פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ביקורת על הספר ''הגולם ''
אלי666 (יום ראשון, 16/11/2003 שעה 6:40) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הופיעה במגזין הספרות והשירה המצויין ''אוקאפי'' ( מגזין הספרות היחיד כיום בעברית שגיליון קבוע שלו מופיע כסדרו אחת לחודש) :
_new_ הוספת תגובהביקורת על הספר ''הגולם ''
אלי666 (יום ראשון, 16/11/2003 שעה 6:51)
בתשובה לאלי666
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הופיעה במוסף ''תרבות '' של מעריב. הביקורת של אחד, רז יובן ,כתובה בסגנון המקובל על המקומונאים של הטחת התקפות (''כתיבה תמהונית '') ללא הסבר וללא נימוקים כמקובל. אנחנו בכל אופן מביאים קישור לביקורת זאת ורק נציין את תמיהתנו על משפט מסויים ברשימת ביקורת זאת :
אשד, שמכנה עצמו ''בלש תרבות וחוקר תנ''ך וספרות פופולרית ואזוטרית'', ומי שאחראי לצד הכתוב של''הגולם'', מתכתב עם התופעות המרכזיות ששלטו בספרות הפופולרית בארץ, משנות השלושים עד אתגר קרת. אבנר כרמלי, מנחם תלמי, יגאל מוסינזון, יצחק אבנון, אברהם רוזן, דודו תדהר, פוצ'ו, עדו סתר ועוד, ששלטו בסצנת ספרות הילדים והנוער בין שנות הארבעים לשישים''.
דודו תדהר הוא כנראה דוד תדהר בלש שאכן מוזכר בספר ואינני מבין מה טעם היה בשינוי שמו הפרטי אולי הייתה זאת טעות דפוס ,אבל מיהו אברהם רוזן? לא ידוע לי על אף אחד כזה בספרות הפופולארית בארץ ובוודאי אין דמות בספר בשם כזה. טעות של המחבר ? אני חושד שהייתה זאת בדיחה פרטית משלו ( אולי בדיחה על רועי רוזן אמן מודרני שאכו מוזכר בספר ?) , אבל נשאלת השאלה אם אכן כך היה האם היה מקום להכניס בדיחה פרטית כזאת לרשימת הביקורת שלו? מאוד מוזר.

טרזן בג'נין
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי