'.
_new_ הוספת תגובה[•] שב באנגליה והמתן למוסלי .
חושף שקרנים (יום ראשון, 04/11/2007 שעה 19:29)
בתשובה לקלאוס פון מאוס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגיד לי ''מוסלי'' בעברית משמעותו ''מוסרים'' ??????
_new_ הוספת תגובה[•] שב באנגליה והמתן למוסלי .
עוזיהו הגלעדי (יום ראשון, 04/11/2007 שעה 19:38)
בתשובה לחושף שקרנים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בפרשנות רחבה של משמעות המונח - כן.

מבחינה סמנטית - כן.

מבחינה פילולוגית - נעשה שזה יהיה כן.
_new_ הוספת תגובה[•] שב באנגליה והמתן למוסלי, אתה ראוי לו.
קלאוס פון מאוס (שבת, 03/11/2007 שעה 14:58)
בתשובה ליואב (אנגליה)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היכולת שלך להכליל, להתלהם, לכתוב שטויות. הצביעות. גסות הרוח. חוסר ההקשבה. חוסר הכבוד. חוסר הצניעות. החוצפה. חוסר הבושה. האלימות. חוסר הביקורת העצמית, מול ההתלהבות בביקורת האחר. הנטיה שלך לראות את העולם בשחור ולבן ואת היהודים כ'שחורים'. חוסר הרצון לדעת. הנסיון להתעלם מכל מה שלא מתאים לך, ולכן בריחה אל לונדון. המחשבה שאתה יודע הכל. תאמין לי, שרק אל תתגעגע עוד לישראל.
תמשיך לתקוע בחצוצרת האנטישמיות שלך בלונדון
כי אנחנו רוצים להישאר כאן שפויים.
_new_ הוספת תגובהBritain’s Anti-Semitic Turn
צדק (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 12:08)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

A new manifestation of the oldest hatred demonizes the Jewish state.

But anti-Semitism has also become respectable in mainstream British society. “Anti-Jewish themes and remarks are gaining acceptability in some quarters in public and private discourse in Britain and there is a danger that this trend will become more and more mainstream,” reported a Parliamentary inquiry last year. “It is this phenomenon that has contributed to an atmosphere where Jews have become more anxious and more vulnerable to abuse and attack than at any other time for a generation or longer.”

The British media accuse Israel of a host of crimes. The Guardian published a two-day special report painting Israel as an apartheid state, ignoring the fact that Israeli Arabs have full civil rights. Another Guardian article, by Patrick Seale, portrayed Israel’s incursions into Gaza as a “destructive rampage.” Dismissing or ignoring the rocket attacks, hostage-taking, and terrorism that those incursions were trying to stop, Seale concluded instead that Israel “deliberately inflicts inhumane hardships on the Palestinians in order to radicalise them and drive the moderates from the scene.” When the National Union of Journalists, joining a number of other academic and professional groups, voted last April to boycott Israeli goods—a move that it has since reversed—one of its members, freelancer Pamela Hardyment, described Israel as “a wonderful Nazi-like killing machine backed by the world’s richest Jews.” Then she referred to the “so-called Holocaust” and concluded: “Shame on all Jews, may your lives be cursed.”

המאמר ארוך ומראה את האנטישמיות הבריטית שאינה נופלת בשנאתה מהאנטישמיות הנאצית.

_new_ הוספת תגובהBritain’s Anti-Semitic Turn
אריק פורסטר (יום שלישי, 13/11/2007 שעה 18:55)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שהמאמר מראה הוא שקיימים מקרים של אנטישמיות, ושפאמלה הרדימנט בהחלט אנטישמית.

ואולם, לא כל מאמר ביקורת הוא אנטישמי. פעולות ענישה קולקטיביות בעזה ראויות לגינוי, וראוי להזכיר שהגרמנים התמחו בענישה קולקטיבית.
_new_ הוספת תגובהBritain’s Anti-Semitic Turn
אריה עירן (יום שלישי, 13/11/2007 שעה 21:53)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגרמנים עשו לנו היהודים עוול נורא . רצח של 1/3 מעמנו .
זו אינה הוכחה שדברים אחרים שהם עשו היו פסולים . זה גם לא מוכיח שהאנגלים היו מוסריים .
מלחמת העולם השניה היא למעשה מערכה שניה של מלחמה אירופית אחת .משנת 1914 עד 1945 עם הפסקה באמצע . את חלקה השני ניהל אוסטרי מופרע . זה לא אומר שהאנגלים היו הצודקים .
לאנגלים היו אינטרסים והגרמנים רצו חלק מגזל העולם השלישי . הסירוב המזלזל בגרמנים כולל עלבונות כלפי ביסמרק והקייזר הם סיבת מלחמה חצויה זו . האנגלים דיכאו את סקוטלנד וולש , אירלנד , אוסטרליה , ניו-זילנד , הודו-פקיסטן-בנגלדש , מצרים , סןדן ועוד חצי אפריקה וניכשלו באמריקה . מלבד נמיביה מעשים כאלה לא עשו הגרמנים עד היטלר ימח-שמו . לעג הנגורל הוא שהגרמנים שהפסידו בקרבות הם מובילי אירופה והאנגלים הם הזנב של אמריקה ומושבותיהם נמוגו .
_new_ הוספת תגובהBritain’s Anti-Semitic Turn
צדק (יום רביעי, 14/11/2007 שעה 6:28)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ענישה קולקטיבית אינה פסולה אוטומטית כאשר מדובר באויב.
גם הבריטים ענשו באופן קולקטיבי לדוגמה בזמן המרד הערבי ב-‏1936.
הם החריבו אלפי בתים, גירשו אלפים, השתמשו בערבים כמגינים חיים, הוציאו להורג על כל שטות, הפציצו כפרים....וחיסלו את המרד.

לא פורטים את האויב לפרוטות, לא מנפים עדשים.
את האויב צריך להביס, וכל מיגבלה מיותרת מרחיקה את הנצחון שלנו וגובה קורבנות בקירבינו.
מי שדואג לאויב רוצח את אזרחי ישראל, והוא ראוי לגינוי ואף לענישה בעוון בגידה.
_new_ הוספת תגובהBritain’s Anti-Semitic Turn
ק. אדם (יום רביעי, 14/11/2007 שעה 23:58)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לעומתכם, בגין היה סמולני סהרורי.
_new_ הוספת תגובהBritain’s Anti-Semitic Turn
צדק (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 6:28)
בתשובה לק. אדם
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק בזמן היותו ראש ממשלה.....

כאשר היה מפקד האצ''ל, נקמו אנשי האצ''ל על מעשי הטרור של הערבים,
בהנחת פצצות בשווקים ורחובות ערביים והרגו ופצעו עשרות מהם.
מתי שמאלנים סהרורים יפעלו כך נגד הנאצים הערבים?
_new_ הוספת תגובהBritain’s Anti-Semitic Turn
ק. אדם (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 18:00)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''כאשר היה מפקד האצ''ל, נקמו אנשי האצ''ל על מעשי הטרור של הערבים,
בהנחת פצצות בשווקים ורחובות ערביים והרגו ופצעו עשרות מהם.''

אתה מתאר כאן טרור נגד אזרחים חפים מפשע. ''נקמה'' מבצעים נגד אלה שבצעו את מעשי הטרור, ולא נגד אזרחים.
_new_ הוספת תגובהBritain’s Anti-Semitic Turn
צדק (יום שישי, 16/11/2007 שעה 6:10)
בתשובה לק. אדם
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טענת שמנחם בגין הוא סמולני סהרורי לעומתנו.....
ונראה שעדיין לא ראינו ימני קיצוני העושה מה שהאצ''ל עשה לטרוריסטים הערבים.

אין ערבים חפים מפשע, כולם תומכי טרור, כולם שמחים בטבח יהודים,
וכולם צריכים לשלם על כך ביוקר.

נקמה מבצעים באותה הדרך בה פגעו בך, ובעוצמה רבה יותר.
מרדף אחרי כל נחש ערבי הוא בזבוז מיותר של אנרגיה ומשאבים,
וגורם לנו אבידות בגלל יעילות ירודה וחוסר הרתעה.
הפגנת אכזריות וחוסר התחשבות כלפי הטרוריסטים ועוזריהם, תרתיע אותם מהר מאד.
_new_ הוספת תגובהביייי יואב בלונדון
אריה עירן (שבת, 03/11/2007 שעה 17:22) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק תמלמל כל ערב שם . ''יש לי אחים בארץ ישראל . הם חרא אבל אם באנגליה ירדפו אותי , הם החרא יקבלו אותי ''
_new_ הוספת תגובהביייי יואב בלונדון
יואב (לונדון) (שבת, 03/11/2007 שעה 22:15)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לי אחים בישראל, אתה לא אחד מהם.
_new_ הוספת תגובהביייי יואב בלונדון
אריה עירן (יום ראשון, 04/11/2007 שעה 16:22)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה בסדר אני לא נעלב . בכל זאת אתה אחי .
_new_ הוספת תגובהביייי יואב בלונדון
קלאוס פון מאוס (יום ראשון, 04/11/2007 שעה 18:58)
בתשובה ליואב (לונדון)
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נורא. הוא יסתדר בלעדיך.
_new_ הוספת תגובהביייי יואב בלונדון
חושף שקרנים (יום ראשון, 04/11/2007 שעה 19:24)
בתשובה לקלאוס פון מאוס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ומה עם החצוצרה?
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי