פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לניר, 04/07/02 17:07)
לניר - בעיות בהבנת הנקרא ובהבנה בכלל
גדעון ספירו (יום חמישי, 04/07/2002 שעה 22:52)
בתשובה לניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתגובתו של ניר על הערותיי, הוא יוצר את הרושם כי או שהוא מתקשה בהבנת הנקרא, או שמתקיימים אצלו פערים במיתאם שבין המהירות שבה קוראות העיניים לבין קצב הקליטה והעיבוד של התאים האחראים לקליטת הטקסט. פערים אלה יוצרים בוקה ומבוקה ומבולקה. שאם לא כן, כיצד עשה את המעבר מהכיבוש האמריקני ביפן לעבר הרעיון המפליץ (אם לצטט מלה שנהג להשתמש בה שר החוץ לשעבר משה שרת ז''ל) של שימוש בנשק גרעיני ''להכנעת הערבים''?

בעקבות הערתו של אלכס מאן על הצלחת הכיבוש האמריקני לכפות דמוקרטיה על יפן, כתבתי, כי אילו הכיבוש הישראלי בגדה המערבית וברצועת עזה, היה נוהג על פי הדוגמא האמריקנית, היינו נהנים היום משכן פלסטיני דמוקרטי (שמנדס, כקצין בכיר במסגרת הקולוניאליזם הישראלי בשטחים הכבושים, היה שותף למאמצים למנוע כל דמוקרטיה פלסטינית). השליטה הישראלית בתום מלחמת יוני 1967 בגדה וברצועה היתה מוחלטת ומלאה, בדומה לשליטה האמריקנית ביפן. בעוד האמריקנים החליטו להכפיף את היפנים לחוקה דמוקרטית וסייעו ליפן במסגרת השיקום הכלכלי, החליטו הישראלים להפוך את השטחים שניכבשו לרזרבה קרקעית ישראלית (בהסתמך על מסמך הנדל''ן התנכי) כדי לייצא אליה מתנחלים, (נא לזכור, פשע מלחמה), ובמקביל לנצל את הפלסטינים ככוח עבודה זול בישראל. ישראל הפכה למעצמה קולוניאלית אכזרית והקימה בשטחי הכיבוש משטר אפרטהייד, ואילו האמריקנים מסרו את השליטה ליפנים כעבור שנות כיבוש מועטות, מבלי שתבעו לעצמם נתחים טריטוריאליים.

לשאלתו של ניר, האם הוא צפוי לשבת מאחורי ספסלי בית המשפט הבינלאומי בהאג לפשעי ופושעי מלחמה שקם בראשון ליולי 2002, התשובה ברורה: אם הוא מתגורר בשטחים שניכבשו ב- 1967, אזי לפי אמנת רומא, הוא שותף לפשע מלחמה והוא בהחלט מועמד להיתבע ולעמוד לדין. וגם, אם יתגייס לצבא הכיבוש הישראלי וישתתף בביצוע פשעי מלחמה בשטחים הכבושים, גם אז הוא מועמד לעמוד לדין בהאג.
אשר על כן עצתי לו כי ימנע ממגורים בשטחים הכבושים ויסרב להיות קלגס כיבוש המגן על המתנחלים ורודה בפלסטינים.
_new_ הוספת תגובהקודם כל, תודה על האיבחון הפיזיולוגי
ניר (יום שישי, 05/07/2002 שעה 0:14)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ארה''ב הכניעה את היפאנים באמצעות נשק גרעיני, אני שאלתי אותך האם כמו הכיבוש האמריקאי גם לנו מותר לכבוש את השטחים בכל מיני צעצועים שלא נוסו מעולם על יצורי אנוש?

אדמות יש''ע גולן וסיני(שאבד לבינתיים) שייכות לנו על פי זכות מדינית טהורה, הנובעת מזכותה של כל מדינה להגנה עצמית באמצעות מלחמה

וזאת מבלי להתייחס לגורם הלאומי, הבין לאומי(בית לאומי בכל שטחי המנדט) ודומים לאלו

ועכשיו לשאלות המשפטיות, מה ההבדל בין ביתי(שוהם) לבין התנחלות אחרת

כשאני קם בבוקר, אני רואה בית תפילה-קברות מוסלמי(מה שזה לא יהיה)

מכאן גורשו ערבים במלחמת העצמאות, מדוע אני היושב על שטח ששוחרר במלחמה חוקי

ואילו דודתי היושבת ביישוב קו תפר על הצד הציוני של הקו(מזרח לירקרק) היא ''פושעת מלחמה''

לגבי צה''ל, בחודש הבא אני מתייצב לצו ראשון של הצבא האימפריאלסטי המטיל אימתו על העולם כולו

מקווה להיות חלק מהכוח הלוחם של צבא זה(בחיל הרגלים ליתר דיוק)

אחל לי בהצלחה
_new_ הוספת תגובהלניר - אל תודה לי, טפל בבעייה
גדעון ספירו (יום שישי, 05/07/2002 שעה 1:32)
בתשובה לניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם ברצונך להיות שאהיד ולמות על מזבח הגנת המתנחלים או הכיבוש הישראלי, אזי אינני יכול לאחל לך הצלחה, כפי שאני לא מאחל הצלחה למתאבדים הפלסטינים.
חבל ששטיפת המוח הישראלית הקהתה אצלך את רצון החיים. אני מקווה שעד מועד החיול תתעשת ותתאושש, רצון החיים יגבר, ותמצא את הדרך הראוייה לפטור מהגיוס בכלל, או לפחות תדאג לכך שתשרת רק בתחומי הקו הירוק.
_new_ הוספת תגובהכל רגע איתך הוא כמו אלף טיפולים
ניר (יום שישי, 05/07/2002 שעה 2:34)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני אלחם עבור הגנת ארצי, לצערם של ''שונאי הדתיים והימנים שהיו פעם בשמאל(כן בטח) והשמאל זז ימינה להם''

עבור אלו, אני אלחם עבור בוגדים

חבל שאתה מניח ששטיפת מוח היא שגרמה לעיצוב דעותיי, דווקא שטיפת אוסלו החטיאה אותי, משום מה, ושטיפתך גם
לא עזרה יותר מידי

רצון החיים שלי גבר, על כן אני רוצה לשרת צבא הגנה לישראל, ולהלחם עבור חייו ארצו וחירותו של עמי

''חכי לנו, ארצי, במשעולי הריך
חכי לנו בשדות הלחם הרחבים
את שלום המחרשה נשאו לך בחוריך
היום הם לך נושאים שלום על הרובים''

ואם לא היום, אז מחר (נתן אלתרמן, זמר הפלוגות)
_new_ הוספת תגובההצעה לא מוסרית
גדעון ספירו (יום שישי, 05/07/2002 שעה 14:56)
בתשובה לניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לניר,
אני קורא בצער מהול בחמלה את המלל הילדותי שלך כל רצונך לסכן את חייך כדי ''להגן על המולדת''. ההיסטוריה מכירה לא מעט מקרים של צעירים בגילאי 16 17 שנישטפו בתעמולה לאומנית והקריבו את חייהם על מזבח שגיונות לאומניים, דתיים, אימפריאליים. גם נערי ההיטלר יוגנד בגרמניה, שהיו צעירים שטרם הספיקו לחטוא, והאמינו כמוך בתמימות נערית באשפה הלאומנית שהחדירו למוחם, הלכו כששיר על שפתותיהם (כמוך) ''להגן על המולדת''. עם כל ההבדלים בין גרמניה של אז וישראל של היום, יש גם מן המשותף כאשר מדובר בצעירים, שקל להלהיבם במלל כאילו פטריוטי של הגנה על המולדת, ותחת המסווה הזה לשולחם למות למען מטרות בזויות ונאלחות. הצעירים הגרמנים ששרדו את המלחמה, הבינו כעבור שנים, כי ניצלו את תמימותם, עיוורונם ובורותם כדי לשולחם למלחמות לא להם.

יורם המזרחי עושה מעשה מאד לא מוסרי, כאשר הוא מעודד אותך מקנדה הרחוקה והשלווה לסכן את חייך ולהתגייס לצבא. הדבר האחד והיחיד שהוא רשאי לדעתי לעשות, לאחר שעזב את היורה המזרח תיכונית הרותחת, והגר לקנדה הפסטורלית, הוא להציע לך לעשות כמותו, ובכך להציל את חייך.
אני דווקא מאד תומך בהגירתו של המזרחי. סבורני שהוא עשה את המעשה הנכון בלכתו למקום מבטחים שאין בו מלחמות, שבו לא נישקפת סכנה לו ולמשפחתו, והם נושמים אויר פסגות של שלום. אבל אם הוא, ממקלטו הבטוח בקנדה, שולח אותך להיהרג למען המולדת שהוא נטש, הרי שהוא מאמץ מוסר של מאפיונרים, וזה לא מתאים לאדם הגון כמו המזרחי, שמכל שורה שהוא כותב מקנדה הוא משפריץ בדרך כלל יושר אינטלקטואלי.

מאחר ואתה ברוך השם עדיין לא בצבא, אני מציע לך להיחשף לקהל אחר שבדרך כלל אינך נימצא בקירבו, ולהגיע בשבוע הבא יום שישי 12 ביולי להאנגר 11 שבנמל תל-אביב. מהשעה 5 אחר הצהריים ועד חצות יתקיים ארוע תרבותי פוליטי של תנועת ''יש גבול'' תחת הכותר ''יש גבול בנמל - ארוע בזכות השלום, נגד הכיבוש ולציון 35 שנות עוול של כיבוש חסר תוחלת; 20 השנים מאז מלחמת לבנון המיותרת''.
בארוע יופיעו האמנים: אלון אולארציק; בן ארצי; יזהר אשדות; שרון בן עזר; ישראל ברייט; יובל גורביץ; טל גורדון; אביב גפן; DAM הראפרים הערבים הראשונים; התיאטרון הערבי-עברי ביפו; זאב טנא; חלס; שרון מולדבי; ברי סחרוף; סגול 59; נתן סלור; קרני פוסטל; פוצ'י; פרוייקט הגומייה; קטיפה שחורה; ורד קלפטר; מיקה קרני; תמי רודנר; מיקי שביב; דן תורן ואחרים.
הדוברים בארוע יהיו: משה איבגי; שולמית אלוני; מוחמד בכרי; יעקב גלעדי; סיהאם דאוד; איציק ויינגרטן; דוד זוננשיין; נתן זך; מוחמד עלי טהא; נועם כוזר; יצחק לאור; מוטי לרנר; יהודה מלצר; סלמאן נאטור; מתן קמינר; ישי שגי; יגאל שוחט ואחרים.
מנחים: אלון אבוטבול; ישי מנוחין; יגאל עזרתי; נורמאן עיסא.

תבוא, תפגוש צעירים רבים בני גילך, תחליף עימם דעות. אתה תפגוש שם רבים מבוגרי לבנון והאינתיפאדה הראשונה, שהסכימו לסכן את חייהם משום שבתמימותם האמינו בשעתו לשטיפת המוח, כמוך היום, כי הם ''מגינים על המולדת''. היום ברור להם שעשו בהם שימוש ציני, סיכנו את חייהם למען מטרות שאין בינן לבין הגנת המולדת ולא כלום, והם אבלים על חבריהם שנהרגו על מטרות שווא. זאת ההצעה ההגונה שאני יכול לשלוח לך מכאן, מישראל.
_new_ הוספת תגובהמעולם לא נשטפתי בתעמולה לאומנית
ניר (יום שישי, 05/07/2002 שעה 19:43)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואפילו לאומית, אני מבית רגיל, עם הורים ''מושפעי תקשורת'' ויש לי חברים ימניים (אך גם הם מושפעי תקשורת)

והתעמולה האנטי ציונית שלך ממש לא עובדת עליי, צר לי לציין, אני אולי ילד בן 17-16, אבל אינני דומה במאום לאותם נערי הפיהרר ומרצ, שהם באמת ''תינוקות שנישבו'' החלפתי כל כך הרבה דעות, עם אנשים אמיתיים, ומאונטרנטים שכפי שאתה יכול לנחש

את השטיפה ''זה מזכיר לי תנועה אירפית חשוכה במאה שעברה'' כבר שמעתי, בדקתי, ומצאתי לא נכונה (אלא אם כן זוהי השוואה ''ממוקדת'')

מטרותיי אינן בזויות, אלא צודקות, אינני תמים ובור, אלא חכם ו...(אין לי הופכי לתמים)

אני אוהב את שירי אלתרמן, אינני מוצא דבר נאצי בהם, אלו שירים ציוניים יפהפיים, יש גם שירים לאומיים יפים, באמת

ובניגוד לנערי מרצ האבודה ו''דומיי'' מגרמניה, אני קראתי את מאמריהם של פורפיל חדש, מחץ, מק''י, קקי מדיה, כך שאינני שטוף כל תעמולה, והתרגיל ''אתה שטוף תעמולה'' כבר מוכר לי מי-ז-מן

המלחמה היא למען ארצי, ועל כן, היא צודקת, ו''לי''

בקשר ליורם, אם הוא באמת גר בחו''ל, פנה אליו לא אליי

אני בכל מקרה אשאר במזרח הלוהט והקשה

אשאל את ידידיי מנוער האבודה אם יש להשיג טרמפ לנמל, למרות שלא נראה לי להתווכח באירוע שכזה דבר מקובל

איזה דברים חדשים ישמיעו לי שם? אינני יודע, מה גם אני מתווכח עם בחורי שמאל, אבודה ושאר אנרכיסטים סוציאליסטים

אני נאלץ לתקן אותך, הכיבוש נגמר ב 11 ביוני 67, ומלחמת לבנון לא הייתה מיותרת

כמו כן לא ענית על שאלתי, מדוע היישוב שלי איננו פשע מלחמה ואילו יישוב אחר כן?

ובגלל שאתה כה אוהב את שיריו של ה''פאשיסט'' אלתרמן, אתן לך שיר שלם שלו, שבוודאי תאהב, עם מסר מאוד יפה, אהיה מאושר אם תקרא את כולו, גם אם אתה מכיר אותו

''לילה צח, אילנות מניעים
את נופם בלחישה אורירית.
ממרום כוכבי ליל ערביים
נוצצים עלי ארץ ערבית.
נוצצים כוכבי ליל במצמוץ
וזורעים את אורם הרעוד על העיר השוקטת אל קודס
שחנה בה המלך דאוד.
ומשם הם צופים ורואים את העיר אל חליל ממרחק.
עיר קברו של האב איברהים,
איברהים שהוליד את אסחק.
ומשם קו אורם השנון אץ לצבוע בזהב אורו,
את מימי הנהר אל ארדן שיעקוב במקלו עברו.
לילה צח. ברמיזה אורירית
נוצצים כוכבי ליל כחוק על הריה של ארץ ערבית

אשר מוסה ראה
מרחוק''

ארץ ערבית, נתן אלתרמן
_new_ הוספת תגובהלניר: הבגידה בחיים והזנחת ההגנה עליהם, תוך התמכרות
מיכאל מ. שרון (שבת, 06/07/2002 שעה 3:36)
בתשובה לניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מסוממת ל''שלום עלי אדמות'' הנוטל מאיתנו את הארץ הטובה הזאת ונותן לנו את שמי-אוסלו ממעל, מקורו בין השאר בכך שאנשי רוח, חזון, ויופי כנתן אלתרמן אינם איתנו עוד. ומה יש לנו במקומם? משוררי דלות הרוח בבלייזרים, הרטוריקה המניפולטיבית ושטיפות המוח של אשפי המלה אך בוגדי האמת והחיים, המנסים ליטול את טעמם וחיוניותם בשם הכניעה לברבריות. מילים יפות הפונות כביכול לשכל הישר, מסתירות, במעשה להטים מילולי מה יש כאן באמת - אכיפת החושך על המוחות (קודם לכיסוי החושך על הגוף, בשלום הקבר של אוסלו), חושך המוצג כאור, אור המשתקף מזוהר ברק הבלייזר.
_new_ הוספת תגובהאולי אלתרמן
ניר (שבת, 06/07/2002 שעה 4:17)
בתשובה למיכאל מ. שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינו איתנו, אבל שיריו עדיין כאן

וזאת ההזדמנות לומר, אם יש לך שיר של אלתרמן(שמעתי שבשנות החמישים היה לו טור שירי שבועי)

אתה מוזמן לשלוח אליי, רק לא לאי מייל שבשמי(הוא מזויף)
_new_ הוספת תגובהשימוש ב EMAIL מזוייף
המערכת (שבת, 06/07/2002 שעה 21:32)
בתשובה לניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ניר שלום

השמוש ב EMAIL נועד על מנת שהכותבים בפורום יוכלו לתקשר בינהם ועם המערכת.
שמוש ב EMAIL מזוייף , אינו מוסיף לפעילותו התקינה של הפורום ולכבודו. אם אינך מעוניין להיות מזוהה באמצעות EMAIL , באפשרותך לא לציין כתובת כלל , כמו כותבים אנונימיים רבים אחרים.
_new_ הוספת תגובהתתגייס, שרת תשאר בן אדם וחזור בשלום זה העיקר!
יורם המזרחי (יום שישי, 05/07/2002 שעה 2:32)
בתשובה לניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ניר אתה ממלא חובה אזרחית חוקית. קנה המידה לפיו תקבע כאדם הגון או אחרת - נמצא בתוכך! לא בחזונו של איש ובוודאי שלא בנורמות מפוקפקות אוטופיות שקובעים לעצמם צדיקים בעיני עצמם האדוקים מהאפיפיור. עצם העובדה שאתה תוהה מבקש ושואל-דיה להבטיח שתהיה חיל הגון והוגן.כל טוב. לך בשלום וחזור בשלום.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי