פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
נראה אותך גבר, ד''ר קדמן
לבן בחלום שחור / גיל רונן (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 11:00)


נראה אותך גבר, ד''ר קדמן

גיל רונןמכתב פתוח ליו''ר המועצה לשלום הילד, ד''ר יצחק קדמן


אני רוצה לשתף אותך במצוקה שהתעוררה אצלי באחרונה. זה התחיל לאחר שצפיתי בתוכנית ''מבט נשי'' לפני כשבוע, והתעצם היום, אחרי שקראתי כתבה מסויימת ב''הארץ''. אתה דוקטור, נדמה לי שתוכל לעזור.

האורחת ב''מבט נשי'' היתה ג'ינג'ית מושכת ורהוטה, שסיפרה לפאנל בראשות המנחה, בילי מוסקונה-לרמן, את סיפור גירושיה. היא תיארה כיצד בנתה את הקריירה שלה בהצלחה בתקופה שהיתה נשואה עד שהגיעה לנקודה שבה הרגישה חזקה מספיק כלכלית בשביל להיפטר מבן זוגה. את מעשה הניתוק עשתה בקלי קלות, בהפתעה ובמהירות – כמו שמורידים לילד פלסטר בשביל שיכאב כמה שפחות. היא אף היתה ג'נטלוומן ולא דרשה מהבעל מזונות גבוהים מדי, כי הרוויחה כאמור משכורת נאה, והיא חשבה שזה לא יהיה הוגן כלפיו. ככלות הכל – היא זו שיזמה את הפרידה, משיקוליה האנוכיים.

אבל אז נתקלה האדמונית בבעיות לא צפויות. הילדים סבלו מגירושי ההורים. הניתוק מהאבא שלהם היה כנראה בכל זאת יותר קשה מניתוק מפלסטר משומש. התפקוד שלהם נפגע. הם נזקקו לטיפולים פסיכולוגיים. היא הרגישה צורך לגונן עליהם וחשה אשמה: ככלות הכל, היא ''זו שהרסה את המשפחה'' (הניסוח שלה). היא ניסתה לחזק את הילדים בכך שבילתה עמם יותר שעות, על חשבון שעות העבודה שלה, אבל כתוצאה מכך הקריירה שלה נפגעה והיא הרוויחה פחות כסף. עכשיו היא מתקשה לממן את הטיפולים הפסיכולוגיים, ולא נעים לה ללכת אל הבעל ולדרוש עוד, כי כל הרעיון של הגירושין היה שהיא אשה משוחררת ולא צריכה ממנו טובות. ''הוא לא חייב לי כלום'', אמרה הג'ינג'ית, שעוד לא שולטת כראוי בטכניקות כפל-הלשון הפמיניסטיות.

הצוות מיהר להסביר לאורחת שהאקס שלה דווקא כן חייב לה, ועו''ד שירה דונביץ' עמדה על החשיבות שבהכנסת סעיף ה''אקסטרות'' להסכם הגירושין, בכדי לאפשר העלאת דמי המזונות בכל רגע נתון, גם שנים אחרי הגירושין. סוף טוב, הכל טוב. עוד מצוקה פמיניסטית נפתרה.

כאמור, ד''ר קדמן, הצפייה בתוכנית עוררה אצלי מצוקה מוכרת: תחושה מדאיגה, משפילה ומרגיזה, שצצה בלבי בכל פעם שהפמיניסטיות זוממות חוק חדש. מין תעוקה קדם חקיקתית שכזו. וכאשר קראתי היום (15.2.2004) את הסקופ של רותי סיני ב''הארץ'' כבר התחלתי להרגיש ממש רע.

סיני גילתה פתאום כי בשביל לשלוח ילד של הורים גרושים לטיפול נפשי, צריך חתימה של ההורה הלא-משמורן (''האבא'', כלשונה). הכתבה, כפי שוודאי שמת לב, היא גיבוב מטופש ושקוף במיוחד של סטריאוטיפים פמיניסטיים מאוסים: בכל מקרי הגירושין, האבא הוא רשע ואלים והאשה היא שה תמים וקורבן מוכה. אם הילדים זקוקים לטיפול נפשי, זה לא בגלל עצם פירוק המשפחה שלתוכה נולדו והניתוק מאביהם, אלא בגלל שהאב התעלל בהם. יש בכתבה גם תרשים עצוב המראה כי בישראל, מספר הילדים להורים גרושים החיים בבית חד-הורי גדל מכ-‏70,000 ב-‏1993 לכ-‏125,000 ב-‏2002.

מהכתבה עולה שהמועצה הלאומית לשלום הילד עורכת השבוע את הכנס השנתי שלה בבאר שבע. עכשיו הכל ברור: הקמפיינצ'יק התקשורתי הזה ב'מבט שני' וב'הארץ' נועד ללחוץ עליך לתמוך בחקיקה שתאלץ אבות גרושים לממן טיפולים נפשיים לילדים שלהם.

אבל אתה יודע יותר טוב ממני, ד''ר קדמן, עד כמה הדרישה הזו מרושעת. אתה יודע שברוב גדול של מקרי ההתעללות בילדים – כולל רציחות ילדים – המתעללת היא האמא ולא האבא. סיני הרי מצטטת מפיך-שלך סיפור על ילד שהאמא שלו קרעה את נעלי ההתעמלות שקנה עבורו אביו. אתה יודע שהגירושין הפכו לאופנה אצל נשות ישראל, ושבמרבית המקרים, נשים רצות להתגרש בגלל שילוב של אידיאולוגיה, תאוות בצע, נקם וכוחניות, ולא בגלל שאין ברירה.

אני מבקש ממך, ד''ר קדמן: היה גבר. עשה מעשה אמיץ. אל תתקפל ואל תסייע ליוזמת החקיקה הזאת. עמוד בפני הנכבדים והמומחים בכנס שלך בבאר שבע ואמור להם את האמת: הבעיה אינה מי יאשר ויממן טיפולים נפשיים לילדים. הבעיה היא שבעשרים השנים האחרונות מתנהל בארץ הזאת מסע מאורגן נגד הזוגיות, נגד מוסד הנישואין, נגד המשפחה, נגד ההורות ונגד האהבה עצמה. עודד אותן ללכת בדרך שח''כ גילה פינקלשטיין החלה להתוות עבורן, באומץ ראוי לשבח, במאמר שכתבה באחרונה ב''הארץ''.

האם קיימת חוצפה גדולה יותר מחוצפת הנשים המעוותות האלה? קודם הן דוחפות נשים להתעמת עם בעליהן ולעזוב אותם: עם סיבה, בלי סיבה, העיקר לעזוב. אחר כך, כשהילדים האומללים מתפוררים לחתיכות, הנשים האנוכיות האלה, האנטי-אמהות האלה, חושבות שטיפול נפשי יפתור את הבעיה, כאילו היה מדובר בהחלפת פלאגים במכונית. ומי יממן את הטיפול? הבעל-לשעבר, כמובן, אלא מי? האם קיימת אטימות ורשעות גדולה מזאת, ד''ר קדמן?

כאשר אמא חושבת רק על עצמה ומתעלמת ממצוקות ילדיה, רק אבא יכול – וחייב – להציל את המצב. על כל אחד מאיתנו, ובמיוחד על אנשים כמוך, המתיימרים לדאוג לשלומם של הילדים במדינה הזאת, מוטלת חובה להפסיק לשתף פעולה עם המניפולציות של הפמיניסטיות. עמוד מולן ואמור להן את האמת. אמור להן שהבעיה אינה מי יממן טיפולים נפשיים לילדים פגועי גירושין, אלא איך מונעים מראש מצב שבו אבא ואמא מכניסים את המשטרה ואת בתי המשפט לתוך הבית במקום לחיות בהרמוניה. אמור להן שהן ורק הן אשמות בעלייה במספר הילדים שחיים בבתים חד-הוריים, ושאתה לא תעזור להן לממן את כיבוי השריפות הקטלניות שהן עצמן מציתות בבתיהן. עמוד מולן ואמור להן את המילה שהן לא שמעו ממך עדיין. אמור להן ''לא''.

נראה אותך גבר, ד''ר קדמן.

נראה אותך אבא.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


חזק מאוד! כל הכבוד!
ג'ק (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 12:53) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגיע הזמן לחשוף את התכסיסים והקנונויות של הפמיניסטיות

חזק וישר כוח!
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
אנה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 13:29)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ממש זוועה.

''אתה יודע שברוב גדול של מקרי ההתעללות בילדים – כולל רציחות ילדים – המתעללת היא האמא ולא האבא.'' ?? יש לך נתונים? מאיפה לקחת את הקישקוש הזה

ראיתי את התוכנית ההיא ואותה ''ג'ינג'ית'' לא אמרה שהיא מיהרה ''להפטר'' מבן זוגה, אלא שהיא פשוט החליטה להתגרש

האמת המאמר הזה לא שווה התייחסות .. גיבוב של שטויות מתלהמות ושנאה
_new_ הוספת תגובהדי עם הטקטיקה המאוסה הזאת!
ג'ק (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 14:01)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברגע שאין לכן טיעון טוב יותר - אתן מאשימות אותנו
ב''שנאת נשים''!

רוב ההתעללות בילדים נעשית ע''י נשים וזאת עובדה ידועה היטב בעולם! רק היום אימא שלי סיפרה לי שבילדות הייתה
להם שכנה שהייתה מכה את בנה האילם מכות רצח - היא הייתה
מוציאה ממנו דם! זה לא המקרה היחיד, היא ראתה המון
מקרים כאלה בכל מקום - ברחוב, בשכונה, במכלת, באוטובוס,
הבעיה כ''כ שקופה שנשים מכות את ילדיהן בפומבי!

חבר סיפר לי שהסתובב לפני כשנתיים במרכז קניות וראה
אישה שהכתה את בנה מכות איומות - היא בעטה בו, חבטה
בו והניפה אותו באוויר כמו בובה. היו לידה נשים ונערות
והן רק התבוננו וצחקו.

אלימות של נשים כלפי ילדים היא בעיה אמיתית והיא קיימת
בכל מקום ובכל מגזר. זה ממש נורמה בישראל לאפשר לנשים להכות את ילדיהן!

חבר מארה''ב סיפר לי שכאשר הוא חי בישראל, המנהלת
של בנו בן ה-‏10 הייתה נועלת אותו בחדר סגור במשך שעות.
כאשר הוא גילה זאת, הוא התלונן בפני עובדת סוציאלית
והיא צחקה ואמרה:''נו, אז מה? גם אני נועלת את הילדים
שלי בבית!''.

אלה מניפולטוריות כמוך שממוקדות באופן אובססיבי רק
באינטרס של הנשים והאגו המנופח שלהן שמצליחות להסיט
את דעת הציבור מעובדות שכל אחד יודע ורואה ושומע.
תעשו הכל כדי להראות את עצמכן באור חיובי, כולל לשקר
ולטייח מקרי אלימות קשים של נשים כלפי ילדים!

מתי תבינו שכמה שתשקרו - בסופו של דבר תצטרכו לתת
על כך את הדין???

ג'ק
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
גיל רונן (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 23:22)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלה נתוני משרד הבריאות האמריקאי לגבי רציחות ילדים:

ואלה הנתונים לגבי סוגים שונים של התעללות:

אבל היזהרי - אם תקראי את הטבלאות האלה את עלולה עוד להאמין לנתונים המופיעים בהן ולהפוך בן רגע לשונאת נשים, במקום למתעבת גברים כמקובל - או לפחות למישהי שלא חושבת שגן הרשעות ממוקם בהכרח בכרומוזום Y.
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
אנה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 23:35)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אשמח אם תתנהל ותגיב בצורה עניינית בלי כל התלהמויות על רשעות וכרומוזומים וכל הבולישט הקשקשני.

לא הצלחתי לאתר באיזה שנה מדובר ובעיקר- מי הוא הגוף שערך את הסטטיסטיקה הזאת. לא בטוח בכלל שהמציאות בארץ תואמת בדיוק את זו שבארהב. כמו כן בכל הנוגע להתעללות מינית וגילוי עריות - רובם של מקרים אלה נעשים על ידי הגברים במשפחה, בבנות ובני המשפחה, לרוב בבנות המשפחה.
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
גיל רונן (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 23:52)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנה, זה משנת 1999, אלה נתונים של משרד הבריאות האמריקאי, והדף שממנו יוצאים הלינקים הוא http://www.acf.hhs.gov/programs/cb/publications/cm99...

את מוזמנת גם לקרוא את מאמרי ''בנות המשעא''ז נגד 2,000,000 גברים'' - http://www.haayal.co.il/story_1739 , בפורום אחר. המאמר והדיון שאחריו עוסקים באופן די ממצה בנושא טכניקות שטיפת המוח ופיברוק הסטטיסטיקות של הפמיניסטיות (אם כי לאו דווקא בסטטיסטיקות על התעללות בילדים).
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
אנה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 23:56)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מוזמן לקרוא את החומר הזה. ואם אפשר- להפנים:
זה רק על קצה המזלג, כמובן, ולמצער.
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
אנה (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 0:00)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הלינק המדויק:

ואם לא עבר חפש סטטיסטיקה.

התעללות בילדים:
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 0:19)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה הפואנטה? מה אני אמור להפנים?
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
אנה (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 0:30)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והנה עוד קצת לינקים:

למטה נתונים לפי שנה.

ציטוטים:

מספר הנאנסות והנאנסים הגדול ביותר נמדד בתל אביב. 519 נשים ו- 132 גברים נאנסו בשנה שעברה. תל אביב ''מובילה'' גם במספר מקרי גילוי עריות על ידי אב הבית, 193 מקרים נרשמו נגד נערות ו- 27 נגד נערים. בשנה שעברה נרשמו בתל
אביב75 מקרי אונס קבוצתי של נשים ושישה מקרי אונס גברים. שמונה נשים וגבר אחד טילפנו למוקדי סיוע ודיווחו על הטרדה מינית בטלפון.

927 פונים למרכזי סיוע דיווחו שהתוקף היה זר לחלוטין, 1,102 הותקפו מינית בידי ידיד/מכר, 1,485 על ידי בן משפחה ו- 432 על ידי מעסיק.

מתוך הדו''ח השנתי המסכם (2002) של מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל. נתוני דו''ח האונס נאספו מעשרה מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית בישראל. (7.4.03)
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 0:46)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנה, אנחנו דיברנו על התעללות של הורים בילדים ואת מביאה ציטוטים על אונס.

לגבי התעללות מינית בילדים, נדמה לי שזו הקטגוריה היחידה שבה אבות 'מובילים' על אמהות גם בסטטיסטיקות האמריקאיות. אבל גם אמהות מתעללות מינית בילדים.

נראה לי שאת פשוט שטופת מוח ולכן בכל פעם שאת קוראת משהו כמו ''הותקפו מינית בידי ידיד/מכר'' את מניחה שזה ידיד/מכר ממין זכר. מכיוון שמי שכותב את המאמרים שאת מצטטת זה פמיניסטיות, הרושם הזה נוצר במכוון (אם כי אני מתחיל להטיל ספק במידת השליטה שיש לנשים חולות-פמיניזם בהתנהגויות האלה. בהחלט ייתכן שפשוט יוצא להן להאשים את הגברים בלי שהן ממש התכוונו).
_new_ הוספת תגובהגיל, הערה על אמינות וחד צדדיות
דוד סיון (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 5:54)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עצם השייכות לציבור מסויים לא קובע דבר בקשר לטמינות הטיעון. בכל מקרה אם הפמניסטיות לא אמינות בדיון על הנושאים שעולים כאן, גם האנטי פמניסטים לא אמינים.

גם השימוש החד צדדי במושג שטוף מוח הוא מיותר.

נדמה שהראיה שלך היא מאד חד צדדית ודי משוחדת אבל אתה נוטה לחשוב שאחרים הם כאלה......
_new_ הוספת תגובהגיל, הערה על אמינות וחד צדדיות
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 7:58)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד, היא הביאה ציטוטים שלא היתה בהם בכלל התייחסות למגדר, כאילו הם היו הוכחה לטיעון שאבות מתעללים יותר מאמהות. ניסיתי להבין למה היא עושה את זה. אמרתי לעצמי - או שהיא מאוד לא אינטליגנטית, או שאולי היא פשוט לא מסוגלת לקרוא את המילים ''ע''י קרוב משפחה'' בהקשר הזה מבלי לחשוב ישר על הסטראוטיפ של גבר רשע. ככלות הכל, הדימוי הזה מטופטף לנו כבר 20 שנה והוא חזק מאוד.

אני כן חושב שמדובר בשטיפת מוח. היא מתבססת על פימפום מאסיבי ובלתי פוסק של הרעיון ''גבר=אלים, אשה=מלאך'' בכלי התקשורת השונים והיא משפיעה על כושר השיפוט של הציבור.

כשאני אומר ''הפמיניסטיות'' אני מדבר על ממסד עם אידיאולוגיה שהותוותה באלפי ספרים ופירסומים, ועם בסיסים איתנים באקדמיה, בפוליטיקה ובתקשורת. יש לממסד הזה דפוסי פעולה אופייניים ומותר לי לנסות ולתאר את מאפייניהם. עדיין אין, לעומת זאת, ממסד אנטי-פמיניסטי ואין אפילו אידאולוגיה מוגדרת, ולכן אין הרבה טעם לדבר על מאפייניו של המאבק האנטי-פמיניסטי.
_new_ הוספת תגובהגיל, אני חושב שאתה טועה בגלל חוסר זהירות
דוד סיון (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 9:51)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שימוש במושגים חריפים, כמו שטיפת מוח, בגלל שמישהו לדעתך פיספס, הוא מיותר. הוא גם יוצר התנגדות מיותרת למי שהשתמש בו.

''חוסר זהירות'' הוא מושג הרבה יותר מכובד מ''שטיפת מוח'' כפי שאתה משתמש בדיון כאן.
_new_ הוספת תגובהגיל, אני חושב שאתה טועה בגלל חוסר זהירות
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 12:48)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד, אני מחבב ומכבד אותך ואני לא רוצה שתיקח את זה כמתקפה אישית, אבל:

הטיעון שאתה מעלה הוא תמצית ה''פולטיקלי קורקט'', והפי-סי הוא בסך הכל התחסדות מיופייפת וצבועה שקיבלה קודיפיקציה אינטלקואלית ושם רשמי באנגלית.

אם מישהו עוסק בשטיפת מוח, חובתי המוסרית לקרוא לתועבה הזו בשמה, ולא להתייפייף. שים לב לקלילות שבה גולשת הגולשת רונית פרלמן לשימוש בביטוי הקשה והמכליל ''גברים מתעללים'', כאשר בסך הכל מדובר בתביעה שאף אחד מאיתנו לא יודע אם היא אינה מוצדקת. יש פה דאבל-סטנדרד פראי ביותר.
_new_ הוספת תגובהגיל, אליך פניתי ברמה האישית
דוד סיון (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 13:14)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. בדרך כלל אני כותב הערות כמו זו על שימוש במושג שטיפת מוח רק לאנשים שאני מכיר בצורה מסויימת - כמוך. בעצם אני אומר שפנייתי אליך בהקשר הזה היתה ברמה היותר אישית. מצד שני אתה לא חייב להיות ''פוליטיקלי-קורקטי'' אם זה לא מסתדר עם מה שיש לך להגיד.

כמובן שאני לא חף משגיאות ולפעמים עונה-מגיב בהקשר הזה גם כאשר הכותב הוא ממש אנונימי. לכן למשל לא ממש התייחסתי להודעה שאתה מזכיר.

2. דאבל סטנדרד אם הוא קיים אצלי הוא לא מכוון.
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
אנה (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 14:58)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כותב המאמר מר גיל נשמע כמו בחור צעיר אנרגטי ואינטיליגנטי, שיש לו ''רק'' בעיה אחת קטנה במאבקו לחיים מאושרים - ''הפמינסטיות האלה''.

הבאתי נתונים על רצח נשים כדי לעגן את מאמרך המסית במסגרת פרופורציונלית. אם הנשים הן כאלה נוראות - כיצד הן אלה דווקא שנרצחות.

ההיתלות שלך באולי-יכול-להיות-בעצם שהכוונה היתה גם לנשים, בניסוח ''מכר/ידיד'', מגוחכת במקרה הטוב. העברית כידוע מבחינה בין המינים ולכן, אם הכוונה היתה לנשים כמו לגברים, הדברים היו מנוסחים בהתאם - מכר/מכרה וכו'.

הנתונים על התעללות מינית בארץ מאוד ברורים: רובם נעשים על ידי הגברים במשפחה.

אני לא טוענת שאין נשים המתעללות בילדיהן. אני טוענת שרוב ההתעללויות נעשות על ידי הגברים. לכן מאמרך המסית כה חמור בעיני: נתפס בקומץ חריג, מציג אותו ''כשורש הבעיה'' [ועוד בהקשר הסכמי גרושין(?)] ומפנה אליו את הספוט.

מאמרים מהסוג הזה, הנכתבים ופונים כביכול לאינטיליגנציה, ולמעשה מבטאים שנאה, מלבים ומסיתים לאלימות כלפי הנשים.

אין שום דרך ושום הגיון בהשאווה בין המציאות החברתית בארהב לבין זו שבארץ. זה טפשי ומזיק. בארהב קיימת תופעה שכיחה של אבות שנעלמים, נוטשים ועוזבים את משפחתם ובתיהם, בלי לשוב שנים ולעיתים לעולם. בארץ, לצבא יש נוכחות ומקום מרכזי בעיצוב אישיותו של הגבר המתבגר. להדגיש כי לא בניתי קשר בין תוצאה ובין סיבה בהביאי דוגמאות אלה, אלא רק ציינתי שני פרמטרים שיש להתייחס אליהם כשניגשים לבדוק את ההבדלים שבין המציאות החברתית-משפחתית בארץ לבין זו שבארהב; ואלה רק שני הבדלים מהותיים, יש עוד נתונים רבים שיש לקחת בחשבון כשבאים לנתח זאת וחשוב לציין שהכוונה היא למציאות חברתית ולא להבדלי תרבות (לאלה שרואים דימיון תרבותי בינינו לבין האמריקאים והשפעות של התרבות האמריקאית על זו הישראלית וכו').

עליך להבין - דיון לא מתנהל בדרך של השמצות, או בדרך של הכללות בעלות גוון שלילי וגם לא בדרך של כינויי גנאי, כפי שכה היטבת לבטא: ''נשים רצות להתגרש בגלל שילוב של אידיאולוגיה, תאוות בצע, נקם וכוחניות, ולא בגלל שאין ברירה.'', ''הנשים המעוותות האלה'', ''הנשים האנוכיות האלה'', ולקינוח גם צרחת: ''נראה לי שאת פשוט שטופת מוח''. וכמובן, כותרת המאמר, המאוד מאוד בעייתית. מה פירוש ''הייה גבר דר' קדמן''. למה כוונה. האם דר' קדמן צריך להוכיח את גבריותו?? מדוע? בפני מי? מה זאת הווגלריה הזאת. ובעיקר, מה היא מספרת על ראיית העולם של כותב המאמר. לא זאת הדרך מר גיל. שים לב, לאורך הדיון הסהרורי משהו הזה, לא פניתי אליך אפילו לא בבדל ביטוי שלילי מן הסוג שזרקת אתה. ולא מפני שאני לא יודעת. וגם לא מפני שאני לא נהנית מזה לפעמים. אלא מפני שזה פשוט מאוד לא מכובד ולחלוטין לא מועיל ולא תורם בכלום. הרי יכולתי בלי שום בעיה להגיד: הגיל השוביניסט שטוף הרעל הזה, או, הבבוניסטים האלה, או, הגברים המתוסכלים האלה וכו' וגו'. ועובדה שלא עשיתי זאת. יש לך טיעון - הצג אותו בדרך הטובה ביותר ונסה לשמור על קור רוח.

אגב. המשמורת על הילדים נקבעת לפי טובת הילד.
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 16:06)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנה, אני נכנע. כל מה שאמרת אמת. בישראל כל המתעללים בילדים הם גברים, ואין בכלל אמהות המתעללות בילדיהן (וזה אולי בגלל שהצבא מאלץ את הגבר הישראלי להישאר בבית ולהתעלל במשפחתו, בזמן שהגבר האמריקאי חופשי לנדוד קרוס-קאנטרי). הידיעות שאנו קוראים בעיתון מדי פעם, על אמא שאילצה את הילד שלה לשבת על נעצים או מרחה לבת שלה סחוג על הפות - אלה המצאות של עיתונאים חולים.

צודקת, מתנצל. באמת.

קראת את המאמר שלי ב''אייל''? כי חבל לי להיכנס שוב לדיון שכבר התקיים שם.
_new_ הוספת תגובההתנצלות לדוד
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 16:18)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד, מצטער על שבגדתי והעזתי להזכיר את שמו של הפורום המתחרה. אני פשוט יוצא מההנחה שכצבאים ואיילים, אתם ממילא מקורננים ואולי אפילו נהנים מזה.
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 16:08)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אגב, המשמורת על הילדים נקבעת לפי רצון האמא, ושליטת המאפיה הפמיניסטית בבתי המשפט לענייני משפחה היא מוחלטת.
_new_ הוספת תגובהשקר וכזב - נשים אלימות לא פחות מגברים!
ג'ק (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 19:35)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נשים אלימות לא פחות מגברים, אפילו יותר. ההבדל היחיד הוא שהן אינן
מוכנות להודות בעובדה זו והן בוחרות להסתיר ולהסוות את זה, זאת
הסיבה שהן כ''כ אלימות. באופן שיטתי, נשים שמצבעות פשעים אלימים כולל
רצח מוצגות כ''קורבנות'' או של הגנה עצמית או תאונה, אישה למעשה אף פעם
לא אשמה או אחראית למעשיה, ''זה תמיד אשמתו של הגבר''.

זאת הסיבה שחושבים ש''נשים לא אלימות'', כי באופן שיטתי מציגים נשים
אלימות כמסכנות, תמימות וחסרות אונים, אפילו כשהן רוצחות ילדים ותינוקות
חסרי אונים!

הנה חומר שאספתי בפורום שלי. יש כאן המון סיפורים של אלימות ורצח
ופשעי מין מצד נשים, אבל זה עדיין קמצוץ ממה שקיים ומוסתר מעיני הציבור:

מאמר שמדבר על הטקטיקות בדיוק:
אוסף ידיעות חדשותיות אקראיות (קרוב ל-‏300 הודעות)

מחקרים לגבי אלימות מצד נשים
כיצד מתעללת הופכת לקורבן:
נשים בטירור:
אידיאולוגיית ה-SCUM MANIFESTO הפמיניסטית הקוראת להשמדת הגברים

נשים עוזרות לעבריינים מסוכנים לפתות אנשים לפתוח את הדלת:

(לא, זה לא המקרה היחיד)

עוד מחבלת (רוצחת) שמוצגת כ''קורבן''
דוגמא כיצד נערה מסכסכת ומובילה לאלימות
אישה לא רוצחת - ''היא הורגת''

רוצחות מוצגות כ''קורבנות'' באופן שיטתי:
פרשת רצח בלתי פתורה: הרוצחת הפכה לכוכבת!
העונש לאונס שביצעה אישה:
עוד מקרה של אישה שדוקרת את בתה ובקושי רב אפשר להבחין בו בעיתון:
העונש לאישה שניסתה לרצוח את בעלה:
נסיון להציג אישה שרצחה את בנה כ''קורבן''
ועוד איך שנשים אלימות מבחינה מינית
ילד שנאנס ע''י אישה צריך לשלם לה דמי מזונות - לא מקרה בודד!
הזכות של נשים לתקוף מינית גברים:
פושעות מלחמה:
חצי שנת מאסר למורה שסחטה תלמיד מינית
האמת מאחורי רצח ילדים:
עוד רצח אכזרי
מציגים רוצחת כ''גיבורה''
מזל טוב לרוצחת?!
מנהיגת כנופיה צעירה:
צעירות הפשיטו נערה:
כיצד מתייחסים בלעג לאונס של ילד ע''י אישה
מורה וסייעת שהתעללות בילדים
סיפור רצח מזעזע מחו''ל שבארץ בקושי הזכירו אותו:
פמיניסטית שהיא גם פדופילית:
10 חודש לאישה שחטפה תינוק
המקרה של המחבלת שפיתתה את הנער דרך האינטרנט, והובילה אותו לזירת הרצח:
סבתא שאנסה את נכדה:
כתבה מניפולטיבי ב''מבט שני''
היה גם מקרה של אסירה אמריקנית שחטפה את בנה ועמדה לירות בו מול המצלמה. למרבה המזל, השוטר לא היה סמרטוט והכניס לה כדור בראש יש לי את הסרטון איפשהו.

ג'ק
_new_ הוספת תגובהברוב המקרים הטקסט נכתב
אריה פרלמן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 23:02)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בלשון זכר - וזאת מטעמי נוחות בלבד.

לעתים קרובות מצויין בגוף הטקסט שהוא מכוון לנשים וגברים כאחד - ולעתים לא.

אם כן, אין לקבל כפשוטו שימוש בלשון זכר.
_new_ הוספת תגובהמה זה השנאת נשים הזאת
נטלי (יום חמישי, 23/11/2006 שעה 14:11)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני כמובן בטוחה שאת לא התכוונת להתעלם מהנתונים הללו:
אלא סתם שכחת לצרף אותם.
ואם את רוצה לטעון שהסקרים נעשו לא במדינתינו, אז אומר לך בביטחה כי במדינות אחרות המודעות לנזקי פמיניזם הרבה יותר מפותחת מאשר אצלינו. יתר על כן, במדינות דמוקרטיות באמת, במדינות מתוקנות לא סותמים לאנשים את הפה וכן מביאים את כל האמת כולה לדעת הקהל הרחב.
לדאבוני, במדינה שלנו מביאים לידי הקוראים רק את הניתונים והסטטיסטיקות שעונות לדעות ולרצונות אישיים של ארגוני הנשים.
אני חושבת שהמטרה היא לא להתחרות מי פושע יותר, נשים או גברים, אלא להראות שנשים פושעות לא פחות מגברים ושהן כלל לא כאלה מסכנות כמו שהתנועה הפמיניסטית מנסה להציג אותן. הן כן מסוגלות לבצע פשע אך להבדיל מהגברים, לא להענש על כך.
_new_ הוספת תגובהלמיטב זכרוני אף אחד לא חייב לתת גט
מושה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 14:05) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואין שום שיטה סבירה להכריח גברים להסכים לגירושין.
ועל כן, האשמה היא כמובן בגברים שמסכימים להפרד מנשותיהם בלי סיבה מספקת במקום לדאוג לילדים.
אדרבא, גבר שמסכים לתת גט חייב לתמוך הלאה בילדיו כול כל הטיפולים!
אם הוא רוצה בשלום ילדיו, אסור לו להסכים לגירושין.
רק ככה נצליח בכוחות משותפים להדביר את המזימה הפמיניסטית המאיימת להפוך את המדינה הזותי לחברה של נשים עצמאיות וגאוותניות החושבות שמותר להן לבחור עם מי להיות נשואות או מה בכלל מותר להן לעשות בחיים.
_new_ הוספת תגובהעל סרבנות גט שמעת?!
ג'ק (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 14:13)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גברים כאלה לא יושבים רק בכלא אלא בצינוק ממש כמו
בימי הביניים!
_new_ הוספת תגובהעל סרבנות גט שמעת?!
מושה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 14:32)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה רק במקרים קיצוניים אשר בהם בית הדין הרבני מחייב מתן גט.
ביה''ד לא מחייב באופן שרירותי ואם אשה סתם רוצה לנטוש בעל תומך ואוהב היא לא תקבל את זה.
והרי אנחנו מדברים כאן על מקרים בהם אשה רעה רוצה לשבור משפחה חמה ואוהבת, הרי לא יעלה על הדעת שהכותב מציע שאשה תמשיך להיות נשואה לבעל רע ומתנכר.
_new_ הוספת תגובהנו, וחסר מניפולטוריות?!
ג'ק (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 15:07)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נשים שמגישות אינספור תלונות סרק כדי להשיג יתרונות
לא צודקים במאבק גירושין. ישנה תעשייה שלמה סביב
גירושין ותלונות הסרק - עורכי דין מעודדים נשים להמציא
תלונות כדי לסחוט את הגבר עד טיפת דמו האחרונה. למעשה,
כל אישה שרוצה ו''בא לה'' או ''לא בא לה'', יכולה יום
אחד לקום ולזרוק את בעלה, לקחת את הילדים ועוד להמשיך
לסחוט אותו כספית, והכל בכוח, כאמור, תוך כדי שימוש במניפולציות משפטיות מבוססות על שקרים.

הנה הודעה שמצאתי מזמן בפורום משפטי:

נושא : עבור עו''ד ליהיא
תאריך : 13/07/03 13:45
מחבר/ת : wonder

עו''ד ליהיא צהריים טובים עפ''י הסיפור שלי (בעלי הגיש נגדי תביעה ברבנות על בגידות) התייעצתי עם עו''ד לגביי מצבי, והוא אמר לי שמצבי בכי רע ושכדיי שילדים יהיו בחזקת אמם(בגילאים 14 ו 10) על האשה לטעון על אלימות ולתקוף אותו על כנות התביעה (מכוון שרצה להשיג יתרון במרוץ הסמכויות), ובנוסף להגיש תביעת מזונות. האם אין לי סיכוי ללא טענה על אלימות?
_new_ הוספת תגובהזו דווקא דוגמה טובה לאשה הגונה
מושה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 15:16)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמאיפה אתה יודע?
ג'ק (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 15:22)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה שם לב איך אוטומטית אתה מנסה להעביר את הקרדיט
לנשים? ומאיפה לך שהיא לא הלכה ובאמת פיברקה תלונה
או שתיים?

שמת לב בכלל שבעלה התלונן עליה שהיא בגדה בו? עלה
בדעתך שייתכן שתלונתו אולי נכונה ומדוייקת והאישה
תעשה הכל כדי להתחמק? במקום לגנות אותה ואת עורך דינה ואת השיטה המכוערת והמפלצתית הזאת, אתה נותן עוד ליטוף
וניפוח אגו לקולקטיב הנשי האגוצנטרי!
_new_ הוספת תגובהאז במקרה כזה אתה מציע לשבור משפחה?
מושה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 16:00)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ומה יהיה על הילדים?
ואם הבעל קצת מזיין מהצד גם כן אתה מציע להתגרש?
_new_ הוספת תגובהאל תסיט את הנושא
ג'ק (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 16:06)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במקרה שהאישה היא בוגדנית, שקרנית ולא אמינה,
הילדים צריכים להיות אצלו, מה כ''כ קשה להבין?
למה תמיד הגבר צריך להיות האיש הרע בסיפור??
_new_ הוספת תגובהאל תסיט את הנושא
יועזר (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 16:14)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם קראת את תשובת עו''ד ליהיא?
_new_ הוספת תגובהלכל אחד אישה שמתאימה לו
בלשן בול בולשיט בולשביסט (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 16:20)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולכל אישה גבר שמתאים לה. מה אתה לא מבין?
_new_ הוספת תגובהואם הגבר הוא בוגדן וכו' וכו' וכו'
מושה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 16:29)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה יהיה עם הילדים?
ואם שניהם עשו קצת חיים?
_new_ הוספת תגובהאז לאיפה יסע הבעל
בלשן בול בולשיט בולשביסט (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 16:11)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשביל קצת זיון מהצד? ליפן? לרמאללה?
_new_ הוספת תגובהלמיטב זכרוני אף אחד לא חייב לתת גט
יוסי (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 10:09)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לצערי גם אם הגבר לא מוכן להתגרש ביהמ''ש שתומך בנשים עם העו''ד דואגים להפוך את חייו לגיהינום עד שיחליט להתגרש חמודי :

1. העו''ד מלמד את האישה להתגרות בו ע''מ שתצור אלימות ואח''כ הולכת לביה''ח ומקבלת אישור על אלימות אפילו אם לא הייתה ע''י יצירת שריטות על גופה , ואח''כ ניגשת למשטרה ומגישה תלונה , ומשם לביהמ''ש עם בקשה לצו הרחקה , ביהמ''ש מאד רחמן הוא מחליט להרחיק את הגבר מביתו מיידית ולצמיתות , וכך הוא מאבד את הבית , הילדים , ונאלץ לשלם עבור שכירות אם יש לו או לישון אצל ההורים או להיות חסר בית .
2. הוא כבר הורחק מילדיו .
3. ע''מ לחייב אותי בגט ביהמ''ש מחייב אותו במזונות שיכולים להיות יותר מ- 70-80 אחוז ממשכורתו ויש מקרים אפילו יותר ממשכורתו וכך לא ישאר לו ממה לחיות ואם עדיין ממשיך להתעקש אז ימכרו לו את הבית ויחלקו לו את הרכוש . עד שיתיאש ויתגרש .

אני מקווה שהבנת
_new_ הוספת תגובהתגיד לי מותק
מושה (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 10:31)
בתשובה ליוסי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה שאשה תהיה מוכנה לחטוף מכות?
מה יוצא לה מזה?
_new_ הוספת תגובהמושה - מה יוצא לה מזה
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 12:06)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בית, כאילו? משכורת ל-‏20 שנה בלי לעבוד? ניצחון מתוק על המין הגברי?

ואם תדאג/י לקרוא את מה שכותבים, תגלה/י שבמקרה שתואר לעיל, האשה בכלל לא חטפה מכות, רק ביימה אותן.
_new_ הוספת תגובהאת היית מוכן?
מושה (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 13:02)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאת היית מוכן?
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 13:18)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לקחת סיכון קטן באיזה בוקר שאולי אחטוף בוקס (אבל רוב הסיכויים שלכל היותר אגרום לבעלי לשבור איזה רהיט או לעקם את הדלת) בשביל לזכות בבית, בילדים, במשכורת שמאפשרת לי לא לעבוד?

בלי לחשוב פעמיים בכלל.

הדבר היחיד שהיה מונע ממני לעשות את זה זו הידיעה שאני עושה מעשה רע, שאני עושה עוול גדול לבעל ולילדים שלי, ושגם חלק ממני ייפגע מהפירוד הזה.

אבל בשיקול תועלת קר של סיכון מול רווח? בלי לחשוב פעמיים.
_new_ הוספת תגובהאז במה בעצם אתה יותר טוב
מושה (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 13:22)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מהנשים שעליהן אתה כל כך מתלונן?
_new_ הוספת תגובהאז במה בעצם אתה יותר טוב
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 13:37)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מנסה להיות יותר טוב מהן. אני מנסה לגרום להן להפסיק לעשות את זה.
_new_ הוספת תגובהאם אתה מנסה בשיטות פסולות
מושה (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 14:03)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולא בא בידיים נקיות, לא תצליח
_new_ הוספת תגובהאם אתה מנסה בשיטות פסולות
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 16:01)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הידיים שלי נקיות לאללה. אני רוחץ אותן כל רבע שעה.
_new_ הוספת תגובהאם אתה מנסה בשיטות פסולות
רונית פרלמן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 12:06)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גבר אמיתי שרוחץ ידים??
_new_ הוספת תגובהאם אתה מנסה בשיטות פסולות
גיל רונן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 14:54)
בתשובה לרונית פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בגריז.
_new_ הוספת תגובהאם אתה מנסה בשיטות פסולות
רונית פרלמן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 16:34)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך הם נשארות נקיות אם אתה רוחץ אותם בגריז?
_new_ הוספת תגובהאם אתה מנסה בשיטות פסולות
גיל רונן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 16:50)
בתשובה לרונית פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אחר כך אני טובל אותן בדלק.
_new_ הוספת תגובהקרא שוב את ההודעה
יובל רבינוביץ (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 19:45)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מר רונן כתב:
הדבר היחיד שהיה מונע ממני לעשות את זה זו הידיעה שאני עושה מעשה רע וגו'.

ועוד:
אבל בשיקול תועלת קר של סיכון מול רווח? בלי לחשוב פעמיים.

כלומר: הוא לא ממליץ לעשות זאת. הוא רואה את המעשה כרע מבחינה מוסרית וכמשתלם מבחינה כלכלית.
_new_ הוספת תגובהקרא שוב את ההודעה
מושה (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 20:37)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קרא שוב יובל
_new_ הוספת תגובהיש אגב המון נשים שפוצעות את עצמן
ג'ק (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 18:55)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וטוענות שהבעל עשה זאת!!
_new_ הוספת תגובהגיל, הבעיה שהגברים מטומטמים
חזי (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 17:32) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תראה דוגמא בפורום הזה,
בקושי תמצא כאן אישה טפשה, אבל הנשים מיוצגות כאן בצורה הטובה ביותר, טוב יותר מאשר היו יכולות לעשות זאת בכוחות עצמן.

הטמטום הזה של הגברים, הוא עובדה שאיני מצליח להבין אותה...

כבר הזכרתי כאן, שסוד הנשים הוא ביכולת ''לעשות'' את רצון הגבר.
דהיינו: ''לעצב'' את רצונו, כך שרצונן יהיה לרצונו...

אני נדהם עד כמה הן מצליחות בזה !
_new_ הוספת תגובהקלעת בול חזי, זאת בדיוק הבעיה
ג'ק (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 17:49)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל הגברים האלה שלא שולטים ביצר הפרימיטיבי שלהם
לצאת להגן ולהילחם למען הנשים. זאת בדיוק החולשה
הכי גדולה אצל הגברים. גברים מכניסים גול עצמי לקבוצה
שלהם!
_new_ הוספת תגובהזה שאתה גם כן
מושה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 18:43)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משתין בעמידה לא מכניס אותך לקבוצה שלי
_new_ הוספת תגובהעצוב שככה אתה תופס גבריות
ג'ק (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 19:18)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''להשתין בעמידה''!

המצב שלנו היה הרבה יותר טוב אם גם הנשים היו כל-כך
ביקורתיות וחסרות נאמנות למין הנשי. אבל לא - אצלן
זה שונה - הן כולן מאוחדות בשנאתן כלפינו הגברים בדיוק
כמו שהפלסטינים והערבים בכל העולם מאוחדים נגדנו
כיהודים.

ועוד אומרים שאנחנו הגברים ''שוביניסטים'' כלומר פטריוטיים
כלפי המין הגברי...
_new_ הוספת תגובהגם אם אתה ממין זכר
מושה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 19:29)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה עוד לא עושה אותך לגבר
_new_ הוספת תגובהאני גבר, אני גאה בזה מאוד
ג'ק (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 19:46)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וגברים כמוך גורמים לי לחוש רחמים שיש גברים שלא
שלמים עם הגבריות שלהם והם נכנעים לתכתיבים הנשיים
ונותנים לנשים לסרס אותם
_new_ הוספת תגובהמה יש לך להיות גאה כל כך?
מושה (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 19:53)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה משהו שעשית בעצמך?
נולדת ככה, זה הכל. אין כאן שום מקום לגאווה.
חפש לעצמך איזה הישג בחיים שתהיה לך סיבה להתגאות במשהו יותר מהפגישה המקרית של הכרומוזומים של הוריך.
_new_ הוספת תגובההיית מת להתקרב לרמה שלי
ג'ק (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 15:37)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לי המון במה להתגאות, תאמין או לא. בנוסף לכל,
אני גם גבר ששלם עם גבריותו ולא יתן לשום נקבה או
סמרטוט-מסורס נשלט ע''י נשים להגדיר לי מה זה להיות
גבר. מבחינתי להיות גבר זה קודם כל לא לתת לזבלים
לתקוף את השיוך המגדרי שלי, להגן ולהילחם על כך
הסוף.
_new_ הוספת תגובהמגן על השיוך המגדרי!
מושה (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 16:34)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נפלא, כולנו אתך
_new_ הוספת תגובהמאמר פונדמטליסטי מובהק
pit (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 20:31) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פשוט חושך מוסרי שלא שווה להתיחס אליו.

מאמר של הסתה נגד האשה העצמאית ככזאת (ולא רק בפמינזם כשלעצמו) ,נסיון עצוב להחזיר עטרה (עורלה) לימים עברו בהם משלה אותה עטרה בכובד יד וראש ערל...עצוב.
_new_ הוספת תגובהמאמר פונדמטליסטי מובהק
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 12:39)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה רע בעורלה?
_new_ הוספת תגובהבכל פעם שמישהו מציג דיעה שונה
ג'ק (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 14:18)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגבי הפמיניזם, צועקים ''הסתה נגד נשים'' וכו'. מה
זה הדיקטטורה הזאת? אנחנו אמורים להיות מדינה דמוקרטית!
_new_ הוספת תגובהבכל פעם שמישהו מציג דיעה שונה
pit (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 16:20)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ובכן ,לא צריך להיות פמינסט דגול בכדי לדעת שרוב מקרי הרצח ,רוב כמעט טוטאלי הם של גברים שרצחו נשים.

אפשר להכנס לכמה לינקים ולהיווכח שחלקם שיקריים .

אבל גם בדמוקרטיה נדמה לי שלהסתה יש התיחסות מסוימת ,אנחנו לא תמימים לחשוב שכותב המאמר לא מודע למשמעות של דבריו ,לא מדובר בפוסט-פמינזם אלא בהסתה כפשוטה.
יש בטח פמינסטיות שמתוך התרסה נגד עולם גברי מנכיחות עולם אחר שאינו ידידותי למשתמש הזכר ,אבל זוהי סוג של מהלומה מתריסה שנובעת מלחימה בעולם שהוא עדיין גברי .

ויש גם כאלה שעושות באידאולוגיה הפמניסטית כקרדום לחפור בו ,אבל התשובה היא לא מהלומה שובינסטית מצ'אוסטית כנגד.
_new_ הוספת תגובהבכל פעם שמישהו מציג דיעה שונה
גיל רונן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 16:48)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה זכר, pit?
_new_ הוספת תגובהאתה רוצה לבדוק?
pit (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 17:42)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אגב מה עניין שמיטה לזכריות שלי?

היא מאיימת עליך?
_new_ הוספת תגובהאתה רוצה לבדוק?
גיל רונן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 17:49)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רציתי לדעת כמה נשים רצחת. אם אתה באמת גבר.
_new_ הוספת תגובהשוב פעם אותו שקר מאוס!
ג'ק (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 16:55)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסיבה היחידה שחושבים ש''יש יותר גברים שרוצחים נשים
מאשר ההיפך'' זאת תעמולת ההסתה וסילוף המידע מצד הפמיניסטיות! יש כ''כ הרבה מקרי רצח לא פתורים ומורכבים
שנשים איכשהו מצליחות למצוא את עצמן בחוץ. לא פלא
שרוב האסירים בבתי הכלא הם גברים אם גבר יושב על רצח
20-30 שנה ואישה שנתיים או שלוש! כך זה מתחלק למעשה
לגבי כל סוגי הפשע מהקל ועד לקשה ביותר! באופן שיטתי הפמיניסטיות פועלות לשחרר נשים רוצחות מאינספור תירוצים וטיעונים שרירותיים פאשיסטיים. למשל, אישה אמריקנית ירתה
ורצחה את בעלה רק בגלל שהוא צעק עליה. לא היה להם
שום היסטוריה של אלימות לפני כן וביהמ''ש קבע ש''האישה
התגוננה מפני אלימות פוטנציאלית של הגבר'' ולכן שיחרר
אותה לחופשי! במקרה אחר, שוטר ירה למוות בגבר רק
מפני שאישתו שיקרה לו ש''הוא מאיים עליה''. אין סוף לזה. תעבור שוב על הרשימה שלי ותגלה שאלימות מצד נשים היא לא תופעה שולית או נדירה בכלל! (לא בארץ ולא בעולם)

תגובה 41653
_new_ הוספת תגובהשוב פעם אותו שקר מאוס!
גיל רונן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 17:04)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ושוב נשאלת השאלה - נגיד שיש יותר גברים שרוצחים נשים מאשר להיפך (ובכל מקרה מדובר באוכלוסיות זעירות וחריגות ביותר), מה זה מוכיח? ואם יש יותר אמהות שרוצחות את ילדיהן מאשר אבות שרוצחים את ילדיהם (ובכל מקרה מדובר באוכלוסיות זעירות וחריגות ביותר), מה זה מוכיח?

חוץ מלטנף מגדר שלם, מה משיגים באמירות האלה?
_new_ הוספת תגובהבכל פעם שמישהו מציג דיעה שונה
גיל רונן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 17:01)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בזמן ש-pit מחשב אם הוא זכר או נקבה, בואו נעשה פה ספירת מלאי קטנה.

אני זכר. זכרים הם רוצחי נשים, כידוע, ממש כפי שיהודים הם רוצחי האל. אני אישית רצחתי 17 נקבות לפני שסיימתי תיכון, ומאז עוד 50 מדי שנה. אבל אני, אתם יודעים, אני לא מייצג. אני גבר-גבר.

ג'ק רצח למיטב ידיעתי 18 נשים. הוא עוד צעיר.

מיקי רצח 14 נשים ואחד טרנסג'נדר.

נמרוד בדרך כלל מספק בכריתת אברים, אז לא נספור אותו.

יש פה גבר שלא רצח נשים? אני, כל החברים שלי וגם קרובי המשפחה שלי רצחו לפחות 2-3 נשים בחייהם. מי שלא רצח אשה, לא נחשב גבר אצלנו בשכונה. רק רציתי שתדעו.
_new_ הוספת תגובהמה פתאום 18??? 81!
ג'ק (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 17:29)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

;-)
_new_ הוספת תגובהpit (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 17:44)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהגיל רונן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 18:06)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לשם שינוי, מסכים עם כל מילה שלך.

אגב, הנה חישוב סטטיסטי:

אם מקבלים את נתוני עמותת ל.א. הפמיניסטית לגבי שנת 2001 (נניח), כי אז היו באותה שנה בישראל 13 מקרים של רצח אשה ע''י בן זוג, ו-‏2 מקרי רצח בעל ע''י בת זוג.

אם אני משתמש נכון במחשבון שלי, זה אומר שאחוז הגברים רוצחי-בנות-הזוג מתוך כלל האוכלוסיה עמד באותה שנה על 0.00065% מכלל האוכלוסיה הגברית, בזמן שאחוז הנשים רוצחות-בן-הזוג היה 0.0001%.

6.5 אחוזי-אחוזי-אחוז, לעומת אחוז-אחוזי-אחוז בודד.

וואו.

מה אפשר ללמוד מזה עלי ועליך? למה זה אמור לסייע לאשתי במאבק משפטי נגדי? למה כל אשה יכולה להכניס אותי למעצר בגלל זה? למה בכלל מדברים על זה, שוב ושוב ושוב, גם בתגובות למאמרים שבכלל לא עוסקים בנושא הזה, כמו המאמר הזה, שדן במכת הגירושין? האם אין כאן דוגמה קלאסית לכוחה של שטיפת מוח דמגוגית? נמק והדגם.
_new_ הוספת תגובהשמע
pit (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 20:22)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נדמה לי שהפורום הזה לא יפתור את הבעיות שלך עם אשתך .
_new_ הוספת תגובהשמע
גיל רונן (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 21:24)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה פמיניסטית קלאסית, פיט. אין לך מה להגיד, ואתה בכלל לא מעוניין בדיון, וכל מה שאתה יודע זה לדקלם מנטרות ולהפריח אמירות מרושעות. זו פעם שניה לפחות שאני שואל אותך שאלה ואתה לא טורח לענות (שאלתי גם לגבי הנטייה שלך ושל פמיניסטיות כמוך להשתמש בביטוי העולב 'חושב עם הזין'). אז אתה גם אנונימי, גם חמקן, וגם מרושע. אני מציע לך לפנות לבילי מוסקונה ולבקש לשבת בפאנל הנשים שלה - יש לך את כל הנתונים.
_new_ הוספת תגובהאתה יודע גיל, נדמה לי שזה לא פיט -
ג'ק (יום שישי, 20/02/2004 שעה 0:15)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה פות...
_new_ הוספת תגובהשמע
גיל רונן (יום שישי, 20/02/2004 שעה 7:19)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מה שקורה בחברה שהגברים שלה מתבטלים בפני הנשים.

נוצרה פה חבורת בנות תקשורתניות שהחליטה ''היי - בואו נשפיט את הגברים לגמרי. בואו ניצור היסטריה ציבורית סביב איזה אוכלוסייה זעירה של מקרים פתולוגיים, נמציא סטטיסטיקות ונעוות את המציאות בדיווחים העיתונאיים שלנו, ונביא למצב שכאשר בן אדם צריך לעשות עיגול סביב הז' בטופס שיש בו ז/נ - הוא יתבייש. נחגוג על הגברים בבתי המשפט, נהפוך אותם לחשודים אוטומטיים בתחנות המשטרה - איזה כיף של עולם זה יהיה! וואו!''
_new_ הוספת תגובהיותר מכך: הן המציאו תורת גזע שלמה
ג'ק (יום שישי, 20/02/2004 שעה 11:05)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמתבססת על ה-SCUM MANIFESTO של הרוצחת הפמיניסטית ולרי סלואנס. הנה, היום הטענה ש''גברים פגומים ונחותים מבחינה גנטית'' נחשבת כ''עובדה מדעית''!

_new_ הוספת תגובהכל הכבוד, מאמר רהוט ומעניין
אריה פרלמן (יום שלישי, 17/02/2004 שעה 21:55) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהסוף סוף התעוררות נגד הרשע
מיקי (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 10:39) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א, כל הכבוד לכתב
ב, מרוב חוקיים במדינה לא נשארו חיים , לאן הם חוטרות להגיע הפמינסטיות , בסופו של דבר הם הורסות בעקיפין את עצמן ולא פחות את החברה , אנו צועדים אל מול תהום ואין מי שיעצור , כאשר יפנימו את מעשהם המצווים על כך יהיה כבר מאוחר, הילדים שנהרסים היום הם אמורים להיות גם דור ההמשך ויפה שעה קודם.
_new_ הוספת תגובהגם בלי ילדים,העולם מלא בגברים מתעללים
רונית פרלמן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 11:27) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהגם בלי ילדים,העולם מלא בגברים מתעללים
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 12:13)
בתשובה לרונית פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם הגשת תביעה בבית משפט היא התעללות, יש גם כמה נשים מתעללות בעולם.
_new_ הוספת תגובהאם התביעה היא מופרכת אתה צודק
דוד סיון (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 12:15)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהכשהיא מתפקדת כמוח זה רע
pit (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 12:43) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהכשהיא מתפקדת כמוח זה רע
גיל רונן (יום רביעי, 18/02/2004 שעה 12:46)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגיד/י pit, אם בחברה מסויימת היה מקובל לומר שנשים חושבות דרך הקוס שלהן (ואני בכוונה משתמש בביטוי הוולגרי, כי מקובל מאוד להשתמש בביטוי 'זין' לגבי גברים) - מה היית חושב על אותה חברה?
_new_ הוספת תגובהכל הכבוד
נמרוד (יום חמישי, 19/02/2004 שעה 15:51) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת לעניין וברהיטות
בהצלחה לכל אוהבי האדם
_new_ הוספת תגובהאני בחיים לא אסלח לאנשים מאולטינט
ג'ק (יום שישי, 20/02/2004 שעה 15:15) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שזוכר את ימי הBBSים למיניהם - הייתה רשת דואר
אלקטרוני חובבנית של כ-‏400 איש שנקראה אולטינט.

הייתה אומנת בריטית שרצחה פעוט באכזריות,
נמצאה אשמה ברצח אבל בגלל לחץ ציבורי של אירגוני
נשים, השופט שינה את קביעתו.

באותה תקופה, סוף 1997, כתבתי באולטינט. תקפתי את המקרה
הזה ובתגובה ספגתי לינץ' כבד, התקפות מאסיביות
מכל הכיוונים בטענה שהיא חפה מפשע ואני נאצי
ומסית ומסוכן. מישהו כתב לי שם:''אני מאמין לה כי
העדות שלה הייתה עם דמעות ומכל הלב''. במשך חודשיים חסמו אותי ולא נתנו לי לכתוב שם.

_new_ הוספת תגובהאני בחיים לא אסלח לאנשים מאולטינט
גיל רונן (יום שישי, 20/02/2004 שעה 18:53)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולפני כמה שבועות היא קיבלה את רישיון עריכת הדין שלה:

_new_ הוספת תגובהאני בחיים לא אסלח לאנשים מאולטינט
יובל רבינוביץ (יום שישי, 20/02/2004 שעה 19:29)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יופי, אז עכשיו גם יגאל עמיר יכול להשלים את לימודי המשפטים שלו?
_new_ הוספת תגובהאני בחיים לא אסלח לאנשים מאולטינט
ג'ק (יום שישי, 20/02/2004 שעה 20:43)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברור שלא - הוא גבר ויש הבטחה שהוא בחיים לא ישוחרר.

אל תשכח שחברתו לשעבר, מרגלית הרשפי, ישבה בכלא בקושי
כמה חודשים על פשע שגבר היה יושב עליו מספר עשרות שנים
בכלא!
_new_ הוספת תגובהאני בחיים לא אסלח לאנשים מאולטינט
יובל רבינוביץ (יום שישי, 20/02/2004 שעה 20:46)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במאמר מוסגר אציין כאן שמרגלית הר-שפי ישבה בכלא על עבירה שמעולם לא הושב מישהו בגינה בכלא.

ישיבתה בכלא היתה מיותרת הן מבחינה עניינית והן מבחינה ציבורית.
_new_ הוספת תגובהאי מניעת רצח זאת עבירה חמורה מאוד
ג'ק (יום שישי, 20/02/2004 שעה 20:56)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבורות שלך בנושא היא חסרת תקנה. אני לא מופתע שאתה
מרחם עליה, הרי היא אישה. לשיטתך, גם הזיכוי של אותה
רוצחת בריטית הוא בסדר גמור.
_new_ הוספת תגובההר שפי לא מנעה את הרצח כי לא ידעה עליו
בננה ספליט (יום שישי, 20/02/2004 שעה 21:25)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולכן המשטרה והפרקליטות אולצו לשחרר אותה חרף לחץ של חוגי שמאל שרצו נקמה ויהי מה.

אם היה מוכח שהר שפי ידעה על כוונתו של יגאל לרצוח מראש או בדיעבד שהוא רצח, ושהר שפי לא דיווחה על כך כחוק, היתה לפרקליטות ולמשטרה כל עילה לעצור אותה כחוק.

מקרה ה'פרקליטה' הבריטית הוא שונה בתכלית, משום שהיא הורשעה כדין בעבירה שיש עימה קלון. המוזר הוא שמערכת המשפט הבריטית חדירה לכניסת גופים פליליים זרים בקלות יחסית.
_new_ הוספת תגובהאי מניעת רצח זאת עבירה חמורה מאוד
יובל רבינוביץ (יום שישי, 20/02/2004 שעה 21:46)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איפה ראית רחמים בהודעתי?

העבירה של ''אי מניעת פשע'' היא מוזרה ומעולם לפני כן לא הופעל עליה עונש כלשהו. מה עניין מינה של גברת הר-שפי לעניין? גם אם היה גבר מואשם באותה עבירה - לא היה ראוי לאוסרו.

בורות היא חוסר השכלה. הייתי רוצה שתאמר לי מה פירוש 'הבורות שלי בנושא'.
_new_ הוספת תגובהאני לא מופתע אבל בכ''ז, בא לי להקיא
ג'ק (יום שישי, 20/02/2004 שעה 20:40)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלה פני הפמיניזם - להגן על רוצחות ילדים חפים מפשע
ולקדם אותן!
_new_ הוספת תגובהאני לא מופתע אבל בכ''ז, בא לי להקיא
גיל רונן (שבת, 21/02/2004 שעה 9:45)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לי זכור שהלחץ לשיחרורה של האומנת היה יותר בעל אופי בריטי (יעני - הציבור הבריטי זעם על שהאמריקאים, בני המושבה המורדת ההיא, מעזים לאסור אחת משלהן) מאשר פמיניסטי. אני מודה שזה נשמע מגוחך, ואני אנסה לבדוק.

מכל מקום, הסיקור של הנושא בארה''ב היה רווי גם בהאשמות נגד האמא, שהעדיפה קריירה על ילדים ובחרה להשאיר את ילדיה בבית עם אומנת במקום לטפל בהם בעצמה.

בארה''ב, בניגוד לישראל, יש לאורך כל השנים מתח בין הפמיניסטיות לכוחות הפרו-משפחתיים. רק פה נדמה שאין בכלל התנגדות.

חלק מזה קשור לעובדה שבארה''ב, השכבה המשכילה והשולטת אינה חילונית כמו כאן בארץ, למרות שהיא נראית חילונית כלפי חוץ, דרך משקפיים יהודיות. ג'ורג' בוש נראה חילוני, אבל הוא דתי. גם קלינטון נראה חילוני, אבל הוא הולך לכנסייה באופן קבוע. בישראל, כל ראש ממשלה שהיה הולך לבית כנסת באופן קבוע היה נחשב דתי.
_new_ הוספת תגובהגיל, אל תהיה תמים
ג'ק (שבת, 21/02/2004 שעה 10:54)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה יודע טוב מאוד כמוני שבאופן שיטתי נשים בכל מערכת
דואגות לשחרר ולהקל בעונשן של פושעות, כולל רוצחות
אכזריות שרצחו ילדים חסרי אונים. הן תמיד עושות את
זה כדי לשמר את הסטטיסטיקה שלהן בדבר ''רוב האסירים
בבתי הכלא הם גברים''. זה עניין של גישה עיקרונית
שבשום פנים ואופן לא מוכנה להכיר בנשים כפושעות שאחראיות
למעשיהן, לא משנה מה. אישה היא תמיד ''קורבן'', בין
אם היא נאשמת במשהו או קורבן, זה לא משנה, תמיד ידאגו
לנקות אותה ולשחרר אותה מאשמה.

תסתכל למשל על האדון הנכבד כאן ש''יודע'' שמרגלית הרשפי
''לא ידעה על כוונותיו של יגאל עמיר לרצוח את רבין'',
הוא בטוח בזה כי אלה שטיפות המוח שמועברות בכל פעם
שאישה מואשמת באיזשהו פשע. אין מניפולציות משפטיות,
אין עיסקת טיעון, אין הקלות בעונש, כשמדובר באישה,
פתאום ברור מראש שהיא חפה מפשע. זאת שיטה גיל ואל
תשכח את זה!

אין לזה סוף ואין לזה גבול. בשנת 1997 הייתה צעירה
ערבייה ששלפה אקדח בתוך אוטובוס בגשר אלנבי, היא ירתה
לכל הכיוונים, פצעה 4 גברים ובסופו של דבר, נתפסה ללא
שריטה. אני בטוח שהיא שוחררה וגם אם לא - בקרוב מאוד
היא תשוחרר. אם היא הייתה גבר - היו מסננים אותה בכדורים!

זה נקרא במילים אחרות צדק נשי.

ג'ק
_new_ הוספת תגובהגיל, אל תהיה תמים
גיל רונן (שבת, 21/02/2004 שעה 12:16)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מסכים שלתנועת הנשים יש צורך לייצר נשים-גיבורות, ומשום מה אלה פעמים רבות נשים אלימות. זכורה לי תוכנית ''מבט שני'' שבה רואיינה באריכות אשה שרצחה את החבר שלה, כאילו היתה גיבורה.

בגלל שהתנועה הנשית היא כל כך נגד כל הסדר החברתי-ביולוגי הקיים, ובגלל שהיא נלחמת נגד התרבות ה''טבעית'', הסדר האמיתי, והיא צריכה להציע אלטרנטיבות למיתוסים המאוד חזקים של החברה האמיתית, היא מגיעה לעיוותים מהסוג הזה. מול הגיבורים האמיתיים שלנו - שהם פעמים רבות אנשים שעשו מעשים של גבורה פיזית - הן צריכות להציב גיבורות משל עצמן. מכיוון שאין הרבה חנה-סנשיות, וממילא חנה סנש היתה נאמנה לתרבות הרגילה ולא לאנטי-תרבות הפמיניסטית, הן ממציאות גיבורות. בפועל, מה שקורה זה שהן הופכות פושעות לגיבורות.
_new_ הוספת תגובהבדיוק - גם אם הקורבן שלהן הוא ילד חסר אונים!
ג'ק (שבת, 21/02/2004 שעה 13:02)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההקולנוע מעודד נשים רוצחות:
ג'ק (שבת, 21/02/2004 שעה 17:02)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קח למשל את סרט זוכה פרס האוסקר ''שיקאגו'' - סרט שבו
שתי נשים רוצחות הופכות לגיבורות מוזיקה. זה גלוריפיקציה
בריבוע של רצח שמבצעות נשים - גם העלילה וגם הזכיה
של הסרט באוסקר מעודדת נשים לרצוח. תראה מה אומרת
השחקנית הראשית:

רנה זלוויגר: מגיע לי אוסקר

שים לב:
השחקנית, בת ה-‏34, מעריכה, בהשראת יגאל תומרקין, כי ''השנה הוליווד תהיה הוגנת. סוף סוף הבינו שם שאנחנו הנשים צריכות להיות בעמדות כוח ולא הגברים''.
_new_ הוספת תגובהמה זה גיבורות מוזיקה?
המחפש (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 13:42)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משהו כמו אלביס פרסלי?
_new_ הוספת תגובהאין קשר למינה של מרגלית הר-שפי
אריה פרלמן (שבת, 21/02/2004 שעה 12:33)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הר-שפי ידעה - אם בכלל - הרבה פחות ממה שידעו כרמי גילון או אבישי רביב.

בית המשפט החליט להפוך ל''בוחן כליות ולב'' - ולמרות הכחשותיה הנמרצות - פסק שהיא ''ידעה''.
_new_ הוספת תגובהועוד איך יש - למה אתה חושב הנשיא ריחם עליה?
ג'ק (שבת, 21/02/2004 שעה 13:01)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנשיא בדיוק כמוך לא מסוגל לראות באישה פושעת כי היא
אישה והיא תמימה וטהורה וחפה מפשע!
_new_ הוספת תגובהועוד איך יש - למה אתה חושב הנשיא ריחם עליה?
אריה פרלמן (שבת, 21/02/2004 שעה 14:01)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ג'ק נכבדי.

קורה לפעמים שאישה היא באמת חפה מפשע - ובגלל שהיא חפה מפשע - לא בגלל שהיא אישה.

קורה לפעמים שגם אישה נרדפת ומורשעת על רקע פוליטי - ולא על רקע מיני.

קורה לפעמים שבא איזה גבר ומגן על אישה - לא מפני שהיא פושעת איומה שיש לרחם עליה כי היא אישה - אלא מפני שהיא נפלה כשעיר-לעזאזל על רקע אידיאולוגי - ולא מיני (או ''מגדרי'').

אתה יודע - אפילו אם אדם פרנואיד - זה לא אומר שלא רודפים אחריו לפעמים.

ואפילו אם אדם היפוכונדר - זה לא אומר שהוא לא נופל באמת למשכב, מפעם לפעם.

צא מזה, החלף משקפיים, פעם, אולי פעמיים... ביום!!!
_new_ הוספת תגובההיית אומר את אותו הדבר על גבר?
ג'ק (שבת, 21/02/2004 שעה 15:25)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לידיעתך, הפמיניסטיות מאוד מתגאות ומתלהבות להציג
את הסטטיסטיקות שלהן בדבר ''10,000 גברים בבתי הכלא
לעומת 200 נשים'' או משהו כזה. האם אתה פתוח לאפשרות
שחלק גדול מאוד מהגברים האלה הם בעצם קורבנות על
עלילות שווא?

חבר סיפר לי על ראיון שהיה אצל יאיר לפיד עם מורה
שתלמידות העלילו עליו. זה מה שהצלחתי למצוא:

מה דעתך בדבר הזיכוי שלו?
_new_ הוספת תגובהבוודאי, איזו שאלה?
אריה פרלמן (שבת, 21/02/2004 שעה 17:12)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבישי רביב זוכה בדיוק מאותה הסיבה שמרגלית הר-שפי הורשעה.

על רקע אידיאולוגי - לא מיני.
_new_ הוספת תגובהאני לא מאמין. תרשה לי להסביר:
ג'ק (שבת, 21/02/2004 שעה 18:43)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה היא לא אצלך כי אם בחברה שבה אנחנו חיים.
יש חוקים ומוסכמויות חברתיות ברורות שאסור בשום
פנים להאשים נשים בכל פשע שלא יהיה ולכל גבר יש חובה
מוסרית להגן על נשים. אתה אולי חושב שהזיכוי של
מרגלית הרשפי הוא ענייני אבל אם תבדוק כמוני הרבה מאוד
מקרים שבאם דואגים באופן שיטתי לזכות נשים, תגלה
שהדפוס הוא מאוד עקבי. תקרא את המקרים הבאים ותנסה
לחשוב על זה:

_new_ הוספת תגובהג'ק, ג'ק...
אריה פרלמן (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 21:45)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מפליג למרחק ואתה אפילו לא קפטן...

מרגלית הר-שפי הורשעה - לא זוכתה.

מי שזוכה הוא אבישי רביב.

אני מאוד מתרגש מהסטטיסטיקות שאתה טורח להביא.

הנה... כמעט נפלתי מהכיסא.

אבל לא דיברתי על סטטיסטיקות, מגמות ומלחמת המינים.

לא חשוב. אני רואה שאנחנו לא משדרים על אותו גל - אז לא חשוב.

תשכח מזה.
_new_ הוספת תגובהברור שאין קשר למינה של מרגלית הר-שפי
אנה (שבת, 21/02/2004 שעה 13:02)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה שהיא מכחישה לא אומר כלום, ברור שתכחיש. איזה פושע לא מכחיש. לא מדובר בבוחן לב וכליות אלא במכלול ראיות. היא ידעה כי הוא אמר לה. אלא אם כן היא סתומה - וידוע שהיא לא.
_new_ הוספת תגובהמהיכן את יודעת שהוא אמר לה?
בננה ספליט (שבת, 21/02/2004 שעה 16:28)
בתשובה לאנה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי ככה הוא אמר לחורקים שלו?
_new_ הוספת תגובהגם. וגם מפני שזה מה שהיא סיפרה בראיונות
אנה (שבת, 21/02/2004 שעה 19:37)
בתשובה לבננה ספליט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היא אמרה שלא האמינה שהוא התכוון ברצינות, שחשבה שהוא ''סתם'' דיבר
_new_ הוספת תגובהגיל, לבעיות מודרניות משתמשים באמצעי הגנה מודרניים
דוד שרמן (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 11:01) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תשובה אחת חשובה שגברי ישראל (הישרים) צריכים לאמץ לעצמם כנגד התנהגות לא הולמת של המין הנגדי וכנגד כל המגמות הפמיניסטיות והתערערות מבנה המשפחה היא מה שנקרא ''הסכם/חוזה קדם נשואין'' או מה שמקובל בארה''ב כ- ''Prenuptial Agreement''.
ההסכם צריך כמובן להיות הגון והוגן ואם בת הזוג המיועדת גם היא הגונה והוגנת, אין לה שום סבה שבעולם שלא להסכים.
ואם היא לא מסכימה, אז ''סעי לשלום''.
לפני שנים רבות, למדתי מעו''ד שלי (שלפני כן היה המרצה שלי למתמטיקה...) את כלל הברזל הבא, בבואך להכנס לשותפות/עסקה כל שהיא: זה תמיד יותר זול (כלכלית, נפשית ובכל מובן), קל, פשוט ובריא לריב (אם אין הסכמות) לפני עשית העסקה מאשר מאוחר יותר.
הקבלה מתמטית לכך היא שתמיד יותר זול לאתר וביחוד לתקן בעיה שמתגלית בתכנון של כל מוצר בשלב מוקדם מאשר יותר מאוחר. ככל שהבעיה מתגלית בשלב מוקדם יותר, כן יותר זול לתקנה ולהיפך כמובן גם נכון - ככל שהבעיה מאותרת מאוחר יותר, תקון / ישוב הבעיה נהיה יותר יקר.
אתה יכול לדמין לעצמך להתחתן עם אחת כאנה בלי הסכם כתוב כזה?

אני לא בענינים מסוג זה אך אם אתה כן, אני ממליץ שתפיץ את רעיון ההסכם הקדם נשואי בקרב גברי ישראל.
_new_ הוספת תגובהואללה צודק!
ג'ק (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 11:11)
בתשובה לדוד שרמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהגיל, לבעיות מודרניות משתמשים באמצעי הגנה מודרניים
גיל רונן (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 12:23)
בתשובה לדוד שרמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד,

האם הסכמים מסוג זה עוזרים כאשר אשה מחליטה, נאמר, לעבור לחו''ל עם הילדים שלך? האם אתה יכול למנוע אירוע כזה בעזרת הסכם קדם-נישואין?

כמו שאני מכיר את המערכת, התשובה היא לא. אם הפמיניסטיות היו פועלות רק באמצעים חוקיים ומשפטיים, אז אפשר היה להתגונן נגדן באמצעי הגנה משפטיים. אבל אצל הפמיניסטיות, פעילות החקיקה היא רק חלק ממהלך השתלטות כולל על מערכת בתי המשפט לענייני משפחה, על שירותי הרווחה ועל תעשיית הייעוץ והאבחון. נוצרה מערכת ענפה של נשים מקצועיות הרואות את החיים כמשחק של ''הבנות על הבנים'', של אחיות למאבק דואגות אחת לשנייה לאינטרסים רק משום השאיפה המשותפת שלהן לנקום ולשלוט בגברים. בנוסף, ארגוני הנשים יצרו מנגנוני הפחדה ואיומים בתוך מערכת בתי המשפט ובמשטרה, וגם שופטים ושוטרים שאינם פמיניסטיות פוחדים מהן ומיישרים עמן קו.

לפמיניסטיות אין שום כבוד לחוק, אלא כאמצעי למטרה. כך אנחנו קוראים, כבר פעמיים בשנה האחרונה, על שופטות שפוסקות דמי פיצויים גבוהים מאוד לאשה שפוטרה בשל הריונה, למרות שבשני המקרים שפורסמו האשה שיקרה למעבידיה ולא סיפרה להם על ההריון בזמן תהליך הקבלה לעבודה, אלא רק יום אחרי שהתקבלה לעבוד. במקרה הראשון, שאירע לפני כשנה (אין לי את הלינק - אולי לג'ק יש?) השופטת הודתה שהפסיקה שלה כלל אינה חוקית, אבל פסקה כפי שפסקה בכל זאת.

יש לך גם מקרה כמו השופטת זהבה בנר האחראית על בתי המשפט בחדרה, שתולה דפי 'הומור' באולם ההמתנה שלה: http://www.katzir.com/familism/yediot_280102.jpg . יש חוקרות נוער שדואגות לסגור תלונות שמגישים בעלים נגד נשותיהם על אלימות בבית ו/או התעללות בילדים, והופכות כל תלונה כזאת לתלונה נגד הבעל עצמו (אני מדבר מניסיון, ואתה מוזמן לשאול חברים במשטרה, אם יש לך, עד כמה הטענה הזו מופרכת ועד כמה היא תיאור מדוייק של המצב). מול התנהגות פושעת, קנונייתית ואינפנטילית שכזאת, שום הסכם כתוב לא יעזור. תמיד אפשר יהיה לטעון שאתה אלים, או לא ראוי מסיבה זו או אחרת, או שהפרת את ההסכם בעצמך ולכן כבר אינך זכאי להגנתו.

יש בעייה שהיא באווירה הכללית. יש אווירה כללית של אימפוטנטיות גברית, מול אומניפוטנטיות נשית. נשים יכולות לקום וללכת עם הילדים שלהן - באופן חוקי, באופן לא חוקי - ולעזוב את הארץ, הן יכולות להכניס את בעליהן לבית הסוהר ולחסל אותם בפועל רק בגלל שהן קמו על צד שמאל באיזה בוקר - זה לא מצב שהסכמי נישואין יכולים לפתור. הבעיה הרבה יותר עמוקה.

אני חושב שאין מנוס מפיתרון מערכתי עמוק, שיהיה כרוך בהקטנה דרסטית במספר הנשים במערכות הקשורות לפיקוח, שיטור ושפיטה של חיי הזוגיות, המשפחה והגירושין במדינה. אסור גם לאפשר לנעמ''ת, ויצ''ו, עמותות למען קורבנות אונס וכו' לערוך סדנאות לשוטרים ושופטים ואסור לאפשר לנציגות הארגונים האלה להתקשר ישירות לחוקרים ולהפעיל עליהם לחצים כפי שהן עושות כיום. צריכה להיות ענישה מחמירה במקרים של תלונות כזב על אלימות, כולל עונשי מאסר בפועל והפצת תעמולת הכזב הפמיניסטית חייבת להיפסק. האווירה כולה צריכה להשתנות.
_new_ הוספת תגובהתתפלא, גיל
דוד סיון (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 14:14)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני בהחלט מסכים לצעדי ענישה על תלונות כזב. לגבי תעמולת כזב תהיה לי בעיה. מי יחליט מהי תעמולת כזב ומי יפסוק?
_new_ הוספת תגובהתתפלא, גיל
גיל רונן (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 16:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד: הנה מאמר אחד מיני רבים בהם מצוטט סקר שנערך עבור משרד העבודה והרווחה, אשר קבע כי בישראל 141,710 נשים מוכות: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2223095,00.h...

והנה ראיון עם אחד מעורכי הסקר, שבו מספר הנשים המוכות ירד פתאום בכ-‏65%, ל-‏50,000: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2737916,00.h...

הסקר הזה הוא סקר כזב. אני משוכנע בכך ונתתי את נימוקי כאן: http://www.a7.org/article.php3?id=1212 .
_new_ הוספת תגובהתעמולת כזב
דוד סיון (יום שני, 23/02/2004 שעה 8:52)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תעמולת כזב וסקרים כוזבים הם נגע שצריך טיפול. אבל .....

עצם חופש הדיבור יוצר לנו בעיה כאשר אנשים עם כוונת זדון או השקפת עולם מסויימת מתבטאים על המציאות. העיקרון הזה הביא לכך שנכתבים דברים שמקוממים את הצד שכנגד כי הם ''תעמולת כזב.'' זה יוצר בעיות משני סוגים לפחות:

1. אני מניח, טיפול באמצעות החוק עשוי לטפל בשקרנים וכזבנים בכוונת זדון, די בהצלחה.
2. טיפול באמצעות החוק במאמינים הוא כבר בלתי אפשרי בלי פגיעה גסה בחופש הדיבור.

תחשוב על כך בקשר לתחומים שאתה עוסק בהם. אתה טוען בתוקף שהפמניסטים מניפולטיביים ואפילו מעוותים מחקרים וסקרים. לפי הסעיף הראשון, אם אתה צודק, יהיה סעיף בחוק שיעניש את מארגני הסקר. זה לבד יקטין את הרצון לעוות ניתוח מידע. אבל אז מתעוררות השאלות כמו:

א. מה על אלו שמאמינים גם ללא הסקר - מאמינים בכנות?
ב. מה תענה לאנשים שיטענו, עם אותות ומופתים, ויגידו שכוונתך זדון ועיוות המציאות?
ג. מה יוכל החוק הזה לעשות למאמינים ב''דת הלא נכונה'' שנוהים אחר מי שאתה ואני חושבים שהוא נביא שקר וכזבן?

אשר על כן הדרך היחידה היא בעבודה סיזיפית להציג את האני מאמין שלך וגם לחסוף את האמת על יריביך.
_new_ הוספת תגובהתעמולת כזב
גיל רונן (יום שני, 23/02/2004 שעה 10:01)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש חוק נגד סקרים שקריים? נכון שיש פה אלמנט של דיבה, אבל אני מסופק אם אפשר יהיה להשיג הישגים של ממש בפעולה משפטית נגד עורכי הסקר הזה. אפשר לבייש אותם בפורומים שונים ובתקשורת, לעומת זאת.
_new_ הוספת תגובהתעמולת כזב
ג'ק (יום שלישי, 24/02/2004 שעה 12:22)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מאמין שההתנהלות של מכוני סקרים היא לא מקצועית
והיא מתומרנת בקלות ע''י רוב נשי. הנה דוגמא מצויינת:
נשים מתלבשות על כל תחום שממנו הן יכולות להפיץ מידע
שקרי ולהשפיע לרעה על הגברים. בדיוק כמו הפלסטינים,
הנשים מאוחדות בשנאתן כלפינו הגברים!
_new_ הוספת תגובהתעמולת כזב
ישראל אחת (יום שלישי, 24/02/2004 שעה 17:52)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהתעמולת כזב
ישראל אחת (יום שלישי, 24/02/2004 שעה 17:53)
בתשובה לישראל אחת
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאני חושב שזה הלינק שביקשת:
ג'ק (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 15:09)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אגב, הזכרת מניפולציה לגבי איך תלונה לגבי אלימות
מצד אישה הופכת לתלונה נגד הגבר - הנה דוגמא מצויינת:

_new_ הוספת תגובהאני חושב שזה הלינק שביקשת:
גיל רונן (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 16:00)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אכן, זה הלינק, כל הכבוד.

''החוק קובע כי כללי השיוויון אינם חלים על מקום עבודה שיש בו פחות משישה עובדים, כמו המחלקה שבה עבדה ד''ר לוי.

אולם השופטת פירשה את סעיף החוק, וקבעה כי כל מקום שיש בו עובדים, ולא משנה מה מספרם, מחוייב לקיים את כללי השיוויון ביניהם.''

''השופטת פירשה'', הבנת, מר שרמן? גם את הסכם הגירושין שלך היא תפרש. אלא אם אנחנו, הגברים, נחליט לפרש מחדש את הרעיון הפמיניסטי.
_new_ הוספת תגובהגיל, לבעיות מודרניות משתמשים באמצעי הגנה מודרניים
דוד שרמן (יום שני, 23/02/2004 שעה 9:33)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בראשית ב' 18: ''וַיֹּאמֶר יְהוָה אֱלֹהִים, לֹא-טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ; אֶעֱשֶׂה-לּוֹ עֵזֶר, כְּנֶגְדּוֹ.'' איך יכול להיות ''עזר כנגדו''? רש''י נתן פרוש פשוט ולענין: אם נתמזל מזלו, היא עזר. ואם לא? אז היא נגדו.

על אותו משקל אענה לך בענין ''מה עוזר ההסכם?'' :
באפן כללי, אם עשית הסכם טוב, אז הוא די מגן עליך. אם חסכת באכות עוה''ד אז ההסכם עשוי אכן להיות שוה לתחת.
זה פשוט בהגדרה, או כמו שנאמר: ''You got what you paid for''. ובארמית (כן, האמריקאים לא המציאו זאת...): ''לפום צערה אגרה''.

כללית, בסכם טוב יענה על כל הצרכים הכלכליים. ואפילו על בעיות מסוג של תלונות (על ''אלימות'' ושאר ירקות) ההסכם יכול לעשות רבות.

נשאר למעשה אכן בעיות של גניבה פיזית וכו'. אז אם מדובר בגניבה של דברי ערך, אז שוב אין בעיה בד''כ כי זה יפול לקטגוריה ההסדר הכלכלי בהסכם.

נשאר הקשי הנפשי במקרה של חטיפת ילדים. אז קדם כל זה נדיר, אולי אפילו יותר מהסכוי להפגע בתאונת דרכים. במיוחד שבמקרה כזה האשה מאבדת את כ-ל זכויותיה הכלכליות, לרבות חלקה ברכוש משותף! (לפחות בזכות הסכם טוב).
ואם היא בורחת לחו''ל, היא לא יכולה יותר לחזור לארץ. ואם היא נשארת בארץ, לא קשה מדי לאתרה (ואם ההסכם טוב, הוצאות האתור (גם בחו''ל) על חשבון זכויותיה הכלכליות.

נשאר רק המקרה המאד צר שהיא אכן ברחה לסוף העולם ללא שוב, ללא קשר טלפוני למשפחתה (כי המשטרה יכולה להאזין וכו'). אז ס''ה זה נדיר.

נו טוב, בטוח נגד תאונות עדין לא המציאו.
יתירה מזאת, בנגוד לתאונת דרכים (הגם שנהיגה מתאימה יכולה להקטין בהרבה את סכנת התאונה), ''נהג'' זהיר במקרה הזה, לפני שהוא קונה את ה''אוטו'', צריך לעשות יותר מאשר סבוב של 5 דקות מסביב לבלוק של סוכנות הרכב. לזה אין ערך. לפני שקניתי את הרכב שלי, שכרתי כזה רכב ל4 ימים, נסעתי אתו לטיול עם כל המשפחה, למרחקים של מאות קלומטרים, עמוס בציוד, וכו'. ז-ה נקרא נסיעת נסיון.

אותו הדבר, בעקרון אבל הרבה יותר חשוב מזה, צריך להכיר את בן/בת הזוג המיועדת תקופה מספיק ארוכה, לחוות אתו/אתה מספיק נסיונות, להעמיד אותו/אותה בכל מני מבחנים, לראות איך ה''אוטו'' ''סוחב בעליה'', כי בחיים יש הרבה מאד עליות. ללכת למסיבה וללקק גלידה זה קל ולא מלמד אותך כלום כמעט. זה כמו לנסוע עם אוטו בירידה - גם אם יש לו אפס כחות סוס הוא יעשה זאת. גם נסיון במטה זה בערך באותה קטגוריה של חשיבות כשמסתכלים בתמונה בגדול.

בקצור גיל, יש הרבה מאד מה לעשות מצדך. אך קצרה היריעה מלהכנס ליותר פרטים.
יש פסוק חשוב אחר: ''אדם פוגש את גורלו בחצי הדרך''.
_new_ הוספת תגובהגיל, לבעיות מודרניות משתמשים באמצעי הגנה מודרניים
גיל רונן (יום שני, 23/02/2004 שעה 10:15)
בתשובה לדוד שרמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אדם פוגש את גורלו בחצי הדרך''.

פסוק יפה. איך נהוג לפרש אותו ומאין הוא לקוח?

באשר לעניין עצמו: אשה אינה מכונית ואין שום דרך לצפות כיצד תתנהג במקרה של פרידה. זו דעתי לפחות.

הנישואין צריכים להיות ממוסגרים ומוגדרים מראש בצורה שמבטיחה את זכויותיו וכבודו של האב/בעל, וכמובן גם את זכויותיה וכבודה של האשה. צריך באותה הזדמנות גם 'למסגר' את הגירושין, שהם תמיד אפשרות. לדעתי זו צריכה להיות מסגרת חברתית, כללית, ולא פרטנית לכל זוג וזוג. זה היה פעם ככה, בתקופה שבה החברה היתה דתית. אבל הדת כבר אינה מה שהיתה, וצריך להמציא חוזה נישואין חדש, לא פחות איתן מהכתובה של פעם, לא בהכרח שיוויוני ויוניסקסי בכל סעיפיו, אבל מותאם לזמנינו.

מסגרת מוצלחת כזו תסייע גם להעמיד את הנישואין מראש על פסים יציבים ותקטין את אחוז הכישלונות (גירושין). אתן לך דוגמה אחת לחוק מוצלח, לדעתי: בקניה יש עדיין חוק בריטי ישן שאוסר על גירושין בשלוש השנים הראשונות לנישואין. לדעתי זה חוק חכם מאוד, שלוקח בחשבון את העובדה שלוקח לאנשים זמן להתרגל למסגרת הנישואין, ורבים מזדרזים לפרקה למרות שהיתה יכולה להצליח אם רק היו צולחים את הפרק הראשון.

באשר לחטיפת ילדים: חטיפה פיזית לחו''ל היא אכן מעשה נדיר, אבל הרחקה וניתוק מהאבא באמצעים אחרים היא מעשה נפוץ למדי. ילדים מורחקים ומוסתים נגד האבא שלהם, האבא מושפל ומושמד לנגד עיניהם, ומערכת הרווחה, המשטרה והמשפט שותפות מלאות בתהליך. הנה דוגמה אחת שעושה רושם אותנטי, הנגלית לעיני גולשי הפורומים של 'וואלה' בימים אלה, בשידור 'חי': http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=f/m/obj...
_new_ הוספת תגובההקץ להסתות משני הצדדים
יעל גיל (יום שני, 29/03/2004 שעה 14:34) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מסכימה למרבית הדברים האמורים במאמר, אם כי לא לכולם.
ברצוני להוסיף, כי הגיעה העת, שאנשים יתנו את דעתם ואף את ליבם, למעשיהם המחפירים בילדיהם לאחר ובמהלך הגירושין. ההורים המסיתים, וזה נכון לגבי שני המינים, גורמים נזק בל ישואר לילדיהם והורסים את חייהם ואת עתידם. ההורים הפועלים באלימות כלשהי, מילולית ואחרת כלפי בן זוגם ושוב, הדברים אמורים לגבי שני המינים, פוגעים בילדיהם, שלא עשו להם כל רע ואשר אותם הם אמורים לאהוב ועליהם הם אמורים להגן,באופן שאין ממנו חזרה.
לסיכום, הורים, אנא הפנימו, את כעסכם על בן/בת זוגכם השאירו לעצמכם, או טפלו בכעס בכל אמצעי הולם, שאינו מהווה שימוש לרעה בילדיכם !!!
_new_ הוספת תגובהמיגדר לא עוזר להגדיר...
עידו כץ (יום חמישי, 24/05/2007 שעה 11:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלום לכל המגיבים.
התעסקות מגדרית אינה נכונה לכל המופרעויות שאתם שולחים.
אני שמח על גל התגובות כי כנראה שיש גם סוג כזה של התייחסות שהמאמר מציע ומאיר עליו: אינסטרומנטליות. שימוש הדדי/ חד צדי זה בזה (מהמאמר לא כל כך ברור מה הגבר הרויח מנישואיו האלו, יכול להיות שגם הוא הרויח משהו?).
אבל תופעה זו של שימוש הדדי זה בזה אינה חזות הכל ואני עדיין מאמין ביחסים אחרים פורים, יפים, רגשיים בין בני זוג.
ראו לאן הדיון הזה לוקח אותנו!!!????? הרי מי שמכה אינו מכה בגלל שהוא/היא גבר או אישה!! מי שאונס הוא או היא אנסים.
ומיגדר אינו עזור לי להבין את זה. ממש לא. בני אדם אנחנו ויש בנינו בלי קשר למיגדר מי שפושע.
אז בואו לא נתבלבל. זה שגבר עשה מעשה - אינו רק בגלל מינו וכנ''ל אישה.
אנחנו לא רק מכונות מיגדר ויש לנו עוד כמה דברים חשובים באישיות שלנו להגדיר את עצמנו על פיהם.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי