פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
שמאלן – אוהב ערבים?
בועז מושקוביץ ז''ל (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 11:22)


שמאלן – אוהב ערבים?

בועז מושקוביץהאם אורי אבנרי אוהב ערבים? האם הוא חש חמלה אל הילדים שלהם? האם הפיכת הערבים לאבק אדם ''פלשתיני'' הוא ביטוי לאמפתיה כלשהי? האם מרחם איש שמאל מצוי על הנשים הנאלצות לבחור בין מוות למען ''כבוד המשפחה'' לבין מוות בפיצוץ?
השאלה שבכותרת היא כמובן פרפרזה על המערכון המפורסם של ''הגשש החיוור'', וכמו בשאלות שנדונו באותו המערכון, גם כאן התשובה אינה מובנת מאליה. כלומר, ישנה נטייה מסוימת בציבור, בגלוי או במשתמע, לראות באנשי השמאל היהודים את מי שאוהבים את הערבים יתר על המידה, על חשבון חוסר חיבה משווע לבני עמם הם. אך האם הטענה הזאת עוברת במלואה את המבחן האמפירי?

למשל, האם הגורו של השמאל, אורי אבנרי, אוהב ערבים? אמנם את ההגדרה ''מהי אהבה'' יש לחפש אצל משוררים ולא אצל פובליציסטים, אבל גם הפובליציסטים יכולים לזהות את ההפך של האהבה, כלומר אדישות. אבנרי מאז ומעולם תומך בהנהגה המושחתת והרצחנית של הערבים, המדכאת, עושקת ורוצחת קודם כל את הערבים מן השורה, שלגורלם אדיש אורי אבנרי כגולם.

לאחרונה יצא הוא עם מאמר שלם נגד הטענה של ''הימין הקיצוני'' כלשונו, שבספרי הלימוד של רש''פ ישראל לא מסומנת, וזו לשון מחאתו:
את התחמושת מספק תמיד אחד הגופים ה''מקצועיים'' העוסקים בנושא זה. אלה הם גופים מוסווים של הימין הקיצוני, כאילו ''מדעיים'', הממומנים בשפע על-ידי מולטי-מיליונרים יהודים-אמריקנים. צוותים של שכירים עוברים במסרק דק על כל מילה בתקשורת הערבית ובספרי-הלימוד, כשהמטרה המסומנת מראש היא: להוכיח שהם אנטי-שמים, מטיפים לשנאת ישראל וקוראים לרצח יהודים. בים המלל, לא קשה למצוא מובאות מתאימות, ומכל השאר פשוט מתעלמים.
הפסקה הזאת כל כך שקרית וחצופה, שצריך להיות אורי אבנרי כדי לכתוב אותה בנונשלנטיות כה נוצצת. אבנרי לא נתן ולו ראייה אחת כדי לתמוך בטענת ''הקיצוניות'' של האירגונים, שהוא מדבר עליהם. הוא גם לא נתן ולו דוגמה אחת לחוסר מקצועיות ומדעיות במחקריהם ואף לא לקשר בין הנטייה הפוליטית המשוערת לתוצאות. במקום זאת הוא פשוט שם מרכאות במקום בו הוא רוצה לפסול את האנשים, שאין לו נגדם בדל ראייה. השימוש הזה במרכאות במקום שאין ראיות, מסמל את כל מה שעיתונאי ופובליציסט לא צריך להיות: אומן בלהטוטנות לשונית ואשף בהחבאת עובדות.

הנקבה''מטרה מסומנת מראש'' – מאין הוא יודע שהיא מסומנת מראש? בעברית זה נקרא ''הטייה מכוונת'', זאת האשמה מאד חמורה ואסור לנקוט בה ללא ראייה תומכת. אם האירגונים האלה מוכרחים לעבור במסרק דק, כלשונו, על כל מלה כדי לאתר ראיות ל''מטרות מסומנות מראש'', כי אז צריך להיות קל מאד למצוא ראיות שאינן כאלה, ואבנרי אמור להיות משופע בהן.

''מכל השאר פשוט מתעלמים'' – ממה מתעלמים? היכן המובאות מספרי הלימוד, שבהם מלמדים את ילדי הרש''פ את ההפך ממה שמוצג באותם המחקרים? ניתן היה לצפות, שאבנרי יקח לפחות עיתון או ספר לימוד אחד, עם דוגמאות מנוגדות ויציג אותן כהוכחה להתעלמות מאותו ''כל השאר'' שהוא טוען לקיומו. אחרת, לאמירתו זו אין כל ערך, והיא אינה אלא השמצה לשמה.

אורי אבנרי לא יכול לפתור את הבעייה הזאת, אין באמתחתו כל ראייה ממשית נגד אותם ''האירגונים'', כמו שאין בספרי הרש''פ טקסטים רלבנטיים להיסטוריה ופוליטיקה, שלא מחנכים לשנאת יהודים ולהשמדת ישראל. כעיתונאי ותיק וכמקורב נצחי לרודני הערבים, אבנרי אינו יכול שלא לדעת זאת.

מי הם אותם ''האירגונים''? קודם כל מדובר במכון ''מבט לתקשורת הפלשתינית'' (PMW) בניהולו של איתמר מרכוס הפועל מאז שנת 1996. למעשה, המכון הזה הוא הרבה יותר מאשר ''מבט לתקשורת'', הוא צופה בכל השיח הציבורי בחברה הערבית והחינוך של הנוער וחושף לעיני העולם זוועות, שאין אדם סביר יכול להישאר אדיש כלפיהן. המכון מציג בקביעות את ממצאיו בפני פוליטיקאים זרים, ממצאיו נבדקו על ידי צוות מומחים מהאו''ם ומעולם לא נמצא שדבריו אינם אמת.

אותם ספרי הלימוד מלמדים, שהיהודים הם נטע קולוניאליסטי זר וגורלם להישמד; ''הפרוטוקולים של זקני ציון'' הם ההחלטה הרשמית של הקונגרס הציוני הראשון – אלה רק דוגמאות בסיסיות. הילדים הקטנים יושבים מול טלוויזיה המשדרת על התדרים שהוקצו על ידי רשות השידור הישראלית, וצופים בסרטונים על נפלאות השהאדה, המסתיימים בשקופית שחורה ''חפשו את המוות והחיים יינתנו לכם''. ילדות כבנות 11 מתארחות באולפן הטלוויזיה ואומרות ששהאדה היא דבר טוב וזכויות העם הפלשתיני פחות חשובות מהזכויות שהן תקבלנה בגן-עדן כשהידות...

מדוע הזדעק פתאם אבנרי דווקא עכשיו? לא מן הנמנע שהמחאה של הילרי קלינטון שהושמעה לאחרונה נגד החינוך לקנאות איסלאמית ושנאה לישראל וארה''ב, השפיעה עליו. הסנטורית קלינטון הצטרפה לאיתמר מרכוס למסיבת העיתונאים והצגת הדו''ח לתקשורת – האם גם הילרי קלינטון מייצגת את ''הימין הקיצוני'' הישראלי?

במשך אחת-עשרה השנים האחרונות, תוך כדי עבודה, מדי יום ביומו נמצאות ראיות חדשות לכך שכל סיפורי אבנרי ושות' אודות הנכונות כביכול של ההנהגה הפלשתינית לשלום עם ישראל, הם מיתוסים פרימיטיביים כמו פרימוס, מאז ומעולם. המידע נשלח לחברי הכנסת, עיתונאים בארץ ובעולם, חברי פרלמנטים זרים ואזרחים מן השורה המנויים על מכתבי עידכון. אבנרי, מן האבות המייסדים של המיתוסים האלה, משתולל ומאבד אפילו מראית עין של ענייניות במאמץ לגרום לאנשים להתעלם מהחומר הנחשף.

אבנרי לא מסוגל להתמודד עם הממצאים של PMW, CMIP, MEMRI או של כל מי שבודק מה באמת מתרחש בתוככי רש''פ. תחת זאת הוא מבצע טריקים מתוך ספר הטריקים המלוכלכים: מציג את הדברים כך, שישתמע שכביכול רק ''העדר הקו הירוק'' הוא הבעייה היחידה ומשתמש בטענה מהסוג ''אתם בעצמכם רעים'', כאילו החינוך הישראלי דומה לחינוך ברש''פ. התשובה הקנטרנית ''אתם בעצמכם...'' נפוצה במרחב הטוקבקיסטי הישראלי, לעתים נמצאת אפילו בשימושם של בעלי תואר אקדמי שלישי; מטרתה של תשובה זו היא לברוח מהנושא, לא להתמודד עם הטענות הנגדיות אלא לבעוט בהן כמו ששוער בועט בכדור כדי להרחיקו לעבר השער של הקבוצה היריבה.

הנושא הוא כמובן, הרבה יותר מורכב מההתמודדות עם עוד צרור הבלים מאת אורי אבנרי, שהוא לא לבד בעסקי ההסתרה. רוב העולם, כולל מרבית הישראלים, לא מעוניינים להציץ לתוך קלחת המחלות הרותחת, שהם בישלו, כאשר במו ידיהם השליטו על הערבים את אבו-עמאר, אבו-מאזן ושות'.

שוו בנפשכם שקבוצת אוליגרכים מהמאפיה הרוסית הייתה מקבלת מעמד של חונטה רודנית בלתי מוגבלת במדינת ישראל, לרבות האפשרות להפוך את ענפי הכלכלה למונופולים פרטיים ולגבות דמי חסות ככל העולה על רוחם. עכשיו, הכפילו את הזוועה באלף כדי להגיע לרמת המפלצת ההיא (האוליגרכים הרוסיים לפחות לא מחנכים ילדים לשהאדה), ותבינו מה עשתה ישראל לערבים ביש''ע כשהקימה עליהם את רש''פ.

ההצגה ההפוכה של המציאות במזרח התיכון על ידי השמאל הקיצוני מקרינה ליתר חלקי הקשת הפוליטית: מהפלגים הפחות השמאליים ועד הימין, לרוב האנשים אין ידע אודות גורל הקהילה הערבית הזאת, המשלמת מחיר כבד במלחמה נגד ישראל, שאין בה כל אלמנט של שיחרור לאומי אלא רק השתעבדות להון ולג'יהאד.

כבר כתבתי בעבר על הפיכת הערבים לבשר תותחים על ידי ''הנרטיב הפלשתיני''. עד היום, בעיני מרבית הימין הם כולם אך ורק האויב, בעיני השמאל הם בשר תותחים חסר ערך אנושי, כמעט ואין מי שיזכור שהם נולדו בני אדם.

אז מה תהיה המסקנה, האם איש השמאל אוהב ערבים? האם שיתוף פעולה עם הפיכת הערבים לאבק אדם ''פלשתיני'' הוא ביטוי לאמפתיה כלשהי? האם הוא חש חמלה כלפי ילדיהם, המחונכים לחפש את המוות בגיל בר-מצווה? האם מרחם השמאלן על הנשים, הנאלצות לבחור בין מוות למען ''כבוד המשפחה'' לבין מוות בפיצוץ?

רים ריאשי נפלה למלכודת כזאת: הגבר איתו היה לה קשר, נתגלה כאיש חמאס והיא הפכה להיות ''המחבלת עם הפלטה ברגל''. מבחינת בעלה, הייתה זו הדרך הקלה והרווחית להיפטר מאישתו. כעת בתה של ריאשי דוּהָה מככבת בסרטוני החינוך לשהאדה המשודרים בטלוויזית חמאס, משחקת עם ''הירושה מאמא'' – לבנות חבלה, ושרה על הכמיהה להתאחד עם אמא אי-שם בגן עדן של שהידים.

כל אלה אינן פעולות פרטיזניות של פעילים קיצוניים. מי שלומד את הנושא מעט לעומק, מזהה בנקל את שורשי החינוך בערכאות השלטון. אך היכן המחאות של הפמיניסטיות הלוחמניות שלנו, הממאנות להסתער בחמת זעם על הגברים המפוצצים נשים וילדים, כפי שהן יודעות לעשות כל כך טוב במקרים אחרים? היכן המאמרים חוצבי הלהבות של חנה בית הלחמי, אורית קמיר ואסתר הרצוג? היכן המועצה לשלום הילד והיכן אירגון האו''ם למען הילד?

נראה שכל אלה מתחבאים בפני עובדות החיים באותו מקלט, בו מתחבא, למשל, צבי גיל המיטיב למחות נגד אנטישמיות ופגיעה בזכר השואה, כשזה קורה במחוזות רחוקים, אך מילא פיו מים אל נוכח גילויי האנטישמיות והכחשת השואה בפרסומים מטעם הרש''פ זמן רב לפני שמרביתנו שמענו את שמו של אחמדינג'אד.

המקום שבו ניתן בקלות לאתר רבים מהמחנה הזה, הוא כל מקום בו מתקיימים ארועי המחאה נגד ''מצבם של הנשים והילדים הפלשתיניים תחת הכיבוש הישראלי'', היכן שרוחו של צֶ'זַרֶה בורג'יה מסמיקה מבושה...

התופעה אינה ישראלית ייחודית, כמובן. הפירוש החולני, שניתן למושג ''רב-תרבותיות'' על ידי אלה הטוענים לתואר ליברלים, מאפשר למערב לעצום עין לא רק לחוקי שורא הקניבליים במדינות האיסלאמיות, אלא גם למתרחש בתוך הקהילות האיסלאמיות שבמדינות המערב. לאחרונה זה הגיע לאבסורד, כאשר בגרמניה פרצה שערורייה עקב פסיקתה של השופטת כריסטה דץ-וינטר (Christa Datz-Winter), שדחתה בקשת גרושין של אישה מוסלמית מבעל אלים על סמך ההיתר המופיע בקוראן להכות אישה לא צייתנית.

הפסיקה עוררה התנגדות רבה, גם של מוסלמים בגרמניה, אבל היא חשפה בעייה אמיתית: אם המערב אינו מוטרד מהאלימות הממוסדת נגד נשים במדינות האיסלאם ומן החוקים המכפיפים את הנשים לשליטתם המוחלטת של הגברים האפוטרופסים, טבעי הוא שבסופו של דבר האדישות הזאת תתביית גם באירופה גופא.
קישורים:

מי שחושף לעיני העולם את דיכוי הנשים והילדים וניצולם לצורכי טרור ברש''פ, הם אותם PWM, MEMRI ו-CMIP המושמצים. הפובליציסט שכתב מאמרי מחאה נגד התופעות אלה ונגד האדישות של החברה הישראלית, הוא הח''מ, איש ימין; כתב ולא זכה ולו לתגובת הזדהות אחת מכל אותם ''אוהבי ערבים'' כביכול. הנסיון מלמד כי הם עושים כל שלאל ידם כדי להימנע מהתמודדות עם החומר, להשמיץ את PMW ללא הצגת ראייה לפגם כלשהו בעבודתו, ואז מגיבים בכעס על עצם תעוזתי לפתוח את הפה ולדבר.

אלה שלא כתבו ולא מחו אלא החרישו והשתיקו הם אורי אבנרי, גדעון ספירו, גדעון לוי ושאר מזילי דמעות התנין, שעבורם הערבים מן השורה, על טפם ונשיהם, אינם מהווים סובסטנציה משמעותית יותר מגושים סתמיים של חומר אורגני, המשמשים רק כדי למרוח את הקהל מסביב בכל גווני שחור עמוק ולעמוד בעצמם על הבמה, לבושים בלבן, קורנים אהבה ושלום, זוהרים ומבושמים כמו באגדות.

הם עושים את זה כאילו אין מחר, אבל החיים אינם עומדים במקום ולהיסטוריה חוקי התפתחות משלה. על פי חוקים אלה, מוכרח לבוא היום, אולי בעוד עשר שנים ואולי בעוד עשרה דורות, שבו החברה הערבית תאזור יותר תבונה ואומץ ממה שיש לה היום ותשתחרר מלפיתתם של הג'יהאד האסלאמי והשמאל העולמי – או-אז יעמידו הערבים לדין את הפושעים האמיתיים של ''המזרח התיכון החדש'', שחלקו את מנעמי השררה עם הרודנים, חיפו על החינוך לשנאה, סייעו למלחמה, לרצח, לעושק ולשחיתות; כל אלה המחופשים היום ל''אוהבי ערבים''...
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


ימנון - אוהב ערבים?
דוד סיון (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 14:36) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר מדובר בכתיבה הרי ברור שכל אחד מתמקד בקטע מתמונת המציאות שיותר חשוב לו. זה לבד אינו עדות להתעלמות.

ספירו הוא דוגמה של מי שאוהבים לתקוף בטענות לא בדוקות. זה התחיל כאשר אחד, איש ימין, נזכר לציין השנה שמתחולל טבח בדארפור ושמתעלמים מכך, הוא שכח לציין שספירו עסק בכך כבר לפני שנתיים. ספירו גם כתב בפירוש גם על בעיות הקשורות להפרת זכויות אדם ברשות הפלשתינאית:
1. נגד משפטי הבזק,
2. ההוצאות להורג,
3. נגד תליית משתף פעולה ברמאללה,
4. ספירו (דיון 3589): ''הריני פורש לפניכם את התלבטותי. מצד אחד אין ספק שהחומה בא-ראם היא מעשה נפשע ומרושע שיש להפגין נגדו. מצד שני יש לי בעיה להפגין ביחד עם מוחמד אבו טיר ודומיו שתומכים באמנת החמאס שבין השאר מסתמכת על הפרוטוקולים של זקני ציון כמסמך אמין שמלמד על אופיים של היהודים. ויש עוד כמה נקודות באמנה הזו, שדי בהן לסמר שערות של שוחרי חופש וזכויות אדם''.

א. האם צבי גיל באמת מתעלם (''מילא פיו מים'')?
ב. יד על הלב, בועז, מי לא חוטא בהתעלמות מחלקים של תמונת המציאות?
ג. אתה באמת מצפה ל''איזון''?
ד. האם הימנונים ''מאוזנים'' בביקורתם ובתיאורי המציאות?

בעיקרון התשובה לכל לשאלות הללו היא: לא.
_new_ הוספת תגובהיהודי אוהב יהודים
צדק (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 15:00)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ספירו לא כותב נגד הפשעים המבוצעים ע''י ערביי יש''ע, ונגד מבצעיהם.
הציטוט היחיד שהבאת הוא בדיחה המוכיחה היטב את צביעותו של השמאלני העלוב,
קשה לו אך הוא מחזיק מעמד במחיצתו של החמאסניק הנאצי.

רק השמאלנים מתעלמים באופן קבוע מחלקים חשובים של המציאות.
השמאלנים מעוותים את המציאות, משקרים במצח נחושה, מסלפים את ההיסטוריה.
ספירו ודומיו הם הגרועים שבשמאלנים, בעיקר עקב התמדתם הפושעת בהפצת הארס האנטישמי שלהם,
אך גם השמאלנים האחרים אינם שונים מהם.

--
''שמאלנות איננה דעה, שמאלנות היא מחלת נפש''
_new_ הוספת תגובהתזכורת: תגובה 96857
דוד סיון (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 15:44)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דבריך הם הוכחה שטענתי נכון (תגובה 96857).
_new_ הוספת תגובהמה פתאום ספירו מוטרד מאמנת החמאס?
בועז מושקוביץ (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 20:41)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז למה הוא לא מוטרד מהאמנה הפלשתינית, שלא יותר טובה?
הם המציאו את האגדה המטופשת, שהיא מבטולת כביכול, אז עוד מעט ימציאו, שגם אמנת החמאס מבטולת והכל יסתדר להם.
מפריעים לו ''הפרוטוקולים'' באמנת החמאס, אבל לא בספרי הלימוד שהודפסו על ידי ממשלת רש''פ במימון אירופי.
מזל שיש דוד סיון והחבר'ה, שלא יודעים לקרוא, אחרת מי היה חולק שבחים ליצור הזה?
_new_ הוספת תגובההוא לא מוטרד מאמנת החמאס, הוא מסכים עם רובה.
צדק (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 10:01)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכנסת ''טירדה'' על ערבי קיצוני היא טקטיקה שמאלנית נפוצה שבאה להשיג שתי מטרות.

1. לפרוט את האויב לפרטים.

א. על מנת לייצר לעצמם בסיס לתקיפת יהודים ובעיקר צה''ל על חוסר הבחנה בין סוגי רוצחים.
ב. על מנת להונות את הציבור ולהשלות אותו שיש ערבים שונים, ובכך להחליש את ישראל.

2. לשרת את הזיותיהם. הונאה עצמית.

הם מנסים לייצר בסיס היגיוני להזיותיהם הבלתי הגיוניות.
משפט אהוב עליהם..אם לא תתפשרו עם המתון הזה מחכה לכם קיצוני יותר.

-------

עראפת ב-‏1994 אומר לשבועון ערבי:
''שמע, יא עבד אל בארי, אני יודע שאתה נגד הסכמי אוסלו, אבל עליך לזכור תמיד מה שאומר לך.
יבוא יום ובו תראה את היהודים בורחים מפלשתין באלפיהם. אני לא אראה זה בחיי אבל אתה בוודאי תראה זאת בחייך, והסכמי אוסלו יהיו הגורם שיסייע בכך.''

השמאלנים יספרו לך שעראפת התכוון להבריח אותנו תוך קיום הסכמים ובעזרת סוכריות.
_new_ הוספת תגובהיש במאמר משהו שכתבתי על טיעון ''אתם בעצמכם''...
בועז מושקוביץ (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 17:35)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבהודעה שלי, תגובה 96857, יש ביקורת על המאמר
דוד סיון (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 19:58)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תמונת המציאות שאתה מציג שם היא חלקית מאד ובהיבטים
מסויימים מאד לא נכונה. ההתייחסות הלא עניינית שלך
לביקורת (תגובה 96857) תחזק את הרלוונטיות שלה ולא
תעלים אותה.
_new_ הוספת תגובהאין לך ביקורת על המאמר אלא על נושאים אחרים
בועז מושקוביץ (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 20:27)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר גדעון ספירו כתב על הילדה שנהרגה בארוע עם סרן ר', הוא האשים אותו בהריגה ואפילו רצח וכתב שירו בה כשהיא ''הלכה לבית הספר''. לפי העדויות של חבריה, היא החלה לדבר על השאהידים (לפי החינוך שקיבלה) ופנתה מהכיוון של בית הספר לכיוון המוצב, היכן שהחיילים היו מחויבים לירות בכל מי שמתקרב. האם ג.ס. מחה נגד החינוך הניתן לילדי הרש''פ? לא, הוא העדיף לרצוח אופי לסרן ר'.
האם דבריו של אורי אבנרי על PMW נכונים? לא, הם השמצה חמורה.
אתה, כרגיל, סוטה מהנושא לכיוונים אחרים, לאו דווקא רלבנטיים למה שנכתב במאמר. זה לא על ''איזונים'' ועל לא ראיית חלקים מהמציאות אלא על שקרים והשתקה.
מצא את הקטע במאמר על התגובות ''אתם בעצמכם...''
המשמעות של מה שכתבת היא, שלא הייתי צריך לכתוב את מה שכתבתי, כלומר שאסתום את הפה. אל תחלום על זה אפילו.

האם צבי גיל ''מילא פיו מים''? אכן כן והמאמר שהוא עצמו ציטט כאן מצביע בדיוק על זה ועל זה עניתי לו.
אתה כמאז ומעולם - חלש בהבנת הנקרא. רד לי מהווריד.
_new_ הוספת תגובההמשמעות של דברי: ביקורת על מסקנותיך
דוד סיון (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 22:02)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת ביקורת על מאמר של אורי אבנרי ועל סמך זה האשמת אחרים בהתעלמות...

1. המשמעות של מה שכתבתי (תגובה 96857) היא שחלקים מדבריך בהקשר הזה, במיוחד על ספירו, אינם נכונים בלשון המעטה. הנה ציטוט חלקי:
''אלה שלא כתבו ולא מחו אלא החרישו והשתיקו הם אורי אבנרי, גדעון ספירו, גדעון לוי ושאר מזילי דמעות התנין, שעבורם הערבים מן השורה, על טפם ונשיהם, אינם מהווים סובסטנציה...''

מה גם שהראיתי לך שגדעון ספירו לא מתעלם ולא עוסק בהשתקה ושעבורו פלשתינאים מן השורה ראויים לזכויות אדם בסיסיות - הם כן סובסטנציה. אם תבדוק תראה שזה כתוב בעשרות מהמאמרים שלו. קצת המאמרים של גדעון לוי שקראתי מראים שגם הוא דואג לפלשתינאים מן השורה. אתה במקום להתייחס ל''טעויות'' שלך שכרכת את ספירו ואחרים בביקורת על אבנרי מתלונן על מבקריך. הנסיון שלך להכניס את הורידים שלך לדיון לא יעלים את הביקורת והשאלות המתבקשות.

א. אם העיסוק בקטע הזה הוא סטיה מהנושא מדוע כתבת אותו?
ב. אם דברי סוטים מהנושא מהו גודל הסטיה של דבריך על פרשת סרן ר?
ג. האם זה שאתה לא מכיר את עמדתו של ספירו בנושא מערכת החינוך ברשות הפלשתינאית מעיד על ''שקרים והשתקה'' (תגובה 96881) כפי שאתה טוען?

2. המשמעות הנוספת של דברי היא שכדאי לכולנו, כולל בועז מושקוביץ, לבחון את חטאינו אנו, לפני שאנו מאשימים מישהו אחר בחטאים הללו.
_new_ הוספת תגובהבועז מושקוביץ (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 22:17)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את אורי אבנרי האשמתי בשקר, חוצפה והשמצה.

1. אני לא מקבל את פרשנותך לדברי ''הדאגה'' של גדעון & גדעון לזכויות של הערבים מן השורה. אני חושב, שהם צבועים ומקריאת מאמרי היית אמור להבין מדוע אני חושב כך.

א.ב. הסטייה היא שלך. קרא עוד פעם את הקטע שלי על סרן ר', הוא בדיוק שייך לנושא של חינוך הילדים ברש''פ.
ג. מה כתב ספירו על מערכת החינוך ברש''פ?

2. כל הכבוד! נראה לי שהיית מדריך בתנועת נוער וזה עוד לא עבר לך.
_new_ הוספת תגובהאתה מתחמק מדיון להשמצות
דוד סיון (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 23:39)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עצוב אבל אינך יודע להתמודד עם ביקורת בלי לתקוף ברמה האישית.

אתה משתמש בשיטות העלובות הללו כדי כאילו לחמוק מהתמודדות עם הביקורת (תגובה 96857, תגובה 96893) על דבריך.

לא יעזור לך השלכת הטענות שהצגת כלפי המאמר של אבנרי לשלושת האחרים היא תרגיל חסר ביסוס. מטרת התרגיל היא להשתמש ב''דאגה'' לפלשתינאי מהשורה כדי להשמיץ אחרים שדואגים לו הרבה יותר ממך. הם עושים זאת כי הם תומכים בזכויות אדם.

לבסוף, אני מציע לך שתעזוב את הקו של תקיפת המבקרים ותתייחס לעניין הביקורת. זה לא ישפר את איכות התמודדות שלך עם הביקורת.
_new_ הוספת תגובהנכון ויש סיבה
בועז מושקוביץ (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 9:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מתכוון להמשיך איתך עוד פעם את המשחק הזה שאני מצביע על פסקה במאמר היכן שכתבתי תשובה לשאלה או ביקורת שלך. חפש לבד.

נ.ב.
האנשים התומכים בהנהגה של אש''ף\רש''פ בעיני הם-הם האויב הגדול של זכויות הערבים.
_new_ הוספת תגובהעיקר הביקורת שלי על תוכן המאמר תגובה 96899
דוד סיון (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 21:38)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא צריך לחפש כי כבר מצאתי.

השלכת הטענות שהצגת כלפי המאמר של אבנרי גם להתנהלותם של צבי גיל, ספירו וגדעון לוי אין לה על מה שתסמוך. כמו שהמאמר כתוב מטרתו היא להשתמש ב''דאגה'' לפלשתינאי מן השורה כדי להשמיץ אחרים כאשר הם ''דואגים'' לו יותר ממך ורבים אחרים. הם עושים זאת כי הם תומכים בזכויות אדם של הפלשתינאי מן השורה ושל כל אחד מאיתנו (תגובה 96899).
_new_ הוספת תגובהכשאני כותב שמשהו לא קיים
בועז מושקוביץ (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 22:16)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא יכול להביא את הלא קיים הזה כראייה, כי העדרו הוא הראייה.
_new_ הוספת תגובהספירו - אוהב ערבים?
לייבוביץ' (יום רביעי, 18/04/2007 שעה 17:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז יופי, נרגעתי!!!!!

ספירו כתב בפורום על דרפור לפני שנתיים!!

דרפורים שלי, שמעתם? מישהו כאן נלחם בשבילכם!!!!

ממש טיעון פתאטי, החבר דוד סיון. מה יהיה? ככה אתה רוצה למשוך את השטיח מתחת לטיעוני הימנונים?

אם היה לי זמן הייתי מוכיח לך שיש בתשובות יותר 'כן' מ'לא'. אבל זה יעזור?
_new_ הוספת תגובהמתוך המאמר על הפרוטוקולים (המשוכתבים) של זקָני פרס'' 18.12.06
צבי גיל (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 14:43) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השיחה עם פרופסור לאנדס, שהוזכרה בראשית המאמר, נסבה על שורשי ''הפרוטוקולים של זקני ציון''. בייסוד המסמך המזויף הזה, מצויים הקשרים ההדוקים שבין צורות שונות של אמונה אפוקליפטית וקונספירציה בינלאומית אשר בה היהודים הם האלופים במשיכת חוטים אנטי נוצריים. תיאוריות אלה של הקונספירציות היודיאופוביות ככוח מניע נגד המשטרים, רובם אוטוריטאריים או טוטאליטריים, זכו לתחייה מחודשת במאה ה- 21. אלא שהאנטישמיות החדשה היא באופן פרדוקסאלי מוצר שעטנז שבין הימין הדתי הקנאי, השמאל הרדיקאלי והעולם הערבי והמוסלמי. מין ברית בלתי קדושה נגד ישראל. לכל זה מצטרף חידוש נוסף, שבאמצעותו אפשר להפיץ את הרעל האנטי ישראלי: האינטרנט.
_new_ הוספת תגובההציטוט זה - בקשר למה?
בועז מושקוביץ (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 17:37)
בתשובה לצבי גיל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההציטוט זה - בקשר למה?
צבי גיל (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 19:30)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בקשר לאמירה הבלתי מבוססת של בועז מושקוביץ,שאני מתעלם כביכול מן האנטישמיות בעולם הערבי והמוסלמי.
_new_ הוספת תגובההאומנם ''בלתי מבוססת'' ??
בועז מושקוביץ (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 19:45)
בתשובה לצבי גיל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מה שכתבתי: ''...צבי גיל המיטיב למחות נגד אנטישמיות ופגיעה בזכר השואה, כשזה קורה במחוזות רחוקים, אך מילא פיו מים אל נוכח גילויי האנטישמיות והכחשת השואה בפרסומים מטעם הרש''פ...''
למען האמת, חשבתי בדיוק על המאמר שאתה ציטטת, בו אתה מדבר על האנטישמיות בטהרן, כאשר אינך מדבר על אותה אנטישמיות ברמאללה עם גלישה חזקה לכיוון הנגב והגליל.
יש סיבה, מדוע הזכרתי דווקא אותך בהקשר הזה.
אני כמובן לא מקל ראש באנטישמיות באירן, אבל בכל זאת, רמאללה וסחנין - זה הרבה יותר קרוב.
לא התכוונתי לעולם המוסלמי בכלל, אלא אל ספציפית לרש''פ (אשר לך, כמו לכל איש שמאל יש חלק בהקמתה.)
קרא בבקשה את זה:
(יקח לך זמן, זה ברבה חומר)
ותאמר לנו היכן מונחת מקלדתך כאשר כל זה מתרחש?
_new_ הוספת תגובההבולשביזם חוזר
עמיש (יום רביעי, 11/04/2007 שעה 20:38) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולמה אנחנו לא מוחים כנגד העבדות במאוריטניה, ונגד סחר בנשים במקאו, ונגד ניצול אינדיאנים בקולומביה, ונגד גידול סמים בנמיביה, ונגד קרינה גרעינית בקזחסטאן, ונגד השכר הירוד של קוטפי הקקאו, למה ?
למה החטטנות הזו בפשעים שלנו נגד הפלשתינאים?
יש כל כך הרבה דברים יפים להתנגד אליהם ולמחות עליהם, למה אנחנו מחטטים בפצעים של עצמנו? למה שלא נוציא את הכעס על האחרים?
למה שלא נפנה את המוני העמלים להפגנה נגד האימפריאליזם מול שגרירות ארצות הברית?
למה האינטלקטואלים הרקובים שלנו לא כותבים על אחרים? למה הם כותבים עלינו ואלינו?
ואם כבר למה הם לא מהללים ומפארים את מפעל ההתישבות הנפלא בבוידעם של כל ערבי בחברון?

אכן שאלות קשות וכואבות.
_new_ הוספת תגובהלפי החבר סיון
לייבוביץ' (יום רביעי, 18/04/2007 שעה 17:35)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי לספירו גדעון פשוט אין זמן או שאין חשק.

על שגרירות ארה''ב הוא כתב משהו לפני 5 שנים.
_new_ הוספת תגובהעל ממר''י
ד''ר לי–און הדר (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 6:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למי שמעוניין: ניתוח הרקע והפעילות של הארגון: http://rightweb.irc-online.org/profile/1511
_new_ הוספת תגובהזה די מובן
דוד סיון (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 7:14)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעבר חטפתי על הראש, טיעונים אישיותיים, כאשר טענתי ש-PMW הוא מכון מחקר פוליטי על סמך הצהרה שלהם (http://www.pmw.org.il/about.html):
Palestinian Media Watch has been playing the critical role of documenting the contradictions between the image the Palestinians present to the world in English and the messages to their own people in Arabic.

זה היה בהודעה קשורה עם מאמר של מושקוביץ (תגובה 73491) שנכתבה בינואר 2006.

כעת מישהו גילה שגם MEMRI הוא מכון מחקר פוליטי. משמעות הדברים בקישור שהצגת היא כזאת.

אל תתפלא אם גם עתה נחטוף על הראש...
_new_ הוספת תגובהרק אל תחזיר את השטות הזאת, בבקשה
בועז מושקוביץ (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 9:21)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין שום דבר פסול בהצהרה של המכון אלא רק ביטוי למה שהם מצאו כשהתחילו לבדוק.
אז והיום - אתה (כמו אבנרי) לא הצבעת על פגם אחד בעבודת המכון PMW.
תביא דוגמאות למאמרים שהם בעד שלום עם ישראל (לא עם מה שיישאר אחרי ''שיבת הפליטים'' אלא עם ישראל) מהעיתונות הפלשתינית או ספר לימוד ברוח זו - אחרי זה נדבר.
_new_ הוספת תגובהמושקוביץ יוצר נורמות שיא של נוכלות אינטלקטואלית ושקר בתועמלנות
סתם אחד (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 15:49)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הימין. הוא אדם פקח, הגם שאדם קר ומניפולטיבי המחשב כל מהלך כאמן שחמט.

השאלה היחידה כאן היא מי מממן את מושקוביץ, בכמה, והאם הוא מדווח על הכספים הללו למס הכנסה.
_new_ הוספת תגובהמממן? ציפיתי מי יהיה הגמד האינטלקואלי הראשון שיאמר את זה
בועז מושקוביץ (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 17:24)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הלוואי...
_new_ הוספת תגובהזו עובדה חשובה
דוד סיון (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 21:21)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש הבדל מהותי בין ''מכון מחקר'' ו''מכון מחקר פוליטי''. אז כהיום לא התכוונתי להצביע על פגם אלא להבהיר עובדה חשובות שמצביעה על יעדי עבודתם - שהם פוליטיים. מה גם שמתברר שחלק מן המובילים במכונים הללו עוסקים בפעילות פוליטית מובהקת (גם בחו''ל).

''אין במה שכתבתי כאן אמירה על הלגיטימיות או על האיכות של החומר המיוצר על ידי ''מכונים'' כאלה ובפרט מכון כמו PMW,... גם להם יש מקום חשוב תחת השמש'' (תגובה 73491).
_new_ הוספת תגובהבועז מושקוביץ (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 22:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם החומר בסדר אז אל תתחיל לחפש דרכים לפסול אותו על ידי הכנסת מלים מיותרות. אתה החלטת שזה ''מכון פוליטי'', שיבושם לך, אבל השאלה היא מה קורה אצל ערבים ואם הממצאים נכונים, אז כל השאר לא רלבנטי. לאנשים העובדים שם בוודאי יש דעות פוליטיות, אבל PMW עובדת עם החומר של רש''פ.
_new_ הוספת תגובהלא השאלה היא אחרת
דוד סיון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 11:17)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עבורי ברור כי כאשר ספק העובדות (גם הנכונות) הוא בעל מוטיבציה פוליטית, העובדות שהוא מוסר משרתות את המטרות הפוליטיות שלו. השאלה היא אם העובדות מציגות תמונה שלמה או שצריך לחפש עוד. בניסוח אחר השאלה היא מה הוא לא מספר לנו. המאמר על MEMRI הציג את הבעיה הזאת היטב.
_new_ הוספת תגובההמאמר על MEMRI קנטרני
בועז מושקוביץ (יום שישי, 13/04/2007 שעה 12:56)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין בו דוגמאות למאמרים מתונים, ספרי לימוד מתונים וכו', יש היטפלות קטנונית לפרוש של מלה מסוימת ואיזכור תיאורתי של מאמרים ''מתונים''.
דוד, אני אמרתי לך את זה מזמן: אם יש לך טענות ממשיות נגד PMW - תציג אותם. אין טעם לחזור בפעם ה-‏120 על ההשערה התיאורתית שאולי הם לא מציגים תמונה מלאה.
אני חושב שההשערה התיאורתית שלך מונעת על ידי מוטיבציה פוליטית, כי עד היום לא נתת שום דבר אחר. ככלל, מוטיבציה פוליטית פסולה רק כאשר היא מסתירה מידע, לא כשהיא חושפת.
אני יודע ש-PMW חושף ומתנגדיו לא חושפים שום דבר אחר.
יש דו''ח של PMW על תכני הלימודים, נתתי קישור לקובץ PDF. תחפש ותברר מה שאתה רוצה ותבוא לספר לנו, אבל תפסיק עם השאלות הסכולסטיות ''אולי ויתכן'', השאלות האלה נחתכות על ידי תער אוקם.
_new_ הוספת תגובהtמי אמר שמוטיבציה פוליטית היא פסולה?
דוד סיון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 14:36)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בועז אני מציג את הטענות הממשיות שלי:
עבורי ברור כי כאשר ספק העובדות (גם הנכונות) הוא בעל מוטיבציה פוליטית, העובדות שהוא מוסר משרתות את המטרות הפוליטיות שלו. השאלה היא אם העובדות מציגות תמונה שלמה או שצריך לחפש עוד. בניסוח אחר השאלה היא מה הוא לא מספר לנו. המאמר על MEMRI הציג את הבעיה הזאת היטב.

לא פסלתי את המוטיבציה הפוליטית של PMW.

העליתי את הטענה הזאת כי חשבתי שהיא רוולנטית בעקבות המאמר על MEMRI. כי יש כאן משמעות מצטברת. יש ויש טעם להעלות את הטענה שאולי הם לא מציגים תמונה שלמה. זה בעיקר נכון כאשר הם פועלים מאינטרס פוליטי-מפלגתי (כפי שהובהר במאמר על MEMRI).

.
_new_ הוספת תגובה''שוב חוזר הניגון ...''
בועז מושקוביץ (יום שישי, 13/04/2007 שעה 15:25)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהניגון ראוי ורלוונטי - יפה שהוא חוזר
דוד סיון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 21:12)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהזו עובדה חשובה
לוי (יום שישי, 13/04/2007 שעה 7:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מביר מכון מחקר חברתי שאינו פוליטי . למממן מטרות פוליטיות והוא מכוון אן ה''חוקרים'' בכוון הרצוי .
_new_ הוספת תגובהאני חושב שאתה מגזים קצת
דוד סיון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 9:09)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מכוני מחקר חברתי לפי טבעם עוסקים בפוליטיקה ולכן אינם משוחררים לגמרי. בין זה לבין הנחיית חוקרים כדי להשיג תוצאות רצויות יש עוד מרחק גדול. לכן ההכללה השניה טעונה בדיקה.
_new_ הוספת תגובהאני חושב שאתה מגזים קצת
לוי (יום שישי, 13/04/2007 שעה 10:53)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני חושב שאני מגזים .
אתה שומע הרצאה אקדמית באוניברסיטה בהסטוריה , מדעי המדינה וכדו' ואתה מבין מיד עם מי יש לך עסק .
_new_ הוספת תגובהאז אל תסכים
דוד סיון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 10:58)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההסכמה שלך לא ממש נחוצה לי כדי לקרוא את תמונת המציאות.
מצד שני אם תציג עובדות וראיות זה ילקח בחשבון.
_new_ הוספת תגובהאז אל תסכים
לוי (יום שישי, 13/04/2007 שעה 11:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה נעול על הקונספציה שלך בדומה לקומוניסטים מימי סטלין .
שום נתונים לא ישנו את עמדתך לכן חבל על הזמן .
_new_ הוספת תגובהמי שנעול?
דוד סיון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 11:28)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אתה [לוי] נעול על הקונספציה שלך בדומה לקומוניסטים מימי סטלין.
שום נתונים לא ישנו את עמדתך לכן חבל על הזמן'' (תגובה 96997).
_new_ הוספת תגובהמי שנעול?
לוי (יום ראשון, 15/04/2007 שעה 6:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מסכים איתך שאין ערך לציטוטים ההסטוריים והאנטפרטציות שלהם .
חלק משמעותי ממדעי החברה והרוח הם התבססות בחארא .
_new_ הוספת תגובההזבל של התורה יותר טוב?
עמית כריש אדום (יום ראשון, 15/04/2007 שעה 14:40)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלי-און, אני חייב לך תודה
ישראל בר-ניר (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 8:54)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מזמן לא קראתי מה שהוא כל כך משעשע. הביקורת של הכותב על ממר''י והטענה שלו על ''חד צדדיות'' ו''פרו ישראליות'', מזכירות לי ביקורת דומה שהתפרסמה לפני כמה שנים (בוושינגטון פוסט אם אינני טועה. לא שמרתי את זה, כי לא ייחסתי לזה חשיבות בזמנו, אני כמעט בטוח שזה היה הוושינגטון פוסט, אם כי ייתכן שזה היה עיתון ליברלי אחר).

הוא הביא ''הוכחה משכנעת'' להמחשת החד צדדיות של ממר''י: בכל התרגומים שממר''י הביא מהעיתונות הסעודית (הוא התייחס בפרוש לעיתונות הסעודית), כך הוא טען, ''המכון לא הביא אף פעם תרגום של מאמר פרו ישראלי''. אין וויכוח על כך שעובדתית הטענה הזאת נכונה. זה אומר מה שהוא על מי שכתב אותה (בקישור שאתה הבאת הם קוראים לזה Cherry picking). בזמנו, כשקראתי את זה כמעט שנפלתי מהכסא מרוב צחוק. מאז למדתי שזאת לא בדיחה ושכך האמריקאים רואים את הדברים. במו אוזני שמעתי פרופסור מהרווארד (ביה''ס למשפטים) מביא כראיה ל''חד צדדיות והפרו ישראליות'' של הניו יורק טיימס את העובדה ש''העיתון מפרסם רק פיגועי התאבדות שנעשו בידי פלשתינאים, ואף פעם הוא לא מדווח על פיגועי התאבדות שנעשו בידי ישראלים''. אבל אני לא צריך לספר לך, המכון שלך ודאי מכיל הרבה כאלה.

הקישור שהבאת ארוך ומכיל יותר מדי חומר מכדי שניתן יהיה להתמודד אתו בפורום כאן, לכן אסתפק בסימן שאלה אחד. מוזכר שם מומחה בשם חואן קול (Juan Cole) שיש לו השגות על כך שהמילה הערבית wilayah תורגמה ע''י ממר''י מנאום של בין לאדן כ''מדינה'' (אחת ממדינות ארה''ב). לא ראיתי תרגום אלטרנטיבי שהמומחה הזה מציע, או שהוא טוען שהתרגום איננו נכון. הביקורת שלו מתמצית בקביעה ש''לא יכול להיות שבין לאדן התכוון למדינות הבודדות של ארה''ב''. מאחר ואינני דובר ערבית, אינני יודע מה המשמעות של המילה אבל ''לא יכול להיות שמי שהוא התכוון'' לא היה מתקבל כביקורת רצינית גם במכון שלך.
_new_ הוספת תגובהישראל, התענוג כולו שלי
ד''ר לי–און הדר (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 9:33)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואני שמח שזה שעשע אותך כל כך. בכל מקרה, זוהי נקודת מבט לגיטימית ומאוזנת על ממר''י. אישית, אני סבור שחלק מהפירסומים של המכון מעניינים ותורמים לויכוח הכללי. בו בזמן, ממר''י הוא חלק אינטגראלי של ה''קומפלקס התעמולתי'' של ציר הליכוד-נאו-קונים המיוצג כאן ע''י ד''ר וורסמר הנכבדה. אני לא סובל משום קוגנטיב דיסונאנסי כאן: אין לי שום בעיה עם בקורת חריפה של הרשות הפלשתינאית והניסיון שלה לאמץ ספרות אנטישמית יחד עם הבקורת שלי של המדיניות שממר''י ותומכיו מקדמים -- הפיכת הסכסוך הישראלי-פלשתינאי לחלק ממאבק גלובאלי וטירפוד כל ניסיון להגיע להסדר.
_new_ הוספת תגובהאתה צוחק, נכון?
בועז מושקוביץ (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 11:24)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסכסוך הוא גלובלי מאז ''תוכנית השלבים'', מאז אמנת החמאס ומאז נאומיו של אוסמה בין-לאדן.

ממר''י לא מטרפד שום דבר מלבד הנסיונות להסתיר מהציבור את המתרחש בתוך העולם הערבי.
ככלל, אם חשיפת המידע ''מטרפדת'' כלשונך, איזושהי מטרה, זהו סימן שאין אמת במטרה.
_new_ הוספת תגובהלא, אני רק מחייך
ד''ר לי–און הדר (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 19:58)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדיניות רציונאלית -- לכידת בן-לאדן וכנופיתו, המנעות מ''שחרור'' עיראק והפיכתה למרכז טירור בינ''ל, התנגדות ל''אג'נדת החופש' במזה''ת שהביאה לבחירת חמאס וחיזוק חיזבאללה ואיראן -- היא חלק מאיסטראטגיה שתמנע את הגלובאליזאציה של הסכסוך. חמאס/בן לאדן וליכוד/נאו-קונים הינם דוגמא ל''תאומים יריבים'' עם אינטרסים משותפים. לגבי ממר''י: אני בהחלט מברך אותם על השרות שהם מגישים בתרגום הזבל המופיע בעתונות הערבית. אך כמו שציינתי, אני מודע למי שתומך בהם ולמטרות שלהם שהינם מעל ומעבר ''חשיפת מידע.''
_new_ הוספת תגובהואני מצחקק
בועז מושקוביץ (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 22:14)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזה סלאט של מין ואינו מינו ושנאות פוליטיות עתיקות!
תפסיק כבר לקשקש על ''אג'נדת החופש'', זה נושא שאתה לא מבין בו כלום והוכחת את זה בהזדמנויות קודמות.
מה איכפת לך, שמחאס עלה לשלטון? - בסך הכל לא השתנה כלום.
להשוות בין ליכוד וחמאס - זה זול כמו גרעינים בעפולה.
לניתוחים שלך יש רמה של פרשני ''ידיעות'', כלומר בגובה אפס. יש לך עוד הרבה מה ללמוד על המזרח התיכון.
וכשמדובר ב''חשיפת מידע'', אין שום משמעות למטרות אחרות. זה שאתה ''מודע'' למטרות קונספירטיביות של מישהו, זה לא אומר שיש לך בדל ראייה ממשית כדי לסתור את המידע שלהם.
ובלי ראיות אין כל משמעות לראייה האחרונה התמוהה שלך.
רק מי שיש לו מה להסתיר, יכול לחפש סיבות להתנגד לחשיפת מידע.
_new_ הוספת תגובהמצחקק מי שמצחקק אחרון
ד''ר לי–און הדר (יום שישי, 13/04/2007 שעה 0:18)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזה סלאט של מין ואינו מינו ושנאות פוליטיות עתיקות[סליחה?עתיקות? שמתיקות?]!
תפסיק כבר לקשקש על ''אג'נדת החופש'', זה נושא שאתה לא מבין בו כלום והוכחת את זה בהזדמנויות קודמות.[זאת תשובה אינטליגנטית. קשה לצפות ליותר מכבודו].
מה איכפת לך, שמחאס עלה לשלטון? - בסך הכל לא השתנה כלום.[כנ''ל]
להשוות בין ליכוד וחמאס - זה זול כמו גרעינים בעפולה.[שיהיה]
לניתוחים שלך יש רמה של פרשני ''ידיעות'', כלומר בגובה אפס. יש לך עוד הרבה מה ללמוד על המזרח התיכון.[אני באמת לא יכול לחכות לקבל הדרכה ממך]
וכשמדובר ב''חשיפת מידע'', אין שום משמעות למטרות אחרות. זה שאתה ''מודע'' למטרות קונספירטיביות של מישהו, זה לא אומר שיש לך בדל ראייה ממשית כדי לסתור את המידע שלהם.
ובלי ראיות אין כל משמעות לראייה האחרונה התמוהה שלך.
רק מי שיש לו מה להסתיר, יכול לחפש סיבות להתנגד לחשיפת מידע.[דיאלקטיקה ברמה גבוהה ביותר. אגב, אין פה שום ''קונספיראציה;'' גב' וורסמר ובעלה הצהירו בפומבי על היותם נאו-קונים ועל קשריהם לליכוד.]
תשים לב שהתגובות שלך מיד הופכות להיות אישיות. כנראה שאין לך את היכולת אינטלקטואלית להגיב לעצם העיניין. אתה מזכיר לי תעמולנים בולשביסטיים שחוזרים כמו תוכי על ה''ספין'' ללא כל נכונות לקחת חלק בוויכוח רציני. מי שלא מסכים איתך הוא כנראה טיפש ו/או רשע שהרי איך הוא לא מוכן לקבל את עמדתך=האמת.
_new_ הוספת תגובהאוי, העלבתי גם אותך, אתה מסכן..!
בועז מושקוביץ (יום שישי, 13/04/2007 שעה 0:47)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא יכול לנהל דיון אינטלקטואלי עם מי שמתחיל בדברים אנטי-אינטלקטואליים.
אני קודם הערתי דברים ששייכים לניתוח מצב קיים (גלובליות הסכסוך), אתה ענית בסלאט דברים בלתי רלבנטיים לנושא, השייכים למחלקת ''מה צריך לעשות''. זה אנטי-אינטלקטואלי.

כשבאחד הדיונים הקודמים גידפת את הספר של שרנסקי, כתבתי, על סמך דבריך שקראתי, שאתה לא הבנת אותו (אני עומד על כך, שאתה לא מבין את כל הרעיון). מה ענית לי? שאתה כותב במקומות כאלה, שאני לא אגיע אליהם ב''חלומותיי הוורודים''.
הבעייה, שהתרנגול גם על גדר הכי גבוהה יודע לקרוא רק ''קוקוריקו''.

אם לאנשים יש קשר לליכוד, זה לא אומר כלום לגבי איכות העבודה שלהם. אגב, לאיזו מפלגה יש לך קשר?

אנשים רבים התוקפים את יריביהם בהאשמת ''בולשוויקיות'' לא מבינים את משמעות המלה הזאת. נראה לי שאתה אחד מהם.

אז אל תנסה לשפוט את היכולות האינטלקטואליות שלי. נאמר ''ענה לכסיל כאיוולתו פן יהיה חכם בעיניו'' וככה אני נוהג.
_new_ הוספת תגובהאתה מסכן..!
ד''ר לי–און הדר (יום שישי, 13/04/2007 שעה 20:13)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העלבת אותי? יש לך הערכה עצמית די גדולה...שמת לב איך אתה מסיים ויכוחים? אני ''לא הבנתי'' את שרנסקי שאותו ''גידפתי'' (כיניתי את ספרו ''טיפשי''). אני גם ''לא מבין'' את משמעות המילה ''בולשביוויקיות''. הסברתי באריכות את דעותי על שראנסקי, ספרו --רוצה גידוף? -- הדבילי, האינפנטילי -- ואג'נדת החופש שלו ושל בוש כאן http://www.amconmag.com/2006/2006_02_27/cover.html וכאן http://www.lewrockwell.com/orig6/hadar4.html
כמו שציינתי בעבר אני קשור כחוקר ל-cato institute
http://www.cato.org/people/hadar.html שאגב ממוקם בחלק הימני של הספקטרום הפוליטי (מילטון פרידמן ז''ל היה בין בחירי החוקרים שם. אתה לעומת זאת, עסקן ותעמולן די עלוב.
_new_ הוספת תגובהאקיי, אני מסכן
בועז מושקוביץ (שבת, 14/04/2007 שעה 19:23)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השאלה לא מה אתה חושב על ספרו של שרנסקי אלא האם אתה מבין מה הרעיון והתשובה: שלילי בהחלט!
אתה לא מבין במה מדובר. כנ''ל פט ביוקנן שנתת כדוגמה.
הרעיון שהמלחמה קיימת כי היא כלי שליטה של הרודנים, זו תובנה ישנה, שלא שרנסקי המציא. חצי מהספר ''1984'' מוקדש לזה.
אתה מגדף כי אתה לא מבין את הנושא שאתה כותב עליו מאמרים מופרכים.
_new_ הוספת תגובההמגמתיות והמניפולטיביות משתלטות על כל חלקה טובה
מיכאל שרון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 10:38)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''מדיניות רציונאלית -- לכידת בן-לאדן וכנופיתו, המנעות מ''שחרור'' עיראק והפיכתה למרכז טירור בינ''ל, התנגדות ל''אג'נדת החופש' במזה''ת שהביאה לבחירת חמאס וחיזוק חיזבאללה ואיראן -- היא חלק מאיסטראטגיה שתמנע את הגלובאליזאציה של הסכסוך''.

כל כך נכון ופשוט, ואיך יש כאלה שלא מבינים זאת. להלן מכתב שכתבתי לידיד צרפתי נוצרי תומך ישראל - שחששתי שבאיזה שהוא מקום הוא מצדד בגישתו של לה פן, ולכן רציתי לשמוע מה עמדתו:

X היקר,

ישראל צריכה להתקיים באיזור הזה, הישקענו כאן הרבה משאבים ותקוות. האיזור הזה הוא של מאות מליוני מוסלמים ויש מליארד ושלוש מאות מליון מוסלמים בעולם. אם ישראל לא תמצא דרך לפשרה כלשהי, הערבים ישמידו אותה תוך 30 שנה. בסופו של דבר יהיה להם נשק גרעיני, וגם ארה''ב לא תתמוך בה לנצח. גם אם אתה מאמין בדרכו של לה פן, הוא לא יגיע לנשיאות בצרפת, הפוליטיקה הצרפתית היא מתונה, ליברלית וחילונית ותמיד היתה מתונה, מאות שנים, בתקופת המלוכה וגם לאחר המהפכה, ואין כאן עניין של השפעת חוגים ניסתרים כאלה ואחרים. גם בונפרט לא היה אדם קיצוני, אלא בעל טמפרמנט של פתיחות. והאיש הגאוני הזה כונן את הבסיסים והמוסדות לחברה הצרפתית כיום. כך היה ב-‏700 השנים האחרונות, ואף ז'אן דארק לחמה באנגלים אך לא היתה אדם קיצוני. עקביות ונחישות ונאמנות ואהבה - זה כן. אף קדוש לא היה בעל טמפרמנט קיצוני, שכן האהבה היתה כאן הכל. וגם אם לה פן, כנראה אדם חם ולבבי שאולי אתה מוצא בו תכונות מצויינות (בשלב זה בחיי אין זאת דרכי) יהיה הנשיא, מה שלא סביר, או לפחות בעל השפעה על הפוליטיקה הצרפתית, הוא לא יוכל לאורך זמן לקיים את ישראל בים הערבים שמסביב. ויש את אינטרס הנפט שב-‏39 השנה האחרונות הישפיע על מדיניות צרפת, וכל נושא הראל פוליטיק. גם האיחוד האירופי, אף אם הימין יעלה באירופה, לא ילך כנגד האיסלאם כולו. זה טירוף.

שלך,

מיכאל

תשובתו בעניין הספציפי הזה היתה: אני אף פעם לא הצבעתי בעד לה פן ואין לי כוונה לעשות כך בעתיד.

וכתבתי בחזרה:

אשר ללה פן, היתה לי רק השערה, ולכן כתבתי לך את הדברים, בין היתר לשמוע מה עמדתך בנושא. אני שמח שאינך תומך של לה פן, בכל זאת, יש המייחסים לו מגמות פאשיסטיות, הגם שאיני מכיר את הנושא.

עלי להודות שדברי מושקוביץ ובעלי גישה דומה ממלאים אותי יאוש ותחושת חוסר אונים: אף שהוא אדם בעל ראש, הרי שכאן, בנושאים עליהם הוא כותב כיום, הוא הרמטי לחלוטין, ויסוכך על כל דבר עוול וזוועה, כגון תרצנות מכחישנית של מעשה הזוועה המשונה של יריית קליעים רבים מקרוב בראשה של תלמידה בת 13 למטרת וידוא הריגה

_new_ הוספת תגובהלי-און, באמת
ישראל בר-ניר (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 21:10)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''נקודת מבט לגיטימית ומאוזנת''. ''לגיטימית'' --- בהחלט. ''מאוזנת'' --- Give me a break.
מתי הסתכלת בפעם האחרונה על האוזניים שלך במראה?

הלוואי שלליכוד היה אחוז אחד ממידת ההשפעה שאתה מיייחס לו על הפוליטיקה האמריקאית. עיתון ''הארץ'' המציא את הבדיה שהסנאט של ארה''ב הוא סניף של הליכוד, ושכל החלטה של הסנאט צריכה לקבל אישור מוקדם ממצודת זאב, ואתם כולכם בולעים את הלוקש הזה Hook, line and sinker. המיתוס הזה אומץ לאחרונה ע''י שני פרופסורים מכובדים אחד מהרווארד ואחד משיקגו.
_new_ הוספת תגובהחואן קול טוען, ממר''י מתעלם מהמאמרים המתונים
בועז מושקוביץ (יום חמישי, 12/04/2007 שעה 9:37)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היכן התרגום שלהם?
למשל, ממר''י חשף מאמר, שנכתב באוגוסט 2006 על ידי המופתי של מצרים והתפרסם בעיתון הממסדי ''אל-אהארם''. המופתי כתב ''השקרים של היישות העברית חושפים את פרצופם המכוער של מוצצי הדם... המכינים מצה מדם אדם.''
היה בעיתון הזה גם מאמר נגד עלילת הדם? מישהו תרגם אותו?
אני רוצה לקרוא אותו!
_new_ הוספת תגובהשיטות סלקציית הכזב - חשיפה
מיכאל שרון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 11:36) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גוללו למעלה, וקראו דיון חשוב וחושפני אודות סלקציית הכזבים כלפי העיתונות הערבית, ואודות העיתונות הערבית בכלל. עבדתי שנתיים וחצי בהסברה הישראלית באחד מקודש הקודשים שלה, עם מזרחנים צעירים שביצעו את הטריקים הללו, לעיתים עם צחקוקים על גאוניותם, ואני מכיר את השיטות הללו לפני ולפנים

מיכאל שרון: תעמולת הכזבים: קווים לדמותה

עמי, ראשית אתייחס לקישור שהבאת: מדובר בנבירה אינטנסיבית מצד תועמלנים ציוניים בעיתונות ברחבי העולם הערבי, תוך מאמץ רב למצוא חומר ''מרשיע''. כל בדל ופרור טקסט שניתן לפרשו כאנטישמיות - מייד מאירים אותו בזרקור ענק, מתוך מיליוני הפסקאות בעיתונות בארצות ערב, ויוצרים מצג שקר לציבור בישראל: ''זאת היא העיתונות הערבית''. גם כשהטקסט שעטו עליו בתרועות גיל כמוצאי שלל רב הוא ''מאוזן מדי, אללי'' משמשים בטריקים הרגילים במקומותינו: זאת החל מקטיעת תחילת המשפט והצגת חלק מהמשפט, ועד צרוף קטעי משפטים ממקומות שונים במאמר, ליצור את המצג המבוקש. וכמובן, משמיטים את ההקשר.. טריקים אלה היו עוד כששרתתי בדו''צ, 1969-1971 ולא השתנו מאז. מה שכן השתנה היא ההתמעטות הדרסטית בקטעים מסוג זה כיום, לעומת העיתונות הערבית אז, בתקופת גמאל עבד-אל נאצר, כאשר משקל האינדוקרינצייה הנאצריסטית היה רב, כך שהמכפישים המקצועיים הציונים כיום, נאלצים להזיע הרבה יותר. ליבי עליהם, אבל נקווה שמשלמים טוב. וכך בציטוט שהבאת, מכלל אלפי המאמרים ומיליוני הפיסקאות בעיתונות הערבית, מצאו בסך הכל התועמלנים לעניינם 19 פסקאות.. חלק מהעיתונים הם שוליים כגון Egyptian Gazette , או אל אהראם אל ערבי (שאינו אל אהרם המפורסם).

מתוך 19 הקטעים שנידלו בעמל רב, ראה שניים:

Al-Akhbar, July 14, 1998 (article by Dr. Hassan Rajib) ''Zionism has elevated the Holocaust to a sacred level and uses it for the purposes of blackmail...even if the ovens at Buchenwald and Auschwitz were working day and night, it would have taken dozens of years to kill six million people, and not just the three years which the Nazis had...''

שים לב שהמשפט האחרון נקטע באמצעיתו..

בקטע הבא מודגם עוד טריק מקובל בכגון הא: הכותב אומר ''יהודי פנאטי'' (ומתכוון לאנשים כדוגמת בנימין נתניהו או מתנחלים קיצוניים, ואילו התועמלן הציוני יוצר מצג כאילו הוא אומר ''כל היהודים באשר הם''..
Al-Ahram, December 8, 1998 (article by Nabil Amar)
''Has there been any change at all in the personality of the fanatic Jew, as it has come to be known and described in the literature and heritage of most of the nations of the world? That is to say, has there been any development of his character traits after his state has been established and he has obtained international influence? For example, is there any difference between Netanyahu's traits, when he is negotiating with the Palestinians, Lebanese and the Syrians, and those of the money-lender from the play 'The Merchant of Venice'?''
_______________________

לעומת זאת, בעיתונות הישראלית, לעיתים בסגנון רהוט המתחזה כמאוזן, ולעיתים בסגנון מתלהם יותר, קיימת מזה זמן מערכה להכפשת האיסלאם כולו, בחסות היסטוריוגרפיית כזבים המתחזה ל''תאוריה מדינית-ביטחונית'' ומתרפקת על ''מלחמת הציויליזציית'' - ספקולציה פרועה שהנטינגטון עצמו חזר בו ממנה לפני שנים. קיימים ''ניתוחים'' אודות פנטיות האיסלאם, וידיעות אודות ''אי סובלנותם הנוראה של מוסלמים'', כגון בכיסוי החדשותי של מחאת המהגרים האחרונה בצרפת, תוך יצירת מצג ש''כולם ערבים'', וכלה באמירה שמדובר בשנאת התרבות המערבית, ההפך מהמציאות, שכן המחאה הזאת כוונה דווקא לאינטגרציה לתוך החברה והמדינה הצרפתית. זאת תוך התעלמות מההטרוגניות הרבה של העולם הערבי ומאמונתם הדתית הסובלנית בעיקרה של מליארד ושלוש מאות מיליון המוסלמים הפרוסים במדינות כמו פקיסטאן, טוניסיה, אוזבקיסטאן, מצרים, קשמיר, מרוקו, טורקמניסטאן, קווקז, אינדונזיה, מלזיה, ניגריה ואמירויות המפרץ
__________

ברור שסגנון הסער והפרץ של מזרחני תקשורת פופולריים כגון אהוד יערי, מוסיפים לתחושת הציבור שהערבים עסוקים יומם ולילה בהתלהמות והסתה כלפי ישראל.

נסיים במסרים הסמויים (הסאב טקסט) המצויים בעיתונות הישראלית: אין ''מנהיגי העם הפלשתיני'' אלא ''טרוריסטים'', אין ''מפקדי הגרילה הפלסתינאית'' אלא ''בכירי הטרור''.

ראה גם דוגמא לדקויות של הסאב-טקסט הזה:

במוסף החדשות של מעריב, עמ' 23 הופיעה ידיעה חדשותית קטנה:

** התחשמל למוות במהלך הכנות לחתונה **
קריאות שמחה לרגל נישואי זוג צעיר בכפר הדרוזי ירכא שבגליל המערבי, הפכו שלשום בערב לזעקות שבר כאשר בן משפחת הכלה התחשמל למוות...

* ההודעה נכתבה בעילום שם מכיוון שישנם כאלו שלא יקחו אותה בהומור הדרוש...
_new_ הוספת תגובהצביעות לשמה
ספאחיה (יום שישי, 13/04/2007 שעה 16:13)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת בעבר ששירתת בתחילת שנות ה-‏70 בדובר צה''ל ושם חשפת את נארטיב השקר הערבי, התעמולה השקרית ברדיו קהיר ודמשק ובאוניברסיטאות ערב מלחמת ששת הימים ויום כיפור וגם את מולך הדמים הערבי.

כיצד זה מסתדר עם דבריך כעת?!
_new_ הוספת תגובהבתקופה הנאצריסטית אכן היו ביטויי שנאה רבים
מיכאל שרון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 19:31)
בתשובה לספאחיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אך היה זה סביב אובדן סיני למצרים והפגיעה בכבוד האומה הערבית, וסביב הכיבוש. לא אמרתי שחשפתי את נארטיב השקר הערבי, ולא את התעמולה השקרית ברדיו קהיר ודמשק ובאוניברסיטאות. אלא, כתבתי על דברים אחרים לגמרי, כגון ''שילטון ונחשלות'' -על ביטויי הדמים והנכונות לקורבנות רבים למטרת החזרת הכבוד הערבי וסיני. ובאותו הקשר כתבתי על השילטון הריכוזי במצרים הנאצריסטית ועל ביטויי הנכור של אינטלקטואלים מצרים ששקפו מציאות בה הכוח נמצא בידי קבוצה מצומצמת, והאדם מנוטרל מהשפעה ואפשרות לקיחת חלק בהווייה הכלכלית והחברתית. היתה זו עבודה שהקדימה בהרבה את זמנה, היא נכתבה ב-‏1970 ועסקה באפקטים של כוח ריכוזי ובירוקרטיה מעובה. היה זה בכמה רמות גבוה מתועמלנות הנפוצה כיום. ואם זאת, כתבתי ניירות קצרים, כגון לוחמת הטבח הערבית - אודות מעשי טבח בגז בתימן, חיסולים המוניים של האחים המוסלמים בסוריה, דיכוי האשורים בעירק, גם פרעות חברון, כשכתבתי שיש כאן מוטיבים קמאיים ופרברסיים. דברים אלה ודומיהם התוו קנון מסויים, והיו ראשונים מסוגם, אלא שבמשך הזמן הסגנון נעשה פרימיטיבי יותר. כתבתי אז, כאיש שמאל, גם על מימון אירגוני המחבלים על ידי הריאקציה הערבית, כגון סעודיה. הייתי הראשון שהיצביע על ההגירה הערבית לפלשתין ושיעורה המספרי המדוייק (בהסתמך על השנתונים הסטטיסטיים הבריטיים) מאז 1922, כשהמהגרים הוו ב-‏1947 רבע מכלל הפלשתינאים.

בדו''צ יצרתי, אני והבוס שלי, ד''ר חזי בן סירא, דפוסי ניתוח של נתוני ירי ופיגועים עבור דוחות שבועיים, הקיימים עד היום. עבודה שכתבתי אז עם הבוס שלי, ''נתונים ומגמות במלחמת ההתשה'' כללה ניתוחים סטטיסטיים וגרפים אודות התפתחות מלחמת ההתשה, וכן נתונים אודות כלכלות מדינות ערב, וגם ניזקיהם הכלכליים במלחמת ההתשה, וזאת פרט לניתוחים אסטרטגיים. קצין חינוך ראשי הוציא מהדורה שנייה של חוברת זאת, שנילמדה בפו''מ, והופצה באופן רחב לפיקוד הבכיר בצה''ל. דומני שעם כל השיכלול, קשה כיום למצוא ניתוחים ברמה מקיפה ומדוייקת כזאת בגופים בצה''ל, עם הגלישה לדגשים מושגיים די שבלוניים, והזנחת ניתוחים מספריים והבאת נתונים כוללים תוך ניתוח בהיר.
_new_ הוספת תגובהאתה חופש את רק את קשיי ההבנה שלך
בועז מושקוביץ (יום שישי, 13/04/2007 שעה 21:42)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הציטוט הראשון: המשפט מביע באופן ברור את הכחשת השואה; לעתים קרובות כשמביאים ציטוטים, קוטעים חלקים של משפטים, שלא נחוצים להבנת משמעות הציטטה; לגבי הכחשת השואה יש הרבה מאד חומר, גם לא קטוע באמצע.

הציטוט השני: לא מדובר במתנחלים, כמו זה שנתן לך את זה היה רוצה; זהו משפט אנטישמי טיפוסי המשתמש בדמות הסוחר מוונציה ומזכיר את נתניהו כמשל.
_new_ הוספת תגובהקטיעה והטיית פוקוס. הנקודה היא אחרת לגמרי
מיכאל שרון (שבת, 14/04/2007 שעה 12:40)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אכן, כאן המשפט הוא משפט אופייני של הכחשת (או מזעור) שואה. אבל למה הוא נקטע באמצעיתו? תגיד שזה לא רלוונטי, הקטע הזה מספיק על מנת לדעת עם מי יש לנו פה עסק. נכון וגם לא נכון. מניסיוני אני יודע, שהקטיעה הזאת היא של פסקה המדברת על משהוא אחר לגמרי מאשר מכחישנות השואה, דבר שיעורר תהייה אצל הקורא: אם המאמר הוא מאמר הכחשת שואה, אז מה מקום המשפט שנקטע, שאינו משתלב כאן? וכך הקורא סבור, עקב הקטיעה שגם בהמשך מדובר באותו כוון בדיוק, בהכחשת שואה, וזה פוקוס המאמר, אנטישמיות. אבל ממה שאני מכיר, תכופות יכול להיות מדובר על משהוא אחר, כגון שהציונות עושה שימוש בשואה להצדקת הכיבוש והתעמרות בערבים, או כל דבר אחר. לעיתים יש גם משפטי זעם של כותבים ערבים הכואבים את כאב הנישול, ועוולות הכיבוש, והפוקוס מכל מקום אינו שנאת יהודים באשר הם יהודים, אלא שמדובר בפעולות ישראל ולא במהויות של יהודים. פעולות ולא משפטים מייחסי מהות. כך גם, ברגע שמוזכר שיילוק, שוב סבור הקורא שמדובר במאמר בעל פוקוס המייחס מהויות אנטישמיות. בעוד המשפט הזה, עשוי להיות נקודה שולית, מעין משפט זעם, בעוד הפוקוס יכול להיות, מדיניות ישראל שאינה חפצה בשלום, או מדיניות אנשים כביבי, תוך סקירת אלמנטים ממעשיהם ומדיניותם. ומכל מקום לא מדובר במאמר הצובע את כל היהודים באשר הם במהות חדורה אנטישמיות. זאת כשם שזה הקורא את הסוחר מוונציה של שייקספיר, מקבל דרמה מורכבת, וברור לחלוטין ששיקספיר לא היה אנטישמי.
_new_ הוספת תגובהמי צריך את כל ההשערות האלה?
בועז מושקוביץ (שבת, 14/04/2007 שעה 19:02)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אפשר לצטט את המשפט עד הסוף ואז ישאלו מדוע לא צוטט המשפט הקודם...
כשבהקשרים כאלה מופיעים שיילוק (לא שייך לעניין האם שייקספיר היה אנטישמי או לא, חשוב מה המשמעות בעיני הכותב וקוראיו) ושם העצם ''יהודי'' בתוספת שם תואר ''קנאי'', ''מלוכלוך'', ''בוגדן'', ''קמצן'', ''מזרחי'' (אוסטיודן) וכד' - לא צריך לנחש הרבה, יש מספיק נסיון עם זה וחומר בעניין הזה. הרבה יהודים, כשהם רואים את התוארים האלה, מקווים שמדובר ביהודים אחרים, לא ''טובים כמוהם'', עד שכולם נפגשים באותו תא הגזים...

יש כל כך הרבה חומר על אנטישמיות והכחשת השואה בעולם המוסלמי, שאין כל צורך בהשערות כאלה. בפעם אחרת, תבקש מהחברים שלך ב''הגדה השמאלית'', שבמקום לחפש ''משפטים קטועים'' אצל PMW או MEMRI, שיואילו בטובם לגשת לחומר המקורי ויתחילו להציג בפנינו מה מופיע שם. סורוס והאיחוד האירופי ישמח לממן להם את זה. אתה תראה איך הם לא יעשו את זה או יעשו משהו מופרך, כמו זה שעשה מתי שטיינברג (ההסבר במאמר המקושר ''בעיין ספרי הלימוד'').
_new_ הוספת תגובהוהפעם - תשובת דן הגנן, חבר שלי ב''גדה השמאלית''
מיכאל שרון (יום ראשון, 15/04/2007 שעה 2:33)
בתשובה לבועז מושקוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כגנן בישראל, אני חושב שזה לא בסדר. מה? שום דבר לא בסדר. המצות מנפחות אותי כל פסח, אישתי מטגנת מצהבראיין, והפסח תפחתי כל כך, עד שאני מתקשה לצעוד בגנים שתחת השגחתי. כן, אני גנן שמן, וזאת בעייה. קשה לי לרזות, אני מכור ללחם. והמצות השמנה נטו. בפסח חוגגים את ליל כל השמנים, ובסיום הפסח אורגייה של פלאפל, וכך, אני בין המצרים, איש שמן שחגי ישראל ניבראו כדי להתעלל בו. מאז אני קורא את ''הגדה'' נוכחתי כי אפשר גם אחרת, אבל החינוך השוביניסטי שקיבלתי (אבי היה רס''ר בקבע ואימי - פקידת שומה), יצר אצלי דחף לאומי לאו בר כיבוש לצעוק ''מוות לערבים'' במשחקי ליגה ב' ולקנות בפיצוציות, וכך אני משרך דרכי בחיים במבוכה וחוסר ישע, ללא משמעות ומשמעת ועם כרס ההולכת לפני ובעיות בריאות הממתינות חסרות סבלנות לתורן.

הציונות - אויב הבריאות.

מ.ש.
_new_ הוספת תגובההקטעים שהבאת מוכיחים אנטישמיות והכחשת שואה.
צדק (יום ראשון, 15/04/2007 שעה 8:00)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מספיק הקטע ''even if the ovens at Buchenwald and Auschwitz were working day and night, it would have taken dozens of years to kill six million people, and not just the three years which the Nazis had...''
כדי להבין שיש כאן הכחשת שואה..תוסיף לאחר מכן כל מה שתרצה, כולל תפריט לפלאפל,
והתוכן של הכחשת שואה לא ישתנה.

בקטע השני, ''Has there been any change at all in the personality of the ''fanatic Jew, ברור שהכוונה היא לכל יהודי ויהודי.
הפרשנות השקרית שלך נובעת מדיעותיך השקריות ולא מהבנת משפט פשוט ביותר בשפה האנגלית,
משפט שניתן להבינו בדרך אחת בלבד.
כדי לסייע לשקר שלך אתה הופך את נתניהו שהובא כדוגמה בלבד !! כאילו הוא פירוט של ''היהודי הפנאט'',
המצביע שאין כאן הכללה כביכול,
ומתעלם באופן בוטה ופושע מהזכרת ''הסוחר מונציה'', הזכרה אנטישמית קלאסית.

--------

הערבים מתעסקים באופן רציף ברקימת פשעים נגד העם היהודי. זהו עיסוקם העיקרי.
הערבי מייצר משהו רק אם יש בסוף הייצור את הפרס הגדול, רצח יהודים.
_new_ הוספת תגובהחשיפה: דפוסי הטיית מידע מצד גורמי הסברה ותקשורת בנושא הערבי
מיכאל שרון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 11:48) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

4 יוני 2006

אחיזת כזבי התעמולה

ניתקלתי בדפוס תגובה החוזר ונישנה במהלך כתיבתי העיתונאית והפובליציסטית. במאמר מוסגר, זו עסקה בין היתר בהזמת מיתוסים שקריים הנפוצים בציבור בישראל, למשל אודות ''רצחנות הערבים ופראות האיסלאם'' וגם פעלה לחשוף את התופעה של הצרת הקשר הדיון בתקשורת ובשיח הישראלי - צמצום ראיית הסצינה הישראלית ערבית ל-tunnel vision , תוך דיבורים על ''טרור'' בעלמא כלפינו ועל ''פשעים נגד האנושות'' של הפלשתינים בעצם אקט ההתנגדות, תוך התעלמות הן מהנישול של 1948, הן מהכיבוש שהתווסף לנישול ב-‏67, הן מהפרובוקציות הישראליות (כגון פשיטות וחיסול מפקדי ההתנגדות בתקופות רגיעה שמחממות בחודשים האחרונים את גזרת הרצועה), והן מפשעים ישראליים כלפי אוכלוסיה חסרת ישע, שאף הם היסלימו מאד באיזור עזה מאז סוף מאי 2006).

נישול וניחשול (ראו התגובות בשולי המאמר)
דפוס תגובה זה, מאפיין מרכזי שלו שהוא נאחז במידע המובא על ידי דוברים ישראלים וכן בתמונה המוצגת על ידי המדיה בישראל, כאילו העולם הערבי, עניינו המרכזי הוא הסתה ופרע תרבותי במסגרת לוחמנות עצימה כנגד ישראל, הניזונה כמובן מאנטישמיות טהורה נגד יהודים ''באשר הם יהודים'' (תוך התעלמות מכך, שאילו המיישבים והפולשים לטריטוריה הערבית היו הולנדים או צרפתים, ספק אם היתה נינקטת מטבע לשון מסוג ''רצח הולנדים באשר הם הולנדים'' או ''פרעות כנגד יהודים''

איזכור נייטראלי כביכול של הספר הלבן הראשון (1922). שימו לב להנחות הסמויות ש''מגניבים'' לנו בשני הפסקאות האחרונות.
מדובר כאן בעמדה תרבותית כלפי טקסטים – הטקסט הישראלי הקנוני המתייחס לרכיבי הסכסוך הישראלי ערבי – לו, חרף הכרת הקורא שאולי הוא מועד לטעויות ''קטנות'', מוענק מעמד של סנקטיפיקצייה (קידוש הטקסט), בבחינת, לא-מועד-לטעות מראש (Infallible – כגון תחקיר הצבא הישראלי בנושא רצח המשפחה בחוף עזה). זאת בעוד לטקסטים ערבים מוענק מעמד של חומר נמוך וירוד, תוך הדבקת דימויים מסוג, אנטישמיות, פרימיטיביות וחשיבה דלה, הגזמות וסילופים קשים, מפעפעים מגמת פריעה ביהודים, טקסטים רצחניים/שטניים. מדובר למעשה בדפוס של איון תרבותי, שאינו לגמרי מודע לעצמו, הכרוך באופן ביצועי/מעשי באיון אונטולוגי וקיומי של חלקים מהערביות ועולמה, דבר המכשיר כמובן מעשים לא קבילים. זאת במסגרת ניכוס אדמות וחצייה קלת-דעת של הגבול בין תעוב וסבירות, בין צדק טיבעי ובין הפרתו הבוטה תוך פשעי מלחמה (ואף פשעים נגד האנושות ומכחישנות של טיהור אתני וגרורותיו העכשויות), ותוך טבילה במקווה טוהרה של צדקתנות.

אתה כותב : ''כל בר דעת יסכים שדבריך הם טעות במקרה הטוב או עיוות מגמתי במקרה הרע''.

אלא שהשאלה היא מדוע אתה נותן לקביעה זאת מעמד ידע (מעמד אפיסטמי) של אמירה מובנת ומסתברת מאליה, ההכרחית לפי השכל הישר של כל אדם סביר (''כל בר דעת''..). האם עשית מחקר או קראת תקופת מה עיתונות ערבית, כזאת היוצאת בסוריה, לבנון, קהיר או האמירויות?

שים נא לב שהסימוכין לדבריך הן אנקדוטות בשולי הכתיבה העיתונאית. הרי ברור שבעמודים פנימיים בסגנון ''מסביב לעולם'' בידיעות, מובאות אנקדוטות, שאין מאחריהן התייצבות של הכתבים הרציניים של העיתון. ידיעות זבל מסוג זה גודשות במאותיהן את העיתונות הישראלית בעמודים הפנימיים.

אתה צודק, דוגמה מעולם הכדורגל היא אכן אנקדוטה,
ולכן עברתי לפסים קצת יותר רציניים:
תוך חיפוש קצר באינטרנט גיליתי עשרות ציטוטים מעיתונים ערביים שעוסקים ההכחשות שואה ומזימות של יהודים להשתלט על העולם.
למשל בלינק הבא:
--- קישור ---

עמי, ראשית אתייחס לקישור שהבאת: מדובר בנבירה אינטנסיבית מצד תועמלנים ציוניים בעיתונות ברחבי העולם הערבי, תוך מאמץ רב למצוא חומר ''מרשיע''. כל בדל ופרור טקסט שניתן לפרשו כאנטישמיות - מייד מאירים אותו בזרקור ענק, מתוך מיליוני הפסקאות בעיתונות בארצות ערב, ויוצרים מצג שקר לציבור בישראל: ''זאת היא העיתונות הערבית''. גם כשהטקסט שעטו עליו בתרועות גיל כמוצאי שלל רב הוא ''מאוזן מדי, אללי'' משמשים בטריקים הרגילים במקומותינו: זאת החל מקטיעת תחילת המשפט והצגת חלק מהמשפט, ועד צרוף קטעי משפטים ממקומות שונים במאמר, ליצור את המצג המבוקש. וכמובן, משמיטים את ההקשר.. טריקים אלה היו עוד כששרתתי בדו''צ, 1969-1971 ולא השתנו מאז. מה שכן השתנה היא ההתמעטות הדרסטית בקטעים מסוג זה כיום, לעומת העיתונות הערבית אז, בתקופת גמאל עבד-אל נאצר, כאשר משקל האינדוקרינצייה הנאצריסטית היה רב, כך שהמכפישים המקצועיים הציונים כיום, נאלצים להזיע הרבה יותר. ליבי עליהם, אבל נקווה שמשלמים טוב. וכך בציטוט שהבאת, מכלל אלפי המאמרים ומיליוני הפיסקאות בעיתונות הערבית, מצאו בסך הכל התועמלנים לעניינם 19 פסקאות.. חלק מהעיתונים הם שוליים כגון Egyptian Gazette , או אל אהראם אל ערבי (שאינו אל אהרם המפורסם).

מתוך 19 הקטעים שנידלו בעמל רב, ראה שניים:

Al-Akhbar, July 14, 1998 (article by Dr. Hassan Rajib) ''Zionism has elevated the Holocaust to a sacred level and uses it for the purposes of blackmail...even if the ovens at Buchenwald and Auschwitz were working day and night, it would have taken dozens of years to kill six million people, and not just the three years which the Nazis had...''

שים לב שהמשפט האחרון נקטע באמצעיתו..

בקטע הבא מודגם עוד טריק מקובל בכגון הא: הכותב אומר ''יהודי פנאטי'' (ומתכוון לאנשים כדוגמת בנימין נתניהו או מתנחלים קיצוניים, ואילו התועמלן הציוני יוצר מצג כאילו הוא אומר ''כל היהודים באשר הם''..
Al-Ahram, December 8, 1998 (article by Nabil Amar)
''Has there been any change at all in the personality of the fanatic Jew, as it has come to be known and described in the literature and heritage of most of the nations of the world? That is to say, has there been any development of his character traits after his state has been established and he has obtained international influence? For example, is there any difference between Netanyahu's traits, when he is negotiating with the Palestinians, Lebanese and the Syrians, and those of the money-lender from the play 'The Merchant of Venice'?''
_______________________

לעומת זאת, לפרקים בעיתונות הישראלית, לעיתים בסגנון רהוט המתחזה כמאוזן, ולעיתים בסגנון מתלהם יותר, קיימת מזה זמן מערכה להכפשת האיסלאם כולו, בחסות היסטוריוגרפיית כזבים המתחזה ל''תאוריה מדינית-ביטחונית'' ומתרפקת על ''מלחמת הציויליזצוית'' - ספקולציה פרועה שהנטינגטון עצמו חזר בו ממנה לפני שנים. ניתן למצוא בה ''ניתוחים'' אודות פנטיות האיסלאם, וידיעות אודות ''אי סובלנותם הנוראה של מוסלמים'', כגון בכיסוי החדשותי של מחאת המהגרים האחרונה בצרפת, החל מיצירת מצג ש''מדובר רק בערבים'', המשך באמירה שמדובר ב''פרעות של מוסלמים'' (מעין התפרצות יצרית על רקע ''רגשות קיפוח'') וכלה באמירה שמדובר בשנאת התרבות המערבית, ההפך מהמציאות, שכן המחאה הזאת כוונה דווקא לאינטגרציה לתוך החברה והמדינה הצרפתית. זאת תוך התעלמות מההטרוגניות הרבה של העולם הערבי ומאמונתם הדתית הסובלנית בעיקרה של מליארד ושלוש מאות מיליון המוסלמים הפרוסים במדינות כמו פקיסטאן, טוניסיה, אוזבקיסטאן, מצרים, קשמיר, מרוקו, טורקמניסטאן, קווקז, אינדונזיה, מלזיה, ניגריה ואמירויות המפרץ
__________

ברור שסגנון הסער והפרץ של מזרחני תקשורת פופולריים כגון אהוד יערי, מוסיפים לתחושת הציבור שהערבים עסוקים יומם ולילה בהתלהמות והסתה כלפי ישראל.

נסיים במסרים הסמויים (הסאב טקסט) המצויים בעיתונות הישראלית: מנהיגות הזרוע האזרחית של החמאס אינה כיום ''מנהיגי העם הפלשתיני'' אלא ''טרוריסטים'', אין ''מפקדי הגרילה הפלסתינאית'' אלא ''בכירי הטרור''.

ראה גם דוגמא לדקויות של הסאב-טקסט הזה:

_______________________

במוסף החדשות של מעריב עמ' 23 הופיעה ידיעה חדשותית קטנה:

התחשמל למוות במהלך הכנות לחתונה
קריאות שמחה לרגל נישואי זוג צעיר בכפר הדרוזי ירכא שבגליל המערבי, הפכו שלשום בערב לזעקות שבר כאשר בן משפחת הכלה התחשמל למוות...

* ההודעה נכתבה בעילום שם מכיוון שישנם כאלו שלא יקחו אותה בהומור הדרוש...
_______________

מיכאל שרון (יום שני, 07/05/2001 שעה 1:40)

והניסוח מעביר מסר חבוי על ''פרימיטיבים'' - ''קריאות השמחה'' ו''זעקות השבר''. אילו היה הדבר קורה חלילה לכפריים יהודים, למשל קיבוצניקים או מושבניקים, הניסוח היה מן הסתם מאופק יותר ופחות קולני, משהו ברוח ''אבל כבד ירד על המתכוננים לחתונה''. הרי כבר ידוע שיש ''אישים יהודים ורעיותיהם'' אבל רק ''נכבדים ערבים וכלותיהם''...
_new_ הוספת תגובההקישור אודות ''האנטישמיות בעיתונות המצרית'' המופיע ברשימה למעלה
מיכאל שרון (יום שישי, 13/04/2007 שעה 11:56)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהחשיפה: דפוסי הטיית מידע מצד גורמי הסברה ותקשורת בנושא הערבי
ד''ר לי–און הדר (שבת, 14/04/2007 שעה 7:19)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה בהחלט צודק לגבי האיסטראטגיה ושיטות ה''מחקר'' שמטרתן לקדם אג'נדות מסוימות. אבל הייתי מוסיף שמבחינתי מדיניות צריכה להתבסס על אינטרסים ולא על רטוריקה. ניקסון החליט לפתוח את הדלת ליחסים עם סין הקומוניסטית בתקופה שבה מאו עמד בראש ה''מהפכה התרבותית'' שבמסגרתה גונתה ארה''ב והמערב בצורה חריפה ביותר.הוא נקט בצעד על בסיס ראליזם מדיני. לא מדובר כאן בשבת אחים גם יחד עם המדינות השכנות אלא בניסיון ליצור בסיס לדו-קיום שתואם את האיטנרס הישראלי.הצד השני המיוצג כאן מעוניין בהמשך הסיכסוך ובהרחבתו.המלחמה והמאבק הבלתי נפסק עם ה''עולם ששונא את היהודים'' הינו החמצן שמאפשר לבולשוויקים הישראלים להמשיך להתקיים,
_new_ הוספת תגובההפעם אפשר לאמר באמת ''מצא מין את מינו''
ישראל בר-ניר (שבת, 14/04/2007 שעה 9:14)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''הצד השני המיוצג כאן מעוניין בהמשך הסיכסוך ובהרחבתו.המלחמה והמאבק הבלתי נפסק עם ה''עולם ששונא את היהודים'' הינו החמצן שמאפשר לבולשוויקים הישראלים להמשיך להתקיים'' - מי זה בדיוק ''הצד השני''?

האם הסתרת המידע על המתרחש בצד הערבי היא הדרך הנאותה ''ליצור בסיס לדו-קיום שתואם את האינטרס הישראלי''? תמהני.

ליאון, לא נראה לך ששרון היה מתפקד טוב כעמית מחקר במכון קאטו?
_new_ הוספת תגובההפעם אפשר לאמר באמת ''מצא מין את מינו''
ד''ר לי–און הדר (יום שני, 16/04/2007 שעה 2:46)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמו שהסברתי, אני תומך בהתלהבות בכל מדיום המפרסם מידע על כל נושא, כולל על מה שמופיע בתקשורת הערבית. אבל אתה צריך להבין, ישראל, שאין קונצזוס ישראלי/ציוני חמים.מאז 1967 מתקיים ויכוח בין אלו שרוצים לראות את ישראל הופכת למדינה מערבית מודרנית שעוברת תהליך של נורמאליזציה וחיה בשלום ובבטחון עם שכונתיה ועם העולם הגדול, ובין מחנה לאומני-דתי וציוני-משיחי, שרוצה לראות את ישראל כגיטו יהודי שחי לנצח על חרבו ובתמיכת הפריץ האמריקאי, שהרי ה''עולם כולו שונא אותנו.''לאיזה מחנה אתה שייך?
_new_ הוספת תגובהראשית אני מקווה שהבנת שהשימוש שלי במושג
ישראל בר-ניר (יום שני, 16/04/2007 שעה 3:25)
בתשובה לד''ר לי–און הדר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''מצא מין את מינו'' מתייחס לזהות הדעות לכאורה בינך לבין שרון. אתה קצת חדש כאן ועדיין אתה לא יודע עם מי יש לך עסק. עוד תבין למה אמרתי את מה שאמרתי.

באשר לשאלה שלך, התשובה איננה כל כך פשוטה. משתי סיבות, ראשית אינני מסכים אתך להגדרות של שני המחנות, אני חושב שצורת ההצגה שלך היא פשטנית ומוטעית. שנית אני חושב שההגדרה היא לא בידינו אלא נכפית עלינו ע''י העולם החיצון. אני מקוה שהדברים יובהרו כאשר אפרסם היום או מחר מה שהוא אני עסוק כעת בכתיבתו.
_new_ הוספת תגובהדפוסי הטיית מידע מצד גורמי הסברה ותקשורת בנושא הערבי
gh (שבת, 14/04/2007 שעה 12:40)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדפוס הזה פורח גם במשור האנטישמי בו מתנסחת התשקורת הישראלית האנטישמי נגד היהודים .

למשל, יהודים קונים בית בחברון.
ומיד מכנה ynet את הביית בית המריבה
_new_ הוספת תגובהלמה הם קוראים לבית הזה בית השלום
סתם אחד (שבת, 14/04/2007 שעה 15:39)
בתשובה לgh
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זהו בניין ערבי, ארכיטקטורה ובנייה ערבית. למה המתנחלים קוראים לזה בית השלום? שלום עם מי? מה, יש כאן רק להטוט אורווליאני נוסח 1984 ''המלחמה היא שלום''? לא. הם מרגישים בתוכו טוב, חשים שלום נפש והסיבה פשוטה. הקבלנים יראי השם שבנו את הבתים של הרובע היהודי בחברון רימו אותם, עם חומרי בנייה זולים, מראה מלוטש אך בפנים הכל רקוב, צינורות הביוב מתפוצצים, הגשם מחלחל בקירות. כל זאת כנהוג בשוק הבניין אצלנו. גם הקראוונים הלוהטים בקיץ זה לא משהו. אז הטרנד הוא לחמוד בתים ערבים איתנים שבהם אין אף שמץ של נוכלות בנייה משלנו. הערבים לא ששים למכור לשכני המחמד שלהם? אל דאגה, עושים איזה קומבינת נוכלות, משתכנים בבית, ומרביצים שם צילומים של יהודים מתפללים. מה יצלמו, יהודים מזייפים חוזי מכר? יהודים מכים ומקללים פלשתינאיות?

הכל זה כאן עבודה עברית, פרט לבניין שהוא עבודה ערבית, ולכן חומדים אותו.
_new_ הוספת תגובהלמה הם קוראים לבית הזה בית השלום
לוי (יום ראשון, 15/04/2007 שעה 7:06)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רשימה אנטישמית ישראלית במיטבה .
שטרימר כלב קטן לעומת סתם אנטישמי ישראלי .
_new_ הוספת תגובהלמה הם קוראים לבית הזה בית השלום
יובל רבינוביץ (יום ראשון, 15/04/2007 שעה 20:20)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז למה, בעצם, לא קנית את הבניין בעצמך?
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי