פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
בוז'י נתן לה את מה שלא יהיה לו
ע.צופיה (יום שני, 15/12/2014 שעה 13:35) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על פי כל הסקרים, ללא יוצא מהכלל, בוז'י אינו יכול להיות ראש ממשלה לכן הוא נתן לציפי מתת רמייה. עטיפת מתנה ריקה.
_new_ הוספת תגובהבוז'י נתן לה את מה שלא יהיה לו
יוסף אליעז (יום שני, 15/12/2014 שעה 15:08)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. להערה של ע. צופיה: אמן ולוואי.
במפלגת העבודה כבר מחלקים את שרידי עורו של הדב שטרם צדו.

ב. מאשה לאשה - הרבנית עדינה בר-שלום, בתו של המרן עובדיה יוסף ז''ל, היא אכזבה עצומה בהיבט הלאומי.

סוף סוף קמה מנהיגה ראויה במגזר החרדי,. אשה בעלת יחוס אבות מכובד, בעלת קומה משלה, אשת חינוך משכילה, חכמה ונבונה, אשר כבר הוכיחה כושר מנהיגות, יוזמה, ביצוע וניהול. הנה היתה לה הזדמנות ראויה להיבחר ולכהן בכנסת, ומי יודע - אולי גם בממשלה, ולפרוץ את תיקרת הזכוכית [למעשה: תקרת ברזל, לא , לא כיפת ברזל] הבולמת את מחצית האוכלוסיה החרדית, קרי הנשים המשכילות ובעלות היכולת וכושר המנהיגות, מלהגיע לכהונות הרמות ולתפקידים החשובים הראויים להן ושהן ראויות לתפקידים וכהונות אלה.

כל השמאל מבכה את החשש לפגיעה בדמוקרטיה אם יתקבל חוק הלאום המדבר על מדינה יהודית. מאי משמע יהודית? היהדות היא דת, ובעיקר דת. והנה במפלגות החרדיות אין דמוקרטיה. כל הנשים מופלות לרעה מטעמי מין! על כך איש או אשה אינם מדברים, לבטח אינם מדברים בקול רם.

במדינה בה נשים מכהנות כנשיאות בית-המשפט העליון, ראשת ממשלה, שרות בממשלה, נושאות דרגת אלוף בצבא ואף לוחמות בפועל כמו בגדוד ''קרקל''- במגזר אחד הן נרמסות ומופלות.

מעבר לכך - הגב' בר-שלום ממשיכה את החטא של אביה הנערץ, אשר בין שידע מה ועד כמה אריה דרעי השחית ובין שלא ידע ולא האמין בפשעו, יצא קבל-עם ועדה בהכרזה: ''הוא זכאי! הוא זכאי!''.
מאשה דגולה זו לא ציפינו שתשב במפלגה שבראשה עומד עברין
מורשע בקבלת שוחד, ותשתף פעולה עם רעייתו הצדקת שטענה, או אולי אף העידה, כי כספי בעלה הם כספים שהיא קבלה מהוריה המאמצים, ניצולי שואה, בארה''ב.

ראינו בטלביזיה הופעות של צדיק אחר: הרב בניזרי, בוגר ''מעשיהו'', בשם ש''ס. היא מסכימה כי הוא ידבר גם בשמה?

הרבנית בר-שלום - את מנהלת אולפנות לבנות, ומקנה להן השכלה דתית וכללית. האם תוסיפי לתת יד לבורות הנוראה של הבנים אשר נמנעים מהם לימודי ''הליבה'' - מתמטיקה, אנגלית, כימיה?

כן, אינני שייך היום לקהילות החרדיות, אך אבי הרב שילם בחייו בשואה על יהדותו. אני חרד וכואב את סגנון החיים שמפלגת ש''ס [כן, גם החרדים האשכנזים] מאמצת. האם את שלמה עם אי-השירות בצבא? בכך שאחרים ישפכו דמם כדי שבני ש''ס ו''יהדות התורה'' ישבו ספונים באוהלה של תורה כאשר דמי אחיהם זועקים אליהם מן האדמה? אם כן - כואב לי גם עליך, גברתי הנכבדה.
אך גם כך - אני קורא לך - קומי כדבורה הנביאה והכנסי לכנסת. הביאי אור לפינות של האפליה החשוכה. לכי בדרכן של מרים אחות משה, של דבורה וחולדה הנביאות. לא בדרכה של חנה, האם לשבעת בניה, שהוקרבו ונטבחו בלא שלחמו על חייהם.

קומי צאי מתוך האפלה ויהי אלוקים עמך!
_new_ הוספת תגובהבוז'י נתן לה את מה שלא יהיה לו
ע.צופיה (יום שני, 15/12/2014 שעה 17:38)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מסכים עם רוב דבריך, חוץ מדבר אחד. אני מאמין כי אדם שחטא או פשע, למשל דרעי ובניזרי, ושילם את חובו לחברה כפי שבית המשפט קבע הוא סיים להיות ''פושע'' ויש להתייחס אליו כאל כל אדם אחר, אחרת אנו מעשית דנים כל אדם שחטא או פשע לסוג של ''מאסר עולם'' בגין הפשע שהוא ביצע. לכן צרם לי, ברמה האישית, ההתייחסות שלך לדרעי ובניזרי כפושעים.
הדמוקרטיה היא לתת לכל אדם וקבוצה לנהוג לפי השקפת עולמו כל זמן שזה אינו פוגע במדינה ונוגד את חוקיה. לכן איני מקטרג על התנהלותן של המפלגות הדתיות למרות שאני שולל זאת כי זוהי הדמוקרטיה.
לפי מיטב ידיעתי הרחוב החרדי עובר שינוי עצום והלחץ מלמטה לשתף נשים בהנהגה הוא רק סימן אחד לכך. לחץ נגדי של הרוב החילוני רק ''יאחד'' את השורות שם ויגרום לראקציה נגדית.
_new_ הוספת תגובהמירוק עוון וחיי פרזיטיות
יוסף אליעז (יום שלישי, 16/12/2014 שעה 4:05)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לע. צופיה,

אני מעריך את דבריך אך איני מקבלם:

א. נכון שאדם שנשא עונשו ראוי ליחס כאדם רגיל. חז''ל אמרו: ''ישראל שחטא ישראל הוא'' וגם: ''אין ממנים פרנס על הציבור אלא אם קופה של שרצים תלויה לו מאחוריו, שאם תזוח דעתו עליו אומרים לו: חזור לאחוריך'' [יומא כב], כך שכוונת לדעת גדולים אחרים. אלא שיש הבדל בעיני, למרות דברי חז''ל, בין סתם אדם מן השורה שחטא, חרג מהשורה, נענש וחזר לשורה, לבין מי שנוטל כתר מנהיגות ויוצא חוצץ ומנסה להנהיג את העם ולטעון בשמו טענות קפוח ולהציג עצמו כמגן על העניים והמסכנים, כמו שעושה אריה דרעי.
לא בכדי החוק מונע ממי שהורשע בעבירה שיש בה קלון לכהן בכהונות מסוימות למשך 7 שנים וממש בימים אלו, כנראה שוב ''בזכות'' התנהגותו של דרעי ואולי מחשש לגבי הרשעתו של ראש-ממשלה לשעבר, תוקן החוק ועתה על מי שהורשע כך ונשא עונש מאסר יהא להמתין 14 שנה בטרם יחזור לכנסת או לממשלה.

מקרהו של אריה דרעי הוא מיוחד במינו: לא מדובר באדם שחזר בתשובה, קבל עליו את עונשו, ומרק הן את עונשו והן את מצפונו. אם תקרא את ספרו של מרדכי גילת תקרא שאדם זה השחית את סביבתו ועמד לדין, כנראה, רק על חלק ממעשיו. דרעי, שר בישראל, ''שמר על זכות השתיקה'' לאורך חקירותיו ומשפטו. במקום לנהוג , לפחות לאחר שנתגלו מעשיו [או חלקם] לפי הכלל ''מודה ועוזב ירוחם''. דרעי תמך במסע של הפגנות ועודד את מעריציו להפגין ליד בית המשפט וגם ליד הכלא [''ישיבת שאגת אריה'' כמדומני]. תומכיו בכנסת, ועלובי העם שכיהנו אז בכנסת לצידם, חוקקו לכבודו חוק מיוחד, לפיו ניתן לנכות מחצית מעונש המאסר בשל התנהגות טובה, ולא שליש בלבד [אחרי שחרורו ''חזר החוק לתקונו'']. במשפטו היו הרבה אי-אמיתות, כולל הפרשה המביכה של סבוך הוריה המאמצים של אשתו [משפ' ולדובר כמדומני] שנטען שהם שנתנו לזוג דרעי את הכספים לרכישת הדירות.

המדינה לא דרשה מדרעי , ממוטי לוי או מבניזרי שיחזירו את כל הכספים שקיבלו בשחיתות.
בחור ישיבה דלפון הפך לבעל מספר דירות ממשכורת [נכבדה, אמנם] של מנכ''ל משרד ממשלתי ולאחר מכן של שר.

אריה דרעי לפי מראית עיני לא חזר בתשובה. אזרח מהשורה יעשה מה שטוב בעיניו, אך מי שנוהג כדרעי [וחוששני שיש אף רם ממנו במדרג הממשלתי שנוהג לערך כמוהו במשפטו] אינו ראוי להנהיג אומה. [כן , גם החתן בזוג בוז'י-ציפי שמר בזמנו על זכות השתיקה, וזהו רבב על טוהר בגדו. אלא ששם לרא נתבררו הענינים וכך ''השתקן'' ומי שעבורו פעל הגיעו לכנסת ולממשלה].

אוי לו למי שרואה בדרעי מנהיג ראוי וחוסה תחת דגלו.
הדברים אמורים, בקנה מידה קטן יותר, גם לגבי בניזרי.

תמהני אם בין מאות האלפים הנמנים על ש''ס אין דמויות ראויות יותר להנהיג מפלגה זו.

אינני יודע מי העניק לשני נכבדים אלו את התואר ''רב'', ואם יש קריטריונים ברורים לזכאות לשאת בתואר רם זה. גם איני יודע אם ניתן לשלול תואר זה ממי שמבזה אותו. כיום דומני שכל מי שעל ראשו מגבעת, לסנטרו זקן והוא למד מספר שנים בישיבה מתהדר בתואר זה. [ לגבי השוטרים שהוכתרו כרבנים לצורך הגדלת משכורתם כבר אמר בית-המשפט את דברו], אולם ברור לי שהתואר הרם הזה בוזה מאד בשנים האחרונות, וחבל.

ב. זכותך להסכין עם הפרזיטיות של צעירים בריאים המשתמטים משירות צבאי.
לא אדבר כבר על ההמנעות מעבודה. פרט ל''כויללים'' בא''י לא היתה תופעה כזו ביהדות. רבי עקיבא,רעה צאן עד גיל 40, רבי יהושע היה פחמי, היה רבי יוחנן הסנדלר והיה גם בורסקי. רבי טרפון היה איש עסקים גדול. לא היה דבר כזה תורתו אומנותו''. במרד בר-כוכבא, ולא משנה הביקורת לגביו, היו תלמידי רבי עקיבא מגדולי לוחמיו.
ש''ס מגדל המוני בחורים שאינם לומדים ממש בישיבות, אף שרובם רשומים ככאלו, ומעודדת את השתמטותם. לישיבות טוב שרשומים בהן ''תלמידים'' כאלו כי לפי גודלן הן מקבלות תקציבים מכספי ציבור..
היכן עוד בעולם יושבים בחורי ישיבה ומתקיימים מתקציבים ממשלתיים? באירופה אכן היו בחורי ישיבה ששנים ישבו ולמדו, אךזה היה על חשבון משפחותיהם ובשלב מסוים יצאו לעבוד. אולם הצד הכלכלי משני בעיני.

נשגב מבינתי כיצד יכולות מפלגות לתמוך באפליה בין דם לדם.
כיצד אפשר שחובש כיפה יחבוש ספסל ישיבה כאשר שכנו יחבוש כובע פלדה או יחבוש את חברו הלוחם שנפצע לידו בקרב?
זהו מצב נורא ובעיני - מצב שלא יסולח. אני סבור שמראוי שמשתמטים כאלו יחבשו בכלא...

מעבר לענין - ראה את הקורה בירושלים הבירה: תלמידי ישיבה נמנעים מלשרת ולרכוש ידע בהגנה עצמית, מותקפים בידי סכינאים ערבים, ומוגנים, חלקית, בידי לוחמי מג''ב דרוזים המשרתים במג''ב שירות חובה. אני הייתי מסכם זאת במילה אחת: ''אוי!''.
_new_ הוספת תגובהמירוק עוון וחיי פרזיטיות
ע.צופיה (יום שלישי, 16/12/2014 שעה 7:18)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לטעמי אתה מערבב פה מספר דברים שאין קשר ישיר ביניהם.
א. אני הבעתי את דעתי ברמת העיקרון לגבי ''תשלום החוב לחברה''.
ב. אתה מתמקד בעניין של דרעי. איני אוהד שלו, ההיפך, אך זה אינו משנה מבחינת ההתייחסות ההוגנת אליו. החוק מתיר את ''זכות השתיקה''. כל מעשה שאדם שהואשם בפלילים עושה להגנתו במסגרת החוק מקובל עלי. העיתונאי גילת, כמו רוב העיתונאים בארץ אינם מקובלים עלי כעדות למשהו.נכון שהוא ''הצית'' את ''פרשת דרעי'' וזה יהיה לזכותו אך איני מקבל כי כל מילה שלו היא ''קודש''. הרי זו פרנסתו.
אני דוגל שמוטב 100 פושעים שמהלכים חופשי מאשר חף מפשע אחד בבית הכלא ולכן כל אשמה שלא הוכחה בבית משפט לעניות דעתו של השופט היא בגדר רכילות ותו לו, אחרת נהיה דומים לאלו שתלו מכשפות בשער העיר.
ג. אני בעד שינוי מעמדם של החרדים בחברה. אך איני מאמין שניתן לשנות זאת ''בכוח''. אני יודע, מידע אישי, כי החברה החרדית משתנה לכיוון של התאמה לחברה החילונית שהיא בעצם חיה בקירבה כמו שהחרדים בחו''ל מתאימים את עצמם לסביבה שבה הם חיים. החרדים לעולם לא יהיו חילונים, כפי שבארצות הברית יש קבוצות שלעולם יבדלו מהחברה של ''הלבנים'', לכן יש לנסות ולכת לקראתם במקומות שזה ניתן מבלי לפגוע בחוק או בתשתיות החברה.
_new_ הוספת תגובהמירוק עוון וחיי פרזיטיות
יוסף אליעז (יום שלישי, 16/12/2014 שעה 12:01)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לע. צופיה,
א. אין בינינו מחלוקת מהותית. אני מסכים אתך שמי ששילם חובו לחברה ראוי לחזור לשורותיה [אם כי יש בעיה, למשל עם מרגלים, מחבלים או פדופילים].
לא כתבתי על העיקרון אלא התייחסתי למנהיגים, שרים וחברי כנסת.
יש מספר מושגים שטרם נקלטו בישראל אך מוכרים מקדמת נא במדינות מתוקנות, כמו ''האצילות מחייבת'', או , לגבי החוזרים בתשובה רק לכאורה, אמרו חז''ל: ''טובל ושרץ בידיו'' [לאמור: הטובל במקווה להיטהר כשהוא אוחז שרץ מטמא בעת הטבילה].

מי שאמור לצעוד כמנהיג בראש המחנה חייב להיות נקי וטהור. עקרון מרכזי בטוהר השלטון היא השקיפות. אם אתה שר, ח''כ, רמטכ''ל או מנכ''ל מיניסטריון, או נושא בתפקיד מרכזי דומה, ואתה נחקר בחשד לפלילים אכן יש לך זכות, ככל חשוד או נאשם, לשמור על ''זכות השתיקה'' [ויש מגמה כיום במשפט להגבילה במאד], אולם במדינה מתוקנת עליך לפרוש ממשרתך הציבורית אם אתה מסתיר דברים.
כבר פרסמתי פה [אמנם- על דרך ההומור] התיחסות למשפט הלטיני המפורסם: ''לא כל מה שמותר ליופיטר מותר לשור'' והוספתי : ''אבל גם לא כל שמותר לשור מותר ליופיטר'' ואם יעלה בידי אצרף אותו משל בסוף דברי.

משה רבנו, גדול הנביאים, מי שהוציא עם עבדים מעבדותו והכשירו לעם בעל ערכים, עם המסוגל לעמוד מול אויב ולרשת ארץ, נענש על מה? על שבמקום לדבר אל סלע שיוציא מים הכהו במטהו? הרי הן כרועה והן כנציג העם בפני פרעה השתמש ממש מדי יום במטה זה. אך ככל שאתה נושא בתפקיד גבוה יותר הדרישות ממך גדולות יותר.

מושגים אחרים החסרים במדינה הם ''אחריות מיניסטריאלית'', במקום זה יש לנו את המושג ''הש.ג. אשם''.

אתה אינך מבדיל בין אשמה שהוכחה בבית-המשפט לבין חשדות ממשיים אשר לא נתבהרו. כמשפטן איני מקבל את המושג העממי ''אין עשן בלי אש'', אך אוי לנו אם נבחרינו יסתירו מעשיהם מאחורי מסך עשן.

ב. אינני מכיר אישית את מרדכי גילת, אך אני עוקב אחרי גילוייו בתחומי השחיתות הציבורית. לא כל עיתונאי מוכן להתריע בשמו המלא בראש חוצות על שחיתות של בכירים רבי-עוצמה כמו שרים וראשי מפלגות ולהסתכן בתביעות-דיבה או אפילו בחשש שיפגעו בו פיזית [ראה את שראינו אמש בערב כאשר תומכי דרעי, כן דרעי, התפרצו למסיבת העיתונאים של אלי ישי, עד שהיה צורך להזעיק את לוחמי היס''מ של המשטרה ומהבוקר להצמיד לאלי ישי מאבטחים].

האם קראת את ספרו של גילת על אריה דרעי? העובדה היא שלא הוגשה שום תביעת דיבה, ככל הידוע לי. אני ממליץ מאד לקרוא ספר זה.

לוואי והיו לנו עוד עיתונאים כגילת , כקלמן ליבסקינד, כבן דרור ימיני ואולי גם כיואב יצחק.

מה לעשות ואנו חיים במדינה מושחתת למדי, במדינה אשר לחלק ממנהיגיה אין תרבות בכלל ולרבות שלטון בפרט.
זה מסוכן מאד למתוח קו הפרדה חד בין ''צדיקים'' שאשמתם לא הוכחה, או טרם הוכחה, בבית המשפט, לבין מורשעים.
אכן - נוכחנו כיצד זוכה ראש ממשלה קודם במחוזי בירושלים בפרשת טלנסקי וטען בהופעות בטלביזיה: ''אין מעטפות כסף! לא היו מעטפות! ראינו גם כיצד עו''ד נכבד כאורי מסר לא נחקר עד תום ולא הועמד לדין, ואף שהחזיק בקופתו סכומים אדירים ומועלמים, ולא ארחיב מדוע.

ג. בענין החרדים שאינם משרתים בצבא אין דעתי כדעתך.
חייתי במוסד ילדים ארי השואה עם עשרות ילדים שניצלו מהתופת. ללא הורים, ללא משפחה, וכולם שירתו בצבא, לרוב ביחידות קרביות [אז לא היה מושג של חייל בודד, וגם איש לא חשב שיש למנוע שירות ביחידה קרבית משריד אחרון של משפחה שאבדה בשואה].

אם אלו שירתו, רבים מהם שרידים של משפחות רבנים וגדולי תורה, אין שום הצדקה לפטור את תלמידי הישיבות בישראל מחובת השירות. דמם אינו אדום יותר.

ד. ואנא הרשה לי הערה לשונית. כתבת: '' כל אשמה שלא הוכחה בבית משפט לעניות דעתו של השופט... ''

בביטוי ''לעניות דעתי'' משתמש כותב המבקש להצטנע, והוא מדבר על דעתו שלו עצמו. כאשר אתה מייחס עניות דעת לאחר אתה פוגע בכבודו.
לא שאין עניי דעת בין השופטים, למרות שעדיף שהיו מכהנים רק עשירי דעת...
אני מניח שלא לכך התכוונת, אך זהו שנכתב.

בכבוד ובברכה יוסף אליעז

יוּפִּיטֶר וְהַשּׁוֹר

אוֹמֵר הַפִּתְגָּם הַלָטִינִי: QUOD LICET JOVI''
NON LICET BOVI ''
לֵאמוֹר: ''לֹא כָּל אֲשֶׁר מוּתָּר לְיוּפִּיטֶר מוּתָּר לַשּׁוֹר''
אָכֵן אֱמֶת לָאֲמִיתָּה, אֵין הַיְשִׁיבָה עַל הַאוֹלִימְפּוּס מִשְׁתַוָה לִישִׁיבָה בַּמִּישׁוֹר
אוּלָם, מִנֶּגֶד, גַּם נַצִּיב מֵימְרָא ב-אִמְרַת אַגַּב [OBITER DICTA] :
''לֹא כָּל שֶׁמוּתָּר לַשּׁוֹר מוּתָּר לְיוּפִּיטֶר.''

מָה הָרַעְיוֹן בְּמֵימְרָא? הָאֶפְשֶׁר שֶׁיְּהֵא יִתְרוֹן לְשׁוֹר עַל-פְּנֵי רֹאשׁ-הָאֵלִים?
וּבְכֵן, כֵּן! רְאוּ נָא מַעֲשֶׂה פְּלָאִים:
מֵילָא, לֶאֶכוֹל תֶּבֶן? כַּפָּרָה,
אַךְ הַאִם יָאֶה לְיוּפִּיטֶר... לְחַזֵּר אַחֲרֵי פָּרָה ?!

[מתוך הספר ''משלי אליעז- משו''ב: משלי שועלים ובריות אחרות''
המצוי בסטימצקי וב''צומת ספרים''].
_new_ הוספת תגובהמירוק עוון וחיי פרזיטיות
ע.צופיה (יום שלישי, 16/12/2014 שעה 13:13)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התחיל מב. אני סקפטי מאוד, בלשון המעטה, לגבי מה שהעיתונאים כותבים ובעיקר התחקירנים. כל עיתונאי חוקר קונה את עולמו בגילוי סנסציוני אחד, אך על חשבון אותו גילוי אדיר הוא משמיץ ומדכא עשרות ומאות אנשים אחרים לשוא. הם משתווים בעיני לאותו אספסוף שהיה תולה בשער העיר כל מי שלא מצא חן בעיניו.
אי אפשר בישראל להגיש דיבה כנגד עיתונאי. זה יקר וחסר תועלת. ראה את המקרה של הקצין שהושמץ ללא רחם על ידי אילנה דיין ( אחת הגרועות ביותר בתקשורת) ולבסוף בית המשפט העליון זיכה אותה מאשמה בטיעונים מצחיקים לפי דעת משפטנים. לכן זה שלא הוגשה דיבה כנגד גילת אינה מלמדת דבר.
ג. בנושא שרות החרדים בצבא אני כן כדעתך, אך איני מאמין ביעילות ה''גיוס בכוח''.
ד. אני בהחלט מקבל את הערתך לגבי השימוש במונח ''עניות דעת'' ואם פגעתי בכך בשופטים אני באמת מצטער.

השחיתות הציבורית הלכה, מימי קדם יד ביד עם משרתי הציבור (הפוליטיקאים) ונכון להיום היא פורחת בכל מדינות העולם וכנראה לא ניתן לעקור אותה אלא רק לדכא אותה, לכן, בניגוד אליך ולרבים אחרים איני רואה זאת בחומרה רבתי. אנו כציבור זקוקים, לעיתים נואשות, למנהיגים דגולים שיובילו אותנו נכונה. תכונה זו חשובה הרבה יותר ממעידה פלילית כזו או אחרת.
_new_ הוספת תגובהבוז'י נתן לה יותר מאחשוורוש
הזוהר הצפוני (יום שני, 15/12/2014 שעה 19:27)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אחשוורוש נתן למלכה אסתר עד חצי המלכות.
הרצוג נתן לציפורה מלכה לבני--את המלכות!
וזה חסר תפקיד תקדים.שני ראשים למפלגה אחת.ואת הפרס הגדול הזה,לבני קטפה תוך יומיים של מו''מ...

הרצוג גדל ברובע של מליונרים.אין לו מושג נפשי ורגשי, בשכר מינימום,אבטלה,מצוקה.רעב.הרצוג לא יועיל למעמד הביניים.לבני תגרום נזק למדינה.צמד חמד...
_new_ הוספת תגובההערה קטנה
דוד סיון (יום שני, 15/12/2014 שעה 19:51)
בתשובה להזוהר הצפוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני חושב שאתה טועה בכך שלהרצוג אין מושג נפשי ורגשי בשכר מינימום, אבטלה ומצוקה.
לדעתי בתקופה שהוא היה שר הרווחה הוא עשה יותר מאחרים באותם עניינים בגלל נפש ורגש.
_new_ הוספת תגובההערה קטנה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שלישי, 16/12/2014 שעה 11:52)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא נביא .
אני מקווה כי מפלגה שמדביקה אליה חרגולים שקפצו 4 פעמים ממפלגה למפלגה , לא תגיע לשלטון .
אני גם מקווה שגברת שיש לה מטרה פוליטית יחידה - להיות ראש ממשלה לא תזכה לזה .
עוד אני מקווה כי המגמה המזוהה של תזוזת הציבור הישראלי ימינה לא תגרום בדרך פלאים לשלטון השמאל בישראל .
כל אלה תקוות ולא נבואות .
PS וגם
מועמדת אשר אפשר כי תהייה ראש הממשלה מתבטאת ''זבל'' ''אימפוטנט'' כלפי ראש ממשלה מכהן ראויה לשרוץ במדמנה .

אני כתבתי כאן פעמים אחחדות שהיא מטומטמת , מידיעה אישית ואתם לא מאמינים . מגיע לכם .
_new_ הוספת תגובהלא הערה-שאלה קטנה
דוד סיון (יום שלישי, 16/12/2014 שעה 17:56)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם על פי גישתך גם מי שמשתמש בביטוי 'מטומטמת' כלפי נציגת ציבור ראוי לשרוץ ב...?
_new_ הוספת תגובהלא הערה-שאלה קטנה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 17/12/2014 שעה 7:14)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תשובה קטנה -
זה תקין ונכון לקרוא לאדם המגדל זקן - מזוקן .
זה תקין ונכון לקרוא לאדם עם IQ80 - דביל .
זה תקין ונכון לקרוא לאדם חסר שיער - קירח .
זה תקין ונכון לקרוא לשאריתיות מזון - מושלכות זבל .
גם לדשנים כימיים וגם לדשנים אורגניים ראוי לקרוא זבל .

כשאומרים ''חלהוריד את הזבל'' הכוונה לסילוק שאריות מזון אריזות וכדומה מהדירה שנמצאת בגובה מסויים אל ריכוז שנמצא בחצר או ברחוב .
ראשי הממשלה בישראל אינם שאריות מזון או אריזות מיותרות ולכן הם אינם זבל שצריך להוריד .

אבל
גברת הרואה עצמה ראויה לתפקיד ראש הממשלה ושואפת אליו לא ראוי שתשתמש בביטוי ''להוריד את הזבל'' בכוונה אל ראש ממשלה מכהן .
עצם השימוש מעיד על חוסר תבונה וחוסר נימוס מצידה .
גם הצורה שבה ניהלה איתי משא ומתן לפני כ-‏15 שנים נעשתה בחוסר תבונה על ידה .

שני אלה ונימוקים נוספים מצדיקים לקרוא לה - מטומטמת .
בדיוק כפי שמתאים ונכון לקרוא לה מלכה שפיצר .
==============================================
כמוכן
מה שמותר לטוקבקיסט נחות חשיבות כמוני להגיד או לכתוב אינו ראוי לאנשי ציבור בכלל ולבכירים שבהם בפרט .

אבל מה אתה יודע בנושא נימוסים שם בדרום באר שבע..............
_new_ הוספת תגובהלא הערה-שאלה קטנה
דוד סיון (יום רביעי, 17/12/2014 שעה 7:48)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. על מה ניהלת משא ומתן?
ב. מלכה שפיצר?
_new_ הוספת תגובהלא הערה-שאלה קטנה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 17/12/2014 שעה 15:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן - לגברת קוראים ציפורה מלכה לבני שפיצר . היא מעוניינת להקרא צפורה לבני בגלל אביה . ואני מעדיף לקרוא לה מלכה שפיצר כדי לפגוע בה .
שני השמות נכונים .

הגברת מלכה שפיצר היא הנכדה של יעקב רוזנברג ז''ל שהיה האבא של שרה ''הקטנה'' . יעקב רוזנברג היה בעל הבית בו התגררו הורי ואני 50 שנה .
במות הורי רכשתי מיורשי יעקב רוזנברג את הדירה שהייתה בדמי מפתח .
את היורשים ייצגה מלכה שפיצר . במהלך המגעים המסחריים היא אמרה כמה דברים שהעידו על חוסר ידע וחוסר הבנה . גם כישורי המו''מ שלה היו חלשים .
לחוסר ידע קוראים - בורות . כישורי מו''מ חלשים הם נקודת תורפה בקרירה של מדינאי .
שניהם יחד הם טימטום .
גם דבריה בהקשר עם זכות ראשונים בהרכבת ממשלה שהיו חסרי בסיס חוקי מעידים על אי הבנת החוק ואי הבנת השלטון הפרלמנטרי בישראל .
גם זה סוג של טימטום מצידו של מועמד לראשות הממשלה .

אפילו העלבונות האחרונים כלפי נתניהו מצידה כמועמדת לראשות הממשלה הוא סוג של טימטום .

וגם העובדה כי החליפה 4 מפלגות וכמוכן חוסר הפעילות שלה במאבק מול מופז על ראשות קדימה .

להערכתי היא מקווה כי תפקיד ראש הממשלה יגיע אליה כמו יונה צלויה ישר לפה .
_new_ הוספת תגובההערה קטנה
הזוהר הצפוני (יום רביעי, 17/12/2014 שעה 9:47)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה טועה?
תפקיד כלשהו שאדם עושה.נותן אולי ידע ואולי הבנה.אבל זה שונה לחלוטין ממי שחווה את הדברים על בשרו.אלמנטרי.

לכן הדגשתי את העניין הרגשי והנפשי.
לעולם לא נבין את השואה,כמו מי שניצל מהשואה.השבע לא מבין את הרעב.יצחק הרצוג התמחה בייצוג מיליארדרים כמו מקסוול,רופרט מרדוק,אייזנברג ועוד.
אז,שלא יעבוד עלינו.להיות שנה שר הרווחה לא מלמד על אבטלה.
כמו שלהיות שר הבריאות לא מלמד על רפואה.חובת ההוכחה עליו.

האם כעורך-דין,הרצוג ייצג פעם עניים,בחינם??או נתן הנחה למישהו?!

רק לא ביבי.רק לא ש''ס.רק לא העבודה בראשות לבני והרצוג.

אני גיליתי אהדה לעבודה בראשות יחימוביץ.
_new_ הוספת תגובההערה קטנה
דוד סיון (יום רביעי, 17/12/2014 שעה 11:45)
בתשובה להזוהר הצפוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינך יכול לטעון שאין אדם מסוגל ללמוד מנסיונם של אחרים וומידע ממקורות נוספים על אותם אחרים.
אם היו דבריך נכונים הרי שלא היה כל טעם בקיומם של דיונים ובקיומם של בתי ספר.

אכן מי שלא חווה את השואה לא מבין זאת כפי שמבין זאת ניצול שואה, אבל הוא מבין... משהו.
_new_ הוספת תגובהשחיתות
יוסף אליעז (שבת, 27/12/2014 שעה 3:34)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעקבות האירועים האחרונים בנושא השחיתות:

א. בכל הכבוד לך, מר ע. צופיה - דבריך בתגובתך האחרונה מדאיגים ממש. אצטט:
'' השחיתות הציבורית הלכה, מימי קדם יד ביד עם משרתי הציבור (הפוליטיקאים) ונכון להיום היא פורחת בכל מדינות העולם וכנראה לא ניתן לעקור אותה אלא רק לדכא אותה, לכן, בניגוד אליך ולרבים אחרים איני רואה זאת בחומרה רבתי. אנו כציבור זקוקים, לעיתים נואשות, למנהיגים דגולים שיובילו אותנו נכונה. תכונה זו חשובה הרבה יותר ממעידה פלילית כזו או אחרת.'' כאמור - דבריך מוזרים מאד בעיני.

השחיתות היא נגע כמו סרטן, ואם אינה מטופלת מיד ביד ברזל היא פושה בכל רחבי החברה וכך מדינות שלמות הופכות מושחתות - כמו מדינות רבות באפריקה, כמו בראזיל ובמידה רבה כמו בישראל.

לכאורה עולה מסיפת דבריו כי מנהיג ראוי להנהיג גם אם הוא מושחת, ועל העם להשלים עם זה. האמנם לכך התכוונת מר ע. צופיה? אני מקוה שזו היתה רק פליטת קולמוס.

אולמרט, בתחומים רבים, היה מנהיג יעיל. שקל מהר והחליט מהר [נעזוב לרגע את מלחמת לבנון שאירעה בימיו]. האם אתה מוכן להחזירו לשלטון? ואם כן - האם עכשיו? תתעלם מהרשעותיו ותדחה את העונש עד שיחדל מלכהן כראש הממשלה?

בימים אלה התפוצצה פרשת השחיתות [לכאורה, כן, היא טרם הוכחה בבית המשפט...] שמעורבים בה בכירים ממפלגת ''ישראל ביתנו''. זו חזרה כללית, ואולי ''בגדול'', על פרשת דרעי. אלא שכאן כבר מדובר בעשרים פרשות ובעשרות מעורבים, כי משהחלה השחיתות היא לא נתגלתה וכך פשתה ופשטה והתרחבה עוד ועוד.

האם אדם מושחת נראה בעיניך ''מנהיג דגול''? האם אין כאן סתירה פנימית?

מדוע פקיד בנק שמעל ישלח לכלא ואילו נבחר פוליטי שמעל ישאר על כסאו? כמה זמן תחזיק מדינה מושחתת?, בעיקר מדינה מאוימת מכל עבר כמדינת ישראל?

נכון שעודף כח מזמין שחיתות, על כן חשוב לבחור מנהיגים אשר מסוגלים לעמוד בפיתוי. מי ששחיתותו מתגלה צריך להשלח מיד לכלא.

לא אלמן ישראל. תמיד ימצא מנהיג ראוי שיטול את מקומו של המושחת. אני כותב זאת למרות שכיום קשה מאד למצוא למי להצביע, או מנהיג שהוא משכמו ומעלה [ואיני מדבר על גובה פיזי]. אוכל למנות כאן מספר מנהיגים פוטנציאלים, שאולי אינם כרגע בשורה הראשונה של המפלגות.

ועל דרך ההומור אוסיף שבטבע קורה שנולד מדי פעם עגל בעל שני ראשים. תמיד נוכל להעזר בראש המיותר באותה מפלגת רוטציה שצמח לה ראש שני, מין ''ראש נודד'' ממפלגה למפלגה...

שחיתות בשלטון היא רקב בגוף, כגרגרנה. אין מנוס מניתוח מיידי, ככל שיהא כואב. בשל שחיתות בעמנו שילמנו מחירים נוראים.
ישוע מנצרת מצא שחיתות נוראה בירושלים ומתח עליה בקורת. הוא נצלב אך הנצרות קמה כעבור שני דורות והקיזה את דמנו מאות בשנים.
צאצאי החשמונאים פעלו בשחיתות, קנו את הכהונות המרכזיות בכסף ועל כן מי מהם הזמין את התערבות רומא וכך ממלכת יהודה נפלה בידי רומא כעבור מספר שנים.

בית עלי הכהן נכחד כי שני בניו היו מושחתים, ירש אותו שמואל שנאלץ, בניגוד לרצונו, אחר מספר שנים לאתר לעם מלך.

איני יודע את פרטי הדיונים ב''פורום החווה'', אך רבים קושרים את ''ההתנתקות'' עם חקירות מסוימות של המשטרה. בהתנתקות נכחד רצף שלם של ישובים פורחים ששטחם הפך לזירת ירי טילים על ישראל והביא למלחמת דמים.

אם הבינותי אותך לא נכון - אנא האר עיני.
_new_ הוספת תגובהשחיתות
ע.צופיה (שבת, 27/12/2014 שעה 8:18)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. מדוע אתה בתשובתך עונה למר סיון ולא לי ישירות?

ב.אם תעיין בספרי ההיסטוריה תמצא כי ה''שחיתות'' הפוליטית ופועל יוצא מזה, השלטונית, הלכה יד ביד עם משרתי הציבור בכל דרג בכל התקופות והזמנים. מין המפורסמות הוא כי ברומא העתיקה, ממיסדות הרפובליקה לאנשים שהיו מועמדים למשרת קונסול היה מותר לשלם לבוחרים בכדי שיבחרו בהם.
איני מצדיק את השחיתות ואני מודע לנזק שהיא גורמת אך אם, לדוגמא, עומדת בפני הברירה האם לבחור אדם שהמדינה זקוקה למנהיגותו וידוע לי שהוא ''מושחת'' מבחינה ציבורית, אני אתן עדיפות לתכונות המנהיג שבו על תכונות אישיות קלוקלות.
הזכרת את אולמר. אולמרט היה ראש ממשלה די טוב, גם את מלחמת לבנון השנייה אני זוקף לזכותו ולא לחובתו, (ראה כמה שנות שקט יש לנו בצפון בעקבות זה) מין האחריות הציבורית היה לדחות את כל החקירות על הפרשיות שנקשרו בשמו וארעו שנים רבות קודם, ליום סיום הקדנציה שלו. אני חושב שהיועץ המשפטי דאז היה ,יחד עם גורמים נוספים כמו התקשורת הקלוקלת בארצנו, חסר כל אחריות וחסר כל ראיה
נבונה של המציאות.
נגעת בפרשיה ש''התפוצצה'' בימים אלו. מין הראוי להזכיר בהקשר זה שמר ליברמן נחקר על ידי המשטרה במשך כ-‏14!!! שנים , תיקיו נסגרו וגם במשפט היחיד שהוגש נגדו הוא יצא זכאי, אך תמיד לפני הבחירות או בתקופה שדובר שימונה לשר מיד היו התיקים ''מתעוררים לחיים'' בטענות של גילוים חדשים וכדומה. האם זה לא נראה תמוה בעיניך? אז היא אפשר יותר להיטפל ליברמן אז פתאום לפני הבחירות ''מתפוצצת'' פרשה חדשה הקשורה למפלגתו, זה לא תמוה ביניך? הרי שר התירות לשעבר, חשוד מרכזי בפרשה, כבר אינו שר ע-‏3 שנים, אז מדוע דוקא עכשיו הוא נאסר? אני לא מאמין בכנות ובתום-לב של פעולות המשטרה והפרקליטות במקרה זה ובעוד מספר מקרים.
בצרפת, למשל, תלונות פליליות כנגד נשיא, ראש ממשלה ושרים נחקרים בפומבי רק לאחר סיום כהונתם, ראה מקרי שיראק ואחרים.
המשטרה והפרקליטות עורכות מסע הדלפות מכוון ומטעה, לתקשורת, בכדי להשפיע על דעת הקהל ודרכו על החלטות השופטים. זה דבר ידוע וקרה עשרות ומאות פעמים, זה לטעמי מעשה אנטי דמוקרטי שגרוע הרבה יותר משחיתות ציבורית. שחיתות זה בעיקר עניין של גניבת כסף פעולתם של המשטרה והפרקליטות היא גניבת חופש וזה הרבה, הרבה, יותר חמור.
האם שאלת את עצמך מדוע התפוצצה פרשת השחיתות הקשורה ל''ישראל ביתנו'' ואין שומעים על השחיתות של פואד בן-אליעזר? האמנם זה מקרי או שזה קשור לדעות הפוליטיות של בכירי התקשורת?
האם מישהו חקר את המימון והשלכותיו של ''מכון פרס לשלום''? האם אתה מכיר אישיות פוליטית בעולם המערבי שהנציחה את עצמה בעודה בחיים?
וזה על קצה המזלג.
_new_ הוספת תגובהשאלות הבהרה
דוד סיון (שבת, 27/12/2014 שעה 8:41)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפני מספר ימים פורסם:
א. שסיום החקירה נגד פואד מתעכב בגלל מצבו הבריאותי.
ב. שפואד פרש מהמרוץ הפוליטי.

האין אלה סיבות סבירות שהעניין בחשדות נגדו דעך?
האם לדעתך בפרשה האחרונה היה צריך לעכב פרסום עד לאחר הבחירות, או למנוע זאת בעת שיש בחירות באופק?
_new_ הוספת תגובהתשובות הבהרה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 27/12/2014 שעה 8:58)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכיסוי התקשורתי למעשי בן-אליעזר הוא נמוך ככל האפשר .
פרישתו של בן-אליעז אינה הצדקה להמעיט בפירסום הפרשיות שלו .

לדעתי , פירסום הפרשיות של ישראל ביתנו אינה צריכה להתעקב או להמנע , כי מלכתחילה היא לא צריכה להיעשות .

בעוד 80 יום נלך לקלפיות וזה זמן מספיק להעמדת חשודים לדין . כולם או מקצתם .
אז גם נדע אם יש בהן ממש .

אשר לפרקליטות - לדעתי זו חבורה שפועלת כארגון פשע . אבל בניגוד לארגון שמעשיו הם פשעים , הפרקליטות פועלת באמצעות הסמכויות החוקיות שניתנו להם .
לדעתי מעשיהם הם מעשי נבלה .
_new_ הוספת תגובהשאלות הבהרה
ע.צופיה (שבת, 27/12/2014 שעה 13:20)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל פרשת שוחד יש נותן ומקבל.
אז במקרה זה המקבל (פואד) חולה ואולי שנותיו ספורות,ניחא. אך מה בנוגע לנותן או נכון יותר הנותנים? אולי הם נתנו גם לאחרים במפלגת העבודה? מדוע לא חוקרים אותם? או שחוקרים והתקשורת דוממת, מדוע?
לעומת זאת בכל פרשה שקשורה לימין יש ''חגיגה''?
אם היה גורם חשוד בפרשה שהזמן פועל לטובתו אז יש לחשוף ו''לפוצץ'' את העניין. אם לא היה על המשטרה לשמור זאת בחשאיות חודשים-שלושה נוספים.
_new_ הוספת תגובהשאלות הבהרה
דוד סיון (שבת, 27/12/2014 שעה 14:36)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה על תשובתך.

אין לי תשובות לשאלותיך אם היו פואדים נוספים?
גם לא לשאלתך מדוע התקשורת דוממת בהקשר הזה?

לדעתי במקרה הנדון יש גורם חשוד אחד לפחות שהזמן עשוי לפעול לטובתו. אני גם חושב שבשלבים מסויימים של חקירה עכוב כפי שהצעת פוגע באופטימליות של החקירה.

התקשורת מלאה בגורמים ותחקירנים ימניים ששמחו וישמחו למצוא ''נאשמים'' מהצד השני של המפה הפוליטית ולחגוג. לדוגמה זכורה לי למשל החגיגה סביב פרשיות שקשורות באהוד ברק. זכורה לי גם החגיגה סביב פרשות שקשורות באריאל שרון ז''ל שהיה ברור כשמש שהן עלו על הפרק בגלל אינטרסים ימניים.

אני חושב שלגבי ראש ממשלה ואולי שרים ראוי לנסות לעכב חקירות עד סיום כהונתם. הרי כך נפגעת המוטיבציה הפוליטית לעורר האשמות שווא. מצד שני, לא הייתי רוצה שיווצר מצב שבכירי המערכת הפוליטית יהיו חסינים לגמרי כל עוד הם ישבים בשלטון. הרי אז נוצרות סיבות להמשיך בשחיתות אם אכן היא קיימת.
_new_ הוספת תגובהשאלות הבהרה
ע.צופיה (שבת, 27/12/2014 שעה 15:48)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התקשורת מעולם לא ''אהבה'' את אריאל שרון ואת אהוד ברק אחרי שנת 2001.
משקלם של התקשוראיים בעלי הנטיות השמאלניות עולה לאין שיעור על הימניים.
לטעמי חקירות שאינן נוגעות לאלימות גופנית ומינית יש לעכב עד סיום קדנציה של הכנסת. חקירות בנושא כספים ממילא מתייחסות לשנים עברו ולכן אין בהם כל דחיפות.
_new_ הוספת תגובהשאלות הבהרה
דוד סיון (שבת, 27/12/2014 שעה 17:48)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את החגיגה נגד שרון ליבו ימנים בתקשורת ובמערכת הפוליטית דווקא לאחר ששינה כיוון. גם נגד אהוד ברק את פעלו ימנים בתקשורת ומחוצה לה.

מכאן שלטענה על ''מישקלם של התקשוראים בעלי נטיות...'' אין משמעות מעשית רבה.
גם משקלם של התקשוראים ואמצעי התקשורת הימנים עולה כבר לא מעט שנים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי