פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לישראל בר-ניר, 20/10/05 1:38)
מעניין מאד על רקע טענות הקונספירציה
דוד סיון (יום שישי, 21/10/2005 שעה 1:27)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האיש , כמו יואב יצחק (העיתונאי), יורה חיצים ונשאר בלתי פגיע. משתמע שלא הכל קונספירציה ושאפשר להכות בראשי המערכת המשפטית ולהמשיך ולבקר.

היום היתה לי שיחה עם קרוב משפחה (מהכתומים) שאמר לי לי שהוא חושש שטענת הקונספירציה די מבוססת. אלא שגם הוא אמר שצריך לבדוק כל דבר ומקרה לגופו.
_new_ הוספת תגובהכל הקונספירציות למיניהן
פרקש (שבת, 29/10/2005 שעה 21:42)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הן משחקים וירטואלים של אנשים דחוקים המנסים להשלים פערים בידע הפתוח לכולם. הן נולדו מתוך חשש אמת מן הבלתי מוכר והבלתי ידוע. ככל שהידע המשותף רחב יותר יש פחות תנאי קיום לספקולציות, ולהיפך.

לכן מיטב התיאוריות הקונספירטיביות ב'עולם החדש' נולדו ע''י חוגים אנטישמים שהיו מרוחקים מן היהודים עד אשר ברוב חשש אמת מהם החלו לבנות תילי תילים של תיאוריות כדי להסביר את הדחק של עצמם ולנמק / להצדיק אותו. והם ממשיכים בזה גם היום, מארה''ב ועד עזה וממצרים ועד איראן.

בישראל התופעה ממש שולית וזניחה, מימין ומשמאל, אולי בגלל האופי היהודי הפטפן בתוך עצמו, החושף את עצמו והמגלה את כל אותו מידע שבד''כ אינו נגיש בחברות אחרות. מוישה מכיר את יצחק ויצחק את דני ודני את אפרים, אז מכאן שברור שאפרים הוא חבר טוב של מוישה. במצב כזה הלכה הקונספירציה, כי הרוב חשוף בלאו הכי לאור השמש.

ובעניין הקונספירציות, דווקא הפלסטינים ממשיכים ובונים תיאוריות קונספירטיביות עלינו, כהמשך ישיר ''לפרוטוקולים של זיקני ציון'' הנלמדים בבתי ספר ברש''פ ובחלק מהעולם הערבי (בינתיים גם בחלק מבתי הספר במצרים ובירדן, למשל). אני לא שולל שהיתה קנוניה במקרה מוחמד א-דורה. אבל באמת שאני לא בקיא בנתונים הטכניים של האירוע.

לעומת זאת, הפלסטינים דאגו לבנות רשימת קורבנות טרור שחלקה מפוברקת וכללה קורבנות שמתו מיתה טיבעית, מחלה או תאונה. וזה לא קונספירציה. זו תעמולה שיש המשתמשים בה להכפיש את הכיבוש, מהעדר נימוקים אחרים להם.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי