פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אין חדשות אמיתיות
הלבן שבעיניים / ע. צופיה (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 6:00)


אין חדשות אמיתיות

ע. צופיהכבר נאמר שהחדשות הטובות הן שאין חדשות. זה מה שקורה בארץ בשבועיים האחרונים. אין חדשות אמיתיות ולכן אנו עוסקים בעניינים משניים.

למשל הנשיא לשעבר קצב. כשבועיים דנו העיתונים האם ישוחרר קצב לחתונת בנו, איך ולכמה זמן. היו כמובן דעות מקלות וכמובן שהיו דעות מחמירות. הייתכן שאנס כה מסוכן כמו קצב בן ה-‏66 יצא לחופשי למספר שעות בטרם מלאה, אפילו, חצי שנה לכליאתו? כל פקידותיו לשעבר הוזהרו להישאר בביתן באותן שעות.

אז הגיע היום המיוחל ועשרות עיתונאים וצלמים צבאו על שערי הכלא ושידרו בשידור חי כי קצב לא פלט ולוא מילה אחת לעברם. בערב הם התגודדו סביב אולם השמחות צילמו כל מיני אורחים אך מקצב לא שמענו תגובה. בבוקר ראיינו אורחים שונים שגילו לנו איך אב מחתן את בנו.

אחד העיתונאים נאנח: ''זה מה שמעניין את העם''.
ידוע שעיתונאים הם טיפוסים צבועים אך במשפט זה הם הגיעו לתחתית חבית הגועל. קצב לא מעניין את אף אחד חוץ מתאוות המציצנות והרייטינג של העלובים שבכתבי התקשורת.

למשל עניין תקציב המדינה. מזה שבועות שאנו קוראים מאמרי אימה על הצפוי לנו בשנה הקרובה. מיסים, היטלים, קיצוצים, ביטולים ועוד מיני הפחדות. הכול נכתב חוץ מהאמת הפשוטה. תקציב השנה הבאה לא יהיה שונה מתקציב השנה שעברה או זו שלפניה. כך שאם צפויים אנו לשלם מיסים נוספים ולקבל פחות שירותים בחינם הרי הסיבה היא פשוטה. שנה קודם קיבלנו יותר מדי, או קיבלנו דברים חדשים ועתה עלינו להצטמצם בכמה דברים או להוציא קצת כסף מהכיס למימון הדברים החדשים.

לטעמי הבעיה העיקרית והחשובה ביותר שתעמוד במבחן התקציב בשנה הבאה היא בעיית הגנתנו.

אירועי השנים האחרונות והצפי לשנים הבאות מכריח אותנו לשנות את הדרך שבה אנו מגנים על חיינו. אם עד סוף המאה ה-‏20 בנינו צבא שיהיה ראוי למלחמה בצבאות אחרים, דבר שדרש השקעה כספית גדולה במטוסים, שריון, תותחים וחיילי חי''ר. הרי המאה הזאת נפתחה באיום של עשרות אלפי טילים ואולי יותר המפוזרים הן בצפון, הן בדרום וגם במרחקים. הדבר מחייב אותנו להצטייד בנשק הגנתי נגד טילים אלו כי הנשק המצוי כרגע בידינו (חי''א, שריון וכו') אינו יעיל נגדם. חלק גדול מהנשק ההגנתי הדרוש לנו אינו קיים ועלינו להמציאו, לבנותו, לבחון את יעילותו וכמובן לשפרו. חלק עלינו לרכוש. הנשק הזה יקר מאוד ועלינו להקציב לכך את מיטב כספנו, אך בחיינו הדבר ואין צורך להרחיב בכך.

לכן מעבר לכל הפטפוטים על שנת גן נוספת בחינם או רכבת לכרמיאל או קצבאות נוספות מסוג זה או אחר עלינו קודם כל להקציב כסף להבטחת אורח חיינו התקין במדינה, הכיבודים יחכו קצת.

או למשל הסערה הסלולארית שפקדה אותנו שבוע שעבר. חברות חדשות הציעו מחירים נמוכים לשיחות שאנו מנהלים דרך הטלפון הסלולארי. התקשורת התנפלה על ''המציאה'' בשצף-קצף הציבור נע כעדר וערכן של החברות הותיקות ירד פלאים. כל מי שבדק את ההצעות ברצינות מצא שאין בהן שום מציאה. הן רק הצעות שמטרתן ל''הכניס'' את החברות לשוק הטלפונים הסלול ארים אך אין בהן כל הטבה לעתיד רחוק יותר. אני למשל, אם אנכה מסכום התשלום החודשי את מחיר המכשיר הרי יוצא שבסך הכול אני משלם 10 ש''ח יותר מההצעות ''האטרקטיביות''. האם תמורת 10 ש''ח אנטוש חברה ותיקה ומבוססת עבור חברה חדשה שגורלה אינו ברור עדיין?

גם אלו שמיהרו להיפטר מנ''הע והאג''חים של חברות הסלולאר הם אותם תמימים שתמיד ''נאכלים'' על ידי שועלי שוק ההון. אולי פעם מישהו בתקשורת יפנים כי המילים היוצאות ונכתבות על ידם בקלות עולות הרבה כסף לציבור תמים שמאזין ומאמין להם.

בקיצור: אין חדשות אמיתיות.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


דוד סיון (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 7:04) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. קצב קיבל הנחיה לא לדבר עם התקשורת.

ב. כבר שנים שהדיונים על התקציב מתחילים בקייץ או לקראת הקייץ. זאת לדעתי גם הסיבה שהתקשורת עוסקת בכך.

ג. כבר הרבה זמן אתה טוען ש'קודם כל הביטחון'. עם זאת מדבריך הפעם אפשר להבין שכל השאר שולי ביותר. להבנתי בין מה שמוגדר אצלך כשולי ישנו הרעיון לחבר את הפריפריה למרכז הארץ (רכבת לכרמיאל). עוד אפשר להבין שבאותה הקטגוריה נופלות הקצבות שמטפלות בשביעות הרצון של האזרחים (קצבאות). אבל גם אתה יודע שביטחון תלוי בחוסן לאומי שתלוי באותם נושאים שוליים. לא?

על כך ראוי להוסיף שכדי לשלם את החשבון, כדי לקיים את תקציב הביטחון צריך משק חזק וצומח. כדי להשיג את היעד הזה צריך לטפל גם באותם תחומים שוליים, במיוחד עניין הרכבת (או חיבור מהיר למרכז). לא?

ד. גם בעניין הביקורת שלך על התקשורת אתה נשאר עקבי. אבל הפעם אתה למעשה מטיל את כל האחריות להפסדים בשוק ההון, על התקשורת כאשר ברור שגם לשועלי שוק ההון יש אחריות. האם אינך חושב שאחריות 'השועלים' אינה עולה על זו של התקשורת?

ה. אולי לא כדאי לך לעבור לחברת תקשורת אחרת אבל בהחלט כדאי לך לנסות לשפר את התנאים שאתה מקבל בחברה הישנה. גם זה קורה בגלל ההצטרפות של החברות החדשות.

בדבריך על הביטחון חסר מרכיב . משל אולי הגיע הזמן שתנסה לתת אבל הפעם משתמע מדבריך מסתבר
_new_ הוספת תגובהע.צופיה (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 7:54)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. ואם קצב היה מדבר עם התקשורת זה היה מעניין מישהו?
ב.העניין אינו העיסוק של התקשורת אלא האופן שבו היא עוסקת בנושא.
ג.לא התכוונתי שהנושאים האחרים, מלבד ביטחון, הם שוליים. התכונתי להדגיש את הצורך, בימים אלו, לתת קדימות תקציבית להגנת המדינה מפני איום הטילים.העשור האחרון מוכיח כי כל מילה מצידי מיותרת.
אם אין בטחון לאומי ואישי, כל יתר העניינים שהזכרתי והזכרת גם אתה הם באמת שוליים.
עצם קיום המשק תלוי בבטחון.ישראל בכל שנות קיומה נתנה עדיפות תקציבית עצומה לבטחון על חשבון צרכים אחרים. עדיין לא הגענו למצב שאפשר להרפות מכך.
ד. הסיקור העיתונאי, בארץ לפחות, מונחה מההבט של הגדלת התפוצה והרייטינג (שזה למעשה אותו דבר) כל יתר השיקולים, כגון טובת הציבור ממש אינם מעניינים אותם.
ה''שועלים'' פועלים לפי הנחיות המשקיעים. חלק מהמשקיעים, שאינם מתוחכמים, מושפעים מהתקשורת.
ה. להערכתי הגעתי למיצוי האפשרויות בחברה הותיקה. הטבה של 10 ש''ח אינה ''מדברת'' אלי.
הפיסקה האחרונה אינה ברורה לי.
_new_ הוספת תגובהדוד סיון (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 8:24)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ב. אתה יכול להבהיר את טענתך?
ג. אני חושב זה נכון שאם אין בטחון אין דברים אחרים אבל זה גם נכון שבלי הדברים האחרים(חוסן לאומי, משק חזק) אין בטחון. התלות היא הדדית.
ד. אני חושב שגם השועלים פועלים לפי אינטרסים בדומה לתקשורת, ולא תמיד הם מייצגים את האינטרסים של המשקיעים.

הפסקה האחרונה היתה צריכה להימחק...!
_new_ הוספת תגובהע.צופיה (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 8:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ב.הצגת החברות החדשות בענף הסלולאר תוך מתן אפשרות למנהליהם לציין את יתרונות החברה ומבלי שהעיתונאי המסקר מציג גם צדדים אחרים של החברה היא פרסומת טהורה במסווה של חדשות.
יש בזה רמייה של ציבור הצופים או המאזינים או הקוראים כי לאזרח הממוצע זה נראה כחדשות ולכן יש ל''הצגה'' אמינות גבוהה. לעומת זאת אם זה היה מוצג במסגרת זמן הפרסומות ההתייחסות הייתה שונה לחלוטין.
זה גם נוגד את הוראות החוק לא לשדר פרסומת סמויה.הבעיה שהחוק אינו מספיק חד משמעי והצורה זו או אחרת כולם נהנים מכך בזמנים שונים.
זו דוגמא בלבד. גם העיסוק בעניין קצב השבוע מוכיח על קו המחשבה הלקוי של עורכי החדשות בתקשורת.
ג.התלות אינה הדדית. אתה יכול לחיות בלי חינוך תיכון חינם (כך אני גדלתי) אך אינך יכול לחיות חיים נורמליים תחת איום צבאי ממשי, כגון טילים. ע''ע שדרות בשנים 2004-2009.
כל מנהיגי המדינה עד היום (כולל היום) נתנו עדיפות להיבט הבטחוני וקשה להגיד שהם היו טיפשים.
ד.איני יודע למי אתה מתכוון בדיוק במילה ''שועלים''. שוק ההון הישראלי, בעיקר כיום כאשר רוב משקיעי החוץ יצאו ממנו, הוא קטן מדי מכדי שאפשר יהיה לעשות בו ,תעלולים''.
המחשבה שכן היא שוב של אנשי תקשורת שהבנתם באופן פעולת השוק שווה לאפס.
''בגדול'', איני חושב שיש נציג בשוק ההון שאינו מייצג נאמנה את משקיעיו. עוד אגדה אורבנית.
_new_ הוספת תגובהדוד סיון (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 10:14)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ג. אני חושב שאתה טועה משלשה טעמים:
- יש תלות הדדית
- אפשר לחיות במשטר צנע ובלי חינוך תיכון חינם ובלי עוד דברים. אבל לא בטוח שכל אחד מאיתנו שהתנסה בזה יסכים כעת לותר על מה שכבר הושג או שהוא חושב כי זה בהישג יד. הרי המציאות השתנתה ועמה ההערכות שלנו מה אפשר להשיג.

בהקשר הזה אתה לא לגמרי טועה כי אנשים ערכיים כמוך (אני חושב אותך כאדם ערכי) מוכנים לוותר כאשר ישנה סיבה טובה. אבל במציאות שבה אנחנו חיים אנשים ערכיים באמת הם מיעוט קטן.

- אני חושב שאותם מנהיגי המדינה (הלא טפשים) הכירו בתלות ההדדית. חוץ מזה ההיסטוריה (גם זו שלנו) מלאה בעובדות מהן אפשר להסיק שאנשים לא טפשים ואפילו חכמים טועים.

ד. ''שועלים'' זה הביטוי ''שועלי שוק ההון'' שכתבת במאמר. אלה בדרך כלל קודם מייצגים את האינטרס של עצמם (כמו העתונאים) ורק אחר כך את האינטרס של המשקיע (הקורא). לכן לא תמיד האינטרס של השועל חופף את זה של הלקוח שלו. העיקרון הזה איננו אגדה אורבנית.

לכן טענתי ''לא תמיד...''
אבל זה לא בהכרח סותר את טענתך שהשועל ''מייצג נאמנה...''
_new_ הוספת תגובהע.צופיה (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 15:01)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני איני טועה.
אתה חושב שיש תלות הדדית, אני חושב שלא. מי טועה? העתיד יוכיח.בינתיים זה לא עניין של טעות אלא של חילוקי דעות.
אני גם איני חושב שכמות האנשים הערכיים בארץ קטנה. נהפוך הוא. אנו רואים זאת כל פעם שיש משבר אמיתי במדינה.
ד.כאשר כתבתי ''שועלי שוק ההון'' התכוונתי לאותם משקיעים מתוחכמים( אנשים פרטיים) שיודעים לנצל מצבי לחץ של המשקיעים התמימים. לא התכוונתי ליועצים או לפעילים המקצועיים בשוק ההון.
_new_ הוספת תגובהמה קורה היום?
המסביר לצרחן (שבת, 26/05/2012 שעה 16:08)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש חינוך תיכון חינם במחיר 1000 ש''ח בממוצע לשנה + קניית ספרים בכמה מאות שקלים. משפחות רבות חיות במשכורת מינימום.
_new_ הוספת תגובההתייחסות לסעיף ג. שלך
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום חמישי, 24/05/2012 שעה 7:20)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אפשר לחיות תחת איום טילים או כל איום אחר .
צריך רק לבצע התאמות .

להזכירך -
אנגליה הייתה תחת הפצצות נרחבות והחיים המשיכו להנהל .
גרמניה כנל''ל , אף כי אין לי שום אהדה לסיבלם .
כך גם ברה''מ .
איומים צבאיים וסכנות אחרות הם הדבר הנפוץ ביותר בהיסטוריה האנושית ולמרות אלה החיים נמשכו ונמשכים .

התאמה לתנאים היא מילת המפתח .
_new_ הוספת תגובהיש מי שטענו כי החדשות נעשו ''בידור'' .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 7:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לחדשות מוקצב זמן בלוח השידורים .
בדרך כלל שעה , כולל פירסומות. יש גם מיבזקים וכו' .
את הזמן הזה יש למלא .
כאשר הידיעות החשובות מועטות , ממלאים את זמן החדשות בידיעות פחות חשובות .
החדשות אינן בהכרך ידיעות בעלות ערך .
הן נועדו לשמש מצע שעל ריקעו עוסקים בפירסום .
לכן הן בנויות לנגן על הרגש . קצת מתח , קצת הפתעה , קצת אמפטיה , קצת דמעות ולבסוף פריקת הריגוש בסוף המהדורה .

כעת אנחנו בסינדרום גמילה .
_new_ הוספת תגובהיש מי שטענו כי החדשות נעשו ''בידור'' .
ע.צופיה (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 7:55)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסיפא שלך אומרת הכול. אני מצטרף אלי ''בגדול''.
_new_ הוספת תגובהיש מי שטענו כי החדשות נעשו ''בידור'' .
המסביר לצרחן (שבת, 26/05/2012 שעה 16:04)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא בידור... אלא מגמתיות לכיוון פוליטי מסויים.
אבל בישראל המצב עדיין נסבל. באמריקה כל תחנת חדשות קובעת לעצמה אם היא בעד או נגד אובמה בעד או נגד ורומני ומשדרת את החדשות בהתאם. באמריקה נהוג לא לדווח חדשות שיכולות לפגוע ב''איש שלנו''.
_new_ הוספת תגובהיש מי שטענו כי החדשות נעשו ''בידור'' .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 26/05/2012 שעה 18:35)
בתשובה להמסביר לצרחן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזו מטרה לדעתך משמשות כתבות של דקות ארוכות על ילדה שניצלה מתאונת דרכים ?
על אישה שבעלה רצח אותה ?
על חילת שמתקן תאורה נפל עליה והרג אותה ?

שים לב שבימי שבת וחג , יש רק 20 דקות חדשות ואין כתבות המיועדות לסחיתת דמעות מהטמבלים ?
יש אירוביזיון וכולם חוגגים באושר .
אפילו הישרדות אין היום .
_new_ הוספת תגובהיש מי שטענו כי החדשות נעשו ''בידור'' .
המסביר לצרחן (יום ראשון, 27/05/2012 שעה 14:47)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי לא טענתי שלא קיימת מגמתיות פוליטית בתקשורת. היא קיימת ורובה נוטה שמאלה.

הדוגמה שהבאת לא מסבירה דבר, מלבד העובדה שלפחות בחגים יש לנו פחות תעמולה פוליטית בחדשות הטלויזיה.
_new_ הוספת תגובהבעונת המלפפונים תמיד צומחים דברים אחרים במקום
חוק שימור האלרגיה (יום שישי, 25/05/2012 שעה 11:37)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פליטים/מהגרים, הפרגנות שמאל להפלת הדמוקרטיה והחלפתה בתיאוקרטיה סוציאליסטית.
_new_ הוספת תגובהבטחון חשוב מאד .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 7:24) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל כשלא מוגדר הביטחון באופן ברור , אי אפשר להגיע בו לפתרונות טובים .

הביטחון בישראל ובמקומות אחרים מתורגם לחשיבה במושגים צבאיים .

===========
זו טעות !
===========
_new_ הוספת תגובהבטחון חשוב מאד .
ע.צופיה (יום רביעי, 23/05/2012 שעה 7:56)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איום הטילים הוא איום צבאי.
לא פותרים איום צבאי ב''בשר תותחים''.
_new_ הוספת תגובהבטחון חשוב מאד .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום חמישי, 24/05/2012 שעה 7:14)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''בשר תותחים'' הוא ביטוי מטעה והשימוש בו במקום לא מתאים , מטעה אף יותר .
הבהרה
בשר תותחים הוא משלוח חיילים או אחרים אל שדות הקטל .
זה אינו המצב אליו אני מתייחס . לכן הביטוי לא מתאים ואני מקווה שאתה מבין זאת .

אני בעד מדיניות של שיקום . שיקום אינו דומה למצב המתואר למעלה .
הנאצים כבר רצחו בנו בעבר ואין מצב שבו אנו יולדים עבור רציחות נוספות או שולחים אל שדות הקטל .

מדיניות שיקום אוכלוסין משמעה שמצב של קטל שכבר התרחש או בלתי נמנע עוסק בילודה על פי התנאים הקיימים . זו אמירה דרוויניסטית . זכותך לערער עליה , אך ללא הוכחה היא ריקה מאמת .

על כל היצורים החיים בלי שום יוצא המכלל , בין אם אלה נגיפים , חידקים , צמחים , חסרי חוליות , בעלי חוליות , יונקים או אדם , כולם , חל עיקרון יסודי .
============================
כמות הילודה באוכלוסיה צריכה להיות שוה או גדולה ממספר המתים .
אם זה לא כך האוכלוסיה הזו נעלמת = נכחדת .
============================

לפי הניתוח האוביקטיבי של האיומים בטילים ולפי השערה כי אירן תגיע במוקדם או במאוחר לנשק גרעיני , שניהם בלתי נמנעים .

אפילו מערכות הגנה יעילות ביותר חדירות במידה מסויימת .
אין לנו מערכות כאלה !
לכן
אפשר לבחור כוון של התמודדות עם האיום הצבאי בעל סיכויים מוגבלים להצלחה של 90% במקרה האופטימי .
או
לעשות מה שעושים 30 מיליון מינים של יצורים חיים אשר כולם חיים תחת איום הכחדה .
מספרי ילודה הגדולים מהתמותה .
זה מצליח 100% , כל עוד זה מתקיים .
_new_ הוספת תגובהבטחון חשוב מאד .
ע.צופיה (יום חמישי, 24/05/2012 שעה 7:43)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה, כמו תמיד, מערב בין שני דברים שונים.
הרצון הטבעי להמשיך את ''השושלת'' בכל צורות החיים ,החל מחרקים וכלה בשושנים, הוא גנטי וקיים לאורך כל שנות קיום כדור הארץ.
מה שאתה מטיף הוא הגברת ''הרצון הטבעי'' באמצעים מלאכותיים שונים. החל מתמריצים כספיים ועד הטפה לאומית.
זה לא קורה אצל אף בעל חיים ואין לו סיכוי גם אצל בני האדם.
אז אם אתה כותב כי כ''תשובה'' לאיום הטילים נגביר את הילודה זה בפירוש ''בשר תותחים''.
_new_ הוספת תגובהבטחון חשוב מאד .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום חמישי, 24/05/2012 שעה 8:39)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מזלזל בייחודיות האדם .
לאדם אין כנפיים אך הוא עף .
לאדם אין סנפירים וזימים אך הוא שוחה .
האדם אינו עף מפרח לפרח אך יש לו דבש .
לאדם אין פרווה אך הוא חי בשלג וקרח .
האדם אינו גמל אך הוא חי במדבר .
לאדם אין שיניים כמו לביבר אך הוא כורת עצים .

כל אלה ועוד הם יכולות הנובעות מגמישות מחשבתית לצד גמישות גופנית .

אין אריות רק בזכות טריפת זברות - גם ילודת אריות נחוצה .
אין צבים רק בזכות שיריונם - גם ילודת צבים נחוצה .
סרדינים מתקיימים למרות שכרישים , דולפינים ובראקודות אוכלים אותם במיליונים .

כאשר התבונה האנושית מראה על צורך אף כאשר הוא איני ''טבעי'' כביכול , זה המסלול הנכון .
זו הסיבה שיש אניות , מטוסים , חלליות , חשמל , טלפונים , אינטרנט , רפואה , חריש , הדברה , טיפוח חקלאות ועוד . . .

ילודה מתאימה היא מעשה נכון בין אם יש ובין אם אין טילים מאיימים .
_new_ הוספת תגובהבטחון חשוב מאד .
ע.צופיה (יום חמישי, 24/05/2012 שעה 9:25)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צר לי. ממש לא הבנתי את תגובתך. ולדעתי היא אינה עונה לאמור בדבריי.
אולי אפילו מתחמקת.
_new_ הוספת תגובהבטחון חשוב מאד .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום חמישי, 24/05/2012 שעה 16:47)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה כתבת
''מה שאתה מטיף הוא הגברת ''הרצון הטבעי'' באמצעים מלאכותיים שונים.. .זה לא קורה אצל אף בעל חיים ואין לו סיכוי גם אצל בני האדם''
ואני כתבתי שהאדם עוסק בהתמדה באמצעים מלאכותיים . תעופה , שייט , רפואה , חקלאות ועוד .
זה קורה גם עם בעלי חיים ונקרא ''אאוגניה'' .
הדוגמאות רבות , צריך רק להתעניין .

מדוע ילודה היא מחוץ לתחום ההתערבות האנושית המלאכותית לדעתך ?
_new_ הוספת תגובהבטחון חשוב מאד .
ע.צופיה (יום חמישי, 24/05/2012 שעה 19:06)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מבדיל בין השימוש הטכני שאנו ,כבני אדם, עושים למען קיומנו ושיפור איכות חיינו לבין דברים שקשורים לרגש. עצם הרצון להביא ילדים, מתי, עם מי וכמה אינו דבר טכני הוא תוצאה של שרשרת ארועים רגשיים אצלנו וביחד עם אחרים. התערבות מלאכותית מעולם לא עזרה ואיני מאמין שהיא גם תעזור כיום.
אני מאמין שמספר הילדים הוא עניין של התנהלות סביבתית שלרוב קשה להבין מאין היא נובעת ולמה היא כזו.כיום יש מגמה בקבוצה החילונית בארץ להגיע ל-‏3-4 ילדים ובקבוצה החרדית לרדת ל-‏5-6 ילדים. גם בקבוצה הערבית ניכרת ירידה ברמת הילודה וקשה לדעת האם מקורה בהתנהלות סביבתית בעולם הערבי או בהשפעת הציבוריות הישראלית.
_new_ הוספת תגובהכעת התחלת לחשוב באמת על הנושא .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 25/05/2012 שעה 6:34)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שנקרא ''רגש'' בנושא הוא מערכת דחפים שמקורם גנטי .
הם פןעלים באופן שלא פוענח עד סופו .
אבל יש כמה דברים שאנחנו יודעים
א - הפעולה היא שילוב של הורמונים ואנזימים יחד עם פיענוח מוחי של התנאים הסביבתיים ופרשנות להם .
ב - אחד התנאים הוא אספקה לפי סולם מאסלו .
ג - תנאי חשוב הוא הצפיפות ומולה אפשרות ההגירה למקום מתאים .
ד - ''הערכה'' אינסטנקטיבית של סיכויי התבגרות והבשלת הצאצאים , כאשר הנטיה האינסטנקטיבית היא לכוון עודף מסויים .

מה שאני למדתי מההיסטוריה הקרובה למדי הוא המיקרים של כמה אוכלוסיות .
1 - האוכלוסיה הספרדית שעברה לאמריקה הריקה* גדלה בערך פי 10 מהאוכלוסיה הספרדית שנשארה באירופה .
2 - האוכלוסיה הפורטוגזית . כנ''ל .
3 - האוכלוסיה האנגלית , כנ''ל .
4 - האוכלוסיה האירית , כנ''ל . אך אצל האירים הדבר יותר מורכב .
5 - האוכלוסיה הערבית כנ''ל . (אין הכוונה לפלסטינים) .

עלי להעיר למען ההגינות כי אוכלוסית רומא אולי לא נהגה כך , אבל אין לי עדויות מובהקות .

מצד שני
ברור לגמרי מה היה גורלן של אוכלוסיות מוגבלות .
א - האי פיטקרן . שם האוכלוסיה גדלה עד מלחמת אזרחים , הגירה לאוסטרליה וכעת עצירה של גידול האוכלוסין .
ב - אי הפסחא . שם האוכלוסיה גדלה משתי סירות שהגיעו לאי , עד 20.000 נפש וצנחה ל- 3000 אחרי מלחמת אזרחים .
ג - אירלנד . עם גידול תפקת המזון האוכלוסיה גדלה פי 4 או 5 . אחרי אסון תפו''א ומוות המוני הם התחילו להגר בעיקר לארה''ב .
שם - מזון , ומרחב הגדילו את האוכלוסיה עד 40 מיליון אירים כיום , כאשר באירלנד עצמה חיים היום רק 4 מיליון נפש .
ד - מיצרים . בתוך 50 שנה גדלה האוכלוסיה המצרית מ-‏17 מיליון עד 85 מיליון . לדעתי בעקבות גידול שטחי חקלאות ושיפור הפריון החקלאי .
_new_ הוספת תגובהכעת התחלת לחשוב באמת על הנושא .
ע.צופיה (יום שישי, 25/05/2012 שעה 8:21)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא הבנתי מה הקשר בין הניתוח הטכני שלך ל''רגש'' לבין הנתונים הסטטיסטיים על גידול הואלוסיה?
_new_ הוספת תגובהכעת התחלת לחשוב באמת על הנושא .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 25/05/2012 שעה 10:25)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רגש הוא מדריך מועיל לפעמים ומטעה לפעמים .
אני הצגתי את הטיעון הראציונאלי .
_new_ הוספת תגובהכעת התחלת לחשוב באמת על הנושא .
ע.צופיה (יום שישי, 25/05/2012 שעה 10:29)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואני טענתי וטוען כי בנושא הילודה, אצל בני אדם, פועל הטיעון הרגשי בלבד.
_new_ הוספת תגובהכעת התחלת לחשוב באמת על הנושא .
חוק שימור האלרגיה (יום שישי, 25/05/2012 שעה 11:34)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אצל החרדים והדתיים פועל גם הטיעון הדתי, הערך של קידוש החיים וה''פרו ורבו ומלאתם את הארץ... ''.
_new_ הוספת תגובהכעת התחלת לחשוב באמת על הנושא .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 25/05/2012 שעה 16:45)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה טיעון נכון אבל גם עם רגש אפשר לעשות מניפולאציה .

זמרים , ציירים , סופרים , מחזאים , פירסומאים מתפרנסים מזה .

אני חושב על סמך ידע כלשהוא שאפשר לעשות מניפולאציה גם בענין ילודה .
אני חושב שאני יודע איך .
ואני חושב שהצורך קיים . את זה לא שללת .
ולכן זו המדיניות שבה אני תומך .
_new_ הוספת תגובהכעת התחלת לחשוב באמת על הנושא .
ע.צופיה (יום שישי, 25/05/2012 שעה 18:35)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יפה.
_new_ הוספת תגובהרק כתבת, וכבר יש המון דברים חדשים
המסביר לצרחן (שבת, 26/05/2012 שעה 16:02) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפגנות בת''א ורציחות סדרתיות בסוריה.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי