פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לרפי גטניו, 17/06/02 20:08)
גרמניה כמדינת כל מהגריה
אלכסנדר מאן (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 4:50)
בתשובה לרפי גטניו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רפי שלום,

אני לא רוצה לשפוט אותך לטוב או לרע על תגובתך זו. אם אתה חש שגרמניה היא המקום שאתה מתאר או חושב לנכון שהוא כך, שיבושם לך. אני חושב שזו זכותך המלאה להחזיק בדיעות לא-סימפטיות או ביקורתיות כלפי מקום מסויים או אפילו קבוצת אנשים מסויימת. עם יד על הלב - מי מאיתנו ממש נקי מדיעות קדומות? קשה לדעת.

החיים בגרמניה נוחים להפליא, ומבוססים על אמנה חברתית ודמוקרטית מהמתקדמות בעולם, אם לא המתקדמת ביותר. דבר זה גורם למליוני אנשים שונים מרחבי העולם הגדול לרצות ולבוא לגרמניה, על מנת לברוח מכל אותם המקומות בהם אין הם רואים סיכויים גדולים להמשך התפתחות נורמלי. המספרים נאמדים במליונים, וגרמניה אכן טובעת בזרם מהגרים חדש, עם כל התופעות השונות הנלוות לכך.
הישראלים, מסתבר, מאוד אוהבים את גרמניה ונהנים מכל רגע של שהות במקום זה, בין אם המדובר בתיירות שופינג או בכנסים עיוניים שונים. כל ישראלי והגרמניה שלו, גרמניה ללא מס ערך מוסף יהודי מתקרבן לשיטת הקהילות היהודיות המקומיות, אשר לישראלים הגרים בגרמניה קשר מועט ביותר עימן, על פי רוב.

הודעת-החדשות של המערכת דיברה על הישראלים שמגיעים לכאן באורח חוקי כגרמנים לכל דבר, מחמת מוצאם. ההודעה לא דיברה על הישראלים המגיעים לגרמניה כסטודנטים זרים, ללא דרכון גרמני, ואשר זוכים ללימודי חינם במקום זה כאלפי סטודנטים אחרים מרחבי העולם, ואשר זוכים לעיתים קרובות במילגות מחקר שונות. אם כבר מדברים על מחקר ומלגות מחקר, אציין שללא תמיכה גרמנית נכבדה, שוטפת ומסודרת בכל המוסדות להשכלה גבוהה בישראל, היו אלו נסגרים באפקט דומינו קורס.
הנקודה המעניינת, שגם כן לא הוזכרה בהודעת-החדשות, היא התופעה של ישראלים ללא דרכון גרמני שמגיעים לגרמניה, ומבצעים עשרות תחבולות, שטיקים וטריקים על מנת לנסות ולהישאר במקום זה, דבר אשר בנסיבות מסויימות מאופשר על ידי שלטונות גרמניה עבור ישראלים, כנראה בגלל רגשות האשם מהעבר.
ישראלים חדשים אלו אינם נימנים על תיירי שק השינה או מוכרי הפוסטרים; המדובר באנשים צעירים אשר קנו כרטיס בכוון אחד מתוך מטרה להישאר, למרות שאין להם כל זכות רשמית לשהות שעולה על שלושה חודשים. אלה הם באמת הסיפורים המעניינים, סיפורים של אנשים שעזבו את ישראל באופן מתוכנן ואשר מנסים להיקלט במקום זה, למרות שהותם הבלתי חוקית.

איש אינו יודע לבטח כמה חבר'ה שכאלה מסתובבים כאן באופן שחור, אך הרגשתי הכללית היא שמאז פרוץ אירועי אינתיפדת 2000 עלה מספרם של הישראלים השוהים באופן בלתי חוקי בגרמניה באופן מבהיל, כשמדי פעם מנסים אחדים מהם לקחת גורלם בידם ולגשת לשלטונות המקומיים מתוך בקשה לקבלת אשרת טולרנטיות.
משיחות שקיימתי עם גורמים שונים הובהר לי, למעשה, כי גרמניה הפכה למעשה למדינה מספר אחת באירופה אליה מבקשים דווקא ישראלים נטולי אזרחות גרמנית ו/או אירופאית להגיע כדי להישאר, ויהי מה.
נקודה למחשבה.

שלך בברכה

אלכס
_new_ הוספת תגובהלאלכס: עוד נקודה למחשבה
אסתי (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 16:30)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם באמת הכול כל כך טוב בגרמניה? או שמא מתחת לפני השטח רוחשים תהליכים חדשים-ישנים, מאוד לא חביבים?

[כמובן, אולי זה שוב האמריקנים האלה עם ההגזמות שלהם... :-) ]

קישורים:
גרמניה הישנה מרימה ראשה?: http://www.thenewrepublic.com/doc.mhtml?i=20020624&s...
_new_ הוספת תגובהגרמניה נטו
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 19/06/2002 שעה 1:51)
בתשובה לאסתי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אסתי שלום,

אין לי שום רצון מיוחד להגן או להתקיף את גרמניה. זוהי מדינה מתוקנת להפליא עם עבר פלילי עשיר. זוהי המציאות.
הדברים שכתב האדון המכובד ב''ניו רפבליק'' מותאמים לתופעת ההיסטריה האנגלוסכסית כלפי גרמניה, אשר יש לשער שאת מכירה אותה היטב משהותך הארוכה באנגליה, כמדומני.

העוינות כלפי גרמניה החדשה באה לידי ביטוי בעיקר בעיתונים אנגליים ואמריקאים, ולצערי היא מתקיימת ומתבצעת במיוחד על ידי כתבים שונים ממוצא יהודי. אני בכוונה מדגיש את המוצא, היות ועובדה זו משפיעה בבירור על התייחסותם הראשונית לגרמניה, אשר רחוקה על פי רוב מלהיות מלבבת, ואשר אינה נותנת לעובדות השונות להשפיע על דיעה ראשונית זו מצידם.

התופעה שציינתי בנושא הישראלים המגיעים לגרמניה נמצאת עוד יחסית בחיתוליה, אולם מספר הישראלים המבקש להגיע דווקא למדינה זו עולה מחודש לחודש, ואני אומר זאת מתוך ידע ולא מתוך השערה גרידא. בין ישראלים אלו מצויים גם אנשים ללא דרכון גרמני, אשר מנסים בכל כוחם לנסות ולהישאר במקום זה, למרות ה'אנטישמיות' המשתוללת ברחובות, ולמרות ה'גזענות' על כל צעד ושעל...החבר'ה האלה הצביעו ברגליהם, והם רחוקים מלהיות מזוכיסטים, והם אוהבים מאוד לגור בגרמניה, במיוחד לאחר שהם מגלים בעצמם את שטיפת המוח שנעשתה בכוון זה על ידי התמקדות אובססיבית בעברה של גרמניה בלבד, וזאת מתוך רצון בלתי מובן לשפוט כל תופעה עכשווית בגרמניה על רקע אירועי העבר. אין לי בעייה עם זה.

גרמניה של שנת 2002 היא מבין המדינות הידידותיות בעולם ליהודים ולישראלים, וכמובן אף למדינת ישראל. אני מבקש להדגיש זאת, במיוחד אם מביטים על חברים וידידים מסוג האנגלים ומדינות אירופאיות אחרות.

יחד עם זאת אינני מבקש מאיש לשנות דעתו, היות ופשוט לא איכפת לי במיוחד מה חושבים באלטנוילאנד על דויטשלאנד, או מה יגידו השכנים האנגליים, אשר יורם המזרחי באחד מדגליו השחורים יכול לספר מעט על תופעות הגזענות הקשות באי חביב זה, אשר נושא בהיסטוריה פלילית מרשימה במיוחד.

שלך להפעם

אלכס
_new_ הוספת תגובההאם הכותב יהודי? ואם כן- - אז מה?
אסתי (יום רביעי, 19/06/2002 שעה 9:02)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השם ג'ודיס לא אומר לי כלום, אולי הוא באמת יהודי. מה שנראה לי רלוונטי יותר הוא שהאיש מוצג כמי שחזר זה עתה מגרמניה, שם עבד כמרצה באקדמיה האמריקנית בברלין.
מר ג'ודיס כתב מאמר נדיר (לרמה העיתונאית) מבחינת פירוט וניתוח תהליכים כלכליים ופוליטיים בגרמניה של ימינו. אפשר ומותר לא להסכים איתו, אך ביטול המאמר כולו בהינף יד כקומבינציה של ''היסטריה אנגלוסכסית'' כלפי הגרמנים ועמדה מסורתית של כותבים יהודים- לא עושה צדק עם המאמר.

לגבי היסטריה אנגלוסכסית וכו- אינני בטוחה למה אתה מתכוון. יתכן שכמי שאינה קשורה לגרמניה בשום צורה אני רגישה פחות להתייחסויות היסטריות כאלה, אם הן קיימות, וכך לא הבחנתי בהן. או אולי הגרמנים רגישים במיוחד, רגישים מדי, למה שנאמר עליהם באותו עולם אנגלוסכסי? באמת אינני יודעת.

בברכה- אסתי.
_new_ הוספת תגובהגרמניה כמדינת כל מהגריה
רואי (יום רביעי, 23/05/2007 שעה 18:22)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלום שלום אני רואי בן 23 ,יש לי מספר שאלות ,את האמת שבלי כ''כ קשר לתגובות בפורום...אשמח אם תאמר לי מה ההטבות שאני זכאי להן בתחום המגורים והלימודים בגרמניה במידה ויש לי דרכון גרמני,ואכן יש לי,
תודה מראש
_new_ הוספת תגובהגרמניה כמדינת כל מהגריה
סתם אחד (יום ראשון, 26/10/2008 שעה 18:51)
בתשובה לרואי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דרכון גרמני איך משיגים?

_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי