פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הרהורי פוסט-אנאפוליס
אלכסנדר מאן (שבת, 26/01/2008 שעה 18:00)


הרהורי פוסט-אנאפוליס

אלכסנדר מאןשלל הדיווחים על זליגתה של רצועת עזה אל תוך צפון סיני ועל האירועים הקשים שדבר זה טומן בחובו לישראל, לכאורה, מציגים במקצת את חוסר ההבנה המשווע שמתקיים כלפי איזור זה מאז עבר ניתוק-התכנסותי (ו/או התכנסות-ניתוקית), שאינו אלא מצב של חצי-הריון ובהתאם לכך גם חצי-הזייה. אקדים ואומר כי את בעיית הטילים אין מאמר זה מתעתד 'לפתור', מסיבות שאולי יובהרו בהמשך.

להלן מספר הערות על הדינאמיקה בתקופת פוסט-אנאפוליס זו, לשיטתי:

1. בסופו של דבר, כל טיל נוסף שנופל על ישראל מאזור פונדמנטליסטי זה, מרחיק לעוד תקופת זמן את רצונם של הישראלים לבצע נסיגה כלשהי בשטחי הגדה המערבית, לא כל שכן רצון לפירוק התנחלויות. החשש שאירועים מסוג זה יהיו מנת לחמם של תושבי מרכז הארץ חזק מספיק כדי לחסל כל סיכוי למהלך של נסיגה מסוג זה.

ניתן לנסח זאת גם כך: לו הייתי מתנחל, ייתכן כי הייתי מפתח אמביוולנטיות אל המצב המייאש בדרום – עם כל התסכול והזעם המוצדק הכרוך בכך – שכן אין ערובה טובה מזו לשמירת שלומן של כל ההתנחלויות כולן, וכלל לא משנה איזה שלטון יבחר בבחירות אלו או אחרות. אין לי ספק כי המשך ירי הטילים יקעקע באופן משמעותי כל ניסיון עתידי לוויתור על שטחים, שפירושו המעשי בשטח הנו פירוקן של התנחלויות. ארגו: פעילות החמאס באזור הדרום תורמת בעקיפין ליציבותן ולהמשכיות קיומן של ההתנחלויות הישראליות בגדה המערבית, שפירושו בעתיד הרחוק יהיה: צווחות-כרוכיה סובבות עולם בעד מדינה דו-לאומית, על כל המשתמע מכך. מי אמר שלהיסטוריה אין עורמה משלה?

2. כפי שסברתי בעבר, נראה כי הרבה יותר קל לצאת מרצועת עזה מאשר להוציא את עזה מראשם של הישראלים, ימין ושמאל כאחד. מצב המצור שישראל כפתה על הרצועה מנע אולי יבוא נשק מאסיבי, אולם גרם גם לפטרנליזם בעייתי שאינו מאפשר לתושבי עזה לקחת אחריות על פעולותיהם, לטוב ולרע. גרוע מכך: התנהלות חסרת מחשבה-מקדימה זו גרמה לחיובה המוסרי-מדיני של ישראל, ובצדק, להמשך אספקת החומרים והמצרכים הדרושים לתשתית שם. עתה, כאשר נפרץ גבולה הדרומי של הרצועה אל תוך צפון סיני, נוצר מצב חדש שיכול לקדם את ההתנתקות במובנה המקובל: אין שום סיבה שמצרכים חיוניים, חשמל ומזוט – וכמובן גם עזרה הומניטארית – לא יגיעו משטחה של מצרים בצפון סיני. רצועת עזה, כך נראה, תהפוך לאתגר מצרי שאינו קשור לישראל. נכון, מטחי הטילים אמנם לא ייפסקו בעתיד, אך ישראל לא תצטרך לעזור בחומרי גלם והצטיידות לאלה המעוניינים בחיסולה. לשון אחר: די בפתירתה של אנומליה זו כדי לצאת ממצב עניינים מעוות שבמסגרתו מדינה ממשיכה ומגישה את לחיה השנייה על פני חודשים. נראה כי ההתעקשות על גבול סגור בין מצרים לרצועה לא הועילה בדבר, שכן חומרי הנפץ ממשיכים וימשיכו לחדור לשם גם בעתיד. מאחר שאלה הם פני הדברים המתהווים, אזי רצוי שגם מצרכי התשתית יסופקו ממעבר רפיח. האירופאים, מנקודת מבט זו, יתקשו שלא לקבל טיעון מסוג זה.

3. רבים בישראל סופקים כפיים ומצרים על 'השלום הקר' עם מצרים, ועל התסכולים הרבים הנגזרים ממנו. ייתכן כי מנקודת מבט מערבית-הומניסטית הצדק בוודאי עימם, אולם אני אישית רואה ברכה מסוימת בסוג זה של הסכם, אשר אינו מתרומם לכלל יחסים חמים. הסיבה לכך הנה יחסית פשוטה, לפחות מנקודת מבט צינית: שלום חם עם גבולות פתוחים עלול לבשר את סופה המהיר ביותר של ישראל כמדינת חוק יחסית-מסודרת, שכן לא ברור כיצד תצליח להתמודד עם מיליוני מחפשי ומבקשי עבודה מצריים שיזרמו אל תוכה עם כוונות טובות לשיפור רמת חייהם, שלא לדבר על אפריקה כולה.

זוהי אולי נקודה שאיש טרם נתן עליה את דעתו בסאגת המזה''ת: האם שלום 'חם ואמיתי' עם סביבותיה של ישראל הוא אכן אינטרס ישראלי ממדרגה ראשונה? בהתחשב בנחשולי הפליטים, המדוכאים, ועשוקי העולם השלישי שיזרמו לישראל השבעה כתוצאה ממדיניות של גבולות פתוחים, הרי שדבר זה מוטל בספק. הרי כבר עתה מתקשה ישראל להתמודד עם בעיות של עובדים זרים בסדר גודל קטן פי כמה, כך שניתן להטיל ספק אם תוכל להתמודד עם זרימה מוגברת של המונים מכל מדינות ערב לתוכה, ולו כדי למצוא פרנסה בלבד – ועל הפן הפוליטי טרם דובר.

4. השאלה המרכזית של מעבר לשלום-כן או שלום-לא, היא שאלת הגדרת זהותה של מדינת ישראל. האינטרס המיידי והראשוני של מדינת ישראל, אפוא, אינו רק להמשיך בסדרת מפגשי טנגו עקרים עם עבאס ותואמיו, אלא בראש ובראשונה לטפל בהגדרה שתקבע במסמרות את הגדרת המדינה כיהודית וכדמוקרטית, ובסדר עניינים זה. נראה כי זהו האינטרס הישראלי הפנימי החשוב ביותר בשעה זו, אשר יכול להיות מקודם על ידי גופים פוליטיים שונים, ובאופן על-מפלגתי תומך. הנה עוד רעיון לבדיקת האפשרות של הכנסת חוקה אל תוך החיים המדיניים בישראל, אשר תכריע בסוגיה זו אחת ולתמיד.

5. נראה, למרבה הצער, כי נאום ההספד של דיין המנוח על קברו הטרי של רועי רוטנברג ממשיך לסמל את המציאות החוזרת ומתגלה בסביבתה המיידית של ישראל. הסיכוי שדבר זה ישתנה ביום מן הימים כמובן קיימת, אך כבר בעבר היו חכמים וטובים בקרב הוגי המחשבה היהודית הפילוסופית-תיאולוגית, אשר הבינו כי אין הרבה טעם לסמוך על הנס בלבד. לשון אחר: רצועת עזה תמשיך ותישאר כעצם התקועה לה בגרונה של ישראל, שכן עצם הריבוי הטבעי הגבוה של תושביה והעדר כל מחשבה לגבי עתידם הוא זה שעלול לתקוע גלגלי כל נורמליזציה אפשרית – שלא לדבר על פערים כלכליים, אשר בכל מצב של הסכם ביום מן הימים ייראו כפרודיה על חוק-כלים-שלובים: זליגתם של עשרות אלפים אל תוך ישראל מתוך תקווה למציאת פרנסה. האם תסכים ישראל לכך? האם בנויה ישראל לכך?

ישראל היתה ונשארה, באופן יחסי, גוף דמוקרטי בודד ונטע הומאני יחידי באזור לא-אירופאי המצוי בשלבי התפרקות מתקדמים ממסגרות מדיניות בסיסיות לטובת תפישת עולם פונדמנטליסטית-דתית-טהרנית, ואשר מבקש ברובו לתלות את כל צרותיו בישראל ולחסלה כמעין שעיר לעזאזל. דבר זה, כך נראה, אינו עתיד להשתנות בהמשך. ישראל, כמובן, אינה טלית שכולה תכלת, אך בהשוואה להתנהלות האזור כולו הרי שחטאיה השונים מולבנים במקצת, לפחות בחלקים שונים של דעת הקהל המערבית. העולם הוא אולי 'גוילם', אך אינו מטומטם לגמרי.

Last but not least – האם להיכנס לרצועת עזה או לא? בהכללה גסה נראה כי המחיר שישראל משלמת עתה הוא עדיין נמוך-יחסית בבחינת הקטנה מבין כל הרעות האפשריות. כך או כך, המשך תגובתה של ישראל בפסים הנוכחיים הוא היחידי היכול עוד להשאירה, אולי, במשפחת העמים המתורבתים, וכאן חוזר ומתגלגל לו הכדור חזרה אל פתחה של ישראל, nolens volens, אשר בהקשר זה תמשיך ותתקשה לערוך סינכרוניזציה בין הרצוי למצוי, שפירושו: בין וילה בג'ונגל לבין ג'ונגל בווילה.

פתרון קסמים אינו בנמצא. השאלה אינה רק שאלת הדברים שעליהם ישראל תצטרך, אולי, לוותר או לשנות (שטחים, הגדרת המדינה, התנהלות מוסרית) – אלא בראש ובראשונה אם ויתורים ו/או שינויים אלה או אחרים כלל יעזרו, לטוב ולרע. למותר לציין כי לאיש אין תשובה לשאלה זו.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אסתפק בהערה אחת
אליצור סגל (שבת, 26/01/2008 שעה 22:08) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היות ואינך מעונין שאגיב אסתפק בהערה אחת -
אין שום בעיה דמוגרפית ביהודה ושומרון ללא עזה.
יש באזור כמליון ערבים וכשלוש מאות אלף יהודים.
הילודה היהודית היא ארבעה אחוז בקרוב לשנה והערבית רק שני אחוז בקרוב לשנה.
בגלל ההקפאה בת שנתיים יש היום דרישה עצומה למגורים באזור.
יש צורך לבנות בדחיפות מאה אלף יחידות דיור לשנה עבור מאה אלף משפחות חדשות הרוצות לגור באזור.
בפחות משלוש שנים ניתן להגיע לרוב יהודי מוחץ ואת השאר תעשה הילודה היהודית שהיא כאמור כפולה ויותר מהילודה הערבית.
עד כאן
אליצור
_new_ הוספת תגובהאסתפק בהערה אחת
אלכסנדר מאן (שבת, 26/01/2008 שעה 22:23)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי שום בעייה שתגיב במקום זה, אשר בו הדיון פורה בהרבה מאשר אצלי בבלוג, שם הוא מצומצם ומצונזר.

האמת היא שאין לי נתונים על המספרים שהצגת, כך שאינני יכול לקבוע מה עולה מסטטיסטיקה זו או אחרת, אך לא זו הנקודה. הדבר שעליו יש לחשוב הוא שאלת הדרישה להחלת חוק שווה עבור כל אדם שנולד בין נהר הירדן והים התיכון, אשר לשיטתי ייתקל באהדה רבה בעולם כבמקרה דרום-אפריקה לשעבר (ואין זה אומר שהמדובר בשני מקרים דומים או זהים), שכן הדינמיקה תהיה בדיוק אותה דינמיקה, עם או בלי אלוהים.

האם ישראל במצבה הנוכחי בנוייה למצב מסוג זה, אשר יעמיד את רעיון המדינה היהודית והדמוקרטית בסימן שאלה אחד גדול?
אני כמובן אשמח לשמוע את דעתך בנדון, אך אנא קח בחשבון שרעיונות מסוג ''ממלכה אחת גדולה שכל אזרח יצביע לפרלמנט בירושלים או ברבת עמון בהתאם למוצאו'' לא ייתפקדו להבנתי באזור זה.

נראה כי אולמרט מבחינה זו צדק, עת טען כי מדינת ישראל תהיה 'גמורה' אם לא תבצע את המדיניות הנחוצה ביו''ש (ראה http://e.walla.co.il/?w=/1/1202442 ).
_new_ הוספת תגובהאסתפק בהערה אחת
לוי (שבת, 26/01/2008 שעה 22:32)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נדמה לי שהאירופאים מתחילים להפנים שהאיסלם מנסה לנשל אותם מאדמתם . עובדה זו תשנה את עקרונות מחשבתם .
שים לב שהערבים הישראליים שוללים את קיומה של מדינת ישראל .
_new_ הוספת תגובהאסתפק בהערה אחת
אלכסנדר מאן (שבת, 26/01/2008 שעה 23:32)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אכן, בשנים האחרונות ישנה מגמה של 'כבדהו וחשדהו' כלפי האיסלם ברחבי מערב-אירופה, ותופעה זו נותנת לעיתים את אותותיה בהתייחסות פנימית אל מדינת ישראל: ישנם כיום הרבה יותר אירופאים אשר מפרשים את הסכסוך במזה''ת באופן שונה מאשר עשו זאת בעבר. הנטייה להאשים את ישראל באופן אוטומטי כאילו התאיידה לה בשנים האחרונות, מה שלשיטתי אינו אומר שהבעייה בארץ נפתרה: הדרישה להחלת 'קול אחד עבור אדם אחד' עלולה להישמע בעתיד בקול רם ותקיף, אם ישראל תמשיך במדיניות הסיפוח דה-פקטו בשטחי הגדה המערבית.

באשר לחלק השני של הערתך, הרי שלדעתי כעת הוא הזמן הבשל ליצירת חוקה שתכריז סופית על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, שפירושו: מדינה שתרבותה ואורך חייה על פני לוח השנה הנו יהודי, וכי שפתה הראשית הנה עברית וכי היא דמוקרטית ושומרת זכויות אדם. התמהמהות בקבלת החלטה בנושא זה לא תשפיע לטובה על מרקם החיים הפוליטיים בישראל, להבנתי.
_new_ הוספת תגובהאסתפק בהערה אחת
לוי (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 6:42)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוקה אינה מבטיחה דבר .
סיפר לי עולה מרוסיה הסוביטית שהחוקה הסוביטית הייתה יפיפיה היא כללה את כל זכויות האדם המערביות ובנוסף את הזכות לעבודה . למרות האות הכתובה המציאות היתה זוועתית .
חוקי היסוד של מדינת ישראל שמשו כלי אנטישמי ניבזי בידי אהרון ברק וערימת הזבל אשר ריכז תחתיו .
_new_ הוספת תגובהאסתפק בהערה אחת
אליצור סגל (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 8:51)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
אין שום בעיה דמוגרפית בסיפוח מידי של יהודה ושומרון.
יש במקום מליון ערבים ושלוש מאות אלף יהודים.
הילודה הערבית ביהודה ושמורון נמוכה מהילודה היהודית שבתוך הקו הירוק.
הילודה היהודית ביהודה ושומרון יותר מכפולה מהילודה הערבית שביהודה ושומרון.
ביום יש מחסור עצום בדירות ליהודים ביהודה ושומרון - אם יוסרו מגבלותה בניה הרי שתוך שנתיים לכל היותר יהיו מליון יהודים ויותר בי''ש והרוב היהודי יגדל כל הזמן בזכות הילודה הגבוהה.
יש היום בקירוב חמישה וחצי מליון יהודים בישראל.
יש עוד מליון ''אחרים''.
ויש עוד מליון ערבים.
בי''ש יש עוד מליון ערבים.
הפאטה מורגנה של הבעיה הדמוגרפית נוצרית מכך שמחברים את כמליון ה''אחרים'' לערבים.
אבל אין לך טעות גדולה מזו.
שלוש מאות אלף בקרוב מה''אחרים'' הם קרובי משפחה דרגה ראשונה של יהודים - בני זוג של יהודים, ילדים של יהודים, הורים של יהודים.
שלוש מאות אלף נוספים בקירוב הם קרובי משפחה דרגה שניה ושלישית של יהודים - נכדים, גיסים, ונינים של יהודים.
עוד ארבע מאות אלף הם אנשים כמו הכושים העבריים מדימונה או פועלים זרים וכד'.
למעשה צריך לצרף את כל מליון ה''אחרים'' ליהודים.
עכשיו המתמונה תראה כך -
כשישה וחצי מליון יהודים וקרוביהם. מול שני מליון ערבים.
רוב יהודי של שמונים אחוז בערך בכל השטח.
זה מספיק בהחלט גם בלי לנקוט אמצעים הכרחיים שכל מדינה אירופית נוקטת בהם היום כדי להתגונן מהשטיפון המוסלמי.
אליצור

מעבר לזה הפרתון לאכולוסיה ערבית הוא הגירה - במקום לפשוך עליהם אין סוף כסף צריך לקחת את הכסף לתת לכל משפחה מאתים אלף דולר עם כרטיס טיסה לכל מקום על פני הגלובוס שבו יוכלו למצוא את עושרם ואושרם.
זה חסכוני מוסרי ואמיתי יותר.
אליצור
_new_ הוספת תגובהכבר הערת את השגיאה אתמול
דוד סיון (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 10:31)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. הנתונים שאתה מציג נכונים רק בחלקם.

יש בישראל
1.3 מיליון מוסלמים כולל אלו במזרח ירושלים,
3.5 מיליון מוסלמים.
תוסיף לזה את הדרוזים והנוצרים וכבר עברת את ה-‏5 מיליון מתוך סה''כ אוכלוסיה של כ-‏11 מיליון.

לכן דבר אחד ברור שלא מדובר על רוב של 80%.

ב. עוד לא אמרנו כלום על הבעיות הקשורות בנתונים הדמוגרפיים ובתחזיות לגביהם.
_new_ הוספת תגובההרמב''ם, היינה ואחרים - איך לקבל מאליצור 200 אלף דולר
מיכאל שרון (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 22:19)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לח''י
(לממונך חיכיתי ידידי)

אליצור היקר באדם, מה יש לעשות כדי שגם אני יקבל ביד קש מאני 200 אלף דולר?

צריך להתאסלם בשביל דבר כזה? זה פשוט, מרימים שתי אצבעות ואומרים איזה משפט, והופס, הממון גולש לכיסי מכנסיך, שהתרחבו על בעליהם מזה הרעב בעת הזאת.

בעניין זה, אפילו מורך ורבך הנשר הגדול, הוא הרמב''ם התאסלם בתקופה מסויימת בחייו, כפי שהעלה במחקרו פרופ' מנחם בן ששון.

ראה בעניין זה את הכתבה המענגת ''בדרך אל הצ'ולנט'' אודות חגיגת 210 שנה להולדת היינה, על ידי חובבי היינה בישראל.

אף עבדך הנאמן לא טמן ידו בצולנט מלהגיב שם, תגובה 25, אודות הייקים. ויש תגובה נוספת שלי לפני זה המביאה מאמר שלי על היינה, בלוויית המחשה ממוסיקה מאין כמוה יפה לאוזן של רוברט שומן.

''ובא לציון גואל ומאתיים אלף דולאר לכיס עניו''
_new_ הוספת תגובההרמב''ם, היינה ואחרים - איך לקבל מאליצור 200 אלף דולר
לוי (יום שני, 28/01/2008 שעה 7:32)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלום אדוני המלך מזמן לא שמענו ממך .
פרופ' ינטלוביץ מן הסתם יגלה שמושה רבינו התנצר ואיתו 70 הזקנים .
לתשומת לבך ציטוט מעיתון אנטישמי אין בו ראיה כאשר מדובר בנושא יהודי .
באשר ל-‏200000 דולר יהיה עליך להציג ראיות שהגעת לפלשתינה (אי, אי , אי...) לפני הצהרת בלפור וגם זאת באישור המופתי הגדול .
יתכן שתמורת שוחד של 50 אחוז , כמקובל במאפיה , תצליח לקבל את האשורים המתאימים . אגב , לתשומת ליבך , שלום עכשיו התמחו בהנפקת עדויות שקר ומסמכים מזויפים .
_new_ הוספת תגובהדברים חביבים, עלם חמודות :)
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 8:49)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההאם זו סיבה מוצדקת להתנצרותך?
לחמניה חמה (יום שישי, 01/02/2008 שעה 10:27)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תספר לנו על הרגע שבו גילית את ישו.

חלקים דולים של הערבים הנוצרים ברמאללה, אבו דיס ויותר מבית לחם כבר היגרו לאמריקה מאז 1994. מעניין אם מישהו זוכר מה בדיוק קרה ב-‏1994 במקומות האלה.

וגם תראה מה קורה לכמה האלפים המועטים של ערבים נוצרים בעזה...

זה מוכיח שהיית צריך לומר 3 פעמים אללה ולקבל את הכסף שהבטיחו לך ולברוח לחו''ל.
_new_ הוספת תגובהשאלה
theWatcher (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 0:45)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה ב- CIA FACTBOOK רשום:
Population: 2,535,927
note: in addition, there are about 187,000 Israeli settlers in the West Bank and fewer than 177,000 in East Jerusalem (July 2004 est.)

Population growth rate: 2.985%
Total fertility rate: 4.17 children born/woman
Net migration rate: 2.71 migrant(s)/1,000 population

האם ספרו את ''ערביי ישראל'' ביחד עם ''ערביי הגדה'' או ביחד עם ''ערביי עזה''? ולגבי ההגירה מי מהגר ליהודה ושומרון ומי מהגר לרצועת עזה?

הנה מה רשום על עזה
Population: 1,482,405
Population growth rate: 3.66%
Total fertility rate: 5.64 children born/woman
Net migration rate: 1.43 migrant(s)/1,000 population
_new_ הוספת תגובהשאלה
אליצור סגל (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 10:32)
בתשובה לtheWatcher
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
היה בפורום דיון בעבר והמסקנה שלי ממנו היתה שזה ענין מעגלי ואין טעם להמשיך בו.
בכל מקרה עבורך אביא כמה נקודות.

היה מפקד של הרשות נדמה לי ב1997.
במסגרת אותו מפקד הם ספרו גם:
כשלוש מאות אלף ערבים הגרים מחוץ לאזור יותר משנה.
כמאתיים אלף ערביי מזרח ירושלים
כמאה וחמישים אלף כאלו שקיבלו אזרחות ישראלית.
כלומר, בערך שבע מאות אלף שלא היו צריכים להספר.

מאז הם מחשבים את תוספת הילודה אבל אינם מחסירים נפטרים ומהגרים החוצה.

כלומר: אם הילודה שלהם היא שני אחוז לשנה בערך הם מוספים למספרים כאן את הנולדים מחוץ לאזור את הנולדים במזרח ירושלים ואת הנולדים כאזרחים ישראלים.
כמו כן הם אינם מחסירים מהמספרים את הנפטרים כאן או בחו''ל ואת המהגרים החוצה.

כך נוצרו מספרים מפלצתיים.

זה הכול פאטה מורגנה - בי''ש יש לכל היותר כמליון ערבים, וכנראה פחות, אפילו הרבה פחות. ובעזה עוד כמליון ערבים, וכנראה פחות, אולי אפילו הרבה פחות.
לכן הפתרון היחיד הישים הוא לספח מיד את י''ש.
אליצור
_new_ הוספת תגובהשאלה
אריה עירן (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 17:49)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אליצור ידידי . סיפוח ללא טרנספר זו שגיאה .
_new_ הוספת תגובהשאלה
אליצור סגל (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 18:01)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
יכול להיות אבל גם השארת המצב הנוכחי הי שגיאה - השאלה מה שגיאה הגדולה יותר.
הרי כבר דנו בזה כאן - את כל הכסף המבוזבז על גדר הפרדה ופרונות מוזרים שונים צריך לתת ישירות לערבי הפרטי יחד עם כרטיס טיסה למקום אחר על פני הגלובוס.
ממילא כמעט כל שכבת הגיל בין 20 ל40 של ערביי י''ש רוצה להגר צריך רק לתת להם את האפרות לממש את חלומם.
אליצור
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
ע.צופיה (שבת, 26/01/2008 שעה 23:15) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נקודת התורפה היום היא במנהיגות הקיימת בשני הצדדים.
אולמרט ניסה ל''סחוב'' את העם תחת הסיסמא ''התכנסות''אך נכשל.30 מנדטים אינם ''סחיבה''מספקת לפתרון מסוים.
מנגד אבו-מאזן ,אינו מנהיג של רחוב אלא של דיפלומטיה.
מי שכנראה כן יכול ל''סחוב'' את הרחוב הפלשתינאי לכוון מסוים הוא ברגותי,אך ,רק שינוי קיצוני בעמדותיו יביא לבחינת שחרורו מהכלא.
מנגד צפוי הצמד ביבי-ברק לנצח בבחירות 2009 ולנהל את המדינה בשנים שלאחר מכן.
החמאס מבין כי אף אחד לא יתן לו מדינה במתנה. לכן עליו להמתין לקבלת העצמאות הפלשתינאית ורק לאחר מכן לנסות ולהשתלט עליה.
ישראל תהיה חייבת בזמן הקרוב להפסיק את ירי הקסאמים.אף פוליטיקאי לא יעז ללכת לבחירות תחת טיפטוף של קסאמים. מנגד, נראה לי שהחמאס מבין שתועלת מעשית אין בירי הזה,הוא אינו מביא תוצאות.
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
אלכסנדר מאן (שבת, 26/01/2008 שעה 23:29)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וכיצד תפסיק ישראל את ירי הקסאמים?
מהו המחיר הפוליטי לכך?
האם אתה באמת חושב שלאחר טראומת לבנון-שניה, תושבי ישראל בנויים למה שאולי יכונה בעתיד 'טראומת עזה ראשונה'?

שאבין אותך נכון: האם אתה מציע לכבוש את עזה מחדש?

אני חוזר וגורס כי הטילים הנם בעייה שאינה ניתנת לפיתרון בשלב זה, שכן הפיתרון עלול להתגלות כרדיקאלי מן הבעייה עצמה. יש לשקול להמשיך ולשבת בשקט מתוח שפירושו בשלב זה לתת לעזה 'לזלוג' אל תוך צפון סיני, תוך המשך פעילות בט''ש נוכחית בגבולות הרצועה לשטח מדינת ישראל.

להבנתי, גבול פתוח ושוקק בין עזה למצרים הוא אינטרס ישראלי ממדרגה ראשונה, על כל הבעיות והסכנות הכרוכות בכך.
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
ע.צופיה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 6:23)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. אני מסכים כי גבול פתוח בין עזה למצרים הוא אינטרס ישראלי,למרות כל הסכנות הכרוכות בכך.
ב.ירי הקאסמים,למרות ''מחירו האפסי'' בחיי אדם,הןא מסוכן מאוד מההיבט המורלי וכבר עכשיו יש לו השפעה שלילית ניכרת.
לכן חובה להפסיקו. הירי אינו דבר ספונטני,אלא דבר מחושב,לכן יש לו ''מחיר סביר''. מהו המחיר הסביר לטעמי?
הפגזה ישירה למרכז ערי הרצועה בתגובה מיידית לכל קאסם או ירי אחר. נכון, יש לזה היבטים קשים בתחילה,אך לאחר זמן תבוא התמורה.
מלחמת לבנון השנייה היא ההוכחה המוחלטת ליעילות הצעתי. שום דבר לא הרתיע את החיזבאללה חוץ מהכאת האזרחים עד שקול זעקתם נשמע. במלחמת לבנון ישראל קיבלה זמן נאות לפעולה שלצערנו לא נוצל כיאות. אם הפעם נדע לנצל זאת כיאות נפתור את בעיית הקאסמים.
איני מציע לכבוש את רצועת עזה, אבל צריך,כנראה, לכבוש שטחים מסוימים למטרות טקטיות(בלבד).
אני גם תומך בשיח ישיר,על בעיות יומיום,עם החמאס.זה אף פעם לא הזיק או מזיק.
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
אריה עירן (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 6:40)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1- המצרים סרבו עד היום לספח את רצועת עזה . בלי זה גבול פתוח שם רע לנו .
2- אתה מציע ירי ארטילרי על אזרחים . מאדם שמתנגד לפיצוי-פינוי הומאני זה מפתיע .
3- תקיפה של אזרחים כענישה ללא מטרות מדיניות מחזקת מוראלית את המותקפים למרות הסבל .
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
ע.צופיה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 7:25)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המצרים אינם יכולים לאפשר לעצמם ,לאורך זמן,גבול פתוח וחופשי לחלוטין,כפי שהוא בימים האחרונים, ללא פיקוח והשפעה על הנעשה ברצועת עזה.
מאחר ונטילת האחריות על רצועת עזה היא מהלך מורכב,יש להניח שבזמן הקרוב הגבול יתייצב על מעבר מפוקח מעל הקרקע וחופשי ,כפי שהוא כבר הרבה שנים, מתחת לקרקע.
מה שניתן להעביר מעל הקרקע,ניתן להעביר גם מתחת לקרקע.
ירי ארטילרי על אזרחים-כן. מה זה קשור לפינוי-פיצוי?
תקיפה על אזרחים כאמצעי נגד לתקיפת אזרחים מהצד השני, מקובל בהרבה מלחמות. אתה חובב היסטוריה, בטח תמצא עשרות אסמכתאות.
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
לחמניה חמה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 10:23)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה צודק במאה אחוז לפי ראייתך הבהירה את המצב בעזה:

א. אין ספק כי גבול פתוח בין עזה למצרים הוא אינטרס ישראלי,למרות כל הסכנות הכרוכות בכך.למרות שהמצרים אינם יכולים לאפשר לעצמם ,לאורך זמן,גבול פתוח וחופשי לחלוטין.

ב.ירי הקאסמים,למרות ''מחירו האפסי'' בחיי אדם,הןא מסוכן מאוד מההיבט המורלי. לא חשוב כמה ''אפסים'' ישלמו את המחיר עד אז, יש לו ''מחיר סביר''.

ג. ירי ארטילרי על אזרחים-כן. מלחמת לבנון השנייה היא ההוכחה המוחלטת ליעילות הצעתי. שום דבר לא הרתיע את החיזבאללה חוץ מהכאת האזרחים עד שקול זעקתם נשמע. תקיפה על אזרחים כאמצעי נגד לתקיפת אזרחים מהצד השני, מקובל בהרבה מלחמות.

ד. אני גם תומך בשיח ישיר,על בעיות יומיום,עם החמאס.זה אף פעם לא הזיק או מזיק. אתה מבין? זה אף פעם לא הזיק (-: (-: :-) :-)

אתה רציני?
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
ע.צופיה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 13:38)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן.
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
שלולית של חורף (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 15:35)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אני תומך בך וחושב שאין פתרון למצב.
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
לחמניה חמה (יום שישי, 01/02/2008 שעה 10:30)
בתשובה לשלולית של חורף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל הוא טוען שיש פתרון למצב. תספר לו שהפתרון שלו הןא בעצם לא פתרון.
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
ע.צופיה (יום שישי, 01/02/2008 שעה 12:38)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ספר לי, אני תמיד אוהב לקרוא שטויות.
_new_ הוספת תגובהאז הינה סיפור שטותי אחד
לחמניה חמה (יום שישי, 01/02/2008 שעה 13:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מיני אלף תגובה 110890 .
לרוויה!
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
אריה עירן (יום שישי, 01/02/2008 שעה 18:15)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה בדיוק הפתרון שלך ? לא הבנתי .
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
ע.צופיה (יום שישי, 01/02/2008 שעה 18:39)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על איזה פתרון אתה מתכוון?
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
אריה עירן (יום שישי, 01/02/2008 שעה 18:57)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוץ מירי ארטילרי על תושבי רצועת עזה שהצעת ולדעתי הוא פשע מלחמה , האם יש לך הצעה מדינית ?
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
ע.צופיה (יום שישי, 01/02/2008 שעה 21:15)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם בהצעה מדינית אתה מתכוון לכיבוש חלקים מעזה לשם אחזקתם ובעתיד סיפוחם למדינת ישראל,הרי כבר עניתי לך שתבונת הבורבונים מתאימה להצעתך.
אם אתה שואל להצעתי, הרי כתבתי על כך: דיבורים בצד כתישה!
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
אריה עירן (שבת, 02/02/2008 שעה 4:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מציע ירי ארטילרי על אוכלוסיה אזרחית ומשא ומתן מדיני .
אני מציע הדיפת אוכלוסיה דרומה וסיפוח . או פינוי-פיצוי .
השיטה שלך היא פשע מלחמה מובהק , תשאיר את רצועת עזה פלסטינית , ולדעתי לא תאפשר שום הסכם מדיני ואולי אפילו שיחות לא תתקיימנה .
השיטה שלי תהפוך את רצועת עזה לחלק ממדינת ישראל , כחלק מהמאבק על גבולות ישראל , הערבים יעזבו עם כסף בכיסם והמורסה תבריא .
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
ע.צופיה (שבת, 02/02/2008 שעה 8:17)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי זה מה שאמרתי כבר כמה פעמים: לא למדו דבר ולא שכחו דבר.
_new_ הוספת תגובהבהנחה שרק עמדה אחת נכונה
לחמניה חמה (שבת, 02/02/2008 שעה 16:39)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז זוהי עמדתו של אריה עירן.
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
אריה עירן (שבת, 02/02/2008 שעה 19:12)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבורבונים שלטו בצרפת 500 שנה .

מי היה הדמות הנשכחת אותה ציטטת ?
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
ע.צופיה (שבת, 02/02/2008 שעה 20:19)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה נאמר על הבורבונים לאחר שלואי ה-‏18 הומלך ,כמדומני בשנת 1830,ולאחר שנים מספר הודח.
מי בדיוק אמר זאת ,איני זוכר,אך ניתן לברר.
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
אריה עירן (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 5:39)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לבוא ולהגיד שהדעה החדשה לחלוטין - לביצוע הערכת מדיניות על פי השפעתה על גודל האוכלוסיה - היא בת דמות להשבת השלטון המלוכני בצרפת זה מגוחך .

אבל החזרת הפלסטינים לארץ ישראל לא נראה לשמאל הישראלי מגוחך .

יכולת למצוא משפטי מחץ מוצלחים יותר .

אני ממליץ לך לקרא על הטרנספר בהודו-פקיסטן-בנגלדש . שים לב במיוחד לתאריכי הסיום ולקירבתם להחלטה של האום על חלוקת ארץ ישראל . בין היתר זה מופיע בויקיפדיה , אבל אתה יכול לחפש מקורות טובים יותר .
שים לב שהצעתי היא עידוד הגירה ולא גירוש . מתן פיצוי ולא נדידה של מחוסרי כל .

מול זה אתה מציע ירי על אוכלוסיה אזרחית שהיא פשע מלחמה ! ואחרי הירי הבעיה נשארת לא פתורה !

גם 4 אמנות ז'נבה מופיעות בויקיפדיה .
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
ע.צופיה (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 7:29)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה, ממך ( בניגוד לכל מיני מאכלים המסתובבים פה בפורום) ציפיתי ליותר אינטלגנציה.
ההצעה שאתה מעלה(וכנראה שיש עוד כמה שחושבים כמוך)אינה רעיון בורבוני. משמעותה היא שוות ערך להחזרת הבורבונים לשלטון בצרפת במאה ה-‏19 ותוצאותיו.
שנית. לא מתאים לאדם אינטלגנטי כמוך לטעון שהשמאל תומך בהחזרת הפליטים למדינת ישראל. איני חושב שתמצא אפילו אסמכתא אחת.
ההקשרים שלך מדהימים לפעמים. מה הקשר בין חלוקת הודו לארץ ישראל? למה בכלל צריך לקרוא על כך בויקיפדיה?
אםן אתה מציע עידוד הגירה ללא כל לחץ מכל סוג שהוא,אין לי התנגדות,זה כדור הארץ חופשי,מי שרוצה להגר,שיהגר.אבל אם כרוך בזה לחץ כלשהוא לשיכנוע ולעידוד ההגירה -זה גירוש ואפילו בויקיפדיה לא מתצא פירוש אחר.
איני חושב שאני מציע פשע מלחמה . מתוך אילוצים אלו ואחרים, נאטו הפגיז את בלגרד,ארה''ב מפגיזה כפרים באפגניסטן שחשודים בהסתרת טירוריסטים ובבגדד כמעט נמחק רובע שלם שתושביו היו חשודים בלוחמה נגד האמריקאים ובני בריתם,ישראל מחקה רובע בבירות וחלקים מעיירות שלמות ולא גונתה על כך. מה שאני מציע אינו שונה מכל מה שמניתי. וחוץ מזה, אם זה יבטיח את קיומינו,אז שיהיה פשע מלחמה.
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 8:25)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1) בניגוד לדבריך חלקים מהשמאל תומכים בהחזרת הפליטים או חלק מהם. אינך מבדיל בין שמאל ציוני לשמאל רדיקאלי, ולכן אתה מטעה.

2) הודו/פקיסטן קשמיר: דומה שחשיבתך קצת מעורפלת, והמעניין הוא שאתה מציג עצמך כממוקד. כישלונך לראות דימיון, או למעשה, הטענה, ''איני רואה'', איני מבין, איני יודע, כל אלה לא יכולות להיות בסיס לשלול טענה, ממש כשם שבורות אינה מקור ידע. ובכן, חלוקת הודו נועדה לפתור קונפליקט בין שתי אוכלוסיות, וכך גם הצעת החלוקה כאן. כה פשוט, והאמת שהתופעה הנקראת ע' צופייה נראית לי משונה. ברור שדברי מעוררים בך תנגודת, הרי חשיבתי אינה שגרתית, הגם שקולעת, בעוד אתה מייצג בעיני כל מה ששבלוני, מקורנף, בנאלי ועבה עור באגף הניצי קיצוני של השמאל הציוני. למעשה, אתה פאשיסט, יקירי, ומהקשים.
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
ע.צופיה (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 8:37)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דעות הן ענין נזיל. אני שאלתי וביקשתי אסמכתאות. האם אתה מסוגל לספק?
לא אתעסק עם כשרונותיך הפסיכולוגיים. אחרים,גדולים וטובים ממני, כבר קבעו שאתה כשלון.
דבריך אינם מעוררים בי התנגדות,פשוט,קבעתי לי נוהג לא לקרוא ולא להגיב (במידת האפשר) על שטויות,לכן,אם תבדוק תראה כי שנים איני מגיב(ואיני קורא) את יומרותך בניתוח מהלכים.
אופן חשיבתך משעשע את קוראי הפורום הזה (ואולי גם אחרים) מזה שנים רבות ולא אני זה שיגרע מהם שעשועים.
אגב, הגדרתך לגבי מה שאני מייצג,מקובלת עלי.
_new_ הוספת תגובהלא חסר כאן כלום. פרט לעמדות ביזריות, ואנשים אטומים
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 9:13)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הן לשכל הישר והן לאנושיות פשוטה, טיבעית ובונה. בדור של הורי הנימצאים כאן משנות ה-‏20 המציאות היתה אחרת. אך רבים מהוותיקים היגרו לארה''ב וקנדה עם תחילת העליות הגדולות, וגבור החטפנות והפראות ותרבות הפרוטקצייה והקליקות של הבינוניים והקרייריסטים חסרי הכישורים במציאות הישראלית. בשנים אלה, בהם מליון ישראלים מטובי הישוב היגרו מישראל לצפון אמריקה, רווח בישראל הפתגם: כל ממזר מלך. כיום, כפי שאנו רואים בדבריך, הדברים התהפכו, ודווקא עמדות של שכל ישר מוצגות כחריגות, בעוד עמדות ביזריות מוצגות כתקניות, ומי שתרם מוצג ככישלון.

אבל יש כאן כל מה שצריך, למעט שכל ישר. יש בעייה פלשתינאית? למה עושים הכל, כל פילפול שבעולם, כל קומבינה שבעולם, לחמוק מתשלום פיצויים והתפייסות היסטורית? פיצויים? בבקשה, גייסו גם את הקהילה הבינ''ל, יפן, קוריאה, גרמנייה, סין, הרי מעוניינים בשקט תעשייתי במזרח התיכון.

לא יתכן שידברו כאן על כך ש''במדינה משלהם, הפלשתינאים ירצו לבנות במקום להילחם'', ומתחמקים מראיית ההרס הנורא שישראל חוללה בכלכלת הגדה ב-‏30 השנה האחרונות. לא יתכן שפרס יקים רק איזה פרק תעשייתי בשביל כמה מאות עובדים חרופים פלשתינאים בשכר רעב, ויתעלמו מההיבט הכלכלי הרחב.

לא יתכן שהחינוך בישראל יהיה כה ירוד, ולא יבחרו מורים על בסיס נתוני כוח אדם מתאימים, תוך הכשרה טובה. לא יתכן שיזרימו אשראי רק לשדרה של מקורבים לצלחת, במקום למצות את ההון האנושי ולטפחו. יש כאן הכל, דרושה רק הנשימה העמוקה בשביל לחרוג מאורחות חשיבה ביזריות ולחזור לשכל הישר האנושי.

אשר לי, נותר לי רק להתריע, לנסות קצת ''לטפל בהלם'', שזו צורה של זעקה ''משוגעים, רדו מהגג - אל תתאבדו ככה''.
_new_ הוספת תגובהלא חסר כאן כלום. פרט לעמדות ביזריות, ואנשים אטומים
ע.צופיה (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 9:23)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה שלך,לפי הכתוב לעיל,היא שאתה המשוגע שעומד על הגג וצועק לאלה שעומדים למטה ומנסים לשכנע אותך לרדת ''רדו מהגג-אל תתאבדו ככה''.
אין טעם להתווכח עם המלל הדייסתי (מזכיר לי את הדייסות בארוחת הבוקר בצבא הסדיר) שלך. אין אפילו מאין להתחיל.
אז בוא נסיים פה. כאמור,איני קורא את הגיגך ואיני רואה צורך להתייחס אליהם בכלל.
_new_ הוספת תגובה''איני קורא את *הגיגיך*'' הדברים נאמרו לי בעבר
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 9:58)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באותה נימה מבטלת - אך מצאתי לאחר מכן פלגיאטים כמעט מילה במילה אצל אלה שאמרו זאת לי או למקורבים לי, או שנהגו גם לאמר פרט ל''הגיגיך'' ''דבריך אינם קריאים, מי בכלל קורא אותם''? אבל שוב כעבור זמן הופיעו לתדהמתי פלגיאטים על ה''הגיגים'' והחומר ה''לא קריא'' הזה. בשנות ה-‏80 גם נהגו לאמר לי, ''לטובתך, כדאי שיצניעו אותך'' ו''בבניין הארץ תנוחם'', אך אלה שניכסו, לא חתמו ''ארץ ישראל'', אלא חתמו את שמם, שם משפחתם, ולעיתים שמות עמיתים לעבודה הגנובה הזאת.

כנראה קיבלת גרסה זאת, בבחינת חסיד שוטה, שכמאפאיני''ק בדרג בינוני או נמוך, אך הנהנה מחיים נעימים למדי, בעל ג'וב כלשהו, למד מתי הרגע בו כדאי לשתוק, או להפטיר איזו הערה מזלזלת.
_new_ הוספת תגובה''איני קורא את *הגיגיך*'' הדברים נאמרו לי בעבר
ע.צופיה (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 14:28)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טול דאגה מליבך וקורה מבין עיניך.
הגיגך מ מ ש לא מעניינים אותי,כאמור,איני קורא אותם ולכן הסיכוי שהעתיק אותם פשוט לא קיים. הסיבה שאני עונה לך היא,מתוך כבוד והגינות,שהגבת עלי דברי.
זהו.
_new_ הוספת תגובהההבט הכלכלי: האגף הימני בשמאל הציוני
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 8:33)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משמעותו אחת: ג'וב ממסדי, מעמד ממסדי, או הזרמת כספים מגורם ממסדי. מכאן גם הקירנוף.
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
אריה עירן (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 8:37)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני רחוק מלהסכים איתך . תודה אגב למחמאה . תראה , להתחיל בורבונים-לא בורבונים זה לא מתאים לי .
היחס כלפי הפגזות שמבצעת ישראל לעומת הפגזות של נאטו וארהב שונה . ראית את זעקות השבר כשהיה פגז תועה , או פצצת טון על בית מגורים .

אני מציע דברים פשוטים וברורים . עידוד הגירה באמצעים כספיים . זה מקטין את האוכלוסיה הפלסטינית . זה מפנה מקום לגידול האוכלוסיה היהודית , נושא שאתו אני מעודד . זה משנה את האיזון הדמוגרפי לטובתנו . את כל זה לא עושה ירי ארטילרי על עזה .

את נושא הטראנסר בהודו אני מעלה כי חלוקת הודו קדמה בחצי שנה להחלטת החלוקה אצלנו . הטראנספר בהודו הסתיים חודשיים לפני החלטת החלוקה . לדעתי הייתה לטראנספר בהודו השפעה על גיבוש ההצעה באום .

הודו חולקה ביום 15/8/47 החלטת האום על ארץ ישראל התקבלה ביום 29/11/47 .
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
ע.צופיה (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 8:45)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדגשתי- עידוד הגירה במובן התמים של המילה-מקובל עלי. עידוד הגירה תוך הפעלת לחץ,אפילו מינימלי-לא מקובלת עלי. לזה לא התייחסת.
ירי על עזה,אין כוונתו עידוד הגירה אלא הרתעת הצד השני מליירות עליך.
לא התעמקתי בנושא הודו פקיסטן,אך לא נראה לי שהמקרים דומים.
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
אריה עירן (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 11:07)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני בעד עידוד הגירה תוך פיצוי .
אם ואני מדגיש אם הפלסטינים יורים זכותנו לירות גם כן . עדיף ליד האוכלוסיה מאשר על האוכלוסיה . תוצאת לוואי תהיה ===> פליטים .
יש קשר אסוציאטיבי בין חלוקת הודו לחלוקת א''י . הקרבה של הזמנים מרמזת לכך .
פרטים על האירוע יש בויקיפדיה . קל מאד .
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
ע.צופיה (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 14:33)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה,אריה, תפסיק להתחמק !
או ממני או ממצפונך. האם אתה בעד עידוד ההגירה ל ל א כל לתץ שהוא? כן או לא.
רצה בימים אלה פרסומת יפה בטלויזיה,בה חיים כהן השף הידוע בא ומציע את עצמו להחליף את חיים יבין הפורש רק בגלל ששמות שניהם חיים.
ככה אתה בענין הודו וארץ ישראל: סמיכות התאריכים, אז מה?
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
אריה עירן (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 16:15)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן אני בעד עידוד הפלסטינים לעזוב בלי לחץ . אלא אם אתה חושב שתשלום זה לחץ . כי אני בעד תשלום לפלסטינים שעוזבים .
חיים כהן הודי או פאקיסטאני ? צחוק -צחוק .
תראה רעיונות מבשילים בזמן מסויים . פוליטיקאים ואחרים שואבים רעיונות ממידע סביבם . לדעתי יש קשר בין הודו-פאקיסטן לבין חלוקת ארץ ישראל לשתי מדינות . הקירבה בזמן גדולה מאד . אבל אם זה לא נראה לך אז עזוב .
_new_ הוספת תגובההעמדות של שנינו ברורות .
ע.צופיה (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 17:09)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי בעיה עקרונית או מצפונית עם הצעת כסף לאדם כדי שימכור את רכושו ויהגר.כאמור מתוך רצון וללא לחץ.
מנסיוני המקצועי אני יודע שלא ניתן לרכןש קרקע מערבים. הם לא מוכרים,לא ליהודים ולא בכלל.כמובן שיש פה ושם יוצאים מהכלל,אך זה מיעוט מבוטל.
_new_ הוספת תגובהאצל הימנמנים אומרים
לחמניה חמה (שבת, 02/02/2008 שעה 20:19)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''שום דבר אינו מצליח כמו ההצלחה''. חברינו השמאלנים מתעקשים משום מה לטעון מתוך ניסיונם ש''שום דבר אינו מצליח כמו הכישלון.'' וכיום הם טוענים ש''כשלון הוא ניסיון'' ושאין בונים ניסיון לאולמרא ללא כשלון.

ואת האימרה שלך שלמעלה אמר המרשל דומוריה, על אנשי-החצר של המלכים מבית בורבון, שחזרו למלוך על צרפת ב-‏1814: ''הם לא שכחו דבר ולא למדו דבר.''

המלך הראשון שלהם מ-‏1814 היה לואי סטניסלאס זאבייה. לואי השמונה עשרה.
_new_ הוספת תגובהאצל הימנמנים אומרים
אריה עירן (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 5:22)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בויקיפדיה , שאינה סמכות מדוייקת כתוב כך ''''בורבון זה, השמן'', כפי שקרא ויקטור הוגו בספר ''עלובי החיים'' למלך שארל העשירי, ''לא למד דבר ולא שכח דבר''.
בכל מקרה הבורבונים מלכו 500 שנה בצרפת .
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
אריה עירן (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 17:53)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מוצא כאלה בקלות . אני רק מופתע שזה מקובל עליך . ההפתעה נובעת מדעתך השלילית על עידוד ההגירה שאני מציע . גם לגזירת קטעים בצפון הרצועה התנגדת .
_new_ הוספת תגובהבעיה של עין צופיה
ע.צופיה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 18:25)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני מבין את תשובתך,מצטער.
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
אלכסנדר מאן (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 13:46)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. יש בינינו הסכמה מלאה לגבי נקודה זו. הרעיון הכללי מאחורי דבריי הוא שעזה תהפוך בהמשך לגורם שהסתפח לצפון סיני, על כל המשמע מכך, שפירושו: הכל חייב לבוא משם, היינו חשמל, מים, דלק, תרופות ועזרה הומניטארית. גם השקל חייב לפנות מקומו ללירה המצרית.

ב. גם אני בעד הפסקת ירי הקסאמים, אולם אני מטיל ספק רב אם ניתן להפגיז מרכזי ערים ברצועה מבחינה בינלאומית, כפי שהתקיים במלחמות עקובות-דם בעבר. אל תשכח שכיום התקשורת מפותחת בהרבה מלפני 50 שנה, ומובן שדבר זה לא 'יעבור' ללא גינוי ישראל חובק ומקיף (כולל הימנעות ארה''ב במועצת הביטחון), והעלאת שמותיהם של גורמים אלו או אחרים כמועמדים לתביעה במשפט בפני בית הדין הבינלאומי בהאג (והאמן לי שאינני מבקש חלילה להפחיד מישהו או משהו על ידי ניפנוף במילה זו).

ג. אני נגד מו''מ עם חמאס, שכן מדינה אינה מנהלת דו-שיח עם אלה שחרטו על דגלם את השמדתה.

-------

ארגו: עדיף גבול פתוח לחלוטין עם מצרים, הסרת המצור הימי לגמרי, והמשך פעילות בט''ש יומית מסביב לשעון. במידה והירי יפיל קורבנות בנפש בישראל, או אז יש מקום להסלמה בתגובה, שפירושו: גם אם תירה חזרה על אויבך, יש להקפיד על עקרון המידתיות. אני יודע שזה נשמע באוזניים מסויימות בעייתי, אבל הדרך האחרת תוביל את ישראל למדרון חלקלק שממנו לא תצא גם אחרי 10 וועדות חקירה.
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
ע.צופיה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 16:09)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תראה, עשינו בעזה כמעט הכל. הפסקנו כניסת פועלים משם לעבודה אצלנו,הקשנו על חיי היום יום בכל מיני דרכים,הפצצנו בתותחים בסמוך לישובים שלהם, הרסו מבני ציבור שונים, הרגנו מאות חמושים ,הטלנו מצור חלקי. שום דבר לא עזר, הקסאמים המשיכו. אז מה הברירה? לתת לירי להימשך? ואם הוא יחריף ויתחיל לפגוע בערים אחרות? אז מה לעשות אז שאי אפשר לעשות עכשיו?
נסיון העבר מוכיח כי רק פגיעה מסיבית במטרות אזרחיות,כולל אזרחים מצליח להרתיע. כך הפסקנו את מלחמת ההתשה עם מצרים,כך בלמנו מדי פעם ,בשנים 1995-2006, את ירי החיזבאללה (הפצצת תחנות כח,זוכר?)וכך הדפנו את החיזבאללה אחורה במלחמת לבנון השנייה. יש הבנה אצל בעלי בריתנו לבעיה שהקסאמים יוצרים. הסבר נכון, פעילות מדורגת ומידתית(כנגד מטרות אזרחיות) תתקבל בהבנה.
המחאס נבחר בדרך דמוקרטית,הוא המייצג הנכון של הציבור הפלסתינאי,הוא שכננו ולכן הוא הפרטנר הנכון שלנו לשיחות.
זה שנגיד שאין חמאס אינו מאייד את החמאס מהאזור.
מה שחסר לנו(ובזה שרון היה ''חזק'') זו נחישות. גם מעשה קטן,נראה גדול,אם עושים אותו בנחישות ולהיפך.
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
אריה עירן (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 17:59)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא ניסינו ''ענישה מדינית'' כהצעתי !
אני חוזר עליה לחדשים .
כתגובה לירי טילים על ישראל מעזה צריך צהל לתפוש שטחים ברצועת עזה בגודל יחסי לירי . שטחים אלה יהיו ללא אוכלוסיה ערבית ויסופחו למדינת ישראל .
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
ע.צופיה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 18:27)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה פתרון היאה לבורבונים.
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
אריה עירן (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 21:20)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה אתה עושה שגיאות כתיב ?

''זה פתרון היאה לבורבונים'' תכתוב עלי מה שצריך .
''זה פיתרון היאה לבבונים'' .

ידידי , לא 2 אותיות צריך למחוק . הכוונה ''ור'' אלא 2 מילים ''היאה לבורבונים'' .
ארטילריה על אוכלוסיה אזרחית ? כהצעתך ? נו באמת .
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
ע.צופיה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 21:29)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על מה אתה מדבר? אין לי בכלל שגיאות כתיב.
זה פתרון היאה לבורבונים- הבורבונים בצרפת אשר לא שכחו כלום ולא למדו כלום.
כן, אני איני מתבייש בהצעתי. בערבו של יום ,לא תהיה ברירה אלא להפעיל לחץ פיזי מסיבי על האוכלוסיה האזרחית.
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
אריה עירן (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 21:41)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מציע לבצע פשע מלחמה !
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
ע.צופיה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 22:49)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה, זה גורם לך לצמרמורת?
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
אריה עירן (יום שני, 28/01/2008 שעה 7:04)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא . רק מידה של זהירות .
לכן אני מציע עידוד הגירה בתשלום ולא טראנספר בכידונים .
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
אלכסנדר מאן (יום שני, 28/01/2008 שעה 2:28)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה חושב שתמצא הרכב ממשלה בישראל שיסכים להפציץ בעזה מטרות אזרחיות פרופר?

אני חושב שלא תמצא הרכב מסוג זה, גם לא עם נתניהו. הדבר היחידי שישראל יכולה לבצע – וגם זאת בעירבון מוגבל עד מאוד – זה מה שמכונה בז'ארגון המדיני 'תגובה-מידתית', שפירושו יכולת תגובה כואבת רק לאחר שרבים נפגעים בקרבה. לשון אחר: ישראל, מבחינת הקסאמים, יכולה להגיב-באופן-מידתי אך לאו דווקא ליזום, אלא אם כן תצליח למצוא מנהיג שנוי במחלוקת וחסר אחריות שיהיה מוכן לעמוד בלחץ בינלאומי כבד מנשוא ברגע שינסה לממש ולו חלק קטן מהצעותיך. למותר לציין כי בדור של מדיה חובקת עולם מנהיג מסוג זה ידרדר את ישראל לעברי פחת, ומעבר להפגנות ענק בחו''ל יביא גם להפגנות ענק בתוך עמו שלו, היינו בתוך ישראל. לדעתי, מקרה סרביה המחיש זאת היטב.

ארגו: כדאי לשכוח מרעיונות כאלה, ומהר – וזאת מעבר להשערתי כי מנהיג כזה אינו בנמצא, וטוב שכך הדבר.

הגיע הזמן להתעורר ולהבין שישראל מצוייה באחת הדלוזיות היותר מסוכנות שארבו עליה בתולדותיה, שפירושו:

-- הנהגת מצור מבלי להבין שהמדובר במצור (ראה דיון 4395 ).
-- התבוננות אפאטית בשבירת מצור מבלי לנצל מומנטום זה כדי לפתור את האנומליה עליה דיברתי.
-- דיבורים-גבוהים, איומים-ריקים, ולצערי גם הצבה אינפלציונרית של הכרזות אולטימטום מכל סוג שהוא – שהנם ביזיון מתמשך. מדוע לא ניתן לשתוק מעט?

אגב, רק לפני כמה שעות קראתי שישראל מחדשת את אספקת התשתיות השונות לרצועה (ראה http://news.walla.co.il/?w=/1/1226927 ), ללא כל ניסיון משמעותי (אף לא ברמת הצהרת כוונות) לבקש ולהטיל משימה זו [גם] אל פתחה של מצרים. הכיצד? האינך רואה שהתנהגות מסוג זה מהווה מכה למוראל לפחות כמו כל קסאם שהוא? האם העם שמנסה תמיד שלא 'לצאת פראייר' אינו סובל מוראלית ממצב חסר תקדים בינלאומי זה?

אני גורס שכל זה מצביע על דבר אחד מטריד: ככל הנראה אין שום מדיניות ברורה כלפי רצועת עזה, שלא לדבר על מחשבה סימולטורית על אפשרויות שונות של מעבר למשקפי הצבא (ראה http://news.walla.co.il/?w=/2975/1226672 ).

כאמור, ההצעה שלך של הפצצת מרכזי אוכלוסיה כפעילות יזומה לא תצליח להתרומם מעל גובה פני הים, שכן תפישה כוחנית זו מנוגדת לרוח הזמן, היינו לשאלת ההתמודדות הא-סימטרית. אנא קבל פרט זה כנתון שאינו הולך להשתנות בעתיד הקרוב. אוסיף ואומר שאינני בטוח שהפצצות מסוג זה יכולות לעזור כיום במשהו (וכלל לא בטוח כי עזרו בעבר, לפחות בקרב בני אירופה במלחמת העולם השנייה), וכנראה אף להזיק בטווח הבינוני, ועל כן כדאי ורצוי להתנהג כשחקן שחמט שמצוי במגננה תמידית.

ארגו: לבעיית ירי הקסאמים אין שום פיתרון בשלב זה, שכן כל פיתרון יהיה רדיקאלי מן הבעייה עצמה, ועל כן נדון לכישלון מהדהד ולדרדור מעמד ישראל בעולם אל שפל חסר תקדים.

-------------

ובאשר לחמאס – לא אמרתי שאין חמאס, אלא רק פסלתי אותו כפרטנר לשיחות. זו אולי נקודה שצריכים להפנים מעט: כל העניין הזה של לשבת ולשוחח עם מבקשי נפשך הוא אולי סוג של פטנט יהודי, שהגיע הזמן לרדת ממנו. יש בהחלט מצבים שבמסגרתם לא משוחחים, לפחות לא באופן רשמי.
_new_ הוספת תגובהבעיה של מנהיגות
ע.צופיה (יום שני, 28/01/2008 שעה 7:05)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם היו שואלים ,בשנת 1964, את ראש ממשלת ישראל דאז,לוי אשכול,אם הוא מאמין שהוא יהיה כובש לא פחות גדול מיהושע בן-נון,היה מפטיר משהו ביידיש וממשיך בשיגרת יומו. אם היו שואלים את משה דיין, לדעת רבים,גדול מצביאי ישראל בעת החדשה,שדוקא הוא ינחל מפלה צבאית מיידי המצרים,הוא היה ממצמץ מעינו היחידה. אם היו אומרים לאולמרט ופרץ בעת היבחרם להנהיג את המדינה בחודש מאי 2006,כי תוך זמן קצר הם יהרסו עד היסוד רובע גדול ועיירות שלמות בלבנון,היו מצחיהם מתקטים בצורה מדאיגה.
לא הנהגה יוצרת את המציאות,המציאות מוצאת את ההנהגה המתאימה.
אם תגיד לציפורה ליבני,כי יתכן שבעוד חודש לאחר שהוכתרה כראש משלת ישראל,היא תאלץ לתת הוראה לצבא להיכנס בשצף-קצף למרחבי רצועת עזה בעקבות הפלת 2 מסוקים על ידי החמאס,כנראה תזכה בהרצאת מלומדת ומנומקת בת שעתיים למה לה זה לא יקרה.
ולענין המידתיות:לא הייתה שום מידתיות בכיבוש סיני,הגדה המערבית ורמת הגולן בגלל חסימת מעבר ספינות ישראליות לאילת.
לא הייתה כל מידתיות בכיבוש לבנון עקב הפגזות על קרית שמונה וסביבותיה בסוף שנות ה-‏70 ותחלת ה-‏80.
לא הייתה כל מידתיות במלחמת לבנון השנייה עקב חטיפת 2 חיילים.
בכל שלושת המיקרים שמניתי העולם קיבל את תגובת ישראל כהולמת את הנסיבות.
אין מניעה שגם תגובה בלתי מידתית ברצועת עזה,אך הולמת מספיק להפסקת ירי הקאסמים,לא תתקבל בהבנה על ידי אומות העולם.
בכל תגובה מידתית יש כייון חד סיטרי. הצד האחד מותח עוד קצת את החבל ואתה מגביר את תגובתך בהתאם.התוצאה: בסיכומו של דבר עשית בדיוק את הדבר שרצית להמנע ממנו,אך במאוחר ,במחיר כבד ובתוצאות חלקיות.
מה שאתה בעצם מציע,זה ,להשלים עם מצב שבו יש כירסום בריבונותך ואתה רואה בזה את הרע במיעוטו.
לי זה לא נראה ונשמע הגיוני.
במאמר שלי ''דיבורים בצד כתישה'' הבאתי כדוגמא את חרם השיחות שהטילו מדינות ערב וחלק ממדינות האיסלם על מדינת ישראל משנת 1948 ועד 1979. האם החרם הזה הועיל להן? מנקודת מבטן זה היה כשלון מוחץ. יתכן שאילו היו מנהלים שיחות (הכוונה ברמה הרשמית)-רמת הגולן הייתה נשארת סורית ויו''ש הייתה ממשיכה להיות גדה מערבית לממלכת ירדן.
ברוח זו אני רואה גם את חרם השיחות עם החמאס.
אני מסכים איתך שהפתרון לרצועת עזה צריך להיות חד.
שיחות על קיום שכנות שקטה תמורת שחרור כל הבלמים והמעצורים.
לדעתי,מנהיגי החמאס הם אנשיפ פרגמטיים מאוד.
_new_ הוספת תגובהמי ראה את הסרט ''בזמן שישנת'' עם סנדרה בולוק ?
אריה עירן (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 6:44) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בראק חוסיין אובמה שגדל והתחנך באינדונזיה שאמו אטאיסטית ואביו כושי מוסלמי מקניה ניצח את הילארי קלינטון בקרולינה . הכינו ווזלין !
_new_ הוספת תגובהוואללה. סוף סוף מנהיג ממשי, כמו הוגו צאבז
מיכאל שרון (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 23:11)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רבותי, הנאו ליברליזם כשל בגדול, ידידים שלי בגרמנייה למשל מדווחים שאי אפשר לגמור את החודש, הדלק התייקר, הכל התייקר, אנשים חסרי תקווה, רק שכבה מעונבת של אקסקוטיביים מריחים את התקרה עם משכורת עתק ודופקים את העם. העסק לא עובד. אובמה הוא התקווה של האנושות החופשית, ולעזאזל המטומטמים שלא תופסים עוד ששוגלים אותם בגדול עם דיבורים רמים על ליברליזם, כשרוב משקי הבית במערב דומעים. הספקולנטים והספסרים הם העליתה החדשה, מאחורי דיבורים של דרויניזם חברתי. החזקים באמת אינם הספקולנטים והטפילים, אלא השכבה היצרנית, הממציאנית, ולא יזמי עסקות נוכלות. שימעו כאן את היצורים היבשים שמדברים על ''הכלכלה הנכונה'' -אלה בכלל ניראים לכם בעלי ערך מקדם נתיבים ממשיים? אנשים בעלי יכולת ליצור קונספטים חדשים? או טפילים עקרים, פראים ברבריים שעוטים חליפות על צחנתם העקרה?
_new_ הוספת תגובהאנטישמים יהודים יאמרו לך במצב כזה
לחמניה חמה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 10:01) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שהמתנחלים ('מתנחבלים' בלשונם המסריחה) והימנמנים רוקדים על הגגות מרוב שמחה וצהלה על שאזהרתם מתקיימת והטרור מתחזק, וממשיך לשגר רקטות ומחבלים. להסברים נוספים ראה את הלינק הנ''ל: תגובה 110912 .
_new_ הוספת תגובהכמה דוגמיות של הארה ((והערה)
לחמניה חמה (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 11:08) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והפעם נתמקד בדבריך אלה. אז מה היה לנו....

• ''.... כפי שסברתי בעבר, נראה כי הרבה יותר קל לצאת מרצועת עזה מאשר להוציא את עזה מראשם של הישראלים'' ---- >>>>> עזה בכלל לא בראשם של הישראלים אלא הקסאמים שנורים משם עלינו. לא היו קסאמים, זה לא היה בראש. אז נא לדייק.

• ''מצב המצור שישראל כפתה על הרצועה מנע אולי יבוא נשק מאסיבי'' ---- >>>>> שוב, ישראל לא כפתה שום מצור על עזה.

• • עזה מעולם לא היתה במצור, וגם בשיא ה'מצור' לפני שבוע וחצי עברו משאיות עם מזון ועיתונאים לתוך הרצועה.
אנשים, סחורות, נשק, סמים, זונות וטרוריסטים עברו ועוברים מתחת לציר פילדלפי ומעליו בחסות ה''משטרה'' המצרית.
ציר פילדלפי נפרץ לראשונה בגלוי ולאור השמש יותר כמהלך תעמולתי של החמאס.
לכן אני מסכים עם קביעתך האחרת והמנוגדת לקביעתך הראשונה ש''ההתעקשות על גבול סגור בין מצרים לרצועה לא הועילה בדבר, שכן חומרי הנפץ ממשיכים וימשיכו לחדור לשם גם בעתיד.'' זה כבר מדוייק יותר.

• ''השאלה המרכזית של מעבר לשלום-כן או שלום-לא, היא שאלת הגדרת זהותה של מדינת ישראל. '' ---- >>>>> מה באמת? אנחנו צריכים שהפלסטינים יסכימו או יגדירו לנו את זהותנו היהודית? אתה עד כדי כך רציני? אז למה שאנחנו לא נקבע להם את זהותם בתמורה. אתה חושב שזה יעבוד? לא ידעתי שמדינה צריכה שישות אחרת תגדיר אותה לעצמה. אתה חושב שגם גרמניה או צרפת תרצה שהפלסטינים או התורכים יגדירו אותן?
האם אבו עבאס צריך לחתום לנו שהוא מסכים כיצד אנחנו, ההריבונים של מדינתנו, נגדיר את עצמנו? אנחנו לא מגדירים את הפלסטינים ושהם לא יגדירו אותנו. אנחנו נקבל או נקבל את מה שהפלסטינים ינפיקו, והפלסטינים יקבלו או לא יקבלו את מה שאנחנו הנפקנו (בינתיים הם לא מקבלים אותו).

• ''נראה, למרבה הצער, כי נאום ההספד של דיין המנוח על קברו הטרי של רועי רוטנברג ממשיך לסמל את המציאות החוזרת ומתגלה בסביבתה המיידית של ישראל.'' ----- >>>> מסתבר שלא כיבושי 67' שינו את תמונת המזרח התיכון. אלא דווקא כיבושי 48' וכל המלחמה בטרור שבינה לבין 56', 67' ועד ימינו.

• ''האם להיכנס לרצועת עזה או לא?'' ---- >>>>> אני מקבל את הבחנתך השקולה והבלתי מתלהמת. ואני חרד מקלי דעת שדורשים כניסה מיידים, כיבוש חלקים מעזה וכו' וכו'. כל עוד המחיר סביר, ישראל צריכה להמשיך את מדיניותה הנוכחית, ואף להחריפה. כלומר, יותר תקיפות ממוקדות, סיכולים ממוקדים, מארבים חודרים, תקיפת תשתיות טרור, תוך התאמצות לפגוע כמה שפחות באוכלוסיה (הגם שהיא אוהדת ומשתפת פעולה עם הטרור). אבל לחץ מתמשך בעצימות גבוהה ללא הפסקות למנוחת הטרור, יתנו את אותותיהן בעוד שבוע, חודש, או שנה, אבל יתנו. כמו שהוא נתן ונון ביו''ש (והנוכחות הפיזית שלנו בתוך יו''ש היא גורם מסייע ותורם וחוסך בהרג בני אדם, ערבים כיהודים. אבל כניסה לכיבוש כל הרצועה או חלקים ממנה תשנה את סדר הכוחות, תגרום להגדלת נקודות החיכוך בין חיילינו למחבלים, תחשוף את חיילינו להתקפות קלות של הטרוריסטים ולא תתרום היום יותר מאשר מה שיש לנו כבר ביד.
_new_ הוספת תגובהאנחנו כנראה המדינה היחידה בעולם
אבי גולדרייך (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 11:18)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמספקת חשמל לייצור רקטות לשם הפגזת תחנת הכח ממנה מסופק החשמל.

בכלל בנוגע להספקה , אולי תואיל מדינת ישראל להפנות את תשומת לב ממשלת החמאס שניתן להסב את המינהרות להעברת הנשק לנתיב לדלק ותרופות .
_new_ הוספת תגובהלגולדרייך ואליצור - המשחק שלכם, נדל''ן, הוא אכן חשוב, אבל מסוכן
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 1:01)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי אליצור יהודי לא טיפש, וברור לו כמו שברור לי שהמצב שונה היום מתקופת יהושע בין נון. אז היה מדובר בעם נודד, ללא אמצעים, שחיפש קרקע להתיישב, ואילו כיום בני הדת היהודית הינם בעלי אמצעים ובעלי נדל''ן בכל מקום בעולם שהם נימצאים בו.

זכותכם, הרי כאיש יודע תורה בוודאי ברור לך, שאין אתה מצאצאי בית שני בסבירות של 95% עד 98% שהרי בהבטחה האלוהית הטריטוריאלית נאמר, ''לזרעך אתן'' וכי אתה מזרע אברהם? הפלשתינאים - גינטית רבים מהם צאצאי בית שנישארו כאן והתאסלמו, הם מזרע אברהם עשרות מונים ממך, אתה בן דת משה ואברהם, אבל לא מזרע אברהם.

טוב, מימנתם תעמולת שקר שזכתה להצלחה מסויימת, אבל בינינו, אינך טיפש, אתה מבדיל בין זה ש''העסק עובד'' אך בוודאי אינך מאמין בהבלים הללו, ''זה טוב לגויים'', אתה אומר לעצמך, ''לחושמים בני חושמים הללו''. ניתן להם שואו כמו שצריך, ''יהודה המכבי'', גיבורי ישראל, שאתה דוגל במורשתם, אך שבוודאי אין לך זיקה גינטית להם.

אתה כאן, כי אומות העולם חשבו לנכון לתת לבני הדת היהודית טריטוריה משלהם אחרי השואה, למניעת מצב דומה פעם שנייה, ו-‏90% מיהודי ישראל באו לכאן אחרי השואה, בחסות בינ''ל.

אז נדל''ן זה שם המשחק שלכם, מימוש נדל''ן, והרי זה נכס חשוב ביותר, למעשה זה בסיס כלכלי לנכסים ברי קיימא, לא פחות חשוב מזהב. אפילו יותר. זה נכס חשוב כשמקימים מדינה, ומנסים להביא אליה מהגרים מכל הבא ליד. אתם לפחות יודעים מצויין, מה מהווה בסיס לאומי סולידי, ומה זה הבל כלכלי.

ואתם מנצלים את העוצמה הצבאית והכלכלית הישראלית הנתונה כרגע, תוך תמרונים שונים כיד הפקחות והתחבולה, להשיג את הנדל''ן הזה, by hook and by crook . את העסק אתם משמנים עם רטוריקה, בלי זה אי אפשר, צריך מראית של לגיטימציה, על מנת שהדבר לא יראה כעושק קרקעות פשוט כפי שעשקו את האינדיאנים - גם המהגרים האנגלו סקסים בקליפורנייה ובאוהיו ידעו לשמן את העניין ברטוריקה שנשמעה צודקת להפליא, לא מעט פסוקי תנ''ך, אגב, וכמוכם, הרבה דיבורים על הברבריות ורצון ההשמדה של האינדיאנים הפראים ''כלפינו''.

אבל כאמור, הקרובים לדת היהודית כיום, בניגוד לבני ישראל של מדבר סיני הקדומים, נהנים מעושר כלכלי, ויש להם בכל מקום בעולם נכסים קרקעיים, בניגוד ל''עם בלי אדמה'' אז, והרי אז היה מדובר באמת בעם, ולא בערב רב כהיום, עם מכנה משותף דתי רופף.

ומזה בדיוק הערבים חוששים, עוד מראשית ימי הציונות המדינית, שההשתלטות על קרקעות והשגת עושר כלכלי, תביא ליישוב , פולנים, רוסים, אוקראינים, בילורוסים, סינים והודים על האדמה הזאת, עשרות מליונים מהם - כבר ימצאו דרך להפוך אותם למעין ''יהודים'' - וכך תתעצם המדינה הזאת, בדומה לאוסטרליה או ארה''ב.

מה יהיה בעתיד, איני יודע, מנסים ליצור פה מדינה תוך אתוס פיקטיבי של ''לאום יהודי'', תוך משיכה הולכת וגוברת של מהגרים לכאן, ובחסות סיוע כספי זר ענק, 100 מליארד דולר בשנים האחרונות, שלא לדבר על גיבוי הממשל האמריקני למלוות ישראליות בחו''ל - דבר שמביא לפריחה כלכלית כיום.
_new_ הוספת תגובהכמה דוגמיות של הארה ((והערה)
אלכסנדר מאן (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 14:05)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להלן תגובותיי –

-- הישראלים מתעסקים בעזה ללא הרף, שכן הם מבינים בסופו של דבר שהם מחוייבים למתן שירותי תשתית, וזאת מאחר והם עורכים מצור שלם על עזה. האמן לי שהעזרה למבקשי נפשה של ישראל בתוך עזה אינה נעשית בקלות, אלא כתוצאה מלחץ בינלאומי שישראל אינה יכולה או מסוגלת לעמוד בו – היות והיא בהחלט החזיקה את הרצועה במצור עד לפני כמה ימים, דבר שהחוק הבינלאומי מבין היטב (וההמונים אולי לא). זה שהעזתים הבריחו אלמל''ח ושאר דברים מתחת לאדמה אינו אומר שלא היה מצור. נהפוך הוא: זה אולי הדוגמה הטובה ביותר שהיה שם דבר מסוג זה, שלדעתי אינו אינטרס ישראלי במקומות הגבול שאינם נושקים אליה.

-- השאלה המכרעת עבור ישראל היא הפירוש שהעולם נותן למצב, שפירושו תפישת המערב את המצב. יש, אם כך, לבצע את שיעורי הבית ממקרה הבלקאן וקוסובו על מנת להבין מה ניתן או לא ניתן לבצע ברוח הזמן הנוכחית. אתה חוזר וטוען שלא היה מצור מאחר והיו הברחות מאסיביות. אני טוען שזוהי ההוכחה הטובה ביותר לקיומו של מצור, שכמובן נשבר בנקודות מסויימות.

-- אני חושב שישראל צריכה להגדיר את זהותה כמדינה יהודית ודמוקרטית בחוקה מסודרת, כדי שלא תתעוררנה אי פעם שאלות לגבי זה. האם יש לך התנגדות לכך? מי מדבר על הגדרה של פלסטינאים את ישראל? את מי זה מעניין?

-- מסכים שסיפור 48 הרבה יותר רלבנטי מסיפור 67, שכן הצד השני מגדיר זאת כך, בעצם. כל ההזיות על חזרה לגבולות 67 ופתיחה בפרק חדש ונורמאלי עומדות ביחס הפוך לנראטיב הפלסטינאי בתחום – ומכאן התעקשותם לגבי שאלת הפליטים ורצונם לשינוי אופיה של מדינת ישראל. אם בזמנו האמנתי שהסכסוך הנו טריטוריאלי, הרי שכיום אני מבין שטעיתי. זהו סכסוך דתי בראש ובראשונה, כאשר המוטיבים והאלמנטים המתקיימים בו הנם דתיים וטהרניים, ובמיוחד מהצד האחר.

-- אין לנו חילוקי דעות על כך שהתלהמות והצהרות קוהורטטיביות (= אזהרות עם נימת איום) מעמידות את ישראל באור מגוחך, במיוחד על רקע המנטליות המתקיימת באיזור המזה''ת.
_new_ הוספת תגובה''מדינה יהודית''? רוב תושבי ישראל, אינם דוגלים בדת היהודית
מיכאל שרון (יום ראשון, 27/01/2008 שעה 23:55)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם צרפת מגדירה עצמה כמדינה ''נוצרית-קתולית''?

חלקים נירחבים מהנוער הישראלי למשל, נוטים הרבה יותר לבודהיזם בגווניו השונים מאשר ל''בורא עולם'' בנוסח המסומם מחזיר המסוממים בתשובה, ה''רב'' אורי זוהר.

אין דבר כזה ככל הסביר ''לאום יהודי'' -אין שום דבר משותף בין רומני למרוקני, אתיופי ויקה.

95% אחוז מ-‏8 מליון יהודי בית שני התנצרו והתאסלמו במרוצת השנים. ב-‏1800 היו במערב רק מליון יהודים, מספר שנשאר ללא שינוי מימי הביניים. אילו לא היו היהודים ניטמאים בהמוניהם, היו צאצאי בית שני כיום 350 מליון - התרבות טיבעית של 8 מליון במשך 1800 שנה. עם מתן זכויות אזרח בעקבות המהפכה הצרפתית, החלו אנשים רבים מתוכם, שדוכאו על רקע דתם במשך מאות שנים, לתת מוצא לאמביציות שלהם שנסקו בעקבות התסכול שבהשפלה מתמשכת, ולצבור ממון בכל דרך, בשביל להראות לרודפיהם לשעבר ''מאיפוא משתין הדג''. ההיסטוריה היהודית בעת האחרונה נראית לי אם כן פשוטה ואנושית למדי. עם הכסף, החלו נישואים רבים עם נשים ''גויות'' ובעלים ''גויים'', וכך נסקה האוכלוסיה היהודית ממליון ל-‏17 מליון עד 1939 . השואה - בה העם העשיר ביותר, המתקדם ביותר טכנולוגית ומדעית והתרבותי ביותר באירופה ביצע ג'נוסייד ביהודים - כנראה ראקצייה להתעצמות היהודית מאז ההשכלה, עם הרבה רגשות שנאה והדרה וקנאה בעושר ובכוח - סמנה בקהילייה הבינ''ל שאנשים אלה זקוקים למדינה משלהם, בשולי תרבות המערב, אי שם, למניעת התנגשויות והלהטויות יצרים נוספות - מלחמת העולם השנייה בכלל היא חוויה אירופית כואבת מאד, בעקבותיה חלה התפייסות כללית בין אויבים וותיקים, ליצירת האיחוד האירופי.
_new_ הוספת תגובהמדינה יהודית כערך סימבולי
אלכסנדר מאן (יום שני, 28/01/2008 שעה 2:17)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכוונה למדינה יהודית לפי הקלנדר, היינו תרבות יהודית כללית הכוללת שפה וסממנים חיצוניים שונים, שחייבים להיות בלתי מחייבים בהתייחסות אל הממסד הדתי. אני גם דוגל בהפרדת דת ממדינה, אולם באיזור שבו מצוייה ישראל נראה כי דבר זה בלתי-אפשרי, לפחות כרגע, לא כל שכן הדת היהודית שמקשה במיוחד על העניין.

מעיון בדבריך אלה אני משער שאתה שולל 'אופי' של מדינה וניתן כמובן להבין זאת, אולם בסופו של דבר מדינה מתנהלת לפי לוח שנה מסויים, ואף מדינה חילונית כצרפת חוגגת את הנואל (חג המולד) וחגים נוצריים אחרים במלוא העוז והקיטור, וכנ''ל גם לגבי מדינות אחרות ברחבי אירופה.

האלטרנטיבה לכך היא כמובן מדינה דו-לאומית או מדינת כל אזרחיה, שלדעתי לא תצלח בשילוב של יהדות ואיסלם, למרות כל הדיבורים הרמים על תקופת הזהב או הברונזה של שתי שתיהן. בשלב זה הסכסוך עמוק מדיי על מנת לשלב בין שתי תרבויות אלה, ממש כפי שיהיה קשה ביותר ליצור מרקם יהודו-נוצרי תרבותי מעצב, ולו רק בגין תרבות המקדשת זיכרון היסטורי אימפראטיבי.

לא נותר אלא להתמקד ב'מדינה יהודית' באותה הגדרה מצומצמת שהצעתי, אשר חייבת להיות כמובן גם דמוקרטית, שפירושו בעלת אוריינטציה מערבית-חילונית. אינני רואה מדוע לאנשים ממוצא יהודי אינה יכולה להיות תרבות משותפת שתבוא לידי סמלים במדינה משלהם, במיוחד לאחר כל הזוועות שעברו באירופה.

אני מסכים שהמכנה היהודי המשותף נעשה רעוע בשנים האחרונות – ואולי על כן נסמך יותר ויותר על החווייה המעצבת של זכרון השואה, אולם הוא האתוס היחידי האפשרי שיכול להתקיים בסיטואציה זו, שכן אין לו כרגע אלטרנטיבה אחרת.

נקודה למחשבה.
_new_ הוספת תגובהאתה מציע קונספטים. היית יכול לחיות לפיהם?
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 4:51)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבתי לפני כשנה בדיוק על כך שהאתוס הישראלי המרכזי בישראל הוא השואה. בדיוק באותו מהלך מחשבתי שבצעת כרגע. אלא שפסלתי זאת מהטעם שהדבר מדכא את רצון החיים, ובשורה של בעיות נוספות שהדבר מציב. למשל, אנשים עשויים לאמר לעצמם משהו בנוסח: זה העולם, העולם הוא חרא, העולם הוא היטלר, ובעולם כזה הברירה ההשרדותית היחידה היא לרמוס, לגזול, לרמות, לדפוק, לשרוד בכל מחיר ולהשיג מספיק אמצעים אישיים בכל דרך אפשרית, על מנת להראות בסוף לכולם מאיפוא באמת משתין הדג. התוצאה - חברה שערכיה הם חטפנות, שקר, תרבות רמייה. גזלנות, רמיסה ללא הבחנה של כל מי שנחלש לרגע, או שעקב השקעה ארוכת טווח הוא נמצא בנקודת זמן מסויימת במצב רגעי של חוסר אמצעים; או רמיסת זקנים, כפי שהדבר נעשה בשבטים אפריקנים מסויימים. בחברה כזאת רבים ודווקא טובי המוחות, בורחים, והשאר מתבשלים במיץ העכור של עצמם.
_new_ הוספת תגובההמהלך הזה, של הפיכת היהדות לדת חיים, הוצע לפני 2000 שנה
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 6:45)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על ידי האנשים הללו מנצרת. העסק אכן סחף אז את האוכלוסיה היהודית באופן המוני, שכן היתה זאת התפתחות ברוח הנביאים, כשעקר העניין הוא להוציא את המוות מתוכינו, ולתת לנו חיים ורצון חיים. היהדות הנצרתית לא נועדה לספק ''תשובות'' כפי שמציע מדריך המסוממים ''הרב'' אורי זוהר, אלא להעצים את רצון החיים בעמק הבכא הזה, כפי שמראה יחזקאל בחזון העצמות היבשות. העסק היה פשוט, שכן עוד משה אמר על התורה, לא בשמים היא ולא מעבר לים (דהיינו, אין היא אוסף אין סופי של תקנות) אלא חקוקה בלב. והנביאים דברו על אהבה וחיים, ולא על תקנות פורמליות. פאולוס - שאול התרסי, אמר שהתורה בהגדירה את החטא, יצרה למעשה את החטא, ובעוד אנו רוצים לעשות את הטוב, בגופינו שולט חוק אחר, ועל כן התקנות הללו, מעצימות את החטא ומביאות לתאווה להפר את כל האיסורים, בבחינת ''טעם גן עדן''. כשהעניין כאן הוא להביאנו לתחום החסד, ולא לתחום הוראות והשעבוד ותקנות.

יהודים דתיים יאמרו לך שעקר היהדות הוא ''עבודת ה' כמלך הגדול'' בעוד היהדות הנצרתית אמרה שהיהדות עיקרה, ואהבת את ה' אלוהיך בכל לבבך ובכל מאודך ואהבת את רעך כמוך. מכיוון שהיהדות הנצרתית היכניסה הרבה תבונה גבוהה לתוך המישמש השרירותי הזה, למשל בעניין תקנות הכשרות היא אומרת, לא מה שנכנס אל הפה מטמא את האדם, אלא מה שיוצא מן הפה (לשון הרע, דברים מרושעים) הוא מה שמטמא את האדם - הרי שעולה שעבודת המלך הרם והנישא באין ספור תקנות וחוקים מחייבת פנאטיות רבה.

זאת ממש כשם שדיקטטור בטבעו חוקים שרירותיים רבים, אוכף אותם בפנטיות, כשעיקר העניין כאן הוא הרשעה. שהרי כל בריון שכונתי יודע שעל מנת לשלוט, עליו לחוקק חוקים שרירותיים רבים שאינך יכול לקיימם במלואם, וכל זאת על מנת לצווח - הפרת את החוק, אתה מורשע, ואז מטילים עליך אשמה, מרות, ואתה חש מלוכלך. כל בוס מתעמר יודע שעיקר העניין הוא חוקים שהפרתם מביאה להרשעתך. לכן הנצרתים ביטלו את עצם ההרשעה, באמרם שהרז, המיסתורין האלוהי, הוא בכך שאלוהים אינו עריץ נישא וקנאי, אלא אוהב את בני האדם כפי שהם. שאיננו מורשעים עוד, אנו מוצדקים כפי שאנו, מפני אהבתו של האלוהים אותנו.

בכך בוטלה באחת כל המסורת בת עשרות אלפי שנים של עריצות קדומה, והטלת שעבוד רוח והרשעה, וזאת כצעד הבא של התפתחות המונותאיזם, הוא הצעד הסופי, השלמת ההיסטוריה של הישועה, כפי שמכנים זאת, שהחלה עם אברהם, שיועד להיות ''אב המון גויים''.

ברור שהדבר הזה סחף את ההמונים היהודים, לחוגי הכהונה השלטת לא היתה כל תשובה, ולכן לשמר את ההגמונייה, הטילו עליו עלילה של מרד נגד הקיסר הרומי, הטילו שיקוצים וטרור, והביאו להוצאתו להורג. גם בהמשך לא היו לחכמי היהדות כל תשובות, שהרי איזו תשובה יכלו לתת לדבר שיצא מתוך היהדות, שהיכיר אותה על בורייה, שהיה מיצוי של הנביאים ותורת משה הנביאים, ונהגה על ידי גדולי הרוח היהודים בכל הזמנים, שדיברו אל הנשמה והאינטלקט כאחד? היהודים היפסידו בגדול בכל הויכוחים התאולוגיים, ו-‏95% מיהודי אירופה התנצרו.

למעשה הכנסיה יזמה את מוסד הויכוחים התאולוגים, שכן רוב היהודים אמנם נימשכו לנצרות (כשם שגם בישראל תוכל לראות ישראלים רבים הנימשכים למיסות הנוצריות ומבקרים בכנסיות, משיכה בלתי מוסתרת, בעוד חרדים, גם אם הם חשים משיכה, הם מנועים באלות וניאוצים מחלילה לבטא זאת), רוב היהודים נימשכו לנצרות, אלא ששכניהם אמרו שהם התנצרו מטעמים אופורטוניסטים. הכנסיה הבינה זאת, ולכן יצרה את המעמד הפומבי, בעקבותיו היהודים, שהיו משוכנעים הרבה קודם, נימשכו הרבה קודם, שכן המכירים את הנצרות מקרוב, משכניהם - הדבר מדבר ישירות לנשמה ולשכל - בעקבות הויכוח הפומבי בו הובס הרב על ידי הכומר ותמיד, ניתן היה לטעון כי זה הדבר ששיכנע את היהודים, והתנצרותם אינה אופורטוניסטית, וכך גם סביבתם ראתה זאת בעין יפה.

מכיוון שהיהדות הרבנית לא יכלה לתת כל תשובה של ממש ליהדות הנצרתית, הרי שבחרו באסטרטגייה של ''יצירת טאבו שלילי'', טיפוח אינסטינקט של רתיעה, על ידי הטלת גידופים ולעגנות, ושנאה מפחידה וזורעת טרור, תוך ביטויים מסוג ''אותו איש'' ו''ימח שמו וזכרו'' וכיוצא בזה, זריעת טרור ויצירת טאבו שלילי אינסטינקטיבי, שיפחיד ממש כמו התקרבות לגופה באושה. העסק עבד באופן חלקי, אמנם.
_new_ הוספת תגובההמהלך הזה, של הפיכת היהדות לדת חיים, הוצע לפני 2000 שנה
אליצור סגל (יום שני, 28/01/2008 שעה 8:43)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
הפשוט ביותר הוא ששרון יתאסלם יקבל מאתיים אלף דולר ילך למכה יחד עם חבריו המתאבדים הרוצחים וישחרר אותנו מטירחותיו הלא פרודוקטיביות.
זה טוב לכל הצדדים - פרט לערבים כמובן שיצטרכו לקבל את שרון אבל הם יודעים לטפל בטפילים כאלו בלי בג''ץ ובצלם.
אליצור
_new_ הוספת תגובהקודם תביא ראיות ממשיות ל-‏200 אלף הללו
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 8:52)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''דיבורים כמו חול ואין מה לאכול''
_new_ הוספת תגובהקודם תביא ראיות ממשיות ל-‏200 אלף הללו
אליצור סגל (יום שני, 28/01/2008 שעה 8:55)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
קודם תתאסלם תביא אישור מהמופתי ותעבור למכה רק אז נתחיל לדבר על הכסף.
אליצור
_new_ הוספת תגובהאליצור, אל תלין על דברי אלה. תחשוב על כך כך:
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 10:44)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם לא נועדו לאזני אנשי מכה אלא נכתבו בעברית צחה ונועדו לעיניך שלך - כרגע, מבחינת הכרתך האישית, מי עוד קיים ביקום פרט לך? הם ניכתבו בהשראה מסויימת (המושג: בחסד רוח הקודש, אמנם מושג דתי, משקף גם ניסיון יום יומי). אילולי ניכתבו, לא היית קורא דבר דומה לא אצל יהודי, לא אצל נוצרי, ולא אצל אף אחד, לעולם לא היית קורא משהו בדומה לכך. עד סוף ימיך. ולמה? כי אנשים, חושבים בסכמות, ואילו אני, שעסקתי בנושא חלוקת קשב, משוחרר מכך במידה רבה. אל תשתכנע, אך לפניך פן נוסף לא ידוע לא לך ולא לקוראים כאן. ידע הוא יתרון ולעולם אינו חיסרון. והוא נכון כשם ששימך אליצור.

ובאמת אל תלין, מצבך האישי, מעמדך, נכסיך, כלל אינם במצב רע. אז מה רע גם במידע נוסף?

ועכשו, למטה, שים לב, מגיע תורם של שירצי האינטרנט, שרצים שנולדו בעידן האינטרנט, חסרי נשמה, חסרי הנמקה, לא אנושיים כלל, חסרי רגש כלשהו, מעין מכונות מלל.
_new_ הוספת תגובהיכולותיו של שרון אדירות
משיח משיח משיח אי אי אי אי אי אי (יום שני, 28/01/2008 שעה 8:55)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתחום ה''זיקיות'' האנושית.
כשהוא חש- שהאוירה הכללית האוהדת יהודית ימנית מייד יאמץ דעות יהודיות ימניות קיצוניות עד פשיסטיות.

כשהוא חושב שיקבל מחיאות כפיים כשמאלן- יהפוך מייד לסמן השמאלי של ''גוש שלום''

כשלעניות דעתו האסלם מנצח- הוא מייד יסע לטירה, ויחפס חברים ותשומת לב מהם שמסתכלים עליו ומגחכים.

וכשבוקר אחד קם וגילה פתאום את האור בחלון יהפוך להיות נוצרי משיחי אי , אי , אי , אי ,.

אני מציע לידידינו מיכאל, יוסלה , ושרון, לנסות את האיסלם הסופי המתון והנחמד, וכן את הזן בודהיזם החביב.
ובכלל תעמולה למען השינטו תמיד לא מעוררת תינגודת.

ולגבי מאתיים האלף הדולרים שאתה רוצה- תעשה משהו פרודוקטיבי במקום לרבוץ, לא לעשות כלום , ןלחיות על חשבון משלם המיסים.
_new_ הוספת תגובה''משחי''? אלה פרוטסטנטים. אני קתולי.
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 10:55)
בתשובה למשיח משיח משיח אי אי אי אי אי אי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהוהייתי קתולי עוד בטרם נולדת
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 11:18)
בתשובה למשיח משיח משיח אי אי אי אי אי אי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהוהייתי קתולי עוד בטרם נולדת
אריה עירן (יום שני, 28/01/2008 שעה 11:53)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לך לטבול בירדן ואל תחזור .
_new_ הוספת תגובהכדאי בכל זאת לא לייבש את מקורותיו
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 11:55)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאם אתה מחפש לוחמי חרות ואור קתולים, קח את האירים וה-IRA
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 14:27)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה.
אריה עירן (יום שני, 28/01/2008 שעה 16:19)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

.
_new_ הוספת תגובהמיכאל שרון קתולי? לאו ! מיכאל שרון הוא בעיקר שקרן וממציא סיפורים
ניקולא בגלין (יום רביעי, 06/02/2008 שעה 0:51)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לקהילת הקוראים, ברצוני לברר כמה דברים לגבי התנהגותו הפוגעת של מיכאל שרון. אני רוצה לברר את זה בתור בן אדם קתולי שנפגע מכל מה שכתב מיכאל שרון כאן.

מיכאל שרון מציג עצמו כיהודי שהתנצר ואימץ את הדת הקתולית לפני שנים רבות. בנוסף לזה הוא מרשה עצמו להסביר לכל מי שרוצה לשמוע את דעותיו הפוליטיות האנטי-ישראליות והפרו-פלסטיניות כאילו הן היו מסקנה הגיונית ומוכרחת של אמונתו שהיא אמורה להיות קתולית.

אז, במה מדובר באמת?

אני רוצה להבהיר זאת בתור אדם קתולי, גוי צרפתי, שהתעניין ביהדות וידיעת ישראל, שהקים אתר המציג את האמונה הקתולית לכוונת דיאלוג בקירוב לבבות בין קתולים ליהודים.

א. לפי כל אלמנטים שבידי, מיכאל שרון לא התנצר באופן פורמלי בדת הקתולית. הוא לא נטבל והוא רק אמור להשתתף בתדירות למיסות ולטקסים במנזר זה או אחר ועוד בזאת אין לי הוכחה כי הנוצרים בישראל הם מיעוט כה קטן כך שהיה אפשר לי לבדוק אצל חברים האם הם ראו אותו בכנסיות, בעיקר בכנסיות של דוברי עברית.

ב. אכן אמונתו האישית היא מקובלת כפרי ניסיונו האישי שאף אחד יכול לדון עליו, אבל זה לא הופך את מיכאל שרון לנוצרי קתולי. לא כל מי שמציג את עצמו קתולי הוא קתולי. להשוואה, זה כאילו הייתי מציג את עצמי כיהודי. אפילו אם אני מספיק להאמין בכל האמונה הקתולית שלי עכשיו ומקבל את היהדות כאמונתי, זה אינו הופך אותי ליהודי בכלל. קתולי, יהודי, אלו הם לא רק מושגים אינטלקטואלים או רוחניים אבל שייכות לעדה, לחברה, לעם, לגוף אנשים מיוחד שיש לו כללים משלו.

ג. אם נניח ששרון הוא קתולי רשמי (מה שאני סופק ספק גדול), האם מספר חודשים מהפכים אותו לאיש רשאי לדבר בשם הכנסייה? התשובה היא לאו. בכנסייה הקתולית, איש לא נוטל על עצמו להטפה ולהשתרעות הבשורה ללא הסכם של ההיירכיה שלו. הוא היה אמור לפרסם דעות ציבוריות ככבוד רב לדברי האפיפיור ובהסכם רב עם הכומר המלווה אותו בחייו הרוחניים. במסגרת זו, קשה לקבל שמיכאל שרון יציג דעות אנטישמיות בתור איש קתולי במידה והכנסייה הקתולית פרסמה רשמית טקסטים מובנים וברורים שדווקא דוחים ומאשימים דעות אנטישמיות.

ד. מיכאל שרון צריך לדעת שאני הקמתי את אתרי ''קתולים.קום'' בכבוד רב לגישות הוותיקן, ותמיד הבחנתי בין דעותיי האישיות והדעות הרשמיות. אכן לא קיבלתי הסכם פורמלי לפני הקמת האתר, אבל במשך התפתחותו, תמיד קיבלתי עצות ועידוד מאת כמרים שונים, כולל תאולוגיים ומומחים שונים, הן מצרפת הן מישראל. אכן האתר שלי אינו אתר רשמי של הגמוניות זו או אחרת אבל הוא נעשה והתפתח בכבוד רב לגישות הכנסייה ובעיקר הוא לא מציג שום דעה שבאה מצדי שהיא מתנגדת לגמרי לדוקטרינה הקתולית (אני לא מדבר על משתתפים לא קתולים).

ה. לא רק שמיכאל שרון מחווה דעותיו האנטישמיות סתם, אלא הוא עושה פעולתו האפילה באופן פסבדו-מקצועי וכאילו הוא היה פרשן מצטיין בקתוליות, תאולוג בקי שהבין את טבע הדברים שכתובים באגרות פאולוס וכתובים אחרים מהברית החדשה. בזמן שתאולוגים רבים שואלים את עצמם על הרלוונטיות של פירושים רבים מאבות הכנסייה ומנסים להחזיר ולהבין את כתבי פאולוס ברקע היהודי בו הוא היה חי, הרי מיכאל שרון בא עם האמיתות המוחלטות שלו ומטיף את שנאתו לישראל כפרי ישיר של אמונתו ה''קתולית''.

אני מצטער להסיק מכל זה שמיכאל שרון משחק משחק מסוכן של הרס הדיאלוג וחורבן קירוב הלבבות במקום עדין של יחסי היהדות והנצרות, מקום שאינו צריך בכלל פרובוקציות מסוג זה. אני מציע למיכאל שרון שהוא יציג את עצמו בתור מה שהוא באמת, עד כה הוא יהודי חילוני ולא קתולי. ובמקרה שהוא המיר את דתו, נטבל ואימץ את האמונה הקתולית אני מציע שהוא ילך לקטכיזם על מנת ללמוד יסודות אמונתו ויעיין בדוקטרינה הקתולית קודם לדבר בשם הכנסייה. אני מציע שהוא יפתח את לבו לכומר הראשי של קהילתו ויבקש ממנו רשות להביע פומבית על נושאים כה עדינים וכה קשים שלא סובלים פשטנות לא מבחינה תאולוגית אף לא מבחינה היסטורית.

מה שכן נראה לי ברור הוא שמיכאל שרון המיר את דתו או מתכוון לכך רק בתוך כוונה להצדיק את דעותיו האנטישמיות, כי נראה לו שזה מקום נוח יותר מאשר להישאר יהודי. אני רוצה להדגיש שהוא טועה לגמרי: האמונה הקתולית אינה בכלל אליבי ותירוץ לשנאת היהודים, וזאת מזמן מועצת הוותיקן השניה שפרסם טקסטים המגנים באופן ברור כל גישה אנטישמית בכנסייה. טקסטים אלו אושרו פעמים רבות על ידי טקסטים נוספים והצהרות של בישופים ואפיפיורים מאז, במיוחד האפיפיור יוחנן פאולוס השני שתמיד הזמין לפיוס בין שתי הדתות עד כך שהוא הביא את פתקו לכותל ועליו בקשת סליחה לכל מעשי אנטישמיות שנעשו בשם הכנסייה, איחולים של שיפור יחסים בין שתי הדתות והכרת היהודים כבני הברית הראשונה שהיא לא בוטלה והיא מתמדת לנצח.

ניקולא בגלין
מנהל האתר http://www.catholim.com
_new_ הוספת תגובהזה לא כך. מר בגלין מוטה על ידי דעות ימין פאשיסטיות מהקשות בעולם
מיכאל שרון (יום רביעי, 06/02/2008 שעה 11:20)
בתשובה לניקולא בגלין
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאמין בקונספירצייה כל עולמית של הבונים החופשיים (שיפשפתי את עיני כשקראתי זאת), ודומני שחובר לאנשים כאליצור וחוגים מתנחליים קשים. הדברים שהוא מייחס לי הם השמצה. איני כללל מדבר בשם הקתוליות אלא בשמי האישי בלבד, איני כלל מוסמך לדון בנושאים אלה. איני כלל אנטישמי, ופרושו של מר בגלין את מניעי דומה ומושפע מגישתו ומחבר מרעיו הפוליטיים בישראל.
_new_ הוספת תגובהמי שקורא את דבריך חושב שאתה אנטישמי . התרשמתי מדבריך שאתה מומר
אריה עירן (יום רביעי, 06/02/2008 שעה 11:44)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהביאליק, אצ''ג, ברנר, משה, הנביאים ייסרו את העם, על מנת לתקן
מיכאל שרון (יום רביעי, 06/02/2008 שעה 22:08)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש ביקורת שאופקיה השמדה, איון, רצחנות פשוטה ואיומה שאין מאחוריה כלום פרט לרצון הכחדה אינסטינקטיבי ושנאת הקיום של יוצרים ואנשים לא בינוניים או שנאה אתנית ל''חוצפתם'' של ''היהודים הללו'' מסוגי למשל...

ויש ביטויים קשים, כפי שהיטיחו ראשי הציונות, גדולי המשוררים, משה רבנו בעמו הסורר, נביאי ישראל, וסתם עמך, בשווקים, בחנויות, בשיחות יום שישי בערב, במצבים יום יומיים רבים. ביטויים שמטרתם לנער ובמסגרת זאת גם מוצעים שיפורים ותיקונים.

הצעת התיקון היא הקריטריון המבדיל החזק ביותר בין המכחיד וזה שמטיח ביקורת במטרה לבנות. המכחיד אינו מציע כל שיפור, ולעיתים יציף את מושא שנאתו הרצחנית במחמאות, על מנת שילך בעיניים עצומות לגורל לא טוב עקב שיגיונותיו.

אילו רציתי לעשות רע מתוך שנאה, הייתי כותב באנגלית (בה אני כותב היטב) באתרים בחו''ל, ולא באתר ישראלי מעוט קוראים, בעברית צחה. אבל הרשע שונא החיים והחיוניות, הרשע הגדול באמת, זה של מגבילי הקיום האנושי, השונאים חופש ורוח חופשית תוססת ויוצרת, מתעלם מהרעננות והחיוניות והביקורת התוססת בדברי ומשליך עלי מתהומות נפש צוררת.

רשימה שלי: מה לעשות
רשימה שלי -לוחמה בשחיתות ובפשע - הצעת פתרונות מעשיים ולא דימיוניים
רשימה שלי: לא חסר כאן כלום - משוגעים, רדו מהגג
האילומינטי: רשימה של מר בגלין. כל מילה נוספת מיותרת..
ספור מאוייר: ילדות בקונגו
_new_ הוספת תגובהביאליק, אצ''ג, ברנר, משה, הנביאים ייסרו את העם, על מנת לתקן
אריה עירן (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 5:02)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מישהוא אמר לי פעם דבר שנראה לי נכון .
אדם יוצר יצירה . כוונותיו איתו .
מרגע שהיצירה קיימת , היא עומדת כשהיא לעצמה .
הציבור שופט את היצירה כפי שהיא , לא כפי כוונת היוצר .

ביקורת שמטרתה לתקן ולשפר כמוהה כתרופה .
מנות גדולות הורגות את החולה .

אמא שאוהבת את ילדיה תגיד: לבש מעיל קר בחוץ.
אם היא תחזור על זה בלי סוף , היא נודניקית
והילד יצא בלי המעיל .
_new_ הוספת תגובהדבריך - בטון של אמת פנימית. ובכן, לדעתך יש בך חוכמה אמיתית?
מיכאל שרון (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 10:37)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היית יכול למשל לנהל מפעל, להוליך אירגון גדול, להתוות מדיניות עבור חברה או אומה? או שאתה צעקן מצוי, כזה שיש לו נוסחת פלא ''איך לפעול'', איש חד צדדי, שרלטן בעצם, נביא שקר למעשה כרבים אחרים כאן, כמו נודניק בפאב שמרצה לך שם בטון בוטח ''מה צריך בדיוק לעשות''?
_new_ הוספת תגובהקראתי אגב בסבלנות לפני יומיים את רשימתך בנושא הגדלת האוכלוסייה
מיכאל שרון (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 11:12)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל, מצאתי מייד בטענותיך, המוצגים כמבנה של טעון לוגי, מצאתי מייד שתי הטעיות לוגיות המוכרות היטב לכל תלמיד פילוסופיה שלקח קורס שנה א' מבוא בלוגיקה.

כדאי אולי שתקרא ספר מבוא כזה, שהוא בהיר, פשוט, עשיר בדוגמאות, ואינו מכיל הרבה נוסחאות, הגם שבדיוק מסיבה זאת, הוא קצת ארוך. אבל למדו אותו בזמני באונ' תל אביב בשנה א' פילוסופיה

Irvine Copy -introduction to logic
אני מקווה שאייתתי את השם נכון, זה מזכרוני.

אם אתה מצוי יותר בקצת מתימטיקה, ורצונך בספר מצויין וקצר הרבה יותר, אז
Richard C. Jeffrey Formal Logic: Its scope and Limits

זה ספר מצויין, שהומלץ על ידי ד''ר משה קרוי המנוח, בקורס שלו ''לוגיקה למתקדמים'', כהתחלה, לרענון הזכרון אודות לוגיקה אלמנטרית, לפני שעוברים ללוגיקה מודלית מתקדמת של Jaakko Hintikka ולמערכות מודליות בלוגיקה מתימטית.
_new_ הוספת תגובהקראתי אגב בסבלנות לפני יומיים את רשימתך בנושא הגדלת האוכלוסייה
צדק (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 11:38)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מזל שלא הימלצת לו על הספר ''חיי הצפרדעים בביצות קליפורניה'',
על אף שגם הוא קשור לתוכן דבריו באותה המידה בדיוק.
_new_ הוספת תגובהקראתי אגב בסבלנות לפני יומיים את רשימתך בנושא הגדלת האוכלוסייה
אליצור סגל (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 14:51)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
משה קרוי זה התאבד באוסטרליה בטענה שחייזרים רודפים אחריו ומענים אותו.
אם מיכאל שרון הוא תלמידו של הנ''ל הרי כנראה שגם את תסביך הרדיפה שלו קיבל ממנו.
אליצור
_new_ הוספת תגובהאליצור, אני ממש מופתע. ממתי נהיית כל-כך ארסי וחד?!
יענקל'ה (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 19:46)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהקראתי אגב בסבלנות לפני יומיים את רשימתך בנושא הגדלת האוכלוסייה
אריה עירן (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 18:47)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במקום לשלוח אותי לבית ספר או לקרוא ספרים כהמלצתך תהיה ישיר . אמרת שיש 2 כשלים לוגיים במסר שלי . תסביר או תראה אותם . אשמח ללמוד .
_new_ הוספת תגובהאם האם תגיד זאת רק פעמיים ובחוץ לא קר
מיכאל שרון (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 16:20)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם הילד יצא עם מעיל?

ואם בחוץ באמת קר, והאם תנדנד, האם הדבר ימנע מהילד ללבוש מעיל בקור?
_new_ הוספת תגובהקתולי?
ניקולא בגלין (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 14:10)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלום מיכאל,

מדבר ''מר בגלין'' (כינוי מוזר בפיך)... בעצם לא משנה לי מה דעותיך על אליצור ועל אחרים. אני לא דוחה לך שום זכות לדעות אישיות. גם אין לי שום בעיה שתדבר על שמך בלבד.

אבל את האמת לא תכסה לקוראים: כי אתה לא קתולי!

כל עוד שתתיימר שאתה קתולי, אני אמשיך לכעוס עליך, כי זה פשוט לא האמת.

כל עוד אתה ממשיך בכיוון הזה, אתה שקרן.

אתה יודע: בארץ, כל שומע דברי כומר פשוט או אפילו עמאי פשוט, או אפילו פלוני אלמוני שמציג את עצמו כקתולי, יכול לטעון שדבריו הם עמדת הוותיקן, יש במה לכעוס במעשך של גזל התואר ''קתולי''.

אני מקווה שאתה קולט שהתנהגותך כאן חמורה מאוד בעיני, ואני מצפה בקשת סליחה וחזרה על דבריך.

ניקולא
_new_ הוספת תגובהסליחה
מיכאל שרון (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 15:22)
בתשובה לניקולא בגלין
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהניתן להעריך שלדחיפתו של מר בגלין לנגח את שרון קדמה עבודת שתדלנות
סתם אחד (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 15:29)
בתשובה לניקולא בגלין
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ויש מי שחוגג זאת. שיקולי הגינות? הצחקתם..
_new_ הוספת תגובהמר בגלין, כתבתי שאני מביע את דעתי האישית בלבד. אבקש לא להטפל אלי
מיכאל שרון (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 15:54)
בתשובה לניקולא בגלין
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולאליצור - אבקש לא לזרוק פרובוקציות. לשקר? לרשע לא יחסר לעולם פתחון פה.

השחקנים הממשיים כאן הם אלו שהיצליחו לסבך אותי עם החלאות האלה, שאין לי דבר וחצי דבר איתם.
_new_ הוספת תגובהנהיה לרגע הגיוניים: אדם שעבר טבילה, קתולי
מיכאל שרון (יום חמישי, 07/02/2008 שעה 22:47)
בתשובה לניקולא בגלין
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במידה שהוא מבקר את מדיניות ישראל או מציע שלום בין העמים, האם מכאן נובע שביקורתו או הצעותיו נגזרות מהדוקטרינה הקתולית? אילו כתב אדם שעבר טבילה שהוא קתולי, ואדם זה גם היציע מה שהיציע בנושא מדיניות ישראל ביחס לשכנותיה, האם גם אז היית אומר שהוא טוען בשרלטנות שהקתוליות עצמה היא שדוברת כאן מגרונו? שהוא מבקר בטענה שישוע עצמו דובר מגרונו? וכי טענתי שהיתה לי התגלות, וזה מה שאמר לי ישוע? וכי טענתי שהקטכיזם מבקר את מדיניות ישראל, או להפך, הקטכיזם מטיף למלחמת עד בין ישראל לשכנותיה?

בעולם יש מאות מליוני קתולים, למעלה ממליארד בודהיסטים, כך וכך בני שינטו, מליוני חסידי זן. האם כל הצעת שלום והתפייסות בין ישראל-פלסתין מפי אחד האנשים הללו, או לחילופין, הצעת מלחמת נצח, חרב תאכל לנצח, האם כל אמירה פוליטית של אדם כזה מהמליארדים הללו, מייד תביא אותך להניח שהוא מדבר בשם דתו, או, במקרה שלי, כפי שאתה מציג אותו - מתיימר לדבר בשם דתו או אמונתו?

האם גם בצרפת היית אומר ליהודי המאמין בבודהיזם או ביהדות משיחית או בנצרות הקתולית, כי ''זה לא מה שאמור לעשות יהודי'' ומלמד כל יהודי בפומבי, תוך הלבנת פניו בפרהסיה כיצד עליו לנהוג כבן הלאום היהודי? האם יהודי כזה לא היה רואה בדבריך רמיזות הברורות באופן דק לשומעים נוצרים, על ''בוגדנות יהודית אופיינית'' והאם הטפתך הפומבית ''איך צריך לנהוג יהודי'' לא היתה מתפרשת על ידו כאנטישמיות?

אם בנוסף היה מי ממשטרת פריז אליה היה פונה יהודי כזה על הסתה נגדו על רקע דתי ואתני בניגוד לחוק הנוהג בצרפת, שוטר משכיל כלשהו, גם מגלה את דעותיך על קונספירצייה מייסונית עולמית שיצרה את כל הרעות - ''המהפכה הצרפתית'' ''הקומוניזם העולמי'', השטניות העולמית, רשתות של זונות מוכות שדים, יהודי שהחל את השטניות הזאת, בצרוף לעובדה שלא סיפרת לקהל הישראלי, שבצרפת החומר הזה מדבר בגלוי על ''קונספירציה יהודית-מייסונית להבאת השטניות לעולם'' - מה היתה לדעתך עושה משטרת צרפת?

אדם כזה יכול לדבר על אמונתו, לראות עצמו רוחנית ואמונית כקתולי, בלי שתבזה אותו בפומבי, ותאמר לו שמשום שהוא יהודי, אסור לו לטעון כל טענה בנושא. לא כתבתי בשום מקום שעברתי טבילה, לא התיימרתי כלל להעלות דעות חברתיות או פוליטיות בשם דוקטרינה נוצרית כלשהי, הבעתי את דעתי האישית בנושאים דתיים מסויימים כפי שאני מבין אותם.

מר בגלין, אין אלה רגעים יפים, אתה אדם כמוני, וגם אתה עשוי לטעות או לעשות לרגע מעשה המבטא השפעה לא ממש אלוהית... אלא אולי כזו של המלאך הנופל ההוא. אינך חסין מפני שטניות לרגעים, רק משום שעברת טבילה.

ואגב, היית מגדיר כאנטישמיים את רוב אזרחי ישראל, הדוגלים בשלום?

היית מגדיר כאנטי צרפתים או כנתונים תחת השפעה מייסונית- יהודית את רוב אזרחי צרפת בזמנו, שצידדו בפינוי אלג'יריה? גם דה גול היה אנטי צרפתי או שייך למסדר שטני כלשהו?

אולי תסתובב מעט באתרים ישראלים, תראה את המילים הקשות, חלקן כאלה שצרפתי המביע אותן בצרפת היה נחשב על ידך כאנטישמי? אך כלל לא מדובר ב''יהודים שונאי עצמם'', אלא בכאלה שקצה נפשם מדברים לא סבירים כאלה ואחרים בחיינו כאן, והם מביעים את זעמם ותסכולם, אולי מתוך תקווה שדברים בוטים נישמעים יותר חזק ממחאה רפה?
_new_ הוספת תגובהנהיה לרגע הגיוניים: אדם שעבר טבילה, קתולי
אריק פ. (יום שישי, 08/02/2008 שעה 1:28)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מיכאל -

איך נאמר בסרט ההוא: ''כשאתה טוב, אתה מאוד מאוד טוב''.
_new_ הוספת תגובהתודה. גם אתה לא רע...
מיכאל שרון (יום שישי, 08/02/2008 שעה 7:26)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהתודה. גם אתה לא רע...
לחמניה חמה (יום שישי, 08/02/2008 שעה 7:42)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אחוות האנשים ה'רעים''' !
_new_ הוספת תגובה[•]ופרסטר מתלהב מהפילסופים
צדק (יום שישי, 08/02/2008 שעה 8:13)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]
הוא מתייחס לעטיפה המגונדרת,
ואינו מבחין שהתוכן ריק לחלוטין.
אין תשובה לטענות.

במבחן מטמטיקה כתב הנבחן מאמר על מלחמה ושלום,
ופרסטר מתלהב מתשובתו הנהדרת של התלמיד...., לשאלה שלא נשאל.
_new_ הוספת תגובהנהיה לרגע הגיוניים: אדם שעבר טבילה, קתולי
אריה עירן (יום שישי, 08/02/2008 שעה 5:27)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם אתה קתולי ?
_new_ הוספת תגובהבלתי נסבל. פשוט בלתי נסבל!!!
סתם אחד (יום שישי, 08/02/2008 שעה 7:07)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההיגיון של זיבולי מוח
צדק (יום שישי, 08/02/2008 שעה 8:10)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קישקשת מאות מילים, אף אחת מהן איננה תשובה לדבריו של ניקולא.

בודהיסטים, שוטר צרפתי, קומוניזם, שטן, אלג'יריה,...........
שכחת רק את החייזרים, הצפרדעים, והדרוישים,
סליחה, שכחת עוד משהו קטן, להשיב לטענות.
_new_ הוספת תגובהמיכאל שרון, לדעתי מר בגלין צודק בהחלט
לחמניה חמה (יום שישי, 08/02/2008 שעה 7:25)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מחרחר מלחמה סתם בין יהודים לנוצרים. אתה מציג את עצמך כנוצרי קתולי חדש, בשעה שתחת המטריה הזאת אתה ממשיך להפיץ דיעות אנטישמיות חריגות בהחלט ממי שגר בישראל.

אנטישמיות היא מחלה של המחזיק בה ולא של היהודי. אז ראוי שתתייצב בקופת החולים הקרובה למקום מגוריך ושתבקש הבחנה וייעוץ פסיכולוגי כדי להשלים עם עצמך.

בינתיים אני מציע לך שלא תתחזה ליהודי או לנוצרי קתולי, אלא תדבר רק בשם עצמך.
_new_ הוספת תגובהלחמניה, אין זאת בעייה להטיח באנונימיות האשמות כבדות בלי נימוק
מיכאל שרון (יום שישי, 08/02/2008 שעה 7:44)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה אני מחרחר מלחמה בין יהודים ונוצרים? למה?

משום שכיניתי את הנצרות ''היהדות הנצרתית''? דהיינו הצבעתי על העובדה הפשוטה שהמלה ''נצרות'' אינה קשורה באסוסיאציות כבדות לא לאיטלייה, לא לגרמנייה הנאצית והיטלר, אפילו לא לטורקוומאדה האינקוויזיטור הספרדי ולמדריד או ברצלונה - אלא קשורה לנצרת, וליהודים מנצרת, יהודים כמוך וכמוני?

משום שהיסבתי את שימת הלב לכך שכל מייסדי הנצרות היו יהודים טובים? משום שכתבתי שהיהודים ניסחפו אחרי ישוע בהמוניהם ואילו חוגי הכהונה מטעמי שימור ההגמונייה חפצו בחיסולו? דבר שזה משהו הפוך לחלוטין מהאמירה ''כל היהודים אשמים ברצח ישוע''?

ברור שאנטישמיים לא יאהבו זאת, בלשון המעטה, וישליכו עלי נאצות, ילבינו את פני בקרב יהודים, אולי מתוך ההנחה האנטישמית שהיהודים נהנים לקבור זה את זה וחסרי חוט שדרה. וזאת תוך הסבת שימת לב למוצאי היהודי, ותוך רמיזות אנטישמיות מהקשות מסוגן... ואתה, נראה לי, סתם משרבט דברים כלפי, דברים כבדים מאד, אבל בקלות ראש משועשעת של אדם משועמם שמחפש קצת אקשן באינטרנט... לא?
_new_ הוספת תגובהלחמניה, אין זאת בעייה להטיח באנונימיות האשמות כבדות בלי נימוק
אריה עירן (יום שישי, 08/02/2008 שעה 8:07)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם אתה קתולי ?
_new_ הוספת תגובהלחמניה, אין זאת בעייה להטיח באנונימיות האשמות כבדות בלי נימוק
לחמניה חמה (יום שישי, 08/02/2008 שעה 8:10)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משום, משום, משום שאתה שום.

משום שאתה שונא ליהודים. אתה מערער את הקשר החדש והאופטימי שנוצר בין יהודים לנוצרים בארץ ואתה משחק בשמם באופן שלא הוסמכת לו. אתה מעורפל ולא חד ולכן כל הרעשים והליכלוכים שלך פוגעים באנשים ישרים.

האנטישמי היחידי בינתיים בפורום הוא אתה, אז אל תנסה בכלל להאשים אחרים. אתה משחק אותה כמבין גדול בהסטוריה של היהודים ובציונות, מטעם שאתה רוצה להיראות כאמין בכך שאתה מפיץ את דיעותיך האנטישמיות. למרות הכל אתה עושה עבודה חובבנית למזלינו, כי מתגלעים פרטים המראים שאתה בור בעניינים שאתה מתיימר להבין בהם.

דרך אגב, אתה טוען ש-''יהודים נהנים לקבור זה את זה וחסרי חוט שדרה'' וזה בהחלט מעודד אותי ''סתם משרבט דברים כלפי (כלפי מיכאל שרון), דברים כבדים מאד, אבל בקלות ראש משועשעת של אדם משועמם שמחפש קצת אקשן באינטרנט... לא?''.

אם כי אני לא הייתי מגדיר את עצמי כמשועמם. אבל יש אנשים שחושבים שאם הם משועממים אז גם האחרים. ולא היא.
_new_ הוספת תגובהקל לקשקש. גם שנאת-חינם זה קל. אתה בוחר קרבן להטיח
מיכאל שרון (יום שישי, 08/02/2008 שעה 10:12)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בו תחושות שנאה, רמיסה ובעקר דמוניזצייה. ולמה? כפורקן להטחת אגרוף במי שבאמת פוגע בך, אולי בוס מתעמר, אולי מישהו שהונה אותך באיזה ג'אראז בו תיקנת את ריכבך, אולי אפקט מצטבר של תסכולים שונים, בירוקרטיה כבדה, מהלכי שילטון שאינך אוהב, פיגועים, כבישים פקוקים באופן איום, אף שמספר הרכבים ל-‏1000 נפש כאן נמוך מזה שבמערב, מישהו שצעק עליך ''מאנייק'' וציחקק בהנאה לבת זוגו, דוחו''ת חנייה, משום שאין למצוא חנייה, הרבה דברים.

ואז מחפשים קורבן להטיח בו את כל התיסכולים. וכי תקרבן אדם חזק, כזה שאם רק תנסה, ישבור את עצמותיך, או תמצא עצמך בלי מכנסיים לאחר שיתבע אותך בסכום נאה? כן? לא ולא. תבחר בקרבן הנראה בעיניך חלש. חלש שאינו חלש בעצם, כפי שנראה בהמשך. אלא שכאן מגולם נושא ענק.

קרבנות אדם היו חלק מהפרה היסטוריה והשיבטיות הקדומה, כאשר השמאן העריץ והמתעמר המגבה את ראש השבט העריץ, השתמש בקורבנות כאלה על מנת לנקז את האנרגיות הזועמות של קורבנות העריצות הרבים ממנו עצמו - כלפי קורבנות אדם.

האצטקים בחרו באנשים הטובים ביותר לקרבנם, גם הומרוס מספר על הקרבת איפיגנייה המוכשרת והמחוננת על מנת לרצות את האלים הזועמים, בשביל שהרוח תנשוב במפרשי הספינות היווניות ותספק את אלפי הלוחמים תאבי הקרב קצרי הרוח להפליג לטרוייה ולהחריבה עד היסוד.

מאידך, מה קורה אצלנו? אברהם כאילו קרוב להקריב את בנו אשר אהב כל כך, תקוותו היחידה, קרוב מאד. ואז מלאך ה' אומר לו - לא במקומותינו. אמנם הראית שנכונותך להקריב קורבן יקר אינך נמוכה מזאת של עובדי האלילים, אך לא בזה ה' חפץ.ה' רק ניסה לראות את מסירותך ונאמנותך. ישנו ציור מהמאה ה-‏17, דומני של רמברנדט, המראה זאת טוב ממני: יצחק עקוד, ידו של אברהם מונפת מעליו עם הסכין, אך מלאך ה' מכה בידו והסכין מתעופפת לה. לא עוד קורבן אדם.

להבנתי, הדבר הזה מגיע לשיאו בבשורה החדשה. ה' כאילו אומר, אתם אנשים, לא עוד תקריבו זה את זה כקורבנות, אף אחד אינו קורבן של בן אדם אחר. היחיד שיכול להקריב כאן הוא אלוהים עצמו, את התגלמותו האנושית, או את בנו שהיה משחר הבריאה (עניין הבן הוא רז אלוהי), וזאת באהבתו את בני האדם, הוא מקריב את עצמו, לשחרר את הקללה הקדומה. כאן אפילו אין זה ניצחון המוות והקירבון שמביא מוות, שהרי ישוע קם מן המתים.

הנביא ישעיהו מדבר על האיש המחולל בעוונותינו, שאת חיטאנו הוא נשא, אך גם מציג אותו כאיש שחפצו יצלח, דהיינו כאיש מעולה. פילאטוס אינו רואה בישוע אדם עלוב, מעין שה כפרות כנוע, אלא אומר, ''ecce homo'' ''זה איש'', במובן, זה איש אמיתי. כך לא אומרים על איזה עלוב, לא כן? כך אומרים על גבר.

בבשורה לפי יוחנן מסופר שישוע לא שתק כלל, אלא שאל את פילטוס שברר אם אכן הוא מציג עצמו כמלך המתריס כנגד קיסר רומי כפי שהעלילו עליו ''זה מה שאתה חושב, בעצמך, או זה מה שסיפרו לך אודותי''?

אין הוא אמנם נושא כאן נאום חוצב להבות, אלא רק שואל שאלות מנחות, המוליכות את פילאטוס לגלות את האמת מבעד לעלילה. פילאטוס אומר, וכי יהודי אני? בני עמך הם הרוצים בהרשעתך. כאילו אמר לו, כאן ישוע, איני ''מחפש'' אותך, אינך צריך לפחד ולשתוק, תגיד את האמת. ואז ישוע אומר, מלכותי אינה מן העולם הזה - דהיינו, אין כאן כל טענה לתחרות בקיסר על השילטון הארצי. אבל פילאטוס ממשיך וחוקר: אז אתה כן מלך? ישוע עונה, זה מה שאתה אומר. אבל אני מן האמת (אני עוסק בענייני אמת ולא בענייני מלוכה ארצית), ומי שרוצה באמת, קרוב אלי. פילאטוס, האמון על הסקולסטיקה הייונית, מפטיר, אבל מה היא האמת, ואז פילאטוס יוצא להמון ואומר, תשמעו, לא מצאתי באיש הזה כל עוון.

שימו נא לב, ישוע רק שואל שאלות מנחות. אין הוא נושא נאום סנגוריה מרהיב וחוצב להבות, כפי שעשו מורשעים במרידה במלכות לפניו ואחריו (למשל באנגליה במאה ה-‏16 בתקופת מארי טיודור). ולמה? יש כאן הקרבה. אבל גם, מכיוון שהוא מן האמת, אין לו סיבה לא לחשוף את השקר ולא לגלות את האמת.

לדעתי, מקרבנים אנשים לא משום שהם עלובים, קירבנו תמיד את המעולים ביותר. ואף על פי כן הכתובים מציגים אותם כמעין ''שה שאינו פוצה את פיו, המוסר עצמו לטבח, או לגזיזה'' אך בנשימה אחת מדובר גם על ''שה שלם, ללא מום'' שה יקר, קורבן יקר. שה שלם זו המקבילה לאדם שלם.

אז באיזה מובן הם ''מוסרים עצמם, בשתיקה''? לדעתי, במובן זה, שאין הם משקרים, אין הם עושים קומבינות ועסקאות עם השטן. אחרים יגידו לשטן המקטרג לפני אלוהים עליהם, לפי חזון יוחנן, יגידו: קח אותו, אותו, לא אותי. קח את האחר לקורבן במקום אותי. וכך, הקירבון נעוץ בעצם הרשע בעולם, בשטניות, שהרי אף אם האיש המצויין, יסנגר על עצמו ככל שיסנגר במיטב הכישרון, גם אז, הרשע לעולם לא יחסר פיתחון פה, וכך, זה מצטייר כמשחק מכור, no win game , שרק השקר והשטניות עשויים להואיל במשחק הקירבון.

אבל אם האלוהים אוהב אותנו, וזה הרז האלוהי, אין הוא חפץ בכך שאנשים יקריבו קורבן זה את זה, ועל כן הוא מקריב את בנו, במעין סימולציה של קירבון, שאינה קירבון בעצם, שהרי ישוע קם מן המתים.

רק לאלוהים מותר לעשות זאת, לא לך.

[הערה חשובה: זהו פרושי שלי, באחריותי האישית בלבד]
_new_ הוספת תגובהקל לקשקש. גם שנאת-חינם זה קל. אתה בוחר קרבן להטיח
אריה עירן (יום שישי, 08/02/2008 שעה 10:20)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם אתה קתולי ?
_new_ הוספת תגובהזו אינה נחשבת מידה טובה. לתחקר אדם ועוד בפומבי, לאמונתו
מיכאל שרון (יום שישי, 08/02/2008 שעה 10:33)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהזקשקשן, אז אתה קתולי או לא?
לחמניה חמה (יום שישי, 08/02/2008 שעה 11:21)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מתי היתה לך ההתגלות?
_new_ הוספת תגובהונניח שהיו, איך תדע שאיני מדווח על כך בשקר, בשרלטנות?
מיכאל שרון (יום שישי, 08/02/2008 שעה 12:44)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואיך תדע שאיני למשל חולה נפש ה''רואה התגלויות'' בנוסח שתוכל לראות בטלויזיה המקומית בארה''ב כשכל יום מישהו מספר: Yesterday Jesus spoke to me. And ye know what He said? I tell ya, He said Man
_new_ הוספת תגובהכגילוי לב אישי, מה שמושך אותי בנצרות, זה שנים רבות
מיכאל שרון (יום שישי, 08/02/2008 שעה 13:08)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינו, לא האקזוטיקה הניראית שייכת לעולם שונה מהווייתנו היום יומית כאן - הדבר המושך כה הרבה ישראלים לבקר בכנסיות בסקרנות רבה - הרחק מהמיית הכבישים, מחנק השרב, הבירוקרטייה, הכורח ''להסתדר'' וקריאות ה''מאנייק'' המזדמנות. לא זה. בוודאי גם לא מה שמר בגלין מייחס לי.

מבחינת תחושתי וגם שיכלי - זו שלמות, שלמות מכל צד שלא תביט, כמו מערכת מתימטית מושלמת, כמו פוגה של באך, כמו אהבת נעורים תמה ויפה, כשאתה עדיין שזוף, חסון וחש באנרגיית החיים העצומה המפכה בך. זה דבר שאני ממשיך ומגלה כל פעם עוד ועוד, עד כמה זה מושלם - עד כמה אור יש כאן. ואני אוהב את מריים הקדושה, את הקדושים, אני מאוהב כאן שנים רבות.
_new_ הוספת תגובהכישלון
סתם אחד (יום שישי, 08/02/2008 שעה 21:34)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהחלק מהתכנים המועלים כלפי משונים. אני איש מתון ונעים הליכות
מיכאל שרון (שבת, 09/02/2008 שעה 1:31)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הביזאריות והטרוף בהם אני ניתקל כאן - היו לי מספיק.

אני משתקף כאן כמו במראה מעוותת בלונה פארק. כתבתי לעיתים בטון קצת מטומטם, או מעוצבן, לפרק תיסכולים ודברים לא נעימים שספגתי סתם. חשבתי שעל ידי דברים בוטים, אתרום מעט לשיפור סביבתי, אגביר מודעות. זו היתה היה קצת אתנחתא בשעות הפנאי שלי. חלק גדול ממה שכתבתי כאן זה חומר הנראה נהדר ללא מעטים, שכתבו לי שבשום מקום אין הם מוצאים בעיתונות חומר, הנותן להם רעננות, ורצון לשנות, כמו בכתבי.
_new_ הוספת תגובהמדהים! ההטפה המטורפת הזו. מסיונריות לשמה
סתם אחד (יום שישי, 08/02/2008 שעה 13:14)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההטפה? הטפה? מיסיונריות? טרוף?
מיכאל שרון (יום שישי, 08/02/2008 שעה 13:57)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה לא חייב לענות לי . נשארה השאלה ........
אריה עירן (יום שישי, 08/02/2008 שעה 18:23)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהתשובה: בהחלט לא ''קתולי'' כאשר הקריטריון הוא הטבילה
מיכאל שרון (יום שישי, 08/02/2008 שעה 19:23)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעל אמונה נוצרית, קתולית, שנים רבות מאד. מר בגלין עצמו כתב: ''אכן אמונתו האישית היא מקובלת כפרי ניסיונו האישי שאף אחד יכול לדון עליו''.

הדברים ברורים כאן לחלוטין, ויש מי שסמכותם בנושא.

דומני שכתבתי יותר מפעם אחת, שאין לי כל סמכות, ומדובר בדעתי האישית בלבד.
_new_ הוספת תגובהתשובה: בהחלט לא ''קתולי'' כאשר הקריטריון הוא הטבילה
אריה עירן (יום שישי, 08/02/2008 שעה 19:59)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שאני מבין שאתה קתולי לפי אמונתך אבל לא קתולי בתהליך רשמי .
_new_ הוספת תגובהנכון. לא בתהליך פורמלי.
מיכאל שרון (יום שישי, 08/02/2008 שעה 20:56)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהנכון. לא בתהליך פורמלי.
אריה עירן (שבת, 09/02/2008 שעה 11:37)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה התלוננת כמה שורות קודם על התגובות המטורפות והביזאריות כאן בפורום .
תעצור לרגע . תחשוב קצת . תבחן את העובדות .
כמה אנשים אתה מכיר בישראל או באוכלוסיה הכלל יהודית שפונים מתוך היהדות אל אהבת הקדושים של הכנסיה הנוצרית-קתולית ?
האם לא היית מגדיר כחריג אדם שבוחר ללכת דרומה כשכולם הולכים צפונה ? זה בהחלט לגיטימי אבל חריג .
האם לדעתך אין קורלציה בין חריגה מהסוג הזה לבין חריגות אחרות שאולי עשית במהלך השנים ?
אני מניח שאתה פסיכולוג או פסיכיאטר או קרוב למקצוע . האם לא ראית בין גדולי פורצי הדרך באומנות במדע ובחשיבה המתימטית ופילוסופית אנשים שהיו יוצאי דופן גם בהתנהגותם כלפי אנשים אחרים ?
האם יש סיבה לחשוב שאתה שונה בהתנהגותך מפורצי דרך אחרים ?
לא נראה לך שהתנהגותך זו ''מזמינה'' את היחס וההצקה ממנה אתה סובל ?
_new_ הוספת תגובהעל חשבון משלם המיסים? לא קבלתי גרוש אחד מהמדינה. רק שילמתי מיסים
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 16:45)
בתשובה למשיח משיח משיח אי אי אי אי אי אי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עוד מגיל 10 אני עובד, כל חיי, וכחוקר מדעי, אף לא היו לי שבתות וחגים, זה סוג של תשוקה. אילוליא עבדתי קשה, לא היו גם ''טרמפיסטים'' שרכבו על גבי, ואף טרחו להכפישני בשקרים, שהם - עד כמה שיש כאן ליצנות רעה, שקרים שלא רק שאינם חצאי אמיתות (נניח), שקרים שאם תרצה , תוכל ''למצוא בהם משהו''; אלא שקרים שהם תמונת ראי של המציאות, ההפך המוחלט מהמציאות, ולכן שקרים חצופים במיוחד. זאת אולי מתוך ההנחה שככל שהשקר גדול יותר ואבסורדי יותר, כך יותר מאמינים בו, שהרי אומרים: או שזה שקר מוחלט או שזו, מה לעשות, אמת מוחלטת. ואומרים: בוודאי אין עשן בלי אש''. על כך כבר אמר רונלד רייגן, ש''אין עשן בלי אש, אלא אם כן מציבים מכונה שמפיצה עשן''.
_new_ הוספת תגובהעל חשבון משלם המיסים? לא קבלתי גרוש אחד מהמדינה. רק שילמתי מיסים
אריה עירן (יום שני, 28/01/2008 שעה 16:56)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לך תשטוף את הפנים . תשתה כוס מים . ואחר כך תשב לך לבד , במקום שנוהגים להרגע ולהגות . קח לך יום כפרוייקט לשיפור עצמך . נסה להיות מבקר של עצמך . נסה לגלות מה פסול יש בך . לבד . לא מיתקפות של אחרים . נסה להבין איזה תכונות , קוי אופי ודפוסי התנהגות גורמים לאחרים לתקוף אותך , לבקר אותך . אולי קמצוץ מזה נכון ?
_new_ הוספת תגובהמי שי לו מה לאמר, ומי שדבריו חדשניים ומפלסי נתיבים
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 17:02)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נתקל גם בהתנגדות וראקצייה. זה חלק מהמצב האנושי.

תוכל לנסות לעורר ספקות בטון דיבור של ''אמת פנימית עמוקה'' אבל כמו אדית פיאף בשיר Je ne regret rien אני שלם עם דרכי, ואולי יש לדברים גם משמעות כלשהי או סוג של הנחייה שמעבר לי.
_new_ הוספת תגובהמי שי לו מה לאמר, ומי שדבריו חדשניים ומפלסי נתיבים
אריה עירן (יום שני, 28/01/2008 שעה 17:54)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סבבה . ברור שאינך מוכן לבחינה עצמית .
אתה יהודה איש קריות .
אבל אנחנו לא ישו .
?COMPRENEZ VOUS DONK LA SITUASION
_new_ הוספת תגובהאף אחד לא דורש שתקריב את עצמך
מיכאל שרון (יום שני, 28/01/2008 שעה 18:39)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מסוגל לעשות דבר כזה, לאהוב את אויבך? לא. אבל אז אתה כלוא במעגלי חבטה וחבטת נגד עד לאין סוף. אפשר ליצור כך? אפשר להמציא כך? או שבפה המתעקל רק חורקת השנאה? אבל אנו רק אנושיים, בכל אקט כזה של חסד למי שפוגע בך, אפילו לבת זוגך שרבה איתך, אתה חש כאילו אתה רוצח את עצמך. אבל ככה אנחנו בנויים, זה החוק שבביוס שלך. אם כן, אנו זקוקים כאן לחסד מיוחד, לחרוג ממעגלי ההרשעה וחילופי המהלומות - שתוצאתן - מלחמת הכל בכל.

לפי הנצרות, זו בדיוק הנקודה, החסד האלוהי מחלץ אותנו מהמבואות הסתומים הללו של בריונות וחילופי שנאה, ומאפשר לנו להמשיך ולבנות.

ולהבנתי, כתוב אמנם ''אהוב את שונאך'' אבל זה שמנצל אותי או חולב אותי אינו שונאי כלל וכמובן אינו אוהבי, אלא הוא רואה בי אובייקט גרידה. ומכיוון שהפגיעות הקשות ביותר נעשות באנשים תוך ראייתם כאובייקטים חסרי ממשות, הרי שהפוגע אינו אויבי, ואני פטור מלאהוב אותו.

אילו צדק אוהד יקירך, והנוצרים היו רק מקריבי עצמם במובן הפשטני והאוטומטי שהוא מייחס להם, איך זה שאומות נוצריות במובהק כבריטניה משלו בעולם, היגיעו לפסגת העושר הכלכלי אף שמספר היהודים בהם היה מזערי, הסיטי של לונדון היתה במאה ה-‏19 לב העולם הכלכלי, ואילו שבטים אפריקנים בהם שרר חוק הג'ונגל של ''עקור שתי עיניים למי שעוקר לך עין אחת'' היו על הקרשים, זללו זה את זה, ולא התפתחו, לא פיתחו טכנולוגיה, מדע, שום דבר? איך זה שהיהודים היגיעו לגבהים רק בארצות נוצריות, אך בארצות האיסלאם בהם שררו חוקי נקם ועין תחת עין, היהודים לא היגיעו לשום דבר משמעותי?

אה?

חשוב על זה.
_new_ הוספת תגובהאאוריקה - מיכאל בני היקר
ישו איש נצרת (יום שני, 28/01/2008 שעה 19:03)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנך נוטה להוות טורח לציבור - עליך לצום 40 יום ו40 ליילה ולסגף את עצמך במערות מדבר יהודה ואז תהה יאה לשרת את רוח הקודש.
_new_ הוספת תגובהועכשו - מיכאל בני היקר
ישו איש נצרת (יום שני, 28/01/2008 שעה 19:04)
בתשובה לישו איש נצרת
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמור נא לי בני יקירי.
מה שלום יוסלה? האם נפשו יצאה מגופך?האם באה הרגיעה לנפשך היקרה?
_new_ הוספת תגובהסתם כי בא לי להתווכח .
אריה עירן (יום שני, 28/01/2008 שעה 21:17)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה שנעשית נוצרי זו בעיה שלך לא שלי .
לעינין הקידמה במקומות שונים .
1- באפריקה היו ממלכות מפותחות רק שאנחנו לא יודעים עליהן הרבה או אפילו כלום . אחת הסיבות היא העבודה עם עץ ולא עם אבן או חרס . העץ הוא חומר מתכלא .
2-מעצמות עלו וירדו לאורך הזמן . לכל מעצמה כזו מאפיינים שלה . אלה קשורים למיקום גיאולוגי , אקלימי , זואולוגיה ובוטניקה סביבתית , דת ומסורת דומים והשפעות של שכנים שונים . אפילו הופעה אקראית של אדם בעל יכולות נדירות משפיע .
בריטניה בגלל מזג אויר נוח מחצבים ועושר חקלאי מצד אחד והשתלבות בתרבות הרומית הדועכת הייתה מאז המאה ה-‏6 אבן שואבת לוואסאלים שונים . היותה אי פיתח אצלם את הצי . מקרה ביש של טביעת הארמדה הספרדית בסערה הפך אותם לחזקים יותר מהספרדים . זה התווסף לירידת ערך העבודה בספרד שתופת הזהב והכסף מדרום אמריקה .
הצי הפך אותם לאימפריה , סיפק להם חומרי גלם זולים , ושוק לתעשיה שלהם . העושר הגנוב הזה הביא לפריחתם המדעית .
הערבים שבאו מהמידבר שבו קשה ליצור משהוא מלבד אסטרונומיה בלילות הבהירים ושירה מתוך שיעמום והיו עם דורות של ניקמות דם (המוצדקות מבחינה אבולוציונית) ומלחמות בין שיבטיות ממושכות יצרו רק מעט תרבות אחרת .

בארצות הערביות היו בעבר רק 20% מהעם היהודי ובארצות הנוצריות היו 80% מהיהודים . סטטיסטית זה ברור . לזה יש להוסיף את חולשת התרבות הערבית ואת עוצמת התרבות האירופית .
אתה גם (אולי) יודע מעט מאד על סין הודו והיתר . שם נמצאת יותר ממחצית האנושות .
_new_ הוספת תגובהקשב, המצאתיות, אהבה, ונצרות: שחרור הפוטנציאל המוחי
מיכאל שרון (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 1:28)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דבריך כתובים בהיגיון וביכולת ניתוח עניינית ומקורית. תודה.להבנתי, התפתחות מדעית וכלכלית אינה משהו ספורדי וקטוע, אלא קשורה בהנבעת פתרונות ברצף, תוך יכולת המצאתית נימשכת ובלתי פוסקת. הצי האנגלי למשל, ריכז סביבו את טובי הממציאים והמהנדסים של אנגליה, היו אלו ספינות מעולות, מהירות, עם יכולת ניווט מצויינת, ארטילרייה יעילה ורחוקת טווח בהרבה מהצי הספרדי בימי אליזבט הראשונה. בתקופה הקיסרית ברומי למשל, היתה שרשרת של המצאות ופיתוחים טכנולוגיים בכל תחום, למשל כלי ניתוח עדינים ומורכבים בתחום הרפואה וכך הלאה. מאידך יש אומות שאין זה הצד החזק שלהם, למשל סין, אמנם הימציאה את אבק השריפה ואת הנייר, ובמאה ה-‏16 היתה מעצמה כלכלית, אך אלה תופעות ספורדיות, כיום הטכנולוגיה הסינית מבוססת על ההמצאתיות המערבית. קיימת גישה המתמקדת ברצון, ואומרת שאם תרצה מספיק, תמצא ותמציא כל דבר. הבעייה שהקשב האנושי אינו עובד כך, ככל שרצונך עולה, כך טווח הקשב מצטמצם. יכולתך להקיף ולשלב כמה קווי מחשבה ניבדלים שזה התנאי לפתרון טוב של בעיות מורכבות - קטנה. זה פרדוקס הרצון אם תרצה - ככל שתרצה יותר, כך הדברים יחמקו ממך. אלא שרבים סבורים שהנצרות היא אוילית, יש להפעיל יותר כוח, יותר רצון, יותר נקם, והעניינים יתנהלו טוב יותר.

אלא שבמציאות קורה ההפך: ככל שאתה שונא יותר, ככל שרצונך לפגוע באויבך עז יותר, כך יותר יצליח הצד השני להטות אותך משווי משקלך. פלוויוס מספר על כך שהלוחמים הרומים במלחמת 70 לספירה עשו פרובוקציות ליהודים על ידי הפניית ישבניהם, חשיפתו, ועוד דברים מעליבים, היהודים יצאו מגדרם, תקפו בשנאה איומה, והושמדו בהמוניהם. שיטה דומה נקטו האמריקנים כנגד חייליו של סעדאם חוסיין, כשהיתריסו נגד כוח הגברא שלהם.

השנאה מטמטמת, ואילו רגש האהבה קשור בתפעול מוגבר יותר של האונה הפרונטלית המוחית, שהיא המבנה המוחי המאוחר ביותר באוולוצייה, האחראי לפתרון בעיות מורכבות, לתחושות המוסריות, לתחושת החמלה compassion ועוד תהליכים עילאיים.

תפעול מערכות מוחיות אלה דוכא במשך אלפי שנים על ידי העריצות הקדומה, השמאן הקריב כקורבנות אדם את היוצרים ובעלי החשיבה המופנמת והמאופקת, ורק הצעקנים ובעלי כוחות החריזמה והרצון העז משלו, כמו באפריקה של המאה ה-‏19. מבחינה זו הנצרות היא התפתחות חשובה בתולדות האנושות, שאיפשרה להוציא מהכוח לפועל משאבים מוחיים שהיו קודם לכן מדוכאים. גם הבודהיזם הינו בעל גישה קשבית דומה מעט לנצרות, וכך גם הזן היפני. לכן מאז ישוע האנושות נוסקת, המערב התפתח מאד, מה שלא הוסג במשך רבבות שנים שקדמו לכך.
_new_ הוספת תגובהקשב, המצאתיות, אהבה, ונצרות: שחרור הפוטנציאל המוחי
אריה עירן (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 5:43)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי שום כוונה להתווכח אתך על דתך . אני יכול רק להביע את דעתי על דברים שכתבת .
טתה מתעלם לגמרי מזה שממלכות-אימפריות עולות ויורדות . אתה שבוי בהשקפה הטיפשית של האדם האירופי הלבן . מאז פרחה המחשבה והתרבות של הרנסאנס וניפתח העולם במלא עיגוליותו היו האירופים בעליה . באותו זמן היו הסינים בשקיעה אחרי פריחה דומה שנמשכה בערך1500 שנה . מאז כבש ואיחד המלך צ'ין שה חואנג את הממלכות הקדומות לקיסרות אחת הנקראת ארץ האביב התיכונה הייתה זו בנסיקה אדירה . כאשר יורשי אלכסנדר רבו והרומאים לחמו נגד קרתאגו הייתה סין- אחת . לא הייתה זו מציאות ספוראדית . הסינים כתבו , שוררו , צירו , בנו , חפרו וניצלו פחם , גז טבעי , נפט , נחושת וברונזה , ברזל יציקה , קשת-מצליבה (רובה-קשת) , ספינות יותר ויותר גדולות , חפדו תעלות ובמיוחד את התעלה המחברת על פני מאות קילומטרים את היאנג צה עם הנהר הצהוב . הם בנו בשלבים את החומה הגדולה , ייצרו משי וסחרו עם המערב שקנה כל מוצר סיני ושילם במטבעות כסף הכל בדראכמות וכלה בדוקאטים . לא רק ניר דיו ואבק שריפה המציאו הסינים !

באשר לתרומת הנצרות האוהבת להתםתחות האנושית . זבותך לאהוב את מי שתרצה . אך אין לך זכות לשנות את ההיסטוריה . ישו שלך היה רבי יהודי . הוא מרד בסמכות הרבנית שבירושליים . ממשיכי דרכו פעלו כאירגון צדקה באימפריה הרומית . הם הגדילו את מעגל חסידיהם בזכות ויתורים על מצוות מתחום תורת ישראל . מרגע שהציבור הנוצרי צבר כח קרה לנוצרים מה שקורה תמיד . שלטון משחית . אלף שנים מאז נפילת רומא לרגלי הואנדלים , הגותים , הלומבארדים והגרמאנים ועד גילו אמריקה הייתה נצרות ממלכת דם ורשע . הגיעו הדברים לידי כך שהנוצרים עצמם מרדו ברוע הקאתולי . מרטין לותר , קלווין , צווינגלי , והנרי 8 צמחו על רקע ריעות האפיפיורים האיטלקים . הצרפתים באוויניון לא היו טובים יותר .
פריחת המערב תרבותו ומדעיו הם היפוכה של הנצרות הרשעה . הם המרד נגד הכנסיה ונגד הדת בכלל .
מסר האהבה עליו אתה מדבר היה אולי נחלתו של ישו שנצלב אך לא של ממשיכיו . ייתכן שיש למסר זה היום אוהדים וייתכן שהאפיפיור הנוכחי וקודמו הם אוהבי אדם אך האפיפיור הפאשיסטי האנטישמי ממשיך השינאה הקתולית נקבר רק לפני 50 שנה .
_new_ הוספת תגובהקשב, המצאתיות, אהבה, ונצרות: שחרור הפוטנציאל המוחי
מיכאל שרון (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 7:03)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראוי להמנע מהכללות גורפות וביטויים סכמטיים כלפי דת עתיקה, יהיו הביטויים הללו ''סיכומי מחץ מבריקים'' ככל שיהיו מסוג, ''ממשיכי דרכו של ישוע פעלו כאירגון צדקה באימפריה הרומית'' או ''הנצרות כממלכת דם ורשע'' - ביטויים שהם פורמולות ריטואליות, כשמאחורי הברק המילולי של ''משפט המחץ'', פוסחים בהבל פה על התפתחויות תאולוגיות ואמוניות ענקיות - למשל, אוגוסטין הקדוש, תומאס אקווינאס, מייסטר אקהרדט ורבים מאד אחרים, קדושים ואנשי אמונה ניפלאים.

אשר לנקודה ניתפסת כאובה כזו או אחרת בממסד הדתי העומד ביסוד דתם של מאות מליונים, יש לזכור כי מדובר בבני אדם. ובלשון דתית יותר, השטניות עשוייה להמצא בכל מקום, לרגעים אצל אדם X או בחבורה Y - מדי פעם, לתקופות קצרות או ממושכות יותר, יש ההולכים בדרך מרושעת תקופות ארוכות או בכל חייהם הבוגרים מתוך אידאולוגיה ויש שמתוך מה שהם רואים ככונות טובות. מה יבטיח לנו דרך נכונה? וכי שליחי הכנסיה, הכמורה, לא אמורים לתת לישוע להכנס לליבם ולהנחות אותם, בסעודת האדון, בוידוי וכד’, וכי הכהונה לא נושאת איתה חסד מיוחד של הנחייה נכונה, על פי הדוקטרינה? אנו חושבים על עניין זה שציינתי לעיתים באופן מעט מפוצל, מחד הראליה, מאידך התחושות והמחשבות האמוניות. אבל מהי הראליה? ובאיזה רמה של כהונה מתחיל ה-infallibilty?

ניתן אולי להסתכל על זה כך: מאז ישוע יש כיווניות בהיסטוריה, יש סיכוי מוגבר לניצחון הדבר הנכון, הטוב על הרשע, בטווחי זמן מסויימים, בעוד קודם לכן אלפי שנים לא היה זה כך.

נעשו כמובן מעשי עוולה, אך בטווח רחוק זה אולי סוג של ניסיון שלומדים ממנו. אין כאן רק רע מוחלט תמיד, הרי אחרי הכל, אם ניקח דוגמא ספציפית, כוונת האינקוויזיצייה בזמנה היתה להלחם בשטניות (כן, היו אז כתות שטניסטיות וכתבתי על כך) ובכפירה. הכפייה היתה אולי מוגזמת, העונשים אולי יוצרי טרור בלבבות, אולי גם טיפוסים אפלים מצאו את מקומם במסגרת האינקוויזיצייה (כפי שקורה גם לאירגוני כפייה ועינויים אחרים, למשל שרותים חשאיים בארצות שונות) הגם שממצאים כיום מראים שדימוי זה אינו כפי שחשבו, היתה כאן הגזמה גדולה.

הכנסייה הנהיגה שינויים רבים בוועידת הוותיקן השנייה ב-‏1962. זאת ועוד - בקטסיזם של הכנסייה הקתולית, שחובר בחלקו הגדול על ידי התאולוג יוזף רצינגר, לימים האפיפיור בנדיקטוס ה-‏16 נכתב:

''בשליחת בנו ובמתנת הרוח (Spirit), ההתגלות הושלמה עכשו לגמרי, למרות שהאמונה של הכנסיה צריכה בהדרגה לתפוס ולהשיג את מלוא משמעותה מעבר למהלך מאות שנות הזמן'' (סעיף 73).

דהיינו הכנסיה תופסת את עצמה כהולכת ומתפתחת בהיסטוריה, וגינתה פרקים מסויימים בעברה כ''פרקים אפלים''.

תודעת הכנסיה הולכת ונעשית בשלה ובוגרת יותר עם התקדמות הזמן, אף שהבשורה הושלמה, כך אומר הקטסיזם.

אולי עקב הטהרות הלבבות הגדולה של אז (כולל הגברת מספר החטאים שיש להתוודות עליהם) היגיעה המהפכה היוצרת הגדולה של הרינסנס, התקדמות הרוח והמדעים, המהפכה המדעית, התקדמות מהמאה ה-‏16 ועד היום, 500 שנה, כפי שלא התקדמה האנושות במשך אלפי שנות היסטוריה ורבבות שנות פרה- היסטוריה.

ושוב, אם ננקוט באותה דוגמה ספציפית - http://www.hayadan.org.il/wp/mehashefot-170604

מתוך הכתבה: במטרה לאמוד את האירועים שקשורים באינקוויזיציה ובזוועות שחוללה, פירסם שלשום הוותיקן אוסף מאמרים בנושא, שסיכמו מחקרים שהוצגו בכנס ב-‏1998. על פי המאמרים, פרי עבודתם של 50 תיאולוגים והיסטוריונים המומחים לנושא, מספרם של אלה שהומתו או עונו על ידי האינקוויזיציה נמוך בהרבה מכפי שסברו עד כה. המחקרים מ-‏1998 מתבססים על מסמכים מהארכיונים של הוותיקן, שדנים במשפטים שנערכו ליהודים, למוסלמים, למכשפות, למדענים, למינים וללא-קתולים אחרים שחיו באירופה בין המאה ה-‏13 למאה ה-‏19. ממצאיהם תומכים בתיאוריות של היסטוריונים שהתפרסמו בשנים האחרונות, ולפיהן הוגזמו ממדיה של פעילות האינקוויזיציה.

על פי ההערכות שהיו מקובלות עד כה, אומדן המומתים בידי האינקוויזיציה הספרדית, שקיבלה את אישורו של האפיפיור סיקסטוס השישי ב-‏1478, נע בין 30 אלף ל-‏300 אלף בני אדם. ואולם, לדברי פרופ’ אגוסטינו בורומיאו, היסטוריון באוניברסיטת ''לה סאפיינצה'' ברומא המתמחה בנצרות הקתולית, וערך את 783 העמודים המסכמים את ממצאי המחקרים שהתפרסמו שלשום, שיעור המומתים בספרד לא עלה על 1% מכלל 125 אלף איש שנשפטו - כלומר, פחות מ-‏1,500 איש. ''השימוש בעינויים ובהטלת עונשי מוות לא היה נפוץ כפי שחשבו במשך זמן רב'', אמר בורומיאו.

לדבריו, מהמחקרים עולה שחלק גדול מההוצאות להורג שבוצעו במאות שנות פעילותה של האינקוויזיציה, נגזרו בבתי דין שלא היו כפופים לכנסייה.

לדברי פרופ’ מירי אליאב-פלדון מאוניברסיטת תל אביב, ממצאי המחקר שפירסם הוותיקן אינם בגדר חידוש. לדבריה, לאורך כל מאות שנות קיומה של האינקוויזיציה היה מספר מקרי ההוצאות להורג קטן, בוודאי בהשוואה למספר ההוצאות להורג של מערכת המשפט האזרחית. ''האינקוויזיציה היא אחד המיתוסים שמוציאים מפרופורציה את העובדות'', היא אומרת. לדברי אליאב-פלדון, לאורך 350 שנות הפעילות של האינקוויזיציה הרומית (שפעלה באיטליה), יש תיעוד רק על 96 הוצאות להורג.

האפיפיור התנצל

הכנסייה אינה מתכחשת לאחריותה לזוועות שנעשו בשמה בידי קתולים, וב-‏2000 התנצל האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, רשמית על מעשי הכנסייה והאלימות המיותרת שבה השתמשה הכנסייה. גם שלשום התנצל האפיפיור על מעשי הכנסייה. ''אנו לא יכולים לקבל את הבגידה בבשורה הנוצרית של כמה מאחינו, במיוחד באלף השני'', אמר האפיפיור שלשום על פשעי האינקוויזיציה. ואולם הוא אינו מוכן להביע חרטה על עוולות שהוותיקן יכול להוכיח שאין לו חלק בהן.

________

ואם יש עובדות שיקלו על מצפון מאמינים, למה שלא יביאו אותם? וכי המחקר ההיסטורי אמור להיות הרמטי? ואם הדבר מורה על כך שלעיתים יש גם הגזמות קשות, עיוותים ושקר בשביל לפגוע בכנסייה ובאמונתם ובדרכם הישרה של מאות מליונים, למה לא להביא זאת? תועמלנות מוגזמת היא הבעייתית כאן, הן לצד האפולוגטיקה והן לצד הרשעת הכנסיה והקפאת אפשרות ההתפתחותה - שכן השקר תמיד מן השטן הוא, ניתן לומר, ומביא לתוצאות לא רצויות. וישוע והאמת הם אחד.
_new_ הוספת תגובהזוועה
סתם אחד (יום שני, 28/01/2008 שעה 21:46)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהעל חשבון משלם המיסים? לא קבלתי גרוש אחד מהמדינה. רק שילמתי מיסים
אליצור סגל (יום שני, 28/01/2008 שעה 21:04)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
אריה
עד היום לא הצלחתי מתוך קריאה בפא''צ להבין מה הוא טוען שגנבו ממנו.
נו מילא שיהיה.
אליצור
_new_ הוספת תגובהעל חשבון משלם המיסים? לא קבלתי גרוש אחד מהמדינה. רק שילמתי מיסים
אריה עירן (יום שני, 28/01/2008 שעה 21:20)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה בסדר . אתה בחברה טובה . גם אני לא מבין מה כואב לו . מפריע לי שהוא מנסה למכור סחורה נוצרית . אבל זה פורום פתוח . גם הגנתו על הפלסטינים היא חד צדדית לחלוטין .
_new_ הוספת תגובהכנראה שיש לכך סיבה
דוד סיון (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 6:41)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדעתי פשוט לא קראת את הפרטים כאשר הם הופיעו
על גבי הפורום. הנה דוגמה אחת מרבות (דיון 2247).
_new_ הוספת תגובהכנראה שיש לכך סיבה
אריה עירן (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 7:07)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מבין שמיכאל שרון מלא תרעומת על פלאגיאטים ממנו . אתה מפנה לקישור מלפני 4 שנים . כל הכבוד לזיכרונך .
ניסיון החיים שלי ורק שלי מראה שיללות שבר , גם כשהן מנוסחות הייטב מועילות מעט מאד .
תלונה , אם בכלל , צריכה להיות קצת יותר עובדתית ופחות בכינית . רצוי שתגיעה להכרעה משפטית כמוצא אפשרי אחרון . אבל זו דעתי בלבד .
כאשר תדי כץ גם הוא מאוניברסיטתת חיפה פירסם את מחקרו על כיבוש טנטורה התקוממו המשתתפים בקיבוש . כך היה צריך לנהוג גם מיכאל שרון כשפגעו בו .
_new_ הוספת תגובהכנראה שיש לכך סיבה
אליצור סגל (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 8:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
קראתי וגם אחרי הקריאה אני לא מבין מה הוא רוצה.
אליצור
_new_ הוספת תגובהגנבו לו
דוד סיון (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 9:47)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה שלו היא בערך שהוא כתב עבודה, אם אני זוכר נכון לתואר שני, פסלו אותה ואחר כך השתמשו בה לפרסום תחת שמות אחרים. כמובן שהוא גם מוסיף ומשבח את איכותה האקדמית... כמו במאמר.

מה הוא רוצה? בעיקר להתלונן.
_new_ הוספת תגובהגנבו לו
אליצור סגל (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 10:34)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
תודה רבה דוד.
סוף סוף הבנתי מה הוא רוצה.
אבל האם בכל חייו כתב רק עבודה אקדמית אחת ויחידה בעלת ערך שאותה גנבו?
אחרי כן המוח שלו התיבש ולא כתב שום דבר נוסף ?
אין לו שום דבר אחר ברקורד?
אליצור
_new_ הוספת תגובההוא כתב ספרים
דוד סיון (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 10:52)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשנת 1997, הוא כתב ספר על חלוקת קשב נושא שמוזכר בויקיפדיה (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A9%D7%91).

על הספר (http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/9651600845/qi...).

ספר אחר ''The Emotional Roots of Systematically Inefficient Behavior'' (http://www.powells.com/cgi-bin/biblio?inkey=91-96590...), נכתב בשנת 2004.

אין לי כמובן מושג מה היתה התפוצה בפועל.

עוד על מיכאל שרון (http://www.faz.co.il/author_Michael%20Sharon).
_new_ הוספת תגובהדוד ואליצור, לא דייקתם, בלשון המעטה. קראו אודות פרשת ליסטום שרון
לינדה פ. (יום שלישי, 29/01/2008 שעה 13:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פשיעה קשה באקדמייה

_new_ הוספת תגובהבהמשך לדיון: המין האנושי כפשטות קסומה - גישה חדשה
מיכאל שרון (שבת, 02/02/2008 שעה 12:55) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מין זה כמו שתיית כוס מים לצמא - את זה אמרה שרה בממשלת לנין. יש לשחרר את המין לחלוטין מכל מערך שיקולים בו נעוץ הכוח. הפמניזם הופך את המין לחלק מהמערכה להגמונייה. במערכות יש רק הסלמה מכל צד.

יש לראות במין מה שנועד להיות לאדם כיצור בן מינו: גורם מחזק, מעורר תהליכים מוחיים גבוהים, על החמלה, החסד, היצירה והתבונה שמאחריהם.

מכיוון שהתפקוד האנושי הבסיסי הוא ייצור מכשירים, על המעגלים העצביים הקדומים של המין, נוספים מעגלים עצביים גבוהים המעודדים ייצור ויצירתיות. ואילו הפיכת המין לשדה מערכה, מלבה שנאה, פוגע באקטיבציה המוחית הגבוהה, והופך את מושא המין לפטיש, לאובייקט באופנים שונים.

המין נועד לחזק, אך לא להפיח שנאה היסטרית, אלא אהבה יוצרת. המין ושדה התחושות הכרוך בו, יוצרים אוטונומיה של זוגיות או חבורה קטנה מול מרחב ההגמונייה החברתית/פוליטית. הפמנינסטיות מחוללות הפרדה בזוגיות או בחבורה הקטנה, תוך רתימת האדם לכוחות היצור, כאובייקט, כמושא סביל וניגזל שלהם ולא כמחולל שלהם.

המין נועד להנאה, אך כזאת המחוללת העצמה ולא סיפוק גרידה.

נ.ב. תופסק הקרבת קורבן אדם בעזה
_new_ הוספת תגובהממש מעניין
לחמניה חמה (שבת, 02/02/2008 שעה 16:43)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השטויות האלה....

תגיד שרון אתה מרשה לי להמשיך לזיין סתם בשביל הכיף, האהבה וההתרבות?
_new_ הוספת תגובההאיסורים ואין ספור התקנות - מדריך למפסידים ופרוצי מין סוטה
מיכאל שרון (שבת, 02/02/2008 שעה 17:20)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איפוא מצאת אצלי איסור כלשהו? מה אני, רבי המקיף את חייך באין ספור תקנות, כולל רגולצייה של משגל כהלכה? אגב, מאז שפינוזה, אחד הראשונים שאמר שהמין הוא דבר פשוט, חלק מהטבע, ושאין הוא מבין למה הופכים את המין למושא לסחיטות מיניות ותקנות (דתיות ולא דתיות) להרשאות מיניות למיניהם; מאז שפינוזה שהציב לראשונה את ''דת הטבע הפשוט'' התקדמה האנושות במשך 300 שנה כפי שלא התקדמה בעשרות אלפי שנה קודם לכן.

בעולם השלישי, המין מוקף בסייגים רבים, ואילו בשוודיה המתקדמת - המין הוא פשוט וטיבעי.

בישראל, בה קיימות אין ספור תקנות דתיות מצד אחד, ומאידך, תאוות העבירה עליהם והפריצות, שכן עוד לפני 2000 שנה עמד השליח פאולוס על כך שהתקנות הללו מגדירות את החטא ויוצרות את הפריצות, בישראל נפוצה הסטייה למיניה.

אם ישראל מוגדרת כמדינה ''מערבית'', הרי היא המדינה המערבית היחידה שנתנה לערבים סיבה לאמר שהם יכולים לנצח את המערב. האנגלים ניצחו בנקל כוח העולה עליהם פי 30 של המהדי בסודן ובמצרים בסוף המאה -19 קומץ צנחנים אנגלים וצרפתים ניצחו בנקל את הצבא המצרי במערכת סואץ,1956, כך גם הנחתים האמריקנים בבירות, 1958. 40 אלף אמריקנים ניצחו בנקל את מליון חייליו של סעדאם חוסיין בפברואר 2003 . ורק ישראל - 40 אלף מטובי צבאה ניגפו במלחמת לבנון השנייה בפני 6000 לוחמים ערבים חמושים בנשק מיושן.

היתה זו המלחמה הראשונה אגב, בה עלה מאד ביחס למלחמות קודמות, שיעורם של הכיפות הסרוגות בקרב הקצונה הזוטרה והבינונית. גם מלחמת יום כיפור היא דוגמא בה צבא כאילו מערבי הובס רוב הזמן על ידי כוחות ערביים. במלחמת השחרור היצליחו בקושי כ-‏90 אלף לוחמים יהודים לנצח 30 אלף לוחמים ערבים, תוך הדיפת צבא פולש פרימיטיבי מעזה של 10 אלפים מצרים עם 40 טנקים מיושנים. וזאת לאחר שמההפוגה השנייה הוזרם לכאן נשק רב דרך צ'כיה וממדינות מערביות, ותודות במדה רבה ללוחמי מח''ל.

למעשה, הניצחונות המשמעותיים האחרונים של צבא יהודי היו בשנת 900 לפני הספירה, ומאז הלוחמים היהודים מפסידים, למעט מערכה אחת, בה הביס יהודה המכבי את הצבא הסורי סיליקי המושחת, שהתבסס על פילי מלחמה, כפי שישראל מתבססת על המרכבה והאטום. שהידים יהודים מחרפי נפשם, התאבדו על ידי פילוח ביטנם של הפילים הללו בכידונים.

מאז, היפסידו צבאות יהודים ענקיים למספרים קטנים פי חמש ושש מונים של לוחמי צבא קבע רומים בשתי מלחמות, 70 לספירה ו-‏133 לספירה.

כנראה שאנשים המשתעבדים לאוסף ענק של תקנות שרירותיות, הן דתיות והן אזרחיות, מפסידים במלחמות.
_new_ הוספת תגובההאיסורים ואין ספור התקנות - מדריך למפסידים ופרוצי מין סוטה
לחמניה חמה (שבת, 02/02/2008 שעה 17:37)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה אתה מכניס את פאולוס שלך לעסק. מאחר שהתנצרת לקתוליות, אני משאיר את פאולוס, שהיה יהודי ומת יהודי, בידיך. תעשה בזיכרו את מה שאתה רוצה.

אינני יודע אם אתה חי היום בישראל או סתם במנזר. אבל הישראלים ככלל נהנים ממין תיקני ואין שום סייגים החלים עליהם. היהדות הכניסה כללים כמו שהכניסה כללים גם לאיך ומה אוכלים, איך ומה לובדים וכו'. זה טבע הדברים של כל דת. דווקא הקתוליות המיטה גזרות שהקתולים וכלי זיינם לא יכול היה לעמוד בהם.

גם בעינייני צבא ניכר שאינך מבין הרבה ואתה משתעבד למנטרות מוזרות. אבל נשאיר את העניין הזה פתוח כי אני לא רוצה לערבב לחימה בזיון וגם לא בזיון שכל.
_new_ הוספת תגובהאני צודק. המין בישראל חדור בתאוות הכסף
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 1:08)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשום מקום בעולם לא פגשתי כל כך הרבה בחורות שמוכרות מין בעד כסף, רמת חיים גבוהה, בעוד להשביע את גופן הן מזדיינות מהצד עם מישהו, כשהפרייר בעל האמצעים גם מגדל את הילד של המאהב כבנו הוא. בשום מקום בעולם לא פגשתי כל כך הרבה בחורות, שהופכות את המין לבוכלטריה לסחוט דברים נוספים, בעוד הן יפסקו רגליהם בלי לקבל כלום, מאיזה פרזיט ממסדי בעמדת מפתח, הניתפס אצלן כ''איש חזק''.

המין בישראל חדור שיקולי כוח וכסף, ניצול ועורמה. המין הטיבעי אצל גויות חמודותנ בשבדייה, דנמרק ובארצות נורמליות, הוא טיבעי ורומנטי הרבה יותר. הישראליות מדברות על ''אהבה'' וחושבות רק איך לסחוט כספים מאבהל'ה הממן את הדירה והסידורים. המין בישראל הוא מין של סחר מכר, סחיטות אין סוף - הכל - אבל לא מין טיבעי וספונטני. הבנים בישראל - שיעור האימפוטנטים בהם הוא הגדול בעולם, ורבים מגיעים לזקפה רק על ידי השפלה אנאלית.

הסטייה המינית, הכסף המסריח, הכוח הפרזיטי, יחסי אדנות דכאניים - כל אלה הופכים את המין בישראל למשהו מאד לא טיבעי.
_new_ הוספת תגובהאני צודק. המין בישראל חדור בתאוות הכסף
יובל רבינוביץ (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 3:12)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אחרי שהיגגת בפתיל אחר על חיי המין שלי, החלטת לטפל בשאר הישראלים.

נתחיל בקטנות:
>„הבנים בישראל - שיעור האימפוטנטים בהם הוא הגדול בעולם”
סימוכין, בבקשה.
_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 6:08)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגבוה והמציאות. בדרוגים סובייקטיביים עולה תמונה זוהרת, אך בממצאים של תפקוד מיני ממשי מתהפכת התמונה:

למשל:

''המחקר מצא כי לצד התאווה הישראלית המשובחת [על פי דיווחים סובייקטיביים. הערת מ.ש.], גברים ישראלים גם סובלים מאי-תפקוד מיני בשיעור גבוה יותר מהממוצע העולמי: 52% מהגברים הישראלים סובלים במידה זו או אחרת מתפקוד מיני לקוי, לעומת 48% בשאר העולם. ואולם, על זה כנראה הם לא ממהרים לרוץ לספר לחבר'ה, ועל כך יעיד הנתון הבא: שיעור המשתמשים בתרופה נגד אי-תפקוד מיני בישראל מגיע ל-‏9% בלבד מכלל הגברים.

_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
אריה עירן (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 6:21)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כדאי שתדע שפער 48% מול 52% במחקר חברתי חסר משמעות בכלל .
9% שימוש בויאגרה הוא גבוהה לדעתי ועומד בסתירה להתפיטותך בנושא המין . אולי הפין .
עיסוקיך האובססיביים בכל נושא מסבירים היטב את תלונותיך על פלאגיאט וגם את זילזולם של אלה שניצרכו לטפל בתלונותיך . אני מתפלא שלא זרקו אותך מהכנסיה . אני משער שזה יקרה אחרי שתכתוב לאפיפיור על הכומר שאינו מתנהג לפי גחמותיך .
_new_ הוספת תגובהההפך הוא הנכון. במחקרים דמוגרפים על אוכלוסיות גדולות
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 6:33)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבדל של 4% נחשב לגדול. מדבריך ניכר שסטטיסטיקה אינה תחומך, אך זה היה כלי עבודתי העיקרי במחקר. על מנת להדגים - אם תטיל מטבע 8 פעמים, בכל סט כזה של הטלות תמצא שהתפלגות עץ מול פאלי אינה שווה, יהיו שכיחים סטים של הטלות עם תוצאות של 7 מול 1 למשל. אך אם תטיל 10 אלפים הטלות תמצא יחס של 1 ל-‏1 . ואם אז תמצא פער, הוא משמעותי מאד ומלמד שהמטבע מוטית.
_new_ הוספת תגובהההפך הוא הנכון. במחקרים דמוגרפים על אוכלוסיות גדולות
אריה עירן (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 6:51)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תשובתך מעידה על חוסר הבנה בסיסי . הבדל של 4% באוביקט בר מדידה פיזי כמו הטלת מטבע שונה מממצא בתחום מדעי ההתנהגות . 4% יכולים להיות בקלות סטייה בבחלירת המידגמים . במיוחד אם זה השואתי . אפשרית הטיה של 2% בכל מיבדק וכבר אין פער .
מעבר לזה שגם פער אמיתי של 4% הוא חסר משמעות כאשר מדובר בהשוואת התנהגויות .
_new_ הוספת תגובההבלים. הממצא אינו ב''מדעי ההתנהגות'' אלא בפיזיולוגיה
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 7:04)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מחקרי העיקרי היה אגב בפיזיולוגיה ובמדעי המוח.
_new_ הוספת תגובהטענתך נשארה לא מבוססת
דוד סיון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 8:04)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שרון: ''הבנים בישראל - שיעור האימפוטנטים בהם הוא הגדול בעולם,...'' (תגובה 111299).

כעת ההסבר שלך מתבסס על ''... סובלים במידה זו או אחרת מתפקוד מיני לקוי,...''
(http://www.nrg.co.il/online/12/ART1/543/429.html). אבל זה לא ''סימוכין'' לטענתך
על שיעור האימפוטנטים.

בהקשר הזה אתה מזכיר את אריה עירן שבעיוורונו דוקא מרגיש נוח לבוסס בבוץ.
_new_ הוספת תגובהקראתי זאת במחקר לפני שנים, והדבר נראה לי גם סביר
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 9:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שהרי היכן שיש מצ'ואיזם מופרז על גבול ההיסטריה, כנראה הדבר מחפה על תופעה הפוכה. כל רטוריקה רווחת וכל מיתוס, תפקידם ליצור סוג של היפוך דימיוני למציאות שאינה תומכת בהערכה העצמית. טענתי האחרונה מתיישבת עם גישתו של פרויד בנושאי הדחקה ומנגנוני הגנה.
_new_ הוספת תגובהמספיק עם התירוצים... הצג סימוכין!!
דוד סיון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 13:46)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאין לי כרגע ואיני רוצה לחפש. היצגתי כאן מה שמצאתי מיידית
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 16:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז תניח אם ברצונך כאילו זה לא כך. המסקנות שהיסקתי היו על בסיס מה שקראתי. לכן לא אעשה שקר בנפשי ולא אסוג מהן. קבל זאת או אל תקבל זאת, אין זה מענייני. מה שעובר לך בראש בענייני ממצאים תומכים, עובר גם לי, אין כאן משהו שאתה יודע ואני איני יודע. אוקיי? אילו רציתי לפרסם מאמר מדעי, הייתי דואג להשיג זאת, , הגם שהדרוג הספציפי אינו מכריע לצורך העניין. או מפרסם רק על סמך הממצאים שברשותי כרגע, לפיהם שיעור האימפוטנטים בישראל גבוה באופן מובהק מהממוצע בעולם.

ממצא זה המדווח בעיתון ישראלי, דיו להעמיד בספק סביר את הטענה השגורה, כאילו האונות המינית בישראל יוצאת דופן ומרשימה במיוחד, ומי מהבחורות המשועממות והעשירות באירופה או ארה''ב שרוצה מין מדהים מהגברים המדהימים בעולם, שתתייר לישראל. היו ממצאים נוספים על שיעורי פעילות מינית בישראל, היתה כאן איזו מישהי שסקרה בעיתונים בארה''ב ביצועים מיניים שנתקלה בהם בארצות שונות, כגון ארה''ב, יפן, איטליה, ישראל, בריטניה, היו למעשה כמה דיווחים מסוג זה אותם קראתי בעיתונות בסקרנות ''צהובה''. ומכל הדיווחים העיתונאיים הללו עולה בעליל שישראל רחוקה מאד מלהיות מעצמת מין, אפילו בהשוואה לגברים בארה''ב או ברוסיה.

עולה תמונה לפיהם הגברים השכיחים בישראל ''גומרים'' מהר, מגלים אנוכיות מרשימה באי השקעת זמן ומאמץ נוספים בהבאת בת זוגם לאורגזמה, אינם משקיעים במשחק מקדים, ותדירות הפעילות כאמור אינה גבוהה. אבל גם יפן למשל אינה מצטיינת בתחום זה, אם להאמין למידע רכילותי מסוג זה - אבל כן, לסקרים אודות דיווחי תדירות קיום יחסי מין המתפרסמים מדי פעם - הם כן מספקים מידע שיטתי עבור אוכלוסיות גדולות שאינו מידע אפיזודי .
_new_ הוספת תגובהבקיצור הפכת השערה שלך למסקנה ללא סימוכין...!!
דוד סיון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 16:27)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההשרון הזה חפיפניק שחבל על הזמן
ע. סתומה (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 21:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והוא עוד לא מתבייש לקרוא לעצמו חוקר ומדען.
_new_ הוספת תגובהלמה חשובה לך הנברנות הזו?
סתם אחד (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 23:16)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלמה חשובה לך הנברנות הזו?
מיכאל שרון (יום שני, 04/02/2008 שעה 0:28)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא אני כתבתי הודעה זאת, אודות נברנות.
_new_ הוספת תגובהאין לי כרגע ואיני רוצה לחפש. היצגתי כאן מה שמצאתי מיידית
יובל רבינוביץ (יום שני, 04/02/2008 שעה 6:52)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

>„הטענה השגורה, כאילו האונות המינית בישראל יוצאת דופן ומרשימה במיוחד”
גם טענה כזו אינני מכיר. אולי לפחות לדבר הזה יש לך סימוכין?
_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
יובל רבינוביץ (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 14:07)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נראה ששרידי ההבנה שלך במחקרים נמוגו.
קודם כל - זה אינו מחקר, אלא כתבה על אודות מחקר שאין אליו הפניה. כל ההתקשקשות שלך אם 4% זה משמעותי או לא משמעותי כשמספר הנבדקים אינו ידוע הוא הבל מוחלט.

המחקר התבצע על-ידי יצרן של תרופה לשיפור זקפה. היצרן מצא שכל העולם, גברים ונשים כאחד, סבורים שהם לא מקיימים יחסי מין בתדירות מספיקה. המחקר גם קבע שמחצית מהגברים בעולם נזקקים לשירותי התרופה האמורה.
_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
צדק (יום שני, 04/02/2008 שעה 6:46)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תפקוד מיני יורד ככל שההפקרות המינית עולה, חד וחלק.
ההפקרות המינית כמו צריכת סמים, דורשת גירויים חזקים יותר ויותר על מנת להשיג את ההרגשה של אתמול.
ואז באים כל מיני שיגעונות, סטיות, וכדורים על מנת להשלים את מה שההפקרות לקחה.
וההשלמות לעולם לא יגיעו לרמה של המיניות הטבעית.

בישראל יש בעיה נוספת המעצימה את הפגיעה והיא המתח הבטחוני.
חרדה קיומית כמו כל חרדה, פוגעת בתפקוד המיני.

אצל יהודים השומרים על חוקי היהדות היכולת המינית נשמרת עד גילים מאוחרים מאד.
הפריון עצמו הוא עובדה מוכרת ובולטת.
_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
אריה עירן (יום שני, 04/02/2008 שעה 7:08)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקשר בין מספר הילדים בפועל ובין היכולת המינית של בני האדם קרובה לאפס ,אך אינה אפס .
לאישה יכולת של 400 בייוצים בחייה בערך . לגבר יכולת הפריה הרבה יותר גדולה . למרות זאת הילודה תמיד נמוכה מ-‏20 והיא בחברות שונות נעה בין 1 לבין 20 . בישראל הממוצע היהודי הוא 2.8 לזוג .
לתוצאה זו אין קשר ליכוחת המינית . הסיבות הן אחרות , כפי שהסברתי לך במקום אחר .
_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
אליצור סגל (יום שני, 04/02/2008 שעה 8:29)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
תמיד נמוכה מעשרים?
אל תגזים - לקרובת משפחה חבדניקית שלי יש עשרים ואחד ילדים.
אליצור
_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
אריה עירן (יום שני, 04/02/2008 שעה 9:15)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

OK לא ידעתי . אני מתקן . ''פחות מ- 22''
הממוצע הרבה יותר נמוך .
וגם 21 לידות זה פחות מ- 400 ביוצים .
_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
יובל רבינוביץ (יום שני, 04/02/2008 שעה 9:56)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שמספר הביוצים קרוב יותר ל-‏480. מרגע שאשה נכנסת להריון ועד הלידה היא לא תבייץ. גם הנקה מונעת ביוץ במידת-מה. נשים גם לא נכנסות להריון מהביוצים הראשונים (גיל 12-13). אם נאמר שגילאי ההריון האפשריים ביולוגית וחברתית הם 18-50 בערך, וקשה מאד להרות מייד לאחר לידה, נראה שהשיא התיאורטי הוא בסביבות 32. היות שהנקה כשלעצמה מונעת הריון באופן די טוב, סביר שאשה המניקה בסביבות שנה לאחר לידה ומנסה להרות ככל שניתן תגיע בערך ל-‏16 לידות.
_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
אריה עירן (יום שני, 04/02/2008 שעה 10:16)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מיכאל שלנו טען שהיכולת המינית יורדת וההוכחה היא במיעוט לידות . לכן בהתחשב בילודה ממוצעת של 2.8 לזוג ומיספר ביוצים והזרעה רבים יותר משמעותית הרי שטענתו לא נכונה .

היות ואני מתיחס לעובדה הראשית שהפוטנציאל ללידות גדול הרבה מהביצוע בפועל אני לא מתווכח על המיספר המדויק .
_new_ הוספת תגובהמיכאל כלל לא דיבר על מספר הלידות, ולכן לא טען הטענה המיוחסת לו
סתם אחד (יום שני, 04/02/2008 שעה 12:19)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
אליצור סגל (יום שני, 04/02/2008 שעה 13:00)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
קרובת המשפחה שלי התחתנה בגיל 18 וילדה כל שנתיים בערך עד גיל חמישים - כך שבסך הכול הגיעה ל21 ילדים.
אליצור
_new_ הוספת תגובהלהלן. במין, כמו בתחומים אחרים, יש בישראל פער בין הדימוי
יובל רבינוביץ (יום שני, 04/02/2008 שעה 13:50)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם במשך 32 שנים היא ילדה 21 פעמים, היא ילדה כל שנה וחצי בממוצע. יתכן שהיו לה גם הריונות תאומים (או שלישיות) ואז ניתן, כמבן, להגיע למספר הזה בפחות לידות.
_new_ הוספת תגובהמאמר של בנושא, מלפני 3 שנים [•]
מיכאל שרון (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 6:19)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה חשוב, אך כרגע אין לי אפשרות לחפש את החומר הסטטיסטי- דמוגרפי בנושא.

אז לפחות - מאמר שלי מלפני 3 שנים
[• הוסר כאן המאמר שהכותב צירף בשלמותו. יש להסתפק בקישור. המערכת]

_new_ הוספת תגובהאני צודק. המין בישראל חדור בתאוות הכסף
לחמניה חמה (יום שלישי, 05/02/2008 שעה 23:47)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שאתה מחפש מין בכליון עיניים. כי גם אם היתה רק זונה אחת בישראל ואתה היית לוטש עיניים אז בסוף היית מוצא אותה.

אין בישראל זנות יותר מאשר יש בכל מקום אחר בעולם. ישראל היא במקום ''טוב '' באמצע, ואפילו קצת מאחור, עם יחסית פחות זונות לנפש. יכול להיות שכל מי שמסביבך הן זונות, אבל זה רק הממוצא הסביבתי שלך.

המין בכל העולם חדור שיקולי כוח וכסף, ניצול ועורמה. זו לא המצאה של יהודים דווקא. הזונה הראשונה בתרבות העולם בכלל לא היתה יהודיה. מבחינה סימלית זה אומר שהזנות קיימת שם ולאו דווקא פה. המין בישראל הוא מין טיבעי, משוחרר ואיכותי כמו ברוב העולם. אולי לך יש בעיות משלך כפי שאתה מתאר את הבעיות. אבל אתה לא מעיד על הכלל אלא רק על עצמך.

אז תירגע, לך חפש אישה ותעשה ילדים. אם תעשה 4 ילדים אז תתרום להכפלת האוכלוסיה הנוצרית בישראל. דרך אגב, באיזו כנסיה אתה מתפלל?
_new_ הוספת תגובההמין בכל העולם חדור שיקולי כוח וכסף, ניצול ועורמה
מיכאל שרון (יום שלישי, 05/02/2008 שעה 23:58)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי. אבל הכל כאן נראה לעיתים כל כך מסובך וכבד.
_new_ הוספת תגובהכנראה שאתה לא מפסיק לחלום בלילה
לחמניה חמה (יום שישי, 08/02/2008 שעה 7:26)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבהמשך לדיון: המין האנושי כפשטות קסומה - גישה חדשה
אריה עירן (שבת, 02/02/2008 שעה 19:24)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעברית יש מילה אחת ל-SEX וגם ל- KIND או CLASS .
המין האנושי הוא CLASS
ה- SEX נועד לריבוי טבעי . ההנאה היא מתנה של הטבע למבצעים .
הקתולים רואים בו חטא כמו בכל מעשה אנושי אחר .
לכן הכמרים אוהבים נערי מקהלה .
פאולוס או שאול התרסי הוא אביך הרוחני . יהודי שהוביל את שנאת היהודים לגבהים עצומים .
_new_ הוספת תגובהישראל דמוקרטיה יחסית לאזור - האמנם ?
שמעון מנדס (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 1:04) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלכס ידידי, שתי הערות ושאלה.מדוע הדמוקרטיה אצלנו היא יחסית ? אם היית משווה אותנו עם מדינות מתקדמות, ניחא. אבל עם מדינות ערב?

הערה ראשונה, את פצצת הזמן הזו קבלנו מתנה, לפי דרישתו המפורשת של עושה השלום שלנו, מנחם בגין. אבל כאשר הוא אמר: טובים קשיי השלום ממוראות המלחמה, הוא לא דמיין לעצמו, שזה יהיה השלום, שהוא חתם עליו.

הערה שניה, הטרגדיה של הפלסטינים ושלנו כאחד, כי הפלסטינים זהו עם חסר מנהיגות. בלשונו של יל''ג: עדר. כך שאין לך עם מי לדבר. הכל אחיזת עיניים.
_new_ הוספת תגובהישראל הנה דמוקרטיה, נקודה
אלכסנדר מאן (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 19:59)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדמוקרטיה הישראלית היא בהחלט דמוקרטיה, גם בהשוואה למדינות מערביות שונות, אם כי היו בהחלט תכנים שיכלו לשפר את הדמוקרטיה הישראלית: הפרדת הדת מהמדינה, למשל (תוך חקיקה מפורשת בחוקה כי ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, ובסדר עניינים זה).

שים לב כי אני לא משווה את ישראל למדינות ערב שכן אי שום יכולת השוואה בין דמוקרטיה לדיקטטורות המקיפות את ישראל מכל כיווניה, כך שאם לא הובנתי נכון בנקודה זו, הרי לך ההבהרה.

בגין היה כנראה פתאטי, אבל איש הגון. הוא כמובן ביצע טעויות שונות, אולם זו היתה בזמנו רוח הזמן: גם אני בזמנו תמכתי בפתרונות טריטוריאלים וחשבתי לתומי שסכסוך זה נובע מ'כיבוש' בלבד.
היום כל אדם הגון מבין שישנן סתירות שקשה לחיות עימן, ועל כן רבים מאיתנו ביצעו שיעורי בית מחשבתיים ביחס להתנהגויות הצד הנגדי. יותר מכך, בעצם, אין מה להוסיף.

--------

אגב, היום אני מאמין שכל ישראלי-דובר-ערבית מבין הלכה למעשה את המזרח התיכון טוב ממני, ועל כן אני קשוב לפרשנות נוספת של האירועים המתרחשים באזור.
_new_ הוספת תגובהשרון, למד ממני - תרביץ בהם עם האנטישמיות הכי מסריחה ומזויעה
גואסטרו (יום ראשון, 03/02/2008 שעה 10:35) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי אין דרך אחרת לחדור מבעד לעור העבה ומסך הקירנוף של המאנייקים האלה. רק ככה צריך לדבר אליהם, הם צוחקים לך בפרצוף לכל שפה אחרת בה תדבר אליהם.

רק באמצעות התוכן האנטישמי המזויע ביותר קצת תזעזע ותטלטל את הפורעים הממסדיים במקומותינו ותחדור לנישמתם מבעד לשיריון גישתם המניפולטיבית-תפעולית. כן, תן להם תכנים מעולם אחר, שקצת יחדרו לאטימותם וירעידו אצלם ממש את הפופיק עד קצות נימי נישמתם, איים בערור גל אנטישמיות גדול בעולם, כל דבר, רק לעצור את הזוועה. אחרת אין לדבר סוף. אין דרך הרתעה אחרת. אנטישמיות הכי מסריחה והכי ארסית - כי העסק עובד יופי, פוגע ישר בשורשי תחושות נחיתותם הסמויות.

הנה, רק ככה צריך לדבר אליהם
שרון אודות בובי פישר - ידידי, דיברת יפה מדי, כאיש תרבות, ועוררת רק את יצריהם הכלביים, אלה צחקו ביניהם לבין עצמם, וכלפיך נבחו כשהם מתגלגלים מצחוק. היית צריך להרביץ בהם משהו כמו שצריך - רק ככה צריך לדבר אליהם. כל מרוקני בעל חוכמת חיים, כל טוניסאי, יודע בדיוק איך לדבר אל המאנייקים האלה.
דיון 4727
_new_ הוספת תגובהמלוכלך
סתם אחד (יום ראשון, 10/02/2008 שעה 22:33)
בתשובה לגואסטרו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמזעזע ובלתי חוקי בעליל
סתם אחד (יום שישי, 22/02/2008 שעה 5:35)
בתשובה לגואסטרו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלניקולא היקר (מר בגלין). עזוב פסיכולוגים קלינים. ברגע שיש להם
מיכאל שרון (יום ראשון, 10/02/2008 שעה 2:33) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינטרס, פוליטי או אחר, הם יזרקו לך רק סכמות יבשות, ובעיקר מוטעות, ז'רגון מקצועי מיושם לא כהלכה, המקל לכל היותר את תחושותיך ביחס אלי. ולא מידע חי וממשי או מידע אדקוואטי בעל תוקף כלשהו. או מוטב, תדבר עם חוקר בפסיכולוגיה ניסויית, אלה אנשים המסוגלים לראייה יותר אובייקטיבית.

ניקולא, אני פונה אליך בכינוי ''היקר'' ובשמך הפרטי, משום שאתה שותפי לעמק הבכא הזה. אתה פועל מתוך שיקול זהיר ואמונה במעשיך. כרגע אולי אתה אויבי (נניח) אבל לפחות אינך רואה בי אובייקט, ולכן זו סיטואצייה הפיכה, רוורסיבילית. אויב יכול להפוך לחבר, אך מי שרואה בך אובייקט (לניצול נניח) מתייחס אליך כמו שאדם מתייחס לעוף בגריל, או אפילו לשה כפרות או תרנגולת כפרות - לא אוהב, לא שונא. רק משתמש.

מי ששונא אותי, אני יכול לאהוב אותו, הדברים משתנים. אך מי שרואה בי אובייקט, חפץ, אינו שונא אותי, רק רוצה או בניצולי או בהשמדתי או בניטרולי. אדם כזה איני סבור שאוהב. מי שהופך עצמו למשל למעין מכונה אנושית, אינו ''רעי''.

אפילו מהטמא גאנדי פנה להיטלר במכתב מפורסם בכינוי Dear friend (אולי לא אהב את האימפרייה הבריטית...) אבל אני לא גאנדי, ואתה רחוק מלהיות דומה לאיש ההוא.

אבל, לפעמים, אנו פשוט אוהבים, כרגע, אין לי חברה ואין לי זוגיות אינטימית, אני די בודד, ולכן אהבתי גדולה ומציפה יותר, אני רוצה לשתף. אבל, לעיתים אתה אוהב, מאמין ברגעים מסויימים שכל העולם איתך, ואז מקבלים בעיטה. ושוב בעיטה. עקרון האהבה אינו תמיד שולט בעולמנו, אנשים חיים את חייהם. יש להם אינטרסים. יש לפעמים גם רשע לסוגו. יש טעויות.

ולעניין: רציתי להסב את שימת ליבך למשהו בעניין השדים שאתה כותב עליהם. ''שד'' זה סוג של מילה המסבירה חלק מהניסיון האמפירי - יש תופעות אנושיות משונות, יש אנשים הניראים משונים, יש עוד דברים, ולכן היציבו את המושג הזה בחברות שיבטיות, ועוד בפרהיסטוריה. רבים מאמינים בשדים. רבים, ככל שמיצבם (סטטוס סוציו/אקונומי) גבוה, ובאם אינם דתיים, ואם הם חלק מהקהילה המדעית למשל או רואים עצמם נאורים, יוציאו מלה זאת מהלקסיקון לגמרי, אף אם הם מאמינים בזה, מאמינים בזה קצת או יותר מקצת.

אבל ניסיתי לתת הסבר אחר לתופעות מסוג זה, הקיימות בסביבת עריצות קדומה. הדבר מסביר גם את מה שמכנים ''קונספירציה''. אין לי כל מושג על הדברים הללו, ואין טעם לחשוב עליהם, שהרי אף אם נניח שהם קיימים, מה תוכל אתה לעשות? לפעול? איך? לפחד? מדוע?

אבל לעיתים אנשים יתאגדו בשביל להשיג יתרונות וכוח, בהיקף כזה או אחר, וישמרו את דבר התאגדותם בסוד, שכן גם הסודיות מביאה יתרונות - ואת זה יודע כל מנהל מפעל השומר את המידע שלו ממתחרים. הנקודה היא שאם יש התאגדויות כאלו, התאוריה שלי מניחה שאנשים לא צריכים להפגש פיזית. קרא את הרשימות שלי בשולי המאמר.

השערה חדשה אודות הסכיזופרנייה
לאנשים רבים הרבה יותר ממה שאנו סבורים יש כושר טלפטי. זו מוסכמה לשמור זאת בסוד אלפי ורבבות שנים, במעין הסכמיות מובלעת, שכן אנשים יחששו לחשוב, להמציא, ליצור, לחשוב על סקס, בקיצור, שישו ושימחו. עד שחשפתי זאת, הרי זה מותר בעידן המידע, עידן האינטרנט.
_new_ הוספת תגובהמספיק כבר עם הבכי והנהי
. (יום ראשון, 10/02/2008 שעה 22:33)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהואתה - מספיק עם הבולשיט. די.
סתם אחד (יום ראשון, 10/02/2008 שעה 23:38)
בתשובה ל.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהניתפלל כולנו לניצחון הצדק - אובמה. ניצחון על כל מה שמדכא ובאוש
מיכאל שרון (יום שני, 11/02/2008 שעה 12:24) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ניצחון הצדק על כל מה שצדקתני, מסריח מכסף עושק, מדיכוי. אזרחי ישראל - הילרי שם מייצגת את כל מה שמדכא ורומס אתכם פה.

בחלק זה של המאה ה-‏21 תוזז הילרי קלינטון הצבועה, חסרת הנשמה, האטומה, החוגגת במלון וואלדורף אסטוריה המפואר עם מיליונרים חסרי נשמה המממנים את רמיסת הרוח בארה''ב ובעולם -תוזז לפח הזבל של ההיסטוריה, היא וכל הקשור בה.

העולם משתנה, זה באמת כך, הצדק מזיז את הגזענות החשוכה, את הנשמה הצפודה, את הדיכוי מצד מאנייקים - דיכוי החודר לתוככי נישמתכם, עד שאתם מזדהים עם כל מה שנוטל חיים, חוגגים בתאוות בשרים, מזניחים את נישמתכם, צונחים לכם לפתע בדום לב או בסרטן ממאיר, או בחרב הנוקמת לאיטה על כל מה שנטלתם והישבקתם מרוח האדם החופשי. סוף הצדק והאמת לנצח, רדו מההיסטוריה מאנייקים.
_new_ הוספת תגובהמלל ריק מתוכן, בכייני ומתחסד. בוז לכל המלעיזים!
... (יום שני, 11/02/2008 שעה 19:52)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהסוף דבר: גישתי אומצה על ידי המדע. וכלפי הידביקו נאצה
מיכאל שרון (יום רביעי, 13/02/2008 שעה 4:29) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ככה זה כשלוקחים רעיונות. כלפי מקור הרעיון, משסים איזה אדם שמנאץ אותו, על מנת להסתיר את מקור הרעיונות.

הנה: דיון בעינייני דת וביטחון שמרכז אותה ד''ר אורי מילשטיין. גם הגישה של דת במעגל סגור מול מעגל פתוח - הייתי זה ש פיתחתי לראשונה ב-‏2001

נא הגיבו באתר

אורי (ד''ר אורי מילשטיין)

חוג 14. מפגש ראשון: דת וביטחון

13. דת כקומבינציה לינארית של 3 חוגי בקרה
1. היהדות בנויה סביב חוג הבקרה הנומינלי, הקיים בטבע.
2. קיים גם חוג בקרה פנימי, שהודגש ע''י רבי עקיבא וממשיכיו ובכללם ישוע מנצרת.
3. קיים גם חוג בקרה חיצוני, של אכיפה, לו שני ענפי מימוש ראשיים:
א. המקרה הפשוט מבוסס על אלימותו של ראש החמולה.
גישה זו אינה דורשת תשתית מרובה ומורכבת ולכן אפשרית במדבר.
האסלאם משתמש בה לרוב במקומות מסויימים עד ימינו, במדבריות כמו חצי-האי ערב ובמקומות נידחים כמו אפגניסטאן.
ב. המקרה המורכב מבוסס על תשתית כבדה של איסוף ראיות וניתוחן הלוגי ובכך התקרבות לעובדות.
מילולית זוהי האינקוויזיציה, החוקרת/מבררת והשופטת.
גישה זו עומדת ביסודה של הציביליזציה פרופר והולידה את המדינה המודרנית, בשטחים דוברי הגרמנית,
בהם, כידוע וכמוצהר, יש סדר מעמד של מעין קדושה.

פרוט נוסף של דמיונה של הנצרות לתאוריית מערכות בקרה בחוג סגור,
מצוי באתרו המצוין של הפרופסור למערכות בקרה דן סימון (הנוצרי) מאוניברסיטת המדינה אוהיו, ארה''ב:
הכנסיה הפרוטסטנטית מתמקדת בחוג החיצוני, בהיבט של ההיררכיה ה-קדושה'.
האיסלאם בשילוב של הנומינלי והחיצוני.
הקטוליות מתמקדת בחוג הבקרה החיצוני.
הפרוטסטנטיות בשילוב של הנומינלי והפנימי.
האנגליקנית אך ורק בפנימי ומכך האנארכיה היחסית של אנגליה.

היהדות עוסקת בפועל אך ורק בנומינלי, למרות פועלו המבורך של רבי עקיבא.
זהו מצב של שיווי-משקל דינמי. לאורך זמן, שיווי משקל דינמי אינו יכול לבדו לקיים חברה
ואכן היהודים תמיד נסמכים על חברות יציבות מן החוץ, שלעתים מתבררות כמשענת קנה רצוץ.
היהודים אינם יכולים לשלוט בעצמם כחברה או בחברות אחרות ולבטח שלא בעולם,
בגלל שדתם עוצבה עבור נסיכות בשם יהודה, לפי מעל ל-‏3,000 שנה והם דובקים בקנאות
בדת זו שבהקשרים יותר רחבים מבחינה גאוגרפית ושלטונית נמצאת יותר מדי נאיבית.

היהדות, כמו גם האיסלאם בעקבותיה, אינה מתאימה לאקלים קר (כריתת עורלה ואיסור חזיר)
ובכך מנוכרת עד זרא לאנשי הארצות הירוקות. המוטיבציה המקורית יתכן והיתה ניכור מול יושבי החבלים הירוקים
שבארץ כנען - הגאלים/גול-יאתים שבחבלי הגול-אן, הגליל (גול-ילי), ושאר מישור החוף.

יכולת הדמוגרפית של היהדות בפטריארכליות המוחלטת שלה, זאת להבדיל מהכמרים החד-מיניים של הקטוליות (לפי שיטת אפלטון) ולהבדיל מהברדק של הכנסיות הליברליות/מופקרות של צפון אירופה וכן הרפורמים/קונסרבטיבים של הדור האחרון.
משיקולים דארויניסטיים, נשים 'חופשיות'/'משוחררות' לא ירצו לרבות אף גבר והתוצאה גלויה לעינינו, במיוחד באירופה המערבית.

12.02.2008 22:06 - יואב נצר
_new_ הוספת תגובהסוף דבר: גישתי אומצה על ידי המדע. וכלפי הידביקו נאצה
ע. זועמת (יום רביעי, 13/02/2008 שעה 6:15)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ישוע לא היה יכול להיות ממשיכו של רבי עקיבא היות והוא חי 100 שנה לפניו.
_new_ הוספת תגובהברור. גניבת רעיונות תוך הסתרת המקור ונאצה כלפיו על מנת לטשטש
מיכאל שרון (יום רביעי, 13/02/2008 שעה 9:26)
בתשובה לע. זועמת
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את הניכוס והגניבה, היו קיימים כבר אז. ועובדה, החכמים היהודים באותה תקופה (חז''ל והפוסקים) היו ערים לבעייה זאת שהיתה נפוצה, ולכן טבעו את הפסוק: ''המביא דברים בשם אומרם מביא גאולה לעולם''.

עניין ה''גאולה'' אינו לדעתי רק הגזמה פואטית, אלא ניתכוון להדגיש את התופעה ההפוכה לכל ישועה והתקדמות -הנעוצה בגניבת רעיונות תוך קבירת, קירבון או צליבת המקור של הרעיונות הללו: סאוב עמוק, התפשטותו בחברה, ורגרסייה - נסיגה לאחור תרבותית, מצפונית ואירגונית.
_new_ הוספת תגובהההתנפלות הבוטה שלך על מר נצר ואחרים אינה במקום
סתם אחד (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 20:28)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהסיכום: תרומתי כאן ב- 10/2 - 28/1 : התפתחות הדתות וביטחון לאומי
מיכאל שרון (יום רביעי, 13/02/2008 שעה 6:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תרומתי כולל ב-‏28 ינואר 2008 בפיתוח הנושא של בקרת נומינאלית מול פנימית ומעגלי משוב בהתפתחות הדת - ועוצמה כלכלית וצבאית (שהוצגה וקודמה כאן באופן כה תמציתי ווירטואוזי על ידי יואב נצר, סעיף 13)

ראה רשימות 15 (רשימותי) ורשימה 13 (יואב נצר) בשולי חוג 14: מפגש ראשון: דת וביטחון

_new_ הוספת תגובהסיכום: תרומתי כאן ב- 10/2 - 28/1 : התפתחות הדתות וביטחון לאומי
אריה עירן (יום רביעי, 13/02/2008 שעה 11:36)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אתה מסוגל להפסיק אז תפסיק . התלונות שלך לא גורמות אהדה אליך . לדעתי האישית אתה נודניק בלתי נסבל .
_new_ הוספת תגובהעל איזו תלונה אתה מדבר? היצבעתי על פיתוחי את הנושא הזה
מיכאל שרון (יום רביעי, 13/02/2008 שעה 13:03)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה חשוב לך להציג אותי כנודניק? כי היצגתי כאן את עבודתי בנושא? ואתה אמוו על בטלנות, נניח ושירבוט דברים שאחרים עשו?
_new_ הוספת תגובהמאמר חשוב ומקדם של כוהן דת שוויצארי. בעקבות הויכוח כאן?
סתם אחד (שבת, 16/02/2008 שעה 20:28) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האיש הוא מפעילי הדו-שיח הקתולי-יהודי, וכנראה דובר עברית. מדובר בגישה שונה לחלוטין, מאשר העלה כאן מר בגלין, ולמעשה מצטייר כאן ניסיון התאמה למציאות חדשה תוך ישור ההדורין מחד, ואומץ נוצרי מאידך.

לכאורה נאמר כאן בברור - אין להתגמד ואין לגמד ואין לבטל את הבשורה, גם לא מול יהודים - ניתן להבין זאת כך. המאמר פורסם ב-‏12 פברואר 2008. הדיאלוג כאן התקיים מה-‏28 יאנואר עד 10 לפברואר, ויתכן שהיו לו הדים כלשהם.

_new_ הוספת תגובהמאמר חשוב ומקדם של כוהן דת שוויצארי. בעקבות הויכוח כאן?
אליצור סגל (שבת, 16/02/2008 שעה 22:32)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
לטעמי זה לא ענינו למה הנוצרים מתפללים.
זו בעי הפנימית שלהם.
שיעשו מה שנראה להם נכון ובלבד שלא ירדפו אותנו.
אליצור
_new_ הוספת תגובהמזמן נוצרים קתולים ופרוטסטנטים לא רודפים יהודים
סתם אחד (יום ראשון, 17/02/2008 שעה 0:31)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משמיד היהודים האחרון, הגדול בכל הדורות, היה איש פגאני, וכך כל האליטה סביבו. האמינו באלילים טבטונים. כמרים ונזירות קתולים, בתוכם הקדושה היהודייה אדית שטיין, נישלחו לאושוויץ. מסמכים שפורסמו לאחרונה מגלים שהאפיפיור נתן הוראה לכמורה בפולין להציל יהודים. ממוות בטוח. הארכיבישוף של מינסטר, השלישי במעלה בהיררכיה הקתולית אז, גם גינה יוטנזייה.

איפוא קתולים רודפים יהודים? בדרום אמריקה? יש להם דברים אחרים לגמרי לעשות שם. בצרפת?

סרקוזי - כל פעם שמכים יהודי, מכים את צרפת
מאז ועידת הותיקן השנייה, 1962, הכנסייה שינתה פניה, כולל בנושא היהודים. האפיפיור בביקורו בישראל במרץ 2000 כינה את היהדות ''אחותינו הבכירה''.

אגב, אם תפגוש קתולים אדוקים באירלנד למשל, ברפובליקה האירית ותספר להם שאתה מישראל, הם יגלו עניין עצום בארץ הקודש, ויאירו פנים אליך הרבה יותר מהפרוטסטנטים בצפון אירלנד.
_new_ הוספת תגובהמזמן נוצרים קתולים ופרוטסטנטים לא רודפים יהודים
אליצור סגל (יום ראשון, 17/02/2008 שעה 9:02)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
סתם אחד - כנראה שיש ביננו הסכמה בדברים רבים.
אין סיבה שתססתר - ובכל מקרה אשמח אם תשלח לי דוא''ל בפרטי.
אני חושב שגם ניקולא ישמח.
אליצור
_new_ הוספת תגובהתודה ובהוקרה. כרגע צום ה-‏40 ואיני מסתתר אלא קצת ''מתנזר''
סתם אחד (יום ראשון, 17/02/2008 שעה 10:28)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהשורש הבעייה: רכושנות פטריאר' שיבטית-שגלנית. לעומת אחווה רומנטית
מיכאל שרון (יום ראשון, 17/02/2008 שעה 10:19) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מקור ההדרדרות בישראל - רכושנות פטריארכלית זווגנית-שיבטית. האלטרנטיבה - אחווה רומנטית

רשימה בשולי מאמר ב''הארץ'' אודות תפיסתו של מרדכי גאורגיו לאנגר על ההומו אירוטיקה ביהדות ובקבלה. הרשימה הוצבה לפני שעה ועדיין לא פורסמה. האם בני ציפר חמד את הרעיון לגניבה עבור מקורביו, כמקובל בתרבות הגניבה למקורבים וההדרה בישראל, תוך הרחבה טריביאלית?

אהבה הומו אירוטית ללא הרכיב האנאלי - ביסוד כל המסדרים הגבריים

אחוות גברים, טוהר אחווה כזה - והרעיון המרתק שזה ביסוד תצורות חברתיות מפותחות, מול השיבטיות הקדומה. גם הרומנטיקה של סוף המאה ה-‏18 אינה אלא אהבה אוטו אירוטית, והענקת הקסם ההומו אירוטי לדמות הנשית, המאוחדת בסימביוזה עם הזכר. זו אחווה ולא הזדווגות צאצאים.

בעצם, הדבר נמצא בספר בראשית - כי יעזוב האיש את בית אביו ודבק באשתו והיו לבשר אחד. שימו לב - שוויונות מוחלטת - ולא זווגנות שיבטית פטריארכלית. חריגה מהשיבטיות.

מאידך ישראל היא מדינה של נשים מסרסות בשרות מנכלי''ם ממזריים בני האוליגארכייה הצבאית. זה שורש ההדרדרות בישראל - הסרוס השיבטי של היוצא דופן.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי