פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
שים לב ששמאלנינו שיתפו פעולה עם ערפאת
סתם אחד (יום שני, 10/11/2008 שעה 12:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ערפאת נצל היטב את רצח רבין, ועשה דה-לגיטימציה לנתניהו, כמי שמחפש לטרפד את ''השלום של האמיצים'' של רבין. חלק מהעתונות שלנו טרח להלביש לנתניהו את אותה חליפה שתפר לו ערפאת. ואז ערפאת יזם את ארועי ''מנהרת הכותל'' (עמ' 83).

גם השמאלנים ניצלו את הרצח כדי להתחזק פוליטית. ערפאת והשמאלנים עשו יד אחת נגד האינטרסים של ישראל. למזלנו הרמייה הזאת שלהם מתנפצת ונחשפת, ופחות ופחות אנשים נוהים אחר מדיניות השמאל. השמאל הפך את עצמו למאוס בציבור, כמו שהפלסטינית ותורת ערפאת הפכה למאוסה.

ההבדל הוא שמול השמאלנים הציבור מביע את סלידתו, אבל מול הפלסטינים מתגלעים עוד ועוד סימני חולשה ובריחה מהמציאות.... כולל רצון לברוח משטחים. הם עדיין חושבים שנסיגה, אפילו לגבולות 67', תביא שלום וקבלת קיומה של ישראל.
_new_ הוספת תגובהאם בביבי נפלה שלהבת
אבנרש (יום שני, 10/11/2008 שעה 13:12)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרעיון להביא שלום על ידי בריחה כבר אינו נחלת ה''שמאל'' ההסטורי בלבד. נתניהו כבר מזמן אמץ את דרך אוסלו בעקרון, ונטש בכך גם את מורשתו (תפיסת התנועה הרוויזיוניסטית המקורית) וגם את שכלו (כעולה, למשל, מדברי מנדס במאמר זה).
_new_ הוספת תגובהאם בביבי נפלה שלהבת
סתם אחד (יום שישי, 14/11/2008 שעה 12:41)
בתשובה לאבנרש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ביבי לא כל כך אימץ את הדרך. הוא ניסה להכשילה וקצת הצליח. בעקרון הוא הצליח בגלל סיוע משמאל (הסכם אוסלו היה חובבני, מחורר, לא מקצועי והרסני לשני הצדדים) וסיוע מהפלסטינים (בכל הזדמנות הם פורצים בטרור כחלק לגיטימי בעיניהם להשגת משימת השמדת ישראל).
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי