פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
והידיים ידי עשיו...........
א. פרקש (שבת, 28/10/2006 שעה 9:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני מצליח להבין את תפיסת עולמך. את נשמעת כאחת שנהנית מהאוכל שבצלחת ואח''כ את משליחה ומנפצת את הצלחת על ראשו של הטבח. שנאתך ל'ציונות' בלתי מובנת, בעיקר לאחר שלולא הציונות לא היית יכולה לשבת היכן שאת יושבת ולהקליק בעברית בפורום באתר ישראלי ולתקוף את הציונות. הציונות יותר משהיא תנועה פוליטית היא רעיון שיבת הגלות לארץ ישראל והקמת בית לאומי לעם ישראל בארץ ישראל. איך וכמה היא שאלה פתוחה שנמצאת כיום בויכוח גדול בין כל הזרמים בתנועה הציונית. הויכוח הזה הוא לגיטימי ודרוש כדי שנצליח לשמור על המבנה האירגוני שנקרא מדינה, שבא רק לשרת את הקיום העצמאי שלנו כמדינה לאומית בארץ ישראל. כל זה לא מונע כמובן את הויכוח ההיסטורי התיאורטי אילו עוולות נעשו במאבקים התוך ציוניים, שעליהם אנחנו מרבים להתווכח בפורום הזה.

אין מה לעשות, כנראה שלא הדתיים היו יכולים לשאת ולהושיע את היהודית מול חזית אחרית הימים ולהקים את המדינה מאוּד העצמות השרופות של השואה. כמו שמשה רבנו לא היה גדול הרבנים של תקופתו, על סף התבוללות (בן הפרעה שלא ידע כי יהודי הוא), שראה צורך להושיע את עמו מהגלות למרות ועל אף היושבים על סיר הבשר (האנטי ציונים/הנטורי קרטא של אז), הוא הוא זה שהיה גדול המנהיגים המדיניים שהביא לשינוי הציוני של אותה עת. ואלא המשתרכים אחרי הרעיון הציוני הזה נידונו לכליה במדבר ולא להשתתף במעשה הכיבוש וההתנחלות. אז האם בגלל מעשיו של משה היו בני ישראל של אותה עת פחות בני ישראל?

מה שאת עושה זה שאת מייחסת למנגנון שיבת היהודים לארץ תכונות של גורם זר, חיצוני לרעיון היהודי, ואת משגרת עליו חיצים, כאילו את מנסה לכרות את הענף עליו אנחנו יושבים. למזלינו (גם למזלך) קיימים רק מעטים היורים חיצים על הציונות מימין ומשמאל. לדעתי זוהי תופעה זניחה של תסכול אישי ואידיאולוגי של יושבי קרנות. תארי לך מה היה קורה לך לולא הציונות? כיצד הסיפור המשפחתי האישי שלך היה מתפתח בגולה? האם משפחתך, בעיקר הצעירים שבהם, היו באמת מרגישים עצמם כיהודים בבריטניה, ארה''ב או ארגנטינה ?

המדינה הציונית, ורק היא, היתה התשובה היחידה לשמירת קיומו של עם ישראל. הציונות נתנה תשובה מעשית להיערכות מחודשת של עם ישראל בקרב הגויים ששמרה על עם ישראל בזהותו ההיסטורית. חבל שבגלל אנטי ציונים מימין ומשמאל בכל החצי הראשון של המאה ה-‏20 'נדחתה' הקמת המדינה, בשל העדר תנופת גיוס מינימלית הכרחית של יהודים לרעיון הציוני ויצירת גרעין ראוי למימוש ההקמה של המדינה. הויכוחים הפנימיים, של סאטמר וחרדים מקהילות שונות אל מול סוציאליסטים אנטי לאומיים שראו את הגשמתם האישית והחברתית בהתמזגות אם החברה האירופית, הקשו על הציונות לגייס אנשים שיעלו לארץ ישראל. כמה חבל שתנופה זו באה רק לאחר המכה הגדולה של מלחמת העולם השניה. ואז, גם אם בלית ברירה, עלו חלק מאותם המתנגדים לציונות, דתיים כאנשי שמאל שהצליחו לשרוד, לארץ ישראל. אילו רק ה'ספרטיסטים' האלה היו חכמים יותר, משתלבים בתנועה הציונית, עולים ארצה ומנהלים ויכוח מתוכה על אופיה הראוי, ביחד עם הערכות מתאימה אל מול איומים חיצוניים, הרי שהיום היינו מדינה ענקית עם יותר מ-‏6 מיליוני בני אדם בשנות ה-‏40 (ותחשבי את פוטנציאל הגידול של המספר הזה לאורך 60 שנה). אז לא היינו מתווכחים ביננו אם ''יש לנו זכות לשבת ביו''ש'', אז היינו יושבים וזהו. אולי היה לנו ויכוח על זכותנו לגלעד ולבשן.

אם ציבור דתי אורתודוכסי רחב היה משתלב במהפיכה הציונית, שנדמה לי שהיא אחת מהמהפיכות הפוליטיו-סציולוגיות המוצלחות בהיסטוריה האנושית (למרות הפניית העורף של רבים מקרב היהודים עצמם לרעיון הזה), את היית יכולה לחיות במדינה שיום הכיפורים אינו חג האופניים. אבל בניגוד לקביעתך ופרשנותך את הדמוקרטיה, אנחנו כנראה בכל זאת דמוקרטיה. את יודעת למה? כי רוב רובם של החילונים מכבדים את הדתיים לפחות ביום זה ומקפידים לשמור על אופיו, לפחות החיצוני, של היום הזה. מה שנקרא החלטה דימוקרטית מרצון. ומה את עושה? את מחטיפה לחילונים סטירה במקום להשיב להם חיוך. וזוהי מגמה הרסנית שמפצלת את כוחו הציוני (מבחינת תקומת ישראל) של העם היהודי אל מול איומים חיצוניים.

את עושה מיש-מש גדול בהגדרתך את טובת העם היהודי. לכן את נדרשת לעשות הפרדה מלאכותית, כמו שעושים גם שמאלננו האנטי ציונים ואוייבינו האנטישמים, בין העם היהודי, הציונים והישראלים. בויכוח הפוליטי, בעיקר מאז 67' מי שעושה את ההפרדה ללא תנאי ל-‏3 הביטויים הסוציאליים כנפרדים, הם האנטישמים. ככה הם משלים את עצמם ומקלים על עצמם לתקוף את ה'ציונים' (ותזכרי שהפלסטינים והאיראנים תוקפים את ישראל כ''ישות הציונית'' ויש לזה מספר מובנים שרלוונטיים גם לויכוח ביננו). אך מה לעשות שאני יהודי, ציוני וישראלי לפי הסדר הזה, ואין האחד בה על חשבון השני, אלא הכל בא כמקשה אחת. לכן כשאת תוקפת את ''המדינה הציונית'' כדי להפרידה בתודעת הקורא מ''מדינה יהודית'' את משחקת לידי שכנך הפלסטיני ומדברת איתו לפי חוקי הויכוח ההיסטורי שהוא תבע. בכך את עושה צעד ראשון לטבוע בים הבילבול שאת יוצרת לטענותיך.

מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, שהקימה התנועה הציונית והגיש אותה על ''מגש הכסף'' לכל יהודי באשר הוא יהודי (עם או בלי הויכוח ''מיהו יהודי''). בכך נתנה הציונות כלי ביטוי מדיני לעם היהודי. ללא הכלי הזה היינו הופכים לשבר כלי. לכן הניסיון לעשות הפרדה בין ''מדינה יהודית'' למדינה ציונית'' הוא מלאכותי ובלתי אמין. כיום יש לנו מדינה יהודית, ציונית, ישראלית שנקראת ישראל. ולפי כל הכללים הדימוקרטיים כל מרכיבי הציבור משחקים ביניהם להשפיע ולקבוע את דרכה ותדמיתה של המדינה. ומה לעשות שאנחנו דימוקרטיה וקואליציית הרוב היא הקובעת?!
מה עוד שאותו רוב מעולם לא איים על קיומה של המדינה היהודית ואף קבע במגילת העצמאות ובחוקי היסוד את דמותה ואופיה היהודי.

בכל מקרה, אם את רוצה לפגוע בציונות שמבטאת לדעתך את הקילקולים והסיאוב בעם היהודי את צריכה להבין שאחת המשמעויות הראשוניות של התוצאות תהיינה פגיעה בכל מפעל ההתנחלות, שהוא הפעל הציוני הגדול ביותר ב-‏39 השנים האחרונות. זה מה שנקרא ירייה עצמית בראש.

*****************************

חוץ מזה את קובעת קביעות מחרידות ביותר כמו למשל ש''סטלין היה רוצח המונים גדול מהיטלר''. כיצד את קובעת מיהו רוצח ההמונים גדול ביותר? זה שרצח יותר מהשני? הניסיון להשוות ברמה המתמטית בין רוצח לרוצח הוא נואל וחסר תוקף מוסרי.
_new_ הוספת תגובהדברים יפים
עמיש (שבת, 28/10/2006 שעה 10:19)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דברים יפים באמת.
לא לכל אני מסכים אבל הסך הכל מאפיל גם על הדברים שבמחלוקת.
ישר כח פרקש.
_new_ הוספת תגובהדברים יפים
א. פרקש (שבת, 28/10/2006 שעה 10:57)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה רבה עמיש.
איך אומרים? מול אוייב משותף חשוב להתאחד. הבעיה שלנו זה להגדיר כל פעם מי הוא באמת האוייב המשותף, למרות חילוקי הדיעות הפנימיים.

כיום למשל אני מתנגד לאלו שאומרים שלח את שלומך על פני הפלסטינים.... כי חבל לנו באמת להפסיד את השלום, כי ברוב ימים לא נמצאמו.
_new_ הוספת תגובהדברים יפים
ע.צופיה (שבת, 28/10/2006 שעה 18:12)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל הכבוד פרקש.
ישר מהלב.
_new_ הוספת תגובהוהידיים ידי עשיו...
יובל רבינוביץ (שבת, 28/10/2006 שעה 16:15)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במקום אחר כתבה הכותבת שהיא בת 64, ילידת ירושלים, שמעולם לא חגגה את יום־העצמאות. אני מבין מכך שהיא גדלה בבית ירושלמי אנטי־ציוני; לשון אחר – נטורי־קרתא.

התנגדות נטורי־קרתא לציונות היא אידיאולוגית ואינה משקפת תסכול. הקמת מדינת ישראל והציונות עצמה הם בעיניהם דחיקת הקץ. את הציונות הם מאשימים בהתעוררות הנאציזם, לא פחות. את התחברות אגודת ישראל למדינת ישראל הרשמית הם רואים כהתרפסות. אין מדובר במשהו מהזמן האחרון; העדה קמה בשנת 1935, אימצה את השם „נטורי־קרתא” בשנת 1938 ופרסמה את מסמכיה הרשמיים בשנת 1955.

סקירה קצרצרה נמצאת בספרו של אדם ברוך „בתום לב” (הוצאת כתר 2001) עמ' 141-143.
_new_ הוספת תגובהוהידיים ידי עשיו...
חנה אייזנמן (שבת, 28/10/2006 שעה 18:48)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכותבת נולדה בחיפה, גדלה בכפר חסידים, היתה בתנועת בני-עקיבא, יחידה בסניף שלא רקדה במעורב עם בנים, כי גדלה בבית ייקי-דתי אורתוכסי. לא היה לה מעולם קשר לנטורי-קרתא. יש יהודים נורמליים גם מחוץ לנטורי קרתא, וזה לא השמאל!

ומי שבנה את הארץ הם היהודים השרשיים ולא השמאל שהגיע אל המוכן והחל בפעולות שמד!

כל בני משפחתה של הכותבת (גברים) שירתו ומשרתים בצה''ל, והכותבת מקווה שהשיגעון הזה יחלוף להם.
_new_ הוספת תגובהוהידיים ידי עשיו...
יובל רבינוביץ (שבת, 28/10/2006 שעה 19:34)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז טעיתי בעניין ירושלים ומבקש את סליחתך. אם כך ספרי לנו – האם אפילו כילדה לא חגגת את יום העצמאות?
_new_ הוספת תגובהנכון, זה התחיל בכך, שאבי לא חגג יום זה
חנה אייזנמן (שבת, 28/10/2006 שעה 19:46)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא היה חלוץ, השתייך לתנועת ''נוער אגודתי''. הפסיק בשעתו את לימודי המשפטים בשטרסבורג, כי אמרו לו שבארץ ישראל דרושים עובדי כפיים ולא אקדמאים, והוא היה ייקה פ. הוא היה בקבוצת הכשרה בכפר סבא, שם הכיר את אמי, שעלה גם היא מפרנקפורט, אבל היתה בת למשפחת ''אוסט יודן'', הגיעה לגרמניה מפולין בהיותה בת שנתיים.
שתי קבוצות ההכשרה, בכפר סבא ובגדרה, עלו יחדיו על הקרקע והקימו את קבוץ חפץ חיים. אבל אז אבי כבר לא היה שם. העיפו אותו. הוא לא התאים. בזמן אסיפות החברים, מוסד מקודש בקבוצים, שכב הוא באהל, קרא ספרים ואכל תפוזים.
לאחר שנים, כאשר נשלחתי לחברת הנוער בקבוץ חפץ חיים, בגלל מצב כלכלי קשה בבית, ובחדר האוכל חגגו את מסיבת יום העצמאות, נשארתי בחדר. אמרתי שבספירת העומר לא חוגגים (לחג הזה לא היתה שום משמעות בעיני) הסכמתי עם אבי. אחי ואחיותי חגגו תמיד, כך גם, מאוחר יותר, בעלי ובנותי. אני לא!
אבי היה אדם מיוחד במינו. ראשית, סופר אינטליגנטי. והומניסט במלוא מובנה של מלה זו. לאחר הטבח בבתי הזיקוק בחיפה, היה אבי עד להתנפלות של כמה יהודים על ערבי ברחוב בחיפה. הוא קפץ לתוך המערבולת והגן על הערבי בגופו, עד שהגיעה המשטרה (הבריטית).

מה שאני אוהבת אצלכם זה - טוב, טעיתי ב-א', ב', ג', ד', אבל......
_new_ הוספת תגובהתודה
יובל רבינוביץ (שבת, 28/10/2006 שעה 20:19)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי זה „אצלכם”?
_new_ הוספת תגובהוהידיים ידי עשיו...
א. פרקש (שבת, 28/10/2006 שעה 21:21)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין הבדל בהכרח בין התנגדות אידיאולוגית והתנגדות מתוך תסכול. נטורי קרטא מתוסכלים מהעובדה שמדינת היהודים הוקמה שלא לפי השקפתם - כלומר, היהודים היו צריכים לחכות למשיח כדי שיובילם לארץ ויקים להם מדינה ואח''כ יבנה להם בתים ובתי כנסיות, יוריד המים במקומות הנכונים שגם יגיעו למקווה, ואפילו יגדל להם תבואה, יאפה להם את הלחם ויאכילם את המזון. עד כדי כך הם חינכו עצמם לפרזיטיות, שכיום הם סומכים על הגויים שיעשו את כל המלאכות האלה והם יקדישו עצמם יום ולילה רק לתורה.

אבל מה לעשות שיש יהודים טובים שהחליטו להגן על עצמם ולממש את הוראות התורה בלימוד תורה, בעבודה והכנסת אורחים. ומה לעשות שהיהודים האלה גם הצליחו במעשי ידיהם מעבר למשוער ובכך הם חושפים את ערוות נטורי קרטא לאויר העולם - שאמונתם ברעיון השיבה לארץ ישראל הוא רעיון סרק. מה לעשות? העובדות של המציאות טופחות על פניהם. והם מתוסכלים עד עומק ליבם.

האידיאולוגיה של נטורי קרטא מתכרסמת והם מסרבים להכיר בכך. לכן נטורי קרטא הקצינו את עמדותיהם והם משתפים פעולה עם הטרור הפלסטיני ועם ההמן של טהראן. אני חרד לאפשרות שגם חנה אייזנמן רואה בהם אנשי ברית, בכך שהם רוצים להשמיד את שנואי נפשה של חנה - הלא הם ''הציונים''. השאלה היא אם ביום מבחן יבחינו הפלסטינים או האיראנים בין חנה לחיה, בין אייזנמן לברוורמן?
_new_ הוספת תגובהאינך מצליח להבין, כי אין לך מושג בעובדות!
חנה אייזנמן (שבת, 28/10/2006 שעה 19:13)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מדקלם פה תעמולה ''ציונית'', זה אומר גם, שלא באמת קראת את דברי!
ומוטב שתקרא את ספרי התקופה ואת העתונים!

הציונות הסוציאליסטים היא שהפכה את העם היהודי למגש הכסף שיגיש לה מדינה=שלטון!

לא הציונות הסוציאליסטיל גירשה את הבריטים מן הארץ, להיפך, הם עשו הכל, כדי שבריטניה תמשיך לפרוש את חסותה האנטישמית על ארץ ישראל.

לא אתחיל לחזור פה על כל מאמריי בנושא!

למאמר הזה יש המשך, הוא נשלח כבר למערכת, ואני מקווה שיפורסם!

מאז הקו הירוק, שאמור היה לתחום את הניסוי הסוציאליסטי של הצייונות הסוציאליסטית, השמאל רק מחריב והורס ומשתף פעולה עם תכנית השלבים הערבית לחיסול הישוב היהודי בארץ ישראל!

וסטאלין, לא רק מספרית, אלא גם אידיאולוגית, היה רוצח גדול יותר מהיטלר. ואת ה-whshful thinking שלך ואת הבורות, תדחוף לאיזו מגירה אפורה קטנה אחת, ותתחיל ללמוד!
_new_ הוספת תגובהתחליטי - עובדות או הבנה?
א. פרקש (שבת, 28/10/2006 שעה 20:42)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את פשוט יורה לכל הכיוונים ולא עונה לעניין כי כנראה שאין לך עניין בויכוח אמיתי או באמת עצמה. לכן את לכאורה ''פוגעת'' במטרות שלא אני הצבתי או טענתי.

אני מדבר איתך בשעוֹרים ואת עונה לי בחלולים.

מעניין שאת ילידת יישוב חסידי ציוני ומוזר הוא שהם לא הצליחו לחנך אותך לאהבת ישראל.

אני לא בא להגן על הסוציאליסטים או הלאומיים, אלא אני בא להגן על הציונית שאת גידפת אותם בכל לשון, ומכאן שגם גידפת את לוחמי האצ''ל שאת מעריכה אותם כראוי. לדעתי שום לוחם אצ''ל אילו שמע אותך לא היה רוצה כלל שתחבקי אותו בתודה, כי חיבוקיך הוא כחיבוק הדב. בחברה שפויה אנחנו צריכים לקיים ויכוח וביקורת הדדית, והאמיני לי שאני מבקר רבות את ה'סוציאליסטים', אבל אני גם טורח להכיר בתרומתם הגדולה לציונות, להקמת ישראל ולהצלת העם היהודי ככל הציונים. כמובן שלא רק הסוציאליסטים עשו במלאכה. למרות חילוקי הדיעות, שכיום הם ניראים לנו ארכאיים ומוזרים, גם האצ''ל, הלח''י ומה שבינהם עשו רבות. ואת הארץ יישבו יהודים ממגזרים ועדות שונות.

רק חבל שאינך טורחת לקרוא את מבקריך ולענות לעניין. דוגמה לצורה המוזרה בה את מתווכחת אני רואה בטענתך כלפי כי ''סטאלין, לא רק מספרית, אלא גם אידיאולוגית, היה רוצח גדול יותר מהיטלר. ואת ה-whshful thinking שלך ואת הבורות, תדחוף לאיזו מגירה אפורה קטנה אחת, ותתחיל ללמוד!''. איך זה בדיוק מתקשר לדברי?
_new_ הוספת תגובהאינך מצליח להבין, כי אין לך מושג בעובדות!
לוי (יום ראשון, 29/10/2006 שעה 6:57)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באשר לסטלין קראתי באיזה מקום שזוסניצין מדבר על 60 מיליון בני אדם אשר נרצחו ע''י השלטון הסוביטי הסטלניסטי. הרציחות היו ללא הפליה של גזע , מין ודת . כל רצח היה כשר בעיניו .
_new_ הוספת תגובהאינך מצליח להבין, כי אין לך מושג בעובדות!
חנה אייזנמן (יום ראשון, 29/10/2006 שעה 7:08)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה בדיוק מה שכתבתי! אתם קופצים בלי לקרוא!
_new_ הוספת תגובהוהידיים ידי עשיו...........
חנה אייזנמן (שבת, 28/10/2006 שעה 19:22)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וזה משהו להשכלתך ה''ציונית'', ברשות האדונים הנכבדים במערכת, כמובן (מאחד המאמרים שלי):
בספרו ''מי גירש את הבריטים מן הארץ''? מצטט פרופ' יוסף נדבה את הדברים הבאים, מנאומו של משה סנה, בכינוס של עסקני הציונים הכלליים, ב-‏1 במאי, 1945 : ''איננו מעוניינים כלל שהאנגלים יצאו מכאן, אינני יודע מה יתהווה כאן – ארץ ישראל או ארץ ישמעאל. ניחא לנו שהאנגלים יישארו כאן.

ועוד הוא מצטט מתוך החוברת: ''בתוהו לא דרך'': ''תכניתם של הטרוריסטים להקים כאן שלטון עברי היא איוולת וכוזבת כאחד, הואיל ועלייה של מיליונים יהודים וכו'.. זקוקה להסכמת המעצמות הגדולות ולתמיכה בינלאומית, כל זה לא יקום בכפייה טרוריסטית על אנגליה''. ובהרצאה ב-‏7 במאי 1946 אומר ישראל גלילי ''.... מעולם לא חשבנו שהציונות תתגשם על שדה הקרב, תמיד האמנו ומוסיפים להאמין, שהציונות תתגשם על הקרקע, על העליה, על ההתישבות....''. (ספר תולדות ההגנה, כרך ג', חלק ג', עמ' 1740).

וכדרכם, שיקרו, העובדה היא, שהם עוקרים מן הקרקע התיישבות יהודית לתפארת, כי מבחינתם, הגשמת ה''ציונות'', אפשרית גם באוגנדה. הם לא התכוונו לשיבת ציון של העם היהודי.

שיבת ציון על בסיס מורשת ישראל, היה הדבר האחרון שהם רצו בו. כל דבר שריח מורשת ישראל עלה ממנו, לא היה לגיטימי;

הלנצח תאכל חרב?

זו הסיסמה המנצחת! והיא, כמובן, נזרקת מפי ''שוחרי השלום'', אלה המעדיפים את ייסורי ה''שלום'' על כאבי המלחמה - הבחנה מקאברית/שמאלנית אפיינית, לעומת ''מחרחרי המלחמה'', המעדיפים את הניצחון במלחמה, שבהכרח יביא בטחון, על הכניעה, שהוא המתכון למלחמה הבאה. בדרך כלל, הסיסמה הזו מסיימת כל ויכוח, כי השומע כה נדהם, שהמלים נעתקות מפיו.

התבטאות בסיסמאות, הצהרתיות או מרמזות לסיבה שקרית ואף אבסורדית להווית הזוועה, בתוכה אנו חיים ומתים בייסורים. הוויה שממנה איננו מנסים כלל להתנער, בגלל אותן סיסמאות שקר, השוטפות את מח העם הזה, שאינו מסוגל עוד לחשוב עצמאית. סיסמאות וגם תעמולה אנטישמית, המלוות בפשעים נגד העם היהודי.

כל סיסמאות השמאל, בלי יוצאת מן הכלל, והדוקטרינה שלו, הן שקר שקוף ומוכח, ובכל זאת – שקר מנצח! העובדה היא - יישום תכנית השלבים הערבית בידי כל ממשלות ישראל.
_new_ הוספת תגובהוהידיים ידי עשיו...........
א. פרקש (שבת, 28/10/2006 שעה 20:46)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא דיברתי על סנה ועל גלילי. במה הוא בדיוק קשור לענייננו?

דרך אגב, גלילי היה בין מקימי ההתנחלויות הראשונות. מי יודע, אולי את יושבת על אחת שהוא סייע בהקמתה?!
_new_ הוספת תגובהוקטא ממאמרי - אלטלנה - האמת, ברשות המערכת
חנה אייזנמן (שבת, 28/10/2006 שעה 19:34)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ה''הגנה'' לא נטלה כמעט חלק במלחמת העצמאות ואף חיבלה במלחמתו של האצ''ל לגירוש השלטון הזר מן הארץ!
להלן דבריו של ההסטוריון סידני ציון: ''... מעטים בלבד השכילו לראות את מדינת ישראל כאומה שזכתה לעצמאותה, עקב מרד עקוב מדם נגד מעצמה קולוניאלית. תחת זאת רווחת הדעה, שהיהודים קבלו את ארצם בתוקף החלטות של ארגון האומות המאוחדות...

''העובדות הן שונות. מדינת ישראל נוצרה על אף ארגון האומות המאוחדות, שניסה להחניקה בלידתה, משחילק את הארץ והשאיר את ישראל בלא גבולות בני הגנה...

''... מדינת ישראל דחתה מכל וכל את מהפכתה, משום שה'אנשים הלא נכונים' לחמו בבריטים. המאבק התנהל על-ידי ה'ארגון' ושותפו הקטן והנועז, קבוצת שטרן. ה'הגנה', צבא המחתרת ה'רישמי', נשאר מחוץ לזירת הקרב, בתוקף צו של הסוכנות היהודית, זו ממשלת הצללים ששלטה על האוכלוסיה היהודית בתקופת המנדט. לאמיתו של דבר היתה הסוכנות היהודית מחוייבת למדיניות שיתוף-פעולה עם האנגלים – ואולי אפילו לשיתוף פעולה שבא בעבירה. היא השתמשה ב'הגנה' כדי להכפיש את חיילי הארגון, להלשין עליהם, לחטפם ולענותם...'' (''מי גרש את הבריטים מארץ ישראל'', יוסף נדבה).

המלחמה שעשה צה''ל בערבים, לאחר הכרזת עצמאות ישראל, בזכות האצ''ל, לא היתה-עוד מלחמת שחרור, אלא, הראשונה במלחמות מדינת ישראל בג'יהאד הערבי!!! בשעה שהאצ''ל ונגזריו חירפו נפשם למען שחרור הארץ מידי זרים, התעסקה מפא''י – הסוכנות היהודית, בבניית מעוזי ההגמוניה הפועלית בארץ; מה שנקרא – ''השמאל בנה את המדינה''.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי