פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לסתם אחד, 15/09/09 12:46)
כנראה שאתה נהנה לקפוץ לתוך מלכודת
דוד סיון (יום שלישי, 15/09/2009 שעה 13:46)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבנתי כבר מזמן שאינך רוצה שאובמה יהיה נשיא. אז נכשלת בטיעוניך ביחס לעניינים שקשורים בעקיפין למשבר הכלכלי שעובר על פני העולם. כמובן ששכחת בסיפור הזה למשל את הנאומים והפעולות שבהן השתתף ג'ורג' W בוש ועוד רפובליקנים אחרים. אלא שהפעם אני חושש שקפצת למלכודת שיהיה לך קשה לצאת ממנה.

א. היום אתה מספר לנו על התיזה שמופצת על ידי רפובליקנים, כולל שרה פאלין.
''חכם ציון'': בעצם, בתוכניתו המקורי[ת] של אובמה הוא מעדיף שהפנסיונרים ילכו למות כמה שיותר מוקדם, כי הם נטל על החברה והמדינה.

אשמח אם תראה לנו איפה בדיוק בתוכנית זה כתוב!

ב. בעניין היטלר ודאי שנפלת למלכודת:
Joyce E. Thomann, president of the Republican Women of Anne Arundel County, wrote in a letter on the group’s Web site that “Obama and Hitler have a great deal in common in my view

דברי סנטור רפובליקני [Jim DeMint (R-S.C.)]:
They understand socialism. They understand tyrants. But none of us have ever had it here. We don’t even know what it looks like. Part of what we’re trying to do in “Saving Freedom” is just show that where we are, we’re about where Germany was before World War II where they became a social democracy. You still had votes but the votes were just power grabs like you see in Iran, and other places in South America, like Chavez is running down in Venezuela. People become more dependent on the government so that they’re easy to manipulate. And they keep voting for more government because that’s where their security is. When our immigrants get here, they’re worried, because they see it happening here.

ג. יש כמובן עוד לא מעט טענות חסרות בסיס בדבריך על אובמה אבל בשלב זה אסתפק במה שהצגתי.
_new_ הוספת תגובהשרה פאלין ? עוד אישיות
סתם אחד (יום שלישי, 15/09/2009 שעה 23:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי זאת ?
_new_ הוספת תגובהכנראה שאתה נהנה לקפוץ לתוך מלכודת (1)
סתם אחד (יום רביעי, 16/09/2009 שעה 14:47)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה בסך הכל הכשלת את עצמך.

אני מכיר את האתר שאתה מצטט ולכן כתבתי בהודעתי שאין זו העמדה של המפגינים אנטי-אובמה ברחבי ארה''ב וגם לא של המפלגה הרפובליקנית (הרי כתבתי: ''אין כל השוואה של אובמה להיטלר או לסטלין זולת בכמה שילטי הפגנה ואתרי אינטרנט''), גם אם גברת רפובליקנית אחת כתבה את מה שציטטת באתר שלה. לגבי ציטוט הסנטור אינני מוצא כל פסול בדבריו ואין כאן השוואה להיטלר, אלא אזהרה שאובמה משתמש בכלים דמוקרטיים כדי להצר את החופש והחירות של הפרט וישנה סכנה של נפילת הדמוקרטיה כמו שקרה בגרמניה (להזכיר לך, אתר הבית הלבן קרא לאזרחים לרגל ולהלשין על שכניהם שמתנגדים לחוק הבריאות הממלכתי ולדווח על כל שיחה ואי מייל שמבקרים את עמדת הנשיא בזו הלשון.
There is a lot of disinformation about health insurance reform out there, spanning from control of personal finances to end of life care. These rumors often travel just below the surface via chain emails or through casual conversation. Since we can’t keep track of all of them here at the White House, we’re asking for your help. If you get an email or see something on the web about health insurance reform that seems fishy, send it to flag@whitehouse.gov

http://www.whitehouse.gov/blog/Facts-Are-Stubborn-Th... / הערה: מאז הביקורת הציבורית באוגוסט נוסח הדף שוּנה, אבל הביקורת על התוכן נותרה http://votingfemale.files.wordpress.com/2009/03/obam... ).

• הדמוקרטים לא יכולים להזיל דמעות חמור כשמישהו שולי משווה את אובמה להיטלר. הם עשו את ההשוואה הזאת לבוש מאז 2003, כולל אתרי מפלגה ואתרי התורמים הגדולים למפלגה (כמו המג'נון הזה סורוס). http://semiskimmed.net/bushhitler.html#moveon . http://www.ringospictures.com/index.php?page=2009081... היללות האלה לא עוזרות עכשיו לדמוקטים. זוית אחרת בסוגיה הזו http://thecollegepolitico.com/media-caught-in-bold-f... מובילה אותי לחשוב שיתכן ו'יד עלומה ואינטרסנטית' ממחזרת את החומרים האלה כדי להחליש לכאורה את המפגינים ולסייע לאובמה.

• אינני רוצה או לא רוצה שאובמה יהיה נשיא כי אינני אזרח ארה''ב. כל מה שאני מבקש הוא לא ליפול לקסמי אובמה והחזון הלא ברור והלא מוצק שלו למזרח תיכון חדש. עברנו כבר כמה פרעונים ואין צורך לעבור ולהינזק בפרעה חדש. לישראל עדיף להנמיך פרופיל בעניין הפלסטינים ולתת לו להיעלם בניבכי ההיסטוריה. בינתיים ממה שקורה מסביב אנחנו רואים שהקשרים בין ארה''ב וישראל נותרו יציבים בנושאי ביטחון וקרוב ולדאי שגם בנושא המקצועי במעקב אחר איראן.


• חכם ציון
_new_ הוספת תגובהכנראה שאתה נהנה לקפוץ לתוך מלכודת (2)
סתם אחד (יום רביעי, 16/09/2009 שעה 14:48)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

• לגבי תוכנית הביטוח הלאומית והזנחת הזקנים, הרי אובמה לבדו אומר שהתוכנית כולה תושלם רק בעוד 10 ו-‏15 שנים, כלומר כאשר הקשישים של היום כבר ימותו. בינתיים הוא מכניס אותם לתוך תורי ענק של כ-‏40 מיליון האזרחים נוספים (וכ-‏10 מיליון שוהים בלתי חוקיים - שבתחילה הוא כלל אותם בתוכנית אבל בגלל לחץ ציבורי הוא נסוג בינתיים. כמו שנסוג בהרבה אלמנטים מהתוכנית המקורית שלו). כניסת 40 המיליון היום, פוגעת בכל הזקנים שצריכים לראות איך שהיום התורים לרופאים הולכים ומתארכים. מסצ'וסטס היא דוגמה קטנה, קנדה היא דוגמה מצויינת. בכל מקרה תוכנית הביטוח הרפואי של אובמה CHANGE כל הזמן והוא משתדל לקיים את הבטחת הבחירות הגדולה שלו ל-CHANGE. דיק מוריס מסביר היטב את הבעיה http://www.dickmorris.com/blog/2009/07/09/obama-will...
.

• איזה מנהיג דמוקרטי קורא לאנשיו לבנות ולהכין ''צבא אזרחי'' להגנת המדינה מפני אוייבי פנים שיהיה הצבא העיקרי והגדול של ארה''ב על חשבון הצבא 'הצבאי' הנוכחי? הוא רוצה להשיג ''ביטחון לאומי'' ע''י הפעלת צבא אזרחים, או נכון יותר ''צבא המפלגה'' שעוצמתו ככל הצבא הרגיל כנגד אזרחי ארה''ב http://www.youtube.com/watch?v=Tt2yGzHfy7s&featu...
. http://www.youtube.com/watch?v=Nt7__VyAI28&featu... . (שים לב שאובמה קורא מהטלפרומפטר את אותו נאום בדיוק, באותה אינטונציה בדיוק, באותן תנועות ידיים בדיוק !!!!! אלה דברים שהוא מעביר מדעת ומרצון לקיים. זוהי מדיניותו, והוא חוזר ומקריא אותה שוב ושוב לקול תשואות הדמוקרטים-הלא דמוקרטים).
הוא מטורף האובמה הזה. הוא מסוכן. לאמריקה.
כשהוא נכנס לתפקידו הוא הצהיר שהאוייבים הגדולים של אמריקה הם לא מבחוץ לה, לא הטרור האסלאמי, לא החיבור בינם לבין הרדיקליזם השמאלני שמייצגו ביום הוא צ'אבז, אלא דווקא אנשי הימין למיניהם המתנגדים לדרכו הפוליטית. אובמה לא מדבר על קבוצות ימין קיצוניים וקיקיוניים כמו ה-KKK לסוגיו, אלא בכלל על כחצי מהאזרחים שגם להם הוא חייב את נאמנותו.

• חכם ציון
_new_ הוספת תגובהביטוח רפואי בארה''ב
סתם אחד (יום רביעי, 16/09/2009 שעה 19:52)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלה שחיים בארה'ב יודעים שבשנים האחרונות עברה השליטה במפלגה הרפובליקנית לידי קבוצת שדרני רדיו מחוגי הימין הקיצוני, המוכרים את המפלגה לציבור כמפלגה לבנה, נוצרית וצרת אופקים. הם מתנגדים למתן זכויות אזרחיות וחברתיות לזרים, למיעוטים ולכל מי ששונה מהם. בכינוסי המפלגה מניפים היום את דגל הקונפדרציה, ואישים שונים (כמושל טקסס, פרי) קוראים בפירוש לפרישה מארה''ב. היום הם מחבבים את ישראל היות וזה משרת את האינטרסים שלהם, אך הם צאצאים של אותם חוגים בדלניים שמנעו מפליטים יהודים מלהכנס לארה''ב לפני מלחה''ע השניה. ישראלים שקושרים את עתיד המדינה עמם יתאכזבו מרה מהתוצאות.

הביטוח הרפואי הנוכחי בארה''ב הוא נפלא כל זמן ש:

1. אתה מבוטח.
2. וחברת הביטוח שלך טרם ביטלה את הביטוח שלך בגלל שהיה ''מופרזת'' בבית חולים.

למובטלים אין ביטוח רפואי. בתרגיל של לעג לרש מאפשרות החברות למובטלים להמשיך להחזיק בביטוח שהיה להם לתקופה של עד ל-‏18 חדשים, אך הן דורשות תשלום פרמיה מלא, לא-מסובסד, שמגיע עד ל-$2,000 לחודש עבור ביטוח משפחתי. זו אחת הסיבות לכך שכ-‏40 מיליון אמריקאים הם ללא ביטוח רפואי.

לאזרחים שמצליחים להגיע לגיל 65 יש תכנית ממשלתית, מדיקייר, שהיא באמת נפלאה, ובלי מרכאות. היא מאפשרת לכל חבר בתכנית ללכת לרופאים פרטיים, לפי בחירתם, בלי תורים, וכן לגבי ניתוחים ושהייה בבתי חולים.

התכנית עליה עובד הקונגרס לא תשנה דבר עבור הקשישים או עבור הצעירים שלהם ביטוח רפואי פרטי. היא עוסקת במתן ביטוח רפואי לאלה שהיום אינם מכוסים ע''י התכניות הפרטיות או הממשלתיות.

חוגי הימין הקיצוני מפיצים עכשיו תעמולה נגדית באמצעות שדרני הרדיו שלהם וחוגי בית, המבוססים בעיקר על שקרים שמטרתם להוכיח שאובמה הוא קומוניסטי, או במקרה הטוב, רדיקל סוציאליסטי. לדוגמאות שהם מביאים ממדינות אחרות אין שום קשר למה שאובמה מציע.
_new_ הוספת תגובהביטוח רפואי בארה''ב
סתם אחד (יום רביעי, 16/09/2009 שעה 20:01)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ושאלה צדדית לחכם ציון, הסבור שגללי התקשורת הרפובליקאית מצופים בזהב - האם שאלת את עצמך בזמן האחרון מדוע החברות היהודית במפלגה הרפובליקאית התדרדרה והיא כיום שואפת לאפס? מה יודעים יהודי אמריקה שאתה טרם למדת?

אריק פ.
_new_ הוספת תגובהתראה, אריק, אינני אזרח ארה''ב
סתם אחד (שבת, 19/09/2009 שעה 10:59)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני אזרח ארה''ב אז שבאמת לא איכפת לי איך הם יפתרו את בעיותיהם מבית. אני רק מדווח על מה שאני קורא ושומע מה קורה שם ונותן את דעתי.

הויכוח בעניין תוכנית הבריאות העממית של אובמה לא כל כך פשוט כמו שאתה מציג. הרי קרוב ל-‏51% מהאזרחים מתנגדים לה, הווה אומר שזה כולל גם חלק שבחר בו. יש כאלה שאין להם ביטוח בריאות ולא רוצים ביטוח בריאות ממלכתית.
התוכנית של אובמה תפגע בקשישים בכך שתוסיף כ-‏50 מיליון איש בתור לרופאים על מספר רופאים נתון שלא הולך לגדול בשנים הקרובות.

השליטה במפלגה הרפובליקנית היא בידי המנגנון הניהולי של המפלגה. קיומם של כמה שדרים ימין קיצוני (קיצוני לדעתך, ולא קיצוני לדעת אחרים) אינו שייך למפלגה הרפובליקנית. רובם לא חברי מפלגה וחלקם אפילו לא תומך פוליטית במפלגה והם רואים עצמם ימין, שמרני שדואג לאזרחים ולנפש האומה. אתה יכול להתנגד לדעותיהם, אבל בודאי שזכותם להביע דעתם ולא לפחד מ''חיל האזרחים'' החדש בבן האלוהים אובמה מתכוון להקים (ובודאי שהוא לא יצליח כי גם אנשיו, נבחרי העם הדמוקרטיים, מפחדים מכמה מנטיותיו, כוונותיו תוכניותיו. עד היום הם היו די מלוכדים אחריו, אבל הלכידות הזאת נפגמת בהרבה תקלות ופגמים בהתנהלותו של אובמה. יותר ויותר נבחרי ציבור דמוקרטיים מרימים ראש ושבים לייצג את דיעותיהם ואמונותיהם שלהם. בודאי שהתופעה הזאת תתרחב ככל שבחירות 2010 מתקרבות.

• תקשורת רפובליקנית?

לא בדיוק. רוב התקשורת היא דמוקרטית, הם מהללים את אובמה, ולמרות שהוא לא עשה עדיין דבר אחד טוב ורציני, אין ביקורת על אובמה. התקשורת מסתירה ולא מדווחת על אירועים וחדשות שיכולים לפגוע באובמה. בקושי יש את פוקס ניוז שעדיין מצליח לשמור על איזון עיתונאי כלשהו.
מה אתה סומך כל כך על יהודי אמריקה? הם נייר הלקמוס שלך למי טוב יותר?

ובכלל, האם השיפוט האובייקטיבי את תפקודו של אובמה תלוי מה יודעים (או בעצם לא יודעים) עליו 60% מיהודי אמריקה?

• חכם ציון
_new_ הוספת תגובהתראה, אריק, אינני אזרח ארה''ב
סתם אחד (שבת, 19/09/2009 שעה 21:30)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למעשה, הסקר האחרון מראה ש-‏53% מהאמריקאים תומכים בבטוח רפואי ממלכתי(http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article...) (עמוד ב').

השליטה במפלגה הרפובליקאית אינה בידי המנגנון הניהולי של המפלגה. המושג ''מפלגה'' בארה''ב הוא הרבה יותר ארטילאי מאשר בארץ, וכל המנגנון מורכב ממנהל (מייקל סטיל) ומספר עוזרים. רק לקראת בחירות מוקמים משרדים מחוזיים ועירונים, ולאחר הבחירות הם נסגרים. בין לבין מובלת המפלגה בידי זה שצועק הכי חזק, ונכון להיום זה שדרן הרדיו ראש לימבו. כשאמר מייקל סטיל בראיון טלוויזיה ש''ראש לימבו הוא בדרן, ולא מנהיג המפלגה'' נאלץ לחזור בו מדבריו ולהתנצל תוך 24 שעות.

רוב התקשורת היא שמרנית. שדרני הרדיו הרפובליקאים שולטים בגלי האתר ובידיהם נמצאים רוב ה-talk shows. כנ''ל לגבי העיתונות: נכון ששני העתונים החשובים בארה''ב, הניו יורק טיימס והוואשינגטון פוסט הם ליברלים, אך רוב היתר הם שמרניים ביותר.

וכן, יהודי ארה''ב הם באמת נייר הלקמוס האמין ביותר. אם עלי לבחור בינם לבין חוגי הימין הפאשיסטי, אני מעדיף את יהדות ארה''ב.

אריק
_new_ הוספת תגובהכנראה שאתה אוהב לקפוץ למלכודות
דוד סיון (יום רביעי, 16/09/2009 שעה 20:09)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. התבקשת להראות איפה כתוב בתוכנית של אובמה שהוא מעדיף שהזקנים ימותו יותר מוקדם. ההסבר של דיק מוריס הוא לא תחליף.

ב. דברי סנטור די-מינט הם השוואה עם המשטר הנאצי, ממשלו של היטלר, לפני מלחמת העולם השניה. סנטור הוא לא אדם שולי שמככב רק באינטרנט. נכון שהגברת שציטטתי היא לא סנטורית אבל היא חלק מהמכונה הרפובליקנית למרות כל מה שאמרת.

התירוץ שגם אחרים בעבר נהגו כך לא לא מבטל את נכונות טענתי.

ג. בקשה לשלוח אינפורמציה אינה בקשה להלשנה.

ד. פרשנות מופרכת וקטעי וידיאו מבויימים מתעמולת הבחירות של גורמים רפובליקנים הם נסיון לא משכנע.

ה. מי שהפעיל ''Civilian National Security Force'' היה בוש לאחר 9/11. הפעילות שהתרחשה כתוצאה מהשינוי הזה מוכרת היטב.
_new_ הוספת תגובהאתה מתבלבל, דוד (1)
סתם אחד (שבת, 19/09/2009 שעה 10:52)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מאמין שאתה כמוני לא קראת את הצעת החוק לבריאות כללית של אובמה וששנינו ניזונים מהויכוח הציבורי שמתנהל. באותו ויכוח אובמה הציג לאורך שלושת החודשים האחרונים תוכנית בריאות מתגלגלת ומשתנה לפי הלחצים הפוליטיים שהיו עליו בדיוני הקונגרס ובתקשורת. בינתיים מה שנמצא היום בדיון ציבורי אינו מה שנכנס בהתחלה. מהבחינה הזאת, עדות של דיק מוריס טובה כפרשנותו של כל פעיל במפלגה הדמוקרטית.

א. מתוכנית אובמה נובע שהכנסת 50 מיליון אנשים לתורים במרפאות בתי החולים יסגור את הכניסה ליתר האנשים שרובם קשישים...... 65% מהרופאים מתנגדים לתוכניתו של אובמה ו-‏45% אומרים שייצאו לפנסיה מוקדמת אם היא תאושר. לפי רסמוסן 55% ארה''ב מתנגדים לתוכנית אובמה (ההתנגדות בעלייה מתמדת). בארה''ב פועלים כ-‏800,000 רופאים. לפי דיק מוריס http://www.dickmorris.com/blog/2009/09/09/doctor-sho... יש כיום מחסור ב-‏150,000 רופאים והוא צפוי לגדול עד 2025 ל- 125,000 רופאים. לפי אגודת הרופאים, אם תוכניתו של אובמה תאושר המחסור יגדל הרבה מעל 150,000 רופאים. אחוז הזקנים בארה''ב עד 2025 אמור לגדול ב-‏60% ומספר הרופאים רק ב-‏6% (צפי לגידול כלל האוכלוסיה בתקופה הזאת הוא 17%). מושל מסצ'וסטס לשעבר מיט רומני הרפובליקני כבר עשה שינוי דומה בחוק הבריאות של המדינה ב-‏2006 ותור הממתינים לראות רופאים צמח ב-‏50% והשירות הרפואי זמין פחות http://www.rasmussenreports.com/public_content/polit... . לפי סקר זוגבי / אולירי יש יותר מתנגדים מתומכים במדיניות הבריאות של אובמה. http://www.wnd.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId... . 72% מרופאי ארה''ב מרגישים נבגדים, וחושבים שממשל אובמה מטעה את הציבור בהבטחות שווא לשיפור השירות הרפואי http://www.investors.com/NewsAndAnalysis/Article.asp... . יחד עם זאת אובמה ממשיך לזגזג, לאחר שחזר בו בפומבי מכוונתו לכלול את המהגרים הבלתי חוקיים (מוערכים בכ-‏12 מיליון איש) בהסדר החדש, http://mobile.washingtontimes.com/quickPage.html?pag... .

• חכם ציון
_new_ הוספת תגובהאתה מתבלבל, דוד (2)
סתם אחד (שבת, 19/09/2009 שעה 10:53)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ב. השוואת המצב הנוכחי בארה''ב למצב של גרמניה של שנות ה-‏30 אינה אמירה שאובמה הוא היטלר ואמריקה היא גרמניה, אלא רק ניסיון להסביר שתהליך ההקצנה של הממשל הוא מסוכן ובסופו של דבר משחק נגד האזרחים (רבים מבכירי הממשל הם אנשי שמאל קומוניסטי רדיקלי וחלקם אפילו קוראים לאלימות חברתית מהדסק שלהם באוניברסיטאות ובכנסיות, והיו אף כאלה שפעלו באלימות: כמו פיזור פצצות בניו יורק ב-‏1969). בתוך הממשלה ובקרב יועציו המיוחדים (''צארים'') יש מספר גדול יחסית של קומוניסטים חדורי מהפכה עממית, משבחי לנין וצ'אבז, תומכי הלאמת המשק ואילו אחד שדורש שלכל חיית-מחמד חייב להיות עורך דין שייצג אותה כלפי בעליו! דה-מינט מזהיר מפני שינויים הדומים לאלו שקרו בגרמניה כשמפלגה כפתה את רצונה על הדמוקרטיה. זוהי זכותו וחובתו במסגרת הויכוח הפוליטי בודאי כשהוא נאלץ להגיב לדמוניזציה שדמוקרטים עושים היום לרפובליקנים ושעשו להם ב-‏8 שנות שלטון בוש. זה שהדמוקרטים נהגו כך בעבר אינו תירוץ להתנהגותו אלא עדות שטענת הדמוקרטים שיקרית ואינה מן העניין. תראה את התגובה ההיסטרית של בכירים במפלגה הדמוקרטית ובתקשורת כלפי סנטור שקרא לאובמה ''שקרן'' ואח''כ התנצל ואובמה קיבל את התנצלותו (פורמלית) ואפילו הודיע שהוא סבור כי ''גזענות אינה הסיבה המרכזית לביקורת הציבורית על תכנית הרפורמה בביטוח הבריאות'' שהוא מקדם ומיד מנגנון התעמולה הדמוקרטי הפעיל את אנשי הקרע שלו בניסיון לעשות לינץ' תקשורתי נגד מתנגדי אובמה ולהעביר את הויכוח לעניין ''הנשיא השחור'' (קרטר וקרוסבי היו שליחי אובמה הראשונים לתקשורת. בנאום למחרת, הסתייג קרטר מדבריו כי הבין שהרחיק לכת מעבר לכל הגיון). אותם סנטורים דמוקרטים שהשתתפו בלינץ' הזה מכירים היטב כמה מחבריהם לבית שקראו בעבר לבוש ''רוצח'', ''שקרן'' ועוד כמה קללות כאלה, מעל בימת הסנאט ובאולפני הטלויזיה. אבל אז זה היה 'כאילו תקין'. כי להם זה מותר.

ג. אמירתך חמורה ביותר. מדובר במלשינון קלאסי שקיים רק במשטרים טוטליטריים. בקשת הממשלה לשלוח מידע על שכנים וחברים שמתבטאים נגד מדיניות אובמה היא פגיעה בדמוקרטיה ואיום ממשי על זכויות ואולי אף על חייהם של המתנגדים לאובמה. רק הפעולה הזאת היתה צריכה להכניס את כל אזרחי ארה''ב למצב של תהייה. מידע זה כשמצרפים אותו לפאזל הגדול של אובמה, כמו פעילותו וחברותו עם אנשי שוליים קיצוניים ואנרכיסטיים, עם ארגון Acorn, אגודת Apollo ועוד צריכים להטריד ולהפחיד כל אזרח אמריקאי הגון. תאר לך מה היית כותב אם ביבי היה מבקש מאזרחים להתקשר לכתובות אינטרנט ולדווח על אזרחים שמדברים בגנות התנהלותו והמדיניות שלו. אח''כ מה הפלא שראש עיריית ניוארק הדמוקראט מציע כסף בעבור לאזרחים בעבור העברת מידע אישי על שכנים ואזרחים נושאי נשק חוקי? http://www.youtube.com/watch?v=LRyw1JnAstg&featu... .

ד. אלה לא קיטעי וידיאו של הרפובליקנים אלא קיטעי וידיאו של נאומי אובמה שאנשים העלו ליוטיוב כששודרו בערוצי הטלויזיה הרגילים, שכידוע לך תומכים באובמה, עדיין. אובמה לועס חומר שוב ושוב ומקריא אותו בדיוק באותה אינטונציה עשרות פעמים. אין לזה קשר לרפובליקנים ומראה רק מי זה האובמה הזה.

ה. אתה מתבלבל. בוש שירת ב-Air National Guard בטקסס ובנבאדה ולא ב-''Civilian National Security Force'' שאינו קיים בכלל. ה- Air National Guard http://www.ang.af.mil הוא צבא מדינתי שכפוף נוהלית לחיל האויר האמריקאי והוא מעין יחידת שיטור אוירית למשימות משמר גבול ולוחמה בטרור שעליה תחת פיקוד המושל. במסגרת זו בוש הפעיל אותם ושלח אותם לעיראק ולאפגניסטאן כי הם צבא ולא 'צבא אזרחי'. אובמה מדבר על משהו אחר, על 'צבא אזרחי' שאיננו קיים כיום באף מקום בתבל, 'צבא', או יותר נכון ארגון הירארכי של אזרחים שיטפל באזרחים ויעשה סדר בתוך אזרחי אמריקה, ושקרוב לודאי שיפעל נגד מי שאינו תומך באובמה. אתה לא מבין את ההבדל?

ו. וסתם ככה, הסנאט החליט ברוב מוחלט ומרשים להפסיק את הסיוע הפדרטיבי לארגון החברתי Acorn לאחר שנחשפו עובדות חדשות על שהוא מעודד זנות ופרזיטיות http://www.msnbc.msn.com/id/32917270/ns/politics-cq_... . זה אותו ארגון שבנה את אובמה וגייס מצביעים, כספים ושומרי קלפיות כדי לוודא את נצחון אובמה וכיום מתסיס את השחורים להיות שומרי הראש של שלטונו.

* חכם ציון
_new_ הוספת תגובהאתה המתבלבל!
דוד סיון (שבת, 19/09/2009 שעה 13:37)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. אינני מקבל את פרשנותך לגבי ההשוואות למשטר הנאצי בשנות ה-‏30. אלה בהחלט נובעות מכוונות זדוניות ליצור רושם שזה הכיוון אליו מושך אובמה.

לא פלא שבאים הקצת פחות בכירים במפלגה וישר עורכים השוואות עם היטלר. בשבועות האחרונים ראיתי מספיק חומר כדי להבין שאלה לא מקרים שוליים ושאלה המובילים אותן משרתים כוונות זדוניות.

ב. מדובר בסרט וידיאו מבויים ולא רלוונטי.

ג. תקרא שוב את מה שכתבתי ואולי תבין שלא התכוונתי ל''National Guard'', ולא למסגרות בהן שירת בוש.
_new_ הוספת תגובההנה דיווח על השוואות עם היטלר
דוד סיון (שבת, 19/09/2009 שעה 13:59)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על פי הדיווח של CNN עומדת אישה צעירה עם תמונה של אובמה
כהיטלר ומדברת על הרפורמה כתוכנית נאצית (http://www.youtube.com/watch?v=nYlZiWK2Iy8). אתה גם יכול לקרוא חלק מהציטוטים (http://www.huffingtonpost.com/2009/08/19/barney-fran...).
_new_ הוספת תגובהאתה מתבלבל, דוד (2)
סתם אחד (שבת, 19/09/2009 שעה 21:43)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בוש שרת במשמר הלאומי האוירי של טקסס כטייס פ-‏102, ולמרות שלפי בקשתו הועבר למשמר הלאומי האוירי של אלבמה, הוא לא התייצב לשרות מילואים שם (ועל כך התחוללה סערת תקשורת בבחירות 2004, לאחר שהוא הואשם שערק מהמשמר הלאומי).

אובמה מציע להגדיל את תפקידו של ''אמריקורפ'' ולהציע אותו לצעירים כברירת-שירות. צעירים שאינם מעוניינים להתנדב לשירות צבאי יוכלו להתנדב לשירות אזרחי ולקבל את כל ההטבות שמקבלים חיילים משוחררים. אני עצמי מקבל הצעה זו בברכה ורק דימיון קודח מאד יכול לראות באמריקורפ את תחילתו של ''צבאו הפרטי של אובמה''.

בקשר לאייקורן אני מסכים עם חכם ציון.

אריק
_new_ הוספת תגובהאתה מתבלבל, דוד (2)
סתם אחד (יום ראשון, 20/09/2009 שעה 16:40)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בארה''ב, צבא המילואים בנוי ככח נפרד מהצבא הסדיר. לצבא המילואים שני חלקים: 1. Reserves,תחת פיקוחו של הצבא הסדיר. חייליו מתאמנים בבסיסי הצבא הסדיר. 2. משמר לאומי, הכפוף למושל המדינה ומתאמן בבסיסים משלו. בזמן מלחמה ניתן לנשיא לגייס את יחידות המשמר הלאומי ולצרף אותן ליחידות המילואים הפדרליות.

חיילי המילואים - הן בריזרווס והן במשמר הלאומי - הם מתנדבים ששרתו בעבר בצבא הסדיר או שהתנדבו ללא רקע צבאי קודם. התחייבותם כוללת סוף שבוע אחד כל חודש, ושבועיים במחנה קייץ. מדוע הם מתנדבים? כי אחרי 20 שנים הם זכאים לפנסיה. לפעמים מוצאים חיילים בקבע השייכים ''בצד'' ליחידת מילואים, פשוט כדי להגדיל את זכאותם לפנסיה.
_new_ הוספת תגובהקצת הפתעות!
דוד סיון (יום חמישי, 24/09/2009 שעה 20:18)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מסתבר שהחקיקה ''להפסיק את הסיוע הפדרטיבי...'' היא בעייתית (http://www.huffingtonpost.com/2009/09/22/whoops-anti...):

1. היא מתאימה להפסקת סיוע ומימון להרבה אירגונים נוספים.
2. מעמד החוק הזה הוא בעייתי מבחינת החוקה האמריקאית.
_new_ הוספת תגובהאתה המתבלבל!
דוד סיון (שבת, 19/09/2009 שעה 12:39)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם לא קראת אז עדיף שתקרא את ספר הצעת החוק (1017 עמודים). לפני זה אין כל טעם לעסוק בפרשנות ''חכמה''.

אני מכיר חלק מהפרשנויות ואינני מתכוון להתחרות איתך (פרשנות מגמתית) או עם מישהו אחר תוך מרדף יום-יומי אחרי חדשות על הארועים הקשורים ועל הפרשנויות הנלוות. דבר אחד כן אומר לך שעל פי הכתוב בהצעת ת החוק הזאת שרה פיילין מבלפת.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי