פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 26/07/16 22:02)
הרבה מילים ורובן לא לעניין
דוד סיון (יום רביעי, 27/07/2016 שעה 8:51)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שכמוך משוויץ שישראל היא דמוקרטיה למופת, צריך להכיר את העיקרון הדמוקרטי של שוויון בפני החוק. עיקרון נוסף הוא פעולות שיכנוע נגד מעשי השלטון, במיוחד זה שמתהדר בהיותו דמוקרטי. דמוקרטיה למופת לא מחוקקת חוקים שמיועדים לפגוע בעיקרון הזה, וחקיקה שמגדירה מה מותר ומה אסור על פי השקפה פוליטית, כפי שעושה ישראל בשנים האחרונות (תגובה 171196). זו המשמעות של חוק העמותות החדש. הוא גם פוגע בחופש הביטוי.

הפעילות בחו''ל נגד מדיניות הממשלה החלה מזמן. נזכיר בהקשר הזה אנשים בכירים כמו יוסי בן אהרון (שהיה מנכ''ל משרד ראש הממשלה של שמיר), יורם אטינגר, יגאל כרמון (תגובה 26011, תגובה 147969) שפעלו בקונגרס האמריקאי. אלה ודאי לא אירגוני שמאל אלא נציגי ליכוד-ימין. לפחות חלק מאותם אנשים ממשיכים לעסוק בכך גם כיום, ואליהם מצטרפים אירגוני ימין אחרים. אם אלה פועלים בחו''ל וזה לא מפריע לך הטענה שלא ראוי שגופים שמאליים יעשו זאת היא במהותה אנטי-דמוקרטית.

השימוש בנימוק שמדובר במניעת אנרכיה הוא רק טיעון סרק שמטרתו לבלבל את הקורא. גם גם השימוש בדה-לגיטימציה לתרומות ממדינות זרות בלי דה-לגיטימציה לתרומות מאנשים זרים (כמו למשל מיליארדר X) הוא לא רציני, במקרה הטוב. בעצם מעורבות של גורמים זרים כלשהם, היא בעצם מעורבות של המדינה בה הם חיים. בנוסף במקרים רבים התרומות שלהם זוכות בהטבות מס ובאופן הזה מדינתם הזרה מעורבת בפעילות הנתרמים. במצב הזה הנתרמים של אותו מיליארדר הם ''יכולים להפוך לסוכנים זרים של [אותם מיליארדרים ו]אותן ממשלות זרות''.

הוספת עיתון לשוק התקשורת לא בהכרח תורמת לדמוקרטיה. מכאן שהכנסת ''ישראל היום'' לשוק התקשורת לא בהכרח תורמת לדמוקרטיה.. אם למשל הכותבים שלו מביעים תמיכה בחוק העמותות החדש אי-אפשר לטעון שהוא תורם לדמוקרטיה.

האינטרסים של שלדון אדלסון (תושב מדינה זרה) מעורבים עמוק בשיקולי המדיניות של השלטון הישראלי בשנים האחרונות. שלדון אדלסון פעל לכך שנתניהו שבמקור טען שצריך לפרק מונופולים ימנע מפירוק מונופול שנוצר במשמרת שלו ועוד סיפק לו הבטחה שלא יפורק לעוד שנים רבות בעתיד. מה זה אם לא פעולה לטובת אינטרסים זרים? לא רק אדלסון, גם גורמי ממשל אמריקאים (מדינה זרה) פעלו לפי אותו אינטרס.

המעורבות של תורמים זרים, מדינתיים או פרטיים, בחקיקה ובשיקולי מדיניות, אבל שאינם כפופים לתנאי החיים של התושבים שחיים כאן היא הבעיה. לצערי לא נראה שאיכפת למחוקקים שהצביעו בעד החוקים האנטי דמוקרטיים. לא איכפת להם הפגיעה בדמוקרטיה כל עוד זה פוגע רק ביריבים פוליטיים.
_new_ הוספת תגובהמילים לרוב ורובן לא לעניין
בצלאל פאר (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 18:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההגדרה היא אחת - תרומה של מדינות זרות לארגונים פוליטיים בארץ. מה לא ברור?

עיתוני הארץ המרכזיים הם עיתונים שמכסים את עמדות השמאל בצורה מובהקת וביקורתיים עד אלימים נגד עמדות הימין. הכרחי היה להקים עיתון ימני שיבטא לפחות את דעתם של 50% מאזרחי המדינה, ושם מקומו של ''ישראל היום''. העיתון הזה עושה עבודה חשובה, אנשים מתעדכנים דרכו, תפוצתו עלתה בצורה דרמטית לא רק בגלל שהוא מחולק חינם. אנשים אוהבים לקרוא פרשנויות הקרובות להשקפת עולמם וזה בא לידי ביטוי הפופולריות של העיתון. אנשים נוטשים את 'ידיעות אחרונות' ובעיקר את ''הארץ'' בגלל הקבס העולה בגרונם כשהם קוראים את הכתבות הפשיסטיות דמגוגיות נגד ממשלת הימין.

אם ''הארץ'' ו''ידיעות אחרונות'' כותבים נגד חוק העמותות זה כן מקדם את הדמוקרטיה?

העיתון של שלדון אינו מונופול אלא להיפך, פוגע במונופול של ''ידיעות אחרונות'' בעיקר, ומזעזע את ''הארץ'' שבשוליים, שהפך בכלל ל'שטירמר' קטן (ולא רק בגלל אחד מבעליו עם עבר נאצי מפוקפק).

מעניין למה המשטרה לא חקרה את עמותת V15 שנוצרה ע''י קבוצת מקורבים לאובמה (5 היועצים לענייני בחירות של הארגון עבדו בקמפיינים הבחירות של אובמה), מומנו מהקציב המדינה האמריקאית שהועבר דרך מזכירות המדינה. יש לך הסבר לזה?
_new_ הוספת תגובהכהרגלך, פאר, אתה ממשיך לפספס!!!
דוד סיון (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 19:09)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההודעה שלך היא עוד הופעה זולה של תועמלנות בעד ממשלת הימין

בעניין חוק העמותות
ברור מאד מהי ההגדרה וגם ברור מאד מה היתה כוונת יוזמי החוק בגירסאותיו השונות של החוק. הכוונה היא ברורה: להראות הגדרה ''תמימה'' שכאילו רק במקרה תופסת עמותות מהשמאל.

לראיה צהלות אנשי ''אם תרצו'' שהם לכאורה משוחררים מהשקיפות הנדרשת של גירסה קודמת של החוק.
גם העובדה שהשלטון הימני, באמצעות רשם העמותות, משחרר את עמותות הימין מכללי השקיפות לגבי הדוחות הכספיים.

עובדות אלה מעידות שהחוק פוגע בעיקרון השוויון בפני החוק ובחופש הביטוי כפי שכבר הבהרתי במאמר ובמאמרים קודמים. מכאן שעיתונים התומכים בחוק האנטי דמוקרטי הזה, הם אנטי דמוקרטיים. הטיעון הזה נכון גם לגבי ''ישראל היום'' אם הכותבים בו תומכים בחוקים אנטי דמוקרטיים.

אין שום הכרח להקים עיתון שמשמש אינטרסים של מדינות ומיליארדרים זרים. העובדה שאף אירגון ימני, שלטוני או אחר, לא הקים עיתון כלבבו עד שבא אדלסון היא אסמכתא לטענה שזה לא בדיוק היה הכרח
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי