פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מספר הערות
יוסף (יום חמישי, 23/10/2003 שעה 19:07) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1)אני לא מבין מה כל הסיפור הזה עם הר הבית.
לפני קום מדינת ישראל והמנד''ט הבריטי,היתה הארץ תחת כיבוש
עותומני.במהלכו,עלו יהודים להר הבית באופו קבוע וזה מעולם לא הפריע לא למוסלמים ולא למשטר העותומני.
אז מה פתאום עכשיו זה מפריע להם? יש לחדש העליה להר הבית
כי אין שום הצדקה למנוע מיהודים לעלות למקום קדוש להם רק
בגלל שנוח לעראפאת והחמאס ללבות את הסכסוך מההבט הדתי שלו,שאכן קיים.
2)ישנן מדינות בהן כדי להיות נהג מונית אתה צריך רשיון למונית (נהיגה) העדר עבר פלילי ורישום במשרד ממשלתי כלשהו.כל שנה אתה צריך לחדש את הרישום.אם נתהוו כנגד נהג מסוים מספר תלונות מלקוחות הוא מאבד הזכות לנהוג במונית.
במה עדיפה השיטה הנוכחית שלנו,בה הנהג לא רואה את הקליינטים שלו ממטר? למה זה טוב שמספר למונית הפך לנכס שכיר? האם בזה שמישהו קונה מספר או כמה מספרים ומשכירם לנהגים אחרים לא יוצרים העמסת עלויות מיותרת?
3)הנקודה הבעיתית מבחינתי לגבי הסכם ז'נבה זה היהירות מאחוריה.המחשבה כי ''מי זה האספסוף הזה שאנחנו צריכים לשאול אותו או להתחשב בדעתו?'' מעידה כי הסמול פשוט לא הפנים את רעיון הדמוקרטיה.אם הסכם מדיני נכשל,אנשים ימותו
.זה עד כדי כך בסיסי.לדעתי,המינימום שניתן לעשות זה לכבד את זכותם של אותם אנשים (בהם הסמול כלכך מזלזל ומתעב) לקבוע עבור מה הם מוכנים לסכן את חייהם.
4)סמולני לא יכול לדעת אם התקשורת סמולנית.בעיני,תקשורת שבה מועסקים כמעט אך ורק סמולנים תהיה סמולנית מה שלא תעשה.הפתרון הוא עוד ערוצים,לא מסובסדים ולא מונופולים כמו ערוץ 1,2,10.שיאפשרו שידור אוירי בתדר,ללא תלות בחברות הכבלים והלווין.ברגע שערוצים יחזרו לשדר דרך תדר שיקלט באותה אנטנה פרימיטיבת שתקועה לנו ליד הדוד שמש,הכבלים והלווין יאלצו לשפר את המוצר,השרות וכמובן התמחיר.
_new_ הוספת תגובהמספר הערות
אליצור סגל (יום חמישי, 23/10/2003 שעה 20:20)
בתשובה ליוסף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
יוסף, יהודים לא עלו להר הבית בתקופה העותומנית ובתקופה האנגלית. מי שעשה זאת התחייב בנפשו. בתקופת המנדט היה מקרה שבחור עולה חדש ניסה לעלות ונרצח.
מונטיפיורי עלה תמורת שוחד כבד לשליטון התורכי.

דבר טוב אחד יצא מסיגרת הר הבית ליהודים במשך שלוש שנים. בעוד שלפני שלוש שנים אנשים שעלו להר כמוני נחשבו לשולייים סהרוררים בגלל השתוללות הוקאף וסגירת ההר. היום הקונסנזוס בציבור הדתי לאומי זז. דוקא מי שמתנגד לעליה נחשב היום לטיפש סהרורי. מידי יום עולים להר כמאה מאתים איש. זה לא מספיק יש צורך בעליה יומית של למעלה מאלף איש כדי שיחול שינוי אבל גם זה משהו.
אני מציע שתקשיב שוב למה שדוד סיון אומר - מה שרע בתקשורת אינה שהיא שמאלנית זכותה להיות כזו. לא שהיא עויינת זכותה להיות כזו. אלא שיש כאן סתימת פיות.
הפתרון הוא לבטל את רישעות השידור ואת גל''ץ השואבים כסף מהאזרחים ללא הצדקה ולפתוח את השמים - כל מי שישלם אגרה יקבל תדר וישדר מה שהוא רוצה.
פתרון זה יכול להתבצע על ידי אהוד אולמרט שהוא ממונה על תחום התקשורת.
להזכירך - אהוד אולמרט הוא שר מהליכוד בממשלת אריק שרון.
אליצור
_new_ הוספת תגובהאליצור.....
דוד סיון (יום שישי, 24/10/2003 שעה 12:08)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא זוכר שאמרתי שיש סתימת פיות בתקשורת......

אם אני זוכר את דברי על התקשורת כאן ובמקומות אחרים בדרך כלל השתמשתי ברעיון שאם אמצעי תקשורת לא מוצא חן בעיניך יש מספר דרכים לשנות זאת:
1. באמצעות החוק (למשל לפתוח את השמיים),
2. באמצעות הפסקת רכישת עיתון (שמזייף לדעתך) ורכישת עיתון שמשקף את האמת שלך יותר טוב.
3. נדמה לי שצריך לבדוק אם קיימים מונופולים (או אוליגופולים) תקשורתיים ולטפל בבעיות הללו באמצעות החוק הקיים. במקרה של מונופולים יש לדאוג לפירוקם (ולהפרטתם) ובמקרה של אוליגופולים יש לפעול לשמירה על זכויותיהם של אלו שהאוליגופול משרת.
_new_ הוספת תגובהאליצור.....
אליצור סגל (יום שישי, 24/10/2003 שעה 12:19)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
דוד, אין אפשרות לטפל במונופולים בדרכים חוקיות רגילות. ח''כ יובל שטייניץ ניסה לקדם חוק לאיסור בעלויות צולבות בתקשורת בגלל הבעלות הצלבת של משפחת מוזס על עיתון ידיעות אחרונות הארץ וערוץ 2 התוצאה שהקבוצה הזו כמעט חיסלה אותו ציבורית. וכאשר החוק בכל זאת עבר בקריאה טרומית הרי טמי לפיד סירב לפטור מחובה ההנחה וכך צריך להתחיל את התהליך מחדש.
סיפור קטן זה ימחיש שאין דרך לטפל בבעיה אפשר רק לתוח עיתונים חדשים.
אליצור
_new_ הוספת תגובהנדמה לי שאתה טועה
דוד סיון (יום שישי, 24/10/2003 שעה 12:36)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי העובדה שהיה צריך להכניס תוספת על בעלות צולבת אומרת שניתן לטפל במונופולים. ח''כ ד''ר שטייניץ ביקש להרחיב את ההגדרה של מונופול בספר החוקים (לדעתי זה כיוון נכון) ובנתיים לא הצליח. זה לא החוק או שינוי חוק הראשון שמתעכב בצורה כזו.

במאבק לשינוי פני המציאות צריך סבלנות שבסוף משתלמת. בנתיים אפשר לטפל בבעיה בהמנעות מקניית מוצרי התשלובת הזאת (שגם כלולה בהצעתי).
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי