פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 10/08/12 10:43)
מספר הערות
ע.צופיה (יום שישי, 10/08/2012 שעה 13:44)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עקרונית אני מסכים איתך. אך הפצצה פעם שנייה תהיה קשה ומסוכנת יותר. אין הרבה אופציות לתכנון.
_new_ הוספת תגובהמספר הערות
בצלאל פאר (יום שישי, 10/08/2012 שעה 14:18)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זהו, שהסיכון הוא זעיר יחסית. חיל האויר האיראני וחיל האויר של משמרות המהפיכה הם חילות אויר די רגרסיביים. מטוסים ישנים, תחזוקה בינונית, ביצועים נחותים.

כך גם פריסת ההגנה האוירית. איראן היא ענקית, מספר הסוללות קטן יחסית. מספיק לפגוע במספר קטן של סוללות טילים, ולחרר את הנתיבים מאיומם. הסטת סוללות ממקום למקום תאפשר לפגוע גם בסוללות הנוספות שישנו את מיקומן. אבל באותה מידה הן יפתחו מרחבי טיסה אחרים למטוסי חיל האויר.

המבצע יהיה מורכב ומסובך, אבל לא בגלל האיום האיראני, אלא בעיקר בגלל אורך נתיבי הטיסה והצורך לתדלד באויר או לנחות בש''ת שלא בישראל כדי לתדלק (ואז מקצרים את סבבי התקיפה).

אם מדברים על 10 מטרות חיוניות לתקיפה, אז בהחלט מדובר בקובץ מטרות שסביר להשמיד בסבבי תקיפות במשך יומיים-שלושה. יום-יומיים להשמדה ויום נוסף לוידוא הריסה.

בואתה הזדמנות אפשר להפיל כמה פצצות על ביתו של המנהיג, הנשיא ועוד כמה סימלי מהפיכה, כדי לעורר את האיראנים לצאת לרחובות ולהפיל את המשטר.
_new_ הוספת תגובהמספר הערות
חוק שימור האלרגיה (שבת, 18/08/2012 שעה 23:36)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם ישראל תתקוף באיראן, תקיפה שניה תהיה קצת יותר מסוכנת. אבל קצת. חיל האויר הישראלי מסוגל להתמודד עם האיום של חיל האויר האיראני. ישראל הרבה יותר מתקדמת מאיראן בהגנה פאסיבית ואקטיבית של מטוסים.

להערכתי מטח הפתיחה שתנחית ישראל על מוקדי כוח באיראן תרסק את חיל האויר וההגנה האוירית האיראנית ותרסק כמעט באופן מושלם את אתרי הגרעין. סביר שיראל תצטרך לקיים עוד כמה ימי קרב בהן היא תצטרך לוודא השמדה מלאה של אתרי גרעין ולפגוע עוד בכל מה שיכול לאיים על מטוסינו.

לדעתי אנשים יופתעו בסוף האופרציה עד כמה ''קלה'' היתה המשימה למרות שהעוסקים במאלכה יזיעו קצת. חוץ מזה כולם יופתעו עד כמה ישראל חזקה בעוצמתה הצבאית.

גם חזבאללה יספוג אבדות כבדות כי הפעם ישראל תתנהל אחרת מאשר ב-‏2005. היא תחפש הכרעה כמה שיותר מהירה, על חשבון עוצמת האש שתומטר על יעדי חזבאללה ויעדים לבנונים בכלל.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי