פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
בוקר טוב, חמאס
אורי אבנרי (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 7:30)


בוקר טוב, חמאס

אורי אבנריאנחנו חיים בעולם של שדים ורוחות. איננו מנהלים מלחמה באנשים חיים ובארגונים ממשיים, אלא בדמונים, בבני השטן הזוממים לכלותנו. זוהי מלחמה של בני-אור בבני-חושך, של צדק מוחלט נגד עוול מוחלט. כך זה נראה אצלנו, וכך זה נראה גם בצד השני.

בואו ננסה להוריד את המלחמה הזאת ממחוזות הזויים לקרקע המציאות. לא תיתכן מדיניות הגיונית, לא יתכן אפילו דיון רציונלי, אם לא נצא מאווירת הסיוטים והבלהות.

אחרי ניצחון חמאס בבחירות הפלסטיניות, קרא ''גוש שלום'' להידבר איתו. הנה כמה מן השאלות שהומטרו עלי מכל עבר:

האם אתה אוהד את חמאס?

לגמרי לא. אני אדם חילוני. אני מתנגד לכל אידיאולוגיה המערבבת פוליטיקה ודת - יהודית, מוסלמית או נוצרית, בישראל, בעולם הערבי ובאמריקה.

זה לא הפריע לי לדבר עם אנשי-חמאס, כמו שדיברתי עם אנשים אחרים שאינני מסכים לדעתם. זה לא הפריע לי להתארח בבתיהם, להחליף עימם דעות ולנסות להבין אותם. אחדים מהם מצאו חן בעיני, אחרים לא.

האם יש אמת בטענה שישראל יצרה את חמאס?

ישראל לא יצרה את חמאס, אך היא תרמה תרומה גדולה ליצירתה.

בעשרים השנים הראשונות של הכיבוש ראתה ממשלת ישראל באש''ף את האויב העיקרי. לכן טיפחה ארגונים פלסטיניים שיכלו לחתור תחת אש''ף. זכור הניסיון המגוחך של אריאל שרון ליצור את ''אגודות הכפרים'', שישמשו כסוכני הכיבוש.

קהילת-המודיעין הישראלית, שכשלה כמעט בכל הערכותיה לגבי העולם הערבי בשישים השנים האחרונות, כשלה גם הפעם. היא האמינה שהקמת גוף אסלאמי תחליש את אש''ף החילוני. לכן, בשעה שהממשל הצבאי השליך לכלא כל פלסטיני שעסק בפעילות פוליטית - ולוא גם למען השלום - הוא לא נגע בפעילים הדתיים. המסגד היה המקום היחיד שבה יכול היה ציבור פלסטיני להתכנס.

תפיסה זו הייתה, כמובן, מבוססת על אי-הבנה מוחלטת של האסלאם ושל המציאות הפלסטינית.

חמאס הוקם רשמית בסוף 1987, עם פרוץ האינתיפאדה הראשונה. אך גם אז התייחס אליו השב''כ בסלחנות, ורק כעבור שנה נאסר ראש הארגון, השייח' אחמד יאסין.

זוהי אירוניה של הגורל שעכשיו תומכת ההנהגה הישראלית באש''ף, כדי לחתור תחת חמאס. אין עדות טובה יותר לטיפשות הנהגתנו בכל הנוגע לערבים, טיפשות שמקורה בהתנשאות וזלזול. חמאס מסוכן לישראל יותר מכפי שהיה אש''ף אי-פעם.

האם ניצחון חמאס בבחירות העיד על התגברות האסלאם בעם הפלסטיני?

לאו דווקא. העם הפלסטיני לא התחרד בן-לילה.

אכן, יש תהליך אטי של התחזקות האסלאם בכל המרחב, מתורכיה עד תימן וממרוקו עד עיראק. זוהי תגובת הדור החדש על כישלון הלאומיות הערבית החילונית בפיתרון הבעיות הלאומיות והחברתיות. אולם לא זה גרם לרעידת-האדמה בחברה הפלסטינית.

אם כן, מדוע זכה חמאס בבחירות?

יש לכך כמה סיבות. העיקרית הייתה, לדעתי, ההכרה הגוברת בקרב הפלסטינים שלעולם לא ישיגו שום דבר מהישראלים בדרכים בלתי-אלימות. אחרי הירצחו של יאסר ערפאת האמינו פלסטינים רבים שאם יבחרו באבו-מאזן, הוא ישיג מישראל ומארצות-הברית את הדברים שאלה לא היו מוכנות לתת לערפאת. הם נכחו לדעת שקורה ההפך: אין משא-ומתן, ואילו ההתנחלויות הולכות ומתרחבות מדי יום.

הם אמרו לעצמם: אם זה לא הולך בדרכי-שלום, אין ברירה אלא לנסות דרכי-מלחמה. ואם מלחמה - אין לוחמים טובים מחמאס.

חוץ מזה: השחיתות שפשתה בצמרת פת''ח הגיעה לממדים כאלה, עד כי הרוב הפלסטיני התקומם נגדה. כל עוד חי ערפאת, השחיתות נסבלה איכשהו, מפני שהכול ידעו כי ערפאת עצמו הוא נקי-כפיים, וחשיבותו למאבק הפלסטיני חיפתה על ליקויי שלטונו. אחרי ערפאת, השחיתות הפכה בעיני רבים לבלתי-נסבלת. חמאס, לעומת זאת, נחשב לארגון נקי מרבב, שמנהיגיו צחים כשלג. מוסדות הצדקה והחינוך של חמאס, שמומנו בעיקר על-ידי סעודיה, רכשו להם אהדה רבה.

גם הפילוגים בקרב פת''ח עזרו למועמדי חמאס.

חמאס לא השתתף, כמובן, בבחירות שלפני כן. אבל ההנחה הכללית - גם של חמאס עצמו - הייתה שהוא מייצג בין 15 ל-‏25 אחוזים של הציבור.

האם מתקבל על הדעת שהפלסטינים עצמם יפילו את חמאס?

אין כל סיכוי כזה, כל עוד נמשך הכיבוש. קצין ישראלי בכיר טען לפני כמה ימים שאם צה''ל יפסיק לפעול בגדה, גם הגדה תיפול לידי חמאס.

השלטון של אבו-מאזן עומד על כרעי-תרנגולת - הכרעיים של ישראל וארצות-הברית. אם יאבדו הפלסטינים סופית את שארית האמונה שיש להם ביכולתו של אבו-מאזן להשיג שלום, שלטונו יקרוס.

אבל איך אפשר להגיע להסדר עם ארגון המכריז שלעולם לא יכיר בישראל ושהאמנה שלו קוראת לחיסול המדינה היהודית?

כל עניין ההכרה הוא עורבא פרח, תירוץ להימנעות מהידברות. איננו זקוקים ל''הכרה'' מאיש. כאשר פתחה ארצות-הברית בהידברות עם ויאט-נאם, היא לא דרשה שתכיר בה כמדינה אנגלו-סכסית, נוצרית וקפיטליסטית.

אם אל''ף חותם על הסכם עם בי''ת, פירוש הדבר שאל''ף מכיר בבי''ת. כל השאר אינו אלא שטות.

ובאותו עניין, האמנה של חמאס מזכירה את עניין האמנה של אש''ף, בשעתו. זה היה מסמך בלתי-חשוב, שנציגינו השתמשו בו במשך שנים כדי לסרב לדבר עם אש''ף. הזעיקו אז שמיים וארץ כדי שאש''ף יבטל את האמנה. מי זוכר זאת היום? המעשים של מחר קובעים, ולא הניירות של אתמול.

על מה לדבר עם חמאס?

קודם כל, על הפסקת-אש. כשפצע מדמם, צריכים קודם כל להפסיק את הדימום, לפני שאפשר לטפל בפצע עצמו.

חמאס הציע הרבה פעמים הפסקת-אש, הקרויה בערבית ''תאהדייה'' (רגיעה). פירושה: התחייבות של שני הצדדים להפסיק את כל מעשי-האיבה: קסאמים, גראדים ופצמ''רים מצד חמאס וגרורותיו, ''חיסולים ממוקדים'', פשיטות צבאיות והרעבה ומצור מצד ישראל.

רצוי שההידברות תנוהל באמצעות המצרים, מה גם שהם יצטרכו לפתוח את הגבול בין הרצועה וסיני. יש להחזיר לעזה את חופש הקשר היבשתי, הימי והאווירי עם העולם.

אם ידרוש חמאס שהפסקת-האש תחול גם על הגדה, כדאי לדבר גם על כך. זה יחייב, כמובן, הידברות חמאס-פת''ח-ישראל.

האם חמאס לא ינצל את הפסקת-אש להתחמשות?

בוודאי שכן. גם ישראל תעשה כך. אולי תצליח סוף-סוף להשלים את כיפות-הברזל למיניהן.

אם הפסקת-האש תחזיק מעמד, מה יהיה השלב הבא?

שביתת-נשק, הקרויה בערבית ''הודנה''.

חמאס יתקשה לחתום על הסכם שלום רשמי, מכיוון שפלסטין היא ''ווקף'' - כלומר, הקדש דתי. (הדבר נבע, בזמנו, מסיבות פוליטיות: כאשר כבש הח'ליף עומר את פלסטין, חשש שמא יחלקו המצביאים המוסלמים את הארץ ביניהם, כפי שעשו קודם לכן בסוריה. לכן הכריז עליה כעל רכוש אללה. זה די דומה לאמונתם של הדתיים אצלנו, שאסור לוותר על כל חלק מהארץ מפני שאלוהים הבטיח אותה לנו.)

הודנה היא תחליף לשלום. זהו אקט המושרש עמוק במסורת האסלאמית. הנביא מוחמד עצמו כרת הודנה עם שליטי מכה, שבהם לחם אחרי שברח מהעיר מכה לעיר מדינה. (אגב, לפני תום תקופת ההודנה התאסלמו תושבי מכה, והנביא חזר אליה בדרכי-שלום.) מכיוון שיש להודנה גושפנקה דתית, הפרתה על-ידי מוסלמים מאמינים אינה אפשרית.

הודנה יכולה להימשך עשרות שנים, והיא יכולה להתחדש בלי הגבלה. הודנה ארוכה מהווה בפועל שלום, אם הקשרים בין שני הצדדים ייצרו מציאות של שלום.

אם כן, האם השלום הרשמי הוא בלתי-אפשרי?

גם לכך יש פיתרון. חמאס הכריז בעבר שאינו מתנגד לכך שאבו-מאזן ינהל משא-ומתן ויגיע להסכם-שלום, בתנאי שההסכם יובא להכרעה במשאל-עם. אם העם הפלסטיני יאשר אותו, חמאס יקבל, לפי זה, את דין.

מדוע יסכים לכך חמאס?

כמו כל כוח פוליטי, חמאס רוצה להגיע לשלטון במדינה הפלסטינית שתקום בגבולות 1967. לשם כך הוא צריך ליהנות מאמון הרוב. אין שמץ של ספק שהרוב המכריע של העם הפלסטיני רוצה במדינה פלסטינית ובשלום. חמאס יודע זאת היטב. הוא לא יעשה דבר שירחיק ממנו את רוב הציבור.

ומה מקומו של אבו-מאזן בכל זה?

יש ללחוץ עליו להגיע לידי הסכם עם חמאס, ברוח ההסכם שהושג בשעתו במכה. יש לישראל אינטרס מובהק לנהל משא-ומתן עם ממשלה פלסטינית שתכלול את שתי התנועות הגדולות, כדי שההסכם שיושג יתקבל על-ידי כל חלקי העם הפלסטיני.

האם הזמן פועל לטובתנו?

במשך עשרות שנים אמרנו לציבור הישראלי: כדאי לעשות שלום עם ההנהגה החילונית של יאסר ערפאת, אחרת יתחלף האופי הלאומי של הסכסוך באופי דתי. לצערי, גם נבואה זו התגשמה.

מי שלא רצה באש''ף, קיבל את חמאס. אם לא נגיע להסדר עם חמאס, יבואו במקומו ארגונים אסלאמיים קיצוניים יותר, כמו הטליבאן באפגניסטן.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אבנרי כרגיל, דמגוגיה בגרוש...
חזי (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 8:08) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתב:

''כל עניין ההכרה הוא עורבא פרח, תירוץ להימנעות מהידברות. איננו זקוקים ל''הכרה'' מאיש. כאשר פתחה ארצות-הברית בהידברות עם ויאט-נאם, היא לא דרשה שתכיר בה כמדינה אנגלו-סכסית, נוצרית וקפיטליסטית.''

העניין כאן שהחמאס אינו משלים עם עצם קיומה של מדינה יהודית כאן.
אז על מה לדבר ?
לדבר על מתי החמאס יחסל את המדינה היהודית ?
_new_ הוספת תגובהאבנרי כרגיל, דמגוגיה בגרוש...
יוסלה  (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 8:24)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חיו בשנת 1939 בערך 17 מיליון יהודים . לפי אותו מקור חיים היום 13.2 מיליון יהודים . לפי אותו מקור בישראל חיים 5.4 מיליון יהודים . בקשר לנתון האחרון יש הסתיגות מסויימת , היות ובערך 300.000 לא נחשבים יהודים ממש . תוכל למצוא את הנתונים בקלות .

השכר הממוצע במשק 7.576 ש''ח . הכנסה ממוצעת כוללת למשק בית 11.133 ש''ח מזה דיור , אחזקה וריהוט 35.7% כלומר 7.158 הוצאה למחיה . כלומר בממוצע 2.143 שח לאדם . היות והעשירון העליון בישראל אינו נמצא במצוקה כלכלית אישית , אני יכול להניח שסכום של 20.000 שקלים לשנה יכול לכסות את הנטל הכלכלי של ילד נוסף במשפחה .

לכותב המאמר צפויה שורה של תגובות בסיגנון הזה וגרוע יותר . נושא המאמר אינו עוסק ביחסי מין . הילודה יש לה קשר קצר מאד ליחסי מין . אבל אנשים חסרי בשלות רואים רק את יחסי המין . הם גם מרגישים לא נוח עם הנושא . דבר שבא לביטוי בתגובות שפזורות בקשת רחבה מבדיחות ועד גסות ממש .
ילודה קשורה קודם כל ברצון ללדת ולפעמים בחוסר מזל . הילודה קשורה במצב הכללי ובמצב הכלכלי . במרחב ובפרנסה , באיום הקיומי , בתרבות וכדומה .
_new_ הוספת תגובהיוסלה , יוסלה ושוב יוסלה
אריה עירן (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 9:09)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמה נעים יוסלה מפיץ את מה שאני כותב . תודה מאמי .
_new_ הוספת תגובההערה: מלפני יומיים יש כאן גם רשימות קיצוניות - של מתחזה ליוסל'ה
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 14:19)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המאמץ את הכינוי ''יוסל'ה'' - כינוי תחתיו כותב כאן מספר חודשים רשימות (ברמה גבוהה ברובן), מגיב בכינוי ''יוסל'ה''.

לטענת המגיב שכינויו נלקח, מדובר בתגובות מתחזות מצד אריה עירן, המציג עמדות באתר זה שניתן להגדירן כעמדות ימין קיצוני.
_new_ הוספת תגובהאתה מספר את זה כאילו אתה יודע על מה אתה מדבר
לחמניה חמה (שבת, 15/03/2008 שעה 23:05)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ובכל זאת אתה מדבר שטויות. תגיד לי, גם את העבודות 'האקדמאיות' שלך כתבת באותה רמת אמינות ובטחון?
_new_ הוספת תגובהבוקר טוב אורי אבנרי
אריה עירן (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 9:06) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל שבוע או שבועיים אנו זוכים למאמר נהדר של אבנרי . מילים שונות אך תוכן מדיני זהה . שישים שנה תומך אבנרי בזכויות הפלסטינים . שישים שנה . כל מה שהוא מסוגל לומר זה שאנחנו צריכים ''להשתלב'' . פעם זה המרחב השמי , פעם הכנעניות , פעם מדינה אחת עם שני עמים ופעם שתי מדינות זו לצד זו . אבל הבסיס זהה . לדעת אבנרי יש לפלסטינים זכות שווה לזו של היהודים להקמת בית לאומי ערבי על אדמת ארץ ישראל .
במומחיות הוא מספר איך הוא הבין שהחמס יעלה . איך העריך נכון שתפרוץ אינתיפאדה ועוד השערות . כולן ממוחו החושב וההגיוני . רק שיש לו שלוש בעיות קטנות .
ראשית הוא לא ידע בעבר ולא מסכים היום שהערבים הם עם כובש אבסולוטי . שהערבים הם שקרנים כדרך חיים ותרבות . שהערבים אינם מקבלים את המונחים המערביים ואינם מקיימים הסכמים .
שנית החשיבה שלו , החינוך שלו ודעותיו התגבשו בלי הבנה ''אוכלוסייתית'' . בילדותו היו 16 מיליון יהודים לפני השואה , 14 מיליון מצרים , 80 מיליון ערבים ובכל העולם היו רק 2 מיליארד בני אדם . שלישית כל מה שקשור להרס הסביבתי , השמדה ענקית של יצורים חיים והכחדתם והתקדמות אוכלוסיית העולם למלחמת מים ומזון בהיקף עצום לא גרם לו שום תובנה חדשה .
אורי אבנרי הוא גרפומן וגרמופון . כותב הרבה וחוזר על אותה מנגינה בעיבודים שונים .
את אורי אבנרי לא מעניינים היהודים . את אורי אבנרי לא מעניינת הילודה היהודית . הקבוצה רבת הילדים היהודים בישראל היא הקבוצה החרדית ומיד אחריה הקבוצה הדתית-לאומית . אם נחפש בכתביו נמצא ביקורת שלו על אלה . האם כתב אבנרי אי פעם על הצורך של העם היהודי להתאושש מהמכה של השואה ? לא .
הוא מקשקש עוד ועוד על הפלסטינים שאין להם מדינה , על הילדים שלהם שסובלים , על כמה אלפים מהם שנהרגו בקרבות , על הרעב שלהם ועל הסגר . על בעיות עם ישראל האמיתיות הוא לא כותב ולא מקדיש מחשבה . לכן הוא נבל נובל וינבול . הוא חמס חומס ויחמוס .
לא מסתדר לאבנרי שלום במזרח התיכון . האיש ''הצליח'' להבין שלא יהיה כאן שלום . כעת הוא נדבק ל''הודנה'' . אבל גם כאן יש בעיה ושמה ''קורייש'' . מה עושה אבנרי עם אבן נגף זו ? משקר . הנה השקר ''הודנה היא תחליף לשלום. זהו אקט המושרש עמוק במסורת האסלאמית. הנביא מוחמד עצמו כרת הודנה עם שליטי מכה, שבהם לחם אחרי שברח מהעיר מכה לעיר מדינה. (אגב, לפני תום תקופת ההודנה התאסלמו תושבי מכה, והנביא חזר אליה בדרכי-שלום.) מכיוון שיש להודנה גושפנקה דתית, הפרתה על-ידי מוסלמים מאמינים אינה אפשרית''
לו הקשבנו לאבנרי היינו חיים בגבולות החלוקה , אם בכלל .

לכן אומר שוב FALASTIN DELENDA EST . וגם לספח לישראל רצועה מצפון הרצועה . וגם הוסיפו ילד אחד לכל זוג יהודי .
_new_ הוספת תגובהבוקר טוב אורי אבנרי
יוסלה  (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 9:23)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מלחמה אינה גן משחקים שבו עגים עוגות חול , מחליקים במידרון קטן ושוב עולים בסולם . המלחמה אינה משחק קלפים שבו מבקשים FRISH כשהקלפים נראים רע . מלחמה אינה בובת חייט אשר בהידקרה אין דמה זב ואינה צועקת מכאב .
מלחמה היא דבר אמיתי . במלחמה יורים , פוצעים והורגים . מפוצצים בנינים ומעלים רכוש באש . במלחמה משלמים מחיר יקר ומר עבור כל שגיאה וגם ללא שגיאה . מלחמה היא תהליך אשר יודעים כיצד התחילה ומי התחיל בה , אך אין יודעים מראש מי ינצח ומי יפסיד . מי ישלם מחיר כבד ומי ירויח . אין במלחמה REWIND כאשר התוצאות אינן מניחות את הדעת . אין הטורף מקיא את טרפו .
המלחמה מצריכה אחריות , אך רב בה הרשלנות שיקול דעת פגום ואי מתן דין . המאה העשרים שידעה כמה מלחמות קשות וממושכות רוויות דם וקטל הרס ובעירה , ילדה מתוך תרבות אירופה את המיגבלות על המלחמה ועל הלוחמים .
אחד המיסמכים החשובים ביצירת מיגבלות של השימוש בכח הצבאי הוא אמנת ג'נבה על ארבעת חלקיו . זה מיסמך אירופאי , הנובע מתרבות אירופה , מהשקפות פילוסופיות של ערך האדם באשר הוא אדם . אך למסמך זה שתי חסרונות מרכזיים .
חסרונו הראשון הוא דו-פרצופיותו , כפל מסריו ואי השימוש בו בשעת הדחק . הגרמנים שהם בני תרבות אירופים ולהם פילוסופים רבים , בעתו בכל הומניות בזמן המלחמה הראשונה והשניה הקרויות מלחמת עולם בטעות . אויביהם האנגלים , הצרפתים ובני בריתם לא טמנו ידם בכיסיהם ועברו על ערכי הגינות ומוסר ללא נקיפות מצפון . דוגמאות אינן חסרות .
חסרונו השני הוא האיחור בהכלתו על צדדים לוחמים ועל אזרחים נפגעים . העם היהודי שלא היה צד לוחם , אף שהיו יהודים בשני צידי החזית במלחמה הראשונה , היה גוף אזרחי ששימש קורבן לאכזריות ורישעות מדהימה . לא רק הגרמנים , גם בנות הברית תרמו לאסוננו באדישותם ובחוסר סיועם .
מחוץ לאירופה ואזורי השפעתה התרבותית יש לאמנות ז'נבה ערך מועט . ככל שנוגע הדבר לנו אויבינו נזקקים לאמנות ז'נבה כשהם טוענים נגדנו , אך לא כשהם עוברים על איסורים מפורשים במיסמכים אלה .
והנה אנו זוכים למנה של הטפה מתוך המחנה . אדם משלנו אומר לנו את הדבר הבלתי מוסרי ביותר . והוא אומר זאת כקורא בשער , איש מוסר לכאורה . העיקרון הראשון בקוד המוסרי הוא שהוא חל על כולם . מה ששנוא עליך על תעשה לזולתך . וגם היפוכו ברור , מה שעשה לך זולתך עשה לו . עין תחת עין שן תחת שן וחבורה תחת חבורה .
היהודים בארץ ישראל לוחמים נגד עבריינים על אמנות ז'נבה . הם יורים בכוונה אל ישובים אזרחיים . הם שולחים מתאבדים להתפוצץ בקרב אזרחים . הם לוחמים בבגדים אזרחיים . הם נחבאים בשעת לחימה בתוך אוכלוסיה אזרחית . מעשים אלה הם עבירות על אמנות ז'נבה ונחשבים פשעי מלחמה לכל דבר ועניין .
במצב הזה באים רשעים מתוך המחנה וזועקים חמס . בכפל משמעותו . אין רשעים אלה בוחנים את העבירה אלה את התוצאות של מעשה התגובה . ''רק'' שני יהודים נהרגו אך מאה ערבים , ודאי שהיהודים אשמים . לכאורה חולשת הערבים , חוסר כישרונם ועוניים הם הצדקה לפישעיהם ואילו עוצמתנו ויכולתנו הם הפשע .
על זה נוסף השקר והתעמולה . אין כיבוש ברצועת עזה . אפילו אלה הטוענים שיהודה ושומרון כבושים , אינם יכולים להראות שרצועת עזה כבושה כעת . למרות זאת המונח ''כיבוש'' ממשיך לשרת את אויבינו וזה כולל את הבוגדים במחננו . גם טענת המצור שיקרית . חדר שדלתו פתוחה אינו נעול . תא שטח הגדור משלושה צדדים וצידו הרביעי פתוח אינו תחת מצור . אמת זו אינה מפריעה למטיפי השקר לחזור על מילה זו בכל עת .
לזה נוסף האבסורד הגדול . איני יודע כיצד לכנותו . זו הדרישה של נושכי היד להמשיך להזינם . הם רוצים להינות משני העולמות . הערבים פוגעים בישראל ובאותו זמן דורשים מישראל לפרנס אותם . הם רוצים מזון , מים , תרופות דלק ותעסוקה . זו חוצפה חסרת שיעור . מה שמדהים אותי זה שיש לזה תמיכה בישראל בחוגים רחבים .

שואה , שואה ואין שואה .

קרה ומתן וילנאי אמר ברגע של היסח הדעת , את המילה שואה שמביאים הערבים על עצמם . וכבר תפשה המילה את מקומה בארסנל התעמולה הערבי . כבר משתמש בה היהודי . המילה שואה מתארת אסון בקנה מידה עצום . לעם היהודי המשמעות היא אבדן שליש מבנינו . האם הערבים ניזוקו כל כך ? כל בר דעת יודע שלא . ואני חש תחושת בטן שזו נבואה שתגשים את עצמה . הערבים ינגנו על מיתר השואה וסופם שיחוו שואה . אין הם בוררים במילים וכך אוהביהם היהודים . המילה טבח אף היא שגורה אצלם . ''טבח ילדים'' . נדמה לי שרצח רחב היקף הוא טבח , הכוונה חשובה . אבל הריגה בשעת מלחמה ושלא בכוונה תחילה אינה טבח .ובכל מיקרה הנחבאים בקרב אזרחים בכלל וילדים בפרט הם האשמים . כן . יש מיקרים בהם הקרבן אשם . זה אחד מהם . הערבי שנהרג בידי חילי צהל אשם .
_new_ הוספת תגובהוילנאי הוא איש לא חכם
רמבו (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 21:02)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא מסר לערבים כדור פז שאיתו הם מבקיעים לנו גולים במלחמה הזאתי. היום קריאתם נגדנו ש''היהודים הנאצים'' ששורפים ילדים בעזה תופסת כותרות ותאוצה ברחבי העולם. עכשיו לך תשלח עדת אלפי קבלני משנה שינסו להרוס את הטימטום הזה ולהחזיר המצב לקדמותו.
_new_ הוספת תגובהבוקר טוב אורי אבנרי
חזי (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 13:33)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

'' פעם מדינה אחת עם שני עמים ופעם שתי מדינות זו לצד זו''

כנראה שאתה לא מעודכן.

מאז שלברמן הצהיר על ישראל כמדינה יהודית, הערבים כבר אינם רותים שתי מדינות לשני עמים.
כמובן שאבנרי, בהיותו שופר של התעמולה הערבית,
גם הוא כבר לא רוצה שתי מדינות,
אלא מדינה אחת דו-לאומית (בשלב ראשון) ואחר כך תהפך מדינה דמוקרטית ערבית בלבד ...
_new_ הוספת תגובהאבנרי לא משכנע את עצמו
עודד (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 11:03)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חזי יודע להעמיד את אורי אבנרי במקומו.
_new_ הוספת תגובהאף אחד אצל הפלסטינים לא מדב ר ברצינות
לחמניה חמה (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 12:57)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על ''שתי מדינות לשתי עמים''.
היום קים קונצנזוס גדול שכל פלסטין היא ארץ של ערבים ושליהודים אין זכור קיום מדינית כאן. אפילו אבו מאזן כתב על זה דוקטוראט בבריה''מ ב-‏1982. כולם חותרים להריסתה, חניקתה, גסיסתה, הרעלתה, חיסולה, שריפתה, פיצוצה, גירושה, ביטולה של ישראל בדרך כזאת או אחרת.
_new_ הוספת תגובה[•] קצת צניעות לא תזיק
יוסלה  (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 14:36) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה עירן מרגיש שהוא יכול לדבר חופשי על אורי אבנרי.
הוא הרי מכיר אותו.

אך ההשוואה בין אבנרי לעירן עושה צמרמורת.

אבנרי שהוכיח עצמו כאיש רוח, כסופר וכעיתונאי,
וכפוליטיקאי ומדינאי במשך שנים רבות, פעל למען השלום
וצמצום העויינות בין ישראלים לפלסטינים אולי יותר מכל ישראלי
אחר. ודווקא ההיכרות שלו את הסיאוב המערכתי שהכיבוש
המתמשך גורם לישראל נותנת לו כוחות של נער צעיר כדי להלחם
במשנה תוקף למען השגת שלום במזרח התיכון.

אך אצל עירן כל הביוגרפיה המפוארת הזאת והתקווה שהיא מבטאת
נופלים על אוזניים ערלות, כי עירן, בניגוד לאבנרי, הוא איש בעל דעות
קדומות, או בשפת בני-אנוש...

ועירן שונא לא רק את ה'ערבים' כלשונו, אלא חלק גדול מעם ישראל
וחלקים גדולים משאר בני האדם, כאשר הקריטריון העיקרי הוא
ההשתייכות למחנה המצומצם של הגזענים היהודים שאינם מתביישים
לחגוג בכל פעם שצה''ל הורג עוד מספר ילדים ('ערבים') בעזה.

המשוואה של עירן פשוטה להחריד: פחות ילדים פלסטינים, יותר מקום
לילדים יהודיים שעדיין לא נולדו. המתכונת היא זו של טיהור אתני לכל
דבר.

אך שנאתו של עירן לאבנרי עמוקה יותר, כי אבנרי מייצג את כל הכשלונות
של עירן. עירן בעצמו מעיד על דרך החתחתים שעבר בחייו: אכזבות בפוליטיקה
ואכזבות בעסקים:

''אני הייתי עם אבנרי בהרבה שנים קשות . נפגעתי בפרנסתי . פרשתי מעשיה פוליטית וחזרתי דרך מפם . שוב נפגעה פרנסתי . אני ריגשית איש שמאל אבל ...
מעט לפני רצח רבין נבנה אצלי ידע שלא היה קודם . ידע שלפחות חלק ממנו לא היה ידוע לרבים . בחלוף הזמן נוספו לזה רבדים נוספים . רובם בתחום הביולוגי . זה עם נושאים נוספים יצר אצלי מהפך . המהפך הוא ששכלית אני איש ימין . כלל לא בטוח שהימין מקבל את מה שאני רואה בעתיד ליהודים ולעולם .
כך יוצא שאני שמאל ברגש וימין בלוגיקה.''

מה שמדהים זה שהדברים שעירן כותב על אבנרי מעידים יותר מכל על
השנאה והבוז שלו לכל מי שפועל למען השלום באיזורנו.
נראה שלעירן ממש חורה שיש מי שמקריבים חייהם ופרנסתם למען השגת
שלום באיזור, ומותירים אותו, את עירן, מאחור, במי-האפסיים של
דיעותיו הקדומות ושנאתו לבני-אדם קצת יותר מפותחים (את שנאתו
לפילוסופים ולסופרים טרח עירן לפרט פירוט רב).
_new_ הוספת תגובהקצת צניעות לא תזיק
אריה עירן (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 17:16)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה קורא ומעתיק , אך להבין אינך מבין .
אני סבור שהשלום הוא דבר נהדר .
הלואי והיה שלום לישראל .
לצערי הרב אני מבין ששלום לא יהיה , אולי חומר מזוייף דמוי שלום .
אולי יתפתו מנהיגי ישראל להסכמים כאלה ואחרים עם שכנינו . הסכמים שיקרבו אלינו אסונות חדשים .
דיעות קדומות יש לך ולסופרים , לאבנרי שאני מכיר ולדומים לו . האמונה שלהם ושלך בשלום היא דיעה קדומה . אין לה בסיס של אמת . זה רגש שמנחה אתכם ולא חשיבה .
ובעינין החשיבה - ברגע שגילית שאני מעמיד אותך ודיעותך בנושא המוסר בפני טיעונים שאתה לא מסוגל לסתור נסוגות מיד .

סוללה של פילוסופים באינטרנט לא הצליחה להראות שאני טועה לוגית .

בעינין השינאה . טעות בידך . אני לא שונא , לא יהודים ולא ערבים ואפילו לא גרמנים . זה פשוט סוג של רגש שלא מקנן אצלי .
יחסי לערבים הוא היחס שיש לי לדלת סגורה . היא מפריעה לי להכנס למחוז חפצי .אין כאן עניין לשנאה .
אני כותב את זה למרות שברור לי שאתה לא מבין וזה לא יקדם את הנושא בכלום .
_new_ הוספת תגובהאריה, אתה זה שעבד איזה זמן עם יאיר צבן?
מיכאל שרון (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 19:05)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכרת את מיקי רזון בשנת 88 89? הייתי חברה. זה אתה שסיפרת איך צבן ישב בשרותים ועוד פרטים עסיסיים, והתגלגלנו מצחוק? אם זה עתה, וואללה. באמת יש נבלות שיקחו את זמנך וכישרונך, אם אתה בעל רעיונות אך חסר הון עצמי, ובסוף ישלחו אותך ללא כלום, תוך קובלנות בדים מיומנות על אישיותך וכמה קשה לעבוד איתך. העניין הוא שהשיטה הזאת עובדת נהדר, ולמה שיזנחו את השימוש בה? יש מי שעובד ויש מי שלאחר שכבר צבר מעמד, קוצר את הרווחים על חשבונו, וגם מפטיר למקורביו כצידוק ''זה העולם'', סה לה וי. ובישראל ללא הון עצמי או מערכת קשרים תמצא עצמך בלי תחתונים. דומני שבאותה תקופה עבדת עם גאנדי, לפחות באופן אישי דומני שהוא היה די הגון. אז אתה כיום צריך להיות בן ששים וכמה. מיקי היתה מחוננת, ומטבע הדברים מקורבת לשמאל הציוני, ואני אז קרוב לר''ץ כפי שנקראה אז.

כבר אז החל להצטייר ה-rip off שמכינים לי כתמורה לעבודת מחקר נירחבת בעבודה מסביב לשעון שנים, ומסירת שנותי הטובות ביותר לכאלה שהובררו כחלאות אנוש (מגיל 30 עד 45 כשהייתי בשיא יכולתי) , וקליקת מנוולים אקדמיים בעלי מהלכין במערכת כזו או אחרת..
_new_ הוספת תגובהאם אינך יכול לחוש שנאה, אתה פוגע באלה שעוזרים לך
מיכאל שרון (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 19:43)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ומחזק את אויביך. רגש השנאה אצלך עבר אינהיביצייה ולכן אינך יכול לחוש שנאה. אך רכיב הפעולה של רגש זה, פעיל אצלך (כל רגש מורכב מ-‏3 רכיבים: הגירוי שמעורר אותו, הטון הרגשי ורכיב הפעולה של הרגש. רגש השנאה התפתח כרגשות אחרים באבולוציה, ומטרתו להביא את הארוגניזם לניטרול היצור המפריע לקיומו - להרגו, לפצעו או לנטרלו בדרך אחרת). רכיב הפעולה של רגש האהבה למשל, הוא לחזק בעל ברית פוטנציאלי. אם הילדותך דיכאו אותך מעט והיתה לך הערכה עצמית נמוכה אז, ולא איפשרו לך לבטא שינאה כלפי מי שדיכא או הירביץ לך (עוררו אצלך אימה והענישו אותך על ביטוי רגש זה) רגש השנאה יעבור אינהיביצייה, ולכן פרדוקסאלית דווקא יהיה פעיל בשליטה על התנהגותך, ובההפעלת התנהגות פוגעניתשל שנאה כלפי אובייקטים ההפוכים לאובייקטים המקוריים - לא כלפי הפוגעים ומפריעים לך אלא כלפי העוזרים לך. החומר הזה נמצא בעבודה חלוצית שלי משנת 1979 בארה''ב, קליפורנייה, שהישפיעה על פיתוח הנושא של אינטליגנצייה רגשית ועל המחקרים באונ' ייל בנושא, אך שמי לא הוזכר, ויש לי כאן איזה עניין עם ספריית הקונגרס, אליה שלחתי זאת לקופירייטס בינואר 1980

אם זה אתה, אני זוכר אותך כאדם אנרגטי וגם חבר'מן די נילבב, אך קצת חששתי ממך, היתה לי אז תחושה שהמערכת עושה שימוש כלפי באנשי ימין קיצוני, חלקם באקדמייה, שמציגים אותי כ''בוגד'' או ''אנטישמי'' וגם כ''חולה נפש'' או מישהו ש''יש לסגור אותו'' -''מה, הוא עוד לא סגור''? וזאת למטרת ניכוס ענק של עבודתי, שהרי ''לאנטי יהודי מותר לעשות כל דבר''...
_new_ הוספת תגובהאין לי משוג על מה ועל מי אתה מדבר .
אריה עירן (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 21:59)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החלטת שאנחנו מכירים . אני לא זוכר אותך כנראה כי אני סנילי . החלטת שעבדתי עם גנדי , אין לי מושג למה . החלטת שפגשתי את צבן בשרותים . זה פשוט חומר פנטסטי לפסיכיאטר .
אני יכול רק לחייך כי זה לא מספיק כדי שאצחק .
_new_ הוספת תגובהלא ''החלטתי'' שזה אתה. שאלתי אם זה אתה
מיכאל שרון (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 23:29)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאת מיכל רזון, אז בת 24 בערך, הכרת?
מיכאל שרון (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 23:36)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאת מיכל רזון, אז בת 24 בערך, הכרת? לא . גם לא את מיכל שמנמון .
אריה עירן (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 4:54)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההעבר לא משנה הרבה. מה שכתבתי על שנאה מודחקת אולי לא חל לגביך
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 0:10)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שכן אולי הבעת עמדה מסויימת, שהינה קוגניטיבית, ולא נתת דיווח ממשי על התנסויותיך הרגשיות. שהרי איש ימין למשל יכול לאמץ עמדה של פוגענות כלפי לאום מסויים כגון ערבים, ואם זאת, באופן אישי וקיומי להיות איש ידידותי, חם ונעים ומיטיב אפילו, בפגישה אישית עם ערבי, כגון המוסכניק שלו (אך עם זאת, להפטיר ליהודי אחר באותו מוסך ערבי, ''שכל הערבים ימותו''...), אלא שכתבת כאן ש''אינך חש שנאה'' http://www.faz.co.il/reply?id=4797&rep=113542&am...

(בעינין השינאה . טעות בידך . אני לא שונא , לא יהודים ולא ערבים ואפילו לא גרמנים . **זה פשוט סוג של רגש שלא מקנן אצלי**) ביטוי זה ''זה סוג של רגש שלא מקנן אצלי'' נראה לי קולע בדיוק לרגש שעבר אינהיביציה. אין emotive tone התחושה הרגשית של הרגש המסויים - אין מתנסים בה, אך מתנהגים את ההתנהגות אליה דוחף הרגש המודחק, ועוד באופן אוטומטי, נכפה, שאינו מלווה בקשב, ובאופן רקורסיבי, חוזר ונשנה, וכלפי אובייקט ההפוך בסוגו לאובייקט המקורי שמפעיל את הרגש הזה.
_new_ הוספת תגובההעבר לא משנה הרבה. מה שכתבתי על שנאה מודחקת אולי לא חל לגביך
אריה עירן (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 5:10)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא שונא כי אין לי סיבה לשנוא . הערבים לא עשו לי שום דבר רע . גם לא המוסכניק הערבי שתיקן לי את האוטו . הערבים מפריעים לי לממש את מדינת ישראל על כל ארץ ישראל המנדטורית . זו השקפה מדינית ואין בה שינאה . אני גם לא הולך למגרשי הכדורגל לצעוק ''מוות לערבים'' . אם זה יקרה פעם זה יהיה מתוך חישובי תועלת פוליטיים .
אני גם לא שונא גרמנים . אמנם הם רצחו חלק גדול מהמשפחה שלי , אבל זה קרה כשהייתי פיצפון והיחס שלי הוא רק לתצלומים ישנים ודהויים .
אתה יכול להמשיך ולנתח את האופי והאישיות שלי , זה מענין לקרא . אתה גם יכול לבצע ניתוח גרפולוגי של כתב ידי מתוך ההדפסה בפורום . אנא המשך .
_new_ הוספת תגובהאם אתה הוא זה, אירגנת אז בשביל גאנדי את כל החומר, רשומות פעילים
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 1:42)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ודומני שניסחת גם אסטרטגיות וקווי פעילות פוליטית. עבודה גדולה ומקיפה מאד. דומני שעשית משהו דומה עבור יאיר צבן כמה זמן לפני כן, אך הם ''סילקו'' אותך מטעמים שלא היו ברורים לי, או שלא הבהרת; ולא חסכת מטבע הדברים את חיצי לעגך מהם, כולל תאור צבן היושב במשרדי המפלגה בחדר השרותים, כשהדלת פתוחה, ותאורים עסיסיים וריחניים בנושא.

באותו זמן דומה שגם במולדת החלו לפגוע במעמדך, לחתור תחתך במגמה ''לסלקך'' או משהו דומה. הדבר שתמהתי עליו הוא שהשתעשעת לפנינו ברעיון לבוא - אתה עצמך, במקום גאנדי כראש המפלגה לא פחות ולא יותר, והרי אתה אדם לא מוכר ולא דמות ציבורית ידועה.

הערתי למיקי אז, כי כנראה השתן עלה למישהו לראש, או שכנראה כל כך החמיאו לך חברים בשיחות בטלות, עד שסברת שתחושת עוצמתך הסובייקטיבית (כנראה אתה אדם מוכשר עם יכולת עבודה רבה, וגם בעל הצגה מבריקה של נושאים שונים, קצת בנוסח שיחות ליד הבר בפאבים) מספקת לעמוד בראש המפלגה ושאתה גדול מגאנדי בהרבה (דבר שאולי במובנים מסויימים היה בו אמת, שהרי היית איש מחשבה ואירגון, ולא גנראל ופוליטרוק בפלמ''ח.

אבל לי אז לא נראה ראלי, כיצד איש לא מוכר ובלי אישיות חריזמתית, אלא לכל היותר ''חברמ'ן'' בעל אימרות מחץ, יכול לעמוד בראש מפלגה בישראל, כנראה הן השתכרת מעצמך, ואולי גם נידחקת לפתרונות נואשים משום שהחלו לדחוק את רגלך שם - זה לעיתים גורלם של אנשים שפורצים כמטאור בלי שיש להם מעמד מוכר וסולידי - מייד מתאגדים נגדם המון אנשים ''מסורים'' דרג ג' ו-ז'.
_new_ הוספת תגובהאם אתה הוא זה, אירגנת אז בשביל גאנדי את כל החומר, רשומות פעילים
אריה עירן (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 5:01)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מתוק שלי ,אתה טועה ומבולבל . לא הכנתי לגנדי ולא לצבן שום תוכניות . מוזר לי בכלל שאתה מניח את גנדי ואת צבן יחד . אין לי שום קשר לדמות הדימיונית שאתה מיחס לי . אבל אני מאד נהנה לקרוא שמישהו מיחס לי יכולות נפלאות שכאלה . חברמן וליד הבאר בפאב . אם אני אספר לחברים שלי על המאמר שלך כולם יצחקו . שניהם .
_new_ הוספת תגובהאם אתה הוא זה, אירגנת אז בשביל גאנדי את כל החומר, רשומות פעילים
יוסלה  (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 7:01)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעבר העליתי את ההשערה שההצהרות של עירן
שאין לו רגשות בענייני גירוש וחיסול תושבי ארץ ישראל
הפלסטינים, מקורן בהדחקה קשה של תחושת אשם
הנובעת מההטפה לפשעים שאינה עומדת בקנה אחד עם
החינוך לערכים שעירן גדל עליו.

הגעתי להשערה הזאת בעקבות קריאה בספר של פסיכולוג
שהתמחה בטיפול בנוער עבריין, ובספר הוא מונה רשימה ארוכה
של מאפיינים של הדחקה של אשמה אצל נערים עבריינים (הם
עוברים עבירה, אך טוענים להיעדר רגשות בעניין).

זה גם מתאים לרושם שנוצר באתר שהחבורה של
הטרנספריסטים מתפקדת באופן juvenile - במתכונת של חבורת נערי
רחוב. ההתנהלות במתכונת של gang היא גם מאפיין של התנועות
הפשיסטיות השונות.

נראה לי שלך ולי משותפת הפליאה אל נוכח הרוע הנשקף מהרהוריו
המחרידים של עירן. מה שמרתק כל-כך זה השילוב של חינוך ממלכתי
אירופאי משהו ודמוקרטי - חינוך לערכי אדם - ולפי עדותו של עירן עצמו
עבודה פוליטית עם אורי אבנרי ומאוחר יותר במפ''ם, עם הטפה למעשים
שהם פשעים נגד האדם בעליל.

מה שמחזיר אותי שוב ושוב לעיון בדברי הפיגול של עירן ואחרים באתר
(ב'דברי פיגול' אני מתכוון להצעותיהם לטרנספר של תושבי ארץ ישראל
הפלסטינים, ולתמיכתם הבלתי מסוייגת בכל מעשה גניבה ורצח
בשטחים) הוא בדיוק המסתורין של הרוע.

מה מביא אדם בעל ערכים לבחול בערכי האדם? נהגתי לחשוב שברגע מסויים
מתחולל מפנה בנפשו של האיש, והוא מקבל החלטה מודעת שלא להרגיש,
או שלא לתת לעצמו להרגיש. מה שגם תואם את התיאור העצמי של עירן.

אך נראה לי שהתהליך יותר מורכב. למשל, פועלים פה מודלים של ייצוג, כמו
באמנות: כאשר אדם בעל ערכים מפעיל את ערכיו (מיישם אותם בחיי היום יום
שלו) הוא מפעיל מנגנון של הזדהות עם האחר. זה מנגנון שדומה להזדהות
הקורא עם הדמות בסיפור שהוא קורא. וכך כאשר מתרחשת פגיעה קשה באדם
אחר (זר או ידיד) ההזדהות הזאת מאפשרת את הפעלתם של הערכים ויישומם
במקרה הנדון. אך כאמור ללא ה'תיווך' של מודל הייצוג, שבאמצעותו ה'אחד'
יכול להזדהות עם הסימפטומים של כאבו של ה'אחר', ללא מודל זה, אין
הזדהות ואין הפעלה או יישום של הערכים.

במקרה של עירן ואחרים שהחליטו שלא להרגיש, הביטוי 'אין לי רגשות בעניין'
הוא מעין שם קוד עבור 'אני מחליט שלא להפעיל את מודל הייצוג' - וכך
תיחסך ממני הפרוצדורה של ההזדהות עם כאבו של האחר.
אך לא רק ההזדהות עם כאבו של ה'אחר' נמנעת ממנו. היות ותפיסת העצמיות
ניזונה מתפיסת ה'אחר', בהיעדר התיווך של מודל הייצוג המאפשר הזדהות
והיכרות עם האחר, גם היכולת לחוש כאב עצמי נסוגה והולכת. כך שהאדם
הטוען, כמו עירן, שאין לו רגשות בעניין, חי סצנריו של נבואה המגשימה
את עצמה.

זה אולי מעניין שאי-ההפעלה של מודל הייצוג שמאפשר הזדהות ויישומם של
ערכי אדם, גם מבטלת את הגישה של האדם לאמנות בכלל. כי כל יצירה
בכלל, בספרות למשל, מופעלת עבור הקורא באמצעות מודל הייצוג.

זה מסביר למשל את הנטייה הטבעית של עירן לתת קדימות למה שהוא קורא
'קיום' על פני 'ספרות' ו'פילוסופיה'. היות וספרות ופילוסופיה מחייבות
שימוש במודל הייצוג, העיסוק בהן מעוררות בעירן ודומיו את מנגנון ההזדהות
שאותו הם עמלים להדחיק.

אך מה שעירן מפספס ברמה הפילוסופית זו ההבנה שמודל הייצוג המאפשר
הזדהות עם האחר, בין ביצירה או בחיים, פועל בכל מה שקשור לעולם
האינטרסובייקטיבי - העולם של 'אני ואתה' ,העולם של השיח האנושי.

מי שמביא עצמו למצב שבו כביכול 'אין לו רגשות' בעניין פשע זה או אחר
נגד האדם, למעשה מבטל או מעקר את המנגנון שמאפיין את השיח האנושי
בכלל, ובכך למעשה מוציא עצמו מכלל האדם.

כאמור זו תופעה שבמצב הסימפטומטי שלה אופיינית לנוער עבריין, אך
בגילויים הפוליטייים שלה מאפשרת לאנשים לכאורה 'נורמליים' מבחינה
ערכית להפוך למפלצות ביחסן לבני-אדם אחרים.

המצב של שיבוש המנגנון ה'אנושי' הזה יש בו פיתוי מסויים: מי לא היה רוצה
שלא לחוש אמפתיה לסבלם של אחרים - היות מעל לסבלו של הרמש
האנושי. ואכן זו היתה ההבטחה של הנאציזם, ושל כל המשטרים הטוטליטריים
מאז. רק עצוב למצוא את המאפיינים של התופעה הזאת בקרב קבוצת
הפנסיונרים בארץ הצבי. לפי דעתי זה נובע מבורות ולא מתוך הבנה.

את עירן, שיש לו נטייה קצת ילדותית-מתלהבת, מפתה ה'עוצמה' הפיזית
של ה'חזרה לגופניות' שהביטול של מודל הייצוג והחופש מהמצפוניות שהוא
מאפשר, מבטיחים.

התקווה הגדולה של ישראל החדשה לא תצמח מהקשחת המצפון היהודי
שעזר להגדיר את היהדות והביא אותנו למדינה חדשה ולהתחדשות השפה.
כי כפי שהראיתי ביטולו של המצפון היהודי גורם להרס התרבות בכלל
והדבר הראשון ש'הולך' זו השפה עצמה.

ואכן 'חזון עצמות היבשות' של עירן הוא בדיוק מחזה של השתכפלות ללא סוף
של הגוף ה'יהודי', כאשר כל מה שנוגע לרוח אמור להיות נגזרת של התפתחות
הגוף. זה פשוט לא עובד ככה.
_new_ הוספת תגובהרגשות , תחושות וספרות-ספסרות .
אריה עירן (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 7:36)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה פתחת את עצמך לרגשות כלפי עם זר וסגרת את עצמך כלפי עמך שלך . מיקי-קיקי עושה אותו דבר. הוא מזדהה עם ישו מלאכיו וקדושיו . אתה עם מוסטאפה . כל מה שאתה כותב הוא למעשה דמות אישיותך המוחצן אלי . אתה אדיש לסבר היהודי , אתה קהה לצורך בהתחדשות גופנית של היהודים , לפני כל דבר אחר . אתה מבקר אותי על אטימות לעולם המחשבה והיצירה , אבל אתה שמדבר גבוה על רוחניות יהודית , שולל את עולם המחשבה היהודי . אתה עובר על לאוים ברורים של הרוחניות היהודית .
מה שנשאר ממך זה פסבדו-אינטלקטואל , פסבדו-יהודי שונא עמך , בוגד אינטלקטואלי , חסר מצפון ומוסר יסודי . לצורך הסוואה אתה תוקף אותי , כי אין הגנה טובה מההתקפה . רק שאתה שקוף , שקוף לגמרי , יותר משמשה , אתה שקוף כמו חור המנעול .
אני מניח שאתה גם צימחוני . כמו שיקלגרובר .
_new_ הוספת תגובהאם אתה הוא זה, אירגנת אז בשביל גאנדי את כל החומר, רשומות פעילים
יוסלה  (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 9:00)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כבר הצעתי לך בעבר שאם אין לך מה לומר, תמנע.
_new_ הוספת תגובההיכולת לאמפטייה, הזדהות עם סבל האחר, Compassion, Mitleid היא
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 13:20)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היכולת לייצג החלפת מקומות במערכת הייצוג האנושית, בהכרה או בדימיון . מדובר למעשה בהחלת האימפרטיב הקטגורי של קאנט: על תעשה מה שלא היית רוצה שיהפוך לחוק כללי - דהיינו, מעבר מכימות פרטיקולרי
Ex) Rem.ax) לכימות כולל xy) Rem.yx) כלומר: המעבר מ ''יש לפחות X אחד עבורו אדם A (אני או עירן) מסלק (למשל הורג או מטרנספר) את X '' ל ''עבור כל X כל Y מסלק את X'' כש Y ו X הם קבוצת האנשים כולם בעולמנו, כשברגע מסויים מתקיים ביניהם היחס xRem.y .

בשימוש בלוגיקה מודלית הראה לוגיקן מתימטי ישראלי (שישם את הלוגיקה המתימטית מודלית של Jaako Hintika בעבודת דוקטורט משנת 1973 ( Kroy M. The Conscience - A structural Theory. New York: John Wiley & Sons, 1975 )

כי ניסוח זה של האימפרטיב שקול לניסוח השני של האימפרטיב של קאנט ''אל תעשה לאחר מה שלא היית רוצה שיעשו לך'' שהוא למעשה דריבאט של הכלל המקראי ''ואהבת לרעך כמוך'' אותו היציב הלל הזקן כעקר התורה. הנקודה החשובה היא כי המעבר ביצוג בהכרה לכימות כולל מחייבת החלפת מקומות, היכולת לעבור מיצוג של פרט מסויים והטרנספורמציות החלות עליו, ליצוג של כל הפרטים במרחב הרלוונטי (בני האנוש) כולל אני עצמי. בספר נידונות תופעות פסיכולוגיות מרתקות וגם מפחידות, הכרוכות באי היכולת להחליף מקומות במרחב הייצוג כגון האישיות הפסיכופטית.

אייכמן במשפטו בירושלים טען, כי חונך לא לראות ביהודים חלק מבני האנוש, ולכן לא הכיל לגביהם את האימפרטיב. הנקודה היא שהנאצים יישמו אי הכלה כזאת באמצעות הליכים של דהומניזצייה: הלבשת הנידונים במחנות המוות בפיג'מות עלובות, גילוח שער ראשם, הטלת טרור שרירותי עליהם עד שניראו לעיני כל כיצורים בעלי אינסטינקטים מפוחדים משונים - בקיצור, יושמו כאן הליכים שהיקנו למושאי הג'נוסייד מראית של ''לא בני אדם'', לא בני אדם כמונו'' ''יצורים מסוג שונה''.

עירן מפעיל הליך אחר, שיושם בטרם החלה ההשמדה בפועל: ראיית הערבי כ''הפרעה'', ביצוע רדוקצייה של בן אנוש מלא, לדרגת ''הפרעה'' ותו לא.

הנה, כעדותו הוא:
''הערבים **מפריעים** לי לממש את מדינת ישראל על כל ארץ ישראל המנדטורית . זו השקפה מדינית ואין בה שינאה . אני גם לא הולך למגרשי הכדורגל לצעוק ''מוות לערבים'' . אם זה יקרה פעם זה יהיה מתוך חישובי תועלת פוליטיים'' .

בשנת 1974 טענתי כי הליך כזה לא יכול להיות ''ממודר'' לערבים בלבד, והוא עשוי לגלוש בישראל לכל בני האדם החיים במרחב זה. כלומר תהפוך שכיחה בישראל גישה הרואה בזולת אובייקט גרידה. הדבר אמנם ארע במידה לא מבוטלת, ומובע באופנים רבים בקיום כאן.
_new_ הוספת תגובהקאנט , הלל הזקן והעקרון המוסרי הראשון .
אריה עירן (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 18:31)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני ניסחתי את הכלל המוסרי הראשון ''דין אחד לכולם'' אחרים ניסחו ''אל תעשה לזולתך מה שאינך רוצה שיעשו לך'' וקאנט ניסח ''אל תעשה מה שלא היית רוצה שיהפוך לחוק כללי'' .

יוסלה בטיפשותו לא קיבל את העיקרון הזה . הוא הבין מיד שהכלל הזה מציב את הערבים כבילתי מוסריים בעליל ולכן ברח מהדיון בנושא המוסר . דבר זה עושה אתו גם כן בלתי מוסרי .

כדי לחמוק מזה הוא פתח במיתקפה על אישיותי ועל המבנה הנפשי שלי . אתה משתתף בזה ואני מציע לך לחדול מזה .

אם אתה סבור שהערבים בכלל והפלסטינים בפרט אינם מפריעים להקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל , כתוב על זה . אם אתה חושב שהם אינם מיכשול או ''דלת'' כפי שכתבתי תראה שדעתי שגויה . לאישיותי אין קשר לדיון .
_new_ הוספת תגובהטעית! מהות הדין היא החשובה בשיפוט מוסרי. קרא את כישלך
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 19:53)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דין הוא מושג שאינו לא מוסרי ולא בלתי מוסרי, אלא א-מוסרי, נייטראלי לעניין המוסריות. ''דין אחד לכולם'' יכול להתייחס למשל לתקנות ודינים שרירותיים של מדינת עריצות.

נניח שקיים במדינה היפוטטית כזאת מרגע מסויים חוק, שיש לקיים רק משכב זכר אלים ולהשיא רק בני זוג מאותו מין (נניח, בסדום), והתיקון לחוק קובע שאקט ההתרבות בין גבר ואשה, נעשית בארוע מתוזמן בנוכחות פקיד מדינה המלווה באנשים חמושים. גם אם החוק הזה נאכף בבחינת ''דין אחד לכולם'', עדיין אין הוא מוסרי. גם כאשר חוק המדינה מצווה על כל אדם לרצוח פעם אחת בחייו, בגיל 18, כחוק חניכה, נניח, ואתה מכיל כאן דין אחד על כולם, עדיין הכלל הזה מסייע באכיפת חוק שכל שיפוט מוסרי פוסל אותו, ולכן כאן דווקא הפרת הכלל ''דין אחד לכולם'' היא המעשה המוסרי.
_new_ הוספת תגובהנושא ה''הפרעה''. כאילו הינחת שמישהו היושב על קרקע שאתה חומד אותה
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 20:19)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מפריע לך ''להנות מהקרקע הזאת'' ואף תעגן את זכותך לקניין הקרקעי של האחר, באמירות שגב כאלה או אחרות, המייחסות לך זכאות בשם נניח, עליונות כלשהי אתנית, אישית, או בשם כל טענה אחרת בעלת חזות נישגבת.

גם אחאב חמד את כרם נבות, וראה בו ''הפרעה'', ויש להניח שצידוקים לא חסרו לאיזבל, מדוע ''לאחאב מגיע, ונבות הוא הפרעה שיש לסלקה''. היא יכלה למשל לומר שכל קרקעות המדינה שייכות למלך, וכל טענה לקניין קרקעי בן דורות רבים של נבות ומשפחתו, חסרת תוקף, מעצם הכלל הזה.

ניתן להניח שבעידן הפרהיסטורי, בו שלטה העריצות הקדומה, דברים מסוג זה נראו קבילים, וכך גם בסדום. אלא שבתקופתנו אתה מפר את עצם מושג זכות הקניין בהנחות מסוג זה של זכאות, ומחזיר אותנו לעידן העריצות הקדומה. זאת תוך למעשה, בלימת התפתחות מדע, טכנולוגיה, כלכלה צומחת (במקום כלכלת עוני) וכל דבר המותנה בשמירה על זכויות הפרט, ומגן עליו מתגרת פריעתם של אחרים כלפי גופו וקנייניו.
_new_ הוספת תגובהנושא ה''הפרעה''. כאילו הינחת שמישהו היושב על קרקע שאתה חומד אותה
אריה עירן (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 20:53)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי השיטה שלך קיניין קדום מרגע שנלקח חלים עליו כללים חדישים וחדשים . לפי זה אדמות ארהב אינן שייכות לאינדיאנים , אוסטרליה אינה שייכת לאבוריג'ינים , וגם אדמות הפלסטינים אינן שייכות לפלסטינים . אתה למעשה מצדיק את גזל אדמות הערבים בארץ ישראל . תודה רבה .
_new_ הוספת תגובהממי גזלו הערבים אדמות? את מי נישלו?
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 22:03)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והאם זכויות קניין קרקעי נשארות שלמות 1800 שנה, אף שבעלי הקניין המקוריים אינם יושבים בקניין הקרקעי למעלה כ-‏1700 שנה, וגם לא עשו במשך 1700 שנה כל ניסיון משמעותי לממש את זכויותיהם הקרקעיות, אף שהיו הזדמנויות רבות לכך במרוצת הדורות? העובדה הפשוטה היא שלמעט טיפטוף של קומץ יהודים, למעלה מ-‏99% מהיהודים העדיפו את ארצות התפוצה. וגם לאחר כינון מפעל הציונות המדינית, ב-‏1922 , 40 שנה לאחר תחילת הציונות, היו בא''י רק 84 אלף יהודים, על פי הרשומות המנדטוריות, פחות מחצי אחוז מהיהודים בעולם. ב-‏1939, 60 שנה לאחר תחילת הציונות, היו בא''י פחות מ-‏2% מיהודי העולם.
_new_ הוספת תגובה'דין אחד לכולם'
יוסלה  (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 22:36)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הצחקתם אותי.

הרי ישראל מבססת שליטתה ביהודה ושומרון
על נוכחות הצבא, ועל קיום מערכת משפטית
(החוקים לשעת חרום) שאינה מאפשרת עמידה
טיעונית שווה לתושב פלסטיני ולמתנחל יהודי
לגבי אותו שטח אדמה, או בכל עניין אחר.

'דין אחד לכולם'.
כאשר במשך ארבעים שנה ישראל וישראלים גונבים
אדמות של תושבים פלסטינים ללא מעצור וללא עקבות
משפטיות.

ודי לעיין בתרשימים של דיונים בבית המשפט המחוזי בירושלים
בעניינם של תושבים פלסטינים, כדי לראות כיצד גם מערכת
המשפט הישראלית הפכה לחותמת גומי של שירותי הבטחון:
בתשעים ותשעה אחוזים של המקרים המובאים בפני השופטים
העדות של השב''כ מתקבלת בסתר וללא דיון.
אכן, דין אחד לכל מי שהוא פלסטיני החי תחת הכיבוש הישראלי,
ודין אחר לישראלי כמוני וכמוך.

עבור עירן ושאר מכחישי הכיבוש, 'דין אחד לכולם'
היא סיסמא ריקה.
_new_ הוספת תגובהאכן, אין גבול לצביעות, להתחסדות ולהכחשה
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 23:43)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאכן, אין גבול לצביעות, להתחסדות ולהכחשה
יוסלה  (יום שישי, 07/03/2008 שעה 4:37)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המחשבון שלי ישן. במקום 'עקבות', 'עכבות'.
_new_ הוספת תגובה'דין אחד לכולם'
אריה עירן (יום שישי, 07/03/2008 שעה 5:31)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה משתדל להתחמק . ''דין אחד לכולם'' משמעו שנוהגים כולם בכולם באותו אופן . להשמיע טענות שמתחילות בשנת 1967 ולהתעלם ממה שקרה לפני כן , מגוחך .
יהודים התחילו להתקבץ לכאן לפני קצת יותר ממאה שנים . זה היה תהליך איטי וממושך . תהליך שבו ארץ מועטת תושבים ,נחשלת מבחינה כלכלית ונגועה בביצות וצרות אחרות הפכה בהדרגה לצפופת אוכלוסין , מתקדמת כלכלית ללא ביצות עם חקלאות ותעשיה מתקדמות .
את זה עשו היהודים , לא הערבים . בזמן שהיהודים באו ופיתחו את הארץ הערבים נשארו עם פחות השכלה ופחות יוזמה ופחות תוצר לנפש . זה מקור הקינאה והשינאה שלהם . הערבים הגיבו לחדירה של היהודים בנשק ובסוגי אלימות אחרים . התנהגות זו הביאה עליהם את אסונם .

''דין אחד לכולם'' או הפיכת התנהגות הערבים לעקרון כללי , משמעה הוא ירי של יהודים על ערבים בדרכים , שריפת שדותיהם , התקפות פורעים על ישוביהם פיגועי תופת באוכלוסייתם .

כעת משהבנת את זה נבדוק את הסיסמא הריקה ''כיבוש'' .
_new_ הוספת תגובה'דין אחד לכולם'
יוסלה  (יום שישי, 07/03/2008 שעה 6:24)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עירן מוכיח שוב שאינו מבין מה פירוש 'דין אחד לכולם'.

יוסלה ממש מחכה בקוצר רוח לדברי החכמה שעירן יכתוב
כדי ל'הוכיח' שאין כיבוש.
_new_ הוספת תגובה[•] 'דין אחד לכולם'
צדק (יום שישי, 07/03/2008 שעה 6:54)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה[•] 'דין אחד לכולם'
יוסלה  (יום שישי, 07/03/2008 שעה 9:05)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שיהיה לך לבריאות
_new_ הוספת תגובה'דין אחד לכולם'
אריה עירן (יום שישי, 07/03/2008 שעה 7:59)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נהוג להוכיח ''אין'' . צריך להוכיח ''יש'' . כאשר מדינה אחת משתלטת על מדינה אחרת או על חלק ממנה זה ''כיבוש'' .
רצועת עזה מעולם לא הייתה חלק מהמדינה ''מצרים'' , זה לא היה סתמי . זו הייתה מדיניות עקבית מצרית שקיימת עד היום . לכן רצועת עזה היא רק חלק מפלסטינה המנדטורית .

יהודה ושומרון שהיו חלק מפלסטינה המנדטורית ''נכבשו'' על ידי המדינה ההאשמית וצורפו אליה באופן רשמי . זה כיבוש . בשנת 1967 ''כבשה'' ישראל את יהודה שומרון ולכן הם ''שטח כבוש'' עד שהמדינה ההאשמית ויתרה רשמית על שטחים אלה . כעת הם שוב ''לא כבושים'' אלא רק חלק מפלסטינה המנדטורית .

כל השטח של פלסטינה המנדטורית אינו כבוש בכלל . יש בו שליטה צבאית באופנים שונים . חלק הוא ''מדינת ישראל'' , חלק הוא בשליטה צבאית של החמאס וחלק מחולק חלוקת מישנה לשטחים A , B , C בהתאם למפות מוכרות .

הצבא של היהודים (צהל) שולט על רוב שטח פלסטינה המנדטורית מתוך פלסטינה המנדטורית . זו ''שליטה צבאית'' לא ''כיבוש'' .
_new_ הוספת תגובה'דין אחד לכולם'
יוסלה  (יום שישי, 07/03/2008 שעה 8:47)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי אם עירן היה מתרכז קצת יותר בלימודים
כשהיתה לו עדיין הזדמנות,
לא היה, עכשיו בגיל 65 מנסה
להביא טיעונים מופרכים כמעט בכל נושא ונושא
העולה על הפרק באתר.

זה בלבול טוטלי בין עובדות, משחקי מלים מפגרים
ברמה של כתה ד', וכאילו-דיאלקטיקה או מבנה
טיעון, שאינם מובילים לשום מקום.

אין אמת גדולה מסתתרת כאן,
המתנחלים נלחמים על הבית. ולמלחמת המאסף הזאת
מצטרף עירן בשל תכנית הילודה שלו, אשר עבורה הוא
צריך את השטחים (כך נדמה לו, המסכן).

זה די מוזר שדווקא יהודי שבני משפחתו נרצחו בשואה
מתכנן עקירתם בכוח של מליוני התושבים הפלסטינים של
ארץ ישראל, ורוקד בשמחה לרגל הקורבנות הילדים בעזה.
מין עולם הפוך של אריה עירן, שהפחד מהבדידות
ומה'ערבים' העביר אותו על דעתו.

ולמי שרוצה לשמוע את האב הרוחני של עירן,
כדאי לפנות לאתר של 'מולדת' - שם עדיין מקרינים את
הסרטונים של רחבעם זאבי. לפחות שם לא מנסים, כמו
עירן, להסתתר מאחורי מעטה של מעין 'נאורות'
ו'מורכבות' פוליטית.
_new_ הוספת תגובה'דין אחד לכולם'
אריה עירן (יום שישי, 07/03/2008 שעה 9:48)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מענין אותי יהודי זה או אחר . הענין שלי הוא כללי-יהודי . אם ליהודים אין זכות מגורים בכל מקום אז גם לערבים לא . או שארץ ישראל נכבשה פעמים רבות בידי מדינות וצבאות שונים וזה חוקי ואז גם הכיבוש הישראלי חוקי או שהכיבושים השונים אינם חוקיים כולל הכיבוש הערבי והעותומני .
אתה לא תצליח לנהוג בצורה שונה בערבים וביהודים . הדיון הוא לאומי ולא ויכוח של מי הזיתים .

מה שאתה בעיקר מסרב לקבל זו התחזית שלי לגבי העם היהודי . בלי ילודה העם יעלם . אתה מתנגד לילודה לכן אתה בעד העלמות העם היהודי . זו בדיוק המדיניות של אביך הרוחני . שיקלגרובר .
_new_ הוספת תגובה'דין אחד לכולם'
יוסלה  (יום שישי, 07/03/2008 שעה 10:04)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא לעניין.
_new_ הוספת תגובההיהודים שלטו 300 שנה. העירקים, האירנים, והמוסלמים - 1800 שנה
מיכאל שרון (יום שישי, 07/03/2008 שעה 13:08)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ידידי, שאלת השילטון נפרדת משאלת הנישול והישוב. שדדת? פצה. הפוקוס כאן הוא התושבים. התושבים. זה שתושבים ערבים, הושתת עליהם שילטון של ערבי בן האיזור, במה זה רלוונטי? או תורכי בן האיזור? וכי אלה נישלו, יישבו, שחטו ופרעו? לא.

ואם בשילטון עיסקינן, כל השילטון היהודי העצמאי על א''י היה רק 300 שנה - לפני 2000 ו-‏2800 שנה (מ-‏1100 עד 850 לפה''ס לסרוגין, בפרט בתקופת השופטים והפלישתים והמלוכה המוקדמת), כמה שנים בתקופה הפרסית. ובתקופת המקבים עד פומפיוס הרומי. השילטון הערבי והמוסלמי תורכי על א''י היה 1300 שנה, פי 4 ארוך מזה. גם הבבלים (העירקים של ימינו) שלטו על א''י 200 שנה, המתווספות ל-‏1300 השנים הללו - אמור מעתה, היהודים שלטו 300 שנה והעירקים ערבים שלטו 1500 שנה. גם האירנים (הפרסים), קודמיו של אחמדינאג'ד (אירן אומה עתיקה מאד, בתקופת הרומים הם ניקראו ''האימפריה הפרתית'') שלטו כאן כ-‏300 שנה. אמור מעתה, אבות אחמדינאג'ד שלטו בא''י 300 שנה, המתווספים ל-‏1500 השנה שמנינו קודם - 1800 שנה והיהודים שלטו 300, שנה 16% מזה בסה''כ.

ועכשו אמור, אתה לא מתבייש לבזוז קרקעות ולטבוח בתושבי הארץ, שאבותיהם והקרובים אליהם שלטו בה תקופה גדולה פי 6 מתקופת השליטה היהודית, שהיתה לפני 2000 שנה ויותר?
_new_ הוספת תגובהנוהגים כולם בכולם באותו אופן? אם לשמעון מגיעים פיצויים מיעקוב
מיכאל שרון (יום שישי, 07/03/2008 שעה 7:59)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

של 1000 דולר, אז הדין השווה אומר שגם ההפך?

לא. דין שווה מתייחס לתקנות ספציפיות. אף אחד לא פטור מנהיגה לפי התקנות הללו. כל מי שלא חנה כחוק, ישלם קנס. כל מי שבגיל 18 לא רצח אדם אחד, ישב יומיים בכלא.
_new_ הוספת תגובהנוהגים כולם בכולם באותו אופן? בדיחה לא מוצלחת
יוסלה  (יום שישי, 07/03/2008 שעה 9:03)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

'דין אחד לכל' משמעו שלכל תושב
עמידה שווה בפני החוק,
בין אם מבחינת התיחסות החוק,
או אם זה מבחינת השפיטה.

בדמוקרטיה פרלמנטרית כמו ישראל,
זה גם אומר שהחקיקה נעשית על ידי ייצוג
יחסי של כל תושב ותושב בתהליך.

בישראל כיום, בשל התהליך הזוחל של כיבוש
שהפך לסיפוח זוחל, אין דין אחד לכל.
ולו רק בשל קיומן של שתי מערכות חוקים שונות
ושתי מערכות שפיטה שונות ליהודים ולפלסטינים
תושבי השטחים.

אין עמידה שווה בפני החוק לפלסטיני בעל אדמה
וליהודי המתנחל שגנב ממנו את האדמה.
מעשיו של היהודי נמדדים לפי החוק הישראלי,
ומעשיו של הפלסטיני נמדדים לפי התקנות לשעת חרום.
השופט כמובן הוא יהודי. לא מפליא שכל כך הרבה דונמים
פלסטיניים נגנבו בשיטה זאת. הרי הממשלה עצמה
נוקטת בה שוב ושוב.

אך החלק המבדח במיוחד בכל זה הוא
שהיות ואין שוויון משפטי בין יהודים ופלסטינים,
אז עירן פשוט מציע לגרש את הפלסטינים.
אם הם סוף סוף יפנו את עריהם וכפריהם ובתיהם
ויעברו למקום אחר, אז יהיה 'דין אחד לכל' - כי
ישארו כאן רק יהודים.

לזה הגאון מחיפה מתכוון. תשאלו את רחבעם זאבי.
_new_ הוספת תגובהשדדת אדמה ערבית? שלם פיצויים. כל מי ששודד יפצה את קורבנו. זה
מיכאל שרון (יום שישי, 07/03/2008 שעה 8:05)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דין שודד. אין דין יוזם שוד, כדין המנסה להשיב את הגזילה. אין זה כלל משנה שהשודד היה בעל אמצעים, והערבים הנישדדים עניים חסרי אמצעים. שהרי ברור שהשודד רעהו הוא בעל יותר אמצעים מהנישדד. ממשיכים בשוד משום שלנו אוירונים עם מיני טילין, ולנשדד יש רק קפצונים.
_new_ הוספת תגובהשדדת אדמה ערבית? שלם פיצויים. כל מי ששודד יפצה את קורבנו. זה
אריה עירן (יום שישי, 07/03/2008 שעה 17:14)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דעתך מצויינת בעיני . לשלם פיצויים לערבים זה בהחלט בסדר . התשלום כולל עזיבת השטח . אין תשלום פיצויים למי שנשאר במקומו .
_new_ הוספת תגובהבצפון אמריקה היו האינדיאנים כמה רבבות בשטח ענק
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 22:51)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואילו המתיישבים האירופים יישבו את העולם החדש בקצב של מיליונים. לא כך היהודים שבאו לא''י לאחר תחילת הציונות, וגם אז יישבו ארץ זעירה ומאוכלסת בקצב של טיפטוף. ב-‏1917 היו בארץ זעירה זאת, בגבולות המנדטוריים, 600 אלף ערבים ו-‏55 אלף יהודים. אין זה המקרה בו כמה רבבות אינדיאנים יושבים על שטח גדול פי 100 ויותר מ-‏22 אלף הקמ''ר המנדטוריים. כך גם באוסטרליה, שטח ענק, וכמה שבטי אבוריג'ינים - כמה אלפי אנשים.

בדרום אמריקה מאידך, הספרדים, הפורטוגלים ואירופים אחרים לא נישלו את האינדיאנים כמעט משטחיהם - היתה כאן אוכלוסיה אינדיאנית כפרית ביישובי קבע מתקופת האינקא והמאייה - אלא התחתנו איתם.
_new_ הוספת תגובהלעניין האינקה והמאיה בדרא''מ
תמיר (יום שישי, 07/03/2008 שעה 10:21)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכובשים הספרדים לא ''התחתנו'' עם אף אחד. הם השמידו את אוכלוסיית הילידים מבלי לנקוף אצבע ומבלי לדעת איך עשו זאת.
הכובשים הביאו אתם נגיפים שאוכלוסיה זו לא הכירה ועד מהרה מתו רוב הנכבשים ממחלות שונות ומשונות שלא היתה בהם עמידות
מתאימה מולן וגם לא את פרק הזמן האבולוציוני הנדרש לבניית עמידות כזו.

ייתכן והכובשים לקחו להם לנשים כמה מהנותרות, אבל ככלל לא היתה שם ''התבוללות'' אלא פשוט הרג ביולוגי לא מתוכנן.
_new_ הוספת תגובההם כן התחתנו. זה שמטעמי גזענות זה לא לטעמך
מיכאל שרון (יום שישי, 07/03/2008 שעה 13:18)
בתשובה לתמיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינו רלוונטי לעובדות ההיסטוריות. לא הישמידו ולא זבובים. היתה שם האינקויוזיצייה הדומיניקנית, זה כן, ניצרו את האינדיאנים, לא הישמידו. והתחתנו איתם. בצפון אמריקה הישאירו אותם עם ''רוח השמש הזועפת'' ואל החץ הגדול'', לא ניצרו, אלא הרגו במלחמה והיגבילו לשמורות.
_new_ הוספת תגובההם כן התחתנו. אבל עם מי ?
אריה עירן (יום שישי, 07/03/2008 שעה 17:10)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאה שנה אחרי גילוי אמריקה חיו בכל רחבי שתי האמריקות רק מיליון תושבים מקוריים . מיעוטם מתו בלחימה ואכזריות הכובשים ורובם מתו במחלות .
חלק מהנשים האינדיאניות ילדו לגברים הספרדים . חלק מאותם ילדים התרבו והם המסטיסו של אמריקה . חלק ילדו לעבדים הכושים והם הסאמבו . חלק אחר נשארו בלי קישרי גנטיקה עם האינדיאנים והם הקריאולים . בעת החדשה נוספו גם מהגרים שלא באו מהפנינסולה של ספרד ופורטוגל .
בצפון אמריקה התיישבו אנגלין וצרפתים . שם נותרו מעט מאד אינדיאנים . חלקם מעורבים עם גנים אירופים . בצפון אמריקה יש היום אולי 3 עד 4 מיליון צאצאים לאינדיאנים . מלבד מקסיקו ששם התושבים הם בעיקר מסטיסו .
_new_ הוספת תגובהתודה על ברורך וטירחתך. נקווה שבאמת בררת..
מיכאל שרון (יום שישי, 07/03/2008 שעה 18:41)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלא כך . אלא כך .
אריה עירן (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 20:49)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם כאשר חוק המדינה מצווה על כל אדם לרצוח פעם אחת בחייו, בגיל 18, כחוק חניכה, נניח, ואתה מכיל כאן דין אחד על כולם,
לפי העיקרון שדין אחד לכולם יש לרצוח את הרוצח . ולכן חוק מסוג זה הוא סיבובי ותוצאתו שכולם ירצחו . זה כמובן לא מאפשר קיום תרבות כזו ואוכלוסיה כזו .

העיקרון של דין אחד לכולם אינו היחיד . הוא רק הראשון . אם אינך מקבל אותו אז תהיה אפליה . אותך יאנסו בפיקוח משטרה ואותי לא , כי אתה לא מסכים עם העיקרון הזה .

אם אין דין אחד לכולם אני אגנוב ואתה לא , או להיפך .
אם יש דין אחד לכולם אז כשתגנוב לי אגנוב לך .
או עדיף אני לא אגנוב לך ואתה לא תגנוב לי .
_new_ הוספת תגובהבני שנתון 18 הם בסביבות 2-3% מהאוכלוסיה
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 22:09)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מכאן לא מתחייב בוודאות של 100% שהרוצח ירצח. הדין אומר: ביצוע רצח של אדם אחד בגיל 18. ואין הוא אומר כל דבר אחר. דין אחד לכולם, משמע, כל אדם בשנתו ה-‏18 יבצע רצח אחד. כל שנה ימחקו כך 2% מהאוכלוסיה.
_new_ הוספת תגובההתגובה ''נושא ההפרעה'' היא תשובה ל''סוגיה'' שעוררת
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 20:29)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסוגיה: ''אם אתה סבור שהערבים בכלל והפלסטינים בפרט אינם מפריעים להקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל , כתוב על זה . אם אתה חושב שהם אינם מיכשול או ''דלת'' כפי שכתבתי תראה שדעתי שגויה''. .

ברוח זאת אתה יכול להציב מספר ענק של ''הפרעות'' מסוג, חייו של זה שלרשותו מליון דולר שאני חומד אותם, מפריעים לי: כל עוד הוא חי, הוא מגן על רכושו. אם ההפרעה, דהיינו, חייו, תפסק, הרי שהמשרתת שלו, לה אותו חסוך-צאצאים הוריש בצוואתו את הונו, המשרתת היא פילגשי, וכך רכושו יעבור אלי..
_new_ הוספת תגובההתגובה ''נושא ההפרעה'' היא תשובה ל''סוגיה'' שעוררת
אריה עירן (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 20:56)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסוגיה: ''אם אתה סבור שהערבים בכלל והפלסטינים בפרט אינם מפריעים להקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל , כתוב על זה . אם אתה חושב שהם אינם מיכשול או ''דלת'' כפי שכתבתי תראה שדעתי שגויה''. . .

אל תספר לי על מיליונר ופילגשו . תשאר בתחום הבית הלאומי שלנו וההפרעה הערבית .
_new_ הוספת תגובההבהרה:מרחב היצוג, אוביקטיביזצייה, ביטול אסימטריות ממורכזי-אני
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 21:51)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדובר כאן למעשה, לא באימפרטיב הקטגורי לכשעצמו, אלא בתכונות מערכת היצוג המאפשרות את תפעולו, ומאפשרות גם את האפשרות לאמפטייה והתנערות מראיית הזולת כאובייקט ומשאר א-סימטריות ''אני-אחר'', מסוג יחסי אדנות או יחסי שעבוד או יחסי ניצול-יתר. מדובר כאן איפוא בעקרונות של אוניברסליזצייה ואובייקטיביזצייה - דהיינו, התנערות מראייה ממורכזת-אני ego-centerd - בה האני מציב נקודת העדפה vantage point במרחב ההתייחסות. זאת לקראת יצירת מרחב אוביקטיבי של ישויות אנושיות ואחרות, תוך ביטול האסימטרייה ממורכזת האני ''אני-הזולת'', עקב היכולת לחילופי יצוגים ומיקומים במרחב הייצוג.
_new_ הוספת תגובההבהרה:מרחב היצוג, אוביקטיביזצייה, ביטול אסימטריות ממורכזי-אני
אריה עירן (יום שישי, 07/03/2008 שעה 5:10)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אתה רוצה שיבינו אותך דבר עברית .
_new_ הוספת תגובהמה זה החרטה הזו?
צדק (יום שישי, 07/03/2008 שעה 5:45)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מבין מה חינטרשת?
_new_ הוספת תגובהאכן יוסלה ושרון ראויים זה לזה
לחמניה חמה (שבת, 15/03/2008 שעה 23:27)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין ספק שכל פסיכיאטר מתחיל היה חוגג על התופעה
שהם מייצגים. משהו של טישטוש זהות עד כדי היתמטמות.

אין ספק שהמודל ההזדהות של יוסלה עם ה''אחר''
שהוא מפתח דומה יותר לנטייתם של שמאלנים להעדיף
לאכול ''בשר אחר'' כדי להכריז בפני עצמם על מרד נגד
הכפיה הדתית. לפחות הם מרגישים אותה על כתפיהם,
מצפונם מציק להם אבל הם קוראים תיגר של התנתקות
מהמורשת, מהעם ומהארץ והולכים לרעות בשדה הגנוב
ע''י ה''אחר''.

לצורך כך יש המגדלים לעצמם ''זית אחר''
ומסביבו הם בונים אידיאולוגיה של הערברבי
החדש אותו הם מכנים ''פלסטיני'', אולי משום
שהוא מוצר די מודרני כמו הפלסטיק - גמיש אך
מוקשה מעט, נע מצד לצד אבל כשלוחצים עליו
יתר על המידה הוא מתפוצץ קלות באיוושת 'פאק'
(FUCK אבל עם דגש בפה של המתפוצץ).

ניכר על היוסלאים ויתר השמאלנים שהם סוחבים
מעמשה כבדה של אשמה ואמונה. שיבוש של מערכת
המושגים שלהם לא נותנת להם להגיע להישגים
הנדרשים לקיום הגיוני של בטחון ושלום עם
אנשי ה''זית האחר''. סימפטום די מוכר וידוע של
פסיכופאטים, במשמעות של שמנים (FAT) מרוב
טימטום ושיגעון.
_new_ הוספת תגובהבמקום לחמניה יצאה פיתה
יוסלה  (יום ראשון, 16/03/2008 שעה 0:18)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אכן ניסית לכתוב תגובה מסוג השאלה,
אך, יצא לך, כמו במקרים אחרים, האוויר
מהשמרים, ובמקום לחמניה יצאה פיתה.

מדוע לא תלמד מאריה עירן.
הלה כבר יודע שכאשר אין מה לומר
עדיף להמנע.
_new_ הוספת תגובהזה מכאל השרון הזה?
ז. עומדת (יום רביעי, 12/03/2008 שעה 14:41)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכולם הוא כותב שהוא המציא תיאוריה בפסיכולוגיה ובאו גנבים וגנבו לו את העבודה ואת הקרדיט עליה. כנראה שהוא כתב את העבודה על עצמו. הוא לא מפסיק להאשים את כל העולם. הוא חושב שכל האחרים מטומטמים ורק הוא הנורמלי.
תגיד לשרון שאנחנו הלבושים והוא הערום.
_new_ הוספת תגובהאורי אבנרי קשקשן דגול
רמבו (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 20:55) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא רק שהוא לא מבין בחמאס אלא הוא גם לא מבין ב'כוחותינו'. בסך הכל רשימה עיתונאית מעולה ועלובה.
_new_ הוספת תגובהאורי אבנרי קשקשן דגול
רמבו1 (יום רביעי, 05/03/2008 שעה 21:09)
בתשובה לרמבו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היי רמבו ברוך בואך גם לכאן.
אני מזדהה עם הצהרתך.
_new_ הוספת תגובהבוקר רע לכם, חמאס
לחמניה חמה (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 12:51) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההערה: מלפני יומיים יש כאן גם רשימות קיצוניות - של מתחזה ליוסל'ה
מיכאל שרון (יום חמישי, 06/03/2008 שעה 14:18) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המאמץ את הכינוי ''יוסל'ה'' - כינוי תחתיו כותב כאן מספר חודשים רשימות (ברמה גבוהה ברובן), מגיב בכינוי ''יוסל'ה''.

לטענת המגיב שכינויו נלקח, מדובר בתגובות מתחזות מצד אריה עירן, המציג עמדות באתר זה שניתן להגדירן כעמדות ימין קיצוני.
_new_ הוספת תגובהאיפה יחזקאל ?
אייל (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 10:53)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יחזקאל מהרצליה נעלם.
איפה הוא ??
_new_ הוספת תגובההאמת הפשוטה היא שאילולי היהודים היו מביאים לרצח הנצרתי ההוא
מיכאל שרון (יום שישי, 07/03/2008 שעה 13:30) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם לא היו בכלל כאן כיום. בגלל רצח הנצרתי, התפשטה הנצרות, המציגה את הגאולה כקשורה במוות הרצוח על הצלב, היו רדיפות יהודים, מקצת היהודים על כן התבדלו, הגם שרובם התאסלמו והתנצרו מאז, ועקב הרדיפות הללו נוצרה גם האשמה הנוצרית שהביאה ליישוב היהודים בא''י בתמיכת רודפיהם לשעבר. הרצל, מייסד הציונות המדינית, זה היה בדיוק המסר שלו לחוגים הגמוניים באירופה: רדפתם? זה סיפור לא נעים, שאין לו סוף? אז אוקיי, עזרו להביא את היהודים לפלסתינה, וחסל הבעייה היהודית באירופה, ניגמור עניין.
_new_ הוספת תגובהתגיד לי מיכאל שרון
ז. עומדת (יום רביעי, 12/03/2008 שעה 14:43)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מתי בדיוק התנצרת?

אני תמיד סלדתי מסמלים נוצריים. אתה הסתגלת אליהם?
_new_ הוספת תגובהוילנאי: ''תהיה שואה בעזה''. האם האיש באמת טיפש
מיכאל שרון (יום שישי, 07/03/2008 שעה 16:31) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דהיינו, אסון להסברה הישראלית?

יש הסוברים שכן, שהאיש טיפש וגולם שמביא נזקים בפיו הגדול, למשל בכתבה הבאה:

טיפשות מרושעת
אני סבור שלא, האיש חכם. ולמה?

הוא השתמש בדיוק במילים הנהגות בסביבת ברק. או לפחות, ביטא את רוח הדברים שם. כשהקהל הישראלי יבין

איזה שקרן מטורף,
מוליך את העם באף
וגם אם לא צפוייה שואה,
ברור כי לא מברק ליהודים תשועה

כשכולם יבינו אמת מאוסה,
שאיש צר ורע מכין לעם ישראל דייסה
שעדיין לא רקחו כמוה,
ואז מה אם וילנאי פותח לנו את המוח
להחזיר ברוורמן, פרץ, החבר'ה הטובים,
שגם רווחה ישיבו במקום יללות כלבים.

ובן דרור ימיני רוצה ברק, רוצה יללות כלבי- דם, מבין מה העניין עם וילנאי כאן, אז הוא מילל דם כלפי וילנאי לפי קול אדונו, קורא לסדר.

עוד ייזכר שוילנאי, איש מצויין, ניסה בדרכו להזהירנו, לרמז לנו דבר או שתיים, מי בדיוק יושב מעליו וממונה על הביטחון.

והשיטה של דיבורי שלום מתוך כוונה לחרחר מלחמה, או כללית, הצגת דרישה ''קונסטרוקטיבית'' - כתרגיל ניבזות ונוכלות וביקר תרגיל שוד, שכאשר זה המתפתה לדבר ועושה בדיוק מה שמטיפים לו לעשות, מביך את המנוולים, וחוטף עמוק - זכורה לי מתקופת נישולי מעבודת ענק של מחקר ופיתוח בסוף שנות ה-‏80.

החומר עבר לאחרים, וממני ניסו למנוע להקליד ולפרסם אפילו מעט מגוף הידע שפיתחתי, תוך הצרת מצבי הכלכלי, ומניעת כל עבודה, הן מתאימה, ואף עבודה לא בהכרח מתאימה, למשל נאלצתי עבור פת לחם לעבוד כסניטר בבית אבות, כשהשמנים והנוכלים שחגגו על עבודתי הישמינו עוד יותר מכיבודים וקידומים. אנשי המערכת, שניסו להלחיץ אותי עוד יותר כלכלית, למנוע אפילו טיפת כתיבה ממני, אחרי שהחומר היה בטיוטות, החלו לאמר לי בפרהסיה, פרזיט לך לעבוד, אך בו בשעה שקדו בדקדקנות מוקפדת למנוע ממני ולו בדל עבודה, ולא עוד, אלא כשפניתי לתעסוקה, שאלו אותי ברמה מנהלתית, בשקט בשקט, ''תגיד, מה אתה מנסה להוכיח כאן?''... ונהגו לומר בנוכחותי, ''זה נילחם, נילחם''...
כשאומרים זאת, נחשפת המטרה האולטימטיבית של האומר, לא שלום, לא עבודה, לא לחם, לא דבר שתעשה, רק גופה תביא, אנו מעוניינים בך מנוטרל או מת, או נכה קשה ומשותק, או ''סגור'' במחלקה סגורה כשסניטרים סדיסטים מתעללים בך, אתה לא הנושא כאן בכלל, אלא קניינך, תוצריך, אדמתך, ביתך.

אך בכ''ז חרף גחמת הפורעים שהתחשק להם..מתחשק להם.. לבזוז, סיימתי עם מעט עזרה מורלית מחברים את כתיבת ספרי ''חלוקת קשב'', הכולל מחקר אמפירי על 680 ניבדקים.

כיום שוב נוקטים בהסתה זאת כלפי ''פרזיט, לך לעבוד, עשה עבודה פיזית, תהיה מאושר ותקנה תקנה לנפשך החולה'', רק מה, בפועל מונעים ממני בקפדנות של סוחר סמים השוקל כל מאית מיליגרם הרואין, מונעים כל שביב ובדל שביב של עבודה והשתכרות, וזאת לאחר שגרמו לי שתי התקפי לב, ונכות בגבי, לאחר שבתאונה מיסתורית באוקטובר 96 התהפכה מכוניתי בעקבות התפוצצות צמיג, ושבועיים לאחר מכן, גם אופני התהפכו במפתיע לאחר שהיכניסו קפיס עץ לגלגל האחורי כשירדתי לרגע, וכשחזרתי לרכב, האופניים ניבלמו בפתאומיות, נפלו, ריסקתי את המרפק ועצם הרדיוס בידי הדומיננטית (שמאל... זה גם אופי...) סולקה בניתוח.

אימרו לא לפודלץ. והחזירו את האור למדינה, לאיזור.
_new_ הוספת תגובהתיקון: תאונה מיסתורית באוקטובר 1988
מיכאל שרון (יום שישי, 07/03/2008 שעה 19:21)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה[•]
נץ (שבת, 08/03/2008 שעה 21:08) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א.) הוא מעמיד אותנו ואת ה-SS של מוחמד על אותו רמה ואומר שזה אותו הדבר ושאפשר וכאילו שזה שני צדדים שווים של אותו מטבע, נו, צריך באמת לענות על זה מחדש אחרי שכבר דברנו על מה זה האיסלם ומה באמת שווה הפרופאגנדה שלהם?!

ב.) אורי אבנרי מגדיר את עצמו אדם חילוני מה שלא מפריע לו להתארח אצל כולם ולהדבר איתם, אבנרי גם היה בטח הראשון להדבר עם הנאצים מול שערי תאי הגז כדי להרגיע קצת את תאוות הרצח שלהם בעד נזיד עדשים אין צורך להוסיף.

ג.) ישראל הייתה גם מעורבת ביצירת החמאס (בין שאר הגורמים) מי שיצר אותה היה בין השאר יצחק רבין (מה שלא נוח לאבנרי להודות בו), ולא, אין שום דבר אירוני בעלייתם לשלטון בעזה (למרות ההבלים של אבנרי בהם הוא מנסה להראות שיש בזה דבר מה אירוני).

ד.) הוא משווה את האיסלמיזציה להתחרדות, מה כבר יש להוסיף...

ה.) הוא מתכחש לעובדה שזה מלחמת דת, עוד אווילות לשמה, הבנאדם זה עתה נחת מכוכב צדק, אין לזה הסבר ראציונלי אחר.

ו.) גורמים איסלמיים עולים לשלטון בכל מדינה מוסלמית בה נותנים דמוקרטיזציה מלאה, מה הוא מתפלא, ההסטוריה מוכיחה זאת חזור והוכח, אין לזה קשר לשום ''כיבוש'' ושום חירטוט, מה הקשר בין ה''כיבוש'' לבין עליית האיסלם בטורקיה? אלג'יריה? סודן? ההתחזקות במצרים? מה הקשר?!

ז.) בפעם החמש מאות אבנרי, חמאס הוא לא תלוי ''כיבוש'', להפך, אם להיות הוגנים, מה שמונע עליית גייסות מוחמד לשלטון ביו''ש זה המצאות כוחות ''צה''ל'' בזירה.

ח.) הוא משווה בין ויאטנאם למצבנו, עלבון לאינטלגנציה כבר אמרנו?

ט.) בונה על מערכות הגנה והתבנקרות, מה כבר יש לומר..., מצד אחד הוא אומר שצריך הפסקת אש (וכולנו יודעים היטב מה זה ''הודנה'') ומצד שני הוא מכיר בזה שזה חסר כל יעילות מינימלית, יחי האווילות!!!

י.) אין הסבר ראציונלי לגיבוב השטויות ולשלשת הלשונית שאבנרי הפיק מפיו.
_new_ הוספת תגובהנץ, את דברי התעמולה השקריים שלך חיבר קופירייטר
בוריס (שבת, 08/03/2008 שעה 22:22)
בתשובה לנץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סגנונך אטום, כמו מישהו שמדקלם דברי תעמולה. אין כאן כל דבר חי. אבנרי לפחות אדם חושב, מביא רוח רעננה. אתה מלביש עליו דימויים, לפי הטקטיקה של משרד פירסום בשכר. למשל ''אבנרי אילו היה יכול, היה משתף פעולה עם הנאצים''. את התעמולה השיקרית שלך אתה בונה בתחכום רב, לא במחשבה של הוגה, אלא תחכום של סוכן מכירות, שיודע מתי לשלב דימוי מסריח ואיך לעבוד על רגשות הקורא.

סגנונך אטום לגמרי, אין בו שום אנושיות, רק הפצת שנאה ודיבה. מה עשית בימי חייך?
_new_ הוספת תגובהאני לא אלגלג על עליתך מרוסיה . אסתפק בעובדות .
אריה עירן (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 6:56)
בתשובה לבוריס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שימך מעיד שלא היית בישראל כאשר אבנרי כתב את סיפרו ''צלב הקרס'' . לא היית בישראל כאשר הוא הניף את דגל אש''פ בשנת 1966 . לא היית בישראל כאשר כתב את סיפרו ''הצד השני של המטבע'' . לא היית בישראל כאשר אבנרי ביקר את עראפת בטוניס כשהוא עובר על חוקי המדינה .
לאבנרי אין ''רוח רעננה'' הוא מטיף 60 שנה לאותו כיוון . שילוב היהודים והפלסטינים . זה הבל ורעות רוח ולא רוח רעננה .
הערבים מוכנים לשילוב עם היהודים כמו שאריה מוכן להשתלב עם זברה .
במשך 60 שנה אבנרי ''מבין'' את הצד הפלסטיני ומסנגר על עמדותיו ומעשיו . אני באופן אישי מכיר אותו מצויין והוא אותי ולא קראתי ממנו מאמר אחד , אחד שמצדיק את הצד הישראלי . דבר בלתי סביר מבחינה סטטיסטית .

שינאה ודיבה הם שיטות החינוך של הערבים והמוסלמים . להבין שהערבים הם שקרנים , צמאי דם , רוויי שינאה , לא עומדים בהבטחות זה אנושי לגמרי . הם סובלים באופן ישיר מהתוצאות של התנהגותם זו .

וגם רציתי להגיד FALASTIN DELENDA EST .
_new_ הוספת תגובהדברי טעם
יוסלה  (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 7:30) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אורי אבנרי הוא אחד הפרגמטיים שבין מדינאינו הוותיקים.

בזמן שממשלות ישראל של כל התקופות היו עסוקות בעושק
השטחים ובנגישת תושביהם הפלסטינים,
אורי אבנרי יצר גשרים ושמר על הגחלת של השלום,
- שלום, שהוא כמו במקרים רבים אחרים, ניצוץ קטן
שיש לטפחו באומץ ובהקרבה.

ההשראה שהוא נתן למדינאים אחרים באיזור חרגה הרבה
מעבר לנוכחות המספרית של אבנרי ואחרים כמותו.

בגלל זה הוא גם שנוא כל-כך על המתנחלים, על מכחישי הכיבוש
למיניהם, ועל שאר הגזענים היהודים שבכאן.
_new_ הוספת תגובהדברי הבל
יענקלה (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 7:54)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם לורד האו האו שהשמיע מרדיו ברלין הרצאות מלומדות על הצורך בשלום מיידי עם היטלר היה מדינאי פרגמטי.

גם פטן- שהיה גיבור צרפת במלחמת העולם השניה ונכנע להיטלר ''למען השלום'' היה מאוד מאוד פרגמטי אפילו יותר מאבנרי.

גם קוויזלינג הנורווגי לא רצה מלחמה ורצה רק שלום עכשו ולכן נכנע לגרמנים ללא קרב הכל ''למען השלום''

כל עם והקוויזלינג שלו שחש אהדה וחום רב לאוייב הרצחני.

יוסלה, ספירו, מיכאל שרון, אבנרי , קוויזלינג, פטן, לורד האו האו הם אותם אנשים בשינוי אדרת אותה ''גוש'' הקורא לעצמו ''גוש שלום'' למרות צבעו החום והאד המסריח העולה ממנו.

ממשלת בריטניה, ממשלת צרפת, ממשלת נורווגיה, לאחר הנצחון על הנאצים ימח שמם ידעו איך לגמול לנאלחים שלהם.
מתי נדע אנחנו?
_new_ הוספת תגובההאו האו יענקלה
יוסלה  (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 8:07)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יוסלה הזכיר בשוליים את מכחישי הכיבוש
והגזענים שבכאן,

והנה מיד קופץ בראש יענקלה ומטיל את פצצות
הסרחון הרגילות שלו.

יוסלה חושב שיענקלה לא גבר. פשוט עוד פחדן שלום
שיש לו מה להפסיד אם הסכם הקבע ייחתם.
הפנסיונר מחיפה לא יכול להרשות לעצמו לקלל
את אבנרי ולהאשימו בבגידה,
אז הוא נותן ליענקלה לעשות את זה בשבילו.
איזה אומץ.
_new_ הוספת תגובהיוסלה הוא גבר גבר-
יענקלה (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 8:19)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לאחר ''קורבנות השלום'' ממציא יוסלה קשקוש חדש ''פחדן שלום''.
אבל יוסלה הוא גבר גבר הוא לא מחד מכלום בדיוק כמו לורד האו האו שחיבק את היטלר וקרא לו ''מיין פיהרר''.

כן יוסלה יענקלה מםחד , מפחד מקלי דעת כדוגמת אלה שהכניסו לכאן את כנופיית עראפאת וטוניס.
ממנהיגים ''גבר גבר'' שהבטיחו ''שלום לדורות'' ושלום של אמיצים'' לעד.
מפחד מראשי ממשלות שהצהירו שלעולם לא יירו על אשקלון ושדרות.
מפחד מאנשים דוגמת אבנרי, אנשים רעי לב, שונאי ילדים יהודים דוגמת קוויזלינג ששנא ילדים יהודים.
_new_ הוספת תגובהיוסלה ''סבור'':
יענקלה (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 8:23)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאני פנסיונר וגר בחייפה.

לא מניה ולא מקצתיה.

עדיין לא הגעתי לגיל הפנסיה.

בחייפה לא דרכו רגלי ב20 שנה אחרונות.

אבל ליוסלה הזכות לחשוב מה שהוא רוצה.

וגם לרמת הלחץ דם והסוכר של יוסלה הרשות לטפס לשמיים.

לכן קיים יענקלה.
_new_ הוספת תגובהפושע אוסלו, רבין, השתמש ב''פחדן שלום''
צדק (יום שני, 10/03/2008 שעה 9:52)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא השתמש במונח הזה בהתקפה על הליכוד שהזהיר מפני קטיושות על אשקלון.

''סיפורי הבלהות של הליכוד מוכרים. הרי הבטיחו לנו גם קטיושות מעזה. כבר שנה רצועת עזה נתונה בעיקרה למרות הרשות הפלשתינאית. לא הייתה עוד אף קטיושה ולא תהיה קטיושה. וכולו וכולו וכולו. כל הדיבורים. הליכוד פוחד פחד מוות משלום. פחדני השלום. זאת, זהו הליכוד של היום, זה לא הליכוד של מנחם בגין זכרונו לברכה, שהעיז ונטל יוזמות והיה מוכן לשלם מחיר כואב כדי לקדם את השלום הליכוד של היום פוחד פחד מות מן השלום. ולכן, הוא מגיב בצורה ממש ילדותית'' (יולי 1995)

כך נשמעים כל הזויי וסהרורי ה''שלום''.
_new_ הוספת תגובהלמה בישיבת המתנחלים התחבאתם כמו שפנים, פחדנים?
בוריס (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 18:07)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אפילו אחד משמשי הישיבה, אפילו אחד מהאנשים שם לא התנגד לערבי היחיד שנכנס לשם, איש אחד, ערבי, מול מאות צעירים ועשרות מבוגרים, כולם התחבאו מאחורי הכיסאות כמו שפנים.

אתם יודעים לדבר כמו יהודה המכבי, אבל כולם יודעים ששם המשחק שלכם זה רמת חיים גבוהה, וילות מפוארות, גזל אדמה ערבית, מכות לילדים ונשים ערבים. אבל, כל כך השמנתם עם התעמולה האגרסיבית שלכם, שהיזרימה אליכם מאות מיליונים, עד שאפילו אינכם יודעים להגן על עצמכם, הכל אצלחם זאת עבודה עם הפה והלשון, גבורה על חלשים, תעמולה אגרסיבית, חקיינות של דיבורים של גיבורים, אבל אצלכם זה רק חקיינות, תוכים פחדנים.

הרי תהיו הראשונים לברוח לחו''ל לכספים שלכם שם, ששנוררתם מהמדינה ומתורמים נוצרים והעברתם לחו''ל. יש גם ידיעות רבות על מתנחלים רבים העוסקים בסחר סמים המגיעים מירדן, עוד דרך שלכם לגרוף הון ולחיות ברמת חיים גבוהה, כשהלשון מחקה דיבור של גיבורים, ולכן אתם חושבים שלא יחקרו אתכם על הברחות כספים, רמאות לתורמים וסחר סמים. וחירחור מלחמה.
_new_ הוספת תגובהלמה בישיבת המתנחלים התחבאתם כמו שפנים, פחדנים?
יובל רבינוביץ (יום שני, 10/03/2008 שעה 14:18)
בתשובה לבוריס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שהרג את המחבל היה בוגר הישיבה. הוא לא היה האדם החמוש הראשון שהגיע לזירת האירוע לאחר שהתחיל הטבח, אלא השני. הראשון היה שוטר שהחליט להישאר ולשמור בכניסה כדי למנוע כניסת אזרחים...
_new_ הוספת תגובההאו האו יוסלה
ז. עומדת (יום רביעי, 12/03/2008 שעה 14:48)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יוסלה חושב שאני פנסיונר
וגר בחיפה.

אז זה לא נכון. סתם
רציתי שתדעו.
_new_ הוספת תגובהיענקלה, למה לא היזכרת גם את היטלר והמן ליד ה''בוגדים''?
בוריס (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 17:44)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואם אתה צודק ודבריך דברי אלוקים חיים, אז למה אתם פחות מ-‏3% מהיהודים כאן, בליכוד התנערו מכם (מתנועת מנהיגות יהדות), ורוב היהודים בישראל רואים בכם טפילים שחולבים את כספי המיסים והמדינה, חיים בוילות מפוארות בגדה, מקבלים תרומות מנוצרים נאיבים בחו''ל להם אתם מוכרים את שיקריכם בעזרת הקופירייטרים הנאלחים שלכם, מתעללים בילדים ונשים ערביות, כי לכם יש נשק ולילדים ולנשים אין, ובגלל תאוותכם לוילות בחצי חינם, ורמת חיים גבוהה, צבועים רמאים וחסרי נשמה, אתם, 3% או 4% מהאוכלוסיה, מסבכים את ישראל והציונות במלחמת נצח עם מליארד ושלוש מאות מיליון מוסלמים? הרי תהיו הראשונים שתברחו בישראל, ברגע שהערבים יתקפו אתכם, הבנקים בשווייץ מפוצצים בפרנקים שלכם, שקיבלתם מתורמים נוצרים, תוכלו גם שם לקנות וילות.
_new_ הוספת תגובהיענקלה, למה לא היזכרת גם את היטלר והמן ליד ה''בוגדים''?
אריה עירן (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 18:01)
בתשובה לבוריס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמה מהר יצאה לך הדמגוגיה .
הערבים התחילו להרוג יהודים בשנת 1917 אחר כך בשנת 1921/2 אחר כך בשנת 1929 ושוב בשנים 1936 עד 39 ושוב בשנת 1946 עד 1949 ועוד ברצף עד 1956 . ושוב בשנת 1967 ושוב בשנת 1973 .
אתה לא מכיר את הסיכסוך בכלל .

וגם אני מוסיף FALASTIN DELENDA EST .
_new_ הוספת תגובהפרופגנדיסט שקר. סתם תקפו? זה אחרי שהיתחילו לנשל אותם מאדמות
בוריס (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 18:21)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולתת מכות רצח לחקלאים ערבים שמכרו ירקות ופירות, ביריונים הפכו את העגלות שלהם, ביריונים הירביצו במקלות ואלות לפועלים ערבים. כמה יורו מכניסה לכם תעמולת השקרים שלכם?

שם המשחק שלכם זה כסף גדול, אדמה ונדל''ן, וילות בחינם ועוד דברים שאתה יודע מהם..
_new_ הוספת תגובהפושעים שמאלנים כמוך עשו את זה
צדק (יום שני, 10/03/2008 שעה 9:56)
בתשובה לבוריס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלחתם את אבישי רביב לבצע את העבירות שאתה מתלהם ומשתולל לגביהם.
פושעי השמאל בפרקליטות לא העמידו את הפושע שלכם לדין,
כי הוא פעל בשירות השמאל הרצחני האנטישמי.
_new_ הוספת תגובהאתם המתנחלים פאשיסטים ונאצים כמו קוייזלינג, פטן ולורד האו האו
בוריס (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 21:21)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך אתה משווה את הצרפתים, האנגלים, הנורווגים שעמדה מולם מעצמה אדירה ומרשעת, החמושה בנשק משוכלל, איך אתה משווה אותם למתנחלים? אתם נילחמים מול מעצמה אדירה כגרמנייה, או מול ערבים רעבים חסרי ישע עם נשק ישן, ומפקיעים את אדמותיהם, כמו שהנאצים היפקיעו אדמות, חמדו אדמות שכניהם?

הרי מרשל פטן ומפלגתו היו בעל אידאולוגיה פאשיסטית, בדיוק כמוכם. קוויזלינג ומפלגתו היו בעל אידאולוגיה גזענית ונאצית, ממש כמוכם. מסיבה זאת הימליכו אותם הנאצים על ארצותיהם.

אתם חוברים לפאשיסטים גזענים בעולם, אך הם אוהבים אתכם לדעתכם? מפלגה פאשיסטית ישראלית בשנות ה-‏40, שאתם יורשיה, ניסתה לקיים מגעים עם הנאצים, למשל נציגים נאצים בטורקייה, בחרו במיוחד יהודים ישראלים בלונדינים עם עיניים כחולות. אך הנציג הגרמני בטורקייה התייחס אליהם בבוז ובביטול, חשב אותם ללא נורמלים. הרי הנאצים היו משמידים אתכם, ולא כמו שנהגו בפאשיסטים הצרפתים והגרמנים, הם היו משמידים בשנאה את הפאשיסטים היהודים המנסים לחקות אותם.

גם היום תומכים בכם חוגים פאשיסטים בעולם, על מנת שתעשו צרות ליהודים שמנסים לבנות פה את מדינתם, תסבכו אותם בקשיים, תעשו מעשי ביריונות ובקיצור, שתציקו למפעל הציוני בא''י וליהודים בונים ויוצרים, כפי שהנאצים רצו שהקאפואים יציקו לאחיהם היהודים.
_new_ הוספת תגובהבוריס אתה סירוב
לחמניה חמה (שבת, 15/03/2008 שעה 23:11)
בתשובה לבוריס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סירוב להגיון
וסירוב לאמת.

לא ניתן לשמאל הפאשיסטי כאן לנצח את היהודים. אני לא צריך להתנצל שהיהודים היום חזקים ולכם קשה להשמיד אותם. פעם הייתם חזקים מול חלשים, וכיום החלשים האלה הפכו לחזקים מכם, ואתה מתחיל לקטר, להתעצבן ולשפוך חמתך על היהודים.

אז שתדע לך שהיום זה לא כמו אתמול. אז יכולתם להשמיד אותנו והעולם עמד בצד והתעלם. היום אנחנו יכולים לכם ואתם יכולים לחזור לארצותיכם ולהעלות קטורת לאללה או לסטאלין, מה שמעמיד לך יותר את התודעה.
_new_ הוספת תגובהאבנרי תומך אויב
השונאים של אורי אבנרי (יום ראשון, 09/03/2008 שעה 10:49)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבנרי שנוא בגלל שהוא אוהד של שונאי ישראל.
אבנרי אהד את הצורר עראפת.
כל יהודי שפוי שונא את האויב הערבי האכזר.
ורק אבנרי ועוד עשרה אוהבים את הצוררים הערבים.
_new_ הוספת תגובהעוד נצחון כזה ואבדנו
יוסלה  (יום חמישי, 13/03/2008 שעה 6:44) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ישראל הצליחה לחסל עוד מספר מנהיגים פלסטינים בגדה.

ובצה''ל ובמשרד הבטחון חוגגים.
אך כל ההצלחות הצבאיות האלה הן שרות דב לישראל.

בישראל מעדיפים להתעלם מהעובדה שהחמאס מייצגים את
כל הפלסטינים, ושבעיניהם הגדה היא חלק בלתי נפרד מעזה.

המשך החיסולים בגדה מחסל כל סיכוי להסכם להפסקת ירי
הקסאמים בשדרות.

קטע מידיעה ב'הארץ' היום:
''בתוך כך הודיע אתמול ראש ממשלת הרשות, איסמעיל הנייה, כי כל הפסקת אש מול ישראל ברצועה תהיה מותנית גם בהפסקת המעצרים וההתנקשויות בגדה - תנאי שמשמעותו הכשלת היוזמה המצרית בעניין. בנאום שנשא בפני תלמידים באוניברסיטה האיסלאמית בעזה אמר הנייה, כי חמאס דורש שהפסקת האש תכלול גם את הגדה, ולא רק את הרצועה - תנאי שישראל מתנגדת לו בתוקף.
''לא ננטוש אתכם, אנשינו בגדה המערבית'', אמר, ''האלימות המופנית כלפיכם מופנית כלפינו''. גם אחד מראשי חמאס בדמשק, מוחמד נסר, הציג שלשום את תנאי חמאס להפסקת אש. לדבריו, ארגונו דורש כי ישראל תפסיק לחלוטין את ''כל צורות התוקפנות'', בגדה ובעזה. בכך מקשיח חמאס את עמדותיו באשר להפסקת האש הנרקמת, ומציג דרישה שעד כה ישראל סירבה לה בתוקף. אחד מדוברי חמאס ברצועה, איימן טהא, אישר בשיחה עם ''הארץ'' כי ארגונו דורש שבתמורה להפסקת אש, תפסיק ישראל את המעצרים בגדה.
_new_ הוספת תגובהעוד נצחון כזה ואבדנו
צדק (יום חמישי, 13/03/2008 שעה 10:31)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בנות הברית הצליחו לחסל עוד כמה נאצים.
בנות הברית חוגגים, אך ההצלחות הללו הן שרות דב לבנות הברית...
אמר הלורד האו האו.
_new_ הוספת תגובהעוד נצחון כזה ואבדנו
יוסלה  (יום חמישי, 13/03/2008 שעה 11:36)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בנות הברית
חבורה מכובדת של מדינות שלחמו נגד
הנאצים ויכלו להם.

אתה המכנה עצמך 'צדק' מגרד את השיירים
היבשים מהצלחת של טרנספריסטים
וגזענים יהודים אחרים באתר 'ארץ הצבי'
מזה שנים. אפילו הגידופים בהם אתה
משתמש ממוחזרים לעייפה.

קח חופשה מעצמך (זה לא יצריך נסיעה ארוכה)
ופתח ספר או קרא מאמר שלא עברו דרך האתר
של 'מולדת'.
_new_ הוספת תגובהעוד נצחון כזה ואבדנו
צדק (יום חמישי, 13/03/2008 שעה 12:04)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מולדת הם שמאלנים מדי בשבילי...

לערבים הנאצים יש לעשות לפחות את מה שנעשה לגרמנים הנאצים.
אין להפלות בין נאצים לבנים לנאצים חומים ושחורים.
_new_ הוספת תגובהגם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד
מישלינגפוץ1 (שבת, 15/03/2008 שעה 10:45)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כך חיסולך הטרוריסטים מתחיל בחיסול הטרוריסט הראשון.... ועכשיו אנחנו ממשיכים אבל בקצב בלתי מוסרי בתכלית. עלינו לחסל עוד ועוד טרוריסטים רצחניים.

תעשה אתה שלום עם האנייה. את המלחמה תשאיר לנו.
_new_ הוספת תגובהגם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד
לחמניה חמה (שבת, 15/03/2008 שעה 23:28)
בתשובה למישלינגפוץ1
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מילא להתחיל את המסע. אבל למה לא לגמור אותו?

למה אולמרט את ברק תמיד עוצרים באמצע?
_new_ הוספת תגובהטעות
סתם אחד (שבת, 03/01/2009 שעה 13:34) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מר אורי אבנרי הנכבד מתי תתפכח ותבין שכל הערבים לא משנה חמאס או פתח רוצים את כל פלסטין ואותנו היהודים מגורשים אפילו בתוך הים [האמת כואבת] מספיק עם השנאה העצמית שלך אפילו בערוב ימיך[אתה ישיש].
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי