פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
העקירות והנישול הזוחל נמשכים
דוד סיון (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 9:00)


העקירות והנישול הזוחל נמשכים

ד''ר דוד סיוןהעובדות... מעידות על כוונת המדינה לספח את מירב השטחים ביהודה ושומרון... אם הרצח בדארפור נמשך כבר שנים ללא תגובה הולמת של ''העולם הנאור'', אפשר לצפות שתהליך הרבה יותר צמחוני כמו השתלטות על קרקעות פרטיות של פלשתינאים לא יגרום לשום תגובה כזאת. לכן זה נראה יותר פרקטי ויעיל להמשיך בשיטה הקיימת,...
יש ציבור יהודי שעבורו ישוב הארץ וכיבושה הן מצוות יותר חשובות מזכויות היסוד של הפלשתינאים ביהודה ושומרון. בעיני הציבור הזה קיום המצוות הללו חשוב יותר משמירה על החוק – כמעט כל האמצעים כשרים. עבור הציבור הזה הזכויות לחיים, לחופש הקניין והפרנסה של הפלשתינאים לא קיימות. ראינו עדויות להפקעת שטחים פרטיים להקמת ישובים ומאחזים לא חוקיים, ראינו עדויות להריגת (הרעלת) עצי זית וראינו עדויות לכריתת עצי זית שפגעו בזכויות היסוד של הפלשתינאים. בהמשך שמענו עדויות על עקירות עצי זית על ידי אנשי מאחז בלתי חוקי שיושב על אדמות פרטיות של פלשתינאים (כריתת עצי זית וכיבוש הארץ).

בחלק מן המקרים, כך מסתבר, השתמשו בחוק העותמני כדי להפקיע קרקעות חקלאיות. אחר כך שמענו גם על השימוש בגדר ההפרדה במשולב עם חוק נכסי נפקדים כדי להפקיע קרקעות חקלאיות. בהמשך נראה עדויות שהשיטות הללו כנראה מקבלות ''הכשרה'' של בג''ץ. נציג כאן גם סיפור של עקירת עצי זית וגניבתם לקישוט דרך הכניסה למאחז בלתי חוקי שגם הוא יושב על אדמות פרטיות של פלשתינאים.


הנישול הזוחל

בדרום הר חברון קיימות כבר שנים קהילות כפריות שחלקן חיות בכפרים בנויים וחלקן במערות. עד ראשית שנות ה-‏80 חיו בני הקהילות מחקלאות מסורתית של פלחה וגידול צאן במרעה. באותן שנים קמו באזור ההתנחלויות כרמל, מעון, סוסיא ובית יתיר ויותר מאוחר גם חוות ומאחזים. באותם ימים ראשונים ידעו שני הצדדים להפיק תועלת אחד מהשני, כאשר אותם פלשתינאים עסקו בבניה ועבודות אחרות בהתנחלויות. אבל כפי שידוע לכל היחסים הללו הידרדרו.
חיי תושבי הכפר סוסיה אל קדימה החלו להשתנות לרעה כאשר התברר שהכפר שלהם יושב באתר העתיקות בקרבת הישוב סוסיא. הם פונו מהכפר והמקום הפך ל''גן לאומי'' והחלה מסכת נדודים על אדמתם הפרטית. לאחר הפינוי הם המשיכו לעבד את אדמותיהם הפרטיות ולרעות את הצאן. הם גם התיישבו מחדש כ-חצי ק''מ מכפרם המקורי. אלא שזה לא מצא חן בעיני ''מישהו''. לילה אחד העלו אותם על משאיות והובילו צפונה למרחק של כ-‏15 ק''מ והורו להם לרדת.

למרות המרחק ועמדת הרשות הם בחרו לחזור לאדמותיהם, באזור סוסיא, והקימו חושות ומערות, כל משפחה על אדמתה. ביולי 2001 שוב פונו התושבים הללו בעקבות רצח המתנחל יאיר הר סיני. הפינוי הפעם היה מלווה אלימות, חבלה ברכוש, השחתת שדות וכו'. למרות הנסיון המר שפרשנו עד עתה חלק מהתושבים הללו חזרו אל אדמותיהם והחל מאבק משפטי ארוך. בסתיו 2001 הוציא בג''ץ צו ביניים שאסר על הצבא, המנהל האזרחי או מועצה מקומית סוסיא, לפנות את המתיישבים או לעשות שינוי בשטח. בתאריך 26.9.2001 המצב המשפטי בשטח הוקפא (בג''ץ 7530/01). המשתמע שאותם מתיישבים שלא חזרו לא רשאים לחזור, ואלו שלא בנו בית או מחסה אינם רשאים לעשות זאת.

הרשויות מצאו דרך לעקוף את הצו בהכרזת חלק ניכר מהאדמות כשטחים צבאיים ובכך גרמו להרחקתם של המתיישבים מאדמתם שלהם. בסופו של דבר, על פי החוק העותמני, איבדו המשפחות שהורחקו את החזקה על אדמותיהם שהוכרזו שטח צבאי. בהמשך המדינה גם טענה שהמבנים בשאר השטחים הללו אינם חוקיים והיא מייעדת אותם להריסה. באמצעות פינוי והכרזת שטח צבאי נהפכו מבני המגורים על אדמתם של הפלשתינאים לבלתי חוקיים. הבג''ץ קבע שאכן הוקמו מבנים בלתי חוקיים אלא שבג''ץ ביקש מהרשויות לקבל בקשות לאישורי בניה בדיעבד והתחשב בצרכים הומניטריים אם ניתן לגבי אותם מתיישבים שבו לאחר צו הביניים (20.3.2003).

בחודש שעבר, 6.6.2007, סיים בית המשפט, הבג''ץ, את הדיון בנושא כאשר קבע שהעתירה מיצתה את עצמה. למרות שהעותרים לא הצליחו להכשיר את המבנים שהקימו הובטחה להם עוד תקופה של 75 יום מתאריך מתן פסק הדין בה יוכלו לנסות. עד אז , פסק בית המשפט, לא יבוצעו צווי ההריסה. הבג''ץ גם הוסיף כי אין אנו מביעים עמדה כאן בשאלת הפתרונות הראויים לגבי האוכלוסייה עליה נמנים העותרים (בג''ץ, 7530/01, פסק דין).

בדומה להתנהלות בשטחי התנחלויות אחרות (שאלה של מוסר יהודי?) גם מתיישבי ''סוסיה אל קדימה'' מורחקים מאדמתם. את מקומם ואדמתם מנצלים מתיישבים אחרים שהמדינה רוצה ביקרם. רשויות המדינה שוב ''הצליחו'' להרחיב את השטחים על חשבון הפלשתינאים. התהליך שהחל מספר שנים לאחר מלחמת ששת הימים נמשך את הפלשתינאים מפנים מאדמותיהם ובאורח פלא הן עוברות לרשות המדינה או מתנחלים בישובים סמוכים. באורח פלא שום גוף רשמי לא ממש מתחשב בצרכים התכנוניים של הפלשתינאים. הפעם מדובר במתיישבי ''סוסיה אל קדימה'' שהיו שם לפני בוא המתנחלים (הצילו את תושבי סוסיא הפלסטינים מגירוש).

התהליך שתואר כאן מתחבר לתהליך היותר כללי המתנהל ביהודה ושומרון, המתואר במסמך חדש שפורסם על ידי ''שלום עכשיו'' (ופרצת...): הרחבת התנחלויות הרחק אל מחוץ לתחומי השיפוט הרשמיים – הרחבה מתחת לשולחן. עוד כלי בחבילת הכלים להרחיב את השליטה הבלעדית של המדינה ואזרחיה על חשבון מתיישבים שאינם אזרחים – על חשבון הפלשתינאים.


אלימות נגד חיילים

שוב אנחנו שומעים על אלימות כלפי חיילים של מפירי חוק מבין המתנחלים (6 מתנחלים חשודים בתקיפת חיילים). בעבר כבר תיארנו כאן את האירוע בו הושלכו אבנים על חיילים שליוו ילדים פלשתינאים לביה''ס בסמוך לחוות מעון. להזכירכם חוות מעון היא חלק מהאזור ממנו ובתוכו פונו מתיישבי ''סוסיה אל קדימה'' מספר פעמים. סמוך לאותו אירוע נודע על ההמלצות של ח''כ אורי אריאל איך לסכל אכיפת חוק בנושא מאחזים (רשויות אכיפת החוק ושומרי החוק). אולי האלימים שעליהם מדווח בידיעה מסוף השבוע, שמעו אז או קראו את עצותיו של חה''כ ויישמו אותן.


עקירה וגניבה של עצי זית

כידוע החבלה במטעי הזיתים גם היא חלק ממסכת ההתנכלויות כלפי הפלשתינאים ביהודה ושומרון. בעבר כאשר נכתב כאן על כריתת עצי זית ועל הרעלת עצים אחרים הופיעו הכחשות וטענות בסגנון אין עקירות וכאילו הכריתה נעשית על ידי בעלי המטעים כדי להשביחם. אבל כעת יש ויש עדויות על עקירת עצים וגניבתם. לפני קרוב לשבועיים דווח לנו כי גורם במנהל האזרחי, טען שמתנחלים, מהמאחז הלא חוקי שיושב על אדמות פרטיות של פלשתינאים, עקרו כ-‏300 עצי זית של פלשתינאים ונטעו את חלקם בסמוך לשביל הגישה למאחז ובתוכו. למרות טענותיו של ראש המועצה האזורית בנימין שזה בכלל מטע של יהודים בחר המנהל האזרחי להציב אולטימטום למתנחלים כדי שיחזירו את העצים למקומם.

מספר ימים לאחר מכן קראנו שתושבי המאחז, עדי עד, החלו בעבודה להחזרת העצים למקומם המקורי. מר ולרשטיין חזר על טענותיו שהמטע שנעקר הוא של יהודים ושהמתנחלים החליטו להחזיר את העצים כדי ''... למנוע עימות עם כוחות הביטחון,...'' בתגובה מסרו מהמנהל האזרחי שהעקירה בוצעה במטע על קרקע פרטית של פלשתינאי (מתנחלים השיבו עצי זית שגנבו).

מסתבר שהוגשה תלונה במשטרה על עקירה וגניבת 300 עצים על ידי עו''ד מיכאל ספרד בשמו של בעל החלקה מוחמד מוקבל. הוא עצמו סיפר שהעצים ניטעו בשנת 1965 ולא מסתפק ב-‏120 העצים שהחזירו מתיישבי עדי עד. דווח גם על חשד שאנשי ביטחון ישראלים מעורבים בעקירת העצים. סיפור העקירה בחלקתו של מוקבל מזכיר לנו את אותן הוראות והנחיות שפורסמו בעבר איך להתנגד לפינוי מאחזים. הפירסום הזה העלה על פני השטח את העובדה שדרך ההתנכלות האלימה והחבלה ברכושם של פלשתינאים מקובלת לפחות על חלק מן המתנחלים (כריתת עצי זית וכיבוש הארץ).

בל נשכח שאחד הדברים הראשונים שעשתה המדינה לאחר מלחמת ששת הימים היה להפסיק את רישום הקרקעות שהחל בתקופת המנדט. למרות זאת, ואולי על אף זאת, יש פלשתינאים, כמו מוחמד מוקבל, שיכולים ומעיזים להציג מסמכי בעלות. האם זה מבטיח לו את האפשרות לעבד את אדמתו ולקטוף את פריה? האם זכות הקניין שלו תישמר?


סוף דבר

פעם ועוד פעם העובדות בשטח מעידות שהמדינה שואפת להשתלט על עוד ועוד שטחים של פלשתינאים. המדינה פועלת לפי אסטרטגיה די ברורה והמקרה של ''סוסיה אל קדימה'' הוא עוד דוגמה או עדות שזה כך והדו''ח של שלום עכשיו מציב בסיס עובדתי הרבה יותר רחב לאמירה הזאת. עם הזמן התהליך הזה פוגע בזכויות קניין, וזכויות אחרות, של עוד ועוד פלשתינאים; עוד ועוד שטחים חקלאיים ואחרים נלקחים מרשותם. בתחילה תחת הרושם שזו התנהלות זמנית אבל בסופו של דבר, אם גם לאחר שנים, מה שנלקח באופן זמני נלקח לתמיד.

בסופו של דבר האסטרטגיה של המדינה היא גם האסטרטגיה של המתנחלים. על הרקע הזה לא ברור מדוע המתנחלים פוגעים שוב ושוב בנציגי הרשות שמאפשרים את ההשתלטות; לא ברור מדוע הם מתלוננים על הרשות השופטת שבסופו של דבר מכשירה את האסטרטגיה. אולי אותם מתנחלים לא שלמים עם קצב היישום והנסיגות הזמניות.

גם המקרה של עקירת עצי הזית וגניבתם מאדמה פרטית הוא חלק מהאסטרטגיה הזאת. הוא מהווה עדות שלא מדובר בשכנות רעה. מדובר בתהליך שדוחק את הפלשתינאים לפינה ללא מוצא; תהליך שאפילו לא מבטיח להם שליטה ברכושם הפרטי. בעיני התהליך האסטרטגי הזה שבהדרגה לא משאיר לפלשתינאים זכויות קניין וזכויות להתקיים בכבוד הוא בעוכרנו.


אפילוג

בישראל פועלת הועדה לאיתור נכסים של נספי השואה שנרכשו כהשקעה או כהכנה לעלייה ארצה. ישנם גם אלו הפועלים להשבת רכוש ונכסים של יהודים בארצות אירופה. יש לא מעט בעיות באיתור הנכסים וחשבונות הבנק בארץ אך ישנן הערכות כי מדובר בשווי נכסים וחשבונות הבנק בגובה של יותר ממיליארד שקלים. לגבי שווי הנכסים באירופה ישנן הערכות שמדובר בכ-‏145 מיליארד דולרים (נכסי נספים). לרובנו אין ספק שצריך לפעול להשבת הרכוש לניצולי השואה או ליורשי הנספים.

איך כל זה, איך כל הפעילות להשבת נכסי הנספים, מסתדר עם פגיעה בזכויות הקניין של פלשתינאי?
איך זה מסתדר עם תהליך ההשתלטות על נכסים פרטיים של פלשתינאים?
האם ומה אנחנו עושים כדי להבטיח לפלשתינאים את שימור זכות הקניין כמו גם זכויות אדם אחרות?
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


הסתה מעוררת סלידה
ד''ר יהודה צורף (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 10:11) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה אינו מאמר אלא הסתה על פי מיטב מסורת העלילות, הדיבה ולשון הרע לדורותיהן. כמי שמכיר מקרוב את חבלי יהודה ושומרון, אני נדהם עד כמה ניתן לסלף את המציאות מתוך מניעים זרים. גם אם התופעות השוליות אכן קיימות, ויש לבחון אותן בזהירות, אין אינן מייצגות שום כלל ושום תופעה אופיינית למציאות במקום. נהפוך הוא, בהיסטורית החיכוכים בין יהודים לערבים, התנכלויות הערבים ליהודים הן רבות יותר מאשר ההיפך. כחייל שזכה ליטול חלק בשחרור חבלי יש''ע במלחמת ששת הימים, אני יכול להעיד ממקור ראשון עד כמה השתפר מצבם הכלכלי של התושבים הערבים ביהודה ושומרון לעומת מצבם האומלל תחת השלטון הירדני. מעניין מדוע מסרבים תושבי אום אל פאחם בכל תוקף להסתפח לרשות הפלשתינית על כל אדמותיהם ונכסיהם...

הבעייה הבסיסית ביותר של תנועת התחייה העברית בארץ ישראל היא הגישה האפולוגטית, שיכולה לערער כל תנועת תחייה לאומית השואפת לשחרר את מולדתה מעול כיבוש אימפריאליסטי. העם היהודי שגורש מאדמתו, מעולם לא השלים עם השתלטותו של הכיבוש הערבי על מולדתו ההיסטורית. לאימפריאליזם הערבי, שהשלים את תהליך עקירתו של האיכר היהודי מאדמתו, אין שום לגיטימציה מוסרית פרט לכפייה כוחנית של עובדות בשטח.

צמיחתו של הפלשתיניזם במאה העשרים היא טקטיקה מוצלחת, כביכול, המיועדת להנצחת הכיבוש הערבי של המולדת העברית באמצעות שילוב של לוחמה דמוגרפית, צבאית ותעמולתית. אלא שהפלשתיניזם, שכל מהותו גלומה במאבק הערבי למיגור היישות הציונית במזרח התיכון, וזאת במסווה מוצלח עד עתה של מאבק להגדרה לאומית של קולקטיב ערבי חסר זהות לאומית, נושא בכנפיו, מעצם טבעו, אסון לא רק ליהודים וערבים אלא לעולם כולו.

הנטייה הרדודה, הנמהרת והרת האסון של חלק מבני עמנו להתיישר אוטומטית עם סדר היום הערבי ועם לוח הזמנים ההיסטורי שלו מגלמת בתוכה פורענות, שאותה אנחנו חווים בעיקר מאז צצו להוויה הישראלית מדוחי האופק המדיני.

הציונות הצליחה לבנות את התשתית לקיומה של מדינה יהודית רק משום שלא התחשבה באילוצי דמוגרפיה, ביטחון ואופק מדיני. במפת העולם, ''ישראל הגדולה והכובשת'' היא נקודה מיניאטורית, בלתי מזוהה בקטנותה ומוקפת באוקינוס של טריטוריות ערביות אדירות ממדים. התהום הפעורה בין התפישה המעוותת של ''ישראל הגדולה והכובשת'' לבין ממדיה הפיזיים הבלתי נתפשים בקטנותם של היישות הציונית מדברת בעד עצמה ומספרת את סיפורה של הפתולוגיה הישראלית.

אין לנו שום זכות מוסרית להשלים עם עול הכיבוש הערבי של מולדתנו ההיסטורית, שכן אין תחליף לצדק. מה עוד שהמציאות מוכיחה השכם והערב כי הצדק כאן הוא גם החוכמה.
_new_ הוספת תגובהתגיד דוקטור
עמיש (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 11:45)
בתשובה לד''ר יהודה צורף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוץ משפע הפילוסופיות והתיאוריות המתלהמות, האם יש לך עובדות הסותרות את דבריו של סיוון?
האם יש לך מה להשיב בעניין תושבי הר חברון שנושלו מאדמתם?

קצנו בקשקושים, או שתביא עובדות או שתחסוך מאתנו את תשפוכת המילים הזו.
_new_ הוספת תגובההתלהמות
ד''ר יהודה צורף (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 15:40)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני כבר מורגל לסוג כזה של תגובות קרביים, מאותו זן ''רעיוני'' שמפיל את מדינת ישראל על הקרשים.

מחנה ''השלום'' מתמחה בלקסיקון פולמוסי שלא היה מבייש פורומים של גנון טרום חובה. המוסר ההוטנטוטי של אבירי מסדר פלסטין משתקף מכל השתלחות קנאית למען ''השלום'', שלעולם אינה נוגעת לגופו של עניין אלא תמיד לגופו של אדם. המושג ''התלהמות'', על פי הגדרת הלקסיקון המפויס של אבירי ''השלום'', הוא השקפתו של כל יריב אידיאולוגי.

לענייננו. על פי דין משפט צדק, חובת ההוכחה מוטלת על המאשים (המשמיץ), ולא על הנאשמים (המושמצים). שיוכיח המאשים את טענותיו ואז ניתן יהיה להתפלמס.

אלא שהחטא הבלתי נסלח של האשמה גורפת מסוג זה, בהנחה שהמאשים אכן מצליח לאמת את טענותיו, היא הטלת אשמה קולקטיבית גורפת כלפי ציבור גדול של אנשים על סמך אירועים יוצאי דופן שאינם מלמדים על הכלל.

הטכניקה התעמולתית הזאת אכן ידועה ומוכרת מדברי ימיהם של משטרים אפלים. העם היהודי בגלותו היה הקורבן הטבעי לעלילות, השמצות ודיבות, שגובו על ידי אותה מניפולציה תקשורתית של היטפלות לפשעיהם של חריגים בקהילה.

יהודה ושומרון הם ערש האומה היהודית, לב ליבה ושורש מהותה הרוחנית. למהגרים הערבים שפלשו לארצנו אין מה לחפש שם. שישובו למולדתם בברכה, יש להם אדמות בשפע.
_new_ הוספת תגובההתלהמות
ע.צופיה (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 17:00)
בתשובה לד''ר יהודה צורף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עדיין לא ענית על שאלתו של עמיש ביחס לעובדות.
בינתיים הלקסיקון הפולמוסי של גנון טרום חובה הוא שלך ולא של מישהו אחר.
_new_ הוספת תגובהעדיין לא ענית להאשמותיו של גבלס.
צדק (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 6:18)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהובקיצור - קשקושים
עמיש (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 17:29)
בתשובה לד''ר יהודה צורף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תערובת של קשקשת עם רחמנות עצמית.
והעובדות? מה יהא על העובדות?
_new_ הוספת תגובההאשמות גורפות? של מי?
דוד סיון (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 18:04)
בתשובה לד''ר יהודה צורף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''מחנה השלום מתמחה.... מבייש פורומים של גנון טרום חובה...''. זו האשמה גורפת של מר צורף. זה החטא הבלתי נסלח של האשמה גורפת למען...

אני כבר מורגל לתגובות הקרביים הללו....
יש לך עוד האשמות לא ענייניות כאלה?

אני בניגוד לרבים אחרים בודק את הדברים לפני שאני כותב אותם ומפרסם. אם היית קורא את הקישורים שהוצגו במאמר, היית מגלה שהעובדות שאני שם על השולחן יותר אמינות מהדברים שאחרים כתבו שם וזה כולל את דבריך היום.
_new_ הוספת תגובההאשמות גורפות? של מי?
צדק (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 6:20)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם דר שטירמר וגבלס בדקו את העובדות לפני שיצאו בהאשמות נגד היהודים.
ולא ראיתי שהצלחת לסתור את דבריהם של דר שטירמר וגבלס.
_new_ הוספת תגובהלא ראיתי שאתה הצלחת
דוד סיון (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 7:01)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כרגיל שאין לך משהו ענייני אתה מגייס אקסיומות מדמיונך הקודח.
אחר כך כאשר מתברר שאינך מבין את האקסיומות המופרכות נוצרת דילמה.

הפתרון: אל תמציא אקסיומות מופרכות. אל תמציא קישקושים שאינך מבין.
_new_ הוספת תגובהלא ראיתי שאתה הצלחת
צדק (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 7:19)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מכיוון שלא הצלחת להפריך את דבריהם אז ברור
שדבריהם של דר שטירמר וגבלס הם נכונים ומקובלים עליך.
כפי שאתה טוען באופן קבוע.
_new_ הוספת תגובהההבנה שלך מתגלגלת במדרון: תגובה 100703
דוד סיון (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 7:49)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כרגיל אין קשר בין דברי ההבל שלך וההודעה שלי.
מרצון להקל עליך, בפעם האחרונה הנה היא:
תגובה 100703
_new_ הוספת תגובהאיפה לעצור את הדיונים ?
ישראל רבי (שבת, 14/07/2007 שעה 11:41)
בתשובה לד''ר יהודה צורף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מנסה לשאול שאלה שתתן לי קצת יותר תובנה

ברור שישנן דעות מסוגים שונים וכרגע אני לא מנסה לדבר על שום דעה

כרגע אני אומנם משתמש במשפט שאחרים כתבו לפני והוא :

''הטלת אשמה קולקטיבית גורפת כלפי ציבור גדול של אנשים על סמך אירועים יוצאי דופן שאינם מלמדים על הכלל''

אם אומנם אנחנו רוצים להיות ישרים עם עצמינו , איך באמת אפשר להקטין קצת את העניין הדמגוגי ? כלומר : יש מצב שכאשר מישהו רוצה לנמק ''משהו'' הוא מייד מגייס את כל הנימוקים בעולם והעיקר שהוא בסוף יהיה צודק.

הכוונה שלי היא איך נגרום לכך שאדם שרוצה להסביר משהו מסוים , ינסה לשבת עם עצמו (עם עצמו ועם האמת הפרטית שלו) לפני שהוא משתמש בנימוקים שהוא עצמו יודע (שהוא עצמו יודע !!!) שאינם הוגנים ואמיתיים ?

חשיבות השאלה היא מעבר לשמאל וימין. לטעמי זאת שאלה שהיא חשובה לכולנו כעם :

איך נגרום לכך שכאשר אנחנו רוצים לנמק משהו מסוים לא נגרום לעיוותים שגם אנחנו (אנחנו)יודעים שהם עיוותים - זאת השאלה שאני מעלה

איך לא נשקר את עצמינו בזמן הכתיבה ?
_new_ הוספת תגובהתגיד דוקטור
לוי (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 22:14)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגיע מועד התשלום מהממנים האנטישמיים ויש להגיש דו''ח פעילות .
הדוח פורסם עתה והתשלום בדרך .
דבריו של ד''ר סיוון הם בליל של שקרים המשולשלים ע''י תקשורת אנטישמית , מערכת משפטית אנטישמית וסתם בדאים ושקרנים .
מה לא עושים למען הפרנסה .
_new_ הוספת תגובהתגיד דוקטור, האם יש לך עובדות הסותרות את דר שטירמר?
צדק (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 6:16)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהההסתה? ומה משמעות הדברים שאתה כתבת?
דוד סיון (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 17:36)
בתשובה לד''ר יהודה צורף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מצטער אבל רוב העובדות שהעליתי כאן בעבר והיום אין אחד שיכול להפריכן. אם בעיניך הצבת המראה שנראה את פרצופנו האמיתי היא הסתה, דיבה ולשון הרע, אז יש לך בעיה.

זו גישה מאד לא עניינית.

האם הסיפור על עקירת העצים שהמנהל האזרחי דאג שיוחזרו לבעליהם הוא לא נכון?
האין זה נכון שהקרקע בה היו נטועים העצים היא פרטית?. האם אין זה נכון שמפקיעים נכסים קרקעיים פרטיים של פלשתינאים?

גם הטענה שלך שבעצם אין עם פלשתינאי היא לא רצינית יותר מהצהרה פוליטית. אבל נשאיר זאת לדיון אחר.
_new_ הוספת תגובהאנטישמיות ישראלית
לוי (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 10:19) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גבוב של עלילות , שקרים ודברי הבל ורעות רוח .
שלח לדרשרימר אולי תזכה באיזה אתנן , תמיכה , פרס מאיזו קרן גרמנית אנטישמית .
הארץ יעזור לך לאתר קשרים מתאימים .
_new_ הוספת תגובההר טוך צדק .די לרפש
עמית כריש אדום (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 12:41)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההר טוך צדק .די לרפש
לוי (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 22:18)
בתשובה לעמית כריש אדום
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הר טוך המסכן צריך להתפרנס ולעלות בדרגא . אם לא יתעלל בדתיים יפלט החוצה .
קיימים כמה חובשי כיפות אשר נקלעו לאותה בעיה .
_new_ הוספת תגובהלוי כמו התינוק שנישבה
דוד סיון (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 17:42)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עוד לא למדת להתמודד עם עובדות ואינך מסוגל להפריכן
כי אתה יודע שהן נכונות. המפלט שלך הוא זה של התינוק שנישבה: אוסף של ביטויי שנאה חולנית וגידופים.

עלה והצלח עוד יעניקו לך את פרס הגדפן הנאמן.
_new_ הוספת תגובהלוי כמו התינוק שנישבה
לוי (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 22:22)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אדוני,
שלשולי הארץ וכתבי האישום המבוססים על עדויות של שקרנים וכן פרקליטים ושופטים מושחטים הפוסקים לפי השקפתם הפוליטית אינם עובדות . אלא עלילות דברים .
_new_ הוספת תגובהלוי כמו התינוק שנישבה
דוד סיון (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 22:32)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בליל השקרים והגידופים שמגיע דרך המקלדת שלך
מעידים על שיקול דעת לקוי או חוסר יכולת
להתמודד עם דברים בצורה עניינית.

מה עושה לוי, כמו תינוק שנישב כותב עלילה נוספת.
_new_ הוספת תגובהתגובה לאפילוג- ענין של גישה.
אבי גולדרייך (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 13:51) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאלת:

''איך כל זה, איך כל הפעילות להשבת נכסי הנספים, מסתדר עם פגיעה בזכויות הקניין של פלשתינאי?
איך זה מסתדר עם תהליך ההשתלטות על נכסים פרטיים של פלשתינאים?
האם ומה אנחנו עושים כדי להבטיח לפלשתינאים את שימור זכות הקניין כמו גם זכויות אדם אחרות''
וקשרת את הענין עם החזר והשבת נכסי הנספים לבעליהם.

בניגוד לרוב ארצות אירופה , שם ליהודים אסור היה לגור במרכזי הערים , הרי שבפולין היהודים הוזמנו על ידי הנסיכים גרו בדרך כלל סביב ארמון הנסיך ובמשך 1000 שנה בנו את מגוריהם מסביב לארמון.
רוב מרכזי הערים בפולין נבנו באלף השנה האחרונות על ידי יהודים. ובטאבו הפולני שלפני המלחמה רוב המקרקעין במרכזי הערים הפולניות היו רשומות על שם יהודים.

בשנות השישים משהבינו הפולנים שרוב בעלי הנכסים ויורשיהם התאדו , הם שינו את שיטת הרישום בטאבו (KV )
שינו את מספרי הבתים ברחובות, גושים חלקות מתוך רצון לטשטש את הבעלויות היהודית- שוד קרקע .

בגרמניה לעומת זאת, כ-‏30-50 אחוזים מנכסי הנדל''ן בערים שייכים ליהודים או ליורשיהם .
ראוי לציין כי מדובר בכמה מאות משפחות בלבד שעסקו בנדל''ן בבום הכלכלי של השנים 1895-1910 המשפחות האלה עסקו בבניה בבנקאות ובקבלנות והיו בעלים של מליוני דירות בגרמניה.
הגרמניים החזירו ליורשים ואם הנכסים , ואלה שבעליהם
לא נמצאו כי התאדו במחנות המוות הם מקפידים לנהל רישום מדוייק לגבי הנכסים.

לגבי נכסי המקרקעין בארץ ישראל.
כל הנכסים האלה הם נכסים שבעבר היו נכסים של יהודים.
אטראסות (גפות) שביהודה ושומרון הן אותן גפות שנבנו על ידי יהודים , הערים בעלי שמות יהודיים, וכל כפר הוא בעל שם שגורר בתוכו את שמו היהודי של המקום.

הכבוש המוסלמי ערבי, צמצם מאוד את הבעלות היהודים בפלסטינה היא ארץ ישראל.
לגבי נכסי היהודים בארץ ישראל קיים תעוד מקורי ומצויין.
כל כפר ערבי , ניתן למצוא את מקור שנמו היהודי כל עיר היא המשך לעיר יהודית בעבר.

.
אין כל טענה יהודית שגרמניה שייכת לנו או פולין שייכת לנו למרות שבגרמניה למשל היו יהודים עוד בתקופת הרומאים לפני שהיו גרמנים, ובפולין היהודים שהו כבר לפני אלף שנה.

אני שמעתי כבר פולנים מכובדים ביותר שטוענים כי החזרת הרכוש ליורשי הנספים בשואה ''תמוטט את פולין'' .

אם מישהו מוותר על נכסי היהודים בארץ ישראל שהיא ארצו של העם היהודי הרי שאין שום מניעה שהפולנים או הגרמנים ינכסו לעצמם את נכסי הנספים מהשואה.
מי שדורש בכזה תוקף את נכסי היהודים בפולין, שידרוש קודם כל את נכסי היהודים בארץ ישראל.

מי שמוותר על חלקים בארץ ישראל ומוכן להעניקם לכובש הערבי שהשתלט עליהם בכח הזרוע לפני כמה מאות שנים, לא ראוי לבקש ולדרוש נכסי יהודים בארצות שאינם ארצם.
_new_ הוספת תגובהאכן זה עניין של גישה
דוד סיון (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 17:21)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה בעצמך מספר (על סמך נסיונך העשיר בעניין נכסים של יהודים) על כך שהפולנים עשו טריקים כדי להקשות על האפשרות שיהודים (או יורשיהם) יוכלו להחזיר לעצמם את הבעלות על נכסים פרטיים. כמובן שאינך הולך לזמנים היותר עתיקים כאשר לא היו יהודים שם כלל; אינך מערבב את הזכויות הלאומיות בדיון.

מצד שני כאשר עוסקים באותן זכויות כאן בארץ-ישראל פתאום אתה מערב בדיון על זכויות הפרט של הפלשתינאים את עניין הזכויות הלאומיות. כאן לדעתי קבור הכלב: אם ליהודים מותר וראוי לדרוש בעלות על נכסיהם הפרטיים בפולין (ובארצות אחרות) מן הראוי שנשמור על זכויות הפרט (במיוחד זכות הקניין) של הפלשתינאים. בהחלט לא ראוי שניישם טריקים כפי שלדבריך עשו הפולנים בשנות ה-‏60.

לדעתי, לפי המידע שאני מכיר ופירסמתי כאן, אנחנו לא מפגרים, אם כי הטריקים שלנו אחרים.
_new_ הוספת תגובהאכן זה עניין של גישה
ימני גאה (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 17:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעניין מדוע דוד סיון אינו ''מחזיר'' לפנסטינים את הבית שהוא גר בו ?

הרי לפחות האדמה של בית זה ''נשדדה'' מהפלסטינים בשנת 1948...
_new_ הוספת תגובהאכן זה עניין של גישה
הנדהם (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 19:03)
בתשובה לימני גאה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא ידעתי שדוד סיון הוא שמאלני מצוי ורגיל, מהברנג'ה של ''הגדה השמאלית'', מהחבורה ה''מתקדמת הדמוקרטית''- אורי אבנרי, גדעון ספירו, ואחרון חביב- הטיאורטיקן הדגול- מ. מ. שרון.
מזל טוב!
אבי גולדרייך הביא כאן ברשימתו את הטיעון היהודי היחידי, לצערי, הטופס בנסיבות המסובכות שנוצרו. אין בילתו.
עמדתו של סיון- מתכון לא חכם במיוחד ולא מקורי- להתאבדות.
_new_ הוספת תגובהאכן זה עניין של גישה
סתם אחד (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 21:18)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סיון איפה תגור?

אחרי שהפלסטינים יתבעו בחזרה את הנחלה שגזלת מהם?
_new_ הוספת תגובהאין צורך בטריקים
אבי גולדרייך (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 21:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מפני שבטריקים משתמשים כאשר לא בטוחים בצדקת הדרך.

הפולנים משתמשים בטריקים כי הם חשים בצדקתם של היורשים.

אולם אותם פולנים לא היססו לגרש כעשרה מליון גרמנים משלזיה ולחוקק חוק חד משמעי שכל גרמני שגורש רשאי לחזור לשלזיה כתייר בלבד. והגרמנים גרו בשלזיה מאות שנים, זו היתה ארץ גרמנית.
ואף גרמני לא פוצה פה ומצפצף.

השמאל הישראלי במהותו הוא חילוני (חילוני=זר בארמית) קובץ אנשים שחונכו לחשוב שאין לנו זכויות כאן או שזכויותינו חלשות- לכן נזקקים לטריקים ולחוקים דרקונים מאין כמותם כמו חוק נכסי נפקדים שנחקק בתקופה בה שלט השמאל וכל מטרתו להתעלל בערבים.

הגיע הזמן , שנתייחס לארץ הזו כבעלי בתים, ובעל ביית לא זקוק לטריקים בעל ביית אומר סליחה, אבל זה שלי.
_new_ הוספת תגובהאכן זה עניין של גישה
לוי (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 22:34)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דודוש ,
מה עם איקרית וברעם ? מה עם הבגץ שם? משום מה שכחת אותם .
מה עם יבנה ,אשדוד , אשקלון , חיריה ועוד כ-‏400 כפרים ערביים אשר נגאלו ע''י קיבוצים ומושבים ?
ברשותי מערך מפות 1:100000 בו נתן לזהות על פי ההדפסה החופה מי יושב על מה .
אגב , ביניהם למעלה מ-‏80 קיבוצים של השומר הצעיר . מסכנים לא היו להם יותר חברים לכן היו צריכים להסתפק רק ב-‏80 .
אגב , אף התנחלות בישע אינה יושבת על כפר ערבי .
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש
דוד סיון (יום רביעי, 11/07/2007 שעה 23:26)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרשימות הללו מוכרות וכרגיל עולות עם זיופים רבים. הנה הסבר אחד ל''טעות'' שלך (תגובה 59708). אחרי שתאפס את הרשימות ואת המספרים שאתה מפריח מבלי לדעת אני מציע לך שתקרא את מה שכתב ד''ר עזריאל קרליבך בתאריך 25.12.1953: ''זעקי ארץ אהובה'' (http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=19923...). הוא ראה כבר אז מה שאתה מסרב לראות גם היום.

סוסיא יושבת על כפר פלשתינאי...
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש
לוי (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 21:44)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המפות שאני מדבר עליהן הוצאו ע''י מחלקת המדידות הממשלתית .
בשנות החמישים מחלקת המדידות עוד לא הספיקה למפות מחדש את ארץ ישראל לכן השתמשה בגלופות המנדתוריות (הכתובות אנגלית) הוכנו גלופות עם כיתובים בעברית והודפסו על המפות המנדטוריות . מפות אלו אינן מזויפות . אותן מפות עם הדפסה חופה שמשו את יחדות צהל . כולל מפות בקנה מידה של 1:20000 . ברשותי גם כמה מפות כאלה .
חביבי סוסיה אינה יושבת על כפר ערבי .
לדידי לא משנה מה כתב קרליבך או יוצמח שימשילביץ .
ארץ ישראל שייכת לעם ישראל .
_new_ הוספת תגובהזוברובסקי ממשיך לקשקש הגיגי דמיונו
דוד סיון (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 22:52)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מסקנות קשקשנות וזייפנות: גם אם יש בידיך מפות כאלו הטענות שלך לא יכולות להסתמך על המפות הללו. אין בסיפור הזה 80 קיבוצים של השומר הצעיר גם אם תחזורעל השטות הזאת אלפי פעמים.

זוברובסקי, סוסיא יושבת על כפר פלשתינאי
זוברובסקי, אלון מורה יושבת על אדמות פרטיות של פלשתינאים.

לדידי הקישקושים האחרים שלך לא רלוונטים לדיון כאן.
_new_ הוספת תגובהזוברובסקי ממשיך לקשקש הגיגי דמיונו
לוי (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 23:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי זה זוברוסקי ?
מי העניק להם אדמות אלו ? אדמות אלו נשדדו מעם ישראל והשודד חילק אותם לחברי המרכז שלו .
סוסיא לא יושבת על כפר ערבי בנגוד למשל מקיבוץ ברעם , או קיבוץ יזרעל . או קיבוץ לביא .
_new_ הוספת תגובהזוברובסקי ממשיך לקשקש הגיגי דמיונו
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 5:55)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זוברובסקי, סוסיא יושבת על כפר פלשתינאי
זוברובסקי, אלון מורה יושבת על אדמות פרטיות של פלשתינאים (תגובה 100725).
_new_ הוספת תגובהזוברובסקי ממשיך לקשקש הגיגי דמיונו
אבי גולדרייך (יום שישי, 13/07/2007 שעה 7:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סוסיא יישוב יהודי!

_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 7:32)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה על האינפורמציה והקישור.

עדין סוסיה אל קדימה היה בשטח כאשר הקימו את סוסיא.
עדין נכון שפינו את הישוב הפלשתינאי בגלל אתר העתיקות, קירבתו לסוסיא ותהליך נישול...
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
אבי גולדרייך (יום שישי, 13/07/2007 שעה 8:05)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היהודים נושלו מסוסיא בסביבות המאה החמישית לספירה.
ישנם ראיות ממשיות לכך לכך בשטח.

סוג הראיה הפלסטינית שהשטח שלהם שווה באיכותו לראיה שהכותל המערבי שימש כן השיגור של מוחמד הנביא וסוסו אל בוראק (ברק ) השמיימה.
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 8:50)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבי אני מכיר בעובדות ההיסטוריות שהצגת ולכן כתבתי תודה.
הטענה שלי ששאר העובדות שעליהן כתבתי נכונות גם כן.
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
אבי גולדרייך (יום שישי, 13/07/2007 שעה 9:25)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מעדיף לאמץ את הזכות והזיקה היהודית- שאם אאמץ כל זיקה אחרת, אין לנו קיום כאן. אם אקבל טיעונים ערביים, פלסטיניים, או אפילו תורכיים הרי אני וגם אתה חייבים לחזור לפולניה .

בהקשר לכך.
הייתי מעורב (כמודד ועד מומחה) בסכסוך מקרקעין עתיק יומין בן כ-‏60 שנה בין משפחה שקנתה מקרקעין פרטיים בשנות העשרים בכפר שלם, לבין משפחות יוצאות תימן שממשלת ישראל יישבה ''ארעית'' על החלקה הפרטית.

המשפט ארך בארכעות שונות 50 שנה. ובסופו של דבר המשפחות יוצאי תימן מוכרחות לפנות את השטח.
(היתה על זה גם כתבה בטלויזיה.)

המשפחות המפונות אכן, חרב עליהן עולמם דור שלישי ורביעי כבר גר שם וחייבים לעזוב והלב כואב .
אבל כך זה שמשהו יושב על רכוש של אחר. זו דרכו של עולם הפולש מפנה לטובת בעל הביית וזו צריכה להיות הגישה רשמית , חוקית, וצבורית גם ביחס לנכסים יהודים בפלסטינה א''י ארץ יהודה , ישראל או ארץ הצבי.היהודים בעלי הביית
וכך צריך לנהוג.
_new_ הוספת תגובהקשקשת שקרית ומתחסדת
עמיש (יום שישי, 13/07/2007 שעה 9:46)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

של גזלנים.
הערוב המכוון בין תביעת בעלות פרטית לבין טענות לבעלות לאומית או אתנית הוא תעלול דמגוגי מצחין.
מותר שתהיה לאדם בעלות פרטית על קרקע גם אם היא נמצאת במדינה שאינה מדינתו או שאבותיו לא גרו בה.
וזאת בנוסף כמובן לשאלה האם גולדרייכים למיניהם הם אכן יורשיהם וממשיכיהם של אותם יהודים שגרו שם (אם בכלל) לפני כך וכך מאות שנים.
_new_ הוספת תגובהקשקשת שקרית ומתחסדת
צדק (יום שישי, 13/07/2007 שעה 9:52)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן שמאלנים אנטישמים מתנגדים לישוב היהודי בחברון,
היושבים בבתים של יהודים שנטבחו בתרפ''ט ע''י ידידיך הרוצחים.

וטענת הבעלות הפרטית משום מה לא עובדת כאשר מדובר ביהודי אירופה.
רכוש יהודי שבעליו היהודיים הושמדו בשואה ואין להם יורשים,
וגם רכוש יהודי ציבורי הועברו למוסדות יהודיים שונים.

צביעות שמאלנית שיקרית ומיתחסדת יצאה לנו כבר מכל ההחורים.
_new_ הוספת תגובהקשקשת מחורפשת
עמיש (יום שישי, 13/07/2007 שעה 12:49)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שיש בבעלותו בית בכל מקום, וכמובן גם בחברון, רשאי להחזיק בו או לגור בו כרצונו. וכמובן שיש להשיב את כל הרכוש היהודי לבעליו בכל מקום בעולם.
אבל אצל השקרנים הימנונים המתחסדים זה עובד רק בכוון אחד - אל היהודים. כשמדובר ברכוש ערבי גזול שיש לו בעלים ויורשים, שם נגמר חוש הצדק שלהם והם מתחילים לנופף בקצה הקצוץ שמוכיח את זכותם ההיסטורית על קבר רחב הזונה.
_new_ הוספת תגובהקשקשת מחורפשת
צדק (יום שישי, 13/07/2007 שעה 13:54)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אצל שמאלנים אנטישמים לכל הגויים והרוצחים יש זכויות,
רק ליהודים אין זכויות בשום מקום.
_new_ הוספת תגובהקשקשת שקרית ומתחסדת
לוי (שבת, 14/07/2007 שעה 22:38)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי מסר להם את הבעלות הפרטית .
דודוש עדין לא הסברת מה עם איקרית וברעם , לא שאר ה-‏400 ויותר הקיבוצים והמושבים , כמו כן מה עם יבנה , אשקלון , חיריה , אשדוד וכו' .
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש זוברובסקי
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 6:50)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקושיות שלך הן לא לעניין הנדון בפתיל הזה.
למרות זאת נתתי לך כבר את תשובתי.
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש זוברובסקי
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 18:25)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הן כן לענין ולא ענית עליהן .
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 10:23)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. נתחיל מהסוף (ראיתי את הכתבה): עדין לא בטוח שהסיפור בכפר שלם גמור. עד שלא תראה אותם עוזבים לא נגמר העניין.

2. יש הבדל בין זיקה יהודית וזיקת יהודים כפרטים וכך יש הבדל בין זיקה פלשתינאית וזיקת פלשתינאים כפרטים. כאשר מערבבים את המושגים לא ברור כלל מי הפולש. נדמה לי שזה מה שקורה לרוב אלו שקפצו ורגזו וגידפו בדיון הזה (וגם בדיונים קודמים). הנושא העיקרי במאמר הוא זכויות הפרט לקניין, ושאר זכויות האדם (לפחות אלו שאנחנו, היהודים, זכאים להן.

וכדי לחדד אחזור למה שכתב ז'בוטינסקי בשנת 1923, ''על קיר הברזל'':
''האחד, גירושם של הערבים מארץ-ישראל באיזו צורה שהיא נחשב בעיני לבלתי-אפשרי בהחלט; בארץ ישראל יהיו תמיד שני עמים. והשני, אני גאה על השתייכותי לאותה קבוצה, שניסחה את ''תכנית הלסינגפורם'' נסחנוה לא בשביל לא בשביל היהודים בלבד, אלא בשביל כל העמים; ויסודה הוא שיווי- זכויות לעמים. ככל היהודים מוכן אני להישבע בשמנו ובשם צאצאינו, שלעולם לא נפר שיווי- זכויות זה ולא נעשה נסיון לגירוש או לדיכוי'' (http://jabotinsky.org/jaboworldh.html).

שתי נקודות עיקריות שמתאימות לנושא הדיון, בולטות במאמר:
יש שני עמים בארץ והבטחה שלא נפר שיווי זכויות.

עובדית, כך אני מסיק, את שיווי הזכויות [הפרט] אנחנו משתדלים להפר בכל הזדמנות.
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
אבי גולדרייך (יום שישי, 13/07/2007 שעה 12:46)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית אני מסכים אתך שאין צורך ואף אסור לגרש ולדכא.

את פעולות הגירוש, הדיכוי השיסוי של הערבים התחילו אנשי השומר שהגיעו לכאן בעליה שניה והמשיכו החרו אחריהם אנשי בן גוריון הגנה ופלמ''ח.
הגירוש והדיכוי הם כתוצאה מחוסר הבטחון שנובע מהזיקה המעוטה שהשמאל החילוני הישראלי חש לארץ ישראל.

דוקא הימין, זבוטינסקי למרות שהיה איש לא דתי, קרא להתייחס לערבים כמו שהיהדות מכנה - גר תושב.

הוא גם עלה על הנושא, שעלינו לנהוג כאן כמנהג בעלי בתים.
בעל ביית לא ממהר לגרש ומדכא את דייריו אם הם דיירים אבל עליהם להכיר בראשוניותו ובבעלותו של בעל הבית על הנכס.

המוסר היהודי דורש להתייחס לערבים כגרים ''ואהבת את הגר''
אבל אם הגר לא מכיר בנו היהודים כבעלי הארץ הזו הם צפויים לסנקציות, הם הופכים מגרים שמצווים להם באהבה ממש, לאויבים.
_new_ הוספת תגובהאתה עושה את עצמך?
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 13:56)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שמכיר את מה שקרה בארץ ישראל בימי העליה הראשונה יודע מתי התחילו ההתנכלויות לפלשתינאים. ראשית, כנס לאתר יזכור ובחן את האירועים בהם נהרגו יהודים. שנית קרא טוב, טוב את מאמרו של אחד העם ''אמת מארץ-ישראל''. בחן היטב את מה שהוא אומר על הצפוי לנו.

בקיצור מי שהתחיל בזה היו הציונים עוד בימי העלייה הראשונה (ואולי קודם...). לטעון אחרת ולנסות להדביק את האחריות ל''שמאל'', יהיה מעשה מופרך (חסר בסיס בעובדות).

ז'בוטינסקי בפירוש טען שיש כאן שני עמים ואנשיהם הם שווי זכויות בכל. העובדות הן שאנחנו במפורש לא מקיימים את החלק שלנו בהקשר הזה. לא קיימנו אותו גם בפרשת איקרית ובירעם. קרא את מאמרו של ד''ר עזריאל קרליבך משנת 1953.
_new_ הוספת תגובהאתה עושה את עצמך?
אבי גולדרייך (יום שישי, 13/07/2007 שעה 16:55)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האתר יזכור של משרד הבטחון, מביא שמות וקורות של נהרגים, נרצחים, מתים מתאונות נשק, טביעה, קרבנות לשוד של כנופיות או סתם שודדים החל משנת 1872
בין השנים 1872 עד 1913 מוזכרים כשלושים שמות חלק נפטרו ממחלות חלק מרצח בידי חבריהם השומרים (אברהם צבי בורטנובסקי ) וחלק שנרצחו עי ידי מתחרים עסקיים או תאונות .

ניתן ללמוד מהאתר כי הרציחות התגברו מאוד לאחר שהגיע השמאל וחבורת השומר השתלטה על סג'רה והחלה במסע רצח נגד הערביים, רצח שגרר נקמות דם .
השומר האגדי - אברהם שפירא נזעק והזהיר את אנשי השומר לבל יתחילו במסע של רציחות בקרב הערבים מפני שזה יפתח תיבת פנדורה של נקמות דם הדדיות.
=====================================================

קראתי את עדותו של אחד העם ומדובר במעשה פרטי שאינו מצביע על הכלל.גם היום אתה מוצא ''צדיקים '' שמתייחסים לפועליהם ולעובדיהם ולעובדותיהם בזלזול ובבוז. מעניין מה היה אחד העם כותב על התנהגותו של הנשיא קצב לפקידותיו או התנהגותו של הקאפו אצ'ה גרינבאום לעבדיו , או התנהגותו של השר רמון לנערה. לא ניתן ללמוד הננהגות של איכר אחד על הכלל מה גם מדובר בהתרשמות של סופר על מקרה אחד..
_new_ הוספת תגובהלא מעשה פרטי
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 19:38)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. אחד העם (1891):''עתה הנה עזבתי את הארץ משאת נפשי, עזבתי בלב נשבר ורוח נכאה... עד כמה מוכרחים אנו להיזהר לבלתי עורר עלינו חמת עם הארץ על ידי מעשים מגונים,... ומה עושים אחינו בארץ ישראל? ... מתהלכים עם הערביים באיבה ואכזריות, משיגים גבולם שלא בצדק, מכים אותם בחרפה בלי כל סיבה מספקת, ומתפארים עוד כי כן יעשו, ואיש אין אשר יעמוד בפרץ ויעצור בעד הנטייה הבזויה והמסוכנת הזאת (http://benyehuda.org/ginzburg/Gnz019.html).

אחד העם במפורש מדבר על הכלל ולא על מקרה פרטי. מי שטוען שמדובר על התרשמות סופר על מקרה אחד טועה ומטעה.

2. הביקור של אחד העם בא כ-‏5 שנים אחרי תקרית יהודיה שמתוארת באתר יזכור (http://www.izkor.gov.il/izkor82.asp?t=505810) במסגרת סיפור מותה של רחל חדד. סיפור מותה הוא דוגמה ברורה שהבעיה קיימת לפני שנוסד השומר. מתיישבי פתח תקווה מחזיקים בשטחים שבני אבו קישק ותושבי יהודיה טוענים לחזקה בהם ועל הרקע הזה מתפתח עימות אלים: ''שומרי המושבה ובראשם סנדר חדד ויהודה ראב ארבו להם, הפליאו את מכותיהם ולקחו את העדר.

אלו לא אנשי ''השומר'' בני העלייה השניה

-----

בקיצור, אחד העם אולי לא ידע על מותה של רחל חדד אבל מזהה תופעה, לא מקרה פרטי, שקיימת ובולטת בזמן ביקורו. העיקר היא קיימת לפני העלייה השניה וקיימת גם היום.
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
א. פרקש (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 0:22)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעניין שאתה מתלהב פתאום מז'בוטינסקי ואתה חוזר ומצטט אותו כמוצא שלל רב. ערביי ארץ ישראל בשנות ה-‏20 לא היו עם, במובן שאתה מתכוון כי לא היה להם מודל של מה שהיום אנחנו קוראים לו ''פלסטיני''. העם הערבי היה מושג כלל מזרח תיכוני ללא התווית גבולות. גבולות החלוקה בין בריטניה לצרפת רק צויירו אז ורק בשלב מאוחר יותר יוגדרו בתוכם עממים ערביים שמוכרים לנו היום, כמו הסורים, הלבנונים והעיראקים (שכבר הפיצול וההתפרקות של העם הזה נחשפת לעיני כולם). לפלסטינים, כמו שאנחנו קוראים היום, לקח עוד כמה עשרות שנים טובות להיפטר מהכינוי המסורבל והמדוייק יותר: ''ערביי פלסטין'' לכיוון השתלטות בתועת העולם והיקראות בשם: ''פלסטינים''. והם בכלל לא ידעו שהם כאלה. הרי כל מטרתם זה יותר מאשר להיות עם ערבי פלסטיני אחד הם פשוט רוצים למנוע מהעם היהודי הפלסטיני את זכויותיו הלאומיות וההיסטוריות.

כפי שכבר כתבתי לך ז'בוטינסקי לא מתייחס לערבים כאל עם הארץ אלא כאל עם ערבי שחלקו גר גם בארץ ישראל וחלים עלינו הכללים של לכבד את זכויותיהם כפרטים. כמו שזכויות של יהודים בפולין ובעיראק היו צריכים להישמר כי הם גרים במקום. אבל מכאן ועד זכויות לאומיות להקמת מדינה ערבית בארץ ישראל המרחק רב. כמובן שז'בוטינסקי התנגד לכך בכל תוקף.

להזכירך את ויכוחינו העתיק: תגובה 68819 .
תגובה 72211
_new_ הוספת תגובהעם פלשתינאי וז'בוטינסקי
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:14)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במאמר של ''על קיר הברזל'' (http://jabotinsky.org/Jaboworldh/docs/ironwall_heb.d...) כתוב במפורש שבארץ ישנו עם נוסף
ויש שם הבטחה לשיווי זכויות לעם הזה כפי שהוגדר בתכנית הלסינגפורס''. שני העמים היו העם היהודי והעם הערבי, ערביי ארץ-ישראל בשפתו פלשתינאים בשפתי.

את הבדיקות שלי כבר עשיתי כך שאני משוכנע שאין טעות בדברי:
1. שיש עם פלשתינאי בארץ הזאת ושההכרה הזאת קיימת בדברי ז'בוטינסקי.
2. שהעם הזה קיים לפחות כמאה שנים.

עדין יש עם פלשתינאי וזה אותו העם מאז.
_new_ הוספת תגובההמפה הגדולה של הארץ הריקה
צדק (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:33)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

'הקרן הבריטית לחקירת ארץ ישראל' הוקמה בשנת 1865.
הקרן הציבה לה כמטרה לערוך מחקרים ארכיאולוגיים, היסטוריים, גיאוגרפיים ואתנוגרפיים במה שנקרא אז 'פלסטיין'.

היא החלה בסקר בשנת 1871 וסיימה את עבודתה בשנת 1878. הדפסת המפה נמשכה כמה שנים, ועם הופעתה היא היתה המפה המפורטת והמדויקת ביותר של ארץ ישראל. בגלל גודלה הודפסה המפה ב-‏26 חלקים נפרדים, בארבעה צבעים, בשיטת הליתוגרפיה.

כמה ממצאים העולים מן המפה:
חיפה מסומנת במלבן בגודל 7 מילימטר על 3 מילימטרים. כל מילימטר שווה ל-‏63 מטרים במציאות. פירוש הדבר ששטח חיפה כולה היה 440 מטרים על 190 מטר. המושבה הגרמנית נמצאת מחוץ לחיפה וכל בית בה מסורטט בדייקנות.
נצרת היתה אז קצת גדולה מחיפה. צורתה כצורת דלעת שהצלע הארוכה שלה 600 מטרים והצלע הקטנה כ-‏300 מטרים. אפילו טבריה גדולה מחיפה - 300 על 600 מטרים. יפו ''הגדולה'' היתה בסך הכל עיירה קטנה - 540 על 240 מטר. שייח' מוניס עליו יושבת אוניברסיטת תל-אביב היה כפר קטנטן 180 על 90 מטר.

_new_ הוספת תגובההמפה הגדולה של הארץ הריקה
אבי גולדרייך (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:58)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חבל שאין לי אפשרות לשלוח לכאן סריקות.
ברשותי ספר מקורי משנת 1705 שנכתב על ידי הגיאוגרף אדריאן רינאלדי מאוניברסיטת נירנברג.
הספר בן 1500 העמודים כולל בתוכו מפות מפורטות של ארץ ישראל
רינאלדי ערך סריקה של כל יישוב ויישוב בארץ ישראל.
מביא לכל יישוב וחורבה את שמה התנ''כי ואת המובאה מהמשנה ומהכתובים בעברית.
(הספר בכללתו הוא בלטינית )

אם מקור היישוב יווני המובאה יוונית.
אם מקור היישוב ערבי המובאה בערבית- ויש רק ישוב ערבי אחד - רמלה.
ומדובר באלפי חרבות והריסות.
לפי העדות , עבודה שנערכה בין השנים 1695 עד 1704 ישנו פירוט על כל כפר וכפר כל עיר ועיר.

והמסקנה היא אחת.
הארץ שממה.
ישנם ערים כמו עזה שרוב תושביה היו יהודים (תקופת שבתאי צבי ונתן העזתי)
ירושליים, צפת, טבריה מאוכלסות ברוב יהודי ובערבים שרובם נוצרים.
בשכם 130 איש - 50 שומרונים ו70 ערבים ממשפחת נבולסי.

נצרת ''עיר'' בת 700 איש כולם נוצרים.

ספרו של רינאלדי נוכיח כי בשנת 1695 עד 1705 התקיים כאן רוב יהודי.

אני מחפש מישהו שקורא לטינית כדי שיתרגם את הספר לעברית
אולי מי מהקוראים מכיר? נא לפנות אלי.
_new_ הוספת תגובהתרגום מדעי ראוי של דבר כזה
עמיש (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 8:36)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יכול לעלות בסכומי עתק, בעיקר אם הכוונה היא להוציא אותו לאור. לעניין כזה צריך צוות שלם שיכלול גם גיאוגרף הבקיא במיפוי של אותה תקופה והיסטוריון הבקיא בתקופה וכו'.
אתה צריך לעניין בזה את הוצאת שלם או איזה מכון מחקר רציני. הבחירה צריכה להיות זהירה כי אנשים יכולים לבלות על זה את כל חייהם ולבסוף לא יצא כלום. יתכן כי הדבר המעשי ביותר הוא לחפש אם יצא תרגום של הספר הזה לשפה מערבית מודרנית כלשהי, במקרה כזה יתכן וכל המבצע יהיה קצת פחות בערכו אך עדיין טוב למדי.
_new_ הוספת תגובהמדוע אין אפשרות?
המערכת (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 13:56)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו
כבר פירסמנו כאן חומר סרוק ולכן אפשר גם לפרסם את המפה
עליה כתבת.

אם אתה סורק את המפה ושומר כקובץ אנחנו כנראה נוכל
לפרסם את העניין. כמובן שעדיף שתצרף את ההסברים שלך
כדי שהם יופיעו ביחד עם המפה. אנא שלח את החומר
לכתובת הדוא''ל של המערכת.
_new_ הוספת תגובהשלחתי כ-‏20 עמודים סרוקים בתקווה שהגיעו
אבי גולדרייך (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 22:14)
בתשובה להמערכת
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההמפה הגדולה של הארץ הריקה
א. פרקש (יום ראשון, 29/07/2007 שעה 11:55)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בטח יש על זה משהו באינטרנט. יש לך אולי לינקים לחומר הזה? לאיש הזה?
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
אבי גולדרייך (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 3:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה כותב :
שתי נקודות עיקריות שמתאימות לנושא הדיון, בולטות במאמר:
יש שני עמים בארץ והבטחה שלא נפר שיווי זכויות.

והדעה חלוקה בעניין אחד בלבד- לאיזה עם זכות על הארץ.
מי הבעלים , ומי הפולש. מי אוחז בזכות הבלתי מעורערת להיות כאן ומי לא.
העם היהודי מאמין , והאמין במשך 2000 שנה בחובתו לארץ ישראל בתוקף צווי דתי אוניברסאלי.

אם נקבל את העיקרון הזה הרי השאר ברור, שהרי אין סתירה בין הצווי הדתי לזבוטינסקי למשל שלא מוכן לגרש את הערבים.(עיקרון הצווי ''ואהבת את הגר'' )

בינתיים מי שגרשו ,שדדו, התעללו, הרסו ורמסו ערבים הם אנשים מהשמאל הציוני.אולם זהו אותו שמאל שמדבר כל הזמן על שווי זכויות (הפרט) כיצד תסביר את הסתירה?

איך תסביר את השניות הנובעת מכך שרוב קיבוצי השומה''צ ישובים על קרקעות שמהן גורשו ערבים ונהרסו הכפרים ודווקא קיבוצים אלה הם נושאי הדגל של ה''מאבק בכבוש''?
מדובר בסתירה פנימית איומה שיוצרת איזה צביעות
מאוסה ?

ביררת כבר אם לעקרון של זכויות הפרט והשוויון יש אישור כניסה בשער קיבוצי השומה''צ- נושאי דגל השמאליות?
כשיקום קיבוץ היושב על אדמה ערבית וחבריו יגישו את מפתחותיו שצאצאי הפליטים הערביים ובעיניים מושפלות יגישו את מפתחות הקיבוץ לצאצאים, אבין כי המחנה עליו אתה נמנה הוא מחנה אמין ורציני.
אבל כל עוד אתה כנציג מחנך, מכה על חזותיהם של אחרים הענין נראה לי מילים ריקות .
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 5:53)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאתה יכול להמשיך ולנסות לעוות את הסיפור ההיסטורי
כאוות נפשך. זה לא ישנה את הסיפור על מה שקרה וקורה
ביהודה ושומרון: גזל, נישול כריתות, עקירות ושוד.

זה שאתה מגלה שגם אחרים עשו דברים דומים לא משנה ולא משחרר מאשמה.

אבל אתה כנציג מחנך וציבור שמכה על חזותיהם של אחרים, טענותיך נראות לי מילים ריקות.
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 6:46)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההיצמדות לסוסיה לא תשנה את העובדה שלמעלה מ-‏400 קיבוצים יושבים על אדמות של כפרים ערביים (בצדק) אתה נטפל לקטנות מבלי להתיחס לגדולות הציונות האנטישמי פשוט חשפה את טלפיה כדי לנעוץ אותם בציונות הדתית.
_new_ הוספת תגובהאתה מקשקש מדמיונך הקודח
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:24)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה חוזר על תוויות וגידופים חסרי שחר בלי יכולת להציג
משהו שתומך בכך. זה כמובן מעיד על רמת טיעון ירודה
ועלובה.
_new_ הוספת תגובהאתה מקשקש מדמיונך הקודח
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:25)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מסכים אתך .
_new_ הוספת תגובהזו נקודת המוצא שלך ולכן העובדות לא מפריעות לך
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:44)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהזו נקודת המוצא שלך ולכן העובדות לא מפריעות לך
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 18:30)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ציטוטים מ''ארץ'' האנטישמי ומסמכים מזויפים אינן עובדות .
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
אבי גולדרייך (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מודה ומתוודה חשבתי לתומי שהתחלת לנהל דיון רציני תוך התייחסות לטיעונים (מרגיזים ככל שיהיו)
גם הימין וגם השמאל (זוהר בדשא ) מבקשים ממך הסבר פשוט לשניות ההתנהגותית (לשון עדינה ) של אנשי השומה''צ היושבים על קרקעות של ישובים ערביים אך ממהרים לדוש את בשרם של היהודים ביוש בשוטים ובעקרבים על פעולות הרבה פחות חריפות (לא גרשו 90 כפרים )
אתה מבכר לענות בפראזות ובטיעוני כרס ובחזרה מונוטונית על הטיעונים נגדך כמו אותו חקיין שאין תשובה בידו.
ברוך הבא סיוון הרגיל.
_new_ הוספת תגובהסיוון מזכיר את מיסטר האמפרי
צדק (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 8:07)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מהסידרה ''כן אדוני השר'' או ''כן אדוני ראש הממשלה'' שהיא סידרת המשך.

האמפרי, מנהל לישכת השר, המומחה ב''הבהרת'' דברים פשוטים,
כך שכל מושג פשוט ודרישה פשוטה, הופכים לתורה פילוסופית שלמה ובלתי מובנת.
_new_ הוספת תגובהטענה מופרכת ולא רלוונטית בעליל
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 9:46)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית, התייחסתי בברור מה דעתי על העובדות היסטוריות באותה הצורה ולא מהיום. שנית, העובדות הללו שידועות מראשית הציונות לא רלוונטיות לדיון הנוכחי. שלישית, בשם הגנה על מעשים לא כשרים של יהודים בימינו, אתה מחפש אמצעי התקפה על יהודים שכבר לא חיים.

אם העלאת הטענות הללו שוב ושוב אתה קורא נסיון לדיון רציני את מפספס בגדול:

1. ההצהרה שהיו עוד גנבים לא זיכתה שום גנב על מעשיו.
2. גם ההצהרה שהגנבים ''ההם'' היו הרבה יותר גנבים לא תזכה את הגנב כעת.
3. זה במיוחד לא משנה אם וכאשר החוק בהקשרים הללו השתנה לחומרה בצורה מובהקת.

-----

הערה כללית, ברור לגמרי שכאשר מי מהכותבים כאן משתמש בשקרים וטיעונים לגופו של כותב במקום לדעותיו, אין הכוונה לדיון רציני. ברור לגמרי שכאשר מחפשים בעברו של משתתף דברים לא רלוונטיים לדעותיו שנכתבות כאן, אין הכוונה לדיון רציני. מה גם שזוהר בדשא נשוא תלונתך הצהיר מזמן שאין לו עניין בדיון רציונלי.
_new_ הוספת תגובהדברי ה''זוהר בדשא'' - הוכחה חותכת לטענתי
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 20:31)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הודעתו האחרונה של ה''זוהר בדשא'' (תגובה 100902) רצופה אלימות מילולית ושקרים (''באלימותו ובגדפנותו'' ), וטיעונים אישיים חסרי שחר. בעצם זהו עיקר התוכן של דבריו. הדברים הללו כמו ההודעות הרבות שקדמו להם הם הוכחה שהאיש לא מעוניין בדיון רציונלי (תגובה 100827) או דיון כלשהו. ממילא אין טעם לענות לקישקושיו.

אני בספק אם ההסבר הזה לא ישנה את התנהלותו ואולי הוא יפעל להיפך. עד אז ברור שזה יהיה ביזבוז זמן להתייחס באופן ישיר לדבריו האלימים.
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
ע.צופיה (יום שישי, 13/07/2007 שעה 16:43)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במקרה ,גם אני מכיר חלק מהנפשות הפועלות (בעלי הקרקע)בכפר שלם .אבל מה בנוגע לפיצוי על חזקה? בכל זאת, חמישים שנה זה בהחלט מקנה זכויות, לא?
סתם סקרנות מקצועית.
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
אבי גולדרייך (יום שישי, 13/07/2007 שעה 17:01)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדובר בהשתלטות גרידה ללא כל חזקה.

בעל החלקה נפטר משברון לב לאחר שחלקתו נתפסה על ידי פולשים . בתי המשפט התישו אותו ובמשך 20 שנה ניהל משפט פינוי בבית המשפט השלום.
לאחר שנפטר המשיכו בניו ונכדיו את המשפט כך כבר 60 שנה.
הפולשים ידעו שהם פולשים, כבר לפני 60 שנה אולם הם תפסו את השטח באלימות בגיבוי של אנשי מפא''י דאז .
(בעל החלקה היה קשור בזמנו לימין היה חבר אצ''ל או לח''י ומטבע הדברים דמו היה מותר היה סמוך ובטוח שאם היתה החבורה מתיישבת בשטח של קיבוץ, מזמן היתה מסולקת משם.)
_new_ הוספת תגובההישוב סוסיה אל קדימה
אבי גולדרייך (יום שישי, 13/07/2007 שעה 17:02)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בליחה לא עניתי על השאלה.
אם בית המשפט קבע שזו פלישה, לא ישולם פיצוי, אדרבה הבעלים זכאים לשכירות הולמת עבור התקופה בה ישבו הפולשים.
_new_ הוספת תגובהעל המרחק שבין גולדרייך לבין האמת...
עמיש (שבת, 14/07/2007 שעה 10:22)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פתאום קוראים להם ''פולשים''

מאת מירון רפופורט
מחרתיים יפונו 30 משפחות מהבתים שבהם גרו בדרום תל אביב משך עשרות שנים, בלי אגורה של פיצויים. אז מה אם המדינה שמה אותם שם מלכתחילה

ב-‏1949 שוכנו משפחות חרזי ומעודה באותו בית בכפר סלמה, שנהפך בן-לילה לשכונת כפר שלם, בדרום-מזרח תל אביב. החוזים שחתמו אבות המשפחה עם המפקח לנכסי נפקדים, מעידים שהסוכנות היהודית שלחה אותם לשם עם עלייתם מתימן, ושהם נכנסו לבית הערבי הנטוש בסמכות וברשות. למרות זאת, אם לא יקרה שוב דבר יוצא דופן, בתחילת השבוע הבא הם יפונו, יחד עם עוד 30 משפחות, מבתיהם שבמתחם שבין רחוב מח''ל לרחוב משה דיין - ללא פיצוי.

להמשך המאמר ראו כאן:
_new_ הוספת תגובהעל המרחק שבין גולדרייך לבין האמת...
דוד סיון (שבת, 14/07/2007 שעה 11:13)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסיפור הזה (לפי מירון רפופורט) נשמע קפקאי ומזכיר את פרשת סוסיה אל קדימה. שם בעצם הפכו התושבים לפולשים על אדמתם ואילו כאן, בכפר שלם, הם הפכו לפולשים בביתם מבלי שפונו מביתם בכלל.

מצד שני לפני שמבררים מה באמת קבע בית המשפט ולגבי מי מהדיירים כדאי להיזהר במסקנות.
_new_ הוספת תגובהעל המרחק שבין גולדרייך לבין האמת...
עמיש (שבת, 14/07/2007 שעה 11:21)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו שאלה מעניינת אבל אני התייחסתי לשקר של גולדרייך על אנשי האצל שדמם הותר.
_new_ הוספת תגובהלמעלה מ 90 אחוזים מהשטחים
אאא (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 0:16) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הזמינים לבניה בישראל מצויים בשליטה של סמולנים לבנים למרות שהם מהווים 10-15 אחוזים מהאוכלוסיה.מציאות פיאודלית המזכירה את משטר האפרטהייד בדרא''פ ומשטרים אפלים בדרום אמריקה בהם שולט מיעוט לבן שמקורו באירופה.
יש מאבק לאומי על קרקע המדינה ואת המאבק הזה לא ניתן לבצע בדרכים אחרות.אם יחסי הכוחות היו שונים,המוסלמים לא היו מותירים ליהודים אפילו גרגיר חול,בהנחה שלא היו משמידים או מגרשים את כולם כשם שעשו ליהודים במדינות ערב.
לגבי צהל,למה אלימות מוצדקת כלפי חבר כנסת חרדי אבל לא כלפי מי שמפקיר את כל המדינה מלבד יישובי סמולנים לבנים?
אני בהחלט יכול להבין את תושבי יש''ע,שדרות,צפון הארץ או גילה אשר מצד אחד מנועים מלהגן על עצמם ומצד השני מופקרים לחלוטין ע''י צבא האידיוטים לישראל שעסוק בעיקר בשימור ההגמוניה הפיאודלית של המיעוט הסמולני הלבן.
_new_ הוספת תגובהבאשר לכספי השואה
אאא (יום חמישי, 12/07/2007 שעה 0:21) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מציע להפסיק עם הפרטת השואה ומציצת דמה של אירופה.הגיע העת שישראל תתחיל להתקיים ממה שהיא מייצרת ולא ממה שהיא מצליחה לסחוט או לשנורר ממדינות אחרות.
כל ההיסטוריה האנושית מלאה במעשי זוועה ואני לא רואה שום טעם שלנסות להחזיר את הגלגל אחורה או לפצות את כל מי שסבל.
למה היהודים כן אבל האינדיאנים בדרום אמריקה וצפון אמריקה לא? מה לגבי הטטרים ברוסיה? והאבוריג'נים באוסטרליה? מה לגבי המזרחים בישראל שעברו מעשי זוועה מידי הסמול הלבן? מה לגבי הפלסטינים שחיו על הקרקע בה אתה גר כיום עד 1948?
מה לגבי המוסלמים שגורשו מספרד?
מספיק עם כלכלת הבכיינות הסחטנית הזאת.
_new_ הוספת תגובהאין דבר כזה, פלשתינאים
דר יובל ברנדשטטר (יום שישי, 13/07/2007 שעה 8:19) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמא שלי היא פלשתינאית. יש לה דרכון רשמי עם אזרחות פלשתינאית ארץ ישראל. אמא של אשתי כנ''ל. גם אבא שלי ואבא שלה. אנו הפלשתינאים האמיתיים. הערבים אינם אלא ערבים, ודרכם להתישב ליד מקומות יישוב יהודיים כדי לחיות מהם, או על חשבונם.
לכן צא מתוך ההנחה. אנו, היהודים הם הנייטיבס, והם, הערבים, הם הקולוניאליסטס. זכותם הטבעית מבחינתם לחיות על חשבונינו, לחמוס את ארצנו, לשדוד את בתינו ולאנוס את נשותינו, מכיוון שכידוע הכל שייך למוסלמי.
על כן אימוץ הנראטיב הערבי על ידי האנטישמיות הישראלית, וגיוס השואה (שגם היא היתה בהשראת הנציגות הרשמית של הערבים) לטובתם היא מעשה שמתחת לכל רמה תרבותית, אינטלקטואלית עובדתית ויהודית. אין בדבר חדש. בכל דור ודור קמו לעם היהודי מחריבים מלעיזים ושונאים מתוכו, זה חלק מן הדמוקרטיה, חלק מהיות אדם בן חורין גם להכפיש את אחיו. המשך בדרכך זו עד לסוף המר. גור לך בעיראק, או בלבנון, או במצריים, ושם נראה אותך נלחם את מלחמתם הצודקת של היהודים שגורשו משם אחרי אלפיים שנות גלות.
_new_ הוספת תגובה[•] אפשר גם לטעון שאין דבר כזה, יובל ברנדשטטר
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 8:55)
בתשובה לדר יובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על ידי אימוץ ושימוש יתר במושג אנטישמיות לא משיגים דבר בהבנת המציאות.
אף אחד לא גייס את השואה אלא את העובדות שיהודים תובעים נכסים פרטיים בארצות אחרות.

איפה אני אגור אני אחליט. כמו אמך אני פלשתינאי ואני גם יהודי.
_new_ הוספת תגובהברנדשטטר מגייס את השואה: תגובה 74140, תגובה 75196
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 10:45)
בתשובה לדר יובל ברנדשטטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהברנדשטטר מגייס את השואה: תגובה 74140, תגובה 75196
XT (יום שישי, 13/07/2007 שעה 17:53)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד סיון חזר בשאלההההההההההה.......
וחבל.
_new_ הוספת תגובהלמה יהודים שונאים יהודים ?
ישראל רבי (שבת, 14/07/2007 שעה 11:49) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני שואל את השאלה בכנות ומתוך רצון ליותר אהבה במדינת ישראל

איך נוצר מצב שכל דבר שיש לו ולו מעט מתוך ההיסטוריה היהודית והיהדות הופך מיד לדבר שצריך להתנגד לו ?

השאלה היא טהורה ונקייה ובלי שום אינטרסים ומתוך אהבה

איך כל דבר שיש לו ריח של יהדות מייד זוכה לחשיבה שמדובר פה על משהו פרימיטיבי ? משהו שונא חופש וכך הלאה?

איך הגענו לזה ?

איך משפרים את המצב ?

השאלה מופנית גם לאנשי שמאל וגם לאנשי ימין - הכל מתוך רצון אמיתי לחפש את הדרך לחיים טובים יותר ביחד
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
עמיש (שבת, 14/07/2007 שעה 12:48)
בתשובה לישראל רבי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה פשר השנאה היוקדת הזו של הדתיים לחילוניים, מה פשר טירוף השנאה של הימין כלפי השמאל (כולל מעשי רצח).
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (שבת, 14/07/2007 שעה 22:44)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדתיים אינם שונאים את החילוניים אלא את החוליגנים החילוניים .
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
ע.צופיה (שבת, 14/07/2007 שעה 23:45)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם החילוניים שונאים רק את החוליגנים החרדיים ויש המונים כאלה.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 6:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האנטישמים הישראליים עורכים דה לגיטימציה של היהדות ווהדתיים . מכיוון שהם תפסו את השילטון כוחם רב והם מתעללים בדתיים .
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
ע.צופיה (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 19:53)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עצם זה שאתה משתמש (ולא רק אתה)במילה אנטישמים בכדי לסווג קבוצה ביהדות מראה עד כמה אתה מלא שינאה,משמטה ורגשי אשם.
כאשר אני אומר שגם החילוניים שונאים חוליגניים חרדיים לזה בדיוק אני מתכוון.
כאשר יהודי משתמש במילה אנטישמי כלפי יהודי אחר הוא בעיני חוליגן.(עד כמה שלא נעים להגיד את זה, אך ככה אני חושב).
החילונים לא תפסו את השלטון, הם בשלטון בגלל שהם ר ו ב מ ו ח ל ט בעם היהודי!!
זו עובדה וכל פילפול מפולפל לא ישנה זאת.
מי ששואף לתפוס את השלטון הם החרדים, שהפם מיעוט די מבוטל,אך שואפים לקבל השפעה מעבר לכוחם.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 22:47)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אדוני ,
אנטישמיות היא דה לגיטימציה של היהודים והיהדות .
אני נתקל על כל צעד ושעל בתקשורת , במערכת השלטונית ובמערכת האכיפה הישראלית במהלכים לדה לגיטימציה של יהודים ויהדות .
אני בסה''כ מתאר מצב ועמדות .
אותם גופים אשר השתלטו על הרחוב הישראלי ועל מערכות השילטון נוהגים בכלים ובשיטות האנטישמיות המקובלות . ברשותי ספר המכיל אוסף קרקטורות אנטישמיות של חיים גורי המציב זה לעומת זה קרקטורות של גרמניה הנאצית לעומת קרקטורות של רוסיה הסוביטית . אני איתרתי קרקטורות אשר פורסמו בתקשורת הישראלית אשר הנן העתק של אותן קרקטורות אנטישמיות תחת שרביטם של היטלר וסטלין .
הדתיים במדינת ישראל הפכו לשעיר לעזזל בדומה ל''יהודי'' בגולה . הם אשמים בכול . כל צרה המתרגשת על מדינת ישראל ועל החברה הישראלית הם האשמים .
לא נעים אך זהו המצב, ואני מכנה את הכלב בשמו .
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
ע.צופיה (יום שני, 16/07/2007 שעה 1:48)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה רואה את החיים בצורה מעוותת ולכן אתה מתאר מצב ועמדות בצורה מעוותת.
נכון שיש הרבה אי-צדק ברחוב הישראלי ובמערכות השלטון.אי הצדק הזה אינו מכוון לעדה או גוף מסויים. הוא תולדה של אומה בהתהוות ושל מהות החיים שאינם תמיד צודקים ואינם תמיד מתנהלים כפי שהיינו רוצים שזה יתנהל.
אף אחד לא השתלט על הרחוב הישראלי ועל מערכות השלטון. ישראל היא דוגמה לדמוקרטיה ומי ששולט בה, נבחר ביושר. זה שהגופים האהודים עליך לא נבחרו,זה בגלל שהם במיעוט קטן.צריך לקבל את עובדות החיים בבגרות אישית ולא בנקמנות ילדותית.
הדוגמא על הקריקטורות היא דוגמה לילדותיות שבגישתך. אתה נתפס למשהו שולי שבשולי (ואיני יודע אם זו אמת או לא),מנתח אותו בצורה מעוותת ומדליך על הכלל.
אתה באמת חושב שהקריקטורות של גורי קבעו את דמות החברה הישראלית?
הדתיים בישראל אינם שעיר לעזעזל, אולי משעיר לעזעזל!
חוסר הסובלנות החרדית מסכסך אותם עם חוגים אחרים ביהדות, הרבה עם היהדות הדתית לאומית, אך גם עם היהדות החילונית. תחושת האשם שלהם(לפי קביעתך ,שאיני יודע אם היא באמת תחושת הרחוב החרדי)היא תוצאה של התגודדותם בגטו רוחני ולא עקב יוזמה של יריביהם התיאולוגים.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום שני, 16/07/2007 שעה 7:12)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נתוח התופעות בדרשטרימר אינה ילדותיות .
אתה כבר יודע שלדתיים רגשי נחיתות .
הציונות האנטישמית השתלטה על הרחוב ועל מערכות השלטון האנטישמיות ומקדמת אותן .
ברז יודע שצריך להפטר מן השטחים .והוא רואה עצמו כנציג העם .
מענין מה דעתו להפטר מארץ ישראל ולקבל אזרחות צרפתית . החברמן הזה סיפר שהוא מבין יותר טוב את התנך בצרפתית .
לא טענתי שהקרקטורות שגורי אסף מגרמניה הנאצית ורוסיה הסוביטית עצבו את דמות החברה הישראלית הוא בסה''כ אסף מידע . אני בסה''כ אספתי מידע ביחס לתקשורת האנטישמית הישראלית .
לא טענתי שלחרדים תחושת אשם . לא נראה לי שהם מרגישים עצמם אשמים קרא מה הם כותבים ואומרים ולא מה כתוב בהארץ .הם מאשימים ורבים מההאשמות נכונות .
מדוע אני צריך לחשוב ההפך מהמציאות ?
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
ע.צופיה (יום שני, 16/07/2007 שעה 8:02)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אתה מתכוון לדרשטרימר הגרמני-נאצי, אז מה הענין לויכוח הזה?
אני מאמין שהבריונות החרדית הבאה מדי פעם לידי ביטוי בירושליעם בעיקר,נובעת מפחד מהיהדות החילונית.
כפי שציינתי קודם השימוש במילה אנטישמיות כלפי יהודי מלמדת על שינאה ומשמטה רבה שכנראה מונעת ממך לראות את המציאות כפי שהיא.
דעותיו של מר פרס ידועות ולמרות זאת רוב מוחץ של חברי כנסת בחר בו.וקיטרוגך כנגדו מתקשרות לראייה המעוותת של המציאות.
בקריקטורות של גורי- קודם היית אידיאולוגי לגביהם עליו אתה טכני. סתם אספת, סתם כתבת,ממש שיא התמימות.
הצדק והאמת אינם נחלתו המלאה של צד אחד.הם מתחלקים במידה זו או אחרת בין הצדדים לויכוח.אתה מאמין (בניגוד אלי)כי הצדק והאמת הם נחלת צד אחד בלבד וזה הופך כל דיון למיותר.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום שני, 16/07/2007 שעה 8:37)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כפי שאמרתי אתה יודע שמה שמניע את החרדים הוא הפחד מפני החילוניים מנין ?
חביבי ,
לא הפחד אלא מעשי הנבלה שלהם המנסים להעביר אותם על דתם .
השימוש במילה אנטישמיות הנה תאור מציאות אנטישמית במדינת ישראל . זו אינה שנאה ומשטמה מצידי אלא תאור עובדתי .
תארתי את עבודתו של גורי . זה נתון . מדוע עשה זאת זו אינטפרטציה בשלב ראשון התיחסתי לנתונים . ובהמשך למשמעות .
אני כותב ומתווכח כי בסיס הידע עליו מתבססים החולקים עלי הוא שקרי במכוון שיטה המקובלת זה דורות רבים ע''י האנטישמים לדורותיהם .
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
ע.צופיה (יום שני, 16/07/2007 שעה 17:32)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מאמין כי הסיבה לחלק גדול מהתנהגות החרדים הוא בגדר מגננה מהשפעת היהדות החילונית. ההסתגרות, השמירה על מנהגים ישנים ,הלבוש ועוד דברים שונים הבאים לשמר את החברה החרדית בתוך עצמה. אין בזה כל רע כל זמן שהם ממלאים את חובותיהם האזרחיות למדינה. למשל בארה''ב,היעלה על הדעת שהחרדים לא ינהגו לפי החוק המקומי? אך בישראל הם נלחמים בחוק,וזה האבסורד והאיוולת מצידם.אני מפרש את באופן שבארה''ב פחדם מהשפעת החברה הסובבת אותם קטן עשר מונים מפחדם מהחברה הסובבת אותם בישראל.
המילה אנטישמיות אינה תאור מציאות בישראל היא פועל יוצא מהשנאה והמשמטה שאתה חש כלפי מדינת ישראל.אין אף עובדה אחת שמאששת את המציאות שאתה מדמה בראשך.
גם אני יכול לטעון כי בסיס הידע שאתה מתבסס עליו הוא שקרי במכוון, ואני גם יכול לטעון זאת כלפי החרדים כשיטה מקובלת עליהם זה דורות רבים.
איני טוען זאת,כי אני חושב שיש פה בעיה אישית שלך ולא דעה מקובלת על עדה שלמה. זכיתי לידידותם של חרדים לא מעטים מ''חצרות'' שונות ומעולם לא ראיתי התייחסות כמו שלך.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום שני, 16/07/2007 שעה 21:06)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במדינת ישראל חוקקו חוקים אנטישמיים במטרה לקעקע את היהדות . בארה''ב לא נחקקים חוקים אשר מטרתם לקעקע את היהדות .
בנוסף לכך המערכת המשפטית המושחתת של מדינת ישראל מעצימה את הבעיה ע''י מתן אינטרפטציה אנטי יהודית לחוקים קיימים .
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
ע.צופיה (יום שני, 16/07/2007 שעה 22:03)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תן דוגמאות של חוקים אנטישמיים לקעקוע היהדות?
בארה''ב קיימת הפרדה מוחלטת בין הדת למדינה. בישראל מי שהכי מתנגד להפרדת הדת מהמדינה הם החרדים,ולא בכדי.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום שני, 16/07/2007 שעה 22:14)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין צורך ואין משמעות לקיום מדינה עלובה בצורת נקניק מכורסם באיזור מפגר אלא אם מדובר במדינה יהודית .
חוק אנטישמי הוא חוק המאפשר גרוש יהודים ומונע גרוש ערבים .
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
ע.צופיה (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 6:46)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבנתי שאין לך דוגמאות,דהיינו אין שום חוק שאפילו הגיונך המעורפל יכול להגדיר אותו כחוק אנטישמי.
אז אתה בעצם שולל את כל קיומה של המדינה(''עלובה בצורת נקניק מכורסם'').כמו שכתבתי: השנאה המשמטה מערפלות את מחשבותך וראייתך.
אין חוק המאפשר גרוש יהודים ואין חוק שמונע גרוש ערבים. הכל פרי דמיונך המעוות.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 7:22)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המערכת המשפטית המושחתת של מדינת ישראל נתנה אינטפרטציה אנטישמית לחוק הישראלי .
הראה לי מתי גורשו אלפי ערבים על פי חוק שעבר בכנסת וקיבל את הכשר הבגץ האנטישמי .
הבגץ האנטישמי לא אישר גרוש של כמה מאות מחבלים .
קיימים עשרות ומאות אלפי מבנים בלתי חוקיים של ערבים והם נשארים על מכונם .
חביבי איני שולל את קיומה של מדינת ישראל . אני שולל את קיומה של מדינת תושביה ולא של מדינת היהודים .
קיום מדינת תושביה אינו מצדיק את המחיר .
שים לב הקשר בין החוק והביצוע בישראל הוא רופף ביותר .
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
ע.צופיה (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 7:53)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עדיין אתה לא מביא דוגמאות,אלא רק השמצות ואמירות בעלמא.
למה צריך חוק לגירוש אלפי ערבים?
הבג''ץ בשנת 1992 או 1993 אישר גירוש 1200 ערבים ללבנון.
כאשר אין סיבה חוקית לגירוש -לא מגרשים, מה אנטישמי בכך?
יש בעיה עם הבנייה הבלתי חוקית-זה נכון,צריך להתמודד עם זה אבל מה הקשר לזה ולאנטישמיות?
מדינה ללא תושבים אינה מדינה. זו המדינה ואלו תושביה! אם אינם מוצאים חן בעינך או אינם לטעמך,-יש דרכים לשנות זאת. קללות והשמצות אינן הדרך הנאותה.
יש בעיה בין חוק לביצועו. לא הייתי אומר קשר רופף,אך בהחלט יש מקום לשיפור. איני חושב שזו רק בעיה ישראלית,זו בעיה בכל המדינות הדמוקרטיות בגלל התערבויות יתר בין הרשויות.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 17:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החוק ש.וק הוא כחומר ביד הבגץ האנטישמי.
קיים חוק הונאה בכשרות . העוברים עליו מקבלים 1000 שקל קנס כי השופט האנטישמי החליט כך . וזאת כאשר הפרקליטות או המשטרה החליטו שיש ענין לציבור .
קיים חוק שעות עבודה ומנוחה השופטים האנטישמים , אם מוגשת תביעה מטילים קנסות מצחיקים .
חביבי ,
באצה''ב על הונאה בכשרות שופט גוי מטיל קנסות מסדר גודל של מיליון דולר כי זו הונאה ואסור להונות . אם הוא מזייף סימול של גוף כשרות הוא ימצא עצמו בבית סוהר . פה עושים מהענין בדיחה .
זו גישה אנטישמית , קיימים חוקים שלא אוכפים אותם כי המערכת המשפטית המושחתת החליטה .
כך בגרוש וכך בהריסה בלתי חוקית ושאר ירקות .
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
ע.צופיה (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 18:44)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החוק מכובד במדינת ישראל במידה סבירה.מי שאינו יכול לעמוד במטלות החוק יוצא כנגדו .בין אם זה עבריין חילוני או חוליגן חרדי או מתנחל סרוג.
זה שהקנס על הונאה בכשרות (כדבריך ,כי איני בקיא בענין ספציפי זה) הוא רק 1000 ש''ח וזו,כדברך, שערוריה,יתכן שאתה צודק,אך אין לזה קשר עם אנטישמיות. כפףי שאמרתי השנאה מעוותת את שיקול דעתך.
אין לי התנגדות שהחוקים בארץ יהיו כפי שהם בארה''ב. חקיקת חוקים זה ענין פוליטי ולא אנטישמי. דוקא הגישה שלך מרחיקה את החוקים הללו ולא מקרבת אותם. כי בגישה כה מלאת שנאה ושיטנה לא תשיג שיתוף פעולה ואז,אתה והדומים לך בגישתם,שאתם מיעוט קטן בעם בכלל ובקרב היהודים בישראל בפרט תשארו עם השנאה והמשמטה בלבד והשיירה תמשיך הלאה.
קצת שיקול דעת לא הזיקה מעולם.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 6:46)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה שהעונש על עבירה הפוגעת קשות ביהודי דתי היא בדיחה זו אנטישמיות במיטבה .
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
צדק (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 6:32)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בארה''ב מי שמבצע הונאה בכשרות מקבל עונש כבד,
ובישראל, שופט מאיים ונותן הוראה להונות בכשרות.

בארה''ב מי שיפלה יהודי בעבודה, יאלץ אותו לעבוד בשבת,
יתבע וישלם קנס גדול מאד,
בישראל האפליה הזו בוטה ובראש חוצות.

כאשר תהיה דתי כמו ארה''ב תוכל אולי לדבר על הפרדה.
בינתיים אתם רק אנטישמים ופורעי חוק.
_new_ הוספת תגובהסתם שקרן
עמיש (יום שני, 16/07/2007 שעה 22:13)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא תוכל להביא אף דוגמה אחת לדבריך, לא בחקיקה ולא בפסקי דין והחלטות של בתי משפט
_new_ הוספת תגובהסתם שקרן
לוי (יום שני, 16/07/2007 שעה 22:16)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא להאכיל ילדים חרדים וכן להאכיל ערבים .
_new_ הוספת תגובהסתם שקרן
עמיש (יום שני, 16/07/2007 שעה 23:51)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בלי סימאות.
תביא דוגמה ברורה ומפורטת
_new_ הוספת תגובהסתם שקרן
לוי (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 7:31)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אותו שופט אשר קיבל בירושה את כורסתו בבית המשפט העליון פסק שלילדים החרדים לא מגיעה ארוחת צהרים בניגוד לאחרים .
אותו שופט איים שיקצץ את ידי מי שיצמצם את אחוזת משפחתו-בית המשפט העליון .
הוא גם פסק שיש להרוס את המצבה על קברו של גולדשטיין אבל אישר את האנדרתה על קברו של מחבל ערבי .
ואידך זיל גמור .
_new_ הוספת תגובהשההורים שלהם ילכו לעבוד.לילדים חרדים לא מגיע ארוחות חינם.
עמית כריש אדום (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 9:38)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה[•] אתה ממשיך לשקר
עמיש (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 9:44)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]

אף אחד לא פסק מעולם כי ''לילדים החרדים לא מגיעה ארוחת צהרים בניגוד לאחרים''
והרס השיקוץ על קברו של גולדשטיין הוא כבוד גדול ליהדות.
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך לשקר
לוי (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 18:00)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אדוני ,
ביחס לארוחות אינך אומר את האמת .
ביחס למחבל הערבי , השופט המטורלל לא פסק לפי החוק אלא לפי עמדתו הפוליטית .
גישה כזו נחשבת פגומה במדינות מתוקנות .
אבל האנטישמיות גוברת על החוק .
_new_ הוספת תגובה[•] שקר
עמיש (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 18:05)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כפי שציינתי, מעולם לא היתה פסיקה מהסוג שציינת ביחס לארוחות לילדים חרדים.
הנך מתבקש להביא את הדברים במלואם אם אכן היה מקרה כזה.
_new_ הוספת תגובה[•] שקר
לוי (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 6:55)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן היתה !
_new_ הוספת תגובה[•] שקר שמאלני. הסיפור הובא כאן לפחות פעם אחת.
צדק (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 8:15)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]
אך אתה כמו סיוון ''תביא הוכחה'' גם על דברים שהופיעו אלף פעם.

הנה בשבילך,
הסיפור פעם נוספת:

ג''ץ דחה את עתירתה של ביתר עלית לחייב את המדינה להחיל את חוק ארוחה לכל תלמיד על כל התלמידים בעיר כולל אלו הלומדים בבתי ספר פרטיים.

כתבתנו רותי אברהם מוסרת כי בפסק הדין קבעו השופטים: חשין נאון וג'ובראן כי המחוייבות של המדינה לספק ארוחה חמה במסגרת יום חינוך ארוך היא רק לתלמידים שלומדים במערכותיה הממלכתיות והמוכרות, ולא אחרות. הם כותבים בפסק הדין: ''אל יבואו בטענה כי אין מזכים אותם בארוחה חמה כהוראות חוק ארוחה חמה לתלמיד. הכל מסכימים כי לא המדינה מממנת את קיומו והחזקתו השוטפת של בית הספר המוכר שאינו ממלכתי. כי גופים פרטיים אלה ואחרים הם המממנים קיום והחזקה של אותם בתי ספר כנדרש מכך. אותם גופים פרטיים הם גם שיממנו כחלק מההחזקה השוטפת הן את יום הלימודים הארוך והן את הארוחות החמות הניתנות לילדים הלומדים יום לימודים ארוך''.

והנה השוואה לפסיקתם של השופטים כאשר מדובר במשפחה של רוצח ערבי:

בשבוע שעבר כבר עסק עתון זה בהרחבה בדמותו של השופט מישאל חשין שבהבל פיו קבע כי ראויים תלמידי החנוך החרדי לשלם בארוחות הצהרים שלהם על העובדה שמיאנו להצטרף לחנוך הממלכתי. וכך כתב השופט הנכבד: ''יבואו אותם ילדים בבתי הספר הממלכתיים וכדבר הלמד מענינו יזכו בכל ההטבות שהמדינה ורשויות הצבור מעניקות לילדים הלומדים בבתי-ספר ממלכתיים. ואולם אם חרף זאת יבחרו ילדים - שמא נאמר: הוריהם של ילדים - שלא להידרש לחנוך הממלכתי אלא לחנוך הניתן במוסדות אחרים... אל יבואו בטענה כי אין מזכים אותם בארוחה חמה''.
דבריו הנחרצים של השופט עוררו אצלי זכרון עמום ואכן כעבור חפוש קצר מצאתי פסק דין אחר של אותו שופט, הפעם בבג''ץ 2006/97 'מיסון מחמד אבו פארה ג'נימת נגד אלוף פקוד המרכז'. מדובר בעתירה שהגישה אשתו של רוצח-מתאבד, אם לארבעת ילדיו הקטנים, בדרישה למנוע מצה''ל להרוס את הבית שבו התגוררו המחבל ובני משפחתו. הרכב השופטים דחה את העתירה והצדיק את מדיניות הרס הבתים של צה''ל אולם יוצא מהכלל היה השופט חשין שבדעת מעוט יצא בתקיפות ובחריפות יוצאת דופן נגד ההחלטה. מענין לעקוב אחר נמוקיו של חשין. וכך כתב אז השופט:

''אם נהרוס את דירתו של המחבל, נהרוס בה-בעת את דירתם של האשה ושל הילדים. במעשה זה נענוש את האשה ואת הילדים אף שלא חטאו. לא כן יעשה במקומנו. מאז קום המדינה - בודאי כך מאז 'חוק יסוד כבוד האדם וחירותו' - נקרא אל תוך הוראת 'תקנה ‎119 לתקנות ההגנה', נקרא בה ונשקע בה, ערכים שהם ערכינו, ערכים של מדינה יהודית, חפשית ודמוקרטית. ערכים אלה יוליכונו היישר אל ימים קדומים של עמנו וימינו אלה כאותם ימים: לא יאמרו עוד 'אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה'. כל האדם האוכל בוסר שיניו תקהינה''.

מעניין עוד כמה פעמים יבקש
הוכחות לאנטישמיות של השופטים בישראל.

הכחשת היותו של בית המשפט אנטישמי כמוה כהכחשת שואה !!
_new_ הוספת תגובה[•] שקר שמאלני. הסיפור הובא כאן לפחות פעם אחת.
לוי (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 10:12)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עוד פרט אנטישמי .
הר הבית הוא מקום מקודש ליהודים .
על פי החוק הם רשאים להתפלל שם . הבגץ האנטישמי בתאום עם המשטרה המושחתת והפוליטית עורכים תרגיל מסריח מפליצים איזה הצהרה על מתיחות וההר נסגר ליהודים .
הר הבית הוא שמורה ארכאולוגית ואין לערוך בו חפירות או שינויים ללא ליווי ארכאולוגי .
מערכת האכיפה הפוליטית המושחתת אינה מבצעת את חובתה . אותה מערכת מנוולת הגישה תלונה נגד סטודנט לארכיאולוגיה אשר נבר במזבלה אליה הושלך שפך של חפירות מהר הבית כאשר משליכי השפך הערביים לא העמדו לדין.
זו אנטישימיות לעילא ולעילא .
כל זה על קצה המזלג . אם מענין אותך המשך לחטט ותמצא אוצרות .
_new_ הוספת תגובה[•] בג''ץ מנסה לכפות על יהודים לאכול טרף !!
צדק (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 11:14)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]

מישאל חשין מתלהם ומאיים כמו תגרן בשוק,
על מנת לכפות גזירות של אנטיוכוס על יהודים.

לפני שנים אחדות ליוויתי פרשה שבה התוודע שופט בית המשפט העליון בדימוס, מישאל חשין, לגבולות הכוח של מערכת משפט בחברה דמוקרטית, כשהיא מנסה לכפות את השקפותיה – צודקות ככול שיהיו – על מערכת דתית. היה זה לאחר שהרבנות הראשית לישראל הורידה את הכשרות למהדרין ממשחטה שמכרה את טרפותיה למפעל לבשר טרפות שמוכר את תוצרתו בשוק הישראלי.

בפסק דין נמלץ הבהיר חשין לרבנות כי אינה יכולה להתנות כשרות, או כשרות למהדרין, בנושאים שנמצאים מחוץ לדיני הכשרות עצמם, ושאין היא רשאית לשלול מהמשחטה את הכשרות למהדרין רק בגלל שבפעילות עסקית אחרת היא נותנת ידה לעוברי עבירה.

_new_ הוספת תגובהמה עניין שמיטה לכלי מיטה
דוד סיון (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 11:54)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמיש (תגובה 100992): ''אף אחד לא פסק מעולם כי ''לילדים החרדים לא מגיעה ארוחת צהרים בניגוד לאחרים'''.

כדי שתוכל לטעון בהגינות וביושר לגבי פסק הדין עליך באמת להציג אותו כאן ולא כתבה עיתונאית מוּטה. אבל נניח לרגע לבעיה הזאת ותנסה לענות, ישר ולעניין, לשתי שאלות פשוטות:
איך בדיוק מפריך פסק הדין הזה את טענתו של עמיש?
איך פסק הדין הזה קשור באנטישמיות?
_new_ הוספת תגובה[•] כעניין אנטישמיות לשנאת יהודים
צדק (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 12:31)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פסק הדין הזה אומר שלילדים חרדים לא מגיעה ארוחה,
והתירוץ האנטישמי לקביעה זו הוא רק תירוץ.

הפסק הזה הוא אנטישמי כי הוא נקבע רק לגבי יהודים חרדים.

ובמקרים אחרים כמו בארוחה לילדים ערבים,
או במקרה המחבל, בו השופט ''מודאג'' מהשפעת העונש על ילדי הרוצח,
הם פסקו לטובת הערבים וחיפשו תירוצים לטובת הערבים.

מעשי המחבל אסור שישפיעו על ילדיו,
אך אב חרדי השולח את ילדו לבית ספר יביא להרעבת הילד ע''י בג''ץ.
_new_ הוספת תגובהנסיון כושל
דוד סיון (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 14:10)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפרשנות שלך ללא הצגת פסק הדין (בעניין ארוחות; ביתר עלית) כולו היא לא רצינית בלשון המעטה.

להלן רק סיבה אחת מרבות שאפשר להעלות:
הרי הפסק נקבע לגבי עתירה ספציפית של ביתר עילית לגבי תלמידים שלומדים בבתי ספר פרטיים. מאחר ואין 'ארוחה לילדים ערבים בסיפור' התוספת הזאת לא רלוונטית.

-----

עניין הארוחה של לא קשור לסיפור על משפחת המחבל.

כרגיל הדייסה שאתה מבשל לא רצינית ולא תומכת בטענות מההודעה הקודמת כמו שלא תומכת בטענות החדשות.

במקום להבהיר ולהציג תמיכה לטענות שלך אתה מוסיף ומסתבך עם עוד טענות מופרכות. לא חבל?
_new_ הוספת תגובהנסיון שמאלני כושל להצדיק אנטישמיות
צדק (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 15:20)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לך חפש את פסק הדין בעצמך.

גם עתירת המחבל היא ספציפית וגם עתירת הילדים הערבים היא ספציפית.
האנטישמי תמיד ספציפי כלפי יהודים.

----------

ענין הארוחה קשור מאד לסיפור המחבל.
אך שמאלני חסר מוסר אנושי כנראה לא מבחין בעיקרון המשותף לשניהם.
אולי הסבר ברמה יסודית יעזור לשמאלני להבין.

השופט טוען שהריסת ביתו של המחבל תפגע בילדיו,
ואסור שהילדים יסבלו בגלל מעשה אביהם.

אותו השופט טוען שילדי החרדי יסבלו ויורעבו בגלל מעשה אביהם,
כי אביהם שלח אותם לבית ספר חרדי מסוים.

נקווה שסייעתי לחסר המצפון להבין את הקשר הברור לכל אדם מוסרי.
_new_ הוספת תגובהעוד נסיון כושל של חסר כבוד עצמי
דוד סיון (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 17:51)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נכון, אינך צריך לחפש את פסק הדין. אתה גם לא חייב לטעון טענות בקשר לפסק הדין כפי שאתה עושה. מילא אם היית מצליח להראות שיש להן בסיס. אלא שבנתיים במקום להראות שטענותיך נסמכות על ידי פסק הדין (שיש להן בסיס) אתה ממשיך לעסוק בהשמצות נבזיות. אבל זה לא יעזור לך כי. הטענות שלך לא נסמכות בציטוטים שהצגת. הנה עוד טענה כזאת:

צדק (תגובה 101044): ''אותו השופט טוען שילדי החרדי יסבלו ויורעבו בגלל מעשה אביהם, כי אביהם שלח אותם לבית ספר חרדי מסוים''.

היכן בדיוק כתוב שזו טענת 'אותו השופט'?
היכן 'אותו שופט' טוען זאת?

כמי שמשתמש בהשמצות במקום למצוא בסיס לטענותיו אתה פוגע בכבודך העצמי.
_new_ הוספת תגובהעוד נסיון כושל של חסר מצפון
צדק (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 7:07)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגיד לי, אתה אהבל או שאתה עושה את עצמך?

העובדה היא שהשופט דואג שילדי המחבל לא יסבלו בגלל מעשה אביהם,
ודואג שילדי היהודי כן יסבלו בגלל מעשה אביהם.

אני לא צריך שהשופט יכתוב כשיש עובדות מול העיניים.
_new_ הוספת תגובהעוד נסיון כושל של ה''צדק''
דוד סיון (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 7:46)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגידופים לא יעזרו לך.

תראה אתה יכול לגדף עד מחר אבל הטענות שלך לא מחזיקות מים, לא מחזיקות כלום. ראשית, אתה מפרש לא נכון את פסק הדין בעניין מימון ארוחות צהרים. שנית אתה ממציא קשר מופרך לפסק דין אחר.

הציטוטים שהצגת עד עתה לא תומכים בכלום בטענות שלך. למרות שאתה אוהב לטעון (תגובה 101087): ''רק קישור מדויק לנושא המדובר נחשב'', אתה לא נוהג כך בעצמך. לכן מן הדין שלפחות תציג את החלקים מפסק הדין שתומכים בטענות הללו. עד שתעשה זאת הטענות שלך מופרכות כי:
1. פסק הדין לא אוסר על אב יהודי להאכיל את בניו ובנותיו. מכאן שאינו דואג שיסבלו.
2. מאחר שמס' 1 נכון הרי שהקשר שאתה ממציא לפסק הדין בעניין המחבל מופרך.

העובדות שהצגת לא תומכות בטענות שלך ולכן לא מצדיקות את הגידופים החמורים בהם אתה משתמש כלפי השופט ובית המשפט.
_new_ הוספת תגובהעוד נסיון כושל של ה''צדק''
לוי (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 8:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בילבול ביצים בערבון בלתי מוגבל .
_new_ הוספת תגובהעוד נסיון כושל של ה''צדק''
דוד סיון (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 9:26)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כרגיל אתה בוחר באלימות מילולית כאשר הטענות שלך ושל חבריך מופרכות.
_new_ הוספת תגובהעוד נסיון כושל של ה''צדק''
לוי (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 10:06)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שום דבר לא מופרך .
_new_ הוספת תגובהועוד איך מופרך: תגובה 101090
דוד סיון (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 11:01)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה[•] עוד נסיון כושל
צדק (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 8:27)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]

1. פסק הדין גם לא אוסר עליך לכתוב שטויות,
אולי בגלל זה אתה כותב שטויות והבלים?
תגיד לי, מה הקשר בין האכלת הבנים ע''י האב לבין הנושא הנידון?
מזל שלא היזכרת את הצבים באיי גלפגוס..

2. מכאן שדבריך מפגרים בעליל ומנותקים מהנושא.
_new_ הוספת תגובהברור שבנסיון כושל זה תמו טיעוניך הענייניים
דוד סיון (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 9:47)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טיעוניך הופרכו כבר בתגובה 101090. במקום להודות שטעית, או שבילפת או פשוט לשתוק אתה מוסיף שאלות לא רציונליות, ומשתמש בגידופים להגדרת ההפרכה. אבל מה לעשות זה שאתה וחברך לוי מגדפים את ההפרכה לא משנה כהוא זה.

מה שכתבתי קודם עומד ומתחזק: ''[צדק,] העובדות שהצגת לא תומכות בטענות שלך ולכן לא מצדיקות את הגידופים החמורים בהם אתה משתמש כלפי השופט ובית המשפט''.
_new_ הוספת תגובהקשקשת הזויה
עמיש (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 20:02)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה שהילדים יסבלו?
שהוריהם יתנו להם אוכל והכל יהיה בסדר.
_new_ הוספת תגובהלמה שהאנטישמי יסבול
צדק (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 7:09)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שירעיב ילדי יהודים ויאכיל ילדי מחבלים.
_new_ הוספת תגובהלמה שהאנטישמי יסבול
לוי (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 7:27)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השופט הזה שקיבל בירושה מאביו את כוסאת בית המשפט העליון הפך לבדיחה מהלכת עוד בתקופת מלכותו . רק אז הסמכויות היו בידיו .
לזכותו יאמר שלו תרומה די משמעותית לזילות בית המשפט העליון , זילות זו אולי תעזור להחזיר את בית המשפט לשפיות .
_new_ הוספת תגובהקשקוש
יובב (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 23:46)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פסה''ד:
1. חוקית -
חוק מפעל ההזנה: ''השר, בהסכמת שר האוצר, יקבע את אוכלוסיית התלמידים הזכאים לארוחה יומית על פי חוק זה, במוסדות החינוך ביישובים ובשכונות שבהם חל יום חינוך ארוך **לפי חוק יום חינוך ארוך ולימודי העשרה, התשנ''ז-‏1997**, בימים שבהם הלימודים במוסד החינוך מתקיימים עד שעות אחר הצהריים''
כלומר ''חוק ארוחה יומית לא יחול אלא על בתי-ספר שחוק יום חינוך ארוך חל עליהם.''
בג''ץ אינו המחוקק - הוא מפרש את החוק. המחוקק קבע מסגרת מסויימת, ובג''ץ אמור ליישם על פיה, אלא אם כן רוצים לערער על צדקת החוק.

2. צדקת החוק -
''מוסדות החינוך הרשמי - חינוך ממלכתי וחינוך ממלכתי-דתי - והם מוסדות המוחזקים בידי המדינה והרשויות המקומיות והממלאים אחר חובתה של המדינה לספק חינוך חינם לכלל ילדי ישראל (סעיפים 1 ו- 6 לחוק לימוד חובה, תש''ט-‏1949). כפיפותם של מוסדות חינוך אלה לפיקוח המדינה היא גדולה - הן בתחום המינהלי הן בתחום החינוך - וכל אשר נעשה בהם, באחריות המדינה נעשה הוא. תוכנית הלימודים בהם נקבעת על-ידי משרד החינוך, והחינוך הניתן בהם הוא חינוך ממלכתי או חינוך ממלכתי-דתי, ''
''בצד מוסדות החינוך הרשמיים פועלים מוסדות חינוך פרטיים שנועדו (על דרך הכלל) לשרת מיגזרים מסוימים באוכלוסיה. מוסדות אלה, הקרויים בחוק ''מוסדות חינוך מוכרים'' (סעיף 1 לחוק חינוך חובה), נתונים אף הם לפיקוחו של משרד החינוך, אך פיקוח זה עיקרו הוא בתחום המינהלי ואילו בתחום החינוך הפיקוח מוגבל הוא, בהתאם לסיווגו של כל מוסד; מעורבות המדינה במוסדות אלה מעורבות מוגבלת היא, והחינוך הניתן בהם אינו חינוך ממלכתי. המדובר במוסדות המופעלים בידי גופים פרטיים שזיקתם למדינה מוגבלת, והמדינה אינה חייבת לשאת - אף אינה נושאת - במימונם.''
''המדינה ממלאת חובתה ליתן חינוך חינם לילדי ישראל במיסגרתה של מערכת החינוך הממלכתית והממלכתית-דתית, ואף שהחוק מאפשר להורים לבחור לילדיהם חינוך ''פרטי'' תחת חינוך ''ממלכתי'', אין בעצם מתן אפשרות הבחירה כדי לייסד חובה המוטלת על המדינה לשאת בהוצאות לימודיהם של תלמידים שהוריהם בחרו שלא לשבצם במסגרת הממלכתית. לשון אחר: הורים שהחליטו שלא לקבל שירותי חינוך חינם אין-כסף במסגרת החינוך הממלכתי, ותחת זאת בחרו בחינוך פרטי שאינו חינוך ממלכתי, לא קמה להם זכות לדרוש מן המדינה כי תממן את הוצאות לימודיהם של ילדיהם''

בעברית - המדינה מציעה שירות חינוך חינם. אם החלטת ללכת על שירות פרטי אחר - מה אתה רוצה מהמדינה?

אם מחר בבוקר מוישה זוכמיר מקים בי''ס לשיאצו שלא מלמד חשבון אנגלית וגיאוגרפיה, מי שבוחר ללכת לבי''ס זוכמיר - זב''שו.
_new_ הוספת תגובהזאת ועוד
דוד סיון (יום שישי, 20/07/2007 שעה 6:28)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מקריאת חלק מפסק הדין עולה שבחלק מבתי הספר בביתר עלית מתוקצבת ארוחה לתלמידים

''המחוקק מפנה אותנו מפורשות לחוק יום חינוך ארוך, ובכך מורה הוא אותנו כי חוק ארוחה יומית לא יחול אלא על בתי-ספר שחוק יום חינוך ארוך חל עליהם. אכן המחוקק מסב הוראתו לא על יישובים ושכונות על דרך הכלל, אלא על מוסדות חינוך המצויים ביישובים ובשכונות שהוחל עליהם חוק יום חינוך ארוך''.

וע''פ פסק הדין 'חוק יום חינוך ארוך' לא חל על בתי ספר פרטיים. אחד הנימוקים הוא שזו גם כוונת המחוקק. חלק מילדי ביתר עלית זכאים למימון ארוחה חמה וחלק לא. על פי כוונת המחוקק, אם כן, מדובר ב'בחנה מותרת' בין בתי ספר ולא 'בהפליה פסולה' כפי שטענה העותרת וגם מר צדק ומר לוי.

משתמע שמר צדק עשה השוואה של משמעות פסק הדין כנראה מבלי לקרוא אותו. הוא גם חשב שאין צורך להציג את פסק הדין: ''לך חפש את פסק הדין בעצמך'' (תגובה 101044). מאחר שחלק מילדי ביתר עלית זכאים הרי שטענת ההפלייה ביחס למחבל היא מופרכת ביותר. אבל ע''פ פסק הדין גם טענת הפלייה ביחס לילדים יהודים אחרים היא מופרכת כי מדובר ב'הבחנה מותרת'.
_new_ הוספת תגובהשופטי בג''ץ יודעים לדרוש מהמדינה כאשר מדובר בערבים
צדק (יום שישי, 20/07/2007 שעה 7:18)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר ערבים עתרו לבג''ץ באותו הנושא בדיוק, ארוחות לילדים,
גם אז על פי החוק לא היה מגיע לילדי הערבים ארוחות.

אך אז בג''ץ דרש מהמדינה לתת לילדים הערבים ארוחות,
כי אסור להפלות בין ילדים בנושאים שהם זכות בסיסית.

בג''ץ הוא אנטישמי !!
ואנטישמי הוא מי שממציא תירוצים על מנת להצדיק את שנאתו.

-------------

קישור מעניין עבור כל השמאלנים האנטישמים,
שם ילמדו אתכם על האנטישמיות ותוכלו אולי להבין למה אתם אנטישמים:

''למה דווקא היהודים?'' הינו סמינר און-ליין הנותן הסבר מעמיק לשנאה העתיקה והשורשית ביותר בעולם.
_new_ הוספת תגובהאתה שוב מספר סיפורים
דוד סיון (יום שישי, 20/07/2007 שעה 7:49)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התרגיל חוזר על עצמו: טענות נגד פסיקות בג''ץ בלי הצגת הפסיקות עצמן. מה אנחנו יודעים על השיטה הזאת? בסיבוב הקודם, השבוע, הטענות שלך על פסיקת בג''ץ הופרכו באופן מוחלט. עוד ברור שקריאת פסק הדין לפני התחלת הדיון היתה עוזרת להבין זאת.

בניגוד לפעם הקודמת לא טרחת להציג שום מקור מידע אפילו פרשני. על סמך הנסיון אני קובע שספק גדול אם יש ממש בטענתך החדשה. מצד שני, כמובן שאשמח להיווכח שאולי הפעם תציג סוף סוף ביסוס כלשהו לטענתך.

קישור מעניין לכל הקשקשנים-הגדפנים שאוהבים להציג טענות מופרכות על הבג''ץ (http://www.court.gov.il/heb/home.htm). שם תוכלו ללמוד את העובדות הכתובות בפסקי הדין לפני שאתם, כמנהגכם, מציגים טענות מופרכות. אולי תבינו שהגידופים הנסמכים על טענות מופרכות מציגים אתכם באור מאד לא מכובד.
_new_ הוספת תגובהאתה שוב מספר סיפורים
לוי (יום שישי, 20/07/2007 שעה 8:14)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שום דבר לא מופרך . הבגץ האנטישמי יכול היה להחליט שאפליה על בסיס דתי פסולה ולפסוק לטובת החרדים . הוא לא עשה זאת .
בגלל אנטישמיות .
במקרה של הערבים סובב את הלשון ופסק לטובתם .
איפה ואיפה אנטישמית לעילא .
חברת הסעות אשר הוזמנו אצלה אוטובוסית ע''י ישע . המשטרה האנטישמית , הפוליטית , המושחתת, הזהירה אותה שלא יקבל הזמנות מהמשטרה וצהל .
אותה חברה מספקת הזמנות של אוטובוסים לשלום עכשיו . אז אותה מערכת שילטונית בולשביקית , אנטישמית ומושחתת לא הגיעה אליו .
אנטישמיות בולשביקית .
_new_ הוספת תגובהבהחלט מופרך-
דוד סיון (יום שישי, 20/07/2007 שעה 10:45)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגבי הטענות מאתמול הן בהחלט מופרכות.
דבריך על המקרה מאתמול עוד יותר מופרכים.
לגבי הטענות מהיום גם הן מופרכות על פי מה שכתוב בקישור שהוצג.

עצה: כדאי לקרוא את פסקי הדין לפני סיבובי הלשון.
הערה: לפי דבריך משתמע שלא קראת.
_new_ הוספת תגובה[•] בהחלט מופרך-
צדק (יום שישי, 20/07/2007 שעה 10:56)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]
_new_ הוספת תגובהבהחלט מופרך-
לוי (יום שישי, 20/07/2007 שעה 18:17)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הציון לאנטישמיות המערכת המשפטית הישראלית כולל מערכת האכיפה כולה היא עובדה מוגמרת .
שום דבר לא הופרך .
_new_ הוספת תגובהועוד איך הופרך
דוד סיון (יום שישי, 20/07/2007 שעה 20:05)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענות שנשענו על עובדות הופרכו.
הטענות שלך שהוצגו כמו אקסיומות לא מתייחסות לעובדות
אלא לאמונה שלך ועוד כמה אחרים. טענות כאלה אי אפשר
להפריך אבל רק הטפשים (שהעובדות לא מעניינות אותם)
יקנו את משמעותן.
_new_ הוספת תגובה[•] אתה שוב משקר בזדון.
צדק (יום שישי, 20/07/2007 שעה 8:26)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]
הנה המחפש הוכחות לזריחתה של השמש.
פשעים אלו מופיעים גם בתשקורת השמאלנית שלך.

עיריית עכו חוייבה לספק הזנה גם לתלמידים ערבים

עיריית עכו הפעילה מתחילת השנה שעברה את פרוייקט ההזנה בבתי הספר היהודיים, לאחר תיאום עם ההורים לגבי השתתפותם במימון. המגעים עם ההורים בבתי הספר הערביים לא התקדמו ובעירייה החליטו לוותר עליהם. בית המשפט הפך את ההחלטה על פיה. ראש העיר: ''החלטת השופט גוררת הוצאה של מיליוני שקלים שאין לשום רשות מקומית''

_new_ הוספת תגובהאתה שוב משקר בזדון.
עמיש (יום שישי, 20/07/2007 שעה 8:31)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במה זה דומה בכלל לעניין אותו בית ספר בביתר?
_new_ הוספת תגובהזה באמת לא דומה
צדק (יום שישי, 20/07/2007 שעה 10:17)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באחד מדובר ביהודים, ובשני מדובר בערבים...
לכן היהודים מורעבים והערבים מואכלים.
_new_ הוספת תגובה[•] קישקוש של חסר אחריות
דוד סיון (יום שישי, 20/07/2007 שעה 8:52)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דברי באמת יסודם: הטלתי ספק בטענתך עוד לפני שהצגת את הביסוס לטענתך לגבי בג''ץ. כעת אתה מציג החלטה של שופט מחוזי וצועק 'הוא משקר'.

אלא שלא הצגת את פסיקת בג''ץ בנדון וגם לא את פסיקת השופט המחוזי נשוא הידיעה ב-Ynet.
אבל הצועק שקר כנראה לא קורא בעיון את הידיעה שהוא מציג:
1. לא מדובר בבג''ץ ולכן טענתך כלפי בג''ץ עדין מופרכת.
2. על הידיעה השופט קבע:
''... כי על פי חוק ''ארוחה יומית לתלמיד'' אמורות העירייה והממשלה לממן את פרוייקט ההזנה ללא קשר לחלקם של ההורים במימון, אם כי היא רשאית לבקש את השתתפותם. ''תפיסת החוק היא שהעירייה מממנת יחד עם הממשלה את מלוא העלות, וגובה ההשתתפות מן ההורים לאחר מכן. העירייה (עכו) בענייננו בחרה לדרוש התחייבויות מראש מן ההורים, ומשלא נענתה (לדבריה), במידה מספקת על ידי הורי תלמידים במגזר הערבי, בחרה להפעיל את המפעל בבתי-ספר יהודים בלבד'', קבע השופט.

בקיצור טענתי על דבריך עדין נכונה
ולכן האלימות המילולית שלך חסרת בסיס הגיוני.
_new_ הוספת תגובהקישקוש של חסר אחריות
צדק (יום שישי, 20/07/2007 שעה 10:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בית משפט זה בית משפט, אינני מבחין ביניהם.
(בכל מקרה יש גם פסיקת בג''ץ בנושא זהה לזה של החרדים).

קביעת השופט מענינת את הסבתא שלי בערך......
כמו קביעתו של כל אנטישמי.
התירוצים משתנים, התוצאות קבועות.
התירוצים משתנים, והחרדי תמיד מפסיד,
התירוצים משתנים, והערבי תמיד יקבל סיוע.

לך לאתר המסביר את האנטישמיות,
ותלמד מהי אנטישמיות ומיהו אנטישמי,
ותבין למה אתה ובית המשפט אנטישמים.

הגיע הזמן ללמוד, דוקטור.........
_new_ הוספת תגובהאתה, צדק, לא לומד
דוד סיון (יום שישי, 20/07/2007 שעה 10:56)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם תקרא את פסק הדין (לגבי המקרה מאתמול) אולי תבין סוף סוף שדבריך מופרכים.
אכן אתה מחליף תירוצים אבל נשאר עם טיעונים מופרכים.

כנראה, כאשר מדובר בדיון הגיוני אתה מעדיף לייצר סלטים.
עצה: עדיף וחכם שתלמד להבחין את הטעון הבחנה.
_new_ הוספת תגובהסיון, רואים שאתה שמו''צניק
עמיש (יום שישי, 20/07/2007 שעה 11:34)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולכן לא למדת את שיטות התעתוע בהן דורשים הדתיים את התורה וממציאים הלכות מכאן ועד לקץ הימים (''המידות בהן נדרשת התורה''). הם לוקחים את זנב הנחש מבראשית, מחברים אותו אל אתונו של בלעם ומסיקים מכאן שצריך ללכת בחורף עם מצנפת מזנב חתול או שיש להתיישב בבוידעם של אחמד בקסבה של שכם.

כך גם כאן, מצינו בעכו ערבי שזכה במשפט, שמענו ביהופיץ על יהודי שנכלא על רצח - והרי לך אפליה אנטישמית שטירמריסטית למהדרין.

זיל גמור מר סיון ורק אחר כך תהיה מוכשר לדון עם יהודי כשר.
_new_ הוספת תגובהומה על יהודי שרק חושב שהוא כשר?
דוד סיון (יום שישי, 20/07/2007 שעה 12:49)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה על פטפוטיו של זה?
_new_ הוספת תגובההנה עוד קצת סיפורים על הקהל הקדוש
עמיש (יום שישי, 20/07/2007 שעה 12:52)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מה שהם עושים בין מצווה למצווה.

בת 20: הרב משה יזדי הטריד אותי ואת בעלי

מאת תמר רותם

גל שני של תלונות על הטרדה מינית נגד הרב הירושלמי, העומד בראש ארגון להחזרה בתשובה;

זה התחיל בפורים כשס' באה לקבל ברכה מהרב. ''הרב היה שתוי, הוא התקרב אלי עד שיכולתי להריח את הבל הפה המלא אלכוהול שלו. הוא שאל אותי: 'מה את מוכנה לעשות בשבילי? את מוכנה לעשות דברים אסורים?''', שיחזרה ס', אשר התלוננה השבוע כי הרב הירושלמי משה יזדי הטריד אותה מינית.

הרב יזדי עומד בראש ארגון להחזרה בתשובה שנקרא ''עמודי השלום'', והוא מוכר כמחזיר בתשובה הנוהג למצוא את קהלו במקומות בילוי חילוניים, ועל כן מכונה ''רב הדיסקוטקים''. לפני מספר חודשים התלוננה נגדו ס' במשטרה ובבתי דין חרדיים של הרב עובדיה יוסף ובד''ץ העדה החרדית.

בעבר נאסר על הרב יזדי לקבל נשים לייעוץ או ללמד נשים

תלונתה של ס' מצטרפת לתלונות ישנות יותר נגד הרב יזדי. לפני שלוש שנים הגיעו לבית הדין של בנו הבכור של הרב עובדיה, הרב יעקב יוסף, תלונות על התנהגות לא נאותה של יזדי. בעקבות אותן תלונות - שנוגעות
_new_ הוספת תגובההנה נוסף עוד פרק לדר שטירמר.
צדק (יום שישי, 20/07/2007 שעה 12:54)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההנה נוסף עוד פרק לדר שטירמר.
עמיש (יום שישי, 20/07/2007 שעה 15:52)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את הפרק הזה כתבו יהודים דתיים למהדרין.
_new_ הוספת תגובההנה נוסף עוד פרק לדר שטירמר.
צדק (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 6:34)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את הפרק הזה כתבו אנטישמים ''יהודים''.
_new_ הוספת תגובההנה עוד קצת סיפורים על הקהל הקדוש
לוי (יום שישי, 20/07/2007 שעה 18:23)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא רב בכלל ממי קיבל הסמכה ? משולמית אלוני ? מהתקשורת האנטישמית הישראלית ?
גם אני החובש כיפה ובעל זקן כל כושי הפוגש אותי ברחוב בארה''ב קורא לי רביי .
_new_ הוספת תגובהמאיפה לי לדעת?
עמיש (יום שישי, 20/07/2007 שעה 18:29)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאיפה לי לדעת מי בכלל מכל הרבנים קבל איזו הסמכה וממי הוא קבל אותה ומה הוא עושה בה?
עובדה אחת ברורה, הוא אחד מני רבים בציבור החרדי שמתעתע בקהלו ומקבל כסף מתקציב המדינה.
_new_ הוספת תגובהמאיפה לי לדעת?
לוי (יום שישי, 20/07/2007 שעה 18:44)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה בטוח ?
על סמך מה אתה אומר זאת ?
_new_ הוספת תגובההנה עוד קצת סיפורים על הקהל הקדוש
סתם אחד (יום ראשון, 29/07/2007 שעה 10:01)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שקר וכזב כל מה שהיא אומרת.

חבל ליפול בלשון הרע.

כשהאמת על מו''ר תצא לאור... תרוצו לבקש סליחה.
_new_ הוספת תגובההנה עוד קצת סיפורים על הקהל הקדוש
סתם אחד (יום רביעי, 24/12/2008 שעה 13:17)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זוהי ממש שערוריה שמאפשרים לסורר חולני שכמוהו להסתובב חופשי. הוא הורס משפחות והורס חיים של אנשים תמימים ויראי שמיים שנופלים ברשתו. הוא גובה מהם כספים ללא רחם ולא חס לדרוך על גוויות. הוא לא ראוי לחבוש את הכיפה שעל ראשו. אדם חסר מצפון וחסר לב.
_new_ הוספת תגובהחוק הוא חוק
יובב (יום שישי, 20/07/2007 שעה 8:31)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פסה''ד http://www.akkonet.co.il/forums/viewtopic.php?t=1930
בתי הספר הערביים ביפו שייכים למערכת החינוך הממלכתית ולכן החוק העוסק במפעל ההזנה חל עליהם.
להבדיל, מסגרות פרטיות אינן חלק מתחולת החוק.

ולמה בדיוק שמאלנים ''שונאים יהודים'' לפי האתר הזה? בגלל הכסף? ה'סגולה'?
_new_ הוספת תגובהחוק הוא חוק
לוי (יום שישי, 20/07/2007 שעה 9:25)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוקי סדום וחוקי נירנברג שולטים בכיפה .
איזו חבורת אנטישמים ביצעה תרגיל מסריח וקוראים לזה חוק .
אם אין חוק כזה הבגץ האנטישמי מיישר את ההדורים .
ככה הכל שפיט . כאשר מדובר בשיחרור טרוריסטים ערביים הבגץ האנטישמי מחליט שהוא לא מתערב .
_new_ הוספת תגובהחוק הוא חוק
יובב (יום שישי, 20/07/2007 שעה 22:50)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוקי המדינה וההגיון: מערכת החינוך, הממומנת ע''י אזרחי המדינה, מנסה להקנות מיומנויות יסוד לתלמידים.
מי שמחליט להקנות לילדיו בערות ולהנציח את הטפילות - לא יקבל כספי מיסים. פשוט, לא?
החוק ברור והגיוני, אין פה סיבה לבג''ץ להתערב, מה גם שהעניין כלל לא הובא בפני בגץ אלא נדון בביהמ''ש לעניינים מנהליים.

איש כמוך, שיורק וצואה את הביטוי אנטישמי לכל עבר, מפגין שנאה בוטה לכל יהודי שונה ממך, כלומר לרוב היהודים.
נראה לי שבתור אדם ששונא את רוב היהודים, לא כדאי שתשתמש יותר מידי בביטוי הזה.
_new_ הוספת תגובהחוק הוא חוק
לוי (שבת, 21/07/2007 שעה 21:13)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא שונא יהודי אם אינו אנטישמי .
_new_ הוספת תגובהחוק הוא חוק
יובב (שבת, 21/07/2007 שעה 22:03)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנטישמי בעיניך זה כל מי שאינו מאמין באמונות התפלות שלך ומסרב לממן את הכת שלך - זה רוב העם היהודי.
_new_ הוספת תגובהחוק הוא צ-חוק
צדק (יום שישי, 20/07/2007 שעה 10:30)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היהודים משלמים, הערבים לא משלמים........
העיריה לא קיבלה תקציב לכן היא לא חייבת שום דבר לאף אחד.
היהודי שילם, היהודי מקבל. הערבי לא שילם, הערבי לא מקבל.

זה שהמדינה אחראית והמועצה אחראית איננו קשור לענין כלל.
ההזנה הזו איננה במסגרת החוק בכלל !!

אך כאשר מדובר בערבים השופטים עושים סלט כרצונם,
שבסופו יביא לערבים זכיה במשפט.
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
יובב (יום שישי, 20/07/2007 שעה 22:59)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פסה''ד מפרט את לשון החוק, השיקולים וחובות העיריה.

שוב העולם ההפוך:
כל קוצו של יוד שאינו רלוונטי כבר 1000 שנה נבחן במקרוסקופ ומשמש דיון לדיונים כל כך 'נעלים' וממפולפלים שמזמן נשכחה הכוונה המקורית, והנושא עוות לכיוונים שונים ומוזרים.
לעומת זאת חוק קטן ופס''ד פשוטים נקראים באופן שטחי ופשטני אם בכלל, בלי חשש לבקר אותם באמירות כוללניות, שקריות, מטופשות ומכוערות.
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
לוי (שבת, 21/07/2007 שעה 21:16)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פסק דין של שופט אנטישמי המסתמך על חוק אנטישמי .
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
יובב (שבת, 21/07/2007 שעה 22:04)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כבר סיכמנו שכיוון שאתה הוא זה ששונא את רוב בני העם היהודי, לא לך המקום לקבוע מי אנטישמי ומי לא.
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
לוי (שבת, 21/07/2007 שעה 22:11)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה טועה .
מי סיכם ?
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
צדק (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 6:38)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פסק הדין מפרט את הפירוש של השופט לחוק.
כאשר מדובר בערבים הפירוש יהיה לטובתם.
כאשר מדובר ביהודים, אותו החוק בדיוק יפורש לרעתם.

וזאת גם כאשר במקרה של הערבים יש נקודה נוספת לרעתם,
העובדה שהם אינם משלמים לעומת היהודים שכן משלמים.
מה שמראה על אנטישמיות אקסטרא.
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
יובב (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 21:54)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין פה פרשנות: החוק אינו קובע כי על ההורים לשלם.
אם היה קובע, הדבר היה חל על יהודים כערבים.
שנאת כל הזר שלך מעבירה אותך על דעתך.
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
צדק (יום שני, 23/07/2007 שעה 6:57)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שנאת היהודים מעבירה אנטישמים שמאלנים על דעתם,
עד שאינם מבחינים גם באפליה פושעת נגד יהודים.
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
יובב (יום שני, 23/07/2007 שעה 21:55)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם היה נסיון אפליה הוא של העיריה:
''העירייה לא הייתה רשאית להימנע מהפעלת מפעל ההזנה בתשס''ה, בטענה שמצבה הכלכלי אינו מאפשר לה לעשות כן. בודאי שהיא אינה יכולה להפעיל את המפעל בצורה סלקטיבית, כאשר על יסוד התחייבות (או תשלום) של הורים בבתי-ספר מסוימים, מסופקת להם הארוחה ואילו בבתי-ספר אחרים העירייה בוחרת שלא להפעיל את המפעל כליל. ''

העיריה עושה 'מצליח' במקום למלא אחר החוק.
בכל מקום אתה טוען שחובה לעמוד בחוק ויש להעניש בעונשים חמורים מי שמפר חוק.
אתה מסוגל לעמוד בעקרונות שהצבת לעצמך?
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
צדק (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 0:16)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השופט משחק עם הפרשנות כמו מיסטר האמפרי, על פי המטרה.
בתי הספר היהודיים שמשלמים, ''מסופקת להם הארוחה''.
הערביים שאינם משלמים, ''העירייה בוחרת שלא להפעיל את המפעל כליל.'',
ומשום מה לא בחר בפירוש הנכון, ''העיריה לא מפעילה כי הערבים לא משלמים''.

החוק איננו מחייב את העיריה לממן את האוכל, הממשלה צריכה לממן.
וכשהממשלה לא מממנת העיריה מספקת רק למי שמשלם.

השופט מנסה לכפות על העיריה חוק שלא קיים, אלא בראשו השמאלני.
_new_ הוספת תגובהטיפש הוא טיפש
יובב (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 7:55)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל חוק שלא מתאים לך קיים רק ''בראש השמאלני'' של השופטים.
אתה מתלהם בשצף קצף על כל חוק שמתאים להשקפותיך ומבטל כל חוק אחר.
הסלקטיביות הזאת היא לא שמירת חוק חלקית אלא חוסר הכרה בשלטון החוק, בדיוק הדבר שבו אתה מאשים אחרים.
_new_ הוספת תגובה[•] טיפש הוא טיפש
צדק (יום רביעי, 25/07/2007 שעה 6:40)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]

כל חוק שלא קיים, לא קיים !!
העיריה איננה מחויבת לממן חוק שהממשלה אמורה לממן.
השופט רוצה לחייב את העיריה לשלם מהכיס שלה,
כסף שאמור להגיע מהממשלה. לגנוב כסף מהיהודים עבור הערבים.

הסלקטיביות היא של שמאלנים כמוך הממציאים חוקים ממוחם הקודח.
_new_ הוספת תגובה[•] סתם שקר
ע.צופיה (יום שלישי, 17/07/2007 שעה 6:47)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברור שלא. האיש רק משדר שנאה.
_new_ הוספת תגובהתחשוב ההפך
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 18:33)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון האטישמים הישראליים עוסקים בדה לגיטימציה של היהודים והיהדות .
_new_ הוספת תגובהלמה יהודים שונאים יהודים ?
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 6:50)
בתשובה לישראל רבי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגענו לזה באמצעות מאה שנות ציונות אנטישמית וחמישים שנות חינוך אנטישמי במדינת ישראל .
_new_ הוספת תגובהכרגיל סיון עושה תרגיל פשוט של הסוואה
זוהר בדשא (שבת, 14/07/2007 שעה 15:22) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התנועה הקיבוצית היא המנשל הגדול מטעם הציונות , הפרקטיקה וההיסטוריה של התנועה הקיבוצית אפשרה ''לקחת ואו לגנוב למען הקולקטיב'' הקולקטיב לא היה כל עם ישראל , אפילו לא החלק הציוני כי הופעלה ההדרה וסלקציה , הכספים נלקחו גם מכספי השילומים וגם בקרקעות , במשך שנות דור עשקה התנועה הקיבוצית את הכלל.

כאשר בא נציג של אותה תנועה ומדבר באמת על כסף קטן (המתנחלים) זו פשוט או הכחשה ואו הסוואה של דבר בלתי ראוי.

סיוון מצליח לעשות פרובוקציות זולות כי באמת המתנחלים בוטים ורבלית בעיקר בכל האמור למעשי נוכלות והשתלטות על קרקעות הגם שמי שהחל שמעשה ההתנחלות הם אנשים מתנועת העבודה.

במקום פעם אחת ולתמיד להעמיד דברים על דיוקם , כרגיל סיוון מסווה את הנישול הגדול ואת כל המנגנון שמפעיל ועדיין פועל למען קבלת כספים של העם היהודי בעיקר לקבוצה מסוימת ולההדרה של כל יתר הקבוצות.

גם הסדר הקיבוצים הוא סוג של ניצול , מאחר והוא נוגד כל עיקרון שמקובל על כל אזרח באשר הוא , אזרח שממלא את חובותיו אבל כאשר אותו אזרח מהמר בבורסה ונופל המדינה לא עוזרת לו לקום על רגליו , מה שנעשה עבור התנועה הקיבוצית ובשמה הם מעשים סדרתיים של נישול , של גזל ושל קבלת כספים לא לפי קריטריון ראוי או אוניברסלי.

ההתחשבנות עם המתנחלים היא סוג של כיסוי , מהסיבה הפשוטה , לכאורה לו אכן היה צדק בדברי סיוון בשלטון העבודה היה מתבצע סדר קדימויות אחר , למשל הייתה מוקפאת תנופת המתנחלים לחלוטין ואו במידה רבה , לא רק שזה לא המצב בפועל בכל התקופות כולל שלטון רבין אחר אוסלו הייתה התרחבות של ההתנחלויות , באפולוגטיקה הקטנונית בין ימין ושמאל מקובל אף לשמוע טיעון מצד שמאל ציוני שמוטח כלפי הימין - '' שרק הליכוד החזיר שטחים'' כלומר הטענה האמתית אינה נגד נישול.

זה הכול ויכוח של שליטה , האם מי ששולט זה הימין הציוני ואו השמאל הציוני , ברק הוא ימני יותר מביבי , ברק כאיש ''שמאל'' מודיע שהוא בא לנהל מלחמה , לו היה מכריז כך איש ימין מובהק , סיוון ועדת הצבועים הציונים שדומה לו הייתה מעלה ''מאמרים'' בטונות לרשת ושרה את שיר הקוזאק הנגזל , כולנו מכירים את מפעלות הנישול של הארגון שממנו פועל סיוון.

צר לי שסיוון אינו מספיק ישר להסביר מדוע הוא בא בטענות כזב דמגוגיות על כל מיני דברים בטלים בשישים , כאשר את הנישולים הכבדים מחנה השמאל הציוני עושה וכנראה יעשה.

לא יעזור שום דבר לסיון , ולחבריו , האמת תאמר בכל מקום , והאמת גלויה וידועה אין כיבוש ללא השמאל הציוני , ולא היה נישול מעולם שדומה ולו בקצת לנישול הברור שמחנהו של סיון ביצע , הגיע הזמן שסיוון יפנים את הדברים האלה ויבוא בידיים נקיות.
_new_ הוספת תגובהסתם שקרים מטופשים
עמיש (שבת, 14/07/2007 שעה 15:26)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסדר חובות הקיבוצים נועד להציל את הבנקים ולא את הקיבוצים. ואם כבר עושים חשבון הרי שהסדר מניות הבנקים שבא להציל את כספם של עשירי הארץ עלה פי כמה וכמה מהסדר חובות הקיבוצים שהזרים אל הבנקים מיליארדי שקלים שנבעו מחישובי ריבית נשך ואשר עליהם התבססו מאזני הבנקים ורווחי הכזב שלהם.
_new_ הוספת תגובה[•] סתם שקרים מטופשים
זוהר בדשא (שבת, 14/07/2007 שעה 15:53)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]

האלימות שלך ברורה וסיבותיה שקופות , כבן קיבוץ , מפני שרק לציבור אחד בתולדות ישראל נמחל מעשה מהסוג של הסדר הקיבוצים .

ההגיון הוא שכאשר משתפר מצב הקיבוץ החייב, הוא יחזיר את הכספים אף שמתן הכספים מלכתחילה הוא בניגוד לכלל החשוב של השויון . אף קיבוץ עשיר לא חושב אפילו להחזיר את הכספים שהוא שדד מעם ישראל ואיני מדבר על כספי הניצולים שגם הם הגיעו לתנועה הקיבוצית ה''מהפכנית''.

והשאלה היא למה רק לציבור הזה משחקים בבורסה מותרים , איש לא יבקש עזרה אם יהמר ויפול- הוא איחראי למעשיו רק תנועה וגוף אחד ''אינם אחראים'' כי זו התרמית הגדולה של השמאל הציוני ושל הדמוקרטיה הישראלית שהיא לא דמוקרטיה כל עוד אין בה את הדבר האלמנטרי - השויון שזר לאנשים כמוך , האזרח הכי נורמטיבי , שכשל בבורסה , אזרח ששירת בסיירת ועשה מילואים כל חייו ושילם מיסים , והוא נניח מהנדס תורם למדינה בכל פעילותו , אותו אזרח לו שיחק בבכורסה היה מושלך לגורלו. הוא בעצמו היה נושא בתוצאות של מעשיו והוא לא היה מצפה שהמדינה תושיע אותו.

גם התנחלויות מעולם לא הורדו בזמן שלטון השמאל הציוני , מעולם גם כאשר היה מספיק כוח פוליטי להחזיר את ההתנחלויות.
_new_ הוספת תגובההבעיה של זוהר בדשא: בא בידים לא נקיות
דוד סיון (שבת, 14/07/2007 שעה 17:27)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האיש מקשקש הרבה מילים בלי שום קשר עם המציאות אליה הוא מתייחס. בדרך כלל זה נובע משלוש סיבות פשוטות. הראשונה, הוא מנסה להתעסק עם משתתפי הפורום ולא עם דעותיהם. השניה היא שלעיתים קרובות הוא אינו מבין את מה שהוא קורא. השלישית שהוא אינו קורא את הדברים אליהם הוא מתייחס.

התוצאה שתי אמירות מופרכות ושקרים שחזרו כאן במספר הודעות רבות מילים. האחת בעניין הסדר הקיבוצים והשניה בעניין הנישול.

א. הסדרי חובות והצלת מסתבכים הם לא דבר חדש במציאות שלנו ורבים רבים נהנו מהם בעבר. מדובר גם באנשי עסקים, חברות וגם כמובן מהמרים פשוטים. כאשר משווים את עלות הסדר מניות הבנקים עם הסדר החובות של הקיבוצים מוצאים שני מאפיינים בולטים:
1. הם עלו לציבור הרחב בערך באותו מחיר,
2. בשניהם עם ישראל לקח אחריות על מעשי המסתבכים.

כבר כתבתי על כך לא מעט לפני מספר שנים (ראה, דיון 1987, תגובה 41548).

ב. בעניין הנישול ואלימות כלפי הפלשתינאים חוסר ההתמצאות של הזוהר בדשא הוא אפילו יותר בולט. אלא שהוא כרגיל לא טרח לקרוא או שלא איכפת לו לקשקש דברים מופרכים. שתי האפשרויות מעידות על חוסר אחריות או סתם רשלנות מכוונת. כבר כתבתי על השורשים של התופעה (דיון 2650) וגם על הקשר שלה לתנועה הציונית בכלל (תגובה 100762).

ג. לזה בעל הטענות המופרכות, זוהר בדשא, מוסיף סתם שקרים והוא יודע זאת היטב.

-----

מי שכמו זוהר בדשא עוסק בטענות מופרכות הללו, אינו בא בידים נקיות, וזה נאמר בלשון המעטה.

הנסיון מלמד שהתגובה עשויה להיות אלימה ומלווה בנאצות.
_new_ הוספת תגובהתגובה מקושקשת ואלימה של סיוון
זוהר בדשא (שבת, 14/07/2007 שעה 18:59)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק תשובה אחת סיוון מתבקש לענות - מתי ממשלת שמאל ציוני עשתה מעשים (לא דיבורים ולא הפגנות) נגד נישול , מתי החזירה ולו דיר או חצי כפר ערבי לבעליו אנחנו לא מצפים מהליכוד לכאלה דברים אבל ולו פעם אחת אנשי המחנה שלך סיוון , מתי עשיתם מה שאתם מבקשים מאחרים? , מתי פורקה התנחלות בזמן השלטון של השמאל הציוני?

תן תשובה אחת ראויה ...נו?

אין דבר כזה , מעולם לא הורדתם התנחלות ולא תורידו כי אתם חיים מעושק , אתם הראשונים שיבואו איתם חשבון על נישול פלסטינים. ז לא סוד , זה לא בא מהימין הדרישה הזו.

אדם אלים אתה סיוון ואתה מקלל כמו אחרון רוכלי השוק , בשפה רהוטה אבל אתה מקלל ומחרף .בלי שאהיה שותף למחול של הנאצות שלך , אתה מקלל ובועט בכותבים שטורחים להתיחס אליך.

אתה משתולל פה על כותבים ולא מסוגל להתאפק ולגלות סובלנות.

בעיני אתה חשוב כקליפת השום אתה טיפוס ביוקרטי ואני משועמם ממך מסגנונך כי יש תרמית בכל משפט שלך אין לך את הכשרון לומר אמת , לדבוק באמת ולגלות כנות , התרמית שלך היא חלק מהבעיה של אי-היכולת שלך לענות פעם אחת בלי היוהרה שלך . דבריך תמיד אפולוגטים אתה מקלל פה אנשים יום יום , אתה משתף פעולה עם אנשים ששנים מקללים ברשת ומאחלים אונס לנשים , זה בכלל לא מפריע לך , רק הש-ר-מ-ו-ט-ה של אלקובי הביאה לך את הג'ננה, אתה יודע שהחברים שלך אמרו דברים פי-כמה נמוכים לא חלמת אפילו לבקר אותם מעולם , מעולם לא כתבת רמז של ביקורת כלפי מי שקשור אליך אפילו שהיה ראוי לצרור דברי בקורת. כי אתה מאמין רק שלאחרים אסור זו הבעיה שלך סיוון.

כל מישפט שלך הוא מלאכה של ביוקרטיה והתרחקות מהפשטות של אמירת אמת , זה ניכר בך לא יעזור אם תקלל ותשמיץ אותי.איני חושש מהדברים שלך הגיע הזמן שתבין.

תחת הניהול שלך לקלל מותר כמו הנישול רק לצד אחד.

גרעפסים זה חלק מהתפריט שאתה מאפשר .
וקללות שאתה יודע שמותר רק למכותבים שלך ואתה משתמש בניהול כדי להשמיץ אפילו באיזה ויכוח עלוב את מי שלא מסכים איתך , אדוני היקר אנחנו לא בקיבוץ שלך , מותר פה לכתוב חופשי , תתרגל לחיות בדמוקרטיה זה מותר לא להסכים עימך , זה חלק מהעניין סיוון .

זה הפגם שלך סיוון תפנים כבר, ובכל מקרה אני לא פעם היחידי שמגיב לך , אני עושה עימך חסד, הרוב פשוט בורחים ממכת השיעמום שאתה מעלה לרשת , חבילות סדורות של שיעמום שאתה מפריח לאויר בלי שמישהו דרש זאת .איזה מאמרים ''מדעיים'' שאין לך שום ידע בהם כמו הנסיון שלך לכתוב על איכות הסביבה וליצג בו-זמנית את האינטרס של בעלי הכלובים שרק ''במקרה'' הם קיבוצים , ממש אןבייקטיביות וגילוי נאות מהסוג המוכר לנו ממשטרים בולשוביקים.

תן דוגמה לאיש לאזרח רגיל שמפסיד כספו בבורסה ומקבל פיצוי? הוא יקבל פיצוי אם הוא שייך למחנה שלך ואו מקורב לשלטון הציוני וזה לא לפי חוק מדינה ואו קריטריון אונברסלי הרי אלפי איש הפסידו את כספם בבורסה ולא פוצו באגורה שחוקה, ואתה במקום לומר את האמת שהסוציאליזם הקיבוצי תמיד חי על חשבון הכלל תמיד כך היה, העם היהודי מימן אותכם אתם לא שוים פרוטה ללא עזרת העם היהודי, אתם תמיד גזלתם כספים מהציבור כמו הדתיים שאתם אוהבים לשנוא אתם ראיתם את הצד רק שלכם , כאשר אחרים נוהגים באותה דרך אתה משתלח בהם , מהפיכה של פרזיטים זו המהפיכה שלכם , תמיד על חשבון הכספים שלא אתם הרווחתם אפילו לשפל של לקיחת כספים מנצולי שואה הגעתם , מהממשלה ,מהבורגנות היהודית בגולה..והכעס שלך כלפי יעזור במשהו?

לך מותר מה שאתה אוסר על אחרים?

רמיש עמיש ואתה משתוללים פה בתגובות אלימות כלפי כותבים חלק מהתגובות שלך הם גסות רוח נטו , חלק הם שקרים עלובים.אתה חושב שזה ישאר ללא תגובה , אתה טועה אפילו אם אני אפסיק לכתוב פה , ואולי הגיע הזמן שאני לא אכתוב במחיצה אחת עם אנשים שמאחלים אונס לנשים, שאתה כל כך מוקיר ומשתף עימם פעולה.

אתה חייב לי כמה לילות שהכנסתי עניין לאפס תגובות שאתה רגיל לקבל , במקום זה אתה מתלהם , איפה התודה על המאמצים שלי?

אולי באמת הגיע הזמן שלא אתיחס אליך , לעליבות שלך , למבנים הסגורים שאינם מאווררים כי אתה הכי חושש מאנשים שלא חייבים כלום לך ולאנשים כמוך , אתה נבהל מרוח החופש, אתה פוחד מאנשים ריבוניים שלא חיים מהמימסד כמוך, אתה מפחד שמישהו ישים מולך ראי.

ובצדק, יש לך מה לחשוש.כי הרגע הזה שבו לא מוכנים לתת לכם יותר חבל הצלה הגיע , הפעם האחרונה היתה אז בהסדר ההוא , עכשיו זה לא מחזה נדיר לראות קיבוץ נסגר כמו בקיבוץ האון לאחרונה , די נגמר לנו ממכם סיוון .

ושוב פעם תענה בלי קללות והשמצות , תן ולו דוגמה אחת בה משטר שמאל ציוני הוריד התנחלות , פעם אחת?

בגין הוריד, ביבי הוריד, שרון הוריד , אולמרט הוריד...מה איתכם סיוון מתי תתחילו להוריד התנחלויות?

נו סיון...זה הכל אם תצליח פעם אחת להביא דוגמה לאיזשהי פעולה אקטיבית , קונקרטית, של מעשה מהסוג הזה , אני פורש סופית מפה , תיפטר ממני , תוכל לחזור למתקונת הרגילה שלך.

מתי תורידו התנחלויות סיוון מתי זה יקרה?

נו, סיוון יש לך מענה או שכרגיל תטיף מוסר לכל העולם?
_new_ הוספת תגובהפחחחחחחחחחחחח
עמיש (שבת, 14/07/2007 שעה 19:23)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גרעפס בטעם של צנון
_new_ הוספת תגובהההונאה במיליארדים של התנועה הקיבוצית בכספי מדינה.
צדק (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 19:18)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר התפוצצה בשנות השמונים בועת הבורסה בפרצופם של הקיבוצים, תרו מנהיגי התנועה אחר מקורות מימון חדשים, ספקולטיביים פחות באופיים, לשם כך הגו את רעיון ''הקיבוץ בהתהוות'' גוף רפאים אשר תפקידו לרכז תחתיו נכסים מניבים ודרכם להזרים מיליארדי שקלים (במצטבר במשך כ-‏18 שנה) לכיסה של התנועה ומנגנוניה הרעבים.

לצורך מימוש הרעיון נדרש שיתוף פעולתו המלא של רשם האגודות השיתופיות לקומבינה לא חוקית זו. מינויו של עו''ד אורי זליגמן לפני כ- 20 שנה לתפקיד אפשר לתנועה הקיבוצית ליישם את התרגיל המשפטי. זליגמן פעל בידיעה ברורה וצלולה באשר להשלכותיו של העוקץ המשפטי שאישר ובהתאם גיבה, מאז ועד היום.

הפרשה מתחילה בשנת 1988, בשנה זו מעבירה התנועה הקיבוצית בעזרת פרוטוקולי אסיפה כללית פיקטיביים למעלה מ- 10 קיבוצים (הנמצאים בהקמה) לסיווג של ''קיבוץ בהתהוות''. סיווג זה אינו מוכר כלל בחוק הישראלי עד עצם היום הזה. סיווג אשר קיבל כאמור גושפנקא וגיבוי משפטי מלא מצד זליגמן, בחוסר סמכות, תוך הפרה בוטה באמון ובסמכויות אשר הפקיד בידיו המחוקק.

_new_ הוספת תגובהאשר צפיתי בא: תגובה 100823
דוד סיון (שבת, 14/07/2007 שעה 20:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כבר כתבתי מזמן שזוהר בדשא אינו מעוניין בשיח
רציונלי (תגובה 93887). ההשתתפות שלו בדיון כאן
היא עוד הוכחה לכך. אין חדש תחת השמש...!!
_new_ הוספת תגובה[•] סיוון
זוהר בדשא (שבת, 14/07/2007 שעה 20:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמה כסף ומשאבים גזלתם וכמה אנשים נושלו מהמעט שמגיע להם , למה זקנים ניצולי שואה בקושי יכולים לנשום , נזקקים לנדבות ואתם גזלתם את כספם ?

אהה..נו מצאת איזו התנחלות שהורדתם ? כמה שנים נשאר לכם להמשיך ?

לא הרבה , מה?

נזכרתי מירון רפופורט לפני שבוע כתב על המסגדים שאתם הרסתם בפקודת בן גוריון.

בקיבוץ בו הייתי במשך תקופה היו עצי זית ישנים , אז אפילו לא הבנתי איך יתכן שהם כל כך עתיקים , מסגדים הפכו לכל מיני דיסקו או מועדונים או סתם היו ל.. חירבה , ואתה ברוב חוצפתך מעז להטיף נגד נישול? אתה ?

חחח משעשע .

אתה שהנישול הוא חלק מהחינוך שקבלת , זה הדבר הראשון שאדם מסוגך למד, שאין אחריות למעשיו , במילא מישהו ידאג לכסות על המחדלים שלכם .

מקסימום תשחקו לכם איזה משחק ועם ישראל יעשה עוד חסד עם המהפכנים הסוציאליסטים המדומים .

די מוזר שככלכלן דגול אתה מצדד במתן פיצוי למי שמשחק בבורסה , כי אולי זה בגלל שגם ה''כלכלן'' שבך לא ממש חי במציאות כלכלית אובייקטיבית , פרזיטיות אינה שיטה סיוון.
_new_ הוספת תגובהעמיר פרץ סיפר על אימו ז''ל
זוהר בדשא (שבת, 14/07/2007 שעה 21:25)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היא היתה הולכת לקיבוצים סביב שדרות יחד עם חברותיה ללקט פרי שהיה מיועד להשמדה אני לא זוכר איזה פרי , היה שם קיבוצניק שלא אהב את הרעיון , מה פתאום שעניים יאכלו פרי חינם , אפילו פרי שבמילא נועד להשמדה.

אותו קיבוצניק היה שופך נפט על הפרי , נפט.

עמיר פרץ סיפר שאחת מחויות הילדות שלו לאכול פרי בטעם נפט.

איך יצא לי להכיר את הטיפוס הזה עמיש שאיחל לנשים שתאנסנה ?

נכנסתי יום אחד לאיזה פורום אקטואליה ביואל ז''ל , וכל הפורום היה מלא בקללות מזויעות כולן מהמקלדת של אותו עמיש , והרבה מהן מתיחסות לפרענקים.

זה החינוך ה''סוציאליסטי'' שקבלתם בקיבוץ סיוון , זה ועוד שטיקים איך לנשל ולהאשים אחרים.

ושוב נחזור ונשאל, האם יצא למישהו לחזות בשמאל הציוני מוריד התנחלויות ובלי סיפורים רק עובדות.

גיבור השלום רבין אולי? פרס אולי? גולדה? ברק? ..נאדה, כלום.

מי צריך ימין כשיש את העמישים והסיוונים.
_new_ הוספת תגובהאשר צפיתי בא: תגובה 100823
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:01)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עכשיו כבר (תגובה 100829) יש גם גידופים.
אצל זוהר בדשא אין חדש...!!!
_new_ הוספת תגובהכרגיל סיון עושה תרגיל פשוט של הסוואה
זוהר בדשא (שבת, 14/07/2007 שעה 15:40)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדוע לא זכור לאיש מאיתנו הפסקת התנחלות שבוצעה ע''י אנשי שמאל בפועל? כאשר היו בשלטון , מתי זה קרה?

נו? מתי ממשלת שמאל החזירה שטחים?

זה לא קרה , קרה ההפך הגמור.

מדוע בכל ממשלות השמאל הציוני לא הורדה ולו התנחלות אחת בודדה ?

האם יש הסבר אחד שמר סיון וחבריו להסוואה ולכיסוי יכולים להביא חוץ מקללות , נאצות וכל מיני שקרים וטילי שקרים?

הדמגוגיה של סיון מתחזה בכל מיני סעיפים ותת סעיפים פרט לעובדה החשובה באמת שבזכות אנשים כמו סיון ההתנחלויות לא נפסקות.

במשך שנות דור מטמטמים את הציבור- המתנחלים הם הילד הרע ומשום מה כשבוחנים מה היה לפני ממשלת שמאל כזו או אחרת ואחרי אותה ממשלה מהפרספקטיבה של הנישול וההתנחלויות, מסתבר שההתנחלויות חוזקו, שולשו , ואף הורבעו , השמאל הציוני קורץ בעין לציבור ומטיח ''אמת'' ידועה שרק הליכוד החזיר שטחים ,לביבי הם לועגים כי הוא הסכים ל שטחים בהסכם ווי , ואיפה השמאל הציוני?

מתי החזיר השמאל הציוני שטחים, מתי הפסיק השמאל הציוני את הנישול?

ברק הביא לאינטיפאדה עקובה מדם , אוסלו הביאה למרחץ דמים , ואנחנו נשארנו עם השטחים.

אולי אני טועה לחלוטין , אבל כאדם שרוצה בהפסקת הנישול אני שואל את סיון מדוע כל המשטרים שהוא סיון תומך בהם , הם גדולי המנשלים של הציונות?

יש ויכוח עקר ולבלרי בין ימין ציוני לשמאל הויכוח הוא על פרשנות וגישה למעשי הנישול , בעוד שהימין הוא מנשל די רגוע אבל מכריז שזו זכותו לנשל כי הוא הבעלים של הארץ , השמאל הציוני פשוט מנשל בלי חשבון , ומאשים את הימין בנישול , ככה היה מאז ומעולם , דיר יסין הפך לטבח הידוע כי השתתפו בו לוחמים מהאצ''ל , אבל טבחים פי-כמה מזוויעים שביצע השמאל הציוני בערבים נמחקו מהתודעה , בשנים האחרונות הם מתגלים פה ושם .

בעניין ההתנחלות השאלה הפשוטה היא , מדוע אחרי כל תקופה של שלטון השמאל הציוני מפעל ההתנחלות מתעצם?

הויכוח הלבלרי בין סיון לאנשי ימין נוח מאד לסיון , כי להם הוא לא חייב תשובות , הם לא דורשים ממנו באמת להוכיח כי הוא באמת נגד נישול , ברור לנו שסיון נגד נישול שנעשה ע''י הימין , זה ברור , מה עם הנישול שנעשה ע''י השמאל?

השאלה הזו קשורה קשר ישיר למאמר של סיון , כי היא עוסקת בנישול, אבל סיון לא מסוגל לענות עליה , כי כולנו יודעים מה התשובה.
_new_ הוספת תגובהכרגיל סיון עושה תרגיל פשוט של הסוואה
זוהר בדשא (שבת, 14/07/2007 שעה 15:57)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עלי לבקש מחילה כי השתמשתי בשפת רבים ''כולנו'' בסוף התגובה , ובכן לא כולנו .

כאדם שנולד פה איני יכול לצערי להשתחרר מפגעי הסביבה .
_new_ הוספת תגובהכרגיל סיון עושה תרגיל פשוט של הסוואה
זוהר בדשא (שבת, 14/07/2007 שעה 16:46)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דבר מה נוסף יש לזכור-

השמאל מתנגד רק לנישול שהימין עושה , השמאל אינו מבוקר ע''י הימין כאשר הוא מנשל ערבים ותיאבון הנישול של השמאל הציוני הרבה יותר בריא ומסוגנן ומגוון מהתיאבון הימני לנישול באשר הוא , אין מקום אחד בו השמאל הציוני לא מוליך שולל בכל אספקט של החיים של המימשל של הכלכלה המשפט והדמוקרטיה , ההתישבות הפטנט הציוני לנישול כמעט בלעדית נולד בשמאל הציוני , הימין שמח ועליז כאשר השמאל הציוני דופק ערבים לכן אין ביקורת בעצם על השמאל הציוני , פה ושם שמאל רדקלי מנסה את כוחו , והוא נרדף והופך למוקצה ע''י שני המחנות ימין ושמאל ציוני.

בפועל בענייני נישול רק צד אחד מבוקר - הימין כך גם בפועל נוצר מצב שיש ''קבלה'' של נישול מצד שמאל כי הפרהסיה ''מבינה'' נישול של השמאל, הנישול השמאל ציוני יותר ''לגטימי'' , כאשר הימין נעבעך מצטרף למעשה הציוני של הנישול , גוערים בו השמאלנים שלנו או מארגנים איזו הפגנה של ארבע מאות אלף בכיכר, והם מבסוטים עד הגג שהצליחו שוב פעם לדפוק את הימנונים כפי שאנו מכירים .

הויכוח המשמים הזה בין ימין לשמאל ציוני אינו העניין , העניין הוא הפסקת הנישול , וברור שאין בין הציונים מי שמתנגד לנישול, יש תמימות דעות בין המנשלים רק נותר הויכוח מי המנשל היותר אפקטיבי , לדעתי הימין עדיין בחיתולים, השמאל הוא המנצח ולא בנקודות.
_new_ הוספת תגובהבתשובה להזוהר בדשא
XTxy (שבת, 14/07/2007 שעה 17:30)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה .............
לא תכלית, לא טעם, לא עבר ולא הווה.
_new_ הוספת תגובהכרגיל סיון עושה תרגיל פשוט של הסוואה
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:12)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השמאל הציוני חזר בשאלה והפך לסמול האנטישמי .הרעיון הציוני היה :
''ארץ ישראל לעם ישראל''
המנגנון הציוני השתלט על הברזים של יהדות העולם לתמיכה בלתי מסויגת במטרה של התישבות ובטחון .
הקרקעות בארץ ישראל נגזלו מהעם היהודי תוך גרושים , רדיפות , רצח והתעללות . איזה שודד חילק אדמות לאנ''ש .
מאז עלית הימין לשלטון חזר הסמול בשאלה והתחיל לגייס את הנימוקים ההומניים . הוא עשה זאת כי הימין בסה''כ המשיך את המדיניות של בן גוריון כך שלא היה הבדל בין שתי המפלגות . הם אימצו את מוחם הרופס ופנו לאנטישמיות .כך הפך הסמול הישראלי לסמן הסמלי של האנטישמיות העולמית כאשר הבגץ האנטישמי תומך בו .
החזרה בשאלה בתוספת תמיכה כספית של גופים אנטישמיים בין לאומיים הצמיחה את שלום עכשיו ושאר גופים ''הומיניטריים'' החותרים לחורבן מדינת ישראל .
אחד המכשולים בדרכם היא הציונות הדתית אשר נשארה צמודה לרעיון המקורי :
''ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל ''.
_new_ הוספת תגובהדוד, שוב עם בילבולי זיתים שלך..... זו סערה בכוס שמן זית
א. פרקש (שבת, 14/07/2007 שעה 23:37) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אם נצא מתוך הנחה (לא מוכחת) שמתנחלים כרתו בכמה אירועים זיתי פלסטינים וגם ניסו להשתלט על שטח לא להם ע''י עקירת 300 עצים, האם זה מעיד על כל המתנחלים? האם 5 מקרי רצח בתל אביב ו-‏10 מקרי אונס בקיבוצים מעיד על כל הללו? לכן לפני שמתלהמים ומאשימים את כל העדה, צריך לבדוק מי עומד מאחרי האירועים ומה היתה כוונתם. ולראות האם יש קורלציה בין אלו לבין שאר האוכלוסיה ממנה הם באים.

הבעיה שאתה תוקף את כולם ''יש ציבור יהודי שעבורו ישוב הארץ וכיבושה הן מצוות יותר חשובות מזכויות היסוד של הפלשתינאים ביהודה ושומרון.'' וזו נקודת חולשה לטענתך. היא מצביעה לפחות על כוונה פוליטית.

לגבי האשמותיך, אני ממש לא יכול לקבל אותם באופן שאתה מציג אותם. אינני רוצה לרדת לרמת הטענה ש''הכל קישקושים''. אינני אומר שכל מעשי כל המתנחלים כשרים, ואפשר שבמקרה האחרון שאתה מביא יש גם צדק לעניין הפלסטיני. אבל אתה מכניס במחסנית שלך באותה הזדמנות את שלל כתבותיך-טענותיך בדבר גיזום הזיתים כדי לומר שהכל ממשיך כפי שהיה, גם אם מה שהיה אינו דומה למקרה. ואם מתנחלים אכן חילצו 150 עצים במקרה הזה, כי אז הם כרתו גם את הזיתים במקרים הקודמים. וזו טענה פופוליסטית.

הינה רק מעט מהלינקים של מעז יצא כלום:
תגובה 78659
תגובה 79633
תגובה 80093
עלילת הזיתים
פלסטינים עוקרים זיתים
פלסטינים עוקרים עצים למתנחלים
אלה שהואשמו בתקיפת מוסקי זיתים יצאו זכאי
אבל אני משער שעובדות לא ישנו את דעתך גם הפעם.

להלן כמה הערות לדבריך על הנישול הזוחל:

• נכון ונחמד לחבר את דארפור לענייני זיתים. בכך אתה מאדיר את עוצמת הזית וזה נותן לך תחושת כוח וצדק בעניינך. מסכנים הדארפורים. עכשיו אני יכול להבין למה עולם כל כך נאור מתעלם מרצח עם מזה כ-‏6 שנים. הכל בגלל הזיתים של המתנחלים!!!
• אצלך התיישבות יהודים בשטחים פוגעת ונוגדת את ''זכויות היסוד של הפלשתינאים ביהודה ושומרון''. גם הפלסטינים חושבים כך אלא שהם כוללים את כל ארץ ישראל המערבית כשטח כבוש אחד גדול. הטרמינולוגיה הזו מתאימה לתעמולה הפלסטינית אך דוחה כל איש ימין או מרכז יהודי. ההתיישבות בכל ארץ ישראל היא זכותו הראשונית של היהודי הציוני. אם אפשר לממש אז צריך להתנחל. היכן שלא – לא. זוהי מדיניות ה''שעל ועוד שעל'' וה''דונאם פה ודונאם שם'' והיא ממשיכה גם כשישראל כבר קיימת, בשל ייחודה של יו''ש בעבור היהודים ומצבה המדיני המיוחד – העדר בעלות מדינית של פונקציה מדינית קיימת זולת ישראל.
• אתה קובע ''בעיני הציבור הזה קיום המצוות הללו חשוב יותר משמירה על החוק – כמעט כל האמצעים כשרים''. המתנחלים כקבוצה שומרי חוק המה. יש בינהם גם העולים למאחזים בלתי מאושרים – והממשלה מטפלת בעניין הזה באופן מסודר. לעיתים היא מאשרת מאחזים ולעיתים מורידה אותו. ברוב זמן הכיבוש, עד לפני מספר שנים, הממשלה שיחקה עם עצמה ונתנה או עודדה עליית מאחזים בטרם אישור פורמלי ומלא. כי זו היתה מדיניות הממשלות השונות, גם ממשלות עם אנשי שמאל בהן, לתת לצרכנים לעשות לביתם. לפני כ-‏3 שנים עצרו את התהליך הזה והממשלה עושה את עצמה נבחנית יותר. אבל ממשלות חלשות מתקשות להוריד מאחזים. בטח לא באוירה פוליטית מאיימת שמסביבנו.
• אתה קובע ''עבור הציבור הזה הזכויות לחיים, לחופש הקניין והפרנסה של הפלשתינאים לא קיימות''. היכן ראית את זה? היכן ראית שצבא מתנחלים רוצח פלסטינים כי אין להם זכות חיים? היכן ראית פגיעה בחופש הקניין והפרנסה שלהם?
• אתה קובע ''ראינו עדויות להריגת (הרעלת) עצי זית וראינו עדויות לכריתת עצי זית שפגעו בזכויות היסוד של הפלשתינאים''. מהיכן העדויות שלך? כבר היו לנו אין סוף ויכוחים והראתי לך שוב ושוב שאין לך כל הוכחה שיהודים הם כורתי הזיתים ולחילופין נתפסו 3 ערבים שכרתו זיתים.
• הפקעת קרקעות הוא הליך משפטי של הממשל ולא של המתנחלים. וככל הליך משפטי יש לו הצדקה הגוברת על חופש הקניין, בודאי במצב בו הצורך לגדר הפרדה נבע מפעילות הפלסטינים ולא פעילות הישראלים.
• אתה קובע ''בהמשך נראה עדויות שהשיטות הללו כנראה מקבלות ''הכשרה'' של בג''ץ.'' כלומר, בג''ץ שותף לפשע ההתנחלות. אתה טוען שמערכת המשפט רקובה אבל מצד ימין. מעניין ביותר ומחדש.
• תושבי סוסיא אל קדימה הם נוואדים שהציפו את האזור ב-‏10 השנים האחרונות. יש להבדילם בתושבי המערות שהם ותיקים יותר באזור. אין טעם לערבב בין השניים כדי לתת תמיכה ל''מתיישבים'' של סוסיא.
• הרחבת ההתנחלויות הוא תהליך טיבעי והגיוני שחל על כל נקודת יישוב שהיא. וכי למה שלא יתרחבו אם במקור כ-‏80% מאדמות יו''ש הן אדמות מדינה? למה לא להתרחב אם במקביל הפלסטינים גם הם פולשים לאדמות לא להם כדי לתקוע זית?
• מתנחלים החשודים בתקיפת קצין אינם עדיין מתנחלים שתקפו קצין. צריך לחקור להכרעת דין. אני לא אזכיר לך שאנשי שמאל תוקפים חיילים בגדר ומוציאים להם עין.... כי הבנתי שלהם זה מותר.
• אתה קובע '' כידוע החבלה במטעי הזיתים גם היא חלק ממסכת ההתנכלויות כלפי הפלשתינאים ביהודה ושומרון''. בעשרות ההודעות שלך בשנים האחרונות לא הצלחת להוכיח שמתנחלים מתנכלים לזיתי הפלסטינים. לא ביססת שום עובדה. כידוע לך. ובינתיים אתה מכריז כי '' אבל כעת יש ויש עדויות על עקירת עצים וגניבתם'' ובעצם זו עדות על סיכסוך על בעלות קרקע. כאן לא מדובר בהאשמותיך החוזרות ונישנות על פגיעה במסיק הזיתים (בדרך כלל זה יוצא משום מה לאחר סיום תקופת המסיק).
• ישראל כבשה את השטחים וזכותה לנשל אנשים מחלקים בשטחים. לא רק מתנחלים אלא גם מתיישבית, בלשונך. לעיתים נכון להעביר אוכלוסיות ממקום למקום ע''פ הצרכים הבטחוניים או המדיניים. ואני מבין שעקרון זה מקובל עליך.
• מה עניין האפילוג שלך וליתר דבריך. לא הוכחת כלום בהשוואה הפופוליסטית שלך. לגבי עניין זכויות הקניין, היכן הוכחת שקניין של פלסטינים נפגע? ממתי סוסיא ואלון מורה היו אדמות כיבוש פרטיות של פלסטינים?
_new_ הוספת תגובהשוב עוסק בטענות שווא
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 6:45)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פתאום אתה משתמש בידיעות שפעם טענת בלהט שהסוג הזה לא מוכיח כלום (העקבות הוליכו לחוות מעון...). גם אז התפרצת לדלת פתוחה.
את מה שכתבתי בקשר למתנחלים ביססתי בעובדות. מאחר ואלו לא הופרכו הטענות החוזרות שלך, כאילו כן הפרכת, הן לא רציניות כלל. בעשרות הודעות שלך בשנים האחרונות ניסית ולא הצלחת להוכיח דבר שסתר את העובדות והטענות שהעליתי ולא הצלחת. מנגד אוסף העובדות שלי רק מתרחב. אוסף העובדות הזה מוכיח שישנו תהליך לא ראוי ושמשתתפים בו רבים ובאופן מודע.

אלון מורה והתנחלויות רבות יושבות על אדמות פרטיות של פלשתינאים. את זה אומרים נתוני המנהל האזרחי. כך גם הזיתים שנעקרו והגיעו בדרך לא חוקית לישוב בלתי חוקי עדי עד, גדלו על אדמה פרטית של פלשתינאי.

האפילוג הוא דוגמה ליכולת שלנו לטעון טענות קניין בארצות בהן היינו זרים וזמניים אבל להתעלם ממעשים דומים שאנחנו עושים כאן ובימים אלו.

לא מקובל עלי שמנשלים אנשים מזכויות הקניין שלהם על לא עוול בכפם. במיוחד זה לא מקובל עלי כאשר זה נעשה כדי שאדם פרטי אחר או קבוצה פרטית יתפסו חזקה וזכויות באותו הקניין.
_new_ הוספת תגובהשוב עוסק בטענות שווא
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:24)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אותו אדם פרטי הוא גזלן . גזל את אדמתו של היהודי לכן מן הצדק להזיז אותו .
הצגת
כל מיני סיפורים ואתה דורש שיפריכו אותם . הדרך הנכונה היא שאתה תוכיח את את אשמותיך .
ציטוטים מ''הארץ'' ושאר כלי תקשורת אנטישמיים ישראליים, עלילות של קצינים אנטישמיים חניכי הסמול והתקשורת הישראלית האנטישמית אינם מקובלים עלי .
כתבי אישום ופסיקות של פרקליטים ושופטים אנטישמיים תוצר החינוך האנטישמי הישראלי אינם מקובלים עלי .
_new_ הוספת תגובהממך, לוי, הפסקתי לדרוש
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 7:37)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדרך הנכונה שתבסס את טענותיך במשהו שולי ואפילו ברמז.
אינך עושה זאת ברוב ההודעות אבל מעניק גידופים חסרי שחר.
לכן ממך אינני דורש דבר.

לגבי הטענות שהעליתי הן הרבה, הרבה יותר מבוססות מהשטויות והגידופים שאתה מרבה לכתוב. הן גם יותר מבוססות
מההכחשות שלך ושל אחרים באותו הקשר.
_new_ הוספת תגובה[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]
צדק (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 8:09)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהממך, לוי, הפסקתי לדרוש
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 18:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון .
_new_ הוספת תגובהממך, לוי, הפסקתי לדרוש, לא משנה מה שתברבר...
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 18:45)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהממך, לוי, הפסקתי לדרוש, לא משנה מה שתברבר...
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 18:55)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מכריח אותך לשום דבר .
לך בדרך והגעת לעזזל .
_new_ הוספת תגובההגידופים הם הלחם שלך, לויקושקושון, לא ערכים, לא יהדות ולא כלום
דוד סיון (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 19:25)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה[•] שוב סיוון האלים מתלהם
זוהר בדשא (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 19:52)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]

לא זוכר שנתקלתי אי-פעם בתופעה כזו , סיוון מביע סלידה עזה מכותבים מסויימים , אבל סיוון מגדף אותם ולא רק מביע סלידה -

גם באלימותו ובגדפנותו מוכיח הציוני סיוון שאין לו יכולת להפגין אורך רוח , הוא לא מסוגל להיות נינוח , להנכיח את דעתו שלו במילים נכוחות ובהירות , להיות חכם מידי פעם , להיות שליו ורגוע .

מה שסיוון יודע זה להטיח גידופים , והרי סיוון בוכה על הנישול והרוע של הימין העולמי, הוא מוכיח אנשים על אלימותם המילולית אללי בשם מפלגת העבודה שלא עשתה דבר אלים כלפי שום ערבי לא נישלה איש ולא גזלה דבר , מבטא שאט נפש מהבנתם של הכותבים הבוחלים בתובונותיו והשמרנות המאוסה שלו. סיוון מנשל כותבים מכבודם ככותבים .

ברגל גסה ואלימה.

סיוון לא מסוגל ללכת אינץ בודד להבנת מכותביו , הוא לא מוותר על מילימטר כאילו הוא שומר אמונים לארץ ישראל השלמה כאילו הפורום הוא אדמת ארץ ישראל והוא לא יסוג מרגב בודד הוא מנשל מושלם, סיוון מבכה כל רגב שנעזב , מנשל כמו אחרון המפאניקים את הזכות מהזולת למבע חופשי ושיח נימוח וקולח כמו שצריך להיות שיח.

המחנך הדגול סיוון בועט בדלי ומבכה את החוסר בסידן כאשר החלב נספג באדמה הצמאה במקום בפה הפעור לרווחה , כאשר יפסיק סיוון לבעוט כמו עז מרדנית בדלי , יוכיח יכולת קשב , יפסיק לחנך את זולתו , יראה אמפטיה ונעימות רכה וספוגית, יהיה מאנטש , אולי אף יריביו ואף אלה שלא רואים איתו עין בעין יוכלו לשוחח עימו והאוירה תתחלף לאוירה נעימה שמעודדת שיח הגון.

כל עוד מנסה מר סיוון לבעוט בדלי ולחנך את העולם על שהעולם מסרב לקרוא את המציאות כמו סיוון או כמו בן לחינוך הקיבוצי אולי משהו ישתנה בנתיים סיוון מוכיח נבערות בעצמו עושה שימוש מנפולטיבי בכל מיני אמצעים בלתי-הוגנים , השיח נשפך בנהמה מתגלגלת על הקרקע ולא מתרומם , סיוון הוא דוגמה לאלימות הישראלי הממוצע שבטוח שאין מושלם ממנו . סיוון הוא דוקטור אלים חסר סבלנות.
_new_ הוספת תגובההגידופים הם הלחם שלך, לויקושקושון, לא ערכים, לא יהדות ולא כלום
לוי (יום ראשון, 15/07/2007 שעה 22:49)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון הלחם יקר מדי .
_new_ הוספת תגובהממך, לוי, הפסקתי לדרוש
לוי (יום שני, 16/07/2007 שעה 7:19)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דודוש מה בקשר ל-‏400 הקיבוצים ?
אולי תכתוב איזה דו''ח קצר למממנים של שלום עכשיו האנטישמיים .
המצב אינו נוח כי החברה שלך יאלצו להפרד מהנדלן שלהם אותו הם מוכרים במחירים מופקעים .
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
דוד סיון (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 7:43)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינך מכיר את המציאות אבל ממשיך לקשקש דמיונות על המציאות.
כנראה שהמממנים שלך ששונאים כמוך כל מה שזז כאן.
לכן הם כמוך מעוניינים לבזבז את כספם על עידוד הדמיונך המופרך.
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
לוי (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 17:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני ממומן ע''י אף אחד .
אני מכיר היטב את המציאות ביחס לקיבוצים וביחס למממנים של שלום עכשיו .
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
דוד סיון (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 17:24)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה נוקב במספרים כמי שלא מכיר את המציאות.
גם בשאר הנושאים אין לך יכולת להראות שדבריך נכונים.
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
לוי (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 17:33)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לי יכולת אבל איני סבור שטיעוניך שוים את המאמץ .
תגובותי מופנות לציבור הרחב ולא כל כך אליך .
איני מנסה לשכנע אותך אתה נעול עד אשר תחטוף הלם .
הדרישות שלך לראיות אינם אלא פעולות הסחה והשהיה אשר אין לי ענין לבוסס בהם .
אני לא בטוח שאתה מאמין במה שאתה כותב .
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
דוד סיון (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 18:04)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מאמין במה שכתבתי לעל דבריך בכל הנושאים ולכן כתבתי כך. אינני עוסק כמוך בפעולות הסחה והשהיה.

לא דרשתי ממך דבר ולא ביקשתי. אני רק מתייחס אל הדברים שאתה כותב כדי להפנות תשומת לב ל''שגיאות'' ולגידופים חסרי בסיס, שבולטים בהם.
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
לוי (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 18:48)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יפה מאוד מצידך שאינך דורש ממני דבר .
תודה רבה .
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
דוד סיון (יום רביעי, 18/07/2007 שעה 19:46)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סוף סוף תפסת וכנראה באופן חד פעמי גם לא גידפת.
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
לוי (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 6:58)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה תפסתי ?
אני איני מגדף אני מספר עובדות ונתונים .
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
דוד סיון (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 11:09)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השאלות מעידות שאתה מקשקש דברים בלי לקרוא.
נתונים לא הצגת כלל.
_new_ הוספת תגובהלויקושקוש, זוברובסקי
לוי (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 17:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון .
_new_ הוספת תגובהאז לא תפסת - שיהיה
דוד סיון (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 17:46)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאז לא תפסת - שיהיה
לוי (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 17:59)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תפוס תפסתי את הגישה האנטישמית .
_new_ הוספת תגובהחזרת לגדף על ריק - לכן לא תפסת כלום
דוד סיון (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 18:58)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהחזרת לגדף על ריק - לכן לא תפסת כלום
לוי (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 21:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא גידפתי .
_new_ הוספת תגובהחזרת לגדף על ריק - לכן לא תפסת כלום
דוד סיון (יום חמישי, 19/07/2007 שעה 22:05)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התנהלותך מזכירה את האסטרטגיה של 'דובון לא-לא'.
_new_ הוספת תגובהחזרת לגדף על ריק - לכן לא תפסת כלום
לוי (יום שישי, 20/07/2007 שעה 7:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי זה ? לא מכיר אותו .
_new_ הוספת תגובהאני מתפלא עליך
א. פרקש (יום שישי, 20/07/2007 שעה 19:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי לא שיניתי דעתי בדבר הזה. עובדה שהבאתי בעניין מסיקי הזיתים לינקים לדברי הקודמים. טענתי הבסיסית היא שעד שאין לך הוכחות אינך יכול להאשים אף אחד בעוולה הזו. עובדה שאין כיתבי אישום ואין הרשעה למתנחלים. ולכל אורך אותם אשכולות גם הסברתי את הסתייגותי מכל טענה שהעלית. עקבות באדמה שמובילות לכביש גישה להתנחלות לא מלמדות דבר זולת זה שיש עקבות - כדי שעקבות יהיו הוכחה למשהו את צריך לספק תשובות למי שייכים העקבות, זמן וסבירות וכוונה. ואת זה אין לך ואין למשטרה.

לעומת זאת כפי שכבר ראית נתפסו שלושה ערבים שבשני מקרים גזמו עצי זית לאחר המסיק באותם אזורים שבהם נפוצו שמועות שמתנחלים גוזמים. וכבר נראו בעבר גזימות בתאריכים הנ''ל שבוצעו ע''י בעלי במטעים (גיזום עיתי, עצים להסקה, וכמה זה יכול להיות טוב אם גם יש עילה להפצת האשמות שווא על מתנחלים). אז אולי אתה הבאת עובדות על מקרי גיזום אבל לא הצלחת לבסס שום אשמה. שהרי לא תפסת מתנחל כורת (להוציא את הדיווח שנוכחי שלך שהוא בכלל סכסוך מסוג שונה) וגם לא המשטרה, כמדומני. יש הבדל בין להציג עובדות כמו שהצגת לבין להציג עובדות עם קישור ברור וחד משמעי למבצען. אני מניח שאם המשטרה היתה עובדת כמוך אז היא כבר מזמן היתה מגרילה קורבנות מבין המתנחלים ומביאה אותם לדין. אבל אם אתה היית נוהג כמו המשטרה היית יכול להיות זהיר יותר ולטעון לחשד לביצוע פשע ע''י המתנחלים. אז המשטרה יכולה לחשוד, אבל חשד אינו הוכחה לאשמה. מנגד, כמו שכבר כתבתי בעבר ועכשיו ישנם כמה טיעונים למה הערבים הם שמבצעים את אותם הגיזומים דווקא שניה אחת לאחר סיום הקטיף! ואצלם כבר תפסו יותר מאחד שגוזם בזמן ה''נכון''.

לגבי 13 הערותי למקרה סוסיא אין כאן קביעה לצד זה או אחר אלא אני פשוט ביקשתי לבחון את ההגיון שבציור האירוע הזה כפי שציירת אותו. כאן אני פשוט לא מכיר חומר עדכני אחר.

קניית קרקע מוכיחים בקושאן. בהרבה מקרים ערביי השטחים הטוענים לבעלות על אדמות לא הציגו מסמכים רלוונטיים או הציגו מסמכים מזוייפים.

הדומה בין פלסטינים לבין יהודים בגולה הוא שגם הפלסטינים כאן הם בגולה מבחינה לאומית ועל הקרקע שלהם מבחינה פרטית. השונה הוא, שלמיטב ידיעתי יהודים מעולם לא טענו לבעלות לאומית על שטחים בהם הם חיו בגולה אפילו עוד בטרם נולד העם שכבש וקנה עליהם חזקה.
_new_ הוספת תגובהאתה צריך להחליט
דוד סיון (יום שישי, 20/07/2007 שעה 20:29)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני יכול ועוד איך לכתוב מה שכתבתי במיוחד שציינתי ברור על מה אני מתבסס. אבל אתה חוזר על הרמזים שכאילו אני עושה משהו לא בסדר בקשר למתנחלים. אתה בוחר לדחות את מה שלא נאמר בהן ולכן יש לך בעיה: לא הפרכת שום טענה שלי.

אתה לעומת זאת לעיתים חוזר ומספר אגדות עם הרבה פחות ביסוס ממה שאני כותב או טוען. אתה שוב ושוב מספר את סיפור שלושת הערבים... אבל הרי לא תפסת אותם. ''עובדה שאין כתבי אישום...'' אם כן מה אתה מאשים. מצד שני אתה שוכח את הציווי (מופרך) שלך שעל פיו עליך קודם להציג כתב אישום.

אז ראשית כדאי לך לזכור ש'נאה דורש ונאה מקיים'.

שנית, הציווי הזה על כתב אישום הוא קישקוש ולא מפריע לך (ולרבים ממשתתפי הפורום) להאשים כל מיני אנשים בכל מיני רמות בכל מיני דברים.

בקיצור עד שלא תציג 'כתבי אישום' ועד שלא תדרוש מכולם להציגם, אל תדרוש ממני. ואידך זיל גמור.
_new_ הוספת תגובהאתה צריך להחליט
לוי (שבת, 21/07/2007 שעה 21:24)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה עם העקירות והכיבוש הזוחל ,
בלוד ,
עכו ,
יפו
שם הערבים מציקים ליהודים ומגרשים אותם מבתיהם .
מערכת האכיפה האנטישמית של מדינת ישראל אינה נוקפת אצבע בענין .
המקורות שאתה מתבסס עליהם אינם מהימנים ומוטים פוליטית ע''י גופים אנטישמיים מבני ברית ומשאינם בני ברית .
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
דוד סיון (שבת, 21/07/2007 שעה 22:19)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המקורות שלי מאד אמינים והעובדה שאתה אינך יכול להפריך את טענותי אתה
מקשקש כמו דובון לא, לא.
אלא שהאמת היא שדוקא אתה ומקורותיך מוּטים על ידי שנאה ולא מהימנים בכלום.
האמת היא שאתה ומקורותיך המפוקפקים לא הצגת כאן משהו שיעיד על ערך כלשהו.
הגידופים הרבים שלך רק פוגעים בשרידי האמינות שעוד מבצבצים.
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (שבת, 21/07/2007 שעה 22:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנך מתבסס על נתונים אשר הונפקו ע''י גופים אנטישמיים שונאי ישראל .
איני סבור שאמינותי נפגעת כהוא זה .
_new_ הוספת תגובהמי שמלבה שנאת ישראל כאן זה אתה
דוד סיון (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 5:14)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דבריך הם קישקוש חסר אמינות. בדבר אחד אתה טוב: פיזור ביטויי שנאה - שנאת ישראל.

מאחר שתה עוסק בשנאת ישראל, דבריך על ישראל וישראלים לא אמינים כלל.
_new_ הוספת תגובהמי שמלבה שנאת ישראל כאן זה אתה
לוי (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 6:50)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני עוסק בשנאת ישראל . אתה עוסק בזה .
_new_ הוספת תגובהאתה עוסק בשנאת ישראל - דבריך הם עדות לכך
דוד סיון (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 7:18)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה יכול לטעון ולשקר כמה שאתה רוצה אבל דבריך (תגובה 101200)
משמעותם שנאת ישראל. יש עוד דוגמאות רבות לכך.

הדברים, דברי אמת, שכתבתי אין בהם שנאה אלא ביקורת. מכאן
שאינני ''עוסק בזה''. מכאן שדבריך אולי דמיון ''פורה'' אבל אינם
מתארים את המציאות.

זה כמובן מזכיר את דברי השטות של חברך צדק שאמינותם ירודה
יותר מדברי קרייני קול קהיר. מי שטוען על פסקי דין מבלי
לקרוא אותם שלא יתפלא שטענותיו הן שטות חסרת אמינות.
_new_ הוספת תגובה[•] אתה עוסק בשנאת ישראל - דבריך הם עדות לכך
לוי (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 8:56)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]

לא מסכים אתך .
מערכת המשפט הישראלית על כל שלוחותיה מוטה פוליטית לכיוון אנטישמיות . דעתי מקובלת כיום גם על רבים שחלקו עלי .
התקשורת מוטה פוליטית והמערכת המשפטית האנטישמית תומכת בתקשורת האנטישמית בדרכים נלוזות .
קיימת בעיה חמורה של פגיעה בחופש הדיבור .
_new_ הוספת תגובההנאכבה
סתם אחד (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 6:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדינות ערב סגרו על הפליטים מחנות מחנות ובכל מדינה לא אירשתה להם שום תנועה לכל שיתחיהם ועצרו את היתפתחות הטיבעית ולהיתקדמות לאותם שנים ואז ויצרו כאוס פלסטיני ..בלי שום קשר להישראל ..לאחר מילחמת ששת הימים היזדעזענו ליראות את ירושליים מוזנחת תחת ערמות אשפה ..היזדעזענו ליראות את השטחים מוזנחם ללא תשתיות מינימליות ואת עזה מיתחת לכל ביקורת..אז מי שגרם ''לנכבה'' זה לא ישראל...ביזמן מילחמת השיחרור ישראל היתה שממה וקדחת ואז בהוא היהודים מיכל התפוצות ללא בגדים ללא נעליים ללא בית רק עם מעדר תורייה ומקוש אז על מה הבכינות הערבית.? ועלמה היתרפסות היהודית.?
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
צדק (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 6:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המקורות שלך אמינים כמו קול הרעם מקהיר,
או לפחות כמו אידי אמין.
_new_ הוספת תגובה[•] מי שמך?
לוי (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 15:51)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]

למדינת ישראל קרתה תאונה משפטית .
עו''ד שמואל תמיר שר המשפטים בממשלת בגין מינה את חברו אהרון ברק לשופט בבית המשפט העליון .
אהרון ברק פוליטיקאי ממולח עיסה את החוק כחומר ביד היוצר.
תוכנית הפעולה שלו מוצגת בספרו המונומנטלי ''שיקול דעת שיפוטי'' אשר משמעותו האופרטיבית היא לא משנה מה כתוב בחוק אני מסובב את הענינים כרצוני . משפטן די בכיר בארה''ב התבטא בצורה עוד יותר בוטה ממני .
בהמשך הוא ריפד את מושבו בבית המשפט העליון בנמושות עובדה אשר הבליטה אותו כמורם מסביבתו . אגב ( תופעה זו מוכרת באקדמיה איזה פרופסור מוכשר ובעל מוניטין מקדם פרופסורים בינוניים ומטה , ואז כישוריו מובלטים יותר על רקע הזבל שמסביבו . בסלנג האקדמי קוראים ''השיטה הישנה .)התוצאה , שכאשר הוא יוצא לגימלאות נשארת אדמה חרוכה . אפשר להצביע על תהליך זה גם במספר פקולטות באוניברסיטה העברית . והמבין יבין .
במשך תקופה ארוכה נתמנו שרי משפטים סמרטוטיים כאשר התבשל מינוי של מי שהוא שאינו סמרטוט הפוסטמות בשיטוף המשטרה פתחו לו תיק . החקירות נמשכו כמה שנים כך שהמינוי התבטל . התרגיל נגד ליברמן נמשך כבר למעלה מ-‏10 שנים כדי למנוע את מיניו לשר המשטרה . כל פעם שצצה אפשרות כזו המשטרה מפליצה שנתקבלו ראיות חדשות ויש לחקור , היועץ המשפטי משתף פעולה והמינוי נדחה .
שר המשפטים פרידמן התבטא בעת ויכוח שלפחות במקרה שלו לא פתחו לו תיק בדומה לקודמו .
ברק הלך וברק כבר אינו מהלך אימים . בשלב זה אין מי שיתפור לו תיק והדיקטטורה השיפוטית בבעיה .
בית המשפט העליון בראשותו של ברק הקרין שמאליות קיצונית ובעזרת פרשנות מרחיקת לכת שלו לחוקי היסוד וקביעה שלכל אחד מעמד בכל נושא , הקים דיקטטורה שיפוטית .
הבגץ הפך למנכ''ל המדינה והגיע לצבר של 12000 תיקים בשנה . עומס בלתי סביר לחלוטין אשר לא מאפשר בשום אופן דיון משמעותי .
כך הפך בית המשפט העליון למפלגה השלטת ולגוף שהחוק והצדק ממנו והלאה .
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 16:51)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברק גאון
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 17:28)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני משפטן ואיני מכיר את אמות המידה לגאון משפטי לכן איני מתכוון לתמוך בדעתך או לחלוק עליך .
אגב אם היה מדובר בפיסיקאי היה באפשרותי לחוות דעה .
היה מטמטיקאי אחד שאמר כפי שמטמטיקאי אינו אינטגרל משפטן אינו בהכרח הגון ורודף צדק .
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 18:22)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מוסר זה מדע מדויק
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 18:31)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה ההגדרה של מוסר ?
האם קיימת הסכמה מקיר לקיר מה הוא מוסר ?
מתי הוא חיובי מתי הןא שלילי ?
מה הוא מדע ?
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 18:56)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טוב=טוב

רע=רע
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
צדק (יום שני, 23/07/2007 שעה 6:59)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ותמיכה ברוצחי יהודים היא שיא המוסר עבור שמאלנים אנטישמים.
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שני, 23/07/2007 שעה 9:15)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דמגוגיה זולה והזנית השפה היא פשע.
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
צדק (יום שני, 23/07/2007 שעה 10:05)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דמגוגיה היא לכנות את העובדה שהשמאלנים תומכים ברוצחי יהודים, בשם דמגוגיה.

הזניית השפה הגדולה בהיסטוריה נעשית ע''י השמאל.
השמאל המכנה רצח של יהודים בשם ''שלום''.
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שני, 23/07/2007 שעה 11:14)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שאתה כותב הוא שקר.
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
צדק (יום שני, 23/07/2007 שעה 11:30)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שאני אומר היא האמת, כל האמת, ורק האמת !!

השקר הוא המגרש של השמאלנים.
אני לא משחק במגרש הזה.
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שני, 23/07/2007 שעה 11:35)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שנית דבריך הם שקר.
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
צדק (יום שני, 23/07/2007 שעה 12:10)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואני אומר שהשמאלנים תומכי הרוצחים הערבים,
מכנים רצח של יהודים בכינוי ''שלום''.
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שני, 23/07/2007 שעה 12:47)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דבריך הם שקר.

עמדתך חסרת היגיון.
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
צדק (יום שני, 23/07/2007 שעה 12:56)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההיגיון איננו נחוץ כאן, מה שאמור להקל על השמאלני.

מעשיהם ודבריהם של השמאלנים מוכיחים את תמיכתם ברוצחים הערבים.

עובדות בלבד. את ההיגיון שאינו קיים בשמאל אתה יכול לאפסן.
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שני, 23/07/2007 שעה 13:52)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין דבר שלא יבחן על פי ההגיון.

עמדותיך אינן הגיוניות.
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
צדק (יום שני, 23/07/2007 שעה 14:09)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה רואה, אתה לא משתמש בהיגיון כלל.

הנושא הוא עמדתך, לא עמדתי.

על סמך איזה היגיון תהפוך מתן נשק לרוצחים ערבים,
להתנגדות למעשי הרצח שלהם?

אל קאפונה נותן נשק לחייליו ומתנגד למעשי הרצח שלהם...
חה...................חה..............
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שני, 23/07/2007 שעה 14:30)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זוהי האמת האבסולוטית.איו זו דעתי.

דבריך הם שקרים.
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
צדק (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 0:17)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה איתנו?
_new_ הוספת תגובהמה שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 9:45)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בודאות מוחלטת
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 18:41)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מן הסתם אלקפונה היה גאון .
סטאלין היה גאון .
הילר היה גאון .
קאסטרו גאון.
וכו'
כולם הגיעו להשגים מרשימים , כל אחד בתחומו .
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 18:57)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום ראשון, 22/07/2007 שעה 21:26)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה לא נכון?
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שני, 23/07/2007 שעה 9:16)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שכתבת
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום שני, 23/07/2007 שעה 17:49)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התיחסתי למספר נושאים אולי תפרט .
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שני, 23/07/2007 שעה 18:21)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל הנושאים
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום שני, 23/07/2007 שעה 18:40)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא חביבי אתה לא צודק .
אתה טועה .
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שני, 23/07/2007 שעה 18:52)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שקר
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום שני, 23/07/2007 שעה 19:31)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חייל מעורער בנפשו נסע באוטובוס לכפר ערבי ופתח ביריות והרג מספר נוסעים .
חיילים וכח מגב השתלט עליו איזקו אותו והוציאו ממנו את נשקו .
חבורה של צעירים תקפו את המגבניקים , פצעו אחדים מהם .
המגבניקים נסוגו והצעירים רצחו את החייל היורה .
כל הארוע צולם כך שניתן היה לזהות את הרוצחים .
המערכת המשפטית האנטישמית חששה להתעמת עם הערבים וזנחה את החקירה .
הוגש בג''ץ על מעשה הנבלה האנטישמי של המשטרה והפרקליטות ואז נעצרו הרוצחים אשר שוחררו מיד בתנאים מגבילים .
לא הוגשה תביעה ולאחרונה בוטלו התנאים המגבילים בהנמקה שלא תוגש תביעה .
מן הראוי לציין שיהודי אשר ירה במחבל כפות נידון למאסר עולם . עונשו קוצב והמערכת המשפטית האנטישמית מסרבת להפחית שליש ממאסרו .
אנטישמיות ישראלית לעילא ומערכת משפטית מושחתת .
לא פלא שהאמון במערכת החולנית הזו הולכת ומתדרדרת .
מענין עד להיכן .
_new_ הוספת תגובהאם כבר תשים על השולחן את כל הסיפור
דוד סיון (יום שני, 23/07/2007 שעה 20:36)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. מה קרה ממתי זו חובה לנכות שליש לאסירים?
2. היהודי שהרג ושוחרר בתנאים מגבילים נעלם ואיננו. מה דעתך על המקרה הזה?

המערכת מוטה באופן בוהק לטובת הצד היהודי. מערכת אכיפת החוק והמערכת המשפטית נמעות מעימותים עם יהודים. אלו העובדות.
לא פלא שמספרים מעשיות כדי להכפיש... הסיבה היא פשוטה: המערכת הזאת לא מוּטה מספיק. התרגיל המסריח הוא שקוף מאד.
_new_ הוספת תגובה[•] אם כבר תשים על השולחן את כל הסיפור
לוי (יום שני, 23/07/2007 שעה 21:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]
שכחת את הסיפור על רצח היהודי .
_new_ הוספת תגובהאם כבר תשים על השולחן את כל הסיפור
דוד סיון (יום שני, 23/07/2007 שעה 21:49)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענות השקריות שלך ממשיכות.
העיסוק בשקר ממשיך להיות בראש המטרה שלך.
_new_ הוספת תגובה[•] אם כבר תשים על השולחן את כל הסיפור
לוי (יום שני, 23/07/2007 שעה 22:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה טועה ומטעה אדוני .
אתה במכוון מתעלם מרצח היהודי ע''י פורעים ערביים והשתמטות המערכת המשפטית האנטישמית מלמצות איתם את הדין .
אני לא מתפלא .
_new_ הוספת תגובהלמרות הכל העיסוק בשקר לא מתאים לך
דוד סיון (יום שני, 23/07/2007 שעה 22:56)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השקרים שלך בוהקים והגידופים האחרים גם כן.
כאשר בכוונה מציירים תמונה מסולפת המסקנה או
המסקנות מבוססות על סילוף.

ציירת תמונה מסולפת (תגובה 101272) ואני הוספתי את מה ש''שכחת''.
אתה שקורא לזה התעלמות עוסק בשקר אם לא במשהו חמור יותר.

זו כבר לא טעות - אצלך זו השיטה.
_new_ הוספת תגובהלמרות הכל העיסוק בשקר לא מתאים לך
לוי (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 8:42)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חביבי ,
מה עם רצח היהודי ?
אתה פונה לנושא אחר , אבל אני לא שכחתי .
_new_ הוספת תגובהאתה צריך להחליט
דוד סיון (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 9:39)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קושקושי,

בדין הפניתי את תשומת הלב להשמטה מכוונת שלך, זה עדין במסגרת הנושא
שהעלית (תגובה 101277). במקום להתייחס בחרת לשאול שאלות לא לעניין
ולתקוף בצורה בוטה (שקרית) את דברי ואותי.

למרות שכבר התייחסתי לשאלתך, הרי לפני שאתייחס ישירות לשאלתך עליך
להתייחס בהגינות לשאלותי מאתמול.
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 10:05)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם דבריך הם אמת .

חובה עליך לפנות לבית הדין הגבוה לצדק.
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 11:47)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איפה נמצא בית הדין הגבוה לצדק ?
חביבי קיבלנו תזכורת חדשה על מעלליו באמצעות זיסו .
קצין משטרה אשר אמר בקשר ערבושים עף כמו טיל .
זיסו החמוד שלנו ששילשל מלוא האסלה ניבלי פה על יהודים קודם בדרגא .
בגץ אנטישמי .
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 11:49)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פניה לבג< עולה כסף אולי שום עכשיו יסכים לממן את הפניה ?
אולי תמליץ ?
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
שלמה יהורשביץ (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 12:26)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תפסיק לתרץ תירוצים.עשה את המעשה המוסרי הנכון.
_new_ הוספת תגובהמי שמך?
לוי (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 12:59)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השופטת העליונה פוצקה גילתה תובנה חדשה במקרה של זיסו .
הוא אומנם כשל חמורות . אבל דווקא בגלל הכשלון הוא יחטט יותר בנשמתו ויזדכך .
רעיון מקורי וחדשני . אתה מחפש מנהל בנק חפש מי שהוא ששדד בנק , או בצע איזו מעילה רצינית ומנה אותו הוא יחטט בנישמתו ויזדכך .
אתה מחפש שופט חפש איזה רוצח סידרתי אשר התנצל ויש לך את האיש המתאים .
כן , גבירותי ורבותי הלשון רכה וכל מה שצריך לעשות הוא לסובב אותה לכוון האנטישמי המתאים .
עוד איזה לקקן בצוות היפגין לקקנות דינור וגילה שהלכה למשה מסיני לקדם את זיסו .ולא נחה דעתו עד אשר סיפר לנו שזו היהדות בהתגלמותה .
חודש אב . חם והחום משפיע .
_new_ הוספת תגובהIf you want shoot - shoot, don't talk
שלמה יהורשביץ (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 13:39)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואידך זיל גמור
_new_ הוספת תגובהIf you want shoot - shoot, don't talk
לוי (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 15:28)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אדוני ,
הזהר אני אגיש עליך תלונה למשטרה על הסתה לרצח .
_new_ הוספת תגובהIf you want shoot - shoot, don't talk
שלמה יהורשביץ (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 15:37)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון
_new_ הוספת תגובהIf you want shoot - shoot, don't talk
לוי (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 15:57)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מבין שאינך פוחד כי יש לך הגנה הקפית של שלום עכשיו .
מן הסתם אתה מבוטח .
_new_ הוספת תגובהIf you want shoot - shoot, don't talk
שלמה יהורשביץ (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 16:06)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון
_new_ הוספת תגובהIf you want shoot - shoot, don't talk
לוי (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 16:51)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי תסדר לי מימון משפטי מטעם שלום עכשיו . להם מקורות מימון בלתי מוגבלים .
_new_ הוספת תגובה[•] If you want shoot - shoot, don't talk
שלמה יהורשביץ (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 16:56)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[•הוסרו ביטויים לא ראויים.]
1. אין לי קשר לשלום עכשיו
_new_ הוספת תגובה[•] If you want shoot - shoot, don't talk
לוי (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 22:20)
בתשובה לשלמה יהורשביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא חייבים שלום עכשיו . אפשרי גם איזה גוף אנטישמי אחר החותר תחת קיומה של מדינת ישראל .
_new_ הוספת תגובה[•] If you want shoot - shoot, don't talk
יובב (יום שלישי, 24/07/2007 שעה 22:27)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש הרבה מוסדות שחותרים תחת קיומה של המדינה, למשל
מועצת ישע - שואפת לספח 2.5 מיליון ערבים, לגרש אותם או לשלול את זכויותיהם ולבטל את הדמוקרטיה
החסידויות - שואפות להמיר את כל החילונים ולהקים תיאוקרטיה
_new_ הוספת תגובה[•] If you want shoot - shoot, don't talk
לוי (יום רביעי, 25/07/2007 שעה 7:14)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מסכים איתך הם מבצרים את המדינה היהודית .
אגב , קיים איזה ליצן המדלג על ההרים ומקפץ על הגבעות ומחפש קורבנות המוכנים לזייף מסמכי בעלות של ערבים. יחד איתו מופיעים כמה עורכי דין .
מי רכש לאותו ליצן את הרכב ומתחזק לו אותו . נסיעה בדרכי עפר הורסת את הרכב כך שמדובר בכ- 4000 שקל לחודש ?
מי משלם את שכרו וכמה ?
מי מממן את המשרדים שלו ?
מי מממן את השוחד שהוא משלם לעדי השקר וזיפני התעודות ?
מי משלם לעורכי הדין ?
וכו' וכו'
מענין איך אני יכול להשתחל לפיי רול השופע הזה ?
מי משלם לעתונאים ולבתי ההוצאה של העתונים ?
בא עזור לי . מה התנאים ?
_new_ הוספת תגובה[•] If you want shoot - shoot, don't talk
לוי (יום רביעי, 25/07/2007 שעה 7:16)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מסכים איתך הם מבצרים את המדינה היהודית .
אגב , קיים איזה ליצן המדלג על ההרים ומקפץ על הגבעות ומחפש קורבנות המוכנים לזייף מסמכי בעלות של ערבים. יחד איתו מופיעים כמה עורכי דין .
מי רכש לאותו ליצן את הרכב ומתחזק לו אותו . נסיעה בדרכי עפר הורסת את הרכב כך שמדובר בכ- 4000 שקל לחודש ?
מי משלם את שכרו וכמה ?
מי מממן את המשרדים שלו ?
מי מממן את השוחד שהוא משלם לעדי השקר וזיפני התעודות ?
מי משלם לעורכי הדין ?
וכו' וכו'
מענין איך אני יכול להשתחל לפיי רול השופע הזה ?
מי משלם לעתונאים ולבתי ההוצאה של העתונים ?
בא עזור לי . מה התנאים ?
_new_ הוספת תגובההליצנים מהימין
סתם אחד (יום רביעי, 25/07/2007 שעה 9:46)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הליצנים מהימין מדלגים על הגבעות ומחפשים זייפני מסמכים
מי רוכש להם את הרכבים כאשר נסיעה בדרכי העפר הורסת את הרכב, כך שמדובר בכ-‏5,000 ש''ח לחודש?
מי משלם את שכרם?
מי מממן את המשרדים ומסיבות העיתונאים להפצת השקרים?
מי מממן את זיופי התעודות ואת עורכי הדין של העבריינים הללו?

תתקשר עם ליציני הימין הללו הם יעזרו לך להשתחל?
_new_ הוספת תגובה[•] If you want shoot - shoot, don't talk
שלמה יהורשביץ (יום רביעי, 25/07/2007 שעה 9:36)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה שלך היא טענה שיקרית.
_new_ הוספת תגובהאתה צריך להחליט
א. פרקש (יום ראשון, 29/07/2007 שעה 10:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קודם כל לא הייתי צריך להפריך כל טענה שלך כי מכלול טענותיך לא יצרו כתב אשמה ממש נגד מתנחלים. אתה מעדיף להאשים אותם במספר מקרים בהם לא נמצאו אשמים. חובת ההוכחה היא עליך ולא הצלחת להוכיח. אתה מעלה חשדות, ואני כבר הפרכתי אותן אחת לאחת כשהראיתי לך בפירוט לכל אורך ויכוחינו שפרשנותך מוטית ואינה נשענת על הוכחות עובדתיות. את הערבים הגזמנים לא אני תפסתי כפי שאתה מנסה לשבש את עדותי, אלא המשטרה תפסה. אני לצערי מתנחל באזור החוף של ארץ ישראל ''הישנה'' ולא באזור ההר הישן יותר.

ובנוסף אתה תוקף אותי בדיוק על מה שאני תוקף אותך. אלא שאני לא האשמתי מישהו במשהו בעוד אתה הוא שהאשמת מתנחלים בדברים שלא הצלחת להוכיח שהם ביצעו. אני רואה שאתה מנסה בכוח להפוך את העולם שבנית לך. יש לי הרושם שאתה מסרב להכיר בעובדות שגם אתה הבאת, שהן אינן מספקות אשמה וכתבי אישום על מתנחלים. שהרי במקומות אחרים ובעניינים אחרים, היכן שמוצתה החקירה ונמצאה אשמה, הועמדו מתנחלים או פלסטינים לדין. בעניינים שאתה הבאת, אין כתבי אישום ואין אפילו חשודים, מכאן שאתה מתייחס לסוגיה הזאת לשם ניגוח פוליטי, אך ללא בסיס רציני.

(להביא קישור למעצר הערבים שגזמו זיתים)
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך לסלף ולכחיש
דוד סיון (יום ראשון, 29/07/2007 שעה 12:21)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה העיקרית שלך מופרכת לא האשמתי איש בדבר שלא עשה והטענות שלי נתמכות בהרבה עובדות שהצגתי כאן והן מספיק מבוססות לצורך דיון מכובד. מאחר ולא הפרכת דבר ממה שטענתי הרי שכבר מזמן אין לי ויכוח איתך על העובדות והטענות הללו.

אחד האמצעים שאתה מנסה להפעיל הוא הפרשנות הלא נכונה לדברים שכתבתי כאן. הפרשנות זאת מופרכת גם אם תמשיך לטעון אחרת. אתה כל הזמן טוען דברים שבמפורש אינם נכונים לגבי בכלל (גם לגבי הדברים שכתבתי כאן באתר הזה וגם בכל מקום אחר). בעצם בלי שיש לך כתב אשמה אתה ממשיך לטעון שיש לך. בעצם אין לך כלום.

הטענה העיקרית שלי היא שמדינת ישראל עומדת מאחורי הנישול הזוחל (סיבה טובה מדוע אין כתבי אישום). המתנחלים או חלק מהם הם שותפי ביצוע בתהליך הזה. אני לא צריך כתבי אישום כדי להבין מה וקורה בשטח. גם הנפגעים לא מתלוננים כי מיד הם מוענשים על ידי הממסד השלטוני.

את העובדות שאושררו על ידי נתוני המנהל האזרחי שרבים מן המאחזים וההתנחלויות יושבים אדמות פרטיות קשה להפריך. הסיפור של העקירות מאדמה פרטית של פלשתינאי (כולל הזהות של המעורבים) והעובדה שהעצים נמצאו בעדי עד, התנחלות-מאחז על אדמות פרטיות של פלשתינאים הוא עדות כפולה ונוספת על התהליך.
מי משתתף בתהליך הזה? למשל אלו שיושבים בעדי עד וזה נכון גם אם אין לי את שמותיהם או כתב אישום נגדם.
מי הושיב אותם שם? מדינת ישראל עם תקציביה. מכאן שהם שותפים לביצוע התהליך עליו אני מצביע - נישול זוחל.

כל הסיפור הזה והעובדה שהם החזירו עצים תוך ימים מהדיווח על העקירה והגניבה הוא נדבך נוסף שמחזק את טענותי על התהליך שמתחולל ביהודה ושומרון.

הקישור על מעצר (NRG) גוזמי עצים אינו כתב אישום ואינו בסיס לדבר כלשהו ששיך לנושא המאמר. רק לידיעתך: אם מחר מישהו יתלונן שתקפת אותו ואותו המישהו הוא אישה כל הסיכויים שיבואו לעצור אותך. האם זה אומר משהו על מה שקרה בפועל? לא. כך שהנסיון שלך לטעון שהסיפור הזה מפריך במשהו את אוסף העובדות והטענות שלי הוא לא רציני וחסר סיכוי. גם הקישור השני לא מוסיף משקל לכל טענותיך משום שהוא מבוסס גם על טענות שהופרכו במאמר ''על שילוד ושקרים אחרים'' (דיון 3611).

-----

בקיצור, אתה מסלף את משמעות טענותי ואתה מכחיש (בהופעותיך כאן באתר) תהליך הנישול הזוחל שמתנהל בשטח.
_new_ הוספת תגובהמיהו פלשתינאי?
גדי יערי (יום שישי, 27/07/2007 שעה 4:00) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

2000 שנים ישבנו בנכר ומדי ערב פסח הרמנו כוס ואמרנו ''לשנה הבאה בירושלים.'' כבר אז היינו טובים מאד בהבטחות, אך לא במעשים. לחזור לארץ? מה, עשו אותי באצבע?

בינתיים אחינו, אלה שלא הוגלו ונשארו בארץ, זנחו את הדת היהודית שאיכזבה אותם. תחילה התנצרו, ומאות שנים יותר מאוחר, התאסלמו. בדיקות דנ''א מראות שהדנ''א של הפלשתינאים זהה לזה של יהודי המזרח, ומה שברור, להם יש היסטוריה של בניית הארץ ושל אהבת הארץ.
_new_ הוספת תגובהסוסיא
אודיה מנצור (יום שלישי, 28/08/2007 שעה 10:28) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכל האנשים שחושבים שהם יודעים משהוא על סוסיא
1. המשפחה הערבית שגורשה אחרי מות יאיר הר סיני הי''ד היתה המשפחה הרוצחת שרצחה את יאיר הר סני
2. המבנים באמת לא חוקיים
3. הערבים שעברו ליד חוות מעון גם הרסו שם חלק מהציוד
4. מה קוה כשפלסטינאי מסכן נוטע ליד הבית שלך מטע זיתים וטוען שזה שטח שלו?
סוסיאית גאה
_new_ הוספת תגובהבן-דוד (יום רביעי, 29/08/2007 שעה 10:38) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הארץ
עדכון אחרון - 08:59 29/08/07

מתנחלים פגעו השנה בכ-‏650 עצי זית של פלשתינאים

מאת עמוס הראל

כך לפי דו''ח של המינהל האזרחי שהופץ במערכת הביטחון; בשנים האחרונות התרבו המקרים של הצתות, כריתה וחבלה בעצים מצד מתנחלים

מתנחלים פגעו בששת החודשים הראשונים של 2007 ב-‏643 עצי זית בגדה המערבית. כך עולה מנתונים שאספו אנשי המינהל האזרחי בגדה ושהופצו באחרונה במערכת הביטחון. בשנים האחרונות התרבו המקרים של הצתות, כריתה וחבלה מצד מתנחלים בחלקות בבעלות פלשתינית. על רקע זה, הונחה המינהל האזרחי לאסוף נתונים על היקף התופעה.

מרבית התקריות נרשמו באזור רמאללה ושכם, בעיקר סביב מאחזים בלתי חוקיים שהשתלטו על אדמות הגובלות בקרקעות פלשתיניות. לפי הנתונים, חיבלו פלשתינאים ב-‏30 שתילי זיתים בחלקות של יהודים. צה''ל הרס 20 עצים ועוד עשרה חובלו ביד אנשים שזהותם לא ידועה. עוד כ-‏1,100 עצים נשרפו בדליקות, שמקורן אינו ידוע. בסך הכל, בין ינואר ליוני 2007, תיעד המינהל פגיעה ב-‏1,846 עצים.
_new_ הוספת תגובה[• הוסרו קטעים לא ראויים]
בן-דוד (יום חמישי, 18/10/2007 שעה 10:51) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[בצלם]
מתנחלים תקפו מוסקי זיתים בנוכחות חיילים, שעמדו מנגד, תקוע, מחוז בית-לחם, אוקטובר 2006
פאווזי ג'בארין, בן 27

רוב השטחים של הכפר שלנו הם שטחים חקלאיים. בשנות השבעים והשמונים הפקיעו אלפי דונמים מהאדמות של הכפר, והקימו עליהם את ההתנחלויות תקוע ונוקדים. מאז שהקימו את ההתנחלויות האלה על האדמות שלנו, אנחנו לא יכולים להגיע אפילו לאדמות שמסביבן. בכל פעם שאנחנו מתקרבים לשטח, מתנחלים מתקיפים אותנו. זה קורה בעיקר בעונת המסיק.

_new_ הוספת תגובהבן-דוד (יום חמישי, 18/10/2007 שעה 12:39) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[גלי צה''ל, 14.10.2007

''מסיק הזיתים בפתח וצה''ל במתח: ביהודה ושומרון נערכים לקראת עימותים בין המתנחלים לחקלאים הפלסטינים על רקע עצי הזית. להאזנה, לחצו כאן.''

_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי