פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מתקפת הועדות
הלבן שבעיניים / ע. צופיה (שבת, 07/08/2010 שעה 7:00)


מתקפת הוועדות

ע. צופיהמדינת ישראל ידעה מתקפות רבות. החל מפדאיונים, מסתננים, מחבלים, מתאבדים וקסאמים ועד מתקפת ועדות החקירה בשנים האחרונות.

שותפינו למשא ומתן לשלום גילו, אחרי שהתייאשו מהאלימות הפיזית, את האלימות הדיפלומטית. זה נראה קל יותר להשגה. הרי למדינות האיסלאם וידידיהם יש רוב מוחלט בכל הארגונים הבינלאומיים, יש קהילות גדולות מאוד של מוסלמים שונאי ישראל פעילים בכל מדינה מערבית ופעילים איסלמיים מקומיים תאבי-תגרות בכל אוניברסיטה. לכן הוקעת ישראל כמדינה ''מצורעת'' היא, לטעמם, ממש בהישג ידם.

זה החל בכינוסים אנטי-ישראליים, בהחלטות להטיל חרמות שונות על ישראל, בעיקר חרם אקדמאי ולפני כשנה קרמה עור וגידים ועדת החקירה הראשונה - ''ועדת גולדסטון'' לבדיקת אירועי מבצע ''עופרת יצוקה''. זו הייתה מאין יריית פתיחה בסוג זה של מתקפה. אף אחד מהצדדים לא ידע, בדיוק, לאן זה יוביל.

הערבים הופתעו מהדו''ח החמור על ישראל ומהאפשרויות המדיניות הגלומות בו והישראלים הופתעו מהתהודה הבינלאומית, בעיקר במסדרונות האו''ם, של הדו''ח.
הפעולה הישראלית לנטרול הדו''ח, שנכון לעכשיו, צלחה, גבתה מחיר מדיני לא קטן. בעיקר כתשלום לשאיפות השלום של נשיא ארה''ב אובמה.

פרשת המשט התורכי ותוצאותיו הפיזיות הקשות היו קרקע פורייה ליוזמות להקמת ועדות חקירה בינלאומיות. מזכ''ל האו''ם הודיע על יזמה כזו, התורכים והערבים דרשו זאת בתוקף. האמריקאים שהיו ערים לתוצאות הועדה הקודמת המליצו לישראל ''ללכת לקראת האו''ם'' וכך נוצרה ועדת טירקל עם משקיפים בינלאומיים.

ועידת האו''ם לזכויות האזרח, מוסד אנטי ישראלי מובהק, יזם הקמת ועדת חקירה.

גם מזכ''ל האו''ם המשיך ביזמתו להקמת ועדה כזו, בראשות ראש ממשלת ניו-זילנד ונשיא קולומביה, כולם לשעבר וכן נציג תורכי ונציג ישראלי. בשיחות מוקדמות עם מזכ''ל האו''ם סוכם שהועדה בראשות ראש ממשלת ניו זילנד לשעבר לא תוכל לחקור אנשי צבא ישראליים ובעצם היא תהיה, מאין, ועדת–על שתקבל את מסקנות ועדת טירקל, את מסקנות ועדת החקירה שהקימה משלת תורכיה, תוכל לפי הצורך לבקש הבהרות ובעיקר תעסוק בפירוש הדין הימי הבינלאומי והדרך למנוע אירועים כאלה בעתיד.

חשוב לזכור כי ועדות החקירה הבינלאומיות של האו''ם ושל גופים דומים אינן ועדות המחפשות את האמת והצדק. אלו ועדות פוליטיות שמכריעות לפי עוצמתן הפוליטית של המדינות המתדיינות. אפשר בקלות לנחש את תוצאותיה של הועדה שזה עתה מונתה. מסקנה כללית הנוטה במקצת לרעת ישראל, דבר שיגרור התנצלות בחצי פה של ממשלת ישראל ופיצוי כספי מסוים למשפחות הקורבנות.

זו עוד דרך אלגנטית לצאת ממשברים מדינים.
עם ועדה כזו ממשלת ישראל הסכימה לשתף פעולה. ונשאלת השאלה, מה בעצם הסכנה הטמונה בוועדות אלה מנקודת מבטם של הערבים?

ועדות אלה, בנסיבות מסוימות עשויות להביא ישראלי, פוליטיקאי או איש צבא, בפני בית הדין הבינלאומי בהאג. ההנחה של חברנו למו''מ לשלום היא כי אירוע כזה יחליש את המוטיבציה להילחם בטרור שכמובן עשוי להזיק מאוד למדינת ישראל. השתתפות ישראלית בועדות כאלו, תוך נטילת עוקצן הפלילי הוא בהחלט פתרון טוב.

כדי לשים לב לתוצאות מפתיעות של המשט התורכי. דווקא התוצאות הפיזיות של 9 הרוגים ופצועים רבים יוצר הרתעה רבה. אמנם שמענו רבות על משטים שאו-טו-טו יוצאים לדרך, אך חוץ מהבדיחה הלובית לא קרה כלום. גם התנהלותה של תורכיה בפרשה קיבלה נקודת מבט מעניינת. ההתרחקות מישראל (בעלת ברית אסטרטגית עד אתמול) מפורשת על ידי הציבור החילוני בתורכיה, על ידי חוגים צבאיים וגם על ידי רבים מבני בריתה במערב כשלב נוסף בהתקרבות לאיסלאם וההתרחקות מאורח חיים חילוני.

בצד ההשפלה הגדולה של הרג 9 אזרחים ללא תגובה ממשית, חש ארדואן, ראש ממשלת תורכיה כי לאט לאט הוא נדחק לפינה העשויה להביא למפלתו בבחירות השנה הבאה.

נ.ב.

אם נתניהו, ברק וחבריהם לקבינט חשבו שהם עברו את הגרוע מכל בנושא, הרי הם יתבדו בקרוב. מבקר המדינה, לינדנשטראוס , גם הוא יחקור את השתלשלות העניינים במשט התורכי. ולראש ממשלת ניו-זילנד לשעבר ונשיא קולומביה לשעבר הרבה מה ללמוד ממבקרנו חולה הפרסום העצמי.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


שאלה:
דוד סיון (שבת, 07/08/2010 שעה 12:12) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז מדוע לא הסכימו לועדה הבינלאומית בתחילת הדרך?
_new_ הוספת תגובהשאלה:
ע.צופיה (שבת, 07/08/2010 שעה 16:42)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי המנדט של הועדה שונה.
_new_ הוספת תגובהשאלה:
דוד סיון (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 7:09)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז מדוע לא דאגו לשנות את המנדט קודם?
_new_ הוספת תגובהשאלה:
ע.צופיה (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 8:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה עניין של תהליך וזמן. בהתחלה כולם על העצים גבוה-גבוה, לאחר מכן יש התפכחות ולאט-לאט יורדים מהעץ עד שנפגשים במקום שמתאים לכולם.
ישראל לא רצתה בכל ועדת חקירה, התורכים רצו ועדה מיליטנטית שמסקנותיה נקבעים מראש ורק מחפשים את ''ההוכחות'' (ע''ע גולדסטון),האו''ם רצה ועדה חוקרת ללא מגבלות. עתה נמצאה הנוסחה שעונה על דרישות כולם.
_new_ הוספת תגובהתודה
דוד סיון (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 8:07)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהשאלה:
חוק שימור האלרגיה (יום שלישי, 10/08/2010 שעה 3:30)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נתניהו ניהל מו''ם עם הרבה גורמים, מהאו''ם ועד אובמה, מהאירופאיות ועד האישים שבסוף נבחרו לעמוד בראש הועדה, תוך שהוא ניסח עם מנכ''ל האו''ם את סמכויות הועדה והכל חתום על נייר.
אתמול המזכ''ל חרג מסמכותו ואמר שהועדה תוכל לחקור חיילי צה''ל. כמובן שנתניהו יצא מיד בהצהרה שלא היה ולא נברא והכל רשום בהסכם. אבל התנהגותו של המזכ''ל, שנתון ללחצים של מדינות מסולמיות ותומכיהן בעולם השלישי לא מראה סימנים שאפשר לסמוך עליו. בכל מקרה אם הוא יפר את ההסכם, תהיה לישראל סיבה טוהב ליצור משבר ולצאת מהתרגיל הזה ולהניח ליתר לעשות את אשר ירצו, כמו שגולדסטון עשה.
זה יערער את סמכותה של הועדה מצד אחד, אבל בודאי שישמש את אוייבי ישראל לתדלק את תעמולתם. כמו שדו''ח גולדסטון עשה, למרות שרבים יודעים שהוא שווה כקליפת השום.

לטעמי ישראל הידרדרה לשרשרת ועדות מיותרות, שתיים ישראליות ושתיים של האו''ם פלוס מבקר המדינה. ישראל היתה צריכה להסתפק בתחקיר צה''לי סטנדרטי ובחקירת מבקר המדינה. ועדת טירקל מיותרת. ישראל היתה צריכה להתנגד לועדות האו''ם שעושות לה רק רע, בטענה שהאו''ם חוקר תמיד רק את ישראל. לישראל יש זכות לטעון שכל עוד האו''ם לא חוקר את מלחמות עיראק, אפגניסטאן, גיאורגיה-אוסטיה-רוסיה, רוסיה-צ'צ'ניה, סקי-לנקה, המוסלמים במערב סין וכו', אין זכות לאו''ם לחזור ולדרוש לחקור תמיד רק את ישראל. כמות ההרוגים בכל המשברים האחרים הם במאות אלפים גדולים יותר מהרוגי 'פלוטילה', ואין שום סיבה שהאו''ם יפלה בצורה כל כך שרלטנית ומבזה את דם ההרוגים בכל המשברים האךה. צריך להתעלם מועדות החקירה של האו''ם כצעד אוטומטי, כמו שהתנגדנו-התעלמנו לועדת החקירה של המועצה לזכויות אדם בג'נבה שבראשה עומדים דמוקרטים, אנשי מוסר ושלום, אוהדים מושבעים של ישראל (-:
_new_ הוספת תגובהשאלה:
ע.צופיה (יום שלישי, 10/08/2010 שעה 4:30)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני גורס שועדות החקירה הבינלאומיות לבדיקת מעשים שונים של ממשלת ישראל הן ביטוי לחולשתה.
אם תשים לב זה החל ,בעיקר, מאז היבחרו של אובמה לנשיאות ארה''ב.
הצהרותיו נתנו את התחושה שלישראל אין גיבוי אמריקאי.
לכן, למשל, הליצן הזה, אבו-מאזן, החל להתנפח כמו צ'אבס.
למרות שאיני אוהד של נתניהו, הרי הממשלה בראשותו,שהיא נדירה בהרכבה, מתנהלת בצורה אחראית וחכמה ובשקט בשקט, לאט-לאט, היא משיגה את מטרותיה העיקריות.
נכון, מזכ''ל האו,ם נתון ללחצים גדולים והמבחן שלנו הוא עמידה תקיפה על זכויותנו.
זה גם יהיה ביטוי לעוצמתנו.
_new_ הוספת תגובהתשובה: אתה צודק
חוק שימור האלרגיה (יום שלישי, 10/08/2010 שעה 8:26)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולכן ישראל היתה צריכה להיערך מדינית גם לזמן שלאחר המבצע. נדמה לי שממשלת נתניהו לא בחנה את האפשרויות ולא נקטה במדיניות, מלכתחילה, שתבנה מצב בו לא תוקם ועדת חקירה של האו''ם (ועדת שם ארגון זכויות האדם בג'נבה הכפוף לאו''ם היא בכל מקרה ללא כל שליטה ישראלית כי היא מקבלת החלטות במנותק מהנהלת האו''ם בניו יורק).

ישראל אומנם הידרדרה למצב הזה כמעט בלית ברירה, ולכן מהלכיו של נתניהו בחודש וחצי בטרם הוכרז הרכב הועדה היו באמת הצלחה מסחררת. הרכב השופטים והצוות של הועדה הוא נייטראלי עד פרו-ישראלי (בעברם של האישים). יחד עם זאת עדיף שלא היתה קמה בכלל ועדה כזאת. ישראל מסייעת לשדרג את עצמה כמדינה היחידה בעולם הנתונה לביקורת מיקרוסקופית והיא צריכה לנער את האו''ם ויתר מוסדותיו בעולם, ולהתחיל להיות יותר אסרטיבית במשברים בינ''ל שלא קשורים אלינו בכלל.
_new_ הוספת תגובהתשובה: אתה צודק
ע.צופיה (יום שלישי, 10/08/2010 שעה 8:43)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה חלק מהמציאות המדינית שאנו חיים בה. לכן מיזעור נזקים הוא צו השעה ועד עכשיו הממשלה עמדה בה יפה.
הרגיז אותי מאוד לקרוא, אתמול, שגב. ליבני רוצה להעיד.וזה בשם הממלכתיות המזויפת. לא אתפלא אם זו לא עצה של רמון.
_new_ הוספת תגובהתשובה: אתה צודק
חוק שימור האלרגיה (יום חמישי, 19/08/2010 שעה 15:02)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על מה ציפי כבר יכולה להלשין?
_new_ הוספת תגובהתשובה: אתה צודק
המסביר לצרחן (יום חמישי, 26/08/2010 שעה 4:18)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היא רוצה להלשין על עצמה שהיא תמכה בהמשכת מלחמת לבנון השניה ובתחילה נטתה לדחות את הצעת הפסקת האש של קונדומליסה, כי כוחותינו בלבנון טרם הספיקו.
_new_ הוספת תגובההתקשורת מחפש כותרות.
ימני גאה (יום שלישי, 10/08/2010 שעה 7:19)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקמת וועדות חדשות מספק את המטרה הזו בצורה נפלאה.
_new_ הוספת תגובהזה באמת נס מאלוהים: איך הערבים לא הצליחו למחוץ את ישראל ?
ימני גאה (שבת, 07/08/2010 שעה 15:32) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האמצעים שהערבים והאיסלמים העמידו כדי להלחם בישראל הקטנה,
מאז היווסדה ועד להיום,
הם מעל ומעבר לכל פרופורציה לגודלה הפיזי והמספרי של מדינת היהודים.

זה לא הגיוני שעד עכשיו לא הצליחו.

מה הפלא שהערבים מאמינים שבסופו של דבר יצליחו לחסל את מה שנקרא ''ישראל'' ?
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
אריק פורסטר (שבת, 07/08/2010 שעה 21:24) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שמפתיע כשבוחנים ועדת חקירה מסוגה של ועדת גולדסטון הוא לא המסקנות שהיא הגיעה אליהן אלא תגובת הציבור הישראלי למסקנותיה.

המסקנות היו ברורות לכל מי שצפה במסכי הטלויזיה וראה את התעללות צה''ל בתושבי הרצועה. התחכמויות דובר צה''ל ובכירים אחרים על מה ''שבאמת'' התרחש שם לא עובדות מחוץ לגבולות המדינה, והנזק ש''עופרת יצוקה'' גרמה לתדמית המדינה הוא קרוב לבלתי-הפיך.

את תגובת הציבור בארץ רצוי להשוות לתגובת הציבור היהודי בארה''ב, שם אפילו אלו שלא הסכימו עם מסקנות ועדת גולדסטון שמרו על כבודו של האיש עצמו. באמריקה לא שפכו עליו קיתוני שפכין ולא האשימו אותו ב''אנטישמיות'' או בזה שהוא ''יהודון חצר''. הרוב הבינו שהוא משפטן דגול שניסה (ולדעתי הצליח) לאזן את כל הראיות שהובאו בפניו.

התגובה ההיסטרית בארץ למסקנות גולדסטון כך היא - היסטריה של בני אדם המאמינים באמונה שלמה שאחרי השואה אסור לגויים לבקר את מעשינו. ששה מיליון יהודים אמריקאים מתחילים לנער חצנם מאמונה זו.
_new_ הוספת תגובהאריק, כמה וועדות חקירה הקימו האמריקאים על ויטנאם ?
ימני גאה (שבת, 07/08/2010 שעה 21:51)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שהרגיז את היהודים ממסקנות ועדת גולדסטון,
שהוא התעלם מהרקע של 8 שנות טרור פלסטיני בעוטף עזה.

הוא התעלם מהעובדה שהפלסטינים טמנו מלכודות לצה''ל ורצו לטבוח בחיים שיכנסו לרצועה.

מה שמותר לערבים, אסור ליהודים !!!
_new_ הוספת תגובהחבל שאינך מכיר את הנושא
דוד סיון (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 0:04)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתב המינוי של ועדת גולדסטון כבר הרשיע את ישראל החץ נורה
ועל הועדה הוטל לצייר את המטרה סביב החץ (דיון 5885).

בסופו של דבר הועדה סיפקה מסקנות שהתבקשה לספק.

מסכי הטלוויזיה אינם עדויות מספקות במקרה הטוב.
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
ע.צופיה (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 2:50)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו בדיוק הנקודה. אתה והרבה אחרים שופטים לפי כתבי הטלויזיה ולא לפי דיווחים מוסמכים.
ההנחה כי דוברים תמיד משקרים ועיתונאים תמיד מדווחים עובדות היא נחלת האיש הקטן עם המחשבה השיטחית.
הציבור, שאמנם גם הוא חי בעיקר מתקשורת, אך קרוב לאירועים רואה זאת אחרת וזה הבסיס לתגובת הציבור בארץ.
יש הרבה יומרנות והתנשאות בל''הוכיח את הציבור'' בארץ ממרחק אלפי קילומטרים.
חוץ מזה שכנראה אנשים רציניים במוסדות הבינלאומיים הבינו את הסטיה של גולדסטון ולכן קוברים אותו בכבוד ובשקט.
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
אריק פורסטר (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 3:34)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קשה לי להאמין שנקודת התצפית שלך בגבעתיים מעניקה לך את היכולת לראות דברים שלא נראים בלוס אנג'לס. ההפך הוא הנכון: אני צפיתי בשידורים בלתי-מצונזרים, בעוד שאתה צפית במה שדובר צה''ל החליט שראוי שתראה.

בקשר לגולדסטון, האיש עשה עבודה מצויינת, אך כפי שציינתי קודם, המעניין הוא הצורה בה התקבלה עבודתו ע''י הציבור הישראלי. אפרופו גולדסטון, האם זכור לך מקרה אחד מאז קום המדינה שבו קיבל הציבור הישראלי הערות ביקורתיות מגורמי-חוץ?
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
ע.צופיה (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 6:43)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך אתה יודע שמה שראית אכן קרה כך בדיוק?
בגלל שכך אמר העיתונאי?
כמו שאמרתי, יש צורך בהרבה ''תכונות'' טובות בכדי להגיד למישהו ממרחק אלפי ק''מ מה קורה בחצרו האחורית. אתה ניחנת בהרבה מ''תכונות'' אלו.
בנושא גולדסטון. אתה מכיר עוד מדינה בתבל שכל הזמן ממנים ועדות בינלאומיות לחקור את מעשיה?
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
אריק פורסטר (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 20:36)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשגרתי בנחל עוז לא חשבתי שעזה נמצאת בחצרי האחורית, אך כנראה שזה קצת שונה כשחיים בגבעתיים.

בקשר לגולדסטון, האו''ם ממנה ועדות כשמתקבלות תלונות שחברות בארגון חרגו מאמנתו. ב20 השנים האחרונות מינה האו''ם עשרות ועדות שחקרו אירועים ביוגוסלביה, רואנדה, אל-סלוודור, מלחמת איי פאלקלנד ואחרים.
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
ע.צופיה (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 20:46)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אך הוא לא חקר את פעילות נאטו בסרביה, פעילות צבא ארה''ב בעירק, נאטו באפגניסטן, דיכוי ההפגנות באירן ואפשר למצוא עוד.
מה שמאפיין את הארצות שנחקרו הן חולשתן הפוליטית במסדרונות האו''ם.
איני יודע מתי גרת בנחל עוז, ואיני יודע אם גם אז היית כזה מתייהר ומתנשא. מב שבטוח שכזה אתה היום.
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
אריק פורסטר (יום ראשון, 08/08/2010 שעה 21:27)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שיטה נפוצה: כשאינך יכול להתמודד עם העובדות, תקוף את האדם.
_new_ הוספת תגובההעובדות הבולטות כאן
ימני גאה (יום שני, 09/08/2010 שעה 0:07)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאתה מייצג את העמדות של אויבי ישראל, באופן קבוע ובולט.
_new_ הוספת תגובה[•] העובדות הבולטות כאן
אריק פורסטר (יום שני, 09/08/2010 שעה 1:45)
בתשובה לימני גאה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להפך. דברים שנעשים כביכול על ידי ממשלה שמתיימרת להיות שקופה ודמוקרטית, ראוי שאפילו אוהדיה השרופים ביותר ירצו לדעת מה בדיוק נעשה בשמם.

מה שאני רואה כאן הוא מין שאיפה להיות חלק מהעדר ולא לעשות גלים. אם אתה רוצה [•]... - שיבושם לך. יתכן שזו באמת ההגדרה של ''ימני גאה''.
_new_ הוספת תגובהאריק, אתה [•] !!!
ימני גאה (יום שני, 09/08/2010 שעה 7:42)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל הכתיבות שלך מיועדות להכפיש את מדינת היהודים,
ולא את הממשלה שלה.

הממשלה נבחרה עלידי העם, מייצגת את העם,
והיא מאוד יציבה.

אתה מייצג באופן קבוע את העמדות של שונאי ישראל.
_new_ הוספת תגובהאגב, אתה יכול להמשיך להיות [•]...
ימני גאה (יום שני, 09/08/2010 שעה 10:11)
בתשובה לימני גאה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במיוחד שירדתה כבר מהארץ.

אבל אל תתימר לדבר על טובת המדינה, כי זו צביעות.
_new_ הוספת תגובהאגב, אתה יכול להמשיך להיות [•]...
אריק פורסטר (יום שני, 09/08/2010 שעה 18:28)
בתשובה לימני גאה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זכור לי שעליתי לארה''ב, אבל לא שירדתי מהארץ.
_new_ הוספת תגובהההגדרה הזו מסבירה את הכל.
ימני גאה (יום שני, 09/08/2010 שעה 22:28)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העליה לארה''ב אבל מהארץ זו לא ירידה.

זן בדיוק ההגדרה של אנטי-ציונות.
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
ע.צופיה (יום שני, 09/08/2010 שעה 5:51)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבסיס ל''עובדות'' במרכאות כפולות ומכופלות הן האדם שחי על המאדים ומתיימר לדעת את הנעשה בגבעתיים.
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
(יום שלישי, 17/08/2010 שעה 6:41)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז עזה היתה שייכת למצרים
ואתה התגוררת בצריף דולף
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
(יום ראשון, 15/08/2010 שעה 19:56)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שמנער את חוצנו - אלה הם הרפורמים שחוצנם כבר בדרך החוצה
אין להם דור שני
לפי דבריך - גם לך אין כבר דור שני ביהדות
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
אריק פורסטר (יום ראשון, 15/08/2010 שעה 22:51)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היהדות שלי באה מליבי. היהדות שלך באה מזה שחתכו לך חלק מהשוונץ. אני מעדיף את יהדותי.
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
(יום שני, 16/08/2010 שעה 9:17)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נסה בבבקשה להסביר לי מה בליבך יהודי?
ואיך זה בא (ואיפה) לידי ביטוי?
והיכן יהיו הנכדים שלך?
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
(יום שני, 16/08/2010 שעה 9:17)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נסה בבבקשה להסביר לי מה בליבך יהודי?
ואיך זה בא (ואיפה) לידי ביטוי?
והיכן יהיו הנכדים שלך?
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
חוק שימור האלרגיה (יום שני, 16/08/2010 שעה 16:12)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מזהה שום יהדות בליבך.
האם אתה חי ביהדות מדומיינת?
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
(יום שני, 16/08/2010 שעה 17:41)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היהדות שלו באה מליבו
אבל לא ידוע לאן היא הולכת
_new_ הוספת תגובהועדות חקירה למיניהן
אריק פורסטר (יום שני, 16/08/2010 שעה 18:48)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ספינר דואג תמיד לנכדיי, בעוד שהבחור עם האלרגיה הפך כנראה למנתח-לב, והוא עסוק עתה בבדיקת ליבי.

ואני? נשארתי יהודי פשוט, הדואג תמיד להשאיר 100 אמות ביני לבין חובש הכיפה הקרוב ביותר.

ובבניין ציון ננוחם.
_new_ הוספת תגובהאני שולל את הנחותיך הרחוקות מהמציאות
חוק שימור האלרגיה (יום חמישי, 19/08/2010 שעה 14:09)
בתשובה לאריק פורסטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשנחשפה האמת על ועדת גולדסטון ואנשיה, וגולדסטון היה רק כיסוי הפלסטיק של יתר הדמויות שאיישו את הועדה, הבינו רבים בעולם שהועדה היתה מזוייפת.

ככל שהתפרסמו יותר פרטים על דרכי עבודתה של הועדה, שכתב הסיכום שלה היה מלא ב-c&p של דו''חות של ארגוני ngo, כולל ארגוני שמאל ישראליים, אז גם ראשי-העץ של השמאל והימין הקיצוניים האנטישמיים הבינו שהפעם הם לא הצליחו.

גם הפרטים הקטנים שישראל שיחררה למרחב האינטרנט עשה סדר בשקרים של החמאס והראה את גועל ידיהם בפגיעה בעצמם ובאזרחיהם.

גם באמריקה תקפו את גולדסון, ולא רק גורמים ואישים יהודים, אבל כנראה שאתה מרוחק ומנותק ממה שקורה שם. אין התרחקות של יהודים מישראל, אלא רק התרחקות של קומץ שמאלנים ששולט בתקשורת האינטרנט בעיקר. אני מעריך שכל מי שמפנה את גבו היום לישראל ילל לסיוע ישראלי כשבעתיד גם חייהם שם יהיו בסכנה ממשית מאנטישמיות מתגברת (שאינה קשורה כלל לישראל). כבר היום יותר צעירים יהודים רוצים לבוא ולבקר בישראל, יותר מתגייסים לצה''ל ויותר עולים לארץ. אומנם השינויים איטיים אבל הם בהחלט שוללים את ההבחנה המטעית שזרקת לחלל האינטרנט.

בארץ לא היתה תגובה היסטרית לגולדסטון אלא תגובה הולמת לשקרים שהיא הפיצה.
_new_ הוספת תגובהאישור מהאו''ם
ע.צופיה (יום שלישי, 10/08/2010 שעה 20:10) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה נותן תמונה כללית טובה של מצבה של ישראל מול העולם
חוק שימור האלרגיה (יום חמישי, 19/08/2010 שעה 13:57) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בנושא ביטחון המדינה. חבל שישראל היתה כה ''מוכשרת'' להוציא את נושאי הביטחון הלאומי שלה לדיון האומות, למעשה המדינה היחידה שכל פעולה צבאית שלה נתונה לביקורת ולבקרה של ארגונים בינ''ל ממשלתיים ולא ממשלתיים. אין אף מדינה שזוכה ליחס דומה! הקונספירציה האנטי-ציונית בהובלת הפלסטינים, ארגוני שמאל קיצוני במערב, ארגונים ניאו-נאציים ומדינות העולם-הקשה (מה שנקרא ''העולם השלילי''- לשעבר 'העולם השלישי') מנהלים מסע דליגטימציה לישראל. ההידבקות הגרגירית לישראל, מעלה גירא ויוצרת צואה שצפה במסדרונות האו''ם ומשרדי הארגונים האלה, ומזהמים את האווירה ואת האמת.
לצערי ישראל נגררת לתוך זה מבלי לנקוט מדינות חוץ אסרטיבית אלטרנטיבית שתפגע במובילי הקמפיינים נגד ישראל.

בעקרון ''עופרת יצוקה'' ו''משט פליולה'' לא היו עילה מספקת להקמת ועדת חקירה. לא היה קורא דבר רע אם לא היתה קמה ועידה כלשהיא בנושאים האלה.

אבל משכבר קמה ועדה ראשונה ע''י האו''ם (בארגון של האו''ם לזכויות אזרח בג'נבה), אז היה טעם לועידת החקירה של טירקל (שאומנם קמה ראשונה, אבל לאחר שכבר היה ברור ששלוחת זכויות האזרח בג'נבה מתכוונת מיוזמתה לחקור).

מרגע שהיה ברור שגם האו''ם הולך להקים ועדת בדיקה, נכון עשתה הממשלה שהסכימה ובתנאים מסויימים לשתף פעולה עם הועדה, ואחר כפי שזה נראה עכשיו זו היתה החלטה נכונה, שכן חברי הועדה מוכרים כידידי ישראל בעבר (אם כי גם גולדסטון הגדיר את עצמו פעם כציוני!?). הימצאות נציג ישראלי בכיר בועדה לדעתי ישמור שהיא לא תתנהג בשערורייתיות כמו ועדת גודלסטון, ימח שמה.

מעבר לעניינים הטקטיים של כן ועידה - לא ועידה, אנחנו צריכים לתת געתנו שבקרב ארגונים ניאו-נאציים, שמאל קיצוני ואנרכיסטי נקלטים המסרים הפלסטיניים ששוללים את זכות קיומה של ''הישות הציונית'' האימפריאליסטית וקולוניאליסטית. הפלסטינים הצליחו להעביר את הסיפור ההיסטורי הנורמטיבי למישור מדומיין של מאבק בין ישות קולוניאלית ציונית שמתעמרת בעם-הארץ מזה אלפי שנים. שינוי ועיוות המציאות מסייעת לפלסטינים לגנוב את דעתם של אינטלקטואלים שמאלניים קיצוניים מהזן המרקסיסטי, שמהווים היום את הגרעין הקשה שחותר להחריב את ישראל ולהשים ל''פלסטינים את זכויותיהם ההיסטוריות''.

נגד הפאסדה הזאת עלינו להילחם, בחשיפת האנשים, הקשרים בינהם, התמיכה הכספית בהם וכמובן שקר הנרטיב ההיסטורי המדומיין שלהם.
_new_ הוספת תגובהעדות מענינת
ע.צופיה (יום רביעי, 01/09/2010 שעה 21:18) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי