פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה למיכאל שרון, 24/05/07 22:06)
נא לא להגזים
ישראל בר-ניר (יום שישי, 25/05/2007 שעה 2:37)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את המושג ''כשל מערכתי'' ראיתי כבר לפני הרבה שנים (הפעם הראשונה היתה אם אינני טועה באיזה פורום בו דנו במלחמת יום הכיפורים).

לא בדקתי את ''תרומותיך'' האחרות ללשון, אבל קצת צניעות לא היתה מזיקה לך.
_new_ הוספת תגובהאין עניין של צניעות. אישית אני איש צנוע
מיכאל שרון (יום שישי, 25/05/2007 שעה 16:24)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעייתי שאני מפיק חומר רב, עוד בגיל 15 חברי לתיכון, במגמה הריאלית, מאיר ברגר (כיום מהנדס, בתפקיד בכיר בתעשייה האוירית) כינה אותי ''מקור'' -מקור דברים חדשים. התכונה הזו בצרוף לחריצות, מעוררת חמדנות ניכוס. ניכוס, כל גזלנות, בלי לתת תמורה, נעזרת בשיטות שונות ניתנות לאיפיון. נעשה לי עוול, שכן היה ניכוס וגם הכפשה. כיום, אנשים חסרי מצפון עדיין מנצלים את המצב. היפשיטוני עוד לפני שנים עירום מכל דבר סביר. היתה גם מגמה להדביק סביבי בשיטות של קופירייטר דימוי של שחצן.

המעניין הוא שמדובר, כפי שנודע לי, בהכפשה שנוסחה במקורה (יחד עם הכפשות מקצועיות נוספות, חסרות שחר אמנם) על ידי קופירייטר עוולה והופצה ברבים. למשל, תקופה ארוכה בטוקבקים למאמרי בעיתון התחקירים ''מחלקה ראשונה'' הופיעה ההכפשה ''בלון נפוח'' בווריאציות שונות מצד מנאץ אנונימי (ראו קישור למטה למאמרי ב''מחלקה ראשונה'' NFC).

זאת הכפשה ''מקצועית'' שכן הדבקת דימוי כזה מעוררת בשתי מילים נגטיביזם מיידי ויצרי פגיעה.

שיטה דומה (והתנסיתי בזה) היא להטיח כלפי הנעשק בטון נירגן טענות מסוג ''מגיע לך פרס נובל לפחות'', כעילה לנישולו מזכויותיו הבסיסיות המינימליות, כגון משכורת הוגנת, פנסייה ומתן קביעות בעבודה לאחר 4 שנים, כמקובל, ו''שימון'' הפשטתו עירום-מכל למעשה, כגון ממתן תמורה לעבודתו, מניעה בקטנוניות מזוויעה הופעת שמו על עבודותיו (במקום זה מופיעים שמות המפלגיירים) הדרה ממעמד מינימלי, וכל דבר סביר.

אלה הביטויים שמשסים הזמנה לפרוע, לגנוב, לנשל, ולהלעיג (כשהלעגה אינה אלא ביטוי של מזעור ואיון דמותו של היוצר המקורי בשרות נכוס קניינו הרוחני באופן רחב היקף במשך שנים רבות, לטובת בעלי חזקה וקליקה), או קרייריסטים קרי רוח ומחושבים, או כאלה שמפיקים תועלת של צבירת שם לעצמם, דבר בעל תועלת כלכלית, תוך מינוף ללא תמורה של עבודת הזולת.

ולמה אני ''בלון נפוח''? משום שאני חסר מהלכין, ונעשתה כלפי גניבת ענק של קניין רוחני של עבודת מחקר ופיתוח, אלפי עמודים, תוך ביזוי נורא והתעמרות, במשך 35 שנה, תוך הפשטתי עירום למעשה? וזאת, בדומה ל''טיפול'' הנאצי באינטלקטואלים יהודים בטירת טרייזנשטאט, שם הוצגו כטפילים ומעין רפי שכל, שמעסיקים אותם במשהו דמוי ריפוי בעיסוק? וכרגע, דומה שמדירים אותי ועושים הכל להתעלם ממני ולהקטין אותי, מצד אותם הנהנתנים הריקים ואוכלי החינם הללו (לתחושתי), בעלי החזקה על קרנות שונות. או מצד אלה התופסים טרמפ על מינוף לעצמם של עבודת אחרים בלי לתת תמורה, תוך ניצול מצבו הדחוק של מישהו אחר לרעה, כשהשיטה כאן לגלות נוקשות ואכזריות, תוך האשמות שונות, כדרכם של אנשי אינטריגות, נוכלים, או קרייריסטים קרי רוח המחשבים את מהליכיהם.
_new_ הוספת תגובהעל זה נאמר
ישראל בר-ניר (יום שישי, 25/05/2007 שעה 18:57)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יְהַלְלוּךָ זָרִים - וָלֹא פִּיךָ
_new_ הוספת תגובהבר ניר, דברי כוונו לאוזנו של אדם מסויים
מיכאל שרון (יום שישי, 25/05/2007 שעה 19:53)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קיימת גם פרקטיקה של גזלנות לעיתים, כשקיימת הערכה שמושא הגזלנות הוא אדם חסר ישע

הרי ידוע שככל שהמעשה שמבוצע הוא פוגעני אך גם חסר היגיון וניבזי יותר, שרירותי יותר, כך עולה כמות הכעס והשנאה שהפוגעים מפיחים בעצמם להלהבה עצמית, בחסות הבעייתיות של חשיבה קולקטיבית, group think עליה היצביע ג'ניס.

יש הנותנים ידם למעשה נבלה באדם שעבר שתי התקפות לב. יש כאן רמיסה לשמה, תוך מודעות מלאה שהנירמס חסר ישע, שהרי לא היו פוגעים כך במישהו שהיו מעריכים שהוא בעל כוח להרתיע ולהביאם לפצות אותו על עבודה רבה שאופסה. זה גרוע מעבודת עבד או עובד קבלן.

זאת הגם שלכולנו יש יכולת לרסן יצרי פגיעה בחלשים, רק משום שאין להם הגנה.

במה דברים אמורים? באתר מסויים, בו היצבתי מאז 2002 אלפי רשימות ועשרות מאמרים (היגבתי בזמן אמת לתשובות כותבים אחרים, וזה היה פורה, לעיתים תכופות התגובות בזמן אמת, עם כל ניסיוני, מומחיותי, מיומנותי, למרות שאני כותב מהר, לפעמים רשימות התשובה הללו, הן ארוכות ואיכותיות למדי), אלא שכרגע לא מאפשרים לי להוריד לעצמי באופן מסודר דרך מנוע החיפוש באתר את אלף ויותר הרשימות שכתבתי ב-‏15 החודש האחרונים (עבור הרשימות לפני כן, בעל האתר איפשר לי גיבוי כזה, בפברואר 2006, של אלפי רשימות, אלא שכרגע הוא מסרב לכך, אף על פי שהדבר לא כרוך כמעט בטירחה מצידו.

יש הגבלה של 250 רשימות, שבעל האתר הוסיף ב-‏2003 לאחר שלא היתה הגבלה עד אז. הוא יכול בשנייה אחת לעשות זאת, אך לא. זוהי הקפדה על חזקה של שליטה וניכוס, אם תרצה. הוא הודה בפני בשיחה טלפונית פעם שהוא בבחינת מטורף שליטה (הביטוי המקובל בשפת האינטרנט לכך היא ''פריק של שליטה'', ואילו הוא אמר ספק בלצון, ''אני פסיכופט של שליטה''). אבל בת זוגי שנכחה, אמרה לי ''אדם אכזרי, חרא של בן אדם'', והוסיפה, רק כך יש לפנות אליהם, להוציאם מאדישותם הבוטחת. יש באינטרנט ובאתרים הללו, דברים בעייתיים.

חשובה מאד הסולידיות של אדם בשל, מבוגר ואחראי
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי