פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מה שוועדת החקירה לא תחקור
בועז מושקוביץ ז''ל (יום שישי, 20/10/2006 שעה 12:00)


מה שוועדת החקירה לא תחקור

בועז מושקוביץהמאמר פורסם באתרים קימקא ו-NFC.

פעם קראנו לתופעה הזאת ''מחלת עין – אוזן'': מה שאנחנו רואים במציאות אינו תואם את מה שאנחנו שומעים ברדיו • בישראל רק אלופים גדולי התבונה והרוח, בעלי שכל חריף הממציא פתרונות בלתי שגרתיים למצבים קשים, מסוגלים להוביל את הצבא לניצחון • הטעות הגדולה של האלופים – ההיחשפות בזירה הפוליטית.

תרופה למחלה, לא מזור לנפש

פעם קראנו לתופעה הזאת ''מחלת עין – אוזן'', הביטוי מסמל את המצב, שבו מה שאנחנו רואים במציאות אינו תואם את מה שאנחנו שומעים ברדיו... מההאזנה לרדיו למדנו אודות העצמה האגדית והתחכום החסר-תקדים של צה''ל. בתחום הזה התקשורת הישראלית והתקשורת הזרה, גם זו שבמדינות אנטישמיות מובהקות, היו בעבר תמימי דעים: ישראל היא מעצמה צבאית, לא רק בשל כמות הנשק שלה, אלא בשל התחכום האכזרי של מפקדי צבאה. אלה תוארו כחדורי האידאולוגיה הציונית, גאוני המודיעין, למודי קרבות וחסרי פשרות כלפי האויב.

הספקות הראשונים התעוררו כבר בשלב הטירונות, אבל החינוך והאמונה עשו, כרגיל, את שלהם: הכריעו לטובת האוזן, עד אשר הניסיון ניצח את התקווה. משהו כאן חי בעימות תמידי עם ההיגיון, כי לא יכול להיות, שהצבא הוא הכי טוב בעולם, אבל כל מקום, שאני מגיע אליו, נראה כמו צבא חוף השנהב...

ב-‏96' קרה אסון. חוליית מחבלים חצתה את נהר הירדן, ארבה לסיור של צה''ל, חיסלה אותו, נשארה לחכות לסיור נוסף, חיסלה גם אותו, פרקה מא''ג מרכב בט''ש והלכה הביתה. כחודשים–שלושה לאחר מכן הגדוד שלי הגיע לאותה תעסוקה ואז גילינו מדוע זה קרה ולא פקפקנו, שאם המחבלים יבואו שוב, התסריט יחזור.

האימונים לפני היציאה לקו הגבול המזרחי היו מעוררים צחוק אצל כל אפסנאי של חיזבאללה. מספיק לומר, שהפריקה מרכב בט''ש תורגלה על יבש בלבד. “אש-אש-אש'' צעק כותב שורות אלה בגבורה רבתי, ביושבו על הספסל הצדדי של הבט”שית, בעוד ידיו אוחזות מקלע בלתי טעון.

רצה המקרה, שדווקא אחרי החזרה מבקעת הירדן הזדמן לי לשמוע לראשונה הרצאה של דר' אורי מילשטיין ולקרוא את ספרו תיק רבין – איך טפח המיתוס. הדברים החלו להתחבר ולהתבהר, זו הייתה התרופה שלי נגד ''מחלת עין – אוזן'', אך לא מזור לנפש. התשובות לשאלות שלי היו מזעזעות.


המחאה מפחידה

מחאת חיילי המילואים, שחזרו מלבנון ב', למרות מיעוט כוחה, החרידה את שלוותה של האליטה. הדרג הכותב שלה הריח סכנה למעמדו של דרג האייטוללות והסתער נגד המחאה ונגד עצם הזכות למחות. אפו הרגיש של דר' דני גוטווין, למשל, הריח לא פחות מאשר ''ריח של פשיזם באוויר'' מכך שהחיילים, שחזרו מלבנון, התייצבו למחאה על יחידותיהם.

לכאורה, יש משהו בדבריו: החיילים המאוכזבים, שחזרו משדות הקטל של מלחמת העולם הראשונה לקחו חלק בעליית המשטרים הפשיסטיים ברוסיה וגרמניה. אמנם השוני כל כך רב על הדמיון, שההקבלה מתאיינת: החיילים האלה, בניגוד לחיילים ההם, אינם מונהגים על ידי גורמים חתרניים המבקשים שינוי צורת המשטר; הם תובעים חקירה ממצה של האירועים ופיטורי הדרג הבכיר – תביעה דמוקרטית למהדרין. השימוש בשמות היחידות והדרגות הצבאיות אינו נועד אלא להמחשת מקור סמכותם למחות, בין אם בצדק בין אם לאו.

זאב שיף, הגורו הצבאי של ''הארץ'' תקף את הבעיה מזווית אחרת: מבחינתו, לא חייבים לנצח במלחמה (על פי דוגמאותיו, במיוחד כשהקרבות היו ב-‏48' מעבר לאותו קו, שאז טרם שורטט). כך כתב שיף במאמר ''כה אמר מקיאוולי'': “ב-‏1948, למשל, התבוסות בקרבות לטרון, בגוש עציון ובשיירת נבי דניאל שהובילה אספקה לגוש הנצור הצילו את ירושלים במערכה על הבירה.” ובכן: “תבוסה היא ניצחון'' – על זה לא חשבו אפילו במיניסטריון האמת של ג'ורג' אורוול.

וכה אמר מקיאוולי: “בעומדם להטיל עונש על מפקדיהם, היו מתונים בדינם וזהירים בכבודם. קילקל שר הצבא בזדון, ענשו אותו במתינות. קילקל בשגגה או מחמת חוסר הדעת, לא חייבו אותו בשום עונש”.

אמנם לא גלוי לנו מה היה אומר מקיאוולי על העונש הראוי בגין המחדל המתמשך של המצביאים, הנפרש לאורך דורות מה היה אומר המדינאי ואיש הסרקזם המופלא ניקולו מקיאוולי על הסיסמה האווילית, שאותה החדירו הפוליטרוקים למוח הישראלי, כמו אלקטרודה לעכברי מעבדה: “לא חשוב מה היה, חשוב רק מה יהיה...'' - פן יתרגלו פשוטי עמך את חובתם הדמוקרטית לפשפש במעשי בכיריהם?!

איזה עונש היה מבקש מקיאוולי להטיל על הפרשן הצבאי הבכיר המחפה על מתן חיפוי למחדלים, כי יציבות הקריירה חשובה לו יותר מאשר האחריות המקצועית?


הטעות הגדולה של האלופים

רובנו חפ''שים, שזה כולל את הקצינים הזוטרים, וכשאתה חפ''ש – לך תבקר אלוף ותתחרה באגדה חיה!.. אמנם הם עוזרים לנו, כשהם עושים את הטעות החושפת אותם לביקורת ופותחת בפנינו אפשרות לגלות את תוכם וברם.

הטעות הגדולה של האלופים היא, שאחרי שחרורם מצה''ל, במקום לשבת בשקט בבית ולהנות מהפנסיה, הם נכנסים ישר למרכז הזירה הפוליטית. כנראה, הסיפורים על איכותם הגבוהה, שהפיצו מלחכי פנכתם, משפיעים גם עליהם. שם אנחנו רואים אותם כמות שהם, ללא ההילה והזוהר, ללא הסודיות וללא החסינות. פה הם נחשפים בתחום הפוליטי ואנחנו יכולים לדעת עליהם את הכל ולהעריך את רמתם ואיכותם.

תת-אלוף בנימין בן-אליעזר הודה פעם, שלקח לו שמונה שנים להבין איך מתפקדת המערכת הפוליטית. אני מאמין, שלפואד זה באמת לקח שמונה שנים, אבל לא הבנת הביצה הפוליטית היא הבעיה. בישראל הנלחמת מול אויב עדיף במספרים, קנאות ואכזרויות, רק אלופים גדולי התבונה והרוח, בעלי שכל חריף הממציא פתרונות בלתי שגרתיים למצבים קשים, מסוגלים להוביל את הצבא לניצחון. האמנם הם כאלה?

במערכת הבחירות של אהוד ברק לראשות הממשלה הובלטה פעילותו כקצין בסיירת, שחיסל מחבלים בביירות והוביל הסתערות על ''סבנה''. כן, הוא היה קצין אמיץ, אבל מועמדותו לראש הממשלה שאבה לכאורה לגיטימציה מדרגות האלוף שלו – ודווקא התקופה הזאת בחייו הובלטה פחות.

כראש הממשלה, אהוד ברק התגלה כחדל אישים בעל יומרות גבוהות. הוא באמת ציפה ''לסגור עניין'' גם עם ערפאת ואסד תוך ימים ספורים. ניסה להתחנף לאסד הקניבל: ''מעצבה של סוריה המודרנית'', ואוזניהם של שוחרי הדמוקרטיה הסוריים הצטמררו.

לפני ועדת קמפ-דיוויד הוא וכל הצוות שלו היו משוכנעים, שתביעת ''השיבה'' של הפלשתינים אינה אלא תרגיל הקשחת עמדות. בתשובה להערתו של מוחמד דחלאן ''ללא זכות השיבה זה לא ילך'' הוא אמר: ''איך אתה, איש מחנה שלום, יכול לומר דבר כזה!'' כלומר, אהוד ברק, שהיה ראש אמ''ן ורמטכ''ל לא יודע איך הערבים מגדירים את מטרת המלחמה בנו – אלא מאמין לאגדות היהודים על ''הפשרה הטריטוריאלית'' כמפתח לשלום...

כל אותו הזמן בכירי הרש''פ מערפאת ודרומה עסקו בהכנת המלחמה החדשה, ישר תחת אפו – והוא עוד הספיק להעביר להם 300 רובים נוספים מספר חודשים לפני פרוץ הטרור בגדול!

עמרם מצנע היה אלוף פיקוד המרכז בפרוץ האינתיפאדה הראשונה וכמו שאר מפקדי צה''ל, כולל שר הביטחון יצחק רבין, הוא לא הבין את המתרחש. רבין טען, שאחרי חצי שנה הוא כן הבין, כך הוא טען בכל אופן. מצנע פתר את הבעיה אחרת: ''אין פתרון צבאי לטרור!'' האם מצנע בדק את ההיסטוריה הצבאית, מה ארע במלחמות גרילה אחרות? חסן נסראללה ואנשיו,דווקא לומדים את תולדות מלחמות גרילה – אבל האם עמרם מצנע למד אותן?

כראש עיריית חיפה, הוא שיסה את פקחי העירייה במפגיני הליכוד בצמתים. אחר כך התמודד לראשות מפלגת העבודה בעיתוי הכי לא מוצלח, כאשר ל''עבודה'' לא היה צל צלו של סיכוי לנצח בבחירות וכך היה ליו''ר קצר מועד. בנאומיו המדיניים, תקינים פוליטית עד קבס, הוא יודע להרים אצבע בתנועה תיאטרלית בציינו את חשיבות ''החתירה להסכמי שלום לצד השמירה על הביטחון'' – רעיון חדשני ויעיל נגד מלחמות, כמו אקורדיון נגד בצורת.

רב-אלוף אמנון ליפקין-שחק, עוד בהיותו רמטכ''ל, פיזר רמזים עבים מאד בדבר התנגדותו לראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו. כשסיים את תפקידו והחלה תקופת הצינון הקצרה עד גיחוך, השמאל עצר את נשימתו: כוכב חדש נולד. מצחיק ועצוב היה לעקוב אחרי המעקב הצמוד של הכתבים אחרי ליפקין-שחק, בניסיונם לדלות מפיו את פתרון החידה: מה היא תוכניתו המדינית? מה תהיה הדרך, שבה יושיע את עם ישראל הרמטכ''ל המפואר?

כשסוף-כל-סוף הוא פתח את פיו, קפצו עליו יחצ''ניו כדי לסתום לו אותו - לא היה שם דבר מלבד ''נתניהו מסוכן לישראל''... ליפקין-שחק הצטרף למפלגת המרכז הביזארית ולאחר כהונה קצרה בממשלה כשר התיירות פרש לעסקים בלי להתיר אחריו ולא כלום. לא היה לו כל רעיון לשום דבר.

איציק מרדכי בחר בין מפלגת העבודה לליכוד כמו שבוחרים בין שני קיוסקים ברחוב: מה מוכרים וכמה עולה? מעולם לא הפגין הבנה באידאולוגיות שונות, לא הביע רעיון מקורי כלשהו. חיפש קריירה לפוסט-אלוף, אך רבים חשבוהו ראוי לראשות הממשלה, מסיבות, שספק אם היום יצליחו להסביר. כשהרוחות נשבו החוצה מהליכוד, הלך עם הרוח.

על פי הוראת סוקרי דעת הקהל, הוא נעמד בראש מפלגת המרכז. ספק אם המפלגה הזאת הוקמה ברצינות, היא נראתה יותר כמפלגת-קש של אהוד ברק, שתכלית קיומה – למשוך קולות של המאוכזבים למיניהם לטובת ממשלתו של ברק.

הדבר הטוב היחיד, שעשה איציק מרדכי בפוליטיקה, היה המניעה מבנימין נתניהו למנות את מתן וילנאי לרמטכ''ל. וילנאי השתחרר מצה''ל בבכי: מינו לתפקיד קצין פחות מנוסה ממני, אוי-אוי-אוי!.. גם שאול מופז לא היה דוגמה ומופת לאלוף המיוחל בכיסא הרמטכ''ל, אבל בכל זאת, בבחירה בין השניים האלה, מצבנו היה מעט פחות גרוע, כאשר עם פרוץ מלחמת הטרור לא מתן וילנאי ישב באותו כיסא.

שאול מופז סיים את הרמטכ''לות עם מספר הצלחות ומספר כישלונות בלתי-נסבלים. תחת אפיהם שלו ושל מפקדו אהוד ברק, הרשות הפלשתינית הכינה בעוד מועד את מלחמת הטרור ופיברקה את אירוע ''הריגתו'' של מוחמד א-דורה, אשר דחף את הערבים לעבור מהפגנות אבנים ''רגילות'' לטרור של ירי ופצצות.

אהוד ברק, שלחם כשור זועם למען טיהור שמו בפרשת צאלים ב', לא הזיז אצבע למען טיהור שמם של 25 חיילי צה''ל, ששהו בעמדת ''מגן'' בצומת נצרים ב-‏30.09.2000. כל החבורה הפיקודית: אלוף פיקוד הדרום יום-טוב סמיה, הרמטכ''ל שאול מופז, סגנו משה יעלון וראש ממשלה רב-אלוף אהוד ברק לא קיבלו את עיקר הממצאים מחקירת נחום שחף מסיבה פשוטה: העיתון ''הארץ'' שיקר והשמיץ את החקירה. הלוחמים המהוללים האלה, שבצעירותם הסתערו על האויב ממרחק של ''לובן בעיניים'', בבגרותם השפילו מבט הכי נמוך בפני כנופיית הפוליטרוקים של שוקן.

תקופת מעברו של שאול מופז מהרמטכ''ל לשר הביטחון ראויה להירשם בספר השיאים: מסיבת הפרידה מהמטכ''ל הייתה גם מסיבת קבלת הפנים בתפקיד החדש. מאז שאול מופז מחפש את עצמו בקשת הדעות הפוליטיות. החיפוש התזזיתי שלו אינו משאיר מקום לספק, שרק קריירה פוליטית הוא מחפש, אבל גם בזה הוא לא מוצלח.

מתן וילנאי מיקם את עצמו חזק על מפת השמאל. כשר בממשלה, העניק פרס התקשורת לאורי אבנרי, אחד מאמות הסיפים של התעמולה האנטי-ישראלית, השקרית והארסית; בטקס הענקת הפרס שיבח את פועלו של אבנרי... המוטו הפוליטי של וילנאי – לעולם לחזור ולשנות על המשפטים השחוקים מהעבר, שהקהל שלו התרגל לשמוע. תגובתו לממשלת חמאס הייתה ''לנהל מו''מ עם רש''פ כאילו אין חמאס ולהילחם בטרור כאילו אין מו''מ''. נשמע מוכר? הכישלון הצורם מן העבר אינו מהדהד בתודעתו, הוא יודע מה עליו לומר כדי להמשיך ולמלא את הנישה.

רפאל איתן המנוח הוכיח, שקסם האיכר אינו מספיק כדי לפקד על הצבא ולחתור למטרות פוליטיות. הוא הביא איתו לכנסת את שני הנוכלים שגב וגולדפרב, שמכרו את קולות הבוחרים בעבור לשכות ומכוניות. אחרי הביזיון הזה, תנועתו ''ציונות מתחדשת'' נעלמה כלא הייתה.

עם כל הכבוד לזכרו של רחבעם זאבי הי''ד, הייתה לו בעיה דומה לזו של רפול. הוא הביא איתו צוות, שאחר-כך לא ידע איך להיפטר ממנו. גנדי זכה להרבה אהבה בקרב הציבור הלאומי בשל דבקותו בארץ-ישראל, כבוד ליהדות, אהבה לשפה העברית ונאמנותו לחיילים הנעדרים. הרעיון לקלוט את הערבים במדינות ערב היה הרעיון ההומני ביותר לסיום המלחמה כלפי הערבים קורבנות הפלשתיניזציה, אבל הוא לא הבין, שזו בדיוק הסיבה להתנגדות העזה לו; גם הוא חי בדיכוטומיה ''טריטוריה – שלום'', גם הבנתו את המלחמה הייתה רדודה.

דני יתום היה שותפו של משה יעלון בחיבור הדו''ח המוכיח, כי ליאסר ערפאת לא הייתה מלכתחילה כל כוונה לקיים שלום עם ישראל – אבל כשהוא מדבר על תהליך ''השלום'' כחבר כנסת, הוא טוען, שהשלום נרצח עם רבין – כלומר, ללא הרצח הכל היה בסדר... האם ח''כ דני יתום קרא את הדו''ח שחובר על ידי האלוף דני יתום?..

עמי איילון היה לא רק אלוף אל גם ראש השב''כ. לכאורה, היה צפוי, שעם רקורד כזה יידע מעט יותר על הערבים ועל המלחמה מאשר כל שלומפער ממוצע מהכנסת. אבל איילון השווה את יחסי אשף-חמאס ל''אלטלנה'' והמסקנה מכך, שהוא אינו מבין לא את מה שקרה ב''אלטלנה'' ולא את ארגוני הטרור. הוא מסתובב עם ''המפקד הלאומי'' שלו, יחד עם חברו סרי נוסייבה, ששיבח בשידור טלוויזיוני את אום-נידאל – אם השאהידים, שבמו ידיה שלחה את בניה לרצוח יהודים. ח''כ איילון מנסה לשכנע, שההסכם שלו טוב יותר מ''יוזמת ז'נבה'', שנחתמה עם בכירי רש''פ אחרים תומכים מוצהרים בטרור.

למעשה, איכותית, עמי איילון אינו עולה על יוסי ביילין, אבל האחרון לפחות לא ישב במטכ''ל... בין פניני לשונו: ''בקעת הירדן לא חשובה לביטחון ישראל, אני אלוף – אני יודע!'' וגם ''אסור לישראל לנצח את הפלשתינים'' – שלא תחשבו, ש''תבוסה היא ניצחון'' הומצאה על ידי זאב שיף. כעת עמי איילון רוצה להוריד את עמיר פרץ מתפקיד שר הביטחון, כי פרץ לא מתאים. קשה לא להסכים, שפרץ לא מתאים, אבל עמי איילון אינו מתאים יותר ממנו.

דני רוטשילד עומד בראש ''הפורום לשלום וביטחון'' – מועדון אקסקלוסיבי של צמרת השטחים-תמורתית, שחבריה השתדלו רבות למען הסכם אוסלו, גדר ההפרדה וחורבן ההתיישבות. הוא עדיין טוען, שההינתקות הייתה טובה לישראל, רק מתקשה להסביר מדוע. תוכניותיו לעתיד מבוססות על ''היוזמה הסעודית'', אותה הצגה של הנסיך עבדאללה והנרי סיגמן, שבוטלה ברגע שישראל ביקשה פגישה עם הסעודים, הפלשתינים הוסיפו לה את ''זכות השיבה'' והפסגה הערבית קיבלה אותה מרוקנת מתוכן. זה היה בשנת 2002, דני רוטשילד טרם התעדכן.

לפני מספר שנים, אחד מחברי הפורום של רוטשילד ביקר בתקוע לפי הזמנתי. מפאת כבודו של האורח לא אחשוף את שמו, אבל אספר מעט על השיחה. הוא אינו פוליטיקאי, בעל דרגת אל''מ (מיל'), שהרצה בפנינו כמה זה חשוב לצמצם גבולות מול פלשתינים ולבנות גדר. בעניין הגדר, העיתונאי-חוקר דוד בדין, שהשתתף בשיחה, רק עשה לו תנועה עם היד שסימנה דילוג על מכשול – וזה היה הרגע, שבו האורח שלנו, נחמד רוב הזמן, איבד את שלוותו: “עיקר הסכנה מהמתאבדים ולא מהנשק תלול-מסלול!!!”
למה אומרים הלשונות הרעות, שצה''ל תמיד מוכן למלחמה הקודמת?
צוחקים על גדר ההפרדה. צילום AP, פורסם באתר FOXNEWS


האלוף אביגדור בן-גל פיקד על הגזרה המזרחית בלבנון א', סגנו היה אהוד ברק. זאת הגזרה, שבה התרחש אסון סולטאן יעקוב. בן-גל הוא אחד האבות של הכישלון בלבנון, מה שלא הפריע לו להתייצב בראש חבורת האלופים לשעבר, שדרשה את פיטורי דן חלוץ. איני חושד בדן חלוץ, שהוא מסוגל להוביל צבא במלחמה, אבל דברי בן-גל נשמעו לי לא כניסיון למצוא סיבה לכישלון אלא כניסיון למצוא את הנוסחה הגואלת לפרסום: הבעיה היא שחלוץ טייס ולא איש כוחות קרקע – כאילו אין במטכ''ל נציגים מכל החילות ורמטכ''ל אחד יכול להתחנך בכל אחד אחד מהם.
קישורים:
על המלחמת לבנון ב':האתר האישי של המחבר:


לאחר שיחרורו מצה''ל, בן-גל התפרסם כתומך נלהב בחורבן ההתיישבות ברמת הגולן למען ''שלום'' עם סוריה. אמרתו של רנה דקארט מלפני כ-‏350 שנה ''אני מטיל ספק – משמע אני חושב'' אינה נר לרגליו של האלוף בן-גל, שלא ניסה להטיל ספק בטענה, שהבעיה עם סוריה היא רמת הגולן. צרור הגידופים, שהוא הטיל על מתיישבי הגולן במכתב פומבי הביא לו כותרות גדולות. כל פוליטיקאי יודע לעשות את זה ומה הרבותא, שבן-גל הוא אלוף? למזלנו, הוא נעלם מהר מהזירה הפוליטית.

כששומעים את החבורה הזאת, חשים בדקירה מכל ארבעת הפינות של הראש. אם ננסה למדוד את הביצועים שלהם בפוליטיקה על פי מידת התועלת שהם הביאו בקנה מידה של רעיונות מקוריים, גילוי כיווני חשיבה חדשים, תוכניות מדיניות מפתיעות, תרומה משמעותית בעבודה פרלמנטרית – אנחנו עלולים לגלות, שניסיונם כאלופים אינו נושא עמו כל ערך מוסף וכל מה שהם יודעים לעשות, יודע לעשות כל פונקציונר-קרייריסט, ששירותו הצבאי עבר עליו קרוב לבית ולסניף המפלגה, רק כדי לא לתת פתחון פה, שהוא השתמט מצה''ל...


יהיו עוד ועדות חקירה

לא חשוב איזו ועדה תחקור את מלחמת לבנון, ספק אם היא תגלה מדוע תכף לאחר האירוע בכרם שלום לא הוגברה הכוננות בגבול הצפון, למרות ''האזהרות הברורות''. התשובה מונחת בתחום, שהוועדה לא תקבל עליו מנדט.

בכל מקרה, כדאי לשמור למען ועדות החקירה העתידיות, שיש כבר היום מי שמאיים ''להפעיל את שיטות חיזבאללה ברמת הגולן'' וגם ברשות הפלשתינית לא רק בונים תוכניות לעתיד אלא גם ''מכריזים עליהן''.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


ועדות חקירה לא יחקרו את ההעלאות בדרגה בצה''ל
חזי (יום שישי, 20/10/2006 שעה 12:48) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לי נטיה לחשוב כי אלוף פיקוד הצפון (בזמן המלחמה)
זכה בתפקיד זה בזכות היותו בן של אביו...
_new_ הוספת תגובהמה שבן-גוריון בנה, מנחם בגין הרס
שמעון מנדס (יום שישי, 20/10/2006 שעה 14:05) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראש הממשלה הישראלי הראשון קבע, כי יש צורך להפריד בין צבא לפוליטיקה. כאשר הרמטכ''ל משה דיין עמד לפרוש מצה''ל, שאלו ב.ג.: ''מה אתה רוצה לעשות לאחר מכן ?'' השיב משה דיין כי ברצונו להצטרף לפוליטיקה. ב.ג. נשמע מרוצה מתשובתו של הרמטכ''ל הפורש ואמר לו: ''יש לך עכשו שנתיים עד לבחירות הבאות. זאת תקופת צנון טובה. תסתובב בסניפי המפלגה, תלמד מה זה מפלגה, תכיר מה כוחו של מזכיר סניף, שלפעמים אתה תהיה תלוי בקולו''.

היה זה לא אחר מאשר מנחם בגין שביטל את תקופת הצנון מחד, ולימוד הפוליטיקה מהי, מאידך. מנחם בגין דאג שעזר וייצמן יפשוט את מדיו הצבאיים ביום ראשון וימונה לשר התחבורה ביום שני. למותר לציין כי וייצמן התנהג בפוליטיקה כמו בצבא.
_new_ הוספת תגובהאיך בדיוק עושים תקופת צינון
א. פרקש (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 13:58)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר מסתובבים שנתיים בסניפי המפלגה? זו רק ''תקופת צינון'' עם עין אחת קורצת.

בעקרון אין הבדל בין אז לעכשיו. אלא שאז אלה שעשו את הפוליטיקה מתוך הצבא היו חברי ''מפלגתנו'', והיום לא בדיוק דורשים מהבכירים להראות או להצהיר על ה'פתק הנכון' שלהם בקלפי.
_new_ הוספת תגובהצוחק מי שצוחק אחרון!!
Israeli101 (יום שישי, 20/10/2006 שעה 23:50) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''צוחקים על גדר ההפרדה. צילום AP, פורסם באתר
פוקס-ניוז''FOXNEWS

בועז, עד כמה שידוע, אחד מהקופים המטפסים בתמונה נורה
ע''י חיילי צה''ל, עובדה שלא פורסמה במאמר/תמונה!

צוחק מי שצוחק אחרון!!
_new_ הוספת תגובהצוחק מי שצוחק אחרון!! הם צוחקים אחרונים!!
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 20:46)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עם חפשי בארצנו מאחורי גדרות, והאימפריאליזם הג'יהאדי חוגג. הגדר היא תועבה נוספת ביזמת השמאל.
ג'יהאד ותאוות רצח אין עוצרים בגדר! במגננה לא מנצחים! ובביתור נוסח הסלאם'י של ארץ ישראל לא מגיעים לבטחון, לא לשלום ולא לכבוד ולא להרתעה. זה מצחיק. ''שלום'' על גדרות הוא בדיוק כשלום על חודי החרבות. אין הבדל.

זה התחיל בזה שהשמאל קבע שגדר על הקו הירוק תעצור את הפיגועים בתוך הקו. אז התברר להם שרעיהם, כאחים להם, אינם מתלהבים מהגבלת תנועותיהם אל פיצריות בישראל, ששם יש סבתות ונכדות שזה כייף לפוצץ. אז השמאל התחיל להפגין נגד הגדר. אותו שמאל שאמר שהגדר תציל חיי יהודים, פתאם מגיע למסקנה שיש דברים חשובים יותר מחיי יהודים.

הם רצו חלוקה נוספת של הארץ, וגילו שהערבים לא יסכימו לשום גדרות, כי הם רוצים את כל הארץ....
_new_ הוספת תגובה[*] עלובים
לוי (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 7:07) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[*הוסרו ביטויים לא ראויים]

אחרי חטיפת החייל בדרום אלוף פיקוד הדרום היה צריך לעוף כמו טיל לעזזל ולגרור איתו את כל שרשרת הפיקוד עד אחרון הקצינונים במוצב .
אחרי חטיפת החיילים בצפון עלוב פקוד הצפון היה צריך ללהתאחסן בבית הסוהר.

ועדות החקירה מיותרות שדוד מערכות בבודל הצבאי יעשה את הביזנס .
_new_ הוספת תגובהמה שוועדת חקירה לא תחקור הוא -
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 16:10) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך נתן עם ישראל לגדולי שונאי ישראל בכל הזמנים, ל''ציונות הסוציאליסטית'' להשתלט על הישוב. אילו היה זה המנדט של וועדת חקירה, כלל לא היה סיכוי שתקום כזו.
במקרה הנוכחי, וועדת חקירה היא מיותרת לגמרי. כל מה שקורה, מאז הויתור השמאלני הראשון על חבלי ארץ ישראל, וזה היה כבר בשנת 1922 כלול באותה מדיניות שונאת ישראל! כבר עשרות שנים אני מנסה להבהיר לעם ישראל, שישראל לעולם לא תנצח, כלומר, לא תהנה מפירות נצחונותיה בעזרת ה' שומר פתאים, כי השמאל לא יתן. ומכיוון שהשמל מושך בחוטי כל הממשלות, הפחדות מפניו פחד מוות, כי השתלט על השיח הציבורי, ומי שמתנגד לויתורים לרוצחי העם היהודי, הופך אוטומטית למחרחר מלחמה, אין שום סיכוי שנצא מן המילכוד, אלא כשיהיה המפץ הגדול, מידי בורא הארץ.
בינתיים הוא עושה זאת טיפין טיפין... אגב, מה עם שרון? הוא באמת עוד חי, או שעדיין יש רעיונות כיצד להשתמש בו. למשל, להחזיק את עמרי מחוץ לכלא. לפני כמה חדשים בקשו עליו רחמים, בגלל ה''טרגדיה המשפחתית''.
אבל את יצחק פס, אביה של שלהבת, שפארטנר לשלום צלף כדור לראשה, החזיקו תקופה ארוכה בכלא, כי בריכבו נמצאו שתי לבנות חבלה....
עכשו השוו את ה''טרגדיה'' של משפחת שרון, שסחטה את האב החולה עד תום, לטרגדיה איומה ונוראה של זוג צעיר שילדתם, שטרם מלאו לה שנה, נלקחה מהם בצורה מפלצתית כל כך....
המדינה הזו משלמת, וזו עדיין לא ההתחלה. החשבון כולו עדיין פתוח. ואנו לא נשכח ולא נסלח, לעולם!
_new_ הוספת תגובהככה זה חביבתי
עמיש (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 16:44)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העם אתנו
העם אוהב אותנו ושונא אותכם
לכן אנחנו בשלטון ואתם לא.
אם תצליחו לשכנע את העם אז אתם תהיו בשלטון אבל בינתיים אתם כשלון, העם לא רוצה אתכם.
_new_ הוספת תגובהכך זה עובד, מבחילי, זה עומד להישלח למקור ראשון
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 17:42)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשמשפחת יונאי מכפר חסידים (מקור ראשון, כ''ח בתשרי, התשס''ז) מספרת פיקנטריה, כדי למשוך מבקרים, זה עניינה, אך העובדה שה''פיקנטריה'' הזו משמשת מרכיב במנגנון התעמולה לקידום השקר של ''השמאל בנה את המדינה'', זו כבר בעיה של כולנו.
ובעיה נוספת של כולנו, שהעם היושב בציון מוזן מזה כמאה שנה בדיסאינפורמציה הזו, לועס את הלעוס, ואינו טורח כלל וכלל ללמוד את העובדות. ולא עוד, אלא, הכתב משתמש בביטוי ''במבט לאחור'', כשהוא כלל וכלל אינו מביט לאחור, אלא סומך על נקודת המבט לאחור של מנגנון התעמולה הנ''ל. מסתבר שקביעתו של אליהו גולומב באזני בגין - ''מנגנון התעמולה בידינו ואנו נכוון את כותב ההסטוריה...'', עדיין שרירה וקיימת, בועטת, דורסת והורסת כל חלקה טובה.
יונאי מספר על החסידים שבנו את כפר חסידים למרות התנגדות הרבי. הכתב מספר על ה''מפנה'' - עליית החסידים למרות ''ההתנגדות הרחבה של היהדות הדתית באירופה להתיישבות בארץ ישראל, בכלל, ולציונות החלוצית, בפרט....''
ולוז ה''פיקנטריה'' – ''פועל חלוץ שעבד בבניה רצה להצטרף לכפר ולהעלות אליו את משפחתו. הרבי הסכים שיקים אוהל ליד בית הכנסת, אך הלה בהתרסה הפך אותו לסניף של הנוער העובד...''. וכאן אנו מגיעים לענייננו.

על מה התריס ה''חלוץ''? על חוסר אחריות פושע של הרבי שהכניס סוס טרויאני לכפר חסידים? החלוץ התריס, כמו כל חבריו, ברחבי ארץ ישראל, שעסקו בהוצאתם לשמד של ילדי ישראל, נגד מורשת ישראל.
אחת מבנות חמולת יונאי היתה חברתי בגן הילדים ובשנות הלימודים הראשונות בבית הספר. בית הספר היחיד בכפר חסידים היה בית ספר דתי, כמובן, אך היה זה בית ספר ליברלי ביותר. היום לא הייתי שולחת את ילדי לבית ספר כזה. ביום בהיר אחד נעלמו מבית ספרנו כל ילדי החילונים ואתם ש. יונאי. באה גאולה לחילונים, בכפר הוקם בית הספר הממלכתי

זו היתה השיטה!

במבוא לספר ''אלה מסעי'', רשימות ממסעם של הרבנים קוק וזוננפלד, זצ''ל, במושבות הגליל והשומרון, כותב ה. לוין: ''...כמעט בכל מושבה בה ביקרה המשלחת האשימו המתיישבים את המורים בהדחת ילדיהם מרוח ישראל סבא.....
''... השבר החינוכי דתי היה גדול יותר בגליל מאשר במושבות יהודה.....
''... אכן, תהיה זו טעות לזקוף את אשמת התפרקות הנוער במושבות לחובת המורים בלבד. היה גורם נוסף חדש ותוסס שהחיש את תהליך החילון והעצים אותו. היו אלה קבוצות הפועלים מחלוצי ''העליה השניה'' (תרס''ד-תרע''ד) שעבדו במושבות....
''.... חלוצי העליה השניה היו עולים צעירים מרוסיה שספגו במכורתם רעיונות סוציאליסטיים וחלקם אף השתייך לאירגונים מהפכניים.....
''..... מבחינה אידיאולוגית היו חלוצי העליה השניה ציבור מגוון. ברם, אחת התכונות שאפיינה את רובם במידה זו או אחרת היה ריחוקם מעולה של דת. תפיסת עולמם ניזונה מהרוח האנטי-דתית של תנועת ההשכלה במזרח אירופה ומן התעמולה נגד ה''כלי קודש'' שאיפיינה את תנועת הפועלים היהודית....
ה. לוי מציין: ''חלוצים אלה אמנם היוו חלק זעיר מבאי העליה השניה, פחות מעשרה אחוזים, אולם השפעתם לאורך השנים היתה גדולה לאין שיעור מגודלם המספרי. הם הטביעו את חותמם על חלק גדול מהישוב החדש ועיצבו את דמותו....''

ולמה היתה השפעתם מרובה כל כך? פשיטא! משום שהיו חסרי עכבות ומשום שהאמינו בזכותם האבסולוטית להשליט באלימות רעיונית ופיזית את ה''צדק''! כפי שהגדיר זאת אהוד שפרינצק – ה''הגמוניה הצודקת'' של ה''ציונות העובדת''.

דוגמא לכפיה דתית מצד הדת הפנאטית מכולן – שנאת ישראל: ''בערב הגענו למלחמיה (מנחמיה)... רובם ככולם אכרים פשוטים וכשרים. המושבה עומדת תחת חסות היק''א.
''לאכסניה באו ששה נערים מבני ח' עד י''ג שנה, וספרו הי המורה אמר להם שלא ילבשו ציצית. הם אומרים שפושטים את הד' כנפות כשהולכים לביה''ס. אחד הנערים אמר, ששמע (מן המורים, ח''א) כי הרבנים (המבקרים, ח''א) שונאים את הילדים....'' וכו' וכו' וכו'
בגלל קוצר המצע נדלג לשורה התחתונה. כמו שקר ''השמאל בנה את המדינה'', כן גם השקר בדבר אשמת הרבנים להשמדת יהודי אירופה. האשמה כולה, וזה במאמריי, מוטלת במלוא כבדה על כתפי הציונות הסוציאליסטית, וזאת על פי העדות המהימנה מכולן, עדותו של המשורר יצחק כצנלסון, הי''ד, שנכתבה בלב התופת, ארבעה חדשים לפני שעלה בעשן המשרפות השמימה, להלן קטע קטנטן מכתב אשמה חריף ביותר נגד ה''ציונות הסוציאליסטית'':
''.... עמי רוסיה המועצתית אינם כופרים בלאומיותם, באהבה ליצירות עברם הרחוק, לנושנות שאינן מתישנות. לאופי של חיים, לאדמת אבות, לתרבות עתיקה – ואתם עקרתם אהבה זו משורש וכיחשתם בה...
''... אתם לימדתם את לב המוני ישראל שלווה, השקט, שקטו במכונכם, ומכון אין.....''
''.... אתם עזבתם את המוניכם לאנחות ולמוות. לולא הנחתם את אבני הנגף, המכשולים על דרך חיי המונים מישראל, לולא שפכתם מי-שופכיכם על כל היקר לנו, על ארץ מולדת, לו היינו שם, בארץ אבות במליונינו, לא רק שלא היה מחננו הרב במקום שרשה וחיותה לפליטה, אלא גם בארצות הגלות לא היתה החיה הרעה, העם הגרמני מרהיב עוז, לא היה מעיז לגעת בנו.... לא האנגלים ולא עמים קטנים ורעים מהם הפריעו בעדנו..... לא הסנחריבים היו בעוכרינו, כי אם אתם, הרבשקים! אתם עבדי עבדים עם מליצות החפש בפיכם, אתם הבוגדים בעם, את חלום חייו ביטלתם במקום לממש אותו, השלכתם עליו שיקוצים, אתם הרוח הרעה, הממרה, ריחפתם על ראשי ההמונים....''
_new_ הוספת תגובהכך זה עובד, מבחילי, זה עומד להישלח למקור ראשון
ע.צופיה (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 17:55)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה בדיוק מה שעמיש אומר לך: בגלל ה''ריח'' הנודף מכתיבתך העם שונא אותכם ובוחר בנו.
עובדה.
_new_ הוספת תגובהכך זה עובד, מבחילי, זה עומד להישלח למקור ראשון
Israeli101 (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 18:23)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''ובוחר בנו''

מי זה ''בנו''?
ואילו שלא! עם מי הם?
_new_ הוספת תגובהכך זה עובד, מבחילי, זה עומד להישלח למקור ראשון
ע.צופיה (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 18:34)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''בנו'' הם אילו שלא מזדהים עם דבריה של גב. איזנמן.
אילו שלא?איני בטוח שיש רבים כאלה.
_new_ הוספת תגובהכך זה עובד, מבחילי, זה עומד להישלח למקור ראשון
א. פרקש (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 13:06)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אל תדבר בשם העם. אתם רק כרבע מהעם. משהו כמו רבע עוף, כולה.... עמיש בודאי עוד פחות.
_new_ הוספת תגובהכך זה עובד, מבחילי, זה עומד להישלח למקור ראשון
ע.צופיה (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 17:25)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לעומת הגוף שאני מנחש שאתה ''מייצג'' פה בפורום,גם אני וגם עמיש גדולים עליך.
_new_ הוספת תגובהכך זה עובד, מבחילי, זה עומד להישלח למקור ראשון
א. פרקש (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 20:41)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא דיברתי עלי, אף שבטוח אינך יודע את מי אני מייצג. אני לא התיימרתי אף פעם לדבר בשם העם. אני שומר את זה לשניים שעמיש מסתובב מסביבם כל הזמן, ולשניהם היו שפמים.

(ואפילו כך, אם תספור בכנסת את כמות השמאלנים מול הימנים תגלה דבר מדהים.)
_new_ הוספת תגובהאתה גם שוכח את הרבנים שברחו והשאירו את הקהילות שלהם מאחור
דוד סיון (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 18:55)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. ניצלו את הימים הראשונים שבהם היה ניתן לצאת משטחי הכיבוש הנאציים – במיוחד בפולין בחודשים הראשונים לכיבושה – והותירו את קהילותיהם מאחור (http://yad-vashem.org.il/odot/prog/index_gibuy.asp?g...). גם הרבי מבלז נכלל בין הבורחים הללו. מבין אלו שלא ברחו היו שנטלו על עצמם תפקידים ביודנרט.

2. עוד לפני המלחמה, בראשית המנדט, נטורי קרטא ניסו להכשיל את התנועה הציונית כולל את הרב הראשי קוק. במקום למצוא דרך לגשר על ההבדלים הם העדיפו לנסות ולקשור בריתות עם האויב הערבי. למרות כישוריהם של זוננפלד ואנשיו המשימות הזאת לא עלתה בידם.

הכל בגלל עקרונות אבל גם בגלל הרצון למנוע התארגנות של מדינה יהודית.
_new_ הוספת תגובההבזיון והאסון זו הצטרפות ה''ציונות הדתית''
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 19:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לציונות הסוציאליסטית. אילולא ה''ציונות הדתית'', שזה מין אדרוגינוס לא מובן בכלל, לא היינו מגיעים לחורבן ארץ ישראל המתנהל מזה דורות.
הציונות הסוציאליסטית, והציונות בכלל, זה האסון הגדול ביותר שקרה לעם היהודי במילניום הקודם, ונמשך.

וזו הסיבה להשמדת היהודים באירופה - (זה קטע מדברים שכתבתי בעבר, ונא לא לצפות ממני להקליד אותם מחדש, זו התשובה לדבריך) -
בשנת 1922 אישרה ה''הסתדרות הציונית'' לשלטונות המנדט לקרוע 77% מאדמות ארץ ישראל, שאושרו על ידי הגויים(!) להקים עליהן ה''בית הלאומי'' לעם היהודי. ל''הסתדרות הציונית'' היו רעיונות אחרים, והם מיהרו לאשר לאימפריה הבריטית, שראתה בארץ ישראל עוד אחת ממושבותיה הרבות את הקיצוץ שתאם את האינטרסים של המימסד ה''ציוני''

- ''אנחנו מצידנו נתאמץ לעצור בעד זרמי אמיגרציה פתאומית לארץ ישראל, כדי למנוע בעד תוהו ובוהו--- היהודים בחו''ל ישארו, כמקודם, אזרחים נאמנים לארצות מלדתם ומגוריהם- אולם ליהודי ארץ ישראל הרי זה יהיה בית נאמן ממש ---- התנועה הציונית אינה חֶברה-לעזרת-נודדים. אין מגמתנו למלא את הארץ בהמוני יהודים, סתם מכל הבא לידינו...'' (''התרן'' מס' 46, 1.2.1918 ''מערכות הארגון הצבאי הלאומי'' דוד ניב).

ארבע שנים לאחר עלית היטלר (בבחירות דמוקרטיות) לשלטון בגרמניה, הבהיר חיים ויצמן (NEW JUDEA, סתו 1937 [''בן המאה העשרים'', בן הכט]): ''.. ארץ ישראל אינה יכולה לפתור את בעיית יהודי אירופה – רוצים אנו, כי רק מיטב הנוער היהודי יבוא אלינו. רוצים אנו, כי רק יהודים בעלי השכלה יכנסו לארץ ישראל, כדי להגדיל את התרבות בה. שאר היהודים יצטרכו להישאר במקום מושבותיהם ולעמוד מול כל גורל שנגזר עליהם. מ ל י ו נ י י ה ו ד י ם א ל ה א ב ק-א ד ם ה ם ע ל ג ל ג ל י ה ה ס ט ו ר י ה ו א פ ש ר ש י צ ט ר ך ל ה י ז ר ו ת ב ר ו ח, א י ן א נ ו ר ו צ י ם ש י נ ה ר ו ל א ר ץ י ש ר א ל, א י ן א נ ו ר ו צ י ם ש ת ל-א ב י ב ש ל נ ו ת י ה פ ך ל ע ו ד ג י ט ו ב ז ו י'' .
והם יקבעו מיהו ''בעל השכלה''....
לא היה חידוש ב''בשורה'' זו של ויצמן; כבר ב - 19.12.1919 (הארץ, מס' 146) אמר: ''בכאב לב עלינו לציין תמיד, כי אין הציונות יכולה לענות על קטאסטרופה..''.

וגם אלה היו טמאים בעיני בריוני ה''ציונות'' - ''... ויושבים מליונרי המלחמה האלה בשטוקהולם, בקופנהאגן, בהולנד והיו מסכימים להסתלק מאומות העולם לפינה שלנו(!), ואפילו היהודים העשירים בגרמניה, אוסטריה והונגריה, חשים את עצמם בחוסר בטחון ונכונים לחפש מחסה. הרדיפות והגזירות מצד אחד, והפחד מפני הבולשביזם מהעבר השני, דוחפים איפא את עשירי ישראל לחפש 'מקלט' בטוח ..... ואולם הציונות של ההון הפרטי נפגשה מצד פועלי ציון שבוועידה בביקורת..... נגד השקפות ישוביות אלו הגנו פועלי ציון על רעיון הישוב העובד, אשר אין בו נותני עבודה ומקבלי עבודה. השאלה העיקרית כרגע היא הלאמת הקרקע, האפשרות לכל פועל להשיג באריסות עולמית שטח אדמה אשר יוכל לעבד בעצמו מבלי להעסיק שכירים....'' (נ. סירקין, קונטרס, א' בסיון תרע''ט, ''מערכות הארגון.....'', דוד ניב).
כך הם זרעו כבר אז את זרע הפורענות המובנה ביסודות ה''מדינה שהשמאל בנה'', באלימות רעיונית ופיזית!! וחובה לדעת זאת, כדי להבין עד כמה הם פושעים גם בעצם היום הזה. הצדק תמיד אתם, כי ''איש זרוע לו הארץ''. הם רצו לצמצם את העליה לאנשים המחזיקים בדעותיהם, אך התירוץ היה – מיעוט כושר הקליטה של הארץ – ועל כן צימצמו אותו עוד.... זאת, כאשר ברור לכל הדיוט שאין כלכלה בלא משאבי אנוש שייצרו אותה, ואין כלכלה, כשאין למען מי לטפח אותה.
וכך, מתוך ערלות לב, הפקירו את ארצנו. על אדמותינו השדודות המליכו הבריטים נסיך בידואי אותו הביאו מחג'אז, והוא בידיהם כחומר ביד היוצר.
_new_ הוספת תגובהאת טובה בשפה בוטה
דוד סיון (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 19:29)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוץ מזה הקולאז'ים שאת מדביקה הם לא ממש לעניין. ביריוני החרדים של זוננפלד וחבריו ניסו לקשור ברית נגד המדינה שבדרך, עם הנסיך הבדואי. זה לא היה בגלל הויתורים עליהם את מדברת אלא בגלל שהציונים רצו להקים מדינה בה החרדים יהיו מיעוט. הם גם רצו למנוע מדינה בכלל.

הרבנים שהזכרתי מקודם ברחו ברגע האחרון והשאירו את הקהילות מאחור. הם גם לא הזהירו את הקהילות ב-‏1937. עכשיו זה קל להאשים את מי שהצליח לעשות משהו למרות המכשולים הרבניים על שלא הצליח יותר ועל שלא נתן את הכל לצד המפסיד. באמת טענות הגיוניות.

אלו לא אדמותיכם אלא אדמות של כולנו
_new_ הוספת תגובהשפה בוטה!
Israeli101 (יום שני, 23/10/2006 שעה 0:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סיון - ''הרבנים שהזכרתי מקודם ברחו ברגע האחרון והשאירו את הקהילות מאחור,
הם גם לא הזהירו את הקהילות ב-‏1937''.

שקר וכזב!? רבים מחברי הקהילות הוזהרו,
סבי וסבתי הוזהרו. יתרה מכך, כל בר דעת עם ראיה מפוכחת ראה
את המתרחש ומתרקם ופעל בהתאם, משפחתי ברחה ב-‏1938 כל
עוד נפשה בקרבה, כמו גם רבים אחרים.

תפסיק לבלבל את המוח עם סיפורי פוגי שכנראה מיועדים
לנבערים מדעת, שמסתמכים על איזה ספר של עד שמיעה!
או אחד שלא הבין, לא ירד לסוף דעת הנאצים! ולא נמלט,
ומאשים כעת עולם ומלואו!!

גם אם יש מי שלא הבין, לא הוזהר! אין אתה יכול להכליל
באשמה מגזר שלם!

במשפט ההוא יצאת מגדרך! או בעברית צחה - לכלכת אותה.

שבוע טוב.
_new_ הוספת תגובהIsraeli101, זה לא שקר וכזב
דוד סיון (יום שני, 23/10/2006 שעה 9:00)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההודעה שלי התייחסה להודעה של חנה אייזנמן שטענה שהציונות זה האסון הגדול שקרה לנו - לעם היהודי (''הציונות הסוציאליסטית והציונות בכלל, זה האסון הגדול ביותר שקרה לעם היהודי .... וזו הסיבה להשמדת היהודים באירופה'' תגובה 85262). לא הוצגה שום אסמכתא רצינית להאשמה החמורה הזאת, חוץ מכמה ציטוטים מחוץ להקשרם בלי מראה מקום.

אבל אתה, Israeli101, לא היה לך מה להגיד - שום כלום.

מצד שני אתה קופץ עם ביטויים כמו ''שקר וכזב'' וגם ''תפסיק לבלבל את המוח...'' על טענה הרבה יותר זהירה והרבה פחות פסקנית. זו גישה ממש לא רצינית.

הטענה שלך שרבים הוזהרו לא יותר מוסמכת מהטענה שלי שרבים לא הוזהרו על ידי הרבנים שברחו. נכון לא כל הרבנים ברחו אבל היו שברחו. אני לא ממש אוהב לכתוב על כך אבל כאשר מציגים האשמות כל כך חריפות כלפי התנועה הציונית שהקימה את המדינה הזאת, אין ברירה. האמת שהמציאות אז היתה כנראה הרבה יותר מורכבת עבור הרבה יהודים וזה כולל את אלו שלא ברחו (למרות שהוזהרו ברמה כזאת או אחרת); היו שלא ברחו גם ברגע האחרון מפולניה לאחר הכיבוש הגרמני או כמה ימים לפני שזה קרה.

הסיפור של משפחתך הוא לא יותר מדוגמה, סיפורי פוגי לצורך העניין, לטענה שלך. אין בו הוכחה לכלום. לי יש סיפור כזה, על משפחה שלא הוזהרה וגם הוא לא הוכחה. בודאי שטענת 'שקר וכזב' בזכות דוגמה אחת שיש ברשותך היא לא רצינית

גם העובדה שמשפחתך ברחה רק בשנת 1938 היא בעייתית לטענה שלך. בטח על הרקע של ההאשמות נגד התנועה הציונית שהאשמתה נודדת לשנים יותר מוקדמות

-----

בכלל זה לא חוכמה לשפוט את האנשים של אז בלי באמת באמת לדעת מה הם ידעו ומה הם חשבו ומה היו שיקוליהם; בלי לנסות להעמיד עצמנו במקומם לא נוכל להגיע למסקנות נכונות (אובייקטיביות). בטח שלא נוכל אם הפוליטיקה העכשווית היא המנוע והסיבה העיקרית לניתוח המציאות של אז.

לכן דברי על המציאות של אז (לפני מלחמת העולם השניה ובמהלכה) הם לא 'שקר וכזב' ולא בילבול מוח. על רקע הדברים שנכתבו כאן קודם הם היו תזכורת נחוצה למי שכבר שש להוציא משפט ופסק דין על סמן שברי עובדות והוצאת דברים מהקשרם.
_new_ הוספת תגובהIsraeli101, זה לא שקר וכזב
Israeli101 (יום שני, 23/10/2006 שעה 17:37)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סיון ''באמת לדעת מה הם ידעו ומה הם חשבו ומה היו שיקוליהם''

במשפט 'היתנצלות' זה - נתת גיבוי מלא לטענתי,
למרות ועל אף נסיונות ההיתפתלות!

אינני מקבל את הטענה שהציונות היא אסון!
להיפך, מה עוד שהורי עלו לארץ ב-‏1952 בתור ציונים,
ואבי הייה יושב ראש התנועה הציונית בדרום אפריקה
במשך כ-‏5 שנים לפני עלייתו ארצה.
למה לא קראתי תגר על טענותיה של חנה בנושא?
זהוא נושא ביני ובינה שאתה כשמאלי - לא תרד
לסוף דעתי.
_new_ הוספת תגובהזה בסדר עמדת בצפיות
דוד סיון (יום שני, 23/10/2006 שעה 18:59)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדברים שכתבתי בעינם עומדים, לא משנה איך תתייחס אתה מגלה אי-הבנה למשמעות הדברים. אני חושב שהתלות שלך בתוויות מפריעה לך להבין. אם עד עכשיו לא הבנת דבר אז כנראה לעולם לא תבין, לא את העובדות ולא את מה שאתה קורא.

אל דאגה אתה נמצא בחברה טובה של בעלי תוויות.
_new_ הוספת תגובהזה בסדר עמדת בצפיות
Israeli101 (יום שני, 23/10/2006 שעה 19:42)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אל דאגה אתה נמצא בחברה טובה של בעלי תוויות.''

ודאי מכיר אתה אימרת ה''גמל.....''?

*************************************

''אתה מגלה אי-הבנה למשמעות הדברים''.

אני מבין היטב לאן אתה חותר, ויתכן שהכאב
שנובע מהטרגדיה הלאומית, אותה אני משייך לקבוצה
באוכלוסיה שנמצאת שמאלה ממך! מקהה את חושי,
אבל לא את הבנת היסוד.
ולכן, יש דברים בגו(ודאי נפלת מהכסא!!)
אבל? כל כך אמת ברוב מאמריה של חנה, שלא לדבר על
הכאב האמיתי שנובע, שייש ליחס לדבריה יותר, מכפי
עניות דעתך.
_new_ הוספת תגובהIsraeli101, זה לא שקר וכזב
דוד סיון (יום שני, 23/10/2006 שעה 9:13)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההודעה שלי התייחסה להודעה של חנה אייזנמן שטענה שהציונות זה האסון הגדול שקרה לנו - לעם היהודי (''הציונות הסוציאליסטית והציונות בכלל, זה האסון הגדול ביותר שקרה לעם היהודי .... וזו הסיבה להשמדת היהודים באירופה'' תגובה 85262). לא הוצגה שום אסמכתא רצינית להאשמה החמורה הזאת, חוץ מכמה ציטוטים מחוץ להקשרם בלי מראה מקום.

אבל אתה, Israeli101, לא היה לך מה להגיד - שום כלום.

מצד שני אתה קופץ עם ביטויים כמו ''שקר וכזב'' וגם ''תפסיק לבלבל את המוח...'' על טענה הרבה יותר זהירה והרבה פחות פסקנית. זו גישה ממש לא רצינית.

קודם כל העובדות הידועות הן שרבנים ברחו והקהילות נשארו מאחור והבורחים במעשיהם לא ממש הזהירו את הקהילות. מנהיג או רב לא אמור לברוח כאשר הקהילה נשארת מאחור. לכן הציטוט שהצגת מדברי הוא לא 'שקר' ולא 'כזב' כי הרי כל שאתה חולק עליו הוא בנושא האזהרה.

הלאה: הטענה שלך שרבים הוזהרו לא יותר מוסמכת מהטענה שלי שרבים לא הוזהרו על ידי הרבנים שברחו. נכון לא כל הרבנים ברחו אבל היו שברחו. אני לא ממש אוהב לכתוב על כך אבל כאשר מציגים האשמות כל כך חריפות כלפי התנועה הציונית שהקימה את המדינה הזאת, אין ברירה. אבל האמת היא שהמציאות אז היתה כנראה הרבה יותר מורכבת ועבור הרבה יהודים היה קשה מאד להחליט מה לעשות. זה כולל את אלו שלא ברחו (למרות שהוזהרו ברמה כזאת או אחרת); בפולניה היו שלא ברחו גם ברגע האחרון, לאחר הכיבוש הגרמני או כמה ימים לפני שזה קרה.

הסיפור של משפחתך הוא לא יותר מדוגמה, סיפורי פוגי לצורך העניין, לטענה שלך. אין בו הוכחה לכלום. לי יש סיפור כזה, על משפחה שלא הוזהרה על ידי הרבנים של הקהילה, וגם הוא לא הוכחה. בודאי שטענת 'שקר וכזב' בזכות דוגמה אחת שיש ברשותך היא לא רצינית

גם העובדה שמשפחתך ברחה רק בשנת 1938 היא בעייתית לטענה שלך. בטח על הרקע של ההאשמות נגד התנועה הציונית שהאשמתה בהקשר הזה נודדת לשנים יותר מוקדמות יותר.

-----

בכלל זה לא חוכמה לשפוט את האנשים של אז בלי באמת באמת לדעת מה הם ידעו ומה הם חשבו ומה היו שיקוליהם; בלי לנסות להעמיד עצמנו במקומם לא נוכל להגיע למסקנות נכונות (אובייקטיביות). בטח שלא נוכל אם הפוליטיקה העכשווית היא המנוע והסיבה העיקרית לניתוח המציאות של אז.

לכן דברי על המציאות של אז (לפני מלחמת העולם השניה ובמהלכה) הם לא 'שקר וכזב' ולא בילבול מוח. על רקע הדברים שנכתבו כאן קודם הם היו תזכורת נחוצה למי שכבר שש להוציא משפט ופסק דין על סמך שברי עובדות והוצאת דברים מהקשרם.
_new_ הוספת תגובהכן, אפשר להתבטא בעדינות - בלי שום בוטות, כמו
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 7:38)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אהוד פון אולמרט. אין כאן שום מלה בוטה, רק עולם נאצי שלם. באמת, צריך ללמוד את האמנות הזו. גם פאשיסט זו מלה לגמרי לא בוטה,

המלה ''קולאז'ים'' יפה מאד.
גם הסופר והמחזאי, בן הכט, וגם ז'בוטינסקי, שניהם לא היו מקורבים לחרדים, וז'בוטינסקי אפילו לא אהב אותם, מעידים שהציבור היחיד שנחלץ להצלת יהודי אירופה היו החרדים.
הם גם היו היחידים שהתייחסו ברצינות להזהרות ז'בוטינסקי, בדבר השואה הקרבה והולכת. הם היו ממלאים את הארץ, אילולא נתקלו במחסומים שהציבה הציונות הסוציאליסטית. ועכשו זה יהיה הנושא שלי!

למשל, תגובתו של שלום אש למאמצי ההצלה של ז'בוטינסקי: ''מה שז'בוטינסקי עושה עתה בפולין עובר כל גבול. בז'בוטינסקי אני רואה את הגוי. אין לו יחס ליהודי החי, כי אם אל האידיאה. הודעתו של ז'בוטינסקי בפני דעת-הקהל הפולנית, כי צריך להוציא את היהודים מפולין, מזיקה לציונות ולאינטרסים החיוניים של עמנו. צריך להיות בעל לב של אבן, ומשולל כל רגש אנושי לסבלות בני-אדם, כדי להוציא מן הפה מלים כאלו, כדי למצוא את האומץ המחפיר לבוא בשעת אימים זו בהצעה כזאת לפולין.
(שלום אש על תעמולת האבקואציה של ז'בוטינסקי).
_new_ הוספת תגובהעשרת הדברות
עמיש (יום שני, 23/10/2006 שעה 11:22)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עשרת הדברות

ובבוקר אביב בהיר ונחמד
קמנו כולנו כאיש אחד,
אנשי חיל רעננים,
טובי קומה ועזי פנים,
קמנו ועלינו אל הר סיני,
שבו קבלנו את דבר ה',
עלינו גאים בזמר ושיר
את דבר ה' להחזיר.

מסקנה ראשונה מצרכי בטחון
זרקנו לשמים את הדיבר הראשון,
אחריו זרקנו גם את הדיבר השני,
גם הוא עקב המצב הבטחוני,

אחרי השני, השלישי בתור,
מעשה מובן של מדינה במצור,
ואשר כולל באופן טבעי
בחבילה אחת את הדיבר הרביעי,
הדיבר הרביעי והחמישי אתו,
כי הבא להרגך השכם להרגו,
ומטעם דומה של מלחמת קיום
נזרק גם השישי זריקת חירום,
והיה זה לכן הכרחי ומוצדק
שהדיבר השביעי גם הוא נזרק,

אחריו השמיני ועמו התשיעי
שניהם מסיבות של מוראל קרבי,
וכדי לסיים במספר זוגי
צירפנו גם את הדיבר העשירי.

ובבוקר אביב בהיר ונחמד
חזרנו כולנו כאיש אחד,
אנשי חיל רעננים,
טובי קומה ועזי פנים,
גוונו זקוף, כתפינו קלות,
נושמים אויר מלוא הריאות –

אפשר סוף סוף לחיות!

ח. לוין, קטע ממלכת האמבטיה, 1970
_new_ הוספת תגובהלמה זרקתם?
א. פרקש (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 13:08)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נשארתם רעננים אבל עם כלום.
_new_ הוספת תגובהאתה גם שוכח את הרבנים שברחו והשאירו את הקהילות שלהם מאחור
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 19:25)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שקשר עם הערבים היו תמיד הסוציאליסטים.
החרדים שבנו את הארץ, נרתעו כאשר ראו שהשמאל עובר על כל הארץ בסערת שמר אחת גדולה.
העובדה שהתנגדו ל''ציונות'' היא תעודת כבוד להם. וכמו שאמרתי, תמיכת ה''ציונות הדתית'' ב''ציונות הסוציאליסטית'' איננה רק תעודת עניות, אלא אסון נורא ואיום.
הסוציאליסטים לא התכוונו מעולם לבנות כאן מדינה יהודית, ואת הניסוי הסוציאליסטי שלהם לא היה אכפת להם לעשות גם באוגנדה.
להכשיל את הציונות הסוציאליסטית היתה ממש מצווה. התנועה הזו השחיתה כל חלקה טובה בישראל. הביאה רק חורבן והרס.

הסיפור החוזר הזה על הרבנים ש''ברחו'', הוא מסוג - ''אדם נשך כלב''. מי שברחו והשאירו מאחוריהם את כל מרומיהם, היו הסוציאליסטים, שמצאו את דרך המילוט לארץ ישראל, למשל באמצעות הסרטיפיקטים שניתנו רק להם, והשאירו מאחוריהם את המוני בית ישראל. וזו עובדה.

במשך שנים התחננה אגודת ישראל לסרטיפיקטים. בתחילה קבלו 6% והמקסימום היה, כשהגיעו ל-‏10% ממכסת הסרטיפיקטים. כאמור, הסוציאליסטים הצילו רק את ''שלהם'', ומן האחרים, שהצליחו להימלט, הם מנעו את הכניסה לארץ ישראל, תוך שיתוף פעולה מלא עם הספר הלבן הבריטי. גם זו עובדה!
ידוע גם על ישיבות שלימות שבקשו לעלות לארץ, והדבר לא ניתן להם.
כמו שהערבים חוזרים תמיד על סיפור ה''טבח'' בדיר יאסין (אדם נשך כלב), כך מנסה השמאל לכסות על פשעיו בסיפור הלעוס על ''בריחת הרבנים''.
העובדה היא - הבונים הראשונים היו החרדים והחסידים, גם את אם המושבות, פתח תקווה, בנו החרדים, ואז באו הסוציאליסטים, השתלטו, גזלו והרסו הכל, והם ממשיכים בזאת עד עצם היום הזה.
_new_ הוספת תגובההסיפור הזה על הרבנים הוא אמת
דוד סיון (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 20:45)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרבנים ברחו והשאירו את הקהילות מאחורהם גם לא הזהירו את הקהילות שלהם לאחר עליית הנאצים לשלטון באמצע שנות ה-‏30. חלק מאלו שנשארו ולא הצליחו לברוח, בחרו בדרך היודנרט...

את אומרת: ''להכשיל את הציונות הסוציאליסטית היתה ממש מצווה''. זוננפלד וחבריו ניסו להכשיל ולא הצליחו. אחר כך את מתלוננת שהם, הפלגנים של אגודת ישראל, לא השיגו סרטיפיקטים. זה ממש מזכיר את הסיפור על הגנב שמתלונן על השוטר שהפריע לו לגנוב.

האמת היא שהבריטים קבעו את מכסות העליה ומנעו את הכניסה של יהודים.

מי שקשר עם הערבים היו זוננפלד וחבריו. זה בדוק.
מי שרצה למנוע הקמת מדינה יהודית היו זוננפלד וחבריו מאגודת ישראל.

כרגיל סיפורי האגדות שלך - הקולאז'ים - לא משכנעים כלל. יש להם ריח של סילוף וריח של בכיינות ילדותית: מה שהצליחה היהדות החרדית לעשות את טוענת עשינו (פתח תקווה) ומה שלא הצליח זה באשמתם (של הציונים, של השמאל או של כל קורבן אחר). ממש כמו ילד קטן שלא מסוגל לקחת אחריות למעשיו וכשלונותיו.
מבוגר לוקח אחריות על כשלונותיו...

זה מזכיר את הרקדן שלא יודע לרקוד ומילל שהריצפה עקומה; את הצורך לכסות על כשלונות באמצעות ייצור קולאז'ים לא מציאותיים; את הצורך הזה גם מייצר את ההכפשות על הרצל (דיון 3585); זה הצורך הזה שמשכנע אותך להציג ציטוטים מחוץ להקשרם מבלי לציין מראה מקום מדוייק.
_new_ הוספת תגובההסיפור הזה על הרבנים הוא אמת
לוי (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 21:06)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההסטוריה היהודית במאת השנים האחרונות נכתבה ע''י הסטוריונים מטעם . הסתמכות על כתבים אלו יוצרת תמונה שקרית אותה הציונות האנטישמית רצתה ליצור .
הסמול הישראלי התמחה בשיכתוב ההסטוריה .
היה לו מורה יעיל-סטלין שמש העמים .
_new_ הוספת תגובהכמו הרקדן המסכן
דוד סיון (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 21:36)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה כבר חודשים מנסה לשכתב את ההיסטוריה ולא מצליח.
עכשיו יש לך טריק נוסף - הם עושים זאת. ההיסטוריון מטעם
עצמו מצא טריק חדש-ישן: אינך מצליח לשכנע שנקודת המבט של היא הנכונה אז אתה ממציא טענה שהיריב משכתב את ההיסטוריה

כרגיל אינך מביא ולו אסמכתא קטנה אחת. ממש קישקוש.
_new_ הוספת תגובהכמו הרקדן המסכן
לוי (יום שני, 23/10/2006 שעה 6:53)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא משנה דבר .העובדות הן שונות ואני מצביע עליהן.
_new_ הוספת תגובהצר לי, אינך מצביע על עובדות
דוד סיון (יום שני, 23/10/2006 שעה 7:50)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהצר לי, אינך מצביע על עובדות
לוי (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 7:14)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למדתי היטוריה בפלשתינה-א''י (אי, אי, אי...). היסטוריה אשר נכתבה ע''י הפוליטרוקים של מפא''י .לאחרונה התגלגל לידי ספר ללימוד היסטוריה לילדים-היהודים החדשים . הספר נכתב ע''י פרפסור להיסטוריה חדשה-היסטוריון חדש . הפוליטרוקים התחלפו וההיסטוריה שוכתבה .
ה''עובדות'' שאתה כותב עליהם הן הזיות של יועצי תדמית , פולירוקים , מומחים מטעם , ברברנים , שרלטנים ושאר עטים להשכיר .
עמית עולה מרוסיה אמר לי שהוא בקיא יותר בהיסטוריה של צרפת ואנגליה מאשר בהיסטוריה של רוסיה ועממיה מן הסיבה הפשוטה שכל שנה שנתיים שוכתבה ההיסטוריה וב-‏20 שנות לימודיו הצליחו לבלבל אותו לחלוטין .
הפוליטרוקים הישראליים לקחו דוגמא משמש העמים סטלין והלכו בעקבותיו .
_new_ הוספת תגובהכמו הרקדן המסכן
צדק (יום שני, 23/10/2006 שעה 8:20)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואתה לא הבאת אסמכת אחת לכך שסטאלין שיקר.

אסמכתאות מבולשביקים אינם אסמכתאות,
וכל דבריך, ללא יוצא מן הכלל, מסתמכים על מקורות בולשביקיים.
כך שכל דבריך הם הבל ורעות רוח.
_new_ הוספת תגובהאנו ממשיכים ללמוד בכל יום עם מי יש לנו עסק!
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 8:50)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השיטות שלכם ידועות, אורוול קרא להם ''שיחדש''. אנחנו ''מתבכיינים'' וזה פוטר אתכם מכל פשעיכם!

גם יצחק כצנלסון, הי''ד, התבכיין מאד, ואמר את כל האמת על הציונות הסוציאליסטית, שעלתה לו ולמשפחתו בחייהם!

הנה קטע נוסף לקולאז', רק האמת: ''החרדים הובילו את רשת ההצלה

62 שנה לפטירתו של הרה''ח ר' חיים ישראל אייז

האיש שבמרכז רשת ההצלה החרדית

מאת: שושנה גולדפינגר

■ הנסיונות לסלף את ההיסטוריה בכל הקשור לתפקידה המרכזי של היהדות החרדית בפעולות ההצלה בימי חורבן יהדות אירופה, נמשכים ללא הרף ■ השבוע התקיים באוניברסיטת תל אביב אירוע תחת הכותרת ''היהדות החרדית והשואה'' ■ בכל רשימת הדוברים באירוע, הנושא אופי אקדמאי כביכול, לא מופיע אפילו יהודי חרדי אחד, אלא מה? ■ על הדברים שלא נאמרו באותו כינוס בכתבה שלפנינו ■

בימים שיהודי אירופה עונו תחת קלגסי הנאצים טווה ר' חיים ישראל אייז את החוטים לבנית רשת הצלה הכוללת אנשי שגרירויות,נציגי צלב אדום ואנשי כנסיה-אנשי משלחת ההצלה הציונית בטורקיה התיעצו עמו והסתיעו בו רבות-נציגי משרדי ההצלה הציונים נעזרו בקשריו המסועפים - עובדות ומסמכים מרתקים מארכיונו של ר' חיים ישראל אייז מהם עולה בברור כי החרדים היו הקטר שפלס את נתיב ההצלה.

אנשי ההצלה של אגודת ישראל – המובילים את רכבת ההצלה

מזה זמן שמתנהל וכוח צבורי סוער על חלקה של היהדות החרדית בעבודת ההצלה באירופה. הסטוריונים מחוגים אחרים מאשימים את העסקנים החרדים כי בשעה שמליוני יהודי אירופה נטבחו באכזריות, ישבו אלו בחיבוק ידים ולא נקפו אצבע כדי להצילם.לדבריהם החרדים דאגו להצלת אדמו''רים,רבנים ותלמידי ישיבה בלבד ושאר העם הופקר לנפשו. לעומתם טוענים הסטוריונים רבים ובראשם פרופ' דוד קרנצלר, כי המובילים את נסיונות ההצלה היו דוקא הרבנים, אנשי אגודת ישראל בשוויץ, שליחי אגודת ישראל באיסטנבול והמחתרת שהפעיל הרב ויסמנדל בצ'כיה.

פרופ' קנצלר כותב בספרו : ''האורטודוקסים (ועד ההצלה ואגודת ישראל) שמשו כקטליזטורים מרכזיים בהצלת יהדות אירופה, הם הונעו על ידי ערכי התורה של פקוח נפש ופדיון שבויים ועשו את כל שביכולתם על מנת להציל את יהודי אירופה גם אם הדבר היה כרוך בעבירות על החוק.''

ממסמכים חדשים מארכיון אגודת ישראל בשויץ עולה כי טעוניו של קרנצלר הם צנועים .בזמן שהרכבות עשו את דרכן לאושוויץ, המוסדות הלאומיים והסוכנות רצו להראות כשומרי חוק בפני הממשלות הזרות, היקשו על נסיונות ההצלה וטירפדו כל פעילות שעלולה להרגיז את השלטונות. בשטח ההצלה נותרו הפעילים החרדים שראו מול עיניהם את חובתם להשקיע מאמצים רבים על מנת להושיט יד לאחיהם, בהכירם חשיבות הצלת נפש אחת מישראל,החרדים הובילו בתעוזה ובשיטות והקשרים שהם יצרו. מהפניות והבקשות שמפנים הציונים לר' חיים ישראל אייז ברור כי את רכבת ההצלה הניעו דוקא הפעילים החרדים בעוד הציונים נשרכים מאחור , מסתיעים בקשרים שנטוו על ידי החרדים ומאמצים את שיטות העבודה שלהם.תוך הצנעת חוסר היכולת העצמית שלהם והשענותם על המערכת שהקימו החרדים...''
_new_ הוספת תגובההביצה והתרנגולת!
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 9:37)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזו זכות היתה לסוכנות היהודית למנוע כניסת יהודים לארץ ישראל? זה הדבר שהמח הרודני שלכם אינו קולט. כשאני אומרת את דעתי על מדינת ישראל, מציעים לי לעזוב את הארץ.. אני בארצי, ונולדתי כאן לפני המדינה הזו.

מה הקשר למעשי זוננפלד, כאן בארץ, אם היו כאלה, למניעת עלייתם של חרדים, אנשי בית''ר ואנשי אצ''ל לארץ ישראל!

מותר היה לזוננפלד למנוע את פעולות השמד של הסוציאליסטים, לסוציאליסטים לא היתה שום זכות למנוע כניסת יהודים לארצם!!!!!
כאשר ויצמן ויתר על רובה של ארץ ישראל, אפילו לא היתה מדינה, מה היתה זכותו לעשות דבר כזה? ואפילו כשהיתה מדינה, אמר בן גוריון, ברגע של יושר, שלשום יהודי אין הזכות לוותר על ארץ ישראל.
קבלתם רשות מאבותינו? מאיתנו? מילדינו? זו ארצו של העם היהודי ולא של תנועת חורבן והרס היהדות, שהשתלטה עליה באלימות רעיונית ופיזית.
לא! אלו לא אדמותיכם. אתם אמרתם ואומרים. אתם מתבכיינים על ''גזילת כבשת הרש הפלשתינאית'' (עמוס עוז), בשעה שכל המזרח התיכון, להוציא עשירית האחוז, בידי הנאציזם הג'יהאדי.
גם ה''מתבכיינים'', כמו ה''פרופלורים'', ש''לא הזיזו לו'', הם מטבעות לשון של בעל המח האנליטי, יצחק רבין. הוא אמר גם שהוא לא ראש ממשלה של המתנחלים, ושהם גידול ממאיר בגופה של הדמוקרטיה. הוא היה מה שרק לאורי אבנרי מותר לומר.

על תושבי יש''ע נאסרה ההגנה העצמית, אפילו הוחרמו מהם כלי נשק, ואז התבכיין השמאל הרשע כל כך - אנחנו מגינים על המתנחלים.... כשהרב נרי'ה זצ''ל פסק שהמתנחלים חייבים להגן על חייהם, גם במחיר ישיבה בכלא ועינוי הדין, של מדינת הרשע הזו, יצא דן מרגלית במאמר ב''הארץ'' - הרב נריה מתיר את דמם של הערבים - לא פחות ולא יותר. הצלת חיי יהודים היא התרת דמם של הערבים.
ולא עוד, המרגלית גם שאל - למה המתנחלים מתבכיינים, הם הרי יודעים, שארץ ישראל נקנית בייסורים - הם בהחלט יודעים, אך הם לא חשבו שדן מרגלית ומדינת ישראל יקחו על עצמם את מצוות הנחלת הייסורים לעם היהודי.

עוד נבוא אתכם חשבון. לא נשכח ולא נסלח. המתבכיינים הם, למשל, אנשי מועצת יש''ע, הרוקדים לפניכם מה-יפית! אבל זה לא אנחנו. אנחנו רק מציינים את העובדות המזוויעות על האויב מספר אחת של העם היהודי, הסרטן השמאלני.
_new_ הוספת תגובהמה שמותר לזוננפלד מותר לאחרים
דוד סיון (יום שני, 23/10/2006 שעה 10:30)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הזכויות של הרב זוננפלד והאירגונים שלו, כמו אגודת ישראל, אינן רבות יותר משל אף אחד אחר. בודאי שלא צריך להתפאר בנסיונו להחריב את סיכויי המאבק להקמת המדינה היהודית. האמונה הכופרת הזאת לא עדיפה על שום אמונה אחרת ובודאי לא על זאת שהובילה התנועה הציונית להקמת מדינת ישראל.

הפצת אגדות ובדותות על התנועה הציונית ועל הסוכנות היהודית, כמו שאת עושה הוא לא דבר אמין. זה כולל הוצאת ציטוטים אל מחוץ להקשרם הנכון. אלו התרגילים הדמגוגיים השקופים ביותר המוכרים לרבים. הדרך הזאת תצליח לגייס רק כאלו שבבואם להחליט החלטות חשובות לא יבדקו את העובדות. אני מאמין שטפשים מהסוג הזה הם לא רבים בעם היהודי שלנו.

הסגנון הלא מכובד שלך והאמירות כמו ''עוד נבוא אתכם חשבון'', המייצג הכללות גורפות שכאילו מייצגות אנשים רבים, גם הן מהארסנל הידוע של הדמגוגים.

זה מה ''שהמח הרודני'' של הדמגוג בדרך כלל לא קולט.

-----

אדמות ארץ ישראל הן לא שלכם, כפי שאת מנסה לטעון, הן של כולנו - כל היהודים. העובדה המצחיקה היא שאת מהללת את מתנגדי הציונות שהקימה את המדינה ובכל זאת מבקשת, דורשת, לקבוע את זכויותיך בה.

במידה רבה, יורשי זוננפלד באו להבנות על חשבון המדינה, שהקימה התנועה הציונית שהוא ואירגוניו התנגדו למקימיה. זה בסדר גמור ואפילו רצוי. אבל דרישתך לזכות ראשונים ובלעדיות, היא הגזמה פראית (שלא להשתמש בביטויים יותר חריפים).

לא, לא קיבלת רשות מאבותי שהקימו את המדינה, ממני, ממשפחתי וגם לא מילדי. גם לא תקבלי.
_new_ הוספת תגובהאדמות ארץ ישראל הן של היהודים בלבד
צדק (יום שני, 23/10/2006 שעה 10:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השמאלנים אינם חלק מהעם היהודי ואין להם שום זכות על ארץ ישראל.

טענתך ''אדמות ארץ ישראל הן לא שלכם, כפי שאת מנסה לטעון, הן של כולנו - כל היהודים'',
היא שקר מוחלט. אף שמאלני אינו עומד באמת מאחרי אמירה זו והמחויבות הנובעת ממנה.
כמו כל משפט מחייב שהשמאלני מוציא מפיו רק לצורך רגעי.
_new_ הוספת תגובהזו האמת, על אפך ...
דוד סיון (יום שני, 23/10/2006 שעה 10:46)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אדמות ארץ ישראל הן לא שלכם, כפי שאת[ה וחנה אייזנמן מנסים] לטעון, הן של כולנו - כל היהודים''.
_new_ הוספת תגובהאמת מפי שמאלני..............? LOL
צדק (יום שני, 23/10/2006 שעה 11:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו רק אמירה מפיו של שמאלני, זה הכל.
שמאלני אומר כל מה שמתאים לו באותו הרגע,
ללא שום מגבלות וללא כל שיקול ערכי.
השמאלני לעולם !!! איננו עומד באמת מאחורי דבריו
שנאמרו לצורך תעמולתי.
_new_ הוספת תגובהזו האמת, על אפך ...
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 11:52)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתם מסרתם הרבה מעל ומעבר וביחס מפלצתי לכל פרופורציה מרכושנו המשותף לערבים. מזמן מסרתם את המעט ''שלכם'' ואת חלק הארי משלנו. עשיתם זאת כבר אז, כשהייתם תנועה קיקיונית, לחורבן היהדות, חסרי זהות, שהשתמשתם ב''קושאן'' שלנו על ארץ ישראל, כמקנה לכם זכות לבטל אותו... בכלל, הבנת אותי?
מעט מדברי אוסישקין בישיבת הוועד הפועל הציוני המצומצם, 21.4.1937 (היטלר כבר ארבע שנים בשלטון): ''... עם ישראל חלם במשך אלפים שנה, התפלל והאמין לא במדינה יהודית, כי אם בקבוץ גלויות, בקבוץ גלויות שלם בארצו ההסטורית .... בשבילי כל חלקי הארץ הם קדושים וירושלים היא קודש הקדשים. וכשיהודי היה מצייר לו במשך דורות ובמשך הרדיפות את העתיד של האומה, הוא צייר אותה בשלימותה בארץ ובשלימותה באנשים של האומה. וזה ורק זה נתן לו כח לסבול במשך אלפים שנה. אני יודע שבמשך אלפים השנה לא השגנו כמעט כלום במובן המדיני, אבל האומה הישראלית האמינה, ולעולם לא תמצאו במשך אלפים השנה אף הכרזה אחת ואף דוקומנט אחד באיזו צורה שהיא שאנו מוותרים על חלק של הארץ או על כל הארץ, על התקוה המלאה..... זה היה אבן היסוד של כל האומה....... לא הרי המצב אם עושים זאת בהסכמתנו או אם עושים את זאת נגד הסכמתנו. זוהי השאלה העיקרית. אם עושים זאת בהסכמתנו, אז אנחנו בוגדים בכל התקוה בשלימותה, תקוות הדורות. אם עושים זאת בלי הסכמתנו הרי דברים רבים נעשו בלי הסכמתנו - גם ה'אוטו דפה', גם הפוגרומים בארצות שונות נעשים בלי הסכמתנו - אבל אז, אין אנחנו בוגדים באומה. וצריכים לדעת מה היא הסכמתנו. לעם ישראל אין תותחים, אין צי, גם נמל תל-אביב עוד לא גמור, אין לנו כח פיזי מספיק בשביל הגנה בזמן המאורעות של פראי ישמעאל. אבל יש לנו כח אחד שבכוח זה חיינו ובכוח זה ננצח. זאת היא האמת שלנו כלפי העולם.... ואם אנחנו צריכים ללכת בדרך האמת, אז עלינו להגיד לעולם האנגלי ולעולם של ג'נבה ובראש וראשונה לעם הערבי, שאנחנו לא נוותר לא היום ולא מחר ואף לא לעולם על שעל אחד של אדמתנו ההסטורית.... אבל אם תבוא החלוקה בהסכמתנו ותגידו להם, כן אנחנו מסתפקים בחלק כזה וכזה, הרי אחת משתי אלה, או שאתם משקרים לאומה הישראלית, או שאתם משקרים לעולם הערבי, ומנוחה ושקט לא תמצאו על ידי שקרים כאלה.....''
_new_ הוספת תגובההדברים שלך מסלפים את המציאות
דוד סיון (יום שני, 23/10/2006 שעה 12:32)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכם? אתם? בפניה אלי היא סילוף חמוּר (שלא להשתמש בביטויים חריפים וקיצוניים, כמו שאת עושה ללא צורך), כמו שאר הדברים שלך אליהם התייחסתי בהודעות קודמות. אולי רמת המוסר שלך היא כזאת שמתירה לך לכתוב דברים כאלו.

בכל מקרה ארץ ישראל היא שלנו של כולנו - כל היהודים.
זה לא ישתנה למרות הנסיונות שלך ושל אחרים (כמו ''צדק'') לסלף את קריאת המציאות כעת ואת העובדות ההיסטוריות.

זוננפלד, עוד לפני שהחזיק בקושאן, היה מוכן למסור את הכל לעם אחר תמורת זכויות. גם הוא לא הצליח.
_new_ הוספת תגובהובכלל ככל שחושבים יותר על הפשע הזה
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 12:47)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן גדלה וגוברת הפלצות. איזה אחוז אתם משלשלת הדורות היהודית? מי אתם בכלל? איך העזתם? איך אתם מעיזים?
תארו לכם שהיינו קמים על הקבוצים שלכם, וכאן לפחות היתה הצדקה, ומחריבים אותם!
הקבוצים, מאז היווסדם חיים על הקופה הציבורית, עוד מימי טרום מדינה, וביתר שאת לאחר הקמתה.
הידעתם כמה מליארדים עלתה לנו הרפתקת הקבוצים בהימוריהם בבורסה?
וכמו שכבר ציינתי בעבר - בכל אותן שנים, בהן מימנו המתנחלים את תשלום חובות הקבוצים (אחוז האבטלה בציבור איכותי זה, שאף תמיד לאפס, עד התגברות התעללות המדינה הזו בהם), היתה לשמאל הפראזיטי החוצפה לדקלם - הם חיים על חשבוננו - הרי זו בדיוק השיטה המוכרת, אתם יודעים של מי, לחזור על שקר במשך עשרות שנים, עד שיתקבע כאמת.
לעשות דמוניזציה עשרות שנים לטובים מכולם, כך שיראו בהם מפלצות שמצווה להחריבן.
איזו תועבה גידלנו בקרבנו. זוועה!
מה שלא ברור לי, הוא - מדוע עדיין לא התארגנו שיירות ענק לשיבה לגוש קטיף ולצפון השומרון. עכשו, כשהעם ישראל יודע שהכל נעשה מתוך שנאת ישראל, ושום ''ממלכתיות'' אינה מחייבת אותנו, יש לעשות הכל בכוח. בכוח האמת ובכוח הזרוע. ושוב לא יוכלו לנו. לסיפור ההתעללות הזו חייבים לשים קץ! עם ישראל, בארץ ישראל, על פי תורת ישראל! הדוגמה שלנו הוא משה רבנו ולא יוסיפ ויסריונוביץ דז'גאשוילי סטאלין!
לאחר שחרור ארצנו מצדו זה של הירדן, יש לשחרר גם את הארץ מעברו השני. ואנו יכולים לעשות זאת. בשעתם הביאו תשועה לישראל שלוש מאות אנשי גדעון, שלא כרעו על ברכיהם. זה סוד התשועה.
_new_ הוספת תגובהטוב שהזכרת לי
עמיש (יום שני, 23/10/2006 שעה 15:37)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כבר מזמן לא נהניתי כל כך כמו כשחיסלנו לכם את גוש קטיף.
בעיקר היה כיף לראות אתכם עם הטלאים הצהובים, זה הזכיר לנו את הימים הטובים.
גם בעמונה היה נחמד, וזוהי רק ההתחלה. אני מציע לכם לארוז את הסמרטוטים, עוד מעט אנחנו יוצאים משאר השטחים הכבושים. רק עניין של זמן.
_new_ הוספת תגובה[*] אז מה חידשת, שאני לא אמרתי?
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 15:42)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[* נמחקו הערות למערכת]
_new_ הוספת תגובהטוב שהזכרת לי
לוי (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 7:19)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טוקוומדה נהנה מן הסתם למראה גופות היהודים המרוסקים .
היטלר נהנה מנחוח הבשר הצלוי של היהודים העולים בעשן השמימה .
חביבי אתה נמצא בחברה טובה .
המשך להנות!!!
_new_ הוספת תגובהובכלל ככל שחושבים יותר על הפשע הזה
Israeli101 (יום שני, 23/10/2006 שעה 19:22)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''הקבוצים, מאז היווסדם חיים על הקופה הציבורית,''

אמת!
אידיאולוגיה יהודית/קיבוצית ידועה ברדידותה!
אבל?
לוחמי צה''ל יוצאי קבוץ - מסורים, נאמנים, מוטבציה ללא חת, טובים שבטובים.
ממוצע פער האיכות - אדיר לזכותם.
תענוג לעבוד/לאמן ולצאת אתם לפעילות.
בדיקה מהירה של יחידות צה''ל קרביות מובחרות - רוב
בלתי יחסי למספרם באוכלוסיה.

אם רק בשל כך - שווים כל אגורה.

ברור כשמש בצהרי יום, שאת חנה - מודעת לכך.
מתבקשת השאלה; בקורת בונה ללא שבח מיתבקש = חוסר.
_new_ הוספת תגובהכל זה היה בעבר, כבר מזמן החליפו אותם המתנחלים.
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 19:37)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקבוצניקים שנפלו בפארסה בלבנון, יצאו להילחם על הבית ממש, להוציא האחד מיד מרדכי.
מי שנפלו ממש לשווא היו המתנחלים, שיצאו להגן על הקבוצים, שהוציאו מקרבם המוני מתנדבים לגירוש היהודים מגוש קטיף.
ותבדוק את הנתונים עם גורמים מוסמכים.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
53282 הודעות 19:27 21.07.05

יואל מהרשק, מרכז אגף המשימות בתנועה הקיבוצית אומר היום

בשידור חי ש:
1. יש היענות גדולה מאוד של התנדבות בקרב חברי הקיבוצים
להחליף את הסרבנים המתנגדים להתנתקות בכל יחידות צה''ל.

2. אני קורא לכל בני הקיבוצים להגיע לצמרת פיקוד צה''ל,
לא ייתכן שנפקיר את צה''ל לחובשי הכיפות.

3. המדינה מאמינה בי/בתנועה הקיבוצית והטילה עלינו את משימת
פרוק החממות של המתפנים - המגורשים(פ''ש) מגוש קטיף ולמקם
ולבנותם מחדש באיזור הנגב ובמקומות אחרים.

הערה:
מידע שציפיתי לו הגיע עכשיו, מדובר בסכומי כסף גדולים מאוד
שיואל מהרשק מקבל ממשרד האוצר/מדינת ישראל בכדי לממש את סעיפים
1 ו- 2, דהיינו, ממשלת ישראל מעודדת ותומכת בגוף אזרחי למימוש
תכניות ההשתלטות על היישוב היהודי בארץ ישראל.
76. השתלטות על היישוב היהודי בארץ ישראל
_new_ הוספת תגובהכל זה היה בעבר, כבר מזמן החליפו אותם המתנחלים.
Israeli101 (יום שני, 23/10/2006 שעה 20:25)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''יואל מהרשק, מרכז אגף המשימות בתנועה הקיבוצית ''

אין להכליל; גם, ובמיוחד, עקב רקב פה ושם!
יתכן שהמציאות שהיכרתי הישתנתה קמעה, אבל
מה שכתבתי - עובדה בשירות.
_new_ הוספת תגובהאין בכך כל בעיה
דוד סיון (יום שני, 23/10/2006 שעה 21:27)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שני הסעיפים הראשונים מעידים על נאמנות למדינה היהודית שלנו. לכן אין בעיה בכך שהיא גם תורמת למימון הפעולות הללו.

גם הטענות שלך על הקיבוצים והקופה הציבורית (''מאז היווסדם חיים על הקופה הציבורית'' תגובה 85324) לא מחזיקות מים. הקיבוצים חיים וחיו על חשבון הקופה הציבורית כמו רבים, רבים בארץ הזאת. זה כולל למשל רבים שהמדינה זיכתה אותם בזכויות על הקרקע בה הם גרים, זה כולל אנשי עסקים וחברות שהמדינה מימנה ומממנת כל הזמן. גם על ההתנחלויות הוציאה המדינה כסף על חשבון דברים אחרים.

כך היה תמיד וכך ימשיך להיות. דבר אחד זה להתנגד ליעדי ההוצאה וזה אחר זה להתחשבן באמצעות נתונים וחישובים לא ''נכונים''. לפי ההופעה שלך בפורום, חנה, זה כנראה לא מעניין אותך.

הסיפור על הבורסה שאת ''מספרת'' הוא במקרה הטוב רק חצי הסיפור. וכרגיל חצאי אמיתות לפעמים גרועות משקר. הנה
דוגמה אחת איך מציגים את התמונה היותר נכונה באגדה על הבורסה (דיון 1987). מה שחשוב כאן זה כמובן המקור של החוב שהמדינה כיסתה בשני המקרים. במקרה של הקיבוצים זה היה לא רק הבורסה. במקרה השני זה היה רק תרגילים בבורסה.

נסיונות השתלטות של מנהיגי ציבור כזה או אחר הוא תהליך פוליטי נורמלי אם עושה אותם ציבור החרדים של זוננפלד, ציבור המתנחלים של העשורים האחרונים, התנועה הציונית או חלקים ממנה. ובדרך עם ישראל משלם את החשבון וגם זה טבעי.
_new_ הוספת תגובהאין בכך כל בעיה
Israeli101 (יום שני, 23/10/2006 שעה 23:58)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סיון - ''שני הסעיפים הראשונים((של יואל מהרשק) מעידים על נאמנות למדינה היהודית שלנו''

חנה - סעיף 2. ''אני (יואל מהרשק) קורא לכל בני
הקיבוצים להגיע לצמרת
פיקוד צה''ל, לא ייתכן שנפקיר את צה''ל לחובשי הכיפות.''

הסבר איך הסעיף השני מעיד על ''נאמנות למדינה היהודית שלנו''!!? אלא אם כן ''חובשי הכיפות'' אויביך!!
_new_ הוספת תגובההקבוצים היו יצירה קומוניסטית
חנה אייזנמן (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 10:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ה''התנחלויות'', זה ישוב ארץ ישראל, זו טובת עם ישראל. זה גם רנטאבילי, מה שאי אפשר בשום פנים ואופן לומר על הקבוצים!

חקלאי גוש קטיף הכניסו למדינה הזו דולרים, בתקופת חייהם הקצרה, פי כמה מן הקבוצים, אם בכלל הכניסו, כל שנות קיומם.
אגב, את גודל הנבלה של הסדר הקבוצים והמושבים גליתי בדבריו של אחד - דוד סיון.

אז קראתי שוב, וזה ממש מדהים - הסדר חובות הקיבוצים
התשתית עליה צמח משבר חובות הקיבוצים (וגם המושבים) הוכנה עוד בתחילת הדרך – בשחר ההתיישבות הציונית בארץ ישראל. התנועה הקיבוצית צמחה בתחילת המאה ה-‏20 בתוך הים הגועש של הרעיונות הסוציאליסטיים. גם הנהגת הגוף המיישב, המחלקה להתיישבות של הסוכנות היהודית לארץ ישראל, לא בחלה ברעיונות הללו. המחלקה לקחה על עצמה לתכנן, להקים וללוות (כלכלית וחברתית) את הישובים הכפריים עד אשר יעמדו על רגליהם מבחינה כלכלית. אבל לא פעם, כבר בראשית הדרך, התוכניות לא תאמו את המצב של התזרים הכספי של המחלקה. המחלקה בחרה להקים ולבסס יותר ישובים מכפי שהיתה צריכה לפי המקורות הכספיים שעמדו לרשותה בפועל (משה שוורץ, בערבות לא מוגבלת, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, 1995, עמוד 41).

התוצאה היתה של משברים כספיים באים והולכים אבל תמיד נמצא מי שיערוב לישובים הכפריים, כולל הקיבוצים, הצעירים שהיו צריכים ללוות על סמך ההבטחה של המחלקה. הנהגת הסוכנות - ''הנהגת המדינה שבדרך'' הנהיגה מעין ערבות ''מדינה'' מעל המנגנון של הערבות ההדדית של התנועה הקיבוצית. על הבסיס הזה התפתחה תרבות של קידום פרוייקטים, כלכליים ואחרים, גם אם לא עמדו לצורך הקמתם המקורות הכספיים.

לאחר קום המדינה המשיכה הממשלה ''הסוציאליסטית'' את מנגנון ערבות המדינה כאשר נציגה בשטח הוא משרד החקלאות. משרד החקלאות לא פעם יזם פרוייקטים בהתיישבות ואף הזרים מקורות אשראי והון לפרוייקטים כאלו. מעבר ההנהגה של המדינה שבדרך להנהגת המדינה הצעירה, ובהמשך פחות צעירה, חיזק את המעורבות שלה במשק בכלל ובמגזר הכפרי בפרט. במצב שנוצר ירד משקלו של השיקול הכלכלי והוקמו ''פילים לבנים'' אבל ערבות המדינה היתה שם כאשר היה צריך. אכן לא פעם פעלה המדינה, כמו המדינה שבדרך, להקצות תוספת אשראי להתיישבות הכפרית באמצעות מנגנונים בתוך משרד החקלאות.

ואביא לך עוד קטע ''דמגוגי'' משל קלאוזנר:

''... הם ''מומרים להכעיס'' ממש. מלחמת מעמדות ורוסיה הסובייטית הן שני האידיאלים הגדולים שלהם. והם נפרדים מכל שאר הציונים בכל - בעבודת התרבות, בהימנון ואפילו באספורט.
כן, השיב אוסישקין, - אבל הם בונים את הארץ, וזוהי בעצם הציונות.
שמע נא אוסישקין - השיבותי לו - נסה לתת להם כל מה שהקרן הקיימת וקרן היסוד נותנות להם - אינוונטאר חי ומת, ועוד, אבל בתנאי שחיחו בכפרים ולא בקבוצות, ככל האיכרים שעל פני האדמה. וכי גם אז יסכימו לעבוד את אדמת ארץ ישראל לשם בנין הארץ?
לא, אף אחד לא יסכים לכך - השיב אוסישקין.
ובכן - אמרתי - בונים הם את הארץ או את הקומוניסמוס?
אוסישקין כבש את פניו בקרקע....
_new_ הוספת תגובהאת לא מחדשת לי כלום
דוד סיון (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 14:33)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את משה שוורץ ומחקריו אני מכיר כבר עשרים שנה ואת הספר שהזכרת אני מכיר משלבי התהוותו. מה שלא מוזכר שם זה המגזרים האחרים שחיו וחיים על חשבון המדינה וזה כולל גם את ישובי גוש קטיף.

את ממשיכה להוציא דברים מהקשרם, להשמיט (למשל, הסדר הבנקים) ולספר אגדות כמו למשל, ''...הכניסו למדינה הזו דולרים, בתקופת חייהם הקצרה, פי כמה מן הקבוצים...''.
אז מה?
1. מדוע נדמה לך שזה חשוב?
2. מה עם הצגת נתונים מוסמכים? מדוע אינך מציגה אותם?

צר לי בנתיים את צועדת בדרך דמגוגית.
אם תמשיכי ללכת בה לא תגיעי רחוק.
_new_ הוספת תגובהאת לא מחדשת לי כלום
Israeli101 (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 23:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סיון ''לספר אגדות כמו למשל, ''...הכניסו למדינה הזו דולרים, בתקופת חייהם הקצרה, פי כמה מן הקבוצים...''.
אז מה?...'' מדוע נדמה לך שזה חשוב?''

דוגמא קלאסית לצמד הפכים?

או ''אגדה''(פיברוק) או ''אז מה''(כלומר; נכון, אבל למה
זה חשוב)

Bottom Line- חנה עושה קרקס מרוב טענותיך, חבל שאינך
מזהה את המטרה - ומשתופף.
_new_ הוספת תגובהאתה, Israeli101, אוכל פתיונות בששון
דוד סיון (יום רביעי, 25/10/2006 שעה 4:09)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענות (''... הכניסו למדינה דולרים...'') של חנה לא נכונות עובדתית וגם לא כל כך חשובות כפי שהיא מנסה להציגן.
אתה חוגג ולועס את הפתיון הזה בששון... זה ודאי לא
מעיד על חוכמה.
_new_ הוספת תגובה[*] אין כאן שום בדותה ושום אגדה -
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 14:59)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[* הוסרו ביטויים מנוגדים לכללי המערכת]

אני מביאה ציטוטים שלא הוצאו מהקשרם! הם מקושרים היטב. הרי אתה היודע שלא במדינה יהודית חפצתם!
אתה היודע שהסוכנות היהודית העדיפה להשאיר סרטיפיקטים במגירות ובלבד שלא יינתנו ל''אלמנטים לא רצויים''. אתה מצפה אולי שאחזור על הציטוטים? הציטוטים של ראשי הציונות הסוציאליסטית בדבר מניעת הגירת לא משכילים (אליבא השמאל), לא צעירים (נוסח ספרטה) וכו?
על מה מדברים בכלל? האם גם הפשע בגוש קטיף היא בדותא שלי? האם ה''התנחלואיד'' שלך זו המצאה שלי, בדבר הסתה זולה ומתועבת מצד שמאל?
האם כל השקרים על המתנחלים, ואתה וחבריך יודעים שאלו שקרים, זו המצאה .. ואולי ''הסתה'' מצידי?
_new_ הוספת תגובהקודם תעשי שיעורי בית
דוד סיון (יום שני, 23/10/2006 שעה 15:59)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כעת את מציגה עוד דוגמה של הוצאת דברים מהקשרם. הביטוי ההתנחלואיד או התנחלואידים כוון לאנשים מאד מאד מסויימים להם הוא מתאים ככפפה ליד. הביטוי הופיע בפורום אחרי הופעות רבות של כינויים לא פחות קשים והכללות מופרכות מהסוג שאת מרבה להשתמש בהם. אז כדאי שתעשי שיעורי בית לפני שאת כותבת כל כך הרבה מילים חסרות שחר.

להציג ציטוט מחוץ להקשרו ולייחס לו הקשר אחר זה מעשה לא ראוי. את כנראה עושה זאת הרבה ולכן אין טעם להתייחס לגופם של הטיעונים הללו.
_new_ הוספת תגובהקראתי שוב ההתנחלואיד שלך. לא טעיתי בהבנת הנקרא!
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 16:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דברי לעולם אינם מוצאים מהקשרם, להבדיל מן השמאל, אני דבקה ביושר, בכלל, וביושר אינטלקטואלי, בפרט.

לדיקלומים על ההתנחלואיד כבר התייחסתי במאמרי - אל נא תהיה דממה בציון, ארורה הדממה,

להלן קטעים, ברשותך ולמענך (זו תגובה מתבקשת ולא נסיון להכניס מאמר בדלת האחורית. הוא כבר מופיע בכמה מקומות):

''ביום 9.6.1942 נשא הלורד מוין בבית הלורדים נאום מקיף על המדיניות הבריטית. בין השאר אמר: ''... הציונים מתכוונים להתקין צנור לרגשי ההשתתפות בצער מצד העולם בשואת היהודים ובסבל קדושיהם, בכך שהם דוחים כל הצעה אחרת ליישובם-מחדש של יהודים אלה במקום אחר – בגרמניה או בפולין או באזורים מעוטי אוכלוסיה, כגון – מדגסקר....''.

''ביום שני, כ''ב בתמוז תש''ה נפטר בברגן בלזן אבי המשפחה, מרדכי עמנואל, הי''ד מרעב וממחלות. למעשה מה שהחזיק בחיים את האנשים האלה, היתה הרוח. כי לא היה כלל מה שיחזיק את הגוף.
וכך מספר יונה, זצ''ל: ''גם הרב דסברג נחלש מאד, וכמעט שלא היה בכוחו לעמוד על רגליו. כאשר שמע שאבא נפטר, בא הרב דסברג אל המקום שממנו לקחו את המתים אל המשרפה. הרב דסברג הודיע שברצונו לערוך טהרה לאבא, וכך אכן עשה. לא ידוע לי אם ערכו אי-פעם טהרה למישהו בברגן-בלזן. הרב דסברג אמר לנו בהתרגשות: 'לקחתי עמי מאמסטרדם שקיות אחדות של אדמת ארץ ישראל ואת כולן חילקתי. שקית אחת השארתי לעצמי. שקית אחרונה זו הבאתי עכשו לשים אותה על גופתו של אביכם לפני שהגרמנים ישרפו את גופתו'''
ומוסיף יונה: ''היה זה חסד של אמת שאין כדוגמתו''!

''ביום 29.3.2005 כתב הסטודנט לתואר שני במשפטים, זיו ריצקין, באתר מעריבnrg באינטרנט, בישראל: ''הם מגייסים את כאבם האישי למאבקם הפוליטי. הם מתנגדים בחירוף ובטירוף לנסיגה משטחים, ושיברון ליבם האישי, זה שייגרם מפינוי האנשים, משתלב בתיאום עם שאר כלי המאבק העומדים לרשותם. הם מנסים לפנות לרגש האנושי של בני עמם, ולעיתים מצליחים. לא איתי. טיעוניהם, אופי מאבקם והרקע בו הם פועלים מוכיחים מעל לכל ספק – ליבם נשבר כתוצאה מהחזרת שטחים, ולא משום דבר אחר...''.
_new_ הוספת תגובהגב' אייזנמן הנכבדה
עמיש (יום שני, 23/10/2006 שעה 17:04)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה בכלל ההקשר?

מה את בעצם טוענת עם כל הציטטות הללו?
_new_ הוספת תגובהאני טוענת שהיהודים אוהבים את ארצם עד כלות
חנה אייזנמן (יום שני, 23/10/2006 שעה 17:33)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ומכיוון שאתם אינכם מבינים את זה, כי לכם אין שום זיקה יהודית, אתם מייחסים ליהודים תאוות נדל''ן. ובאמת, מה שמו היהודים למראשותיהם בקברם - סתם אדמה... נכון?

בפאטנט הזה אתם משתמשים מתחילת ה''התנחלות'', להלן דוגמאות המובאות בספר ''והיום עוטפים בזה דגים'', חגי סגל, אורי אורבך -

.., לפני שבועיים הוצע למתנחלים לעבור לבנין הממשל הצבאי, עד.... מסתבר הי היה זה תכסיס. הכוונה האמיתית היתה להקשות על חייהם.... כך מסתיימת ההתנחלות בעיר האבות. (מרדכי ארציאל, ''הארץ'', 3.6.68)

נפגשתי בשעתו עם המתנחלים... לא היתה להם שום תכנית רצינית להתנחלות ומטרתם הבלעדית היתה פוליטית (יצחק רבין, ''דבר'', 30.7.1974)

אילו היתה המטרה העיקרית של צעירים אלה להקים נקודת ישוב חדשה, בה יחיו מיתפרנסו מעמל כפיהם, הייתי רואה אותם כחלוצים, במלוא מובן המלה, והייתי פונה לממשלה ולציבור להגיש להם סיוע ועזרה. אולם, לצערי, לא זאת היתה מטרתם של אותם צעירים. (ח''כ בועז מואב, התנועה לזכויות האזרח, דיון בכנסת, 31.7.74)

הרחקת הבריונים ממקומות ה''התנחלות'' כעבור יומיים שלושה, לא צימצמה במאומה את הנצחון הזה - שהרי איש מן ה''מתנחלים'' לא חלם אף לרגע להישאר ולהתנחל באמת..... הם התכוונו להכין את הקרקע להפיכה, פשוטו כמשמעו....
(אורי אבנרי, ''העולם הזה'', 16.10.74)

(מתנחל), אתה יוצא לדרך, הצטייד בשמיכות ובסנדוויצ'ים ליום אחד.... מה אתה עושה פה? לעולם לא יפנו אותך. חזור מיד לשביל הראשי. התעייפת? הקם התנחלות במקום בו אתה נמצא והמתן לאוטובוסים של צה''ל שיקחו אותך הביתה... אף אחד לא בא לפנות אותך? חזור הביתה בטרמפים
(העולם הזה, המדור הסטירי, 16.10.74)

(האמינו לי, אני מעתיקה את הדברים ובא לי להקיא מן השנאה הפרימיטיבית).

כמתנחל באזור שבו יש מיעוט יהודי, כיושב בישוב שחבריו יוצאים תכופות מאד לשמירה בנוסף לשירות המילואים, אינני יכל שלא למחות על הכיעור והשקר שבהפגנות חוגים מסויימים תחת השם הנכבד ''התנחלות''.
כמה מתוך מאות התלמידים, הרבנים, בחורי הישיבות, התמימים והלא כל כך תמימים היו מוכנים לשבת במקום ההפגנה יותר מימים ספורים?
(בני גפן, ''הארץ'', 18.10.74) למי שאינו מכיר את בני גפן, עוד יזדמן לנו להסביר לכם. ה''התנחלות'' של בני באותם ימים היתה מושב בן-עמי, בפרברי נהריה. מושב שהוקם על ידי יוצאי ההגנה על חורבות כפר ערבי.

נפגשתי עם אחד מהם (מתנחלי אלון מורה) - פרופסור לפסיכולוגיה, שהוא במקרה גם בעל התמחות מיוחדת בתחום השינה והחלומות - פרופסור יצחק לויןץ
(דורון רוזנבלום, ''הארץ'' 18.10.74)

גוש אמונים הוא... בעיקר תנועה פוליטית הפגנתית. לדעת רבין, אין התנועה עוסקת בהתנחלות; ''זו אחת הפיקציות הגדולות ביותר בתודעה הציבורית הישראלית. כל מטרתה היא הפגנה פוליטית, שאחד מביטוייה הוא התישבות קיקיונית פה ושם. לא הייתי פוגע בערך ששמו התישבות בייחוס גוש אמונים לנושא זה''
(ידיעות אחרונות, 13.2.76)

ועוד ועוד ועוד. היו להם חלומות חורבן, וכשאלה לא התגשמו מאליהם, הם עזרו להם להתגשם.
לא נשכח ולא נסלח, ומקווה שגם לא ניתן להם להמשיך במלאכות החבלה שלהם.
_new_ הוספת תגובהאז מה זה קשור
עמיש (יום שני, 23/10/2006 שעה 18:02)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכל העניין של הרבנים והסרטיפיקטים?
_new_ הוספת תגובהקראתי שוב ההתנחלואיד שלך. לא טעיתי בהבנת הנקרא!
Israeli101 (יום שני, 23/10/2006 שעה 20:08)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סיון ''אז כדאי שתעשי(חנה אייזנמן) שיעורי בית לפני שאת כותבת כל כך הרבה מילים חסרות שחר.''

לעיתים, גיבוב שטויות בריבוע שסיון מיתפתל בהם-
נישגב מהבנתי!

ממכלול טענות עם שמץ עובדתי שיכול סיון להעמיד,
בוחר הוא בכאלא שניתלים על קרעי תרנגולת!
_new_ הוספת תגובההביצה והתרנגולת!
Israeli101 (יום שני, 23/10/2006 שעה 20:00)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''מותר היה לזוננפלד למנוע את פעולות השמד של הסוציאליסטים''

הרב זוננפלד הגיב באופן נדיר לעיתון 'דואר היום' של איתמר בן אב''י שפנה אליו בשאלה: האם הייתה מחאה נגד הציונות בשיחה עם הלורד דה האן? והאם השיחה הייתה על דעתו ובהשתתפותו? הרב זוננפלד השיב שאכן הפגישה הייתה
על דעתו, אם כי לא בנוכחותו. אך בשום פנים לא הובעה בה שלילה של רעיון הצהרת בלפור והקמת הבית הלאומי, שאליו יש לו יחס חיובי.
התנגדותו היא ל''ייפוי הכוח שהציונים לוקחים על עצמם כבאי כוח לכל ישראל''.
_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
צדק (יום שני, 23/10/2006 שעה 8:10)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
ע.צופיה (יום שני, 23/10/2006 שעה 8:41)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העם הישראלי בחר באולמרט.
עובדה!!!
_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
לוי (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 7:26)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא בדיוק באומלט אבל הוא גייס עוד כמה שרלטנים ויצא הבזיון הזה .
_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
ע.צופיה (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 8:00)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שברור-הוא ל א ב ח ר באנטישמיים מבית רבן!!
מי שהיה מיעוט מזערי בכל מהלך ההיסטוריה היהודית,נשאר מיעוט מזערי ובלתי נחשב גם היום.
והמבין יבין.
_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
לוי (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 10:16)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מבין את ההתחכמות.
עם ישראל הוא מיעוט בעולם . לזה אני מסכים .
_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
א. פרקש (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 13:11)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העם לא בחר באולמרט. נכון יותר לומר שרק כ-כ-‏24% בחרו בו. כל היתר היתר זה פופוליטיקה.
_new_ הוספת תגובהכל הכבוד
דוד סיון (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 14:43)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עשית את החישוב?
כמה חברי כנסת יש ל''קדימה''?
_new_ הוספת תגובהכל הכבוד
ע.צופיה (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 17:30)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולמרט זה האדרנלין של פרקש.
_new_ הוספת תגובהכל הכבוד
א. פרקש (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 20:47)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה אתה חושב כך? אני 'תוקף' כל פוליטיקאי רשלן ומושחת. לא רק את אולמרט.
_new_ הוספת תגובהכל הכבוד
ע.צופיה (יום רביעי, 25/10/2006 שעה 2:41)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נכון לשנים האחרונות אתה מוצא מעט מאוד,הייתי אומר אפילו בודדים בלבד,שהם רשלנים ומושחתים.
כל פעם שמוזכר השם אולמרט אתה ''קופץ''.
ולמען השקיפות:אולמרט הוא ברירת המחדל שלי.
_new_ הוספת תגובהכל הכבוד
א. פרקש (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 20:46)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

29 זה לא 30.... וצריך להתחשב בזה. הרי כל קול קובע.
_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
ע.צופיה (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 17:28)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

24% בחרו אולמרט.
16% בחרו אמיר פרץ.
10% בחרו בנימין נתניהו.
וזה אומר ה כ ל .
_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
א. פרקש (יום שלישי, 24/10/2006 שעה 20:49)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כיצד אתה קובע שזה אומר הכל?

זה פחות מחצי חברי הכנסת.
_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
ע.צופיה (יום רביעי, 25/10/2006 שעה 2:42)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל פי שנים וחצי מנתניהו.
_new_ הוספת תגובהוהעם הגרמני בחר בהיטלר
א. פרקש (יום רביעי, 25/10/2006 שעה 6:38)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ובכל זאת.... ספקולציות....
_new_ הוספת תגובהבכיינות קלאסית
עמיש (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 18:32)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עשו לי
אכלו לי
שתו לי
לקחו לי
אמרו לי

ממש ערימה של אומללות.
_new_ הוספת תגובהאתה ממש טועה! אתה ערימה של אומללות, וחכה, עוד תרגיש זאת ביתר שאת
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 18:39)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המשורר יצחק כצנלסון, הי''ד, היה סוציאליסט. דווקא כשהיה לכוד בתופת השואה, גילה את מותר היהודי משונאי ישראל, בני ברית ושאינם בני ברית. והיה גאה ביהדותו. אני גאה ביהדותי. וככל שאתם חלאה גדולה יותר, כן אני גאה יותר ביהודים. ככל שהערב רב מגזים יותר בזוהמתו, כן אנו יכולים להרגיש גאים יותר בעצמנו.
אמרו חז''ל - כשישראל עולין, עולין עד השמים ועד הכוכבים. כשיורדין, יורדין עד עפר - ואתם כבר זוחלים מתחת לעפר. חסרי כל משמעות!
ואכן, החרבתם אותנו, ניצלתם אותנו, לקחתם את שלנו, זה כמה דורות שאתם חיים על חשבוננו.
_new_ הוספת תגובה[*] אין גהינום גברת אייזנמן
עמיש (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 19:47)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[הוסרו ביטויים לא ראויים]

אין גן עדן. אין אלוהים, אין כלום.
הכל בדמיונך הקודח.
אנחנו חלאות גאות ושמים עליכם קצוץ עוד מקדמת דנא.
ככה זה חביבתי, אתם מתענים ואנחנו עושים חיים, זו דרך העולם וככה זה גם מוצא חן בעינינו, ואם מעניין אותך לדעת - גם בעתיד זה יהיה ככה.
_new_ הוספת תגובה[*]
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 20:33)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[* הוסרו גידופים והערות למערכת]

ואתה פטור מביטויי הנימוס. חסוך לך את ה''גברת'' ואת ''חביבתי''. שמור את זה לבנות הקליקה שלך.
_new_ הוספת תגובהאל תהיי כזאת רעה גברת אייזנמן
עמיש (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 21:20)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני דווקא מאד מעוניין לקרא את הרשימה שלך של האנשים שאלוהים הרג.
_new_ הוספת תגובהבכיינות קלאסית
לוי (יום שני, 23/10/2006 שעה 6:55)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האנטישמים שבכל הדורות השתמשו במטבעות הלשון שלך .
_new_ הוספת תגובהאַמָאיָית בשלטון!
Israeli101 (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 18:20)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמיש ''לכן אנחנו בשלטון ואתם לא''.

אתה אַמָאיָית בשלטון!!?
קודם שלוט על לשונך הסורר -
היצחקתהוני.
_new_ הוספת תגובה[*] פעמיים, בזו אחר זו, נבחר שרון, כי
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 18:33)
בתשובה לIsraeli101
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[* הוסרו ביטויים לא ראויים]
לעם הזה יש בעיית ''הרע במיעוטו''. כשאתה צריך לבחור בין נבלה לטריפה, אתה בוחר באחת מהן, וזה תמיד מסריח. היהודים מסרבים לקלוט, שאסורות עליהם נבלות וטריפות. חד וחלק! אם לא מציבים לפניך יהודי כשר, אל תצביע, ואל תתן לנבלים לשלוט עליך, גם אם העמיש'ים בחרו בהם.
עם ישראל ידע ששרון הוא ''ימין'' (תוצאה של הונאה קולוסאלית), ועל כן הצביע לו, כי לא רצה בתכניות ה''שלום'' של שימון, מצנע, ברק וחבר מרעיהם. אך, כמובן הוא דפק את הראש בקיר.
כל חיי ידעתי שהשתתפותי בהצבעות זה מתן יד לאחד הבלופים הגדולים בהסטוריה - ''הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון'' שמעולם, מעולם לא היתה כזו. כאן, מעולם, לא היתה דמוקרטיה!
כשרצו שרון וברק לראשות הממשלה בבחירות ישירות, הפסקתי להצביע. סוף סוף הרגשתי שלימה עם עצמי.
באותו בקר לקחת את בעלי לקלפי, המשכנו לקבוץ חפץ חיים, לביקור ניחום אבלים. שאלו אם כבר הצבענו, הבהרתי שבעלי הצביע, אני לא....
כולם נדהמו, הם כמובן הצביעו שרון, ואמרו - מה? חשבנו שאת תפתחי את הקלפי.... בעיית העדר.
אפילו לאחר פרובוקציית חיסול רבין וצייד המכשפות שבא בעקבותיו, הצביע העם לנתניהו, שנמנה על מחנה ה''רוצחים'', מה שאומר כמה העם אינו רוצה בתכנית השלבים הערבית לחיסול ישראל.
אבל זה לא יעזור לו. לעמיש'ים אין שום עכבות, שום מוסר, שום אהבת ישראל, שום ערך אנושי.
_new_ הוספת תגובהאני לא בעסק בכלל
עמיש (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 19:51)
בתשובה לחנה אייזנמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הצבעתי עבור ביילין.
ואילו אתם - המלכתם את בייגין והוא רימה אתכם
בחרתם בשמיר והוא דפק אתכם
האללתם את ביביהו והוא צחק עליכם
בחרתם את שרון והוא ניקנק אתכם.

אל תאשימו אותי. אני לא בעסק.
_new_ הוספת תגובהאני לא בעסק בכלל
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 20:20)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אני לא! לא הצבעתי לבגין, לא הצבעתי לשמיר, ובוודאי לא הצבעתי לנתניהו!!!
הצבעתי, למשל, לכהנא, הי''ד, שנרצח על ידי הפארטנרים שלכם, משום שהבינו שבישראל הוא מחוץ לחוק, על כן, אפשר לומר שאתם רצחתם אותו. הצבעתי לתחיה, הצבעתי למולדת, הצבעתי למורשה, הייתי תמיד במיעוט, ואני גאה בזה. מעולם לא הלכתי עם העדר, ובעיקר אני גאה שמעולם לא הצבעתי למפד''ל, למרות שכל הסובבים אותי הצביעו לה.
ואתה צודק במאה אחוזים בענין כל הנמושות האלה - בגין, של קמפ דייויד, שמיר של מדריד ונתניהו של וואי, ערפאת, ה''התנתקות'' ו''הסכמים בינלאומיים יש לכבד''.
כולם עלובי נפש!
_new_ הוספת תגובהאני לא בעסק בכלל
חנה אייזנמן (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 20:20)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אני לא! לא הצבעתי לבגין, לא הצבעתי לשמיר, ובוודאי לא הצבעתי לנתניהו!!!
הצבעתי, למשל, לכהנא, הי''ד, שנרצח על ידי הפארטנרים שלכם, משום שהבינו שבישראל הוא מחוץ לחוק, על כן, אפשר לומר שאתם רצחתם אותו. הצבעתי לתחיה, הצבעתי למולדת, הצבעתי למורשה, הייתי תמיד במיעוט, ואני גאה בזה. מעולם לא הלכתי עם העדר, ובעיקר אני גאה שמעולם לא הצבעתי למפד''ל, למרות שכל הסובבים אותי הצביעו לה.
ואתה צודק במאה אחוזים בענין כל הנמושות האלה - בגין, של קמפ דייויד, שמיר של מדריד ונתניהו של וואי, ערפאת, ה''התנתקות'' ו''הסכמים בינלאומיים יש לכבד''.
כולם עלובי נפש!
_new_ הוספת תגובהאני לא בעסק בכלל
לוי (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 20:35)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בחרת ביילין אשר מומן ע''י גופים אנטישמיים ומדינת ישראל מתדרדרת במדרון לעבר חיסול .
אגב גם להיטלר וסטלין היו הצלחות משמעותיות. גם במקרה שלהם העם היה איתם . מי שלא היה איתם נעלם .
הסמול הישראלי רק ייבש ורדף כל מי שלא נגרר ונאנס להצטרף אליו
שים לב מי מממן את התנועות האנטישמיות הישראליות .
_new_ הוספת תגובהככה זה חביבי
עמיש (יום ראשון, 22/10/2006 שעה 21:18)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנחנו אנטישמים מממומנים על ידי אנטישמים שונאי ישראל, אנחנו סטליניסטים חובבי היטלר וקפואים לשעבר.
זה גורלך המר להיות נשלט על ידנו. לנו זה טוב ונעים.

ראוי להזכיר גם כי מדי פעם אנחנו גם גונבים כסף מעניים דתיים וחרדים ותורמים אותו לחמאס ולאל קעידה. בלילות אנחנו עובדים את השטן ויש לנו תכניות נרחבות לנצר ולאסלם את כל מי שרק אפשר.

את שאר התכניות אנחנו שומרים בסוד בשלב זה ונגלה לכם אותם רק אחרי הבחירות כששוב ננצח אתכם.
_new_ הוספת תגובהככה זה חביבי
לוי (יום שני, 23/10/2006 שעה 7:00)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סוף סוף אתה מתחיל להתפקח .
אנחנו בס''הכ מנסים לתקן את המצב ע''י חשיפת האמת והצעות לשיפור המצב .
מקוים להצלחה .
_new_ הוספת תגובהאני לא בעסק בכלל
Israeli101 (יום שני, 23/10/2006 שעה 0:14)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמיש - ''הצבעתי עבור ביילין.''

דווקא הבנתי שהצבעת עבור ''טיבי''!!
המצע שלו מתאים לכיוון שלך!
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי