פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אל הצופה הנאמן בתכנית הסאטירה המעולה בדרך-כלל ''גב האומה''
אלברט שבות (יום רביעי, 18/10/2017 שעה 18:29) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יוסף אליעז, שמעת על המושג ''חבילה אחת''? יש המון דברים בחיינו שאנחנו קונים בחבילה אחת כגון מוסד הנישואים, אתה לא יכול לקחת אשה עם תכונה א ליום שני, אשה עם תכונה ב ליום חמישי ולשבתות וחגים אשה יראת שמים, אנחנו לוקחים את מכלול החבילה שלידינו ומשקללים אותה, או שמקבלים אותה ומתחתנים איתה או שדוחים את החבילה ומשאירים אותה למסכן אחר שייענש על-ידה :)

אתה מתאר את גב האומה כתוכנית סאטירה מעולה עם כמה סייגים הגובלים לעיתים במעט חוסר טעם כציון אברי המין, בליעת סופי-מילים ומשפטים ועוד ועוד.. הכל לדידך טוב ואף מעולה עד שמגיעים לערימת הנעליים והזילות בשואה וזה חוסר טעם שלא ניתן לבלוע. אבל לשים את מורשת ישראל ללעג אפשר לבלוע, ללגלג על אלוהי ישראל בתדירות כפינה קבועה בכל תוכנית זו סאטירה מתקבלת כי הרי הדבר נאמר במסגרת תוכנית סאטירית ולסאטירה אין גבולות. לשים מגזרים שלמים בציבור הישראלי ללעג ולשמצה זו סאטירה לדידך, להתל בחרדים זו סאטירה ולהלעיג את המתנחלים זו מימרה עוקצנית וסאטירית במיטבה. אני לא יודע מה היו עושים יוצרי גב האומה ללא אלוהים שאגב- רוב האומה הישראלית בוטחת ומאמינה בו.

לסיכום יוסף אליעז, אתה צופה נאמן בתכנית הסאטירה המעולה בדרך-כלל ''גב האומה'', אז תמחל להם בחייך ותספוג מעט חוסר טעם במסגרת החבילה המעולה שאתה אוהב, אני לא מבין באמת על מה אתה לן ואיזו נקודה בדיוק ברצונך להבליט ולהאיר.
_new_ הוספת תגובהאל הצופה הנאמן בתכנית הסאטירה המעולה בדרך-כלל ''גב האומה''
יוסף אליעז (יום רביעי, 31/01/2018 שעה 16:21)
בתשובה לאלברט שבות
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לאלברט שבות-
אני אינני מודה לך על תגובתך המתנשאת למאמרי על זילות השואה בתכנית ''גב האומה''.
דבריך מקוממים ובמעט הכבוד למאמרך אשיב לך כך:
:1. איני זקוק לתאוריך אותי כחסיד של תכנית טלויזיה זו או אחרת, וגם לא לרשותך או המלצתך מה לראות או מה לא לראות. מי שַׂמְךָ? ומי ששמך –מדוע שכח לסלקך?
לידיעתך ,כמי שמינה עצמו כיועץ לי במה לצפות – נהניתי מ''ניקוי ראש'', מ''שלושה בסירה אחת'', מ''ארץ נהדרת'' ומ''מדינת הגמדים'', עם כל החסרונות שנגלו פה ושם. הם הסתדרו איכשהו גם בלי ללגלג על השואה או על הניצולים ששרדו ממנה.

2. אני מבין שאתה כועס על הפגיעות החוזרות ונשנות בתכנית האמורה בדת ישראל, ביושב מרומים ובמאמיניו. טרם הבנתי מה בין פגיעה זו בך ובציבור המאמינים לבין זה שאני, ואחרים בדעתי, נפגענו מזילות השואה.
אגב- בתקופת השואה אלוהים קצת חסר לעמנו, ששליש ממנו נכחד. ועדיין איני מתכחש לו, אך מתנגד להרבה דברים שנעשו ''בשמו'' במדינת ישראל בידי הנושאים שמו לשווא.

3. אני שריד אחרון, וכנראה מקרי, לשושלת רבנים שֶׁנִּקְטְעָה בשואה. ובכן – אינני מתפעל מהדת בישראל. לא מחיי הפרזיטיות של תומכיה הצעקנים שֶׁעֲשׂוּהַּ קרדום לחפור בו, כן , גם בבשר החי עם החרב המתהפכת של ''הכשרות''. משה רבנו לא היה מכיר את הדת כיום, גם לא רבי עקיבא או הלל הזקן ואפילו הרב אברהם יצחק הכהן קוק. אותו צו מעורפל של ''ואהבת לרעך כמוך'' נשכח . כמו גם ובעיקר ''לא תעמוד על דם רעך'' בנושא הגיוס לצה''ל.

4. ה''הדתה'' אותה תוקף אותו שְׁלָאְין אינה נראית לך? כמו אי-הפרדת הדת מהמדינה? ביטול מתווה הכותל שמרחיק מעמנו את מחצית יהודי העולם שאינם אורתודוכסים מעניין אותך? אתה לבטח נגד נישואי תערובת של הרפורמים, אך כלום אין כאן לקיחת בן/בת זוג כ''חבילה אחת'', כולל הנצרות, כדבריך בתגובתך?

טוב, איני רוצה להאריך עוד. כבר כתבתי לך תגובה ארוכה שאבדה לי בלחיצה מוטעית על מקש כלשהו.

אשמח אם לא תיתן לי עצות, הדרכה, הטפת מוסר ועוד. כאב את כאביך ככל שיש כאלו] והשאר לאחר לכאוב את כאבו שלו.
שלא כמוך אני משתדל להתייחס [הפעם ודי] לדבריך מבלי לתייג אותך, ומבלי למקם אותך או ליחס לך תכונות כאלו או אחרות.

תוכל לנסוע כטובי בנינו לברלין, ליהנות מהמילקי הזול, לנסוע ברכב גרמני טוב שיהודים מזי-רעב עבדו בבתי החרושת קרופ וטיסן שייצרו אותו, ושבזמנו סיפקו לוורמאכט את נשקו, והיום ישראל ומנהיגיה מזמינים אצלם צוללות וספינות שטח, עם או בלי שוחד, הגם שהמספנה שייכת כיום, לפי העיתונות, לאיזה טייקון מאבו-דבי. יוסף אליעז
_new_ הוספת תגובהאל הצופה הנאמן בתכנית הסאטירה המעולה בדרך-כלל ''גב האומה''
אלברט שבות (יום חמישי, 01/02/2018 שעה 16:12)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יוסף אני מעדיף להעלות על נס את המשותף בינינו וכן אני שותף לדעתך על הדת היהודית דהיום ועל נושאי כֶליה. אמרת, ואני מזדהה איתך ''משה רבנו לא היה מכיר את הדת כיום, גם לא רבי עקיבא או הלל הזקן ואפילו הרב אברהם יצחק הכהן קוק. אותו צו מעורפל של ''ואהבת לרעך כמוך'' נשכח. כמו גם ובעיקר ''לא תעמוד על דם רעך'' בנושא הגיוס לצה''ל.''

על יתרת תגובתך אין מה להגיב כי מעבר לניבולי הפה המבטאים את תיסכולך מתגובתי אין כלום; לא מצאתי שום פתיל שאפשר להיתלות בו ולנהל תחתיו את שירשור הדברים.
_new_ הוספת תגובהאל הצופה הנאמן בתכנית הסאטירה המעולה בדרך-כלל ''גב האומה''
יוסף אליעז (יום שישי, 02/02/2018 שעה 1:08)
בתשובה לאלברט שבות
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מר שבות,
איני יודע היכן מצאת בדברי ניבולי פה, אך אתה אכן מוזמן שלא לשרשר עוד. תודה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי