פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 19/03/14 22:17)
טענות מופרכות!!
דוד סיון (יום חמישי, 20/03/2014 שעה 8:44)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טענותיך בעניין החוב הלאומי של ארה''ב מופרכות:
א. ראשית משום שנשיא אמריקאי לא אחראי בלעדי למצב החוב.
ב. הפרלמנט האמריקאי אישר את גודל החוב.
ג. הטענה שמלווה בנתונים מספריים מופרכת על ידי עדותך אתה (ראה: תגובה 168300).

גם הטענה כאילו מצב החוב האמריקאי יגרום למשבר כלכלי מוצגת ללא כל ביסוס. היא עדות מובהקת על אי הכרה של המציאות בארה''ב ועל אי הבנה מובהקת של המציאות הכלכלית שם.

כל אלה כנראה משרתים את הצורך שלך להכפיש את הממשל האמריקאי שלא פועל לפי דעתך.
_new_ הוספת תגובהטענות מופרכות!!
בצלאל פאר (שבת, 22/03/2014 שעה 18:44)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. לא אחראי בלעדי אלא אחראי ראשי. נגיד הבנק ממונה על ידו, ולמרות שלא כפוף אליו ישירות לפי חוק, הם מתואמים בד''כ בינהם. הגרעון הכלכלי הוא קודם כל תוצר של התנהלות ההכנסות של המדינה מול ההוצאות שלה ויכולת הממשל לנווט ולתמוך במקדמי צמיחה. למרות שלכאורה אובמה יכול היה ללמוד את נושא המשבר שלא קרה בגללו, הוא פשוט התעלם מהבעיה וניהל תקציבי מדינה בלתי אפקטיביים ובלתי יצרניים. הוא הגדיל את מקבלי תלושי המזון ממספר קטן של מיליונים ל-‏50 מיליון נפש !!!! והוא עוד התגאה בזה, במקום לייצר להם מקומות עבודה ראויים.

ב. אובמה הביא את בתי הקונגרס לדקה ה-‏90 ואיים במשבר קולוסאלי אם לא יאשרו לו את התקציב. אני קורא לזה סחיטה ולא התנהלות ראויה, כי אף חבר קונגרס דמוקרטי ומיעוט רפובליקני (בבית הנבחרים) לא באמת הצביע מתוך הסכמה לתקציב, אלא רק מתוך איום גלוי וסמוי. היום חלק גדול של הדמוקרטים שהצביעו בעד התקציב, יוצאים נגד הנשיא. כי הם מכינים את בחירתם מחדש בנובמבר השנה, והם יודעים היטב את דעת הציבור, גם זה שתמך בעבר באובמה.

ג. שום דבר לא מופרך. אובמה היום כבר 5 שנים בתפקיד !!!!!
ב-‏2013 החוב הלאומי 12.312 טריליון דולר, כ-‏73% מהתל''ג ובנוסף הוצאות ממשלתיות מיוחדות ביקף של 4.9 טריליון דולר, דבר שמביא את החוב הלאומי ל-‏17,552 טריליון דולר נכון להיום, קצת מעל 100% התל''ג (חוב כל אזרח הוא כ-‏55,216 דולר).http://www.washingtontimes.com/news/2013/oct/18/us-d... . 5 טריליון מהכסף הזה הם חובות לנושים חיצוניים, כולל חובות של יותר מטריליון דולר כל אחד ליפן ולסין. החוב הלאומי האמריקאי הוא בתהליך צמיחה קבוע של כ-‏3 מיליארד דולר ליום (סכום ההשקעה האמריקאית בתקציב הביטחון הישראלי לשנה). http://www.usdebtclock.org/ . אז בתור אחד שלא מבין גדול כמוך בכלכלה, לי נראה שארה''ב מרחפת בפנטזיה לפני שהיא צוללת עמוק לאוקיאנוס של המציאות. אני מקווה שזה יקרה לפני 2016, כי בכל שנה מצבה הכלכלי של אמריקה מחמיר בצורה קשה.

הצורך שלי להכפיש את הממשל האמריקאי ידוע, כי אני רוצה להפיל את אובמה. אני מבין שהבנת את זה. לשם כך כל מה שאני צריך לעשות ואני עושה הוא להציג את נתוני האמת.
מה זה שהחוב האמריקאי לא יגרום למשבר כלכלי? גם החוב זה כסף שהאזרח צריך ויצטרך לשלם. תוסיף על זה את ייקור זכות הביטוח הרפואי לאזרחים
והכנסת אזרחים, גם אלה שלא רוצים, לתוכנית בריאות ממלכתית יקרה יותר מהביטוחים הפרטיים, לא תורמת לכלכלה הלאומית ובטח לא לכלכלת הבית של האזרח המצוי.
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך להסתבך!
דוד סיון (שבת, 22/03/2014 שעה 19:08)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. אוסף של טענות מופרכות. זאת בעיקר משום שלא הנשיא לבד קובע תקציב. הטענות המופרכות גם נבנות ממושגים לא רלוונטיים כמו ''גרעון כלכלי''.

ב. גם בהקשר הזה פשוט אין אמת בטענותיך.

ג. אתה ממשיך להסתבך עם הגדרות לא נכונות למספרים שאתה מציג, במשולב עם טענות לא נכונות.

ד. הצורך שלך להכפיש את אובמה מניע אותך להתעסק בטענות שגויות בטעות, או בטענות מופרכות במודע. בין אלה אתה מתעסק בסכנות מדומות וצופה משבר דמיוני אפילו בתקווה: ''... לי נראה שארה''ב מרחפת בפנטזיה לפני שהיא צוללת עמוק לאוקיאנוס של המציאות. אני מקווה שזה יקרה לפני 2016...''

שנית העובדות הן שרוב העליה בחוב הלאומי של ארה''ב נובעות מהחלטות שנתקבלו בימי הנשיא הקודם. כל טענה שמתעלמת מכך היא למעשה מופרכת. אצלך ישנן כמה כאלה.
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך להסתבך!
בצלאל פאר (שבת, 22/03/2014 שעה 19:20)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. מה זאת אומרת שלא הנשיא לבד קובע תקציב? הנשיא הוא ראש המדינה והוא קובע את כיווני הפעילות של המדינה בכל נושא. הפקידים שלו כותבים כל אחד את חלקם לפי המדיניות שמוכתבת על ידי הנשיא. זה שהנשיא עצמו לא קורא בסוף העבודה את כל ספר התקציב בכלל לא מפתיע, כי אין אדם בעולם שמסוגל לקרוא את הכל ולקבל תמונה מלאה אמיתית של הפעילות והמדיניות המתוכננות. גרעון כלכלי הוא גרעון תקציבי וכניסה לחובות של הממשל. מה לא ברור לך?

ד. אין לי צורך מיוחד להכפיש את אובמה כי אנשיו לא קוראים בפורום הזה. אני פשוט מספר לך בלבד את האמת על מנהיגותו הכושלת, ואתה מתפוצץ מזעם בעבורו. ממתי כבר אסור לי לומר את דעתי? אבל העובדה היא שכל מה שטענתי בדוק, גם אם אתה חולק על דעתי. בסוף באיזושהי נקודת זמן ארה''ב תצטרך להתמודד עם החוב הלאומי, עם הגרעון השוטף, עם מגמת הגידול באבטלה ועוד כמה רואות חולות, למרות שלא כל המגמות האלה התחילו בתקופתו של אובמה (ואפילו לא בתקופתו של בוש).

שנית העליה בחוב הלאומי פרחה ויותר משהכפילה את עצמה בזמנו של אובמה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי